2012/13 > Hispaania 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2012/13 > Hispaania

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Prantsusmaa
Portugal

Hispaania
 

Albacete, Teatro Circo  / 

Tosca (Puccini) 11 MärtsDir: Igor Cherniskiy / Alexandru Samoile
Barcelona, L'Auditori  / 
Joana a la foguera (Honegger) 17-18 NovDir: Marc Soustrot
El castell de Barbablava (concert) (Bartók) 30 Nov-2 DetsDir: Pinchas Steinberg
Belshazzar (Handel) 9 DetsDir: William Christie
El Pessebre (Casals) 14-16 DetsDir: Arthur Post
Requiem (Verdi) 12-14 AprillDir: Pablo González
Requiem (Mozart) 13 MaiDir: Leopold Hager
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 20-22 DetsDir: Pablo González
Boris Godunov (concert) (Musorgsky) 13 VeebDir: Tugan Sokhiev
Requiem (Mozart) 28 Veeb-2 MärtsDir: Pablo González
Ein deutsches Requiem (Brahms) 21-23 MärtsDir: François-Xavier Roth
Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 1-4 SeptDir: Sebastian Weigle
Lohengrin (concert) (Wagner) 2-5 SeptDir: Sebastian Weigle
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 6 SeptDir: Peter Schneider
La forza del destino (Verdi) 2-20 OktDir: Renato Palumbo; Lav: Jean-Claude Auvray
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Nov-5 JuuniDir: Daniele Callegari; Lav: Mario Gas
Rusalka (Dvořák,A) 22 Dets-14 JaanDir: Andrew Davis; Lav: Stefan Herheim
Il pirata (concert) (Bellini) 4-7 JaanDir: Antonino Fogliani
Iolanta (concert) (Tchaikovsky) 10-13 JaanDir: Valery Gergiev
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 4-23 VeebDir: Stéphane Denève; Lav: Laurent Pelly
Street Scene (Weill) 1-5 MärtsDir: Tim Murray; Lav: John Fulljames
Madama Butterfly (Puccini) 21 Märts-29 JuuliDir: Josep Pons / Daniele Callegari / José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
L'or del Rin (Wagner) 20 Aprill-2 MaiDir: Josep Pons; Lav: Robert Carsen
Il turco in Italia (Rossini) 18 Mai-6 JuuniDir: Víctor Pablo Pérez; Lav: Christof Loy
Lucio Silla (Mozart) 21 Juuni-7 JuuliDir: Harry Bicket; Lav: Claus Guth
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 27-30 JuuniDir: Pablo González
Agrippina (Handel) 16-29 NovDir: Harry Bicket; Lav: David McVicar
L'Atlàntida (concert) (Falla) 27-28 NovDir: Josep Pons
Cendrillon (Massenet) 20 Dets-7 JaanDir: Andrew Davis; Lav: Laurent Pelly
La sonnambula (Bellini) 27 Jaan-17 VeebDir: Daniel Oren; Lav: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 8-25 MärtsDir: Paolo Carignani; Lav: Paco Azorín
Winterreise (concert) (Schubert) 28 Märts
La llegenda de la cuitat invisible de Kitege (Rimsky-Korsakov) 13-30 AprillDir: Josep Pons; Lav: Dmitri Tcherniakov
La Valquiria (Wagner) 19 Mai-3 JuuniDir: Josep Pons; Lav: Robert Carsen
Il prigioniero (Dallapiccola) 22 Juuni-4 JuuliDir: Josep Pons; Lav: Lluís Pasqual
Suor Angelica (Puccini) 22 Juuni-4 JuuliDir: Josep Pons; Lav: Lluís Pasqual
Barcelona, Palau de la Música Catalana  / 
La pasion segun San Juan (Bach,JS) 12 MaiDir: Josep Vila I Casañas
Concert (Verdi) 27 JuuniDir: Guerrasim Voronkov
Requiem (Mozart) 11 JuuliDir: Esteve Nabona
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 3 DetsDir: René Jacobs
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
La traviata (Verdi) 29 Sept-8 OktDir: Keri-Lynn Wilson; Lav: Pier Luigi Pizzi
Un giorno di regno (Verdi) 27 Okt-5 NovDir: Alberto Zedda; Lav: Pier Luigi Pizzi
Król Roger (Szymanowski) 24 Nov-3 DetsDir: Lukasz Borowicz; Lav: Michal Znaniecki
Tosca (Puccini) 19-28 JaanDir: Bertrand de Billy; Lav: Nuria Espert
Les vêpres siciliennes (Verdi) 16-25 VeebDir: John Mauceri; Lav: Davide Livermore
Maria Stuarda (Donizetti) 29 Märts-26 AprillDir: José Miguel Perez Sierra; Lav: Stefano Poda
La bohème (Puccini) 18-27 MaiDir: Miguel A Gomez-Martinez; Lav: Emilio Sagi
Giovanna d'Arco (Verdi) 21-30 SeptDir: Yves Abel; Lav: Gabriele Lavia
Rigoletto (Verdi) 19-28 OktDir: Daniel Oren; Lav: Emilio Sagi
La forza del destino (Verdi) 16-25 NovDir: Pietro Rizzo; Lav: Ignacio Garcia
Adriana Lecouvreur (Cilea) 18-27 JaanDir: Fabrizio Carminati; Lav: Lorenzo Mariani
Carmen (Bizet) 15-24 VeebDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Calixto Bieito
I puritani (Bellini) 5-14 AprillDir: José Miguel Perez Sierra; Lav: Alfonso Romero
Turandot (Puccini) 17-26 MaiDir: John Mauceri; Lav: Nuria Espert
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
Zarzuela anthology (Vives) 11-13 OktDir: Miguel Roa; Lav: Albert Boadella
El Superbarbero de Sevilla (Rossini) 2-4 Veeb
La princesa árabe (Arriaga) 9-11 Märts
Il mondo della luna (Haydn) 16-18 MaiDir: Jesús López Cobos; Lav: Emilio Sagi
El caserío (Guridi) 21-29 JuuniDir: Miguel Roa; Lav: Pablo Viar
El Dúo de La Africana (Caballero) 13-23 VeebDir: Rubén Fernández Aguirre; Lav: Emilio Sagi
Los niños perdidos (Kolonovits) 26 Aprill-2 MaiDir: David Giménez Carreras; Lav: Emilio Sagi
Córdoba, Teatro Córdoba  / 
Carmen (Bizet) 4-11 MaiDir: Hadrian Avila Arzuza; Lav: Cheté Cavagliatto
La traviata (Verdi) 13-15 SeptDir: Lorenzo Ramos; Lav: Susana Gómez
Jerez, Teatro Villamarta  / 
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
Nabucco (concert) (Verdi) 8 SeptDir: Keri Lynn Wilson
Madama Butterfly (Puccini) 27-30 SeptDir: Marcello Panni; Lav: Mario Pontiggia
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-13 SeptDir: Ramón Tebar; Lav: Alfonso Romero Mora
Tristan und Isolde (Wagner) 28 SeptDir: Eliahu Inbal
Las Palmas, Ópera de Las Palmas de Gran Canaria  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 21 Veeb-2 MärtsDir: Massimo Zanetti; Lav: Mario Pontiggia
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 14-20 AprillDir: Eric Hull; Lav: Mario Pontiggia
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-20 AprillDir: Eric Hull; Lav: Mario Pontiggia
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 19-25 MaiDir: Alessandro Vitiello; Lav: Mario Pontiggia
La bohème (Puccini) 19-25 JuuniDir: Stefano Ranzani; Lav: Mario Pontiggia
Las Palmas, Teatro Pérez Galdós  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 21 Veeb-2 MärtsDir: Massimo Zanetti; Lav: Mario Pontiggia
L'occasione fa il ladro (Rossini) 20-21 MärtsDir: Errico Fresis; Lav: Ignacio Cabrera
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-20 AprillDir: Eric Hull; Lav: Mario Pontiggia
Una Tragedia florentina (Zemlinsky) 14-20 AprillDir: Eric Hull; Lav: Mario Pontiggia
El rapto en el serrallo (Mozart) 19-25 MaiDir: Alessandro Vitiello; Lav: Mario Pontiggia
La bohème (Puccini) 19-25 JuuniDir: Stefano Ranzani; Lav: Mario Pontiggia
Madrid, Teatros del Canal  / 
Pepita Jimenez (Albéniz) 19-25 MaiDir: José Ramón Encinar; Lav: Calixto Bieito
La Voix humaine (Poulenc) 11-15 Aprill
La corte de faraón (Lleó) 4+ MaiLav: Emilio Sagi
Madrid, Teatro Real  / 
Moses und Aron (concert) (Schoenberg,A) 7-9 SeptDir: Sylvain Cambreling
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Sept-18 OktDir: Hartmut Haenchen; Lav: Johan Simons
Il prigioniero (Dallapiccola) 2-15 NovDir: Ingo Metzmacher; Lav: Lluís Pasqual
Suor Angelica (Puccini) 2-15 NovDir: Ingo Metzmacher; Lav: Lluís Pasqual
Macbeth (Verdi) 2-23 DetsDir: Teodor Currentzis; Lav: Dmitri Tcherniakov
The Perfect American (Glass) 22 Jaan-6 VeebDir: Dennis Russell Davies; Lav: Phelim McDermott
Parsifal (concert) (Wagner) 29 Jaan-2 VeebDir: Thomas Hengelbrock
Così fan tutte (Mozart) 23 Veeb-17 MärtsDir: Sylvain Cambreling / Till Drömann; Lav: Michael Haneke
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 3-7 MärtsDir: Andriy Yurkevych
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 25-31 MärtsDir: Daniel Oren
Don Giovanni (Mozart) 3-24 AprillDir: Alejo Pérez; Lav: Dmitri Tcherniakov
Don Pasquale (Donizetti) 13-19 MaiDir: Riccardo Muti; Lav: Andrea De Rosa
Wozzeck (Berg) 3-20 JuuniDir: Sylvain Cambreling; Lav: Christoph Marthaler
Il Postino (Catán) 17-28 JuuliDir: Pablo Heras Casado; Lav: Ron Daniels
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-26 SeptDir: Tomas Hanus; Lav: Emilio Sagi
Die Eroberung von Mexico (Rihm) 9-19 OktDir: Alejo Pérez; Lav: Pierre Audi
The Indian Queen (Purcell) 5-19 NovDir: Teodor Currentzis; Lav: Peter Sellars
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 18 NovDir: Teodor Currentzis
L'elisir d'amore (Donizetti) 2-20 DetsDir: Marc Piollet; Lav: Damiano Michieletto
Tristan und Isolde (Wagner) 12 Jaan-8 VeebDir: Teodor Currentzis; Lav: Peter Sellars
Brokeback Mountain (Wuorinen) 28 Jaan-11 VeebDir: Titus Engel; Lav: Ivo van Hove
Alceste (Gluck) 27 Veeb-15 MärtsDir: Ivor Bolton; Lav: Krzysztof Warlikowski
Lohengrin (Wagner) 3-27 AprillDir: Hartmut Haenchen / Walter Althammer; Lav: Lukas Hemleb
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 Mai-21 JuuniDir: Sylvain Cambreling; Lav: Christoph Marthaler
I vespri siciliani (concert) (Verdi) 11-17 JuuniDir: James Conlon
Orphée et Eurydice (Gluck) 12-14 JuuliDir: Thomas Hengelbrock; Lav: Pina Bausch
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
El amor brujo (Falla) 21 Sept-20 OktDir: Juanjo Mena / Guillermo García Calvo; Lav: Herbert Wernicke(original), Wendelin Lang(revival)
La vida breve (Falla) 21 Sept-20 OktDir: Juanjo Mena / Guillermo García Calvo; Lav: Herbert Wernicke(original), Wendelin Lang(revival)
El Juramento (Gaztambide) 23 Nov-16 DetsDir: Miguel A Gomez-Martinez; Lav: Emilio Sagi
La Reina Mora (Serrano) 18 Jaan-10 VeebDir: José María Moreno; Lav: Jesús Castejón
Alma de Dios (Serrano) 18 Jaan-10 VeebDir: José María Moreno; Lav: Jesús Castejón
Marina (Arrieta) 15 Märts-21 AprillDir: Cristóbal Soler; Lav: Ignacio García
Viento es la dicha de Amor (Nebra) 17-31 MaiDir: Alan Curtis; Lav: Andrés Lima
La tempranica (concert) (Giménez) 21-22 SeptDir: Rafael Frühbeck de Burgos
Los amores de la Inés (Falla) 19 Okt-10 NovDir: Cristóbal Soler; Lav: José Carlos Plaza
La verbena de la paloma (Bretón) 19 Okt-10 NovDir: Cristóbal Soler; Lav: José Carlos Plaza
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 18 Dets-12 JaanDir: Miguel A Gomez-Martinez; Lav: Emilio Sagi
La princesa árabe (Arriaga) 22-25 JaanDir: Carlos Aragón; Lav: Pablo Ramos
Winterreise (Schubert) 27 Jaan
Curro Vargas (Chapí) 14 Veeb-2 MärtsDir: Guillermo García Calvo / Martín Baeza; Lav: Graham Vick
Black el Payaso (Sorozábal) 4-27 AprillDir: Donato Renzetti; Lav: Ignacio García
Pagliacci (Leoncavallo) 4-27 AprillDir: Donato Renzetti; Lav: Ignacio García
Concert (Verdi) 6 Mai
Concert (Rossini) 10 MaiDir: Alberto Zedda
Catalina (concert) (Gaztambide) 4-19 Juuni
El dominó azul (concert) (Arrieta) 7-20 Juuni
El Diablo en el poder (concert) (Barbieri) 11-21 JuuniDir: José María Moreno
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Carmen (Bizet) 2-3 NovDir: Martin Mázik; Lav: Roberta Mattelli
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22-23 VeebDir: Francisco Antonio Moya; Lav: Ignacio García
Zamarrilla, Bandolero (Matabuena) 14-15 MärtsDir: Arturo Díez Boscovich; Lav: Lorenzo Rodríguez de la Peña
La bohème (Puccini) 17-19 MaiDir: Jorge Rubio; Lav: Curro Carreres
Betulia liberata (Mozart) 1-2 OktDir: Michi Gaigg; Lav: Manuela Kloibmüller
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 12 JaanDir: Michael Thomas
Il trovatore (Verdi) 26 Märts-2 AprillDir: Arturo Díez Boscovich; Lav: Ignacio García
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
Doña Francisquita (Vives) 5-9 DetsDir: Carlos Aragón; Lav: Pablo López
Turandot (Puccini) 3-10 MärtsDir: José María Moreno; Lav: Pablo López
La flauta mágica (Mozart) 17-21 AprillDir: Martin Fisher-Dieskau; Lav: Francisco López
Aida (Verdi) 23-30 JuuniDir: José María Moreno; Lav: Francisco López
Stabat Mater (Rossini) 16 NovDir: Stefan Malzew
Murcia, Teatro Romea  / 
Rigoletto (Verdi) 26 OktDir: Alexandru Samoile
El Barbero de Sevilla (Rossini) 21 VeebDir: Igor Chernetski
Il trovatore (Verdi) 20 MärtsDir: Igor Chernetski
Katiuska (Sorozábal) 1 AprillDir: Félix San Mateo
La Parranda (Alonso) 2 AprillDir: Félix San Mateo
La rosa del azafrán (Guerrero) 3 AprillDir: Félix San Mateo
Agua, Azucarillos y Aguardiente (Chueca) 4 AprillDir: Félix San Mateo
Gigantes y Cabezudos (Caballero) 4 AprillDir: Félix San Mateo
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 5 AprillDir: Félix San Mateo
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Werther (Massenet) 11-20 SeptDir: Yves Abel; Lav: Guy Joosten
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-20 OktDir: Marzio Conti; Lav: Emilio Sagi
Turandot (Puccini) 15-24 NovDir: Gianluca Marcianò; Lav: Susana Gómez
Agrippina (Handel) 16-22 DetsDir: Benjamin Bayl; Lav: Mariame Clément
Don Carlos (Verdi) 24 Jaan-2 VeebDir: Corrado Rovaris; Lav: Giancarlo Del Monaco
La corte del faraón (Lleó) 19-23 MärtsDir: Pablo Mielgo; Lav: Emilio Sagi
La verbena de la paloma (Bretón) 20-23 AprillLav: Marina Bollaín
El gato montés (Penella) 21-24 MaiDir: Oliver Díaz; Lav: José Carlos Plaza
Das Rheingold (Wagner) 15-21 SeptDir: Guillermo García Calvo; Lav: Michal Znaniecki
La traviata (Verdi) 13-19 OktDir: Carlo Montanaro / Pablo Mielgo; Lav: Susana Gómez
Don Pasquale (Donizetti) 17-23 NovDir: Marzio Conti; Lav: Curro Carreres
Ainadamar (Golijov) 8-14 DetsDir: Corrado Rovaris; Lav: Luis de Tavira
Don Giovanni (Mozart) 26 Jaan-1 VeebDir: Álvaro Albiach; Lav: Alfred Kirchner
Pamplona, Asociación Gayarre Amigos de la Ópera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 27 OktDir: José Miguel Pérez Sierra; Lav: Lánder Iglesias
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-25 NovDir: Miquel Ortega; Lav: Alfonso Romero Mora
El Juramento (Gaztambide) 10 MaiDir: Oliver Díaz; Lav: Emilio Sagi
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 1 JuuniDir: Melchor Guillomía; Lav: José María López Ariza
Il trovatore (Verdi) 25-27 Okt
Pamplona, Baluarte  / 
Madama Butterfly (Puccini) 27 OktDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Lander Iglesias
Così fan tutte (Mozart) 16 NovDir: Pablo Mielgo; Lav: Tomás Muñoz
Tosca (Puccini) 8-10 VeebDir: Will Humburg; Lav: Giancarlo Del Monaco
Requiem (Verdi) 31 Okt
El holandés errante (Wagner) 23 Nov
La traviata (Verdi) 23-25 JaanDir: Pablo Mielgo
Sabadell, Amics de l'Opera de Sabadell  / 
Tosca (Puccini) 31 Okt-4 NovDir: Daniel Gil de Tejada; Lav: Carles Ortiz
Nabucco (Verdi) 20-24 VeebDir: Rubén Gimeno; Lav: Carles Ortiz
La traviata (Verdi) 24-28 AprillDir: Daniel Gil de Tejada; Lav: Pau Monterde
La flauta mágica (Mozart) 30 Sept-3 Okt
Concert (Wagner) 29 Nov-1 Dets
Norma (Bellini) 19-23 Veeb
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Thaïs (Massenet) 25-31 OktDir: Pedro Halffter; Lav: Nicola Raab
Sigfrido (Wagner) 5-15 DetsDir: Pedro Halffter; Lav: Carlus Padrissa, Allex Aguilera, La Fura dels Baus
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5-12 VeebDir: Stefano Ranzani; Lav: Ermanno Olmi
Sarka (Janáček) 5-12 VeebDir: Stefano Ranzani; Lav: Ermanno Olmi
Entre Sevilla y Triana (Sorozábal) 13-15 MärtsDir: Juan García Rodríguez; Lav: Curro Carreres
La Princesa de Navarra (concert) (Rameau) 17 MärtsDir: Hervé Niquet
El gato montés (Penella) 6-8 MaiDir: Cristóbal Soler; Lav: José Carlos Plaza
Rigoletto (Verdi) 19-29 JuuniDir: Pedro Halffter; Lav: Stefano Vizioli
Aida (Verdi) 25 Okt-9 NovDir: Pedro Halftter; Lav: José Antonio Gutiérrez
Manon Lescaut (Puccini) 5-14 DetsDir: Pedro Halffter; Lav: Jean Reno
La cenerentola (Rossini) 14-22 VeebDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Paul Curran
El Superbarbero de Sevilla (Rossini) 2 Märts
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 20-22 MärtsDir: Miguel A Gomez-Martinez; Lav: Emilio Sagi
Götterdämmerung (Wagner) 14-20 JuuniDir: Pedro Halffter; Lav: Carlus Padrissa
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
Rigoletto (Verdi) 10-24 NovDir: Omer Meir Wellber; Lav: Gilbert Deflo
La bohème (Puccini) 2-21 DetsDir: Riccardo Chailly / Andrea Battistoni; Lav: Davide Livermore
I due Foscari (Verdi) 24 Jaan-8 VeebDir: Omer Meir Wellber; Lav: Thaddeus Strassberger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Veeb-15 MärtsDir: Omer Meir Wellber; Lav: Damiano Michieletto
Die Zauberflöte (Mozart) 6-30 AprillDir: Ottavio Dantone; Lav: Stephen Medcalf
Otello (Verdi) 1-16 JuuniDir: Zubin Mehta; Lav: Davide Livermore
Così fan tutte (Mozart) 26-30 JuuniDir: Marco Guidarini; Lav: Isabel Hindersin
La traviata (Verdi) 19 Okt-13 NovDir: Zubin Mehta; Lav: Willy Decker(original), Meisje Hummel(revival)
Die Walküre (Wagner) 3-16 NovDir: Zubin Mehta; Lav: Carlus Padrissa
Ein deutsches Requiem (Brahms) 20 NovDir: Omer Meir Wellber
Messa da Requiem (Verdi) 12-13 DetsDir: Riccardo Chailly
Manon Lescaut (Puccini) 1-18 VeebDir: Plácido Domingo / Jordi Bernàcer; Lav: Stephen Medcalf
L'italiana in Algeri (Rossini) 23 Veeb-15 MärtsDir: Ottavio Dantone; Lav: Joan Font
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Märts-9 AprillLav: Lluís Pasqual
Maror (Palau) 24-30 AprillDir: Manuel Galduf; Lav: Antonio Díaz Zamora
Valencia, Palau de la Música  / 
L'Indovina (concert) (Giner) 2 MärtsDir: Cristóbal Soler
Valladolid, Teatro Calderón  / 
Tosca (Puccini) 23-27 JaanLav: Giancarlo Del Monaco
La clemenza di Tito (Mozart) 29 Jaan-2 VeebDir: Carlos Aragón; Lav: Marco Carniti
Curro Vargas (Chapí) 20-23 MärtsDir: Martín Baeza; Lav: Graham Vick