2012/13 > Belgia 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2012/13 > Belgia

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Suurbritannia Holland

Belgia
 
Saksamaa
Prantsusmaa Luxemburg

Antwerpen, Muziektheater Transparant  / 

Opera Buffa (Van Outryve) 6-8 AugLav: Jo Roets, Peter De Bie
Pelléas et Mélisande (Debussy) 23 SeptDir: Marit Strindlund; Lav: Wouter Van Looy
Koningin van de Nacht (Mozart) 22-28 DetsLav: Gust Van den Berghe
Concert (Monteverdi) 31 Aug-1 SeptDir: Nicolas Achten; Lav: Wouter Van Looy
Antwerpen, De Vlaamse Opera  / 
Messa di Gloria (Puccini) 27 SeptDir: Dmitri Jurowski
La Damnation de Faust (Berlioz) 3-14 OktDir: Dmitri Jurowski; Lav: Terry Gilliam, Leah Hausman
The Magic Flute (Mozart) 12-31 DetsDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Lav: David Hermann
Nabucco (Verdi) 7-21 VeebDir: Dmitri Jurowski / Lanfranco Marcelletti; Lav: Daniel Slater
Parsifal (Wagner) 26 Märts-5 AprillDir: Eliahu Inbal / Daniel Inbal; Lav: Tatjana Gürbaca
Messa da Requiem (Verdi) 23-24 MaiDir: Dmitri Jurowski
Candide (Bernstein) 18-30 JuuniDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Nigel Lowery
Tristan und Isolde (Wagner) 21 Sept-5 OktDir: Dmitri Jurowski; Lav: Stef Lernous
Tosca (Puccini) 5-13 NovDir: Maurizio Barbacini; Lav: Frans Willem de Haas
Der Rosenkavalier (Strauss) 15-28 DetsDir: Dmitri Jurowski; Lav: Christoph Waltz
Otello (Rossini) 7-18 VeebDir: Alberto Zedda / Ryuichiro Sonoda; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 21 Märts-6 AprillDir: Dmitri Jurowski; Lav: Calixto Bieito
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 11-19 AprillDir: Martyn Brabbins; Lav: Kornél Mundruczó
Winterreise (concert) (Schubert) 11-19 Aprill
Bruxelles, Théâtre Royal de la Monnaie / De Munt  / 
Passion (Dusapin) 30 Aug-5 SeptDir: Franck Ollu; Lav: Sasha Waltz
O Mensch! (Dusapin) 10 SeptLav: Pascal Dusapin
Lulu (Berg) 14-30 OktDir: Lothar Koenigs; Lav: Krzysztof Warlikowski
La traviata (Verdi) 4-31 DetsDir: Ádám Fischer; Lav: Andrea Breth
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 19-22 DetsDir: Ádám Fischer
Manon Lescaut (Puccini) 24 Jaan-8 VeebDir: Carlo Rizzi; Lav: Mariusz Trelinski
Lucrezia Borgia (Donizetti) 19 Veeb-8 MärtsDir: Julian Reynolds; Lav: Guy Joosten
La dispute (Mernier) 5-19 MärtsDir: Patrick Davin; Lav: Karl-Ernst Herrmann, Joël Lauwers
Roméo et Juliette (concert) (Gounod) 17-24 MärtsDir: Evelino Pidò
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14-25 AprillDir: Ludovic Morlot; Lav: Pierre Audi
Così fan tutte (Mozart) 23 Mai-23 JuuniDir: Ludovic Morlot / Thomas Rösner; Lav: Michael Haneke
La clemenza di Tito (Mozart) 10-26 OktDir: Ludovic Morlot; Lav: Ivo van Hove
War Requiem (Britten) 2-3 NovDir: Ludovic Morlot
Hamlet (Thomas,A) 3-22 DetsDir: Marc Minkowski; Lav: Olivier Py
Les mamelles de Tirésias (Poulenc) 16-19 JaanDir: Roger Vignoles; Lav: Ted Huffman
Jenůfa (Janáček) 21 Jaan-7 VeebDir: Ludovic Morlot; Lav: Alvis Hermanis
Les Fêtes de l'hymen et de l'amour (concert) (Rameau) 14 VeebDir: Hervé Niquet
Guillaume Tell (concert) (Rossini) 3-11 MärtsDir: Evelino Pidò
King Arthur (Purcell) 19-21 MärtsDir: George Petrou; Lav: Paul Koek
La resurrezione (concert) (Handel) 29 MärtsDir: René Jacobs
Au monde (Boesmans) 30 Märts-12 AprillDir: Patrick Davin; Lav: Joël Pommerat
Rigoletto (Verdi) 8-23 MaiDir: Carlo Rizzi / Samuel Jean; Lav: Robert Carsen
Fidelio (concert) (Beethoven) 11-12 JuuniDir: Jérémie Rhorer
Orphée et Eurydice (Gluck) 17 Juuni-2 JuuliDir: Hervé Niquet; Lav: Romeo Castellucci
Gent, De Vlaamse Opera  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 16-23 SeptDir: Dmitri Jurowski; Lav: Terry Gilliam, Leah Hausman
Agrippina (Handel) 21 Okt-6 NovDir: Paul McCreesh; Lav: Mariame Clément
The Magic Flute (Mozart) 10-20 JaanDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Lav: David Hermann
Nabucco (Verdi) 1-9 MärtsDir: Dmitri Jurowski / Lanfranco Marcelletti; Lav: Daniel Slater
Parsifal (Wagner) 20-28 AprillDir: Eliahu Inbal / Daniel Inbal; Lav: Tatjana Gürbaca
Messa da Requiem (Verdi) 5-8 MaiDir: Dmitri Jurowski
Tristan und Isolde (Wagner) 17-26 OktDir: Dmitri Jurowski; Lav: Stef Lernous
Tosca (Puccini) 20-26 NovDir: Maurizio Barbacini; Lav: Frans Willem de Haas
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-19 JaanDir: Dmitri Jurowski; Lav: Christoph Waltz
Otello (Rossini) 28 Veeb-9 MärtsDir: Alberto Zedda / Ryuichiro Sonoda; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 30 Aprill-10 MaiDir: Martyn Brabbins; Lav: Kornél Mundruczó
Winterreise (concert) (Schubert) 30 Aprill-10 Mai
Don Giovanni (Mozart) 11-29 JuuniDir: Alexander Joel; Lav: Guy Joosten
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
Stradella (Franck) 19-29 SeptDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Jaco van Dormael
L'officier de fortune (concert) (Grétry) 20 OktDir: Patrick Davin
Pagliacci (Leoncavallo) 17-30 NovDir: Paolo Arrivabeni; Lav: José Cura
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17-30 NovDir: Paolo Arrivabeni; Lav: José Cura
Nabuccolo (Verdi) 10-14 DetsLav: Federico Grazzini
La belle Hélène (Offenbach) 22-31 DetsDir: Cyril Englebert; Lav: Corinne Benizio, Gilles Benizio
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-26 JaanDir: Bruno Campanella; Lav: Emilio Sagi
La fanciulla del West (Puccini) 22 Veeb-5 MaiDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Lorenzo Mariani
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 15-19 MärtsDir: Philippe Gerard; Lav: Marianne Pousseur, Enrico Bagnoli
La forza del destino (Verdi) 18-28 AprillDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Francesco Maestrini
I due Foscari (concert) (Verdi) 10-12 MaiDir: Paolo Arrivabeni
Guillaume Tell (Grétry) 7-15 JuuniDir: Claudio Scimone; Lav: Stefano Mazzonis di Pralafera
Attila (Verdi) 20-28 SeptDir: Renato Palumbo; Lav: Ruggero Raimondi
Grétry (concert) (Vito-Delvaux) 6 OktDir: Cyril Englebert
La Caravane du Caire (concert) (Grétry) 20 OktDir: Guy Van Waas
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 25 Okt-2 NovDir: Christophe Rousset; Lav: Alfredo Arias
Roméo et Juliette (Gounod) 17-26 NovDir: Patrick Davin; Lav: Arnaud Bernard
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 20-31 DetsDir: Cyril Englebert; Lav: Stefano Mazzonis Di Pralafera
Fidelio (Beethoven) 31 Jaan-11 VeebDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Mario Martone
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 18-23 VeebDir: Massimo Donadello; Lav: Yann Dacosta
Aida (Verdi) 25-30 MärtsDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Ivo Guerra(original), Johannes Haider(revival)
Zémire et Azor (Grétry) 22-27 AprillDir: Guy Van Waas; Lav: Bernard Pisani
Maria Stuarda (Donizetti) 16-24 MaiDir: Aldo Sisillo; Lav: Francesco Esposito
La gazzetta (Rossini) 20-28 JuuniDir: Jan Schultsz; Lav: Stefano Mazzonis Di Pralafera