2012/13 > Prantsusmaa 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2012/13 > Prantsusmaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Suurbritannia
Belgia
Saksamaa
Luxemburg

Prantsusmaa
 
Šveits
Hispaania Monaco
Itaalia

Angers, Angers Nantes Opéra  / 

Les Deux Veuves (Smetana) 28-30 SeptDir: Mark Shanahan; Lav: Jo Davies
Le chapeau de paille d'Italie (Rota) 16-20 DetsDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Vénus et Adonis (Blow) 6-9 JaanDir: Bertrand Cuiller; Lav: Louise Moaty
La Rose blanche (Zimmermann,U) 29-30 JaanDir: Nicolas Farine; Lav: Stephan Grögler
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 3-7 AprillDir: Sascha Goetzel; Lav: Alfredo Arias
La traviata (Verdi) 16-18 JuuniDir: Roberto Rizzi Brignoli; Lav: Emmanuelle Bastet
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 15-17 NovDir: Jacques Lacombe; Lav: Mireille Delunsch
Le turc en Italie (Rossini) 5-7 JaanDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Lee Blakeley
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 2 VeebDir: Mark Shanahan
Chat perché (Singier) 23-26 VeebDir: Pierre Roullier / Philippe Ferro; Lav: Caroline Gautier
Pelléas et Mélisande (Debussy) 11-13 AprillDir: Daniel Kawka; Lav: Emmanuelle Bastet
La flûte enchantée (Mozart) 13-17 JuuniDir: Mark Shanahan; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Avignon, Opéra Grand Avignon  / 
L'orfeo (Monteverdi) 31 OktDir: Sébastien d'Hérin; Lav: Caroline Mutel
La traviata (Verdi) 25 Nov-1 DetsDir: Luciano Acocella; Lav: Nadine Duffaut
La Veuve joyeuse (Lehár) 29-31 DetsDir: Benjamin Pionnier; Lav: Jacques Duparc
Wozzeck (Berg) 27-29 JaanDir: Pierre Roullier; Lav: Mireille Larroche
L'amour masqué (Messager) 9 VeebDir: Samuel Jean; Lav: Philippe Binot, Pascal Barraud
Jenůfa (Janáček) 17-19 MärtsDir: Balázs Kocsár; Lav: Frédéric Meyer-Oertel
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7-9 AprillDir: Roberto Fores-Veses; Lav: Frédéric Bélier-Garcia
La Dame de Monte-Carlo (Poulenc) 19 AprillLav: Vincent Vittoz
La Voix humaine (Poulenc) 19 AprillLav: Vincent Vittoz
Roméo et Juliette (Gounod) 26-28 MaiDir: Alain Guingal; Lav: Paul-Emile Fourny
A Death in the Family (Mayer,W) 6 SeptDir: Sara Jobin; Lav: Róbert Alföldi
Madama Butterfly (Puccini) 17-19 NovDir: Alain Guingal; Lav: Mireille Larroche
My Fair Lady (Loewe) 28-31 DetsDir: Dominique Trottein; Lav: Paul-Emile Fourny
L'italiana in Algeri (Rossini) 2-4 VeebDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Nicola Berloffa
Le dernier jour d'un condamné (Alagna) 9-12 MärtsDir: Balàzs Kocsàr; Lav: Nadine Duffaut
Tancréde (Campra) 11-13 AprillDir: Olivier Schneebeli; Lav: Vincent Tavernier
Le Dilettante d'Avignon (concert) (Halévy) 18 Aprill
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18-20 MaiDir: Alain Guingal; Lav: Jean-Claude Auvray
Pagliacci (Leoncavallo) 18-20 MaiDir: Alain Guingal; Lav: Jean-Claude Auvray
Besancon, Scène nationale de Besançon  / 
Le Roi du bois (Reverdy) 16-18 Okt
Mesdames de la Halle (Offenbach) 5-6 Dets
La Passion selon Marie (Moultaka) 18 Dets
Didon et Enée (Purcell) 12 Veeb
Orphée et Eurydice (Gluck) 12-14 Märts
Kátia Kabanová (Janáček) 14-15 MaiDir: Irène Kudela; Lav: André Engel
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 8 NovDir: Christophe Grapperon; Lav: Philippe Béziat
Siegfried et l'Anneau Maudit (Wagner) 11 DetsDir: Victorien Vanoosten; Lav: Charlotte Nessi
Il était une fois... une petite Cenerentola (Rossini) 20 JaanDir: Nicolas Kaïtosov; Lav: Sandrine Anglade
Castor et Pollux (concert) (Rameau) 20 MärtsDir: Raphaël Pichon
Owen Wingrave (Britten) 22-24 MaiDir: David Syrus; Lav: Christophe Gayral
Bordeaux, Opéra National de Bordeaux  / 
Le barbier de Séville (Rossini) 28 Sept-7 OktDir: Paolo Olmi; Lav: Joan Font
Slutchaï (Strasnoy) 26-29 NovDir: Oscar Strasnoy; Lav: Christine Dormoy
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 8-16 VeebDir: Nader Abbassi; Lav: Mireille Delunsch
Hippolyte et Aricie (concert) (Rameau) 11 VeebDir: Raphaël Pichon
Didon et Enée (Purcell) 26 Veeb-3 MärtsDir: Sébastien d'Hérin; Lav: Bernard Lévy
Salome (Strauss) 21-29 MärtsDir: Kwamé Ryan; Lav: Dominique Pitoiset
Orphée aux enfers (Offenbach) 17-25 AprillDir: Samuel Jean; Lav: Laura Scozzi
La flûte enchantée (Mozart) 29 Mai-10 JuuniDir: Jurjen Hempel; Lav: Laura Scozzi
Lucio Silla (Mozart) 23 Sept-3 OktDir: Jane Glover; Lav: Emmanuelle Bastet
Otello (Verdi) 21 Nov-2 DetsDir: Julia Jones; Lav: Gabriele Rech
Porgy and Bess (Gershwin) 16-26 JaanDir: Albert Horne; Lav: Christine Crouse
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 12-18 VeebDir: Julia Jones; Lav: Juliette Deschamps
Les Indes galantes (Rameau) 21 Veeb-1 MärtsDir: Christophe Rousset; Lav: Laura Scozzi
Castor et Pollux (concert) (Rameau) 22 MärtsDir: Raphaël Pichon
La Lettre des sables (Lauba) 25-30 AprillDir: Jean-Michaël Lavoie; Lav: Daniel Mesguich
Anna Bolena (Donizetti) 27 Mai-8 JuuniDir: Leonardo Vordoni; Lav: Marie-Louise Bischofberger
Caen, Théâtre de Caen  / 
Vénus et Adonis (Blow) 11-13 OktDir: Bertrand Cuiller; Lav: Louise Moaty
Trouble in Tahiti (Bernstein) 15-16 NovDir: Jean Deroyer; Lav: Benoît Benichou
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 15-16 NovDir: Jean Deroyer; Lav: Benoît Benichou
David et Jonathas (Charpentier,M) 3-5 VeebDir: William Christie; Lav: Andreas Homoki
La Dame de Monte-Carlo (Poulenc) 13 AprillLav: Vincent Vittoz
La Voix humaine (Poulenc) 13 AprillLav: Vincent Vittoz
L'olimpiade (Mysliveček) 13-15 MaiDir: Václav Luks; Lav: Karl-Ernst Hermann, Ursel Herrmann, Rogier Hardeman
Didon et Enée (Purcell) 13-14 NovDir: Florent Hubert; Lav: Samuel Achache, Jeanne Candel
Clermont-Ferrand, Centre lyrique Clermont-Auvergne  / 
Requiem (Mozart) 3 OktDir: Leonardo García Alarcón
Lost in the stars (Weill) 23 NovDir: Gaspard Brécourt; Lav: Olivier Desbordes
Madame Butterfly (Puccini) 8 JaanDir: Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 VeebDir: Olivier Holt; Lav: Olivier Achard
Tosca (Puccini) 23-24 MärtsDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Goyescas (concert) (Granados) 19 AprillDir: Patrice Couineau
La traviata (Verdi) 18-19 OktDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Kátia Kabanová (Janáček) 15 NovDir: Irène Kudela; Lav: André Engel
Tannhäuser (concert) (Wagner) 30 NovLav: Amaury du Closel
Don Pasquale (Donizetti) 10-12 JaanDir: Roberto Forès Veses; Lav: Andrea Cigni
La serva padrona (Pergolesi) 27 VeebDir: Pablo Pavon
Nélée et Myrthis (Rameau) 27 VeebDir: Pablo Pavon
Le voyage dans la lune (Offenbach) 11-12 AprillDir: Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
La Voix humaine (Poulenc) 13-14 MaiDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
The Telephone (Menotti) 13-14 MaiDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Compiegne, Théâtre Imperial  / 
Le Bourgeois gentilhomme (Lully) 10 OktLav: Catherine Hiegel
Fanfare fragile (Feldhandler) 7 Dets
Le Directeur de théâtre (concert) (Mozart) 9 VeebDir: Damian Iorio
Didon et Enée (Purcell) 14 VeebDir: Sébastien d'Hérin; Lav: Bernard Lévy
La Voix humaine (Poulenc) 28 MärtsLav: Vincent Vittoz
L'histoire du petit tailleur (Harsányi) 21 Mai
Requiem (Verdi) 27 NovDir: Arie van Beek
Croquefer (Offenbach) 13 DetsDir: Christophe Grapperon; Lav: Jean-Philippe Salerio
L'Île de Tulipatan (Offenbach) 13 DetsDir: Christophe Grapperon; Lav: Jean-Philippe Salerio
La petite messe solennelle (Rossini) 8 VeebDir: Mathieu Romano
Carmen (Bizet) 15-18 MärtsDir: Benjamin Pionnier; Lav: Philippe Arlaud
Dijon, Opéra de Dijon  / 
Pelléas et Mélisande (Debussy) 13-14 OktDir: Marit Strindlund; Lav: Wouter Van Looy
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 7-11 DetsDir: Daniel Kawka; Lav: Lilo Baur
Acteon (Charpentier,M) 1-3 VeebDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Damien Caille-Perret
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 14-15 VeebDir: Didier Puntos; Lav: Arnaud Meunier
Don Giovanni (Mozart) 22-30 MärtsDir: Gerard Korsten; Lav: Jean-Yves Ruf
L'olimpiade (Mysliveček) 22-25 MaiDir: Václav Luks; Lav: Ursel Herrmann, Karl-Ernst Herrmann
L'Or du Rhin (Wagner) 5-12 OktDir: Daniel Kawka; Lav: Laurent Joyeux
La Walkyrie (Wagner) 5-12 OktDir: Daniel Kawka; Lav: Laurent Joyeux
Siegfried (Wagner) 6-15 OktDir: Daniel Kawka; Lav: Laurent Joyeux
Le Crépuscule des dieux (Wagner) 6-15 OktDir: Daniel Kawka; Lav: Laurent Joyeux
Winterreise (Schubert) 9 Veeb
Peer Gynt (Grieg) 10-12 MärtsDir: Gergely Madaras; Lav: Emmanuelle Cordoliani
La finta giardiniera (Mozart) 9-11 AprillDir: Emmanuelle Haïm; Lav: David Lescot
Le nozze di Figaro (Mozart) 17-23 MaiDir: Jonathan Cohen; Lav: Richard Brunel
Lille, Opéra de Lille  / 
Venus and Adonis (Blow) 19-23 OktDir: Bertrand Cuiller; Lav: Louise Moaty
Médée (Charpentier,M) 6-15 NovDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Pierre Audi
Jenůfa (Janáček) 29 Jaan-7 VeebDir: Mark Shanahan; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Acteon (Charpentier,M) 5-9 MärtsDir: Atsushi Sakaï; Lav: Damien Caille-Perret, Yves Lenoir
Le barbier de Séville (Rossini) 14 Mai-2 JuuniDir: Antonello Allemandi; Lav: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-21 OktDir: Roberto Rizzi Brignoli; Lav: Stanislas Nordey
Quartett (Francesconi) 13-17 NovDir: Georges-Elie Octors; Lav: Alex Ollé
La Petite Renarde rusée (Janáček) 28 Jaan-7 VeebDir: Franck Ollu; Lav: Robert Carsen(original), Maria Lamont(revival)
La finta giardiniera (Mozart) 17-30 MärtsDir: Emmanuelle Haïm; Lav: David Lescot
Elena (Cavalli) 7-10 AprillDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Jean-Yves Ruf
Orfeo 14 [Vol 1] (Oehring) 18-19 Juuni
Limoges, Opéra-Théâtre de Limoges  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 9-11 NovDir: Jurjen Hempel; Lav: Frédéric Roels
Rigoletto (Verdi) 25-27 JaanDir: Gaetano d'Espinosa; Lav: François de Carpentries
Le Roi du bois (Reverdy) 30 JaanLav: Sandrine Anglade
Wozzeck (Berg) 5-7 MärtsDir: Pierre Roullier; Lav: Mireille Larroche
Orphée et Eurydice (Gluck) 5-7 AprillDir: Jean-François Verdier; Lav: Nathalie Pernette
Fra Diavolo (Auber) 12-14 MaiDir: Benjamin Lévy; Lav: Bérangère Jannelle
Fortunio (Messager) 10-12 NovDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Emmanuelle Cordoliani
Carmen (Bizet) 1-9 JaanDir: Robert Tuohy; Lav: Frédéric Roels
Il trovatore (Verdi) 9-11 MärtsDir: Konstantin Chudovsky; Lav: Gilbert Deflo
Lyon, Opéra de Lyon  / 
Macbeth (Verdi) 13-27 OktDir: Kazushi Ono; Lav: Ivo van Hove
Les Puritains (concert) (Bellini) 13-18 NovDir: Evelino Pidò
Le Messie (Handel) 3-14 DetsDir: Laurence Cummings; Lav: Deborah Warner
La Petite Renarde rusée (Janáček) 21 Jaan-1 VeebDir: Tomas Hanus; Lav: André Engel
L'empereur d'Atlantis (Ullmann) 12-17 VeebDir: Jean-Michaël Lavoie; Lav: Richard Brunel
Claude (Escaich) 27 Märts-14 AprillDir: Jérémie Rhorer; Lav: Olivier Py
Fidelio (Beethoven) 28 Märts-12 AprillDir: Kazushi Ono; Lav: Gary Hill
Erwartung (Schoenberg,A) 29 Märts-13 AprillDir: Kazushi Ono; Lav: Alex Ollé
Il prigioniero (Dallapiccola) 29 Märts-13 AprillDir: Kazushi Ono; Lav: Alex Ollé
Capriccio (Strauss) 7-19 MaiDir: Bernhard Kontarsky; Lav: David Marton
Le Roi et moi () 12-15 JuuniDir: Karine Locatelli; Lav: Jean Lacornerie
La flûte enchantée (Mozart) 24 Juuni-9 JuuliDir: Stefano Montanari; Lav: Pierrick Sorin
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 22 SeptDir: René Jacobs
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 12-26 OktDir: Kazushi Ono; Lav: Christophe Honoré
Norma (Bellini) 10-12 NovDir: Evelino Pidò
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14-30 DetsDir: Kazushi Ono / Philippe Forget; Lav: Laurent Pelly
Cœur de chien (Raskatov) 20-30 JaanDir: Martyn Brabbins; Lav: Simon McBurney
The Tender Land (Copland) 1-9 VeebDir: Philippe Forget; Lav: Jean Lacornerie
Le comte Ory (Rossini) 21 Veeb-5 MärtsDir: Stefano Montanari; Lav: Laurent Pelly
Peter Grimes (Britten) 10-26 AprillDir: Kazushi Ono; Lav: Yoshi Oida
Le Tour d'écrou (Britten) 11-29 AprillDir: Kazushi Ono; Lav: Valentina Carrasco
Curlew River (Britten) 12-25 AprillDir: Alan Woodbridge; Lav: Olivier Py
Jérémy Fischer (Aboulker) 4-11 JuuniLav: Michel Dieuaide
Simon Boccanegra (Verdi) 7-22 JuuniDir: Daniele Rustioni; Lav: David Bösch
Lyon, Théâtre d'Opérette de Lyon  / 
La chanson de Fortunio (Offenbach) 21 OktDir: Bruce Grant; Lav: Brigitte Desnoues
Les noces de Jeannette (Massé) 21 OktDir: Bruce Grant; Lav: Anny Vogel
Le barbier de Séville (Rossini) 24-25 NovDir: Bruno Membrey; Lav: Jean-Jacques Chazalet
Valses de Vienne (=) 5-6 JaanDir: Andreï Chevtchouk; Lav: François Jacquet
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 16-17 VeebDir: Victor Costa; Lav: Pierre Sybil
Passionnément (Messager) 16-17 MärtsDir: Victor Costa; Lav: Pierre Sybil
Carmen (Bizet) 13-14 AprillDir: Andreï Chevtchouk
Monsieur Beaucaire (Messager) 7-8 Dets
Violettes impériales (Scotto) 11-12 JaanLav: Pierre Sybil
Le petit duc (Lecocq) 1-2 VeebDir: Bruce Grant; Lav: Fabrice Lelievre
Sang Viennois (Strauss,J) 22-23 VeebDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Pierre Sybil
Viva Napoli (Lopez,F) 22-23 MärtsDir: Bruno Conti; Lav: Carlo Di Angelo
Aida (Verdi) 24-25 Mai
Marseille, Opéra Municipal de Marseille  / 
Carmen (Bizet) 4-14 OktDir: Nader Abbassi; Lav: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Poliuto (concert) (Donizetti) 24 Nov-2 DetsDir: Alain Guingal
L'italiana in Algeri (Rossini) 29 Dets-6 JaanDir: Giuliano Carella; Lav: Nicola Berloffa
Elektra (Strauss) 7-16 VeebDir: Pinchas Steinberg; Lav: Charles Roubaud
Otello (Verdi) 24 Märts-5 AprillDir: Friedrich Pleyer; Lav: Nadine Duffaut
La clemenza di Tito (Mozart) 4-12 MaiDir: Mark Shanahan; Lav: David McVicar(original), Marie Lambert(revival)
Cléopâtre (Massenet) 15-23 JuuniDir: Lawrence Foster; Lav: Charles Roubaud
Les troyens (concert) (Berlioz) 12-15 JuuliDir: Lawrence Foster
Aida (Verdi) 21 Sept-1 OktDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Charles Roubaud
La Voix humaine (concert) (Poulenc) 11 OktDir: Lawrence Foster
La straniera (concert) (Bellini) 31 Okt-8 NovDir: Paolo Arrivabeni
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 Nov-1 DetsDir: Kenneth Montgomery; Lav: Frédéric Flamand
Orphée aux enfers (Offenbach) 27 Dets-5 JaanDir: Samuel Jean; Lav: Laura Scozzi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Jaan-6 VeebDir: Alain Guingal; Lav: Frédéric Bélier–Garcia
Colomba (Petit,J) 8-16 MärtsDir: Claire Gibault; Lav: Charles Roubaud
Symphony 9 (Beethoven) 4 AprillDir: Lawrence Foster
Le Roi d'Ys (Lalo) 10-18 MaiDir: Lawrence Foster; Lav: Jean-Louis Pichon
La traviata (Verdi) 17-22 JuuniDir: Lawrence Foster / Eun Sun Kim; Lav: Renée Auphan
Massy, Opéra de Massy  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9-11 NovDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Arnaud Bernard
Madama Butterfly (Puccini) 9-11 DetsDir: Dominique Rouits; Lav: Olivier Desbordes
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 12-13 JaanDir: Didier Benetti; Lav: Jacques Duparc
Le Tour d'écrou (Britten) 2-3 VeebDir: Jean-Luc Tingaud; Lav: Olivier Bénézech
Le Retour d'Ulysse dans sa patrie (Monteverdi) 23-24 VeebDir: Jérôme Correas; Lav: Christophe Rauck
La cenerentola (Rossini) 22-24 MärtsDir: Dominique Rouits; Lav: Charles Roubaud
Nabucco (Verdi) 18-23 AprillDir: Dominique Rouits; Lav: Giorgio Lalov
Requiem (Verdi) 1 Juuni
Falstaff (Verdi) 15-17 NovDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Jean-Louis Grinda
King Arthur (Purcell) 7-8 DetsDir: Hervé Niquet; Lav: Corinne Benizio, Gilles Benizio
La traviata (Verdi) 23-26 JaanDir: Dominique Rouits; Lav: Roberta Mattelli
Un train pour Johannesburg (Weill) 7 VeebDir: Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
Don Giovanni (Mozart) 5-9 MärtsDir: Dominique Rouits; Lav: Eric Perez
L'orfeo (Monteverdi) 29-30 MärtsDir: Sébastien d'Hérin; Lav: Caroline Mutel
L'empereur d'Atlantis (Ullmann) 5 AprillDir: Philippe Nahon; Lav: Louise Moaty
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 16-18 MaiDir: Dominique Rouits; Lav: Nadine Duffaut
Mérignac, Le Pin Galant  / 
Carmen (Bizet) 22 NovDir: Martin Mazik; Lav: Roberta Mattelli
La belle Hélène (Offenbach) 31 DetsDir: Claude Cuguillere; Lav: Fabrice Lelievre
Nabucco (Verdi) 19 VeebDir: Martin Mazik; Lav: Roberta Mattelli
Les cloches de Corneville (Planquette) 24 VeebDir: Philippe Mestres; Lav: Michèle Herbé
Le barbier de Séville (Rossini) 26 MärtsDir: Norbert Baxa; Lav: Martin Otava
La traviata (Verdi) 12 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 15 Jaan
Le nozze di Figaro (Mozart) 4 Veeb
Roméo et Juliette (Gounod) 16 Märts
Metz, Opéra-Théâtre de Metz Métropole  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Sept-2 OktDir: Jacques Mercier; Lav: Daniel Mesguich, Sébastien Lenglet
L'elisir d'amore (Donizetti) 23-27 NovDir: Benjamin Pionnier; Lav: Joël Lauwers
My Fair Lady (Loewe) 22-31 DetsDir: David Heusel; Lav: Paul-Emile Fourny
King Arthur (Purcell) 10-12 VeebDir: Hervé Niquet; Lav: Corinne Benizio, Gilles Benizio
La belle de Cadix (Lopez,F) 15-17 MärtsDir: Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
Iolanta (Tchaikovsky) 12-16 AprillDir: Jacques Mercier; Lav: David Hermann
Le Journal d'Anne Frank (Frid) 18-19 MaiDir: Aurélien Azan Zielinski; Lav: Sonia Masson
La traviata (Verdi) 14-20 JuuniDir: Jari Hämäläinen; Lav: Paul-Émile Fourny
La cenerentola (Rossini) 20-24 SeptDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Louis Désiré
Lakmé (Delibes) 22-26 NovDir: Jacques Mercier; Lav: Paul-Émile Fourny
The Indian Queen (Purcell) 19-21 JaanDir: Hervé Niquet; Lav: Joachim Schloemer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-14 VeebDir: Benjamin Pionnier; Lav: Pénélope Bergeret
Vanessa (Barber,S) 21-25 MärtsDir: David T Heusel; Lav: Bérénice Collet
Operetta anthology (Offenbach) 25-26 AprillDir: Patrice Peyriéras; Lav: Alain Sachs
Viva la Mamma (Donizetti) 16-20 MaiDir: Laurent Gendre; Lav: Vincent Vittoz
La vida breve (Falla) 13-17 JuuniDir: Jacques Mercier; Lav: Paul-Émile Fourny
Montpellier, Opéra National de Montpellier Languedoc-Roussillon  / 
Orfeo ed Euridice (Gluck) 19-25 SeptDir: Kenneth Montgomery; Lav: Chiara Muti
Lakmé (Delibes) 26 Okt-4 NovDir: Robert Tuohy; Lav: Vincent Huguet
What Next? (Carter,E) 30 Nov-2 DetsDir: Carl Christian Bettendorf; Lav: Urs Schönebaum
Jetzt (Nitschke) 30 Nov-2 DetsDir: Carl Christian Bettendorf; Lav: Urs Schönebaum
La bohème (Puccini) 21 Dets-1 JaanDir: Michael Balke; Lav: Jean-Paul Scarpitta
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1-10 VeebDir: Balázs Kocsár; Lav: Alfredo Arias
Le Roi d'Ys (concert) (Lalo) 23 MärtsDir: Jean-Luc Tingaud
The Beggar's Opera (Britten) 3-4 AprillDir: Jérôme Pillement; Lav: Benjamin Prins
Poppea e Nerone (Monteverdi) 15-19 MaiDir: Peter Tilling; Lav: Krzysztof Warlikowski
Don Giovanni (Mozart) 6-16 JuuniDir: Raphaël Schlüsselberg; Lav: Jean-Paul Scarpitta
Orfeo ed Euridice (Gluck) 24 Sept-1 OktDir: Balázs Kocsár; Lav: Chiara Muti
Elena (Cavalli) 10-15 NovDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Jean-Yves Ruf
Così fan tutte (Mozart) 20 Dets-9 JaanDir: Alexander Shelley; Lav: Jean-Paul Scarpitta
Eugène Onéguine (Tchaikovsky) 17-21 JaanDir: Ari Rasilainen; Lav: Marie-Eve Signeyrole
L'étoile (Chabrier) 29-30 MärtsDir: Jérôme Pillement; Lav: Benoît Bénichou
La traviata (Verdi) 4-14 JuuniLav: Jean-Paul Scarpitta
Nancy, Opéra national de Lorraine  / 
Così fan tutte (Mozart) 25 Sept-4 OktDir: Tito Muñoz; Lav: Jim Lucassen
L'Artaserse (Vinci) 2-10 NovDir: Diego Fasolis; Lav: Silviu Purcarete
L'étoile (Chabrier) 28 Dets-3 JaanDir: Jonathan Schiffman; Lav: Emmanuelle Bastet
Macbeth (Verdi) 1-12 VeebDir: Roberto Rizzi Brignoli; Lav: Jean-Louis Martinoty
L'Importance d'être constant (Barry) 17-22 MärtsDir: Tito Muñoz; Lav: Sam Brown
Iolanta (Tchaikovsky) 30 Aprill-9 MaiDir: Jacques Mercier; Lav: David Hermann
Der Zwerg (Zemlinsky) 21-29 JuuniDir: Christian Arming; Lav: Philipp Himmelmann
Turandot (Puccini) 4-12 OktDir: Rani Calderon; Lav: Yannis Kokkos
Candide (Bernstein) 5-11 DetsDir: Ryan McAdams; Lav: Sam Brown
L'orfeo (Monteverdi) 10-17 JaanDir: Christophe Rousset; Lav: Claus Guth
Barbe-bleue (Offenbach) 20-27 VeebDir: Jonathan Schiffman; Lav: Waut Koeken
Siegfried (Wagner) 21-30 MärtsDir: NN; Lav: Charlotte Nessi
La Clémence de Titus (Mozart) 29 Aprill-8 MaiDir: Kazem Abdullah; Lav: John Fulljames
Il medico dei pazzi (Battistelli) 20-28 JuuniDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Carlos Wagner
Nantes, Angers Nantes Opéra  / 
Les Deux Veuves (Smetana) 17-24 OktDir: Mark Shanahan; Lav: Jo Davies
Le chapeau de paille d'Italie (Rota) 25 Nov-4 DetsDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Vénus et Adonis (Blow) 14-20 JaanDir: Bertrand Cuiller; Lav: Louise Moaty
La Rose blanche (Zimmermann,U) 5-10 VeebDir: Nicolas Farine; Lav: Stephan Grögler
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 15-24 MärtsDir: Sascha Goetzel; Lav: Alfredo Arias
La traviata (Verdi) 26 Mai-5 JuuniDir: Roberto Rizzi Brignoli; Lav: Emmanuelle Bastet
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 15 Okt-7 NovDir: Jacques Lacombe; Lav: Mireille Delunsch
Le turc en Italie (Rossini) 10-19 DetsDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Lee Blakeley
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 4-6 VeebDir: Mark Shanahan
Chat perché (Singier) 9-12 VeebDir: Pierre Roullier / Philippe Ferro; Lav: Caroline Gautier
Pelléas et Mélisande (Debussy) 23 Märts-1 AprillDir: Daniel Kawka; Lav: Emmanuelle Bastet
La flûte enchantée (Mozart) 22 Mai-3 JuuniDir: Mark Shanahan; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Nice, Opéra de Nice  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 24-30 OktDir: Philippe Auguin; Lav: Giorgio Gallione
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15-19 JaanDir: Philippe Auguin; Lav: René Koering
Die Zauberflöte (Mozart) 10-16 VeebDir: Leopold Hager; Lav: Mariame Clément
La petite flûte enchantée (Mozart) 13-15 VeebDir: Frédéric Deloche; Lav: Yves Coudray
Madama Butterfly (Puccini) 15-21 MärtsDir: György G Ráth; Lav: Daniel Benoin
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 31 Mai-2 JuuniDir: Jérôme Correas; Lav: Christophe Rauck
Der Freischütz (Weber) 17-23 NovDir: Philippe Auguin; Lav: Guy Montavon
Die Fledermaus (Strauss,J) 17-23 JaanDir: Bruno Ferrandis; Lav: Andreas Gergen
Semele (Handel) 16-20 VeebDir: George Petrou; Lav: Jakob Peters-Messer
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16-22 MärtsDir: Roland Böer; Lav: Francesco Micheli
Dreyfus (Legrand) 16 Mai-6 JuuniDir: Jérôme Pillement; Lav: Daniel Benoin
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
Les Enfants Terribles (Glass) 23 Nov-2 DetsDir: Emmanuel Olivier; Lav: Stéphane Vérité
La Voix humaine (Poulenc) 5-15 DetsLav: Vincent Vittoz
Croquefer (Offenbach) 20 Dets-13 JaanDir: Christophe Grapperon; Lav: Jean-Philippe Salério
L'Île de Tulipatan (Offenbach) 20 Dets-13 JaanDir: Christophe Grapperon; Lav: Jean-Philippe Salério
Schneewittchen (Lange) 20-26 AprillDir: Vincent Monteil; Lav: Waut Koeken
Ariadne auf Naxos (concert) (Strauss) 14-19 MaiDir: Maxime Pascal / Alphonse Cemin
La Grande duchesse de Gerolstein (Offenbach) 12 Dets-5 JaanDir: Christophe Grapperon; Lav: Philippe Béziat
The Rape of Lucretia (Britten) 14-19 JaanDir: Maxime Pascal; Lav: Stephen Taylor
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 24-30 JaanDir: Philippe Nahon; Lav: Louise Moaty
King Arthur (Purcell) 7-12 VeebDir: Frédérique Chauvet; Lav: Sybrand van der Werf
Le Balcon (Eötvös) 20-24 Mai
Le pauvre matelot (Milhaud) 11-15 JuuniDir: Claude Schnitzler; Lav: Stéphane Vérité
La colombe (Gounod) 11-15 JuuniDir: Claude Schnitzler; Lav: Stéphane Vérité
Paris, Théâtre des Champs-Elysées  / 
Médée (Charpentier,M) 12-23 OktDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Pierre Audi
Requiem (concert) (Mozart) 22 OktDir: Rolf Beck
Rodelinda (concert) (Handel) 26 OktDir: Alan Curtis
Fidelio (concert) (Beethoven) 30 OktDir: Eivind Gullberg Jensen
Medeamaterial (Dusapin) 9-10 NovDir: Marcus Creed; Lav: Sasha Waltz
Les Puritains (concert) (Bellini) 16 NovDir: Evelino Pidò
Médée (Cherubini) 10-16 DetsDir: Christophe Rousset; Lav: Krzysztof Warlikowski
L'Artaserse (concert) (Vinci) 11-13 DetsDir: Diego Fasolis
Didon et Enée (concert) (Purcell) 15 DetsDir: Jean-Claude Malgoire
Le Messie (concert) (Handel) 20 DetsDir: Jean-Christophe Spinosi
Radamisto (concert) (Handel) 6 VeebDir: Harry Bicket
La favorite (Donizetti) 7-19 VeebDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Valérie Nègre
L'Opéra de quat'sous (concert) (Weill) 28 VeebDir: Vladimir Jurowski
Acis et Galatée (concert) (Handel) 20 MärtsDir: Paul Goodwin
Ein deutsches Requiem (concert) (Brahms) 28 MärtsDir: Kurt Masur
Don Giovanni (Mozart) 25 Aprill-7 MaiDir: Jeremie Rhorer; Lav: Stephane Braunschweig
Don Carlos (concert) (Verdi) 28 AprillDir: Gianandrea Noseda
Requiem (concert) (Mozart) 2 MaiDir: Jérémie Rhorer
La petite messe solennelle (concert) (Rossini) 6 MaiDir: Daniele Gatti
Agrippina (concert) (Handel) 15 MaiDir: Eduardo López Banzo
Imeneo (concert) (Handel) 22 MaiDir: Christopher Hogwood
Benvenuto Cellini (concert) (Berlioz) 1 JuuniDir: Valery Gergiev
Le barbier de Séville (concert) (Rossini) 14 JuuniDir: Roger Norrington
Requiem (concert) (Verdi) 16-18 JuuniDir: Daniele Gatti
Pénélope (concert) (Fauré) 20 JuuniDir: Fayçal Karoui
Le Vaisseau fantôme (concert) (Wagner) 18 SeptDir: Yannick Nézet-Séguin
Les Vêpres de la Vierge (concert) (Monteverdi) 14 OktDir: Jean-Claude Malgoire
La vestale (Spontini) 15-28 OktDir: Jérémie Rhorer; Lav: Eric Lacascade
Aci, Galatea e Polifemo (concert) (Handel) 19 OktDir: Emmanuelle Haïm
Norma (concert) (Bellini) 15 NovDir: Evelino Pidò
Requiem (Fauré) 16 NovDir: Philippe Herreweghe
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 10-19 DetsDir: Jérémie Rhorer; Lav: Olivier Py
Le Messie (Handel) 11 DetsDir: Emmanuelle Haïm
La favorite (concert) (Donizetti) 18 DetsDir: Jacques Lacombe
Catone in Utica (Vivaldi) 10 JaanDir: Alan Curtis
Stabat Mater (Pergolesi) 27 Jaan
Theodora (Handel) 10 VeebDir: Harry Bicket
Le Villi (concert) (Puccini) 20 VeebDir: Paolo Carignani
Symphony 9 (Beethoven) 2 MärtsDir: Vladimir Jurowski
Les Fêtes de l'hymen et de l'amour (concert) (Rameau) 11 MärtsDir: Hervé Niquet
Le Chevalier à la rose (Strauss) 18 MärtsDir: Kirill Petrenko
Otello (Rossini) 7-17 AprillDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Moshe Leiser
Oedipus rex (Stravinsky) 24 AprillDir: Daniele Gatti
Le barbier de Séville (Rossini) 29 AprillDir: Jean-Claude Malgoire; Lav: Christian Schiaretti, Arnaud Décarsin
Tancredi (Rossini) 19-27 MaiDir: Enrique Mazzola; Lav: Jacques Osinski
L'italienne à Alger (concert) (Rossini) 10 JuuniDir: Roger Norrington
La scala di seta (concert) (Rossini) 13 JuuniDir: Enrique Mazzola
Fidelio (concert) (Beethoven) 14 JuuniDir: Jérémie Rhorer
Paris, Théâtre du Châtelet  / 
West Side Story (Bernstein) 26 Okt-1 JaanDir: Donald Chan; Lav: Jerome Robbins(original), Joey McKneely(revival)
Street Scene (Weill) 25-31 JaanDir: Tim Murray; Lav: John Fulljames(original), Lucy Bradley(revival)
Le Pavillon aux pivoines (Tang) 10-16 Veeb
Carousel (Rodgers) 18-27 MärtsDir: Kevin Farrell; Lav: Jo Davies
Sunday in the Park with George (Sondheim) 15-25 AprillDir: David Charles Abell; Lav: Lee Blakeley
Ceiling/Sky (Adams) 11-19 JuuniDir: Alexandre Briger; Lav: Giorgio Barberio Corsetti
My Fair Lady (Loewe) 5 Dets-1 JaanDir: Jayce Ogren; Lav: Robert Carsen
Einstein on the Beach (Glass) 8-12 JaanDir: Michael Riesman; Lav: Robert Wilson
La pietra del paragone (Rossini) 20-29 JaanDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Giorgio Barberio Corsetti, Pierrick Sorin
Into the Woods (Sondheim) 1-12 AprillDir: David Charles Abell; Lav: Lee Blakeley
A Flowering Tree (Adams) 5-13 MaiDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Vishal Bhardwaj
The King and I (Rodgers) 13-29 JuuniDir: James Holmes; Lav: Lee Blakeley
Paris, Cité de la musique  / 
Quartett (concert) (Francesconi) 19 MärtsDir: Susanna Mälkki
Orlando (concert) (Handel) 19 JuuniDir: René Jacobs
Paris, Opéra-Comique  / 
Venus and Adonis (Blow) 12-15 DetsDir: Bertrand Cuiller; Lav: Louise Moaty
David et Jonathas (Charpentier,M) 14-24 JaanDir: William Christie; Lav: Andreas Homoki
Ciboulette (Hahn) 16-26 VeebDir: Laurence Equilbey; Lav: Michel Fau
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 17-29 MärtsDir: Pascal Rophé; Lav: Ludovic Lagarde
La Voix humaine (Poulenc) 17-29 MärtsDir: Pascal Rophé; Lav: Ludovic Lagarde
Le Roi d'Ys (concert) (Lalo) 25 MärtsDir: Jean-Luc Tingaud
Cendrillon (Viardot) 17-19 AprillLav: Thierry Thieû Ninag
Marouf savetier du Caire (Rabaud) 25 Mai-3 JuuniDir: Alain Altinoglu; Lav: Jérôme Deschamps
Written on Skin (Benjamin) 16-19 NovDir: George Benjamin; Lav: Katie Mitchell
Manfred (Schumann) 9-15 DetsDir: Emmanuel Krivine; Lav: Georges Lavaudant
Lakmé (Delibes) 10-20 JaanDir: François-Xavier Roth; Lav: Lilo Baur
Pelléas et Mélisande (Debussy) 17-25 VeebDir: Louis Langrée; Lav: Stéphane Braunschweig
Platée (Rameau) 20-30 MärtsDir: William Christie; Lav: Robert Carsen
Castor et Pollux (concert) (Rameau) 23 MärtsDir: Raphaël Pichon
L'histoire du Soldat (Stravinsky) 5-7 AprillDir: Marc Minkowski; Lav: Jacques Osinski
El amor brujo (Falla) 5-7 AprillDir: Marc Minkowski; Lav: Jacques Osinski
Ali-Baba (Lecocq) 12-22 MaiDir: Jean-Pierre Haeck; Lav: Arnaud Meunier
La Naissance de David de Sassoun (concert) (Aprikian) 5 JuuniDir: Alain Altinoglu
Robert le Cochon (Dupin) 13-15 JuuniDir: Jean-François Heisser; Lav: Ivan Grinberg
Paris, MC93 Bobigny  / 
Il mondo della luna (Haydn) 23-28 JuuniDir: Guillaume Tourniaire; Lav: David Lescot
Don Giovanni (Mozart) 22-31 MärtsDir: Alexandre Myrat; Lav: Christophe Perton
Paris, L'Opéra National de Paris (Opéra Bastille, Palais Garnier)  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 7 Sept-3 OktDir: Tomas Netopil; Lav: Robert Carsen
Capriccio (Strauss) 8-27 SeptDir: Philippe Jordan; Lav: Robert Carsen
Les noces de Figaro (Mozart) 15 Sept-25 OktDir: Evelino Pido / Marius Stieghorst; Lav: Giorgio Strehler(original), Humbert Camerlo(revival)
The Rake's Progress (Stravinsky) 10-30 OktDir: Jeffrey Tate; Lav: Olivier Py
La fille du régiment (Donizetti) 15 Okt-11 NovDir: Marco Armiliato; Lav: Laurent Pelly
Tosca (Puccini) 23 Okt-20 NovDir: Paolo Carignani; Lav: Werner Schroeter
La cenerentola (Rossini) 22 Nov-25 MärtsDir: Riccardo Frizza / Bruno Campanella; Lav: Jean-Pierre Ponnelle(original), Grischa Asagaroff(revival)
Carmen (Bizet) 4-29 DetsDir: Philippe Jordan; Lav: Yves Beaunesne
La Khovantchina (Musorgsky) 22 Jaan-9 VeebDir: Michail Jurowski; Lav: Andrei Serban
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 23 Jaan-13 VeebDir: Paul Daniel; Lav: Richard Jones, Antony Mcdonald
Le Nain (Zemlinsky) 23 Jaan-13 VeebDir: Paul Daniel; Lav: Richard Jones, Antony Mcdonald
L'Or du Rhin (Wagner) 29 Jaan-18 JuuniDir: Philippe Jordan; Lav: Gunter Krämer
La Walkyrie (Wagner) 17 Veeb-19 JuuniDir: Philippe Jordan; Lav: Gunter Krämer
Falstaff (Verdi) 27 Veeb-24 MärtsDir: Daniel Oren; Lav: Dominique Pitoiset
Siegfried (Wagner) 21 Märts-23 JuuniDir: Philippe Jordan; Lav: Gunter Krämer
Siegfried et l'Anneau Maudit (Wagner) 25 Märts-6 AprillDir: Marius Stieghorst; Lav: Charlotte Nessi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 Aprill-6 MaiDir: Claus Peter Flor; Lav: Mariame Clement
La Gioconda (Ponchielli) 2-31 MaiDir: Daniel Oren; Lav: Pier Luigi Pizzi
Le Crépuscule des dieux (Wagner) 21 Mai-26 JuuniDir: Philippe Jordan; Lav: Gunter Krämer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 23 Mai-18 JuuniDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Laurent Pelly
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 7 Sept-9 OktDir: Maurizio Benini; Lav: Andrei Serban
Alceste (Gluck) 12 Sept-7 OktDir: Marc Minkowski; Lav: Olivier Py
Vec Makropulos (Janáček) 16 Sept-2 OktDir: Susanna Mälkki; Lav: Krzysztof Warlikowski
Aida (Verdi) 10 Okt-16 NovDir: Philippe Jordan; Lav: Olivier Py
Così fan tutte (Mozart) 22 Okt-13 NovDir: Michael Schonwandt; Lav: Ezio Toffolutti
Elektra (Strauss) 27 Okt-1 DetsDir: Philippe Jordan; Lav: Robert Carsen
I puritani (Bellini) 25 Nov-19 DetsDir: Michele Mariotti; Lav: Laurent Pelly
La clemenza di Tito (Mozart) 27 Nov-23 DetsDir: Tomas Netopil; Lav: Willy Decker
Werther (Massenet) 19 Jaan-12 VeebDir: Michel Plasson; Lav: Benoît Jacquot
Alcina (Handel) 25 Jaan-12 VeebDir: Christophe Rousset; Lav: Robert Carsen
La fanciulla del West (Puccini) 1-28 VeebDir: Carlo Rizzi; Lav: Nikolaus Lehnhoff
Madama Butterfly (Puccini) 14 Veeb-12 MärtsDir: Daniele Callegari; Lav: Robert Wilson
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Märts-15 AprillDir: Philippe Jordan; Lav: Robert Carsen
La bohème (Puccini) 15 Märts-14 JuuliDir: Daniel Oren; Lav: Jonathan Miller
L'italiana in Algeri (Rossini) 31 Märts-23 AprillDir: Riccardo Frizza; Lav: Andrei Serban
Tristan und Isolde (Wagner) 8 Aprill-4 MaiDir: Philippe Jordan; Lav: Peter Sellars
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 24 Aprill-23 MaiDir: Bruno Campanella; Lav: Robert Carsen
Orphée et Eurydice (Gluck) 3-21 MaiDir: Thomas Hengelbrock / Manlio Benzi; Lav: Pina Bausch
La traviata (Verdi) 2-20 JuuniDir: Daniel Oren; Lav: Benoît Jacquot
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 7-30 JuuniDir: Rinaldo Alessandrini; Lav: Robert Wilson, Giuseppe Frigeni
Paris, Salle Pleyel  / 
Missa Solemnis (concert) (Beethoven) 8 OktDir: John Eliot Gardiner
Le Château de Barbe-Bleue (concert) (Bartók) 10-11 OktDir: Christoph von Dohnányi
Tristan et Isolde (concert) (Wagner) 13 OktDir: Myung Whun Chung
La Chute de Fukuyama (Hetzel) 29 MärtsDir: Daniel Harding
Alessandro (concert) (Handel) 23 SeptDir: George Petrou
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 11 OktDir: René Jacobs
Carmina Burana (Orff) 11-12 NovDir: Paavo Järvi
Boris Godounov (concert) (Musorgsky) 5 VeebDir: Tugan Sokhiev
La bohème (concert) (Puccini) 17 JuuniDir: Kirill Karabits
Otello (concert) (Verdi) 26 JuuniDir: Riccardo Frizza
Quimper, Théâtre de Cornouaille  / 
Fabula (Strasnoy) 27 Nov
Caligula (Pagliardi) 1 DetsDir: Vincent Dumestre; Lav: Mimmo Cuticchio, Alexandra Rübner
Cendrillon (Viardot) 7-8 JuuniDir: Mireille Delunsch; Lav: Thierry Thieû Niang
La Voix humaine (Poulenc) 8 OktLav: Juliette Mailhé
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 14 JaanDir: Christophe Grapperon; Lav: Philippe Béziat
Kátia Kabanová (Janáček) 21 MärtsDir: Irène Kudela; Lav: André Engel
Reims, Opéra de Reims  / 
La Veuve joyeuse (Lehár) 6-7 OktDir: Dominique Trottein; Lav: Jacques Duparc
Rigoletto (Verdi) 9-13 NovDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: François de Carpentries
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 NovDir: Jérôme Devaud; Lav: Claude Montagne
La belle de Cadix (Lopez,F) 12-13 JaanDir: Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
Wozzeck (Berg) 8-10 VeebDir: Pierre Roullier; Lav: Mireille Larroche
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 16-17 MärtsDir: Jérôme Correas; Lav: Christophe Rauck
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 3-5 MaiDir: Luciano Acocella; Lav: Nadine Duffaut
Cendrillon (Viardot) 14 MaiLav: Thierry Thieû Niang
L'orfeo (Monteverdi) 19-20 OktDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Laurent Brethome
Don Giovanni (Mozart) 6-10 NovDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Oriol Tomas
Don Pasquale (Donizetti) 9-11 JaanDir: Roberto Forés Veses; Lav: Andrea Cigni
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 17-18 JaanDir: Philippe Nahon; Lav: Louise Moaty
Il trovatore (Verdi) 23-25 MärtsDir: Konstantin Chudovsky; Lav: Gilbert Deflo
La belle Hélène (Offenbach) 17-18 MaiDir: Christophe Talmont; Lav: Bernard Pisani
Rennes, Opéra de Rennes  / 
Lost in the stars (Weill) 17-19 OktDir: Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
La belle Hélène (Offenbach) 31 Dets-6 JaanDir: Gildas Pungier; Lav: Vincent Tavernier
Die Walküre (concert) (Wagner) 7-13 VeebDir: Claude Schnitzler
La Voix humaine (Poulenc) 4-7 AprillLav: Vincent Vittoz
La traviata (Verdi) 27 Mai-4 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: Jean-Romain Vesperini
Orlando (Handel) 16-21 OktDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Eric Vigner
Il re pastore (concert) (Mozart) 9-10 DetsDir: Darell Ang
Fortunio (Messager) 2-6 VeebDir: Claude Schnitzler; Lav: Emmanuelle Cordoliani
Pomme d'Api (concert) (Offenbach) 27-28 MärtsDir: Darrel Ang
Une Éducation manquée (Chabrier) 27-28 MärtsDir: Darrel Ang
Rigoletto (Verdi) 28 Mai-5 JuuniDir: Sasha Götzel; Lav: Jean-Louis Grinda
Rouen, Opéra de Rouen Haute-Normandie  / 
Carmen (Bizet) 25 Sept-7 OktDir: Luciano Acocella; Lav: Frédéric Roels
Caligula (Pagliardi) 20-21 NovDir: Vincent Dumestre; Lav: Alexandra Rübner, Mimmo Cuticchio
O Mensch! (Dusapin) 25 NovLav: Pascal Dusapin
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 29 Jaan-3 VeebDir: Federico Santi; Lav: Yann Dacosta
Lolo Ferrari (Fourgon) 8-12 MärtsDir: Luciano Acocella; Lav: Michaël Delaunoy
Wozzeck (Berg) 29 Märts-2 AprillDir: Pierre Roullier; Lav: Mireille Larroche
Fidelio (concert) (Beethoven) 22-26 MaiDir: Oswald Sallaberger; Lav: Marguerite Borie
La Damnation de Faust (Berlioz) 4-8 OktDir: Nicolas Krüger; Lav: Frédéric Roels
Carmen Intime (Bizet) 13 Nov-8 DetsLav: Frédéric Roels, Coline Gourdin
Le Vaisseau fantôme (Wagner) 31 Jaan-2 VeebDir: Julien Masmondet; Lav: Lucas Simon
Don Pasquale (Donizetti) 14-20 MärtsDir: Luciano Acocella; Lav: Andrea Cigni
Dido and Aeneas (Purcell) 9-13 MaiDir: Vincent Dumestre; Lav: Cécile Roussat, Julien Lubek
La finta giardiniera (Mozart) 4-12 JuuniDir: Andreas Spering; Lav: Vincent Boussard
Saint-Etienne, Opéra Théâtre de Saint-Étienne  / 
Cendrillon (Massenet) 21-25 OktDir: Laurent Touche; Lav: Benjamin Lazar
Le Mage (Massenet) 9-11 NovDir: Laurent Campellone
Nabucco (Falvetti) 29 NovDir: Leonardo García Alarcón
Le barbier de Séville (Rossini) 30 Jaan-3 VeebDir: Alberto Zedda; Lav: Damiano Michieletto(original), Andreas Zimmermann(revival)
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 5-10 VeebDir: Didier Puntos; Lav: Arnaud Meunier
La traviata (Verdi) 13-19 MärtsDir: Laurent Campellone; Lav: Jean-Louis Grinda
La princesse de Trébizonde (Offenbach) 17-21 MaiDir: Laurent Campellone; Lav: Waut Koeken, Benjamin Prins
Lakmé (Delibes) 8-12 NovDir: Laurent Campellone; Lav: Lilo Baur
Concert (Verdi) 19 NovDir: Laurent Campellone
Siegfried et l'Anneau Maudit (Wagner) 7 DetsDir: Marius Stieghorst; Lav: Charlotte Nessi
Ciboulette (Hahn) 29 Dets-2 JaanDir: Laurent Touche; Lav: Michel Fau
Les Barbares (concert) (Saint-Saëns) 14-16 VeebDir: Laurent Campellone
Werther (Massenet) 21-25 MärtsDir: Laurent Campellone; Lav: Laurent Fréchuret
La petite messe solennelle (concert) (Rossini) 1 AprillDir: Alberto Zedda
Carmina Burana (concert) (Orff) 13 MaiDir: Laurent Campellone
Les noces de Figaro (Mozart) 15-21 JuuniDir: Jonathan Cohen; Lav: Richard Brunel
Strasbourg, L'Opéra national du Rhin  / 
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 20 SeptDir: Marko Letonja
Moses und Aron (concert) (Schoenberg,A) 21 SeptDir: Sylvain Cambreling
Der ferne Klang (Schreker) 19-30 OktDir: Marko Letonja; Lav: Stéphane Braunschweig
Die Zauberflöte (Mozart) 7-23 DetsDir: Theodor Guschlbauer; Lav: Mariame Clément
Blanche-Neige (Lange) 6-11 JaanDir: Vincent Monteil; Lav: Waut Koeken
La Petite Renarde rusée (Janáček) 8-16 VeebDir: Friedemann Layer; Lav: Robert Carsen
Tannhäuser (Wagner) 24 Märts-8 AprillDir: Constantin Trinks; Lav: Keith Warner
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 17-30 MaiDir: Patrick Davin; Lav: Vincent Boussard
L'Heure espagnole (Ravel) 25 MaiDir: Vincent Monteil; Lav: Anne Le Guernec
Tosca (Puccini) 19-27 JuuniDir: Daniele Callegari; Lav: Robert Carsen(original), John La Bouchardière(revival)
Owen Wingrave (Britten) 4-6 JuuliDir: David Syrus; Lav: Christophe Gayral
De la maison des morts (Janáček) 27 Sept-5 OktDir: Marko Letonja; Lav: Robert Carsen
La cenerentola (Rossini) 25 Okt-5 NovDir: Enrique Mazzola / Thomas Blunt; Lav: Sandrine Anglade
Rigoletto (Verdi) 8-23 DetsDir: Paolo Carignani; Lav: Robert Carsen(original), Christophe Gayral(revival)
Aladin et la lampe merveilleuse (Rota) 17-22 JaanDir: Vincent Monteil; Lav: Waut Koeken
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 Jaan-8 VeebDir: Marko Letonja; Lav: Nicolas Brieger
Le Roi Arthus (Chausson) 14-25 MärtsDir: Jacques Lacombe; Lav: Keith Warner
Doctor Atomic (Adams) 2-9 MaiDir: Patrick Davin; Lav: Lucinda Childs
Platée (Rameau) 13-21 JuuniDir: Christophe Rousset; Lav: Mariame Clément
La colombe (Gounod) 1-3 JuuliDir: Claude Schnitzler; Lav: Stéphane Vérité
Le pauvre matelot (Milhaud) 1-3 JuuliDir: Claude Schnitzler; Lav: Stéphane Vérité
Toulon, Opéra de Toulon Provence Mediterranée  / 
Carmen (Bizet) 12-18 OktDir: Giuliano Carella; Lav: Jean-Philippe Delavault
La Botte secrète (Terrasse) 24 OktDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre Guillois
Madama Butterfly (Puccini) 16-22 NovDir: Giuliano Carella; Lav: Numa Sadoul
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 27 Jaan-1 VeebDir: Serge Baudo; Lav: Jean-Philippe Clarac,Olivier Deloeuil
Follies (Sondheim) 8-10 MärtsDir: David Charles Abell; Lav: Olivier Bénézech
Aida (Verdi) 7-13 AprillDir: Alberto Hold-Garrido; Lav: Paul-Emile Fourny
La flûte enchantée (Mozart) 14-21 MaiDir: Wolfgang Dörner; Lav: Robert Fortune
Norma (Bellini) 22-27 OktDir: Giuliano Carella; Lav: Massimo Gasparon
La finta giardiniera (Mozart) 22-24 NovDir: Andreas Spering; Lav: Vincent Boussard
La vie parisienne (Offenbach) 28-31 DetsDir: Jérôme Pillement; Lav: Nadine Duffaut
La cenerentola (Rossini) 24-28 JaanDir: Edmon Colomer; Lav: Jean-Philippe Clarac, Olivier Delœuil
Ariane à Naxos (Strauss) 14-18 MärtsDir: Rani Calderon; Lav: Mireille Larroche
Macbeth (Verdi) 25-29 AprillDir: Giuliano Carella; Lav: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 20-27 MaiDir: Giuliano Carella; Lav: Frédéric Bélier-Garcia
Toulouse, Théâtre du Capitole  / 
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 30 Sept-14 OktDir: Pinchas Steinberg; Lav: Jorge Lavelli
Written on Skin (Benjamin) 23-30 NovDir: Franck Ollu; Lav: Katie Mitchell
La belle Hélène (Offenbach) 22-31 DetsDir: Jean-Marie Zeitouni; Lav: Bernard Pisani
Albert Herring (Britten) 25 Jaan-3 VeebDir: David Syrus; Lav: Richard Brunel
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 15-17 VeebDir: Christophe Larrieu; Lav: Alexandre Camerlo
Don Giovanni (Mozart) 15-28 MärtsDir: Attilio Cremonesi; Lav: Brigitte Jaques-Wajeman
Don Pasquale (Donizetti) 19-30 AprillDir: Paolo Olmi; Lav: Stéphane Roche
Don Carlos (Verdi) 18-30 JuuniDir: Maurizio Benini; Lav: Nicolas Joel
La vida breve (concert) (Falla) 22 JuuniDir: Josep Pons
Manon (Massenet) 29 Sept-15 OktDir: Jesus Lopez-Cobos; Lav: Laurent Pelly
Orlando (Handel) 10-16 NovDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Eric Vigner
Hansel et Gretel (Humperdinck) 22-31 DetsDir: Claus Peter Flor; Lav: Andreas Baesler
La favorite (Donizetti) 6-19 VeebDir: Bruno Campanella; Lav: Vincent Boussard
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-23 MärtsDir: Tugan Sokhiev; Lav: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 14-23 MärtsDir: Tugan Sokhiev; Lav: Yannis Kokkos
Les Pigeons d'argile (Hurel) 15-22 AprillDir: Tito Ceccherini; Lav: Mariame Clément
I due Foscari (Verdi) 16-25 MaiDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Stefano Vizioli
Daphne (Strauss) 15-29 JuuniDir: Hartmut Haenchen; Lav: Patrick Kinmonth
Le petit ramoneur (Britten) 25 Juuni-4 JuuliDir: Christophe Larrieu; Lav: Caroline Bertran-Hours
Tourcoing, Atelier Lyrique de Tourcoing  / 
L'Amfiparnaso (Vecchi) 16-18 NovDir: Jean Claude Malgoire; Lav: Laurent Serrano
Gianni Schicchi (Puccini) 16-18 NovDir: Jean Claude Malgoire; Lav: Laurent Serrano
Vénus et Adonis (Blow) 9 DetsDir: Jean Claude Malgoire
Didon et Enée (Purcell) 9 DetsDir: Jean Claude Malgoire
Platée (Rameau) 8-12 VeebDir: Jean Claude Malgoire; Lav: François Raffinot
Requiem (Verdi) 12-14 AprillDir: Jean Claude Malgoire
Le Roi David (Honegger) 29 Nov-1 DetsDir: Jean Claude Malgoire
La petite messe solennelle (Rossini) 17-21 JaanDir: Jean Claude Malgoire; Lav: Jean Philippe Delavault
Aben Hamet (Dubois) 14-18 MärtsDir: Jean Claude Malgoire; Lav: Alita Baldi
Le barbier de Séville (Rossini) 15-17 AprillDir: Jean Claude Malgoire; Lav: Arnaud Décarsin, Christian Schiaretti
Tours, Grand Théâtre de Tours  / 
Rigoletto (Verdi) 19-23 OktDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: François de Carpentries
L'amour masqué (Messager) 28-31 DetsDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Bernard Pisani
Roméo et Juliette (Gounod) 25-29 JaanDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Paul-Émile Fourny
Un bal masqué (Verdi) 8-12 MärtsDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Gilles Bouillon
Le barbier de Séville (Rossini) 5-9 AprillDir: Vincent de Kort; Lav: Gilles Bouillon
L'Aiglon (Ibert) 17-21 MaiDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Patrice Caurier(original), Moshe Leiser(original), Renée Auphan(revival)
Don Giovanni (Mozart) 11-15 OktDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Oriol Tomas
Passionnément (Messager) 27-31 DetsDir: Emmanuel Trenque; Lav: Jacques Duparc
Carmen (Bizet) 17-21 JaanDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Gilles Bouillon
The Turn of the Screw (Britten) 14-18 MärtsDir: Ariane Matiakh; Lav: Dominique Pitoiset
Bérénice (Magnard) 4-8 AprillDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Alain Garichot
Falstaff (Verdi) 23-27 MaiDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Gilles Bouillon
Versailles, Opéra Royal de Versailles  / 
Pyrrhus (concert) (Royer) 16 SeptDir: Michael Greenberg
Carmen (Bizet) 14-18 OktDir: Luciano Acocella; Lav: Frédéric Roels
Renaud (concert) (Sacchini) 19 OktDir: Christophe Rousset
Thésée (concert) (Gossec) 13 NovDir: Guy Van Waas
La cambiale di matrimonio (Rossini) 15-17 NovDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Stephan Grögler
Grande Messe en ut mineur (concert) (Mozart) 24 NovDir: Laurence Equilbey
Messe en si mineur (Bach,JS) 20 DetsDir: Václav Luks
King Arthur (Purcell) 19-24 JaanDir: Hervé Niquet; Lav: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Hippolyte et Aricie (concert) (Rameau) 13 VeebDir: Raphael Pichon
Platée (Rameau) 17-22 VeebDir: Jean Claude Malgoire; Lav: François Raffinot
Stabat Mater (concert) (Pergolesi) 27 MärtsDir: Michael Hofstetter
La Passion selon Saint Jean (concert) (Bach,JS) 28-29 MärtsDir: Raphael Pichon
Farnace (concert) (Vivaldi) 3 AprillDir: George Petrou
Le Retour d'Ulysse dans sa patrie (Monteverdi) 12 AprillDir: Jérôme Corréas; Lav: Christophe Rauck
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 21 MaiDir: Marc Minkowski
Alessandro (Handel) 31 Mai-2 JuuniDir: George Petrou; Lav: Lucinda Childs
Don Giovanni (Mozart) 23-27 JuuniDir: Raphaël Schlüsselberg; Lav: Jean-Paul Scarpitta
Acis and Galatea (concert) (Handel) 28 JuuniDir: Robert King
Amadis (concert) (Lully) 5 JuuliDir: Christophe Rousset
La Caravane du Caire (concert) (Grétry) 22 OktDir: Guy Van Waas
Orfeo ed Euridice (concert) (Gluck) 7 NovDir: Laurence Equilbey
Orlando (Handel) 21-24 NovDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Eric Vigner
Les Danaïdes (concert) (Salieri) 27 NovDir: Christophe Rousset
Elena (Cavalli) 6-8 DetsDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Jean-Yves Ruf
Così fan tutte (Mozart) 30 Jaan-2 VeebDir: Ryan Brow; Lav: Nick Olcott
Les Femmes vengées (Philidor) 1-2 VeebDir: Ryan Brown; Lav: Nick Olcott
Le Bourgeois gentilhomme (Lully) 7-9 VeebDir: Christophe Coin; Lav: Denis Podalydès
Les Fêtes de l'hymen et de l'amour (concert) (Rameau) 13 VeebDir: Hervé Niquet
Herculanum (concert) (David) 8 MärtsDir: Hervé Niquet
L'Artaserse (Vinci) 19-23 MärtsDir: Diego Fasolis; Lav: Silviu Purcarete
Tamerlano (concert) (Handel) 5 AprillDir: Maxim Emelyanychev
Tancréde (Campra) 6-7 MaiDir: Olivier Schneebeli; Lav: Vincent Tavernier
Persée (Lully) 23-25 MaiDir: David Fallis; Lav: Marshall Pynkoski
Amadigi di Gaula (concert) (Handel) 5 JuuniDir: Ottavio Dantone
Didon et Enée (Purcell) 14-15 JuuniDir: Vincent Dumestre; Lav: Cécile Roussat, Julien Lubek