2012/13 > Itaalia 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2012/13 > Itaalia

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Prantsusmaa
Monaco
Šveits
Austria
Sloveenia

Itaalia
 
Horvaatia
Malta Kreeka

Ancona, Teatro delle Muse  / 

Cavalleria rusticana (Mascagni) 11-13 JaanDir: Carla Delfrate; Lav: Arnaud Bernard
L'Enfant prodigue (Debussy) 11-13 JaanDir: Carla Delfrate; Lav: Arnaud Bernard
Madama Butterfly (Puccini) 8-10 VeebDir: Renato Palumbo; Lav: Arnaud Bernard
Bergamo, Teatro Donizetti  / 
Belisario (Donizetti) 21-23 SeptDir: Roberto Tolomelli; Lav: Luigi Barilone
Maria Stuarda (Donizetti) 12-14 OktDir: Sebastiano Rolli; Lav: Federico Bertolani
La bohème (Puccini) 19-21 OktDir: Stefano Romani; Lav: Ivan Stefanutti
Così fan tutte (Mozart) 9-11 NovDir: Stefano Montanari; Lav: Francesco Bellotto
La serenata al vento (Finzi,A) 1 DetsDir: Diego Montrone; Lav: Otello Cenci
Ginevra di Scozia (concert) (Mayr) 16 JuuniDir: George Petrou
Il trovatore (Verdi) 1-3 SeptDir: Andreas Ryter
Maria de Rudenz (Donizetti) 20-22 SeptDir: Sebastiano Rolli; Lav: Francesco Bellotto
Il furioso nell'isola di San Domingo (Donizetti) 11-13 OktDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Francesco Esposito
Un ballo in maschera (Verdi) 8-10 NovDir: Stefano Romani; Lav: Ivan Stefanutti
La finta semplice (Varriale) 24 NovDir: Paolo Belloli; Lav: Paolo Andreoni
Sogno di un valzer (Straus) 19 JaanDir: Maria Galantino; Lav: Corrado Abbati
Bolzano, Teatro Comunale  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-13 JaanDir: Ekhart Wycik; Lav: Michael Hunt
War Sum Up (Ratniece) 11 SeptDir: Kaspars Putnins; Lav: Kirsten Dehlholm
La bohème (Puccini) 26-27 NovDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Ivan Stefanutti
Die Zauberflöte (Mozart) 11-12 JaanDir: Ekhart Wycik; Lav: Michela Lucenti
Biedermann und die Brandstifter (Voseček) 25 VeebDir: Walter Kobéra; Lav: Béatrice Lachaussée
Brescia, Teatro Grande  / 
Tosca (Puccini) 5-7 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Elena Barbalich
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26-28 OktDir: Matteo Beltrami; Lav: Henning Brockhaus
Capuleti e Montecchi (Bellini) 2-4 NovDir: Giuseppe La Malfa; Lav: Sam Brown
L'italiana in Algeri (Rossini) 22-24 NovDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Pier Luigi Pizzi(original),Paolo Panizza(revival)
Ernani (Verdi) 14-16 DetsDir: Antonio Pirolli; Lav: Andrea Cigni
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-13 OktDir: Andrea Battistoni; Lav: Arnaud Bernard
Otello (Verdi) 25-27 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Stefano de Luca
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Nov-1 DetsDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Federico Grazzini
Tancredi (Rossini) 13-15 DetsDir: Francesco Cilluffo; Lav: Francesco Frongia
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 27 SeptDir: Christian Capocaccia; Lav: Sam Brown
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 OktDir: Matteo Beltrami; Lav: Henning Brockhaus
Tosca (Puccini) 30 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Elena Barbalich
Ernani (Verdi) 29 Nov-1 DetsDir: Antonio Pirolli; Lav: Andrea Cigni
L'italiana in Algeri (Rossini) 9-11 JaanDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Pierluigi Pizzi(original), Massimo Gasparon(revival)
L'Olandese volante (Wagner) 2 MärtsLav: Lucas Simon
Otello (Verdi) 26-28 SeptDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Stefano de Luca
La finta semplice (Mozart) 17-19 OktDir: Salvatore Percacciolo; Lav: Elisabetta Courir
Der fliegende Holländer (Wagner) 21-23 NovDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Federico Grazzini
Tancredi (Rossini) 6-8 DetsDir: Francesco Cilluffo; Lav: Francesco Frongia
L'elisir d'amore (Donizetti) 12-13 JaanDir: Andrea Battistoni; Lav: Arnaud Bernard
Cosenza, Teatro Rendano  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15-17 MärtsDir: Domenico Virgili; Lav: Guia Farinelli Mascagni
Parisina (Mascagni) 16 MärtsDir: Domenico Virgili; Lav: Guia Farinelli Mascagni
Scanderbeg (Vivaldi) 3-5 MaiLav: Zhani Ciko
Cremona, Teatro Ponchielli  / 
Tosca (Puccini) 17-21 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Elena Barbalich
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 26-28 OktDir: Christian Capocaccia; Lav: Sam Brown
Ernani (Verdi) 23-25 NovDir: Antonio Pirolli; Lav: Andrea Cigni
L'italiana in Algeri (Rossini) 30 Nov-2 DetsDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Pierluigi Pizzi(original),Massimo Gasparon(revival)
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6-8 DetsDir: Matteo Beltrami; Lav: Henning Brockhaus
Il pipistrello (Strauss,J) 26 DetsDir: Marco Fiorini; Lav: Corrado Abbati
Otello (Verdi) 2 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Stefano De Luca
L'elisir d'amore (Donizetti) 18 OktDir: Andrea Battistoni; Lav: Arnaud Bernard
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 NovDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Federico Grazzini
Tancredi (Rossini) 28 NovDir: Francesco Cilluffo; Lav: Francesco Frongia
La finta semplice (Mozart) 6 DetsDir: Salvatore Percacciolo; Lav: Elisabetta Courir
Genova, Opera di Genova  / 
Don Giovanni (Mozart) 24 Nov-2 DetsDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Elisabetta Courir
Turandot (Puccini) 23-30 DetsDir: Donato Renzetti; Lav: Giuliano Montaldo
Macbeth (Verdi) 19-27 JaanDir: Andrea Battistoni; Lav: Henning Brockhaus
Rigoletto (Verdi) 1-10 MärtsDir: Carlo Rizzari; Lav: Rolando Panerai
La traviata (Verdi) 18-31 MaiDir: Fabio Luisi / Gaetano d'Espinosa; Lav: Jean-Louis Grinda
Rigoletto (Verdi) 13-24 NovDir: Fabio Luisi; Lav: Rolando Panerai
Otello (Verdi) 27 Dets-5 JaanDir: Andrea Battistoni; Lav: Davide Livermore
Madama Butterfly (Puccini) 18 Veeb-2 MärtsDir: Valerio Galli
Le nozze di Figaro (Mozart) 14-18 MärtsDir: Johannes Wildner; Lav: Marco Spada
La bohème (Puccini) 5-16 AprillDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Augusto Fornari
Carmen (Bizet) 9-31 MaiDir: Andrea Battistoni; Lav: Davide Livermore
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5-16 JuuniDir: Bruno Campanella; Lav: Filippo Crivelli
Jesi, Festival Pergolesi Spontini  / 
La fuga in maschera (Spontini) 31 Aug-2 SeptDir: Corrado Rovaris; Lav: Leo Muscato
Gott segne den König! (concert) (Spontini) 25 Okt
Jesi, Teatro G B Pergolesi  / 
I puritani (Bellini) 3-7 OktDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Carmelo Rifici
Macbeth (Verdi) 7-11 NovDir: Giampaolo Maria Bisanti; Lav: Henning Brockhaus
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-25 NovDir: Matteo Beltrami; Lav: Henning Brockhaus
L'arlesiana (Cilea) 27-29 SeptDir: Francesco Cilluffo; Lav: Rosetta Cucchi
Falstaff (Verdi) 22-24 NovDir: Giampaolo Maria Bisanti; Lav: Marco Spada
Livorno, Teatro Goldoni  / 
La traviata (Verdi) 12-13 DetsDir: Bruno Aprea; Lav: Paolo Trevisi
La vedova allegra (Lehár) 20 JaanDir: Orlando Pulin; Lav: Umberto Scida
Napoli Milionaria! (Rota) 15-16 MärtsDir: Matteo Beltrami; Lav: Fabio Sparvoli
Così fan tutte (Mozart) 18 MaiDir: Federico Maria Sardelli; Lav: Alessio Pizzech
Lucca, Teatro del Giglio  / 
Tosca (Puccini) 29-30 SeptDir: Julian Kovatchev; Lav: Renzo Giacchieri
La traviata (Verdi) 24-25 NovDir: Bruno Aprea; Lav: Paolo Trevisi
Napoli Milionaria! (Rota) 23-24 VeebDir: Matteo Beltrami; Lav: Fabio Sparvoli
Carmen (Bizet) 23-24 NovDir: Carlo Goldstein; Lav: Francesco Esposito
Falstaff (Verdi) 13-15 DetsDir: Nicola Paszkowski; Lav: Cristina Mazzavillani Muti
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 7-9 Veeb
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22-23 VeebDir: Guy Condette; Lav: Nicola Zorzi
Mantova, Teatro Sociale  / 
My Fair Lady (Loewe) 11 VeebDir: Emanuele Friello
Messina, Teatro Vittorio Emanuele  / 
Rigoletto (Verdi) 19-23 MärtsDir: Hirofumi Yoshida; Lav: Alessio Pizzech
La bohème (Puccini) 10-14 DetsDir: Elio Orciuolo; Lav: Aldo Tarabella
Milano, Teatro alla Scala  / 
Lohengrin (Wagner) 7-27 DetsDir: Daniel Barenboim; Lav: Claus Guth
Falstaff (Verdi) 15 Jaan-12 VeebDir: Daniel Harding; Lav: Robert Carsen
Nabucco (Verdi) 1-20 VeebDir: Nicola Luisotti; Lav: Daniele Abbado
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 Veeb-15 MärtsDir: Hartmut Haenchen; Lav: Andreas Homoki
Cuore di cane (Raskatov) 13 Märts-3 AprillDir: Valery Gergiev; Lav: Simon McBurney
Macbeth (Verdi) 28 Märts-21 AprillDir: Valery Gergiev / Gaetano d'Espinosa; Lav: Giorgio Barberio Corsetti
Oberto (Verdi) 17 Aprill-14 MaiDir: Riccardo Frizza; Lav: Mario Martone
Götterdämmerung (Wagner) 18 Mai-7 JuuniDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers, Luc de Wit
Das Rheingold (Wagner) 17-24 JuuniDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Die Walküre (Wagner) 18-25 JuuniDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Siegfried (Wagner) 20-27 JuuniDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Götterdämmerung (Wagner) 22-29 JuuniDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Un ballo in maschera (Verdi) 9-25 JuuliDir: Daniele Rustioni; Lav: Damiano Michieletto
La scala di seta (Rossini) 20-30 SeptDir: Christophe Rousset; Lav: Damiano Michieletto
Don Carlos (Verdi) 12-29 OktDir: Fabio Luisi / Gaetano d'Espinosa; Lav: Stéphane Braunschweig
Aida (Verdi) 25 Okt-19 NovDir: Gianandrea Noseda; Lav: Franco Zeffirelli
La traviata (Verdi) 7 Dets-4 JaanDir: Daniele Gatti; Lav: Dmitri Tcherniakov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 1-28 VeebDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Mary Zimmermann
Il trovatore (Verdi) 15 Veeb-7 MärtsDir: Daniele Rustioni; Lav: Hugo De Ana
La fidanzata dello Zar (Rimsky-Korsakov) 2-14 MärtsDir: Daniel Barenboim; Lav: Dmitri Tcherniakov
Les troyens (Berlioz) 8-30 AprillDir: Antonio Pappano; Lav: David McVicar
Elektra (Strauss) 18 Mai-10 JuuniDir: Esa-Pekka Salonen; Lav: Patrice Chéreau
Così fan tutte (Mozart) 19 Juuni-18 JuuliDir: Daniel Barenboim / Karl Heinz Steffens; Lav: Claus Guth
Le comte Ory (Rossini) 4-21 JuuliDir: Donato Renzetti; Lav: Laurent Pelly
Simon Boccanegra (Verdi) 31 Okt-19 NovDir: Stefano Ranzani / Daniel Barenboim; Lav: Federico Tiezzi
Modena, Teatro Comunale  / 
Don Carlos (Verdi) 17-21 OktDir: Fabrizio Ventura; Lav: Joseph Franconi Lee
Oliver Twist (Carrara) 16-17 DetsDir: Flavio Scogna; Lav: Soo Sho
Le nozze di Figaro (Mozart) 1-3 VeebDir: Aldo Sisillo; Lav: Tiziano Santi
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15-17 VeebDir: Francesco Angelico
Otello (Verdi) 10-15 MärtsDir: Maurizio Barbacini; Lav: Pier Francesco Maestrini
I vespri siciliani (Verdi) 22-24 NovDir: Stefano Ranzani; Lav: Davide Livermore
Il furioso nell'isola di San Domingo (Donizetti) 30 Nov-1 DetsDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Francesco Esposito
Olimpia 2000 (Molinelli) 15 DetsDir: Roberto Molinelli; Lav: Loredana Parrella
La clemenza di Tito (Mozart) 7-9 VeebDir: Eric Hull; Lav: Walter Pagliaro
Simon Boccanegra (Verdi) 21-23 MärtsDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Riccardo Canessa
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-15 AprillDir: Patrick Fournillier; Lav: Fabio Sparvoli
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
La traviata (Verdi) 5-15 DetsDir: Michele Mariotti; Lav: Ferzan Ozpetek
Il campanello dello speziale (Donizetti) 16-22 DetsDir: Bruno Cinquegrani; Lav: Riccardo Canessa
Rusalka (Dvořák,A) 19-29 JaanDir: John Fiore; Lav: Manfred Schweigkofler
La fuga in maschera (Spontini) 10-17 VeebDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Leo Muscato
Messa da Requiem (Verdi) 24 Veeb-3 MärtsDir: Nicola Luisotti
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-28 AprillDir: Pinchas Steinberg; Lav: Yannis Kokkos
Rigoletto (Verdi) 17-26 MaiDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Arnaud Bernard
Demetrio e Polibio (Rossini) 29 Mai-7 JuuniDir: Alessandro De Marchi; Lav: Davide Livermore
West Side Story (Bernstein) 22-28 JuuniDir: Donald Chan; Lav: Joey McKneely
Carmina Burana (Orff) 21-26 JuuliDir: Jordi Bernàcer; Lav: Shen Wei
Mysterium (concert) (Rota) 19-20 OktDir: Giuseppe Grazioli
Aida (Verdi) 5-17 DetsDir: Nicola Luisotti; Lav: Franco Dragone
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-29 JaanDir: Bruno Campanella; Lav: Mariano Bauduin(original), Filippo Crivelli(revival)
Evgenij Onegin (Tchaikovsky) 28 Veeb-9 MärtsDir: John Axelrod; Lav: Michal Znaniecki
Otello (Verdi) 13-29 AprillDir: Nicola Luisotti; Lav: Henning Brockhaus
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Mai-8 JuuniDir: Nello Santi; Lav: Daniele Finzi Pasca
Don Checco (Giosa) 25 Sept-3 OktDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Lorenzo Amato
Salome (Strauss) 15-26 NovDir: Nicola Luisotti; Lav: Manfred Schweigkofler
Novara, Teatro Coccia  / 
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 5-7 OktDir: Carlo Goldstein; Lav: Marco Castoldi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 2-4 NovDir: Matteo Beltrami; Lav: Henning Brockhaus
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-20 JaanDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Pierluigi Pizzi(original), Massimo Gasparon(revival)
Macbeth (Verdi) 4-6 OktDir: Giuseppe Sabbatini; Lav: Dario Argento
Norma (Bellini) 6-8 DetsDir: Matteo Beltrami; Lav: Alberto Fassini(original), Vittorio Borrelli(revival)
Tosca (Puccini) 17-19 JaanDir: Giuseppe Finzi; Lav: Fabio Ceresa
Padova, Teatro Verdi  / 
La traviata (Verdi) 19-21 OktDir: Steven Mercurio; Lav: Hugo De Ana(original),Filippo Tonon(revival)
Nabucco (Verdi) 23-27 DetsDir: Antonio Pirolli; Lav: Stefano Poda
Lucrezia Borgia (Donizetti) 20-22 SeptDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Giulio Ciabatti
Rigoletto (Verdi) 18-20 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Stefano Poda
Tosca (Puccini) 23-27 DetsDir: Fabio Mastrangelo; Lav: Hugo De Ana
Parma, Fondazione Teatro Regio di Parma  / 
Rigoletto (Verdi) 1-18 OktDir: Daniel Oren / Francesco Ivan Ciampa; Lav: Elisabetta Brusa
La battaglia di Legnano (Verdi) 6-27 OktDir: Andrea Battistoni; Lav: Pier Luigi Pizzi
Un ballo in maschera (Verdi) 12-27 JaanDir: Massimo Zanetti / Francesco Ivan Ciampa; Lav: Pier Luigi Samaritani(original), Massimo Gasparon(revival)
Nabucco (Verdi) 4-13 MärtsDir: Renato Palumbo / Francesco Ivan Ciampa; Lav: Boris Stetka(original), Daniele Abbado(revival)
Parsifal (concert) (Wagner) 29 MärtsDir: Juraj Valcuha
Mefistofele (Boito) 1 JuuniDir: Pietro Mianiti
Simon Boccanegra (Verdi) 1-11 OktDir: Jader Bignamini; Lav: Hugo De Ana
Falstaff (Verdi) 12-26 OktDir: Sebastiano Rolli; Lav: Renato Bruson, Marina Bianchi
I masnadieri (Verdi) 18-27 OktDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Leo Muscato
Concert (Verdi) 29 OktDir: Donato Renzetti
Messa da Requiem (Verdi) 31 OktDir: Daniele Gatti
Pagliacci (Leoncavallo) 12-26 JaanDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Federico Grazzini
Gianni Schicchi (Puccini) 12-26 JaanDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Federico Grazzini
Stabat Mater (Dvořák,A) 18 AprillDir: Daniel Oren
Pavia, Teatro Fraschini  / 
Tosca (Puccini) 11-13 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Elena Barbalich
L'italiana in Algeri (Rossini) 15-17 NovDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Pier Luigi Pizzi(original),Massimo Gasparon(revival)
Ernani (Verdi) 9-11 DetsDir: Antonio Pirolli; Lav: Andrea Cigni
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18-19 DetsDir: Matteo Beltrami; Lav: Henning Brockhaus
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 17-19 JaanDir: Christian Capocaccia; Lav: Sam Brown
Otello (Verdi) 10-12 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Stefano De Luca
La finta semplice (Mozart) 23-24 OktDir: Salvatore Percacciolo; Lav: Elisabetta Courir
Tancredi (Rossini) 22-24 NovDir: Francesco Cilluffo; Lav: Francesco Frongia
Der fliegende Holländer (Wagner) 9-11 DetsDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Federico Grazzini
L'elisir d'amore (Donizetti) 19-20 JaanDir: Andrea Battistoni; Lav: Arnaud Bernard
Piacenza, Teatro Municipale  / 
Don Carlos (Verdi) 28-30 OktDir: Fabrizio Ventura; Lav: Joseph Franconi Lee
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-20 DetsDir: Aldo Sisillo; Lav: Rosetta Cucchi
Otello (Verdi) 22-24 MärtsDir: Maurizio Barbacini; Lav: Alberto Fassini(original), Pier Francesco Maestrini(revival)
Rigoletto (Verdi) 6-9 AprillDir: Nicola Paszkowski; Lav: Cristina Mazzavillani Muti
Il trovatore (Verdi) 7-10 AprillDir: Nicola Paszkowski; Lav: Cristina Mazzavillani Muti
La traviata (Verdi) 8-11 AprillDir: Nicola Paszkowski; Lav: Cristina Mazzavillani Muti
Luisa Miller (Verdi) 12-15 OktDir: Donato Renzetti; Lav: Leo Nucci
I vespri siciliani (Verdi) 29 Nov-1 DetsDir: Stefano Ranzani; Lav: Davide Livermore
Il furioso nell'isola di San Domingo (Donizetti) 2-4 VeebDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Francesco Esposito
La vedova allegra (Lehár) 14-16 VeebDir: Christopher Franklin; Lav: Nicola Berloffa
Simon Boccanegra (Verdi) 14-16 MärtsDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Riccardo Canessa
Gianni Schicchi (Puccini) 9-11 MaiDir: Fabrizio Dorsi; Lav: Flavio Ambrosini
Pisa, Teatro Comunale Verdi  / 
Turandot (Puccini) 12-14 OktDir: Valerio Galli; Lav: Ezio Frigerio
La traviata (Verdi) 16-18 NovDir: Bruno Aprea; Lav: Paolo Trevisi
Nabucco (Verdi) 4-6 DetsDir: Gianluca Martinenghi; Lav: Antoine Selva
Le nozze di Figaro (Mozart) 25-27 JaanDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Lev Pugliese
Otello (Verdi) 15-17 VeebDir: Claudio Micheli; Lav: Enrico Stinchelli
La serva padrona (Pergolesi) 21 MärtsDir: Carlo Ipata
Falcone e Borsellino (Fortunato) 6-7 AprillDir: Elio Orciuolo; Lav: Lorenzo Maria Mucci
La forza del destino (Verdi) 11-13 OktDir: Valerio Galli; Lav: Renato Bonajuto
Tosca (Puccini) 29 Nov-1 DetsDir: Nahel Al Halabi; Lav: Riccardo Canessa
Carmen (Bizet) 11-12 Jaan
Il Flaminio (Pergolesi) 22 JaanDir: Federico Bardazzi
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-9 VeebDir: Guy Condette; Lav: Nicola Zorzi
Andrea Chénier (Giordano) 7-9 MärtsDir: Elio Orciuolo; Lav: Marco Spada
Amici (Bellisario) 14 Märts
Il mantello (Chailly) 14 MärtsLav: Stefano Mecenate
Si camminava sull'Arno (Simoni) 4 AprillLav: Lorenzo Mucci
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 12-13 JaanDir: Matteo Beltrami; Lav: Henning Brockhaus
L'italiana in Algeri (Rossini) 2-3 VeebDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Pierluigi Pizzi, Paolo Panizza
The Rape of Lucretia (Britten) 22-24 MärtsDir: Jonathan Webb; Lav: Daniele Abbado
Dido and Aeneas (Purcell) 14 AprillDir: Luca Giardini; Lav: Gabriella Medetti
Macbeth (Verdi) 8-16 NovDir: Nicola Paszkovski; Lav: Cristina Mazzavillani Muti
Otello (Verdi) 9-16 NovDir: Nicola Paszkovski; Lav: Cristina Mazzavillani Muti
Falstaff (Verdi) 10-17 NovDir: Nicola Paszkovski; Lav: Cristina Mazzavillani Muti
Reggio Emilia, Teatro Municipale Valli  / 
Das Rheingold (Wagner) 30 NovDir: Léo Warynski; Lav: Antoine Gindt
Die Walküre (Wagner) 1 Dets
Siegfried (Wagner) 1 DetsDir: Léo Warynski; Lav: Antoine Gindt
Götterdämmerung (Wagner) 2 Dets
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18-20 JaanDir: Francesco Angelico; Lav: Damiano Michieletto(original), Eleonora Gravagnola(revival)
Macbeth (Verdi) 1-3 MärtsDir: Roberto Abbado; Lav: Robert Wilson
The Rape of Lucretia (Britten) 5-7 AprillDir: Jonathan Webb; Lav: Daniele Abbado
My Fair Lady (Loewe) 29 Nov-1 DetsDir: Emanuele Friello; Lav: Massimo Romeo Piparo
Roma, Teatro dell'Opera di Roma  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Nov-11 DetsDir: Riccardo Muti; Lav: Adrian Noble
Il Naso (Shostakovich) 27 Jaan-3 VeebDir: Alejo Pérez; Lav: Peter Stein
I due Foscari (Verdi) 6-16 MärtsDir: Riccardo Muti; Lav: Werner Herzog
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 5-13 AprillDir: Charles Dutoit; Lav: Carlus Padrissa
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 10-18 MaiDir: Stefan Soltesz; Lav: Hugo de Ana
Don Pasquale (Donizetti) 18-25 JuuniDir: Bruno Campanella; Lav: Ruggero Cappuccio
Curlew River (Britten) 27 JuuniDir: James Conlon; Lav: Mario Martone
Nabucco (Verdi) 16-23 JuuliDir: Riccardo Muti; Lav: Jean-Paul Scarpitta
Turandot (Puccini) 23-31 OktDir: Pinchas Steinberg; Lav: Roberto De Simone(original), Mariano Bauduin(revival)
Ernani (Verdi) 27 Nov-14 DetsDir: Riccardo Muti; Lav: Hugo de Ana
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 30 Jaan-6 VeebDir: Charles Dutoit; Lav: Laurent Pelly
L'Heure espagnole (Ravel) 30 Jaan-6 VeebDir: Charles Dutoit; Lav: Laurent Pelly
Manon Lescaut (Puccini) 27 Veeb-8 MärtsDir: Riccardo Muti; Lav: Chiara Muti
Maometto II (Rossini) 28 Märts-8 AprillDir: Roberto Abbado; Lav: Pier Luigi Pizzi
L'elisir d'amore (Donizetti) 8-14 MaiDir: Donato Renzetti; Lav: Ruggero Cappuccio
Carmen (Bizet) 18-28 JuuniDir: Emmanuel Villaume; Lav: Emilio Sagi
The Prodigal Son (Britten) 4 JuuliDir: James Conlon; Lav: Mario Martone
Rigoletto (Verdi) 21-31 OktDir: Renato Palumbo; Lav: Leo Muscato
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23-27 VeebDir: Kirill Petrenko
Passione secondo Matteo (concert) (Bach,JS) 25-26 MärtsDir: Antonio Pappano
Gianni Schicchi (Puccini) 2-5 Mai
Un ballo in maschera (concert) (Verdi) 8-12 JuuniDir: Antonio Pappano
Peter Grimes (concert) (Britten) 26-30 OktDir: Antonio Pappano
Rovigo, Teatro Sociale  / 
Maria Stuarda (Donizetti) 16-18 NovDir: Sebastiano Rolli; Lav: Federico Bertolani
Un ballo in maschera (Verdi) 7-9 DetsDir: Stefano Romani; Lav: Ivan Stefanutti
Don Giovanni (Mozart) 12-13 JaanDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Elisabetta Courir
Nabucco (Verdi) 15-17 VeebDir: Antonio Pirolli
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Roméo et Juliette (Gounod) 12-14 OktDir: Sergio Alapont; Lav: Andrea Cigni
Le nozze di Figaro (Mozart) 2-4 NovDir: Giancarlo De Lorenzo; Lav: Marco Spada
Il signor Bruschino (Rossini) 17-18 NovDir: José Miguel Perez Sierra; Lav: Gabriella Medetti
Nabucco (Verdi) 7-9 DetsDir: Gaetano d'Espinosa; Lav: Leo Muscato
Falstaff (Verdi) 11-15 OktDir: Matteo Beltrami; Lav: Marco Spada
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 OktDir: Francesco Cilluffo; Lav: Alessio Pizzech
Così fan tutte (Mozart) 15-17 NovDir: Giovanni Battista Rigon; Lav: Jacopo Spirei
La traviata (Verdi) 6-8 DetsDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Henning Brockhaus
Savona, Opera Giocosa  / 
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 21 OktLav: Sam Brown
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 9-10 NovDir: Giuseppe La Malfa; Lav: Maurizio Sguotti
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 10 DetsDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Luca Ferraris
Un ballo in maschera (Verdi) 21 JuuniDir: Stefano Romani; Lav: Ivan Stefanutti
La bohème (Puccini) 22-23 JuuniDir: Stefano Romani; Lav: Ivan Stefanutti
Don Giovanni (Mozart) 10-15 JuuliDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Elisabetta Courir
Il furioso nell'isola di San Domingo (Donizetti) 20 OktDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Francesco Esposito
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale  / 
Andante italiano alla belga (Gregoretti) 7-9 SeptDir: Marco Angius; Lav: Mario Perrotta
Fuga straniera con moto (Cera) 7-9 SeptDir: Marco Angius; Lav: Mario Perrotta
La favola dei tre gobbi (Ciampi) 14-16 SeptDir: Francesco Massimi; Lav: Giorgio Bongiovanni
La traviata (Verdi) 18-23 SeptDir: Carlo Palleschi / Daniele Squeo; Lav: Stefano Monti
Doglie (Sannicandro) 13-15 SeptDir: Marco Angius; Lav: Sandra Del Falco
Euridice e Orfeo (Scapucci) 13-15 SeptDir: Marco Angius; Lav: Giorgio Bongiovanni
Grilletta e Porsugnacco (Orlandini) 20-22 SeptDir: Francesco Massimi; Lav: Giorgio Bongiovanni
Tosca (Puccini) 24-29 SeptDir: Carlo Palleschi; Lav: Lucio Gabriele Dolcini
Così fan tutte (concert) (Mozart) 13 OktDir: Antonio Cipriani
Torino, Teatro Regio  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-21 OktDir: Gianandrea Noseda; Lav: Willy Decker(original),Stefan Heinrichs(revival)
Carmen (Bizet) 13-25 NovDir: Yutaka Sado; Lav: Calixto Bieito(original), Joan Anton Rechi(revival)
Andrea Chénier (Giordano) 15-30 JaanDir: Renato Palumbo; Lav: Lamberto Puggelli
La bohème (Puccini) 19-29 JaanDir: Renato Palumbo; Lav: Vittorio Borrelli
Don Giovanni (Mozart) 15-24 VeebDir: Christopher Hogwood; Lav: Michele Placido
La traviata (Verdi) 5-13 MärtsDir: Corrado Rovaris; Lav: Laurent Pelly
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 14-24 MärtsDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Vittorio Borrelli(original), Michael Hampe(revival)
Don Carlos (Verdi) 10-21 AprillDir: Gianandrea Noseda; Lav: Hugo de Ana
Evgenij Onegin (Tchaikovsky) 17-26 MaiDir: Gianandrea Noseda; Lav: Kasper Holten
L'italiana in Algeri (Rossini) 9-19 JuuniDir: Daniele Rustioni; Lav: Vittorio Borrelli
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-30 JuuniDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Fabio Sparvoli
Simon Boccanegra (Verdi) 9-23 OktDir: Gianandrea Noseda; Lav: Vittorio Borrelli(original), Sylvano Bussotti(revival)
Rigoletto (Verdi) 17-25 OktDir: Donato Renzetti; Lav: Fabio Banfo(original), Anna Maria Bruzzese(revival)
La traviata (Verdi) 18-27 OktDir: Renato Palumbo; Lav: Laurent Pelly(original), Laurie Feldman(revival)
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7-17 NovDir: Alessandro De Marchi; Lav: Vittorio Borrelli
Il flauto magico (Mozart) 10-21 JaanDir: Christian Arming; Lav: Roberto Andò
Madama Butterfly (Puccini) 1-6 VeebDir: Pinchas Steinberg; Lav: Damiano Michieletto
Turandot (Puccini) 12-27 VeebDir: Pinchas Steinberg / Giampaolo Bisanti; Lav: Giuliano Montaldo
Tosca (Puccini) 13-18 MärtsDir: Renato Palumbo; Lav: Jean-Louis Grinda
Gianni Schicchi (Puccini) 21-30 MärtsDir: Stefan Anton Reck; Lav: Vittorio Borrelli
Una Tragedia florentina (Zemlinsky) 21-30 MärtsDir: Stefan Anton Reck; Lav: Vittorio Borrelli
Guglielmo Tell (Rossini) 7-18 MaiDir: Gianandrea Noseda; Lav: Graham Vick
The Rake's Progress (Stravinsky) 10-22 JuuniDir: Gianandrea Noseda; Lav: David McVicar
La vedova allegra (Lehár) 27 Juuni-6 JuuliDir: Christoph Campestrini; Lav: Hugo de Ana
Treviso, Teatro Comunale  / 
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 Nov-2 DetsDir: José Antonio Montaño; Lav: Italo Nunziata
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Jaan-3 VeebDir: Sergio Alapont; Lav: Italo Nunziata
La bohème (Puccini) 2-6 OktDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Ivan Stefanutti
Rigoletto (Verdi) 20-24 NovDir: Francesco Ommassini; Lav: Patrizia Di Paolo
La cenerentola (Rossini) 29 Jaan-2 VeebDir: Sergio Alapont; Lav: Lorenzo Regazzo
Trieste, Teatro Verdi  / 
Stabat Mater (Rossini) 12-13 OktDir: Gianluigi Gelmetti
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Nov-6 DetsDir: Corrado Rovaris; Lav: Ruggero Capuccio
Il corsaro (Verdi) 11-19 JaanDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Gianluigi Gelmetti
Carmen (Bizet) 5-16 VeebDir: Donato Renzetti; Lav: Carlos Saura
Macbeth (Verdi) 8-16 MärtsDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Henning Brockhaus
The Rape of Lucretia (Britten) 23-29 MärtsDir: Ryuichiro Sonoda; Lav: Nenad Glavan
La clemenza di Tito (Mozart) 13-27 AprillDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Jean-Louis Grinda
Tosca (Puccini) 10-21 MaiDir: Donato Renzetti; Lav: Giulio Ciabatti
Attila (Verdi) 21-25 JuuniDir: Donato Renzetti; Lav: Enrico Stinchelli
Stabat Mater (Rossini) 11 JuuliDir: Gianluigi Gelmetti
Venezia, La Fenice  / 
Otello (Verdi) 16-30 NovDir: Myung Whun Chung; Lav: Francesco Micheli
Tristan und Isolde (Wagner) 18 Nov-1 DetsDir: Myung Whun Chung; Lav: Paul Curran
I masnadieri (Verdi) 18-26 JaanDir: Daniele Rustioni; Lav: Gabriele Lavia
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25 Jaan-8 VeebDir: Stefano Rabaglia; Lav: Bepi Morassi
La bohème (Puccini) 7-20 VeebDir: Diego Matheuz; Lav: Francesco Micheli
Vec Makropulos (Janáček) 15-23 MärtsDir: Gabriele Ferro; Lav: Robert Carsen
La cambiale di matrimonio (Rossini) 16 Märts-17 AprillDir: Stefano Montanari / Giovanni Battista Rigon; Lav: Enzo Dara
Don Giovanni (Mozart) 30 Aprill-28 MaiDir: Antonello Manacorda; Lav: Damiano Michieletto
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-25 MaiDir: Antonello Manacorda; Lav: Damiano Michieletto
Così fan tutte (Mozart) 12-26 MaiDir: Antonello Manacorda; Lav: Damiano Michieletto
Madama Butterfly (Puccini) 21 Juuni-31 OktDir: Omer Meir Wellber; Lav: Àlex Rigola
Otello (Verdi) 10-17 JuuliDir: Myung Whun Chung; Lav: Francesco Micheli
Messa da Requiem (Verdi) 19 JuuliDir: Myung Whun Chung
La traviata (Verdi) 30 Aug-28 SeptDir: Diego Matheuz; Lav: Robert Carsen
Carmen (Bizet) 13 Sept-26 OktDir: Diego Matheuz; Lav: Calixto Bieito
Aspern (Sciarrino) 2-10 OktDir: Marco Angius; Lav: Facoltà di Design e Arti IUAV di Venezia
L'elisir d'amore (Donizetti) 13-30 OktDir: Stefano Montanari; Lav: Bepi Morassi
L'Africaine (Meyerbeer) 23 Nov-1 DetsDir: Emmanuel Villaume; Lav: Leo Muscato
La scala di seta (Rossini) 17-25 JaanDir: Alessandro de Marchi; Lav: Bepi Morassi
La clemenza di Tito (Mozart) 24 Jaan-1 VeebDir: Ottavio Dantone; Lav: Ursel Herrmann, Karl-Ernst Herrmann
La traviata (Verdi) 15 Veeb-8 MärtsDir: Diego Matheuz; Lav: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 Veeb-9 MärtsDir: Diego Matheuz; Lav: Bepi Morassi
Il campiello (Wolf-Ferrari) 28 Veeb-11 MärtsDir: Stefano Romani; Lav: Paolo Trevisi
Elegy for Young Lovers (Henze) 27 Märts-6 AprillDir: Jonathan Webb; Lav: Pier Luigi Pizzi
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 28 Märts-5 AprillDir: Stefano Montanari; Lav: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 19 Aprill-30 MaiDir: Jader Bignamini; Lav: Francesco Micheli
Madama Butterfly (Puccini) 26 Aprill-1 JuuniDir: Omer Meir Wellber; Lav: Àlex Rigola
Tosca (Puccini) 16-31 MaiDir: Daniele Callegari; Lav: Serena Sinigaglia
The Rake's Progress (Stravinsky) 27 Juuni-5 JuuliDir: Diego Matheuz; Lav: Damiano Michieletto
Otello (Verdi) 12-18 JuuliLav: Francesco Micheli
La traviata (Verdi) 29 Aug-25 SeptDir: Daniele Rustioni; Lav: Robert Carsen
Il trovatore (Verdi) 12-28 SeptDir: Daniele Rustioni; Lav: Lorenzo Mariani
L'inganno felice (Rossini) 18-27 SeptDir: Stefano Montanari; Lav: Bepi Morassi
Don Giovanni (Mozart) 10-19 OktLav: Damiano Michieletto
Verona, Teatro Filarmonico  / 
Macbeth (Verdi) 13-23 DetsDir: Omer Meir Wellber; Lav: Liliana Cavani
Attila (Verdi) 3-12 VeebDir: Andrea Battistoni; Lav: Georges Lavaudant
Dido and Aeneas (Purcell) 19-21 VeebDir: Stefano Montanari; Lav: Marina Bianchi
Un giorno di regno (Verdi) 3-12 MärtsDir: Stefano Ranzani; Lav: Pier Luigi Pizzi(original), Paolo Panizza(revival)
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-30 AprillDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Riccardo Canessa
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 3-12 NovDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Arnaud Bernard
Don Pasquale (Donizetti) 13-22 DetsDir: Omer Meir Wellber; Lav: Antonio Albanese
L'italiana in Algeri (Rossini) 2-9 VeebDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Pier Luigi Pizzi
La vedova allegra (Lehár) 2-9 MärtsDir: Roberto Gianola; Lav: Gino Landi
Maria Stuarda (Donizetti) 6-13 AprillDir: Sebastiano Rolli; Lav: Federico Bertolani
La bohème (Puccini) 9-16 NovDir: Xu Zhong; Lav: Francesco Maestrini