2012/13 > Austria 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2012/13 > Austria

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Saksamaa Tšehhi Vabariik Slovakkia
Lichtenstein
Šveits

Austria
 
Ungari
Itaalia Sloveenia Horvaatia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Die Dubarry (Millöcker) 20 Okt-30 NovDir: Franz Josef Breznik; Lav: Robert Herzl
Tausend und eine Nacht (Strauss,J) 15 Dets-2 VeebDir: László Gyükér; Lav: Christa Ertl
Im weißen Rößl (Benatzky) 16 Veeb-24 MärtsDir: Franz Josef Breznik; Lav: Robert Herzl
Die schöne Helena (Offenbach) 21 Juuni-30 AugDir: Franz Josef Breznik; Lav: Robert Herzl
Der Opernball (Heuberger) 12 Juuli-5 SeptDir: Oliver Ostermann; Lav: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 Okt-29 NovDir: Franz Josef Breznik; Lav: Robert Herzl
Aschenputtel (Singer) 16 Nov-22 DetsDir: Oliver Ostermann; Lav: Manfred Waba
Das Feuerwerk (Burkhard) 14 Dets-31 JaanDir: Michael Zehetner; Lav: Karina Fibich
Zwei Herzen im Dreivierteltakt (Stolz) 15 Veeb-29 MärtsDir: Oliver Ostermann; Lav: Alexandra Frankmann
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 23 Sept-9 NovLav: Marcus Harms
Die Geschichte vom Soldaten (Stravinsky) 4 Okt-13 NovDir: Benjamin Lack; Lav: Dasniya Sommer, Jo Siska
La traviata (Verdi) 13 Veeb-5 MärtsDir: Thomas Platzgummer; Lav: Alexander Kubelka
Gefahrliche Liebschaften (Nigsch) 30 Aprill-20 JuuniDir: Markus Nigsch; Lav: Paul Lerchbaumer
Rigoletto (Verdi) 5-28 VeebDir: Alexander Drcar; Lav: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Rigoletto (Verdi) 5-13 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Jan Hax Halama
Il trovatore (Verdi) 6-19 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
La traviata (Verdi) 12-20 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Nabucco (Verdi) 27 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Andreas Leisner
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 26 Dets-6 JaanDir: Gustav Kuhn
Don Giovanni (Mozart) 27 Dets-3 JaanDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Tosca (Puccini) 28 Dets-5 JaanDir: Gustav Kuhn; Lav: Angelica Ladurner
Winterreise (Schubert) 2 Jaan
Das Rheingold (Wagner) 18 Juuli-1 AugDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 19 Juuli-2 AugDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 Juuli-2 AugDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 Juuli-3 AugDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Graz, Oper Graz  / 
Manon Lescaut (Puccini) 6 Okt-20 DetsDir: Michael Boder / Jose Miguel Esandi; Lav: Stefan Herheim
La traviata (Verdi) 11 Okt-25 NovDir: Domingo Hindoyan; Lav: Peter Konwitschny(original), Mika Blauensteiner(revival)
L'elisir d'amore (Donizetti) 17 Nov-6 JuuniDir: Jose Miguel Esandi / Florian Erdl; Lav: Damiano Michieletto, Allex Aguilera
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Dets-22 MärtsDir: Domingo Hindoyan / Marius Burkert; Lav: Brigitte Fassbaender
Falstaff (Verdi) 19 Jaan-5 MaiDir: Florian Erdl; Lav: Tama Matheson
Gasparone (Millöcker) 28 Veeb-8 JuuniDir: Marius Burkert; Lav: Olivier Tambosi
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 16-29 MaiDir: Julien Salemkour; Lav: Calixto Bieito
My Fair Lady (Loewe) 7-22 JuuniDir: Florian Erdl; Lav: Michael Schilhan
Lohengrin (Wagner) 28 Sept-30 MaiDir: Julien Salemkour / Marius Burkert / Dirk Kaftan; Lav: Johannes Erath
La bohème (Puccini) 6 Okt-4 DetsDir: José Miguel Esandi; Lav: Dietmar Pflegerl
Im weißen Rößl (Benatzky) 19 Okt-8 MaiDir: Florian Erdl; Lav: Josef E Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-14 MaiDir: Dirk Kaftan; Lav: Mariame Clément
Carousel (Rodgers) 7 Dets-5 JuuniDir: Marius Burkert; Lav: Matthias Davids
Turandot (Puccini) 18 Jaan-25 MaiDir: Domingo Hindoyan; Lav: Marco Arturo Marelli
Jenůfa (Janáček) 29 Märts-15 JuuniDir: Dirk Kaftan; Lav: Peter Konwitschny
La favorita (Donizetti) 26 Aprill-14 JuuniLav: Sam Brown
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
La Wally (Catalani) 29 Sept-3 VeebDir: Alexander Rumpf; Lav: Johannes Reitmeier
Der kleine Horrorladen (Menken) 3 Nov-7 AprillDir: Hansjörg Maringer; Lav: Anatol Preissler
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Nov-19 MaiDir: Kevin John Edusei; Lav: Anette Leistenschneider
Ein Walzertraum (Straus) 15 Dets-17 AprillDir: Lukas Beikircher; Lav: Stefan Tilch
Die tote Stadt (Korngold) 9 Veeb-19 AprillDir: Alexander Rumpf; Lav: Ernö Weil
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 Märts-4 JuuliDir: Alexander Rumpf; Lav: Johannes Reitmeier
Medea (Cherubini) 20 Aprill-16 JuuniDir: Christoph Altstaedt; Lav: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Stallerhof (Kühr) 21 Aprill-5 JuuniDir: Hansjörg Sofka; Lav: Johannes Reitmeier
Anatevka (Bock) 11 Mai-6 JuuliDir: Hansjörg Sofka; Lav: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 15 Juuni-7 JuuliDir: Raoul Grüneis; Lav: Urs Häberli
La forza del destino (Verdi) 21 Sept-6 VeebDir: Francesco Angelico; Lav: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 5 Okt-28 DetsDir: Hansjörg Sofka; Lav: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 11 Okt-17 NovDir: Vito Cristofaro; Lav: Urs Häberli
Don Pasquale (Donizetti) 9 Nov-27 AprillDir: Vito Cristofaro; Lav: Stefan Tilch
Mara (Netzer) 7 Dets-19 MärtsDir: Alexander Rumpf; Lav: Johannes Reitmeier
Parsifal (Wagner) 16 Veeb-3 MaiDir: Alexander Rumpf; Lav: Johannes Reitmeier
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 22 Märts-2 JuuliDir: Hansjörg Sofka; Lav: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Tiefland (d'Albert) 10 Mai-3 JuuliDir: Francesco Angelico; Lav: Kurt Josef Schildknecht
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21 Juuni-6 JuuliDir: Alexander Rumpf; Lav: Ulrich Peters
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der Freischütz (Weber) 13 Sept-6 NovDir: Alexander Soddy; Lav: Anna Bergmann
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 Okt-30 NovDir: Peter Marschik; Lav: David Bösch
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 13 Dets-18 JaanDir: Peter Marschik; Lav: Sam Brown
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7 Veeb-3 MärtsDir: Alexander Soddy; Lav: Árpád Schilling
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 28 Märts-30 AprillDir: Mitsugu Hoshino; Lav: Patrick Schlösser
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 13 Aprill-13 MaiDir: Peter Marschik
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Sept-19 OktDir: Alexander Soddy; Lav: Marco Storman
Macbeth (Verdi) 31 Okt-5 DetsDir: Alexander Soddy; Lav: Cesare Lievi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 19 Dets-18 VeebDir: Günter Wallner; Lav: Tobias Kratzer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 6 Veeb-22 MärtsDir: Attilio Cremonesi; Lav: Michael Sturminger
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 20 Märts-10 MaiDir: Alexander Soddy; Lav: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
Rigoletto (Verdi) 22 Sept-1 MärtsDir: Ingo Ingensand / Takeshi Moriuchi; Lav: Rainer Mennicken
Pariser Leben (Offenbach) 27 Okt-20 MärtsDir: Marc Reibel / Takeshi Moriuchi; Lav: Adriana Altaras
Così fan tutte (Mozart) 31 Okt-21 NovDir: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; Lav: Andreas Baesler
Don Pasquale (Donizetti) 8 Dets-4 JuuliDir: Nicholas Milton / Daniel Linton-France; Lav: Andreas Baesler
King Arthur (Purcell) 19 Jaan-26 MärtsDir: Takeshi Moriuchi; Lav: Olivier Tambosi
Spuren der Verirrten (Glass) 12-25 AprillDir: Dennis Russell Davies; Lav: David Pountney
Der Rosenkavalier (Strauss) 15-27 AprillDir: Dennis Russell Davies; Lav: Anthony Pilavachi
Opernmaschine (Androsch) 12-18 MaiDir: Dennis Russell Davies
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Sept-1 JuuniDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; Lav: Amon Miyamoto
Dido und Aeneas (Purcell) 25 Okt-20 DetsDir: Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; Lav: Daniela Kurz
Das Rheingold (Wagner) 26 Okt-1 VeebDir: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Spuren der Verirrten (Glass) 9 Nov-3 VeebDir: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; Lav: David Pountney
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Dets-4 JuuliDir: Marc Reibel / Ingo Ingensand / Daniel Spaw; Lav: Adriana Altaras
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Jaan-1 AprillDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Lav: Anthony Pilavachi
Fadinger (Leitner) 8 Veeb-26 JuuniDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Lav: André Turnheim
Die Walküre (Wagner) 22 Märts-14 JuuniDir: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 2 Mai-22 JuuniDir: Borys Sitarski; Lav: John F Kutil
Carmen (Bizet) 24 Mai-2 JuuliDir: Daniel Linton-France; Lav: Olivier Tambosi
Salzburg, Landestheater  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Sept-24 JaanDir: Leo Hussain / Adrian Kelly; Lav: Andreas Gergen
Tristan und Isolde (Wagner) 31 Okt-17 NovDir: Leo Hussain; Lav: Eike Gramss
The Sound of Music (Rodgers) 1 Dets-18 MaiDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Lav: Andreas Gergen
Così fan tutte (Mozart) 20 Jaan-10 AprillDir: Leo Hussain / Adrian Kelly; Lav: Jacopo Spirei
Werther (Massenet) 9 Märts-19 AprillDir: Adrian Kelly; Lav: Jim Lucassen
Ariodante (Handel) 26 Aprill-14 MaiDir: Christian Curnyn; Lav: Johannes Schütz
Greek (Turnage) 26 Mai-11 JuuniDir: Leo Hussain; Lav: Andreas Gergen
La cage aux folles (Herman) 21 Sept-8 MärtsDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Lav: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 28 Sept-26 MaiDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Lav: Andreas Gergen / Christian Struppeck
Die Pilger von Mekka (Gluck) 27 Okt-12 DetsDir: Adrian Kelly; Lav: Jacopo Spirei
Jonny spielt auf (Krenek) 7 Dets-14 JaanDir: Adrian Kelly; Lav: Andreas Gergen
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 6 Veeb-27 MaiDir: Leo Hussain; Lav: André Heller-Lopes
La clemenza di Tito (Mozart) 4 Mai-12 JuuniDir: Leo Hussain; Lav: Amélie Niermeyer
Emilie (Saariaho) 24 Mai-10 JuuniDir: Leo Hussain; Lav: Agnessa Nefjodov
Wien, Wiener Kammeroper  / 
La cambiale di matrimonio (Rossini) 21 Okt-9 NovDir: Konstantin Chudovsky; Lav: Jacopo Spirei
Verkehr mit Gespenstern (von Bose) 5-9 DetsDir: Anna Sushon; Lav: Peter Pawlik
La bohème (Altan) 21 Jaan-24 VeebDir: Claire Levacher; Lav: Lotte de Beer
Curlew River (Britten) 25 Märts-4 AprillDir: Walter Kobéra; Lav: Carlos Wagner
The Prodigal Son (Britten) 25 Märts-4 AprillDir: Walter Kobéra; Lav: Carlos Wagner
Orlando (Handel) 13-31 MaiDir: Ruben Dubrovsky; Lav: Stefania Panighini
Semiramide (Vinci) 27 Sept-15 OktDir: Alan Curtis; Lav: Francesco Micheli
La cenerentola (Rossini) 25 Nov-21 DetsDir: Konstantin Chudovsky; Lav: Jasmin Solfaghari
Mare Nostrum (Kagel) 11-24 VeebDir: Gelsomino Rocco; Lav: Christoph Zauner
La clemenza di Tito (Mozart) 13 Aprill-10 MaiDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Alberto Triola
Punch and Judy (Birtwistle) 22 Mai-5 JuuniDir: Walter Kobéra; Lav: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Don Carlos (Verdi) 4-13 SeptDir: Franz Welser-Möst; Lav: Daniele Abbado
Arabella (Strauss) 5-16 SeptDir: Franz Welser-Möst; Lav: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Sept-8 MärtsDir: Guillermo Garcia Calvo / Yves Abel; Lav: Otto Schenk
I vespri siciliani (Verdi) 15-16 SeptDir: Gianandrea Noseda; Lav: Herbert Wernicke
Elektra (Strauss) 20-26 SeptDir: Simone Young; Lav: Harry Kupfer
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22-30 SeptDir: Ingo Metzmacher; Lav: Jérôme Deschamps
Boris Godunow (Musorgsky) 24 Sept-3 OktDir: Tugan Sokhiev; Lav: Yannis Kokkos, Stephan Grögler
Madama Butterfly (Puccini) 29 Sept-22 VeebDir: Stefan Soltesz; Lav: Josef Gielen
Fidelio (Beethoven) 1 Okt-10 AprillDir: Peter Schneider / Adam Fischer; Lav: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Okt-19 MärtsDir: Jérémie Rhorer / Louis Langrée; Lav: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11 Okt-10 MärtsDir: James Gaffigan / Louis Langrée; Lav: Jean-Louis Martinoty
La clemenza di Tito (Mozart) 18-28 OktDir: Adam Fischer; Lav: Jürgen Flimm
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Okt-14 JuuniDir: Karel Mark Chichon / Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi / Guillermo Garcia Calvo; Lav: Günther Rennert(original), Richard Bletschacher(revival)
Simon Boccanegra (Verdi) 7 Nov-28 VeebDir: Philippe Auguin / Evelino Pidò; Lav: Peter Stein
La traviata (Verdi) 10 Nov-17 MaiDir: Bertrand de Billy / Paolo Carignani / Marco Armiliato; Lav: Jean-Francois Sivadier
Alceste (Gluck) 12-26 NovLav: Christof Loy
Tosca (Puccini) 16 Nov-12 JuuniDir: Karel Mark Chichon / Philippe Auguin / Stefan Soltesz; Lav: Margarethe Wallmann
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 21 Nov-2 DetsDir: Simone Young; Lav: Otto Schenk
La bohème (Puccini) 4 Dets-29 AprillDir: Franz Welser-Möst / Andris Nelsons; Lav: Franco Zeffirelli
La sonnambula (Bellini) 8-20 DetsDir: Evelino Pidò; Lav: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-21 DetsDir: Bertrand de Billy; Lav: Christine Mielitz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Dets-2 JaanDir: Franz Welser-Möst; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Dets-6 MaiDir: Cornelius Meister / Patrick Lange; Lav: Marco Arturo Marelli
L'italiana in Algeri (Rossini) 7-16 JaanDir: Jesús López-Cobos; Lav: Jean Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-17 JaanDir: Jeffrey Tate; Lav: Otto Schenk
Pique Dame (Tchaikovsky) 19-30 JaanDir: Marko Letonja; Lav: Vera Nemirova
Nabucco (Verdi) 20-24 JaanDir: Jesús López-Cobos; Lav: Günter Krämer
La cenerentola (Rossini) 26 Jaan-11 JuuniDir: Jesús López-Cobos; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Un ballo in maschera (Verdi) 28 Jaan-3 VeebDir: Philippe Auguin; Lav: Gianfranco de Bosio
Salome (Strauss) 11-18 VeebDir: Peter Schneider; Lav: Boleslaw Barlog
Aida (Verdi) 14-23 MärtsDir: Pinchas Steinberg; Lav: Nicolas Joel
Parsifal (Wagner) 28 Märts-4 AprillDir: Franz Welser Möst; Lav: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 8-14 AprillDir: Jesús López-Cobos; Lav: Sandro Sequi
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 12-22 AprillDir: Andris Nelsons; Lav: Falk Richter
Werther (Massenet) 20-30 AprillDir: Michael Güttler / Bertrand de Billy; Lav: Andrei Serban
La fille du régiment (Donizetti) 28 Aprill-13 MaiDir: Bruno Campanella; Lav: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Pollicino (Henze) 28 Aprill-8 MaiDir: Gerrit Prießnitz; Lav: René Zisterer
Der fliegende Holländer (Wagner) 2-9 MaiDir: Daniel Harding; Lav: Christine Mielitz
Das Rheingold (Wagner) 12 MaiDir: Franz Welser-Möst; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 15 Mai-23 JuuniDir: Franz Welser-Möst; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Andrea Chénier (Giordano) 16-24 MaiDir: Marco Armiliato; Lav: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 19 MaiDir: Franz Welser-Möst; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Carmen (Bizet) 20 Mai-2 JuuniDir: Bertrand de Billy; Lav: Franco Zeffirelli
Götterdämmerung (Wagner) 22 MaiDir: Franz Welser-Möst; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Tristan und Isolde (Wagner) 13-30 JuuniDir: Franz Welser-Möst; Lav: David McVicar
Capriccio (Strauss) 20-27 JuuniDir: Christoph Eschenbach; Lav: Marco Arturo Marelli
Roméo et Juliette (Gounod) 21-28 JuuniDir: Plácido Domingo; Lav: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 3 Sept-25 MaiDir: Marco Armiliato; Lav: Jean-Francois Sivadier
Carmen (Bizet) 4-16 SeptDir: Dan Ettinger; Lav: Franco Zeffirelli
Tosca (Puccini) 5 Sept-27 JuuniDir: Marco Armiliato / Paolo Carignani / Stefan Soltesz / Philippe Auguin; Lav: Margarethe Wallmann
Otello (Verdi) 14-23 SeptDir: Dan Ettinger; Lav: Christine Mielitz
Tristan und Isolde (Wagner) 21 Sept-21 DetsDir: Franz Welser-Möst / Myung Whun Chung; Lav: David McVicar
Nabucco (Verdi) 22 Sept-7 MaiDir: Paolo Carignani / Jesús López-Cobos; Lav: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Sept-4 OktDir: Alain Altinoglu; Lav: Peter Stein
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Sept-31 MärtsDir: Michael Güttler / Guillermo Garcia Calvo / Stefan Soltesz; Lav: Richard Bletschacher, Günther Rennert
La fanciulla del West (Puccini) 5-17 OktDir: Franz Welser-Möst; Lav: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 9-18 OktDir: Dan Ettinger; Lav: Nicolas Joel
Don Carlos (Verdi) 13-19 OktDir: Franz Welser-Möst; Lav: Daniele Abbado
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Okt-30 AprillDir: Adam Fischer / Franz Welser-Möst; Lav: Otto Schenk
Anna Bolena (Donizetti) 25 Okt-3 NovDir: Evelino Pidò; Lav: Eric Génovèse
La fille du régiment (Donizetti) 26 Okt-4 NovDir: Bruno Campanella; Lav: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 7-16 NovDir: Jesús López-Cobos; Lav: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov-14 JuuniDir: Guillermo Garcia Calvo; Lav: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 11 Nov-14 AprillDir: Plácido Domingo / Jonathan Darlington; Lav: Josef Gielen
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-17 JuuniDir: Christoph Eschenbach / Constantin Trin; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Peter Grimes (Britten) 23 Nov-1 DetsDir: Graeme Jenkins; Lav: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 4 Dets-29 MärtsDir: Philippe Auguin / Franz Welser-Möst; Lav: Franco Zeffirelli
Pollicino (Henze) 18 Dets-8 MaiDir: Gerrit Prießnitz; Lav: René Zisterer
Fidelio (Beethoven) 19-29 DetsDir: Franz Welser-Möst; Lav: Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 23 Dets-2 JuuniDir: Michael Güttler / Jesus Lopez-Cobos; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-5 JaanDir: Bertrand de Billy; Lav: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-15 JaanDir: Jérémie Rhorer; Lav: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11-21 JaanDir: Alain Altinoglu; Lav: Jean-Louis Martinoty
Così fan tutte (Mozart) 13-20 JaanDir: Patrick Lange; Lav: Roberto De Simone
Boris Godunow (Musorgsky) 23-31 JaanDir: Michael Güttler; Lav: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Jaan-2 VeebDir: Paolo Carignani; Lav: Jean Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Jaan-2 VeebDir: Paolo Carignani; Lav: Jean Pierre Ponnelle
Rusalka (Dvořák,A) 26 Jaan-9 VeebDir: Jiri Belohlavek; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Salome (Strauss) 7-13 VeebDir: Andris Nelson; Lav: Boleslaw Barlog
Manon (Massenet) 12-21 VeebDir: Frédéric Chaslin; Lav: Andrei Serban
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 Veeb-12 MärtsDir: Evelino Pidò; Lav: David McVicar, Justin Way
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 28 VeebDir: Patrick Lange
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 7-14 MärtsDir: Patrick Lange; Lav: Falk Richter
Wozzeck (Berg) 27-30 MärtsDir: Daniele Gatti; Lav: Adolf Dresen
Rigoletto (Verdi) 1-10 AprillDir: Jesús López-Cobos; Lav: Sandro Sequi
Lohengrin (Wagner) 12-28 AprillDir: Bertrand de Billy; Lav: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 Aprill-20 JuuniDir: Michael Boder / Franz Welser-Möst; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 17-24 AprillDir: Franz Welser-Möst; Lav: Christine Mielitz
Faust (Gounod) 2-10 MaiDir: Bertrand de Billy; Lav: Stéphane Roche
Andrea Chénier (Giordano) 3-9 MaiDir: Paolo Carignani; Lav: Otto Schenk
Norma (concert) (Bellini) 8-21 MaiDir: Andriy Yurkevych
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 MaiDir: Adam Fischer; Lav: Jürgen Flimm
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Mai-4 JuuniDir: Marko Letonja; Lav: Andrei Serban
Die Walküre (Wagner) 31 Mai-22 JuuniDir: Jeffrey Tate; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 5-25 JuuniDir: Jeffrey Tate; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 8-29 JuuniDir: Jeffrey Tate; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 18-30 JuuniDir: Franz Welser-Möst; Lav: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 19 JuuniDir: Jeffrey Tate; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 7-17 SeptDir: Christophe Rousset; Lav: Claus Guth
La Calisto (concert) (Cavalli) 16 SeptDir: Christophe Rousset
Gianni Schicchi (Puccini) 10-23 OktDir: Kirill Petrenko; Lav: Damiano Michieletto
Il Tabarro (Puccini) 10-23 OktDir: Kirill Petrenko; Lav: Damiano Michieletto
Suor Angelica (Puccini) 10-23 OktDir: Kirill Petrenko; Lav: Damiano Michieletto
Tito Manlio (concert) (Vivaldi) 17 OktDir: Ottavio Dantone
Iphigenie en Aulide (Gluck) 8-22 NovDir: Alessandro De Marchi; Lav: Torsten Fischer
L'Artaserse (concert) (Vinci) 20 NovDir: Diego Fasolis
Mathis der Maler (Hindemith) 12-28 DetsDir: Bertrand de Billy; Lav: Keith Warner
Werther (concert) (Pugnani) 15 DetsDir: Michael Hofstetter
Radamisto (Handel) 20-31 JaanDir: René Jacobs; Lav: Vincent Boussard
Satyricon (concert) (Maderna) 23 JaanDir: Emilio Pomárico
Il trionfo del tempo e del disinganno (concert) (Handel) 28 JaanDir: René Jacobs
Le comte Ory (Rossini) 16-27 VeebDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
La Voix humaine (concert) (Poulenc) 19 VeebDir: Stefan Vladar
Polifemo (concert) (Porpora) 22 VeebDir: Rubén Dubrovsky
Le nozze di Teti e di Peleo (concert) (Rossini) 26 VeebDir: Jean-Christophe Spinosi
Fidelio (Beethoven) 17-28 MärtsDir: Nikolaus Harnoncourt; Lav: Herbert Föttinger
Arianna in Creta (concert) (Handel) 20 MärtsDir: Alan Curtis
Acis and Galatea (concert) (Handel) 25 MärtsDir: Paul Goodwin
Solomon (concert) (Handel) 27 MärtsDir: Martin Haselböck
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 17-29 AprillDir: Leo Hussain; Lav: Kasper Holten
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 21 AprillDir: Robert King
Amadigi di Gaula (concert) (Handel) 25 AprillDir: Alan Curtis
Attila (Verdi) 7-18 JuuliDir: Riccardo Frizza; Lav: Peter Konwitschny
The Rake's Progress (Stravinsky) 16-26 SeptDir: Michael Boder; Lav: Martin Kušej
Alessandro (concert) (Handel) 25 SeptDir: George Petrou
A Harlot's Progress (Bell) 13-27 OktDir: Donald Runnicles; Lav: Jens-Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13-24 NovDir: René Jacobs; Lav: Damiano Micheletto
Lazarus (Schubert) 11-23 DetsDir: Michael Boder; Lav: Claus Guth
I due Foscari (Verdi) 15-27 JaanDir: James Conlon; Lav: Thaddeus Strassberger
Platée (Rameau) 17-28 VeebDir: William Christie; Lav: Robert Carsen
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 6-8 MärtsDir: Nikolaus Harnoncourt
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17-19 MärtsDir: Nikolaus Harnoncourt
Così fan tutte (concert) (Mozart) 27-29 MärtsDir: Nikolaus Harnoncourt
The Messiah (Handel) 14-26 AprillDir: Christophe Rousset; Lav: Claus Guth
La traviata (Verdi) 1-11 JuuliDir: Sian Edwards; Lav: Peter Konwitschny
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Sept-31 MaiDir: Rudolf Bibl / Alfred Eschwé / Nicholas Milton / Rudolf Bibl; Lav: Heinz Zednik
Carmen (Bizet) 2 Sept-16 MaiDir: Enrico Dovico / Gerrit Prießnitz; Lav: Guy Joosten
Ein Walzertraum (Straus) 6 Sept-20 NovDir: Guido Mancusi; Lav: Robert Meyer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9-13 SeptDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Helen Malkowsky
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 10 Sept-14 MaiDir: David Levi; Lav: Werner Sobotka
Madame Pompadour (Fall) 15 Sept-20 OktDir: Andreas Schüller; Lav: Hinrich Horstkotte
Salome (Strauss) 16 Sept-28 OktDir: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; Lav: Marguerite Borie
La traviata (Verdi) 21 Sept-1 NovDir: Julia Jones; Lav: Hans Gratzer
Die lustige Witwe (Lehár) 26 Sept-9 JuuniDir: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; Lav: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 4 Okt-14 DetsDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Alfred Kirchner
Kiss me, Kate (Porter) 25 Okt-2 VeebDir: Lorenz C Aichner; Lav: Bernd Mottl
Rusalka (Dvořák,A) 4-24 NovDir: Roland Böer; Lav: Renaud Doucet
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 Nov-28 DetsDir: Dirk Kaftan / Gerrit Prießnitz; Lav: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Dets-6 JaanDir: Guido Mancusi; Lav: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 30 Dets-23 VeebDir: Michael Tomaschek; Lav: Robert Herzl
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 12 Jaan-20 VeebDir: Enrico Dovico; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Candide (concert) (Bernstein) 18-25 JaanDir: Joseph Olefirowicz
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Jaan-22 JuuniDir: Kevin John Edusei / Roberto Paternostro; Lav: Helmuth Lohner
Die verkaufte Braut (Smetana) 17 Veeb-13 AprillDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Helmut Baumann
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Veeb-1 JuuniDir: Rudolf Bibl; Lav: Robert Herzl
Rigoletto (Verdi) 28 Veeb-20 MärtsDir: Enrico Dovico; Lav: Stephen Langridge
Der Mantel (Puccini) 23 Märts-15 AprillDir: Roberto Paternostro; Lav: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 23 Märts-15 AprillDir: Roberto Paternostro; Lav: Robert Meyer
Der Wildschütz (Lortzing) 20 Aprill-12 JuuniDir: Lorenz C Aichner; Lav: Dietrich Hilsdorf, Ralf Budde
Der Ring an 1 Abend (concert) (Wagner) 23 Mai-2 JuuniDir: Jac van Steen
Frau Luna (Lincke) 6-30 JuuniDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Peter Lund
Das Wundertheater (Henze) 15-28 JuuniDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Thomas Schulte-Michels
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15-28 JuuniDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Thomas Schulte-Michels
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Sept-2 AprillDir: Alfred Eschwé; Lav: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Sept-27 JuuniDir: Rudolf Bibl; Lav: Heinz Zednik
Frau Luna (Lincke) 8-22 SeptDir: Lorenz C Aichner; Lav: Peter Lund
Sweeney Todd (Sondheim) 11 Sept-18 OktDir: Joseph Olefirowicz; Lav: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Sept-9 NovDir: Alfred Eschwé; Lav: Marco Arturo Marelli
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 Sept-23 NovDir: Rudolf Bibl; Lav: Robert Herzl
Salome (Strauss) 24 Sept-17 OktDir: Alfred Eschwé; Lav: Marguerite Borie
Der Wildschütz (Lortzing) 28 Sept-15 OktDir: Alfred Eschwé; Lav: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Ein Walzertraum (Straus) 3 Okt-18 NovDir: Guido Mancusi; Lav: Robert Meyer
Il trovatore (Verdi) 16 Nov-30 JuuniDir: Enrico Dovico; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Nov-10 JuuniDir: Michael Tomaschek; Lav: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-25 DetsDir: Nicholas Milton; Lav: Karl Dönch
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 Dets-21 JaanLav: Hinrich Horstkotte
Antonia und der Reißteufel (Kolonovits) 20 Dets-16 JuuniLav: Robert Meyer
My Fair Lady (Loewe) 29 Dets-14 VeebLav: Robert Herzl
Kiss me, Kate (Porter) 11 Jaan-28 JuuniLav: Bernd Mottl
Carmen (Bizet) 19 Jaan-7 MaiLav: Guy Joosten
Guys and Dolls (Loesser) 25 Jaan-21 VeebLav: Heinz Marecek
Albert Herring (Britten) 15 Veeb-20 MärtsDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Brigitte Fassbaender
Turandot (Puccini) 28 Veeb-23 MärtsLav: Renaud Doucet
Gräfin Mariza (Kálmán) 22 Märts-21 MaiLav: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 Märts-8 MaiLav: Hans Gratzer
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 5 Aprill-10 MaiLav: Werner Sobotka
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 Aprill-27 MaiLav: Helmut Baumann
Fidelio (Beethoven) 25 Mai-11 JuuniLav: Markus Bothe
Feuersnot (concert) (Strauss) 14-22 Juuni