2013/14 > Prantsusmaa 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2013/14 > Prantsusmaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Suurbritannia
Belgia
Saksamaa
Luxemburg

Prantsusmaa
 
Šveits
Hispaania Monaco
Itaalia

Angers, Angers Nantes Opéra  / 

Dialogues des Carmélites (Poulenc) 15-17 NovDir: Jacques Lacombe; Lav: Mireille Delunsch
Le turc en Italie (Rossini) 5-7 JaanDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Lee Blakeley
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 2 VeebDir: Mark Shanahan
La Derniere Fête (Bikkembergs) 13-16 VeebDir: Xavier Ribes; Lav: Dirk Opstaele
Chat perché (Singier) 23-26 VeebDir: Pierre Roullier / Philippe Ferro; Lav: Caroline Gautier
Pelléas et Mélisande (Debussy) 11-13 AprillDir: Daniel Kawka; Lav: Emmanuelle Bastet
La flûte enchantée (Mozart) 13-17 JuuniDir: Mark Shanahan; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Avignon, Opéra Grand Avignon  / 
A Death in the Family (Mayer,W) 6 SeptDir: Sara Jobin; Lav: Róbert Alföldi
Madama Butterfly (Puccini) 17-19 NovDir: Alain Guingal; Lav: Mireille Larroche
Laika the Spacedog (Hepplewhite) 4 DetsDir: Russell Hepplewhite; Lav: Tim Yealland
My Fair Lady (Loewe) 28-31 DetsDir: Dominique Trottein; Lav: Paul-Emile Fourny
L'italiana in Algeri (Rossini) 2-4 VeebDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Nicola Berloffa
Le dernier jour d'un condamné (Alagna) 9-12 MärtsDir: Balázs Kocsár; Lav: Nadine Duffaut
Tancréde (Campra) 11-13 AprillDir: Olivier Schneebeli; Lav: Vincent Tavernier
Le Dilettante d'Avignon (concert) (Halévy) 18 AprillDir: Michel Piquemal
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18-20 MaiDir: Alain Guingal; Lav: Jean-Claude Auvray
Pagliacci (Leoncavallo) 18-20 MaiDir: Alain Guingal; Lav: Jean-Claude Auvray
Besancon, Scène nationale de Besançon  / 
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 8 NovDir: Christophe Grapperon; Lav: Philippe Béziat
Siegfried et l'Anneau Maudit (Wagner) 11 DetsDir: Victorien Vanoosten; Lav: Charlotte Nessi
Il était une fois... une petite Cenerentola (Rossini) 20 JaanDir: Nicolas Kaïtasov; Lav: Sandrine Anglade
Castor et Pollux (concert) (Rameau) 20 MärtsDir: Raphaël Pichon
Owen Wingrave (Britten) 22-24 MaiDir: David Syrus; Lav: Christophe Gayral
Bordeaux, Opéra National de Bordeaux  / 
Lucio Silla (Mozart) 23 Sept-3 OktDir: Jane Glover; Lav: Emmanuelle Bastet
Otello (Verdi) 21 Nov-2 DetsDir: Julia Jones; Lav: Gabriele Rech
Messe en si mineur (concert) (Bach,JS) 14 DetsDir: Raphaël Pichon
Porgy and Bess (Gershwin) 16-26 JaanDir: Albert Horne; Lav: Christine Crouse
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 12-18 VeebDir: Julia Jones; Lav: Juliette Deschamps
Les Indes galantes (Rameau) 21 Veeb-1 MärtsDir: Christophe Rousset; Lav: Laura Scozzi
Castor et Pollux (concert) (Rameau) 22 MärtsDir: Raphaël Pichon
La Lettre des sables (Lauba) 25-30 AprillDir: Jean-Michaël Lavoie; Lav: Daniel Mesguich
Anna Bolena (Donizetti) 27 Mai-8 JuuniDir: Leonardo Vordoni; Lav: Marie-Louise Bischofberger
Caen, Théâtre de Caen  / 
Didon et Enée (Purcell) 13-14 NovDir: Florent Hubert; Lav: Samuel Achache, Jeanne Candel
Daphnis et Églé (Rameau) 4-8 JuuniDir: William Christie; Lav: Sophie Daneman
Clermont-Ferrand, Centre lyrique Clermont-Auvergne  / 
La traviata (Verdi) 18-19 OktDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Kátia Kabanová (Janáček) 15 NovDir: Irène Kudela; Lav: André Engel
Tannhäuser (concert) (Wagner) 30 NovLav: Amaury du Closel
Don Pasquale (Donizetti) 10-12 JaanDir: Roberto Forès Veses; Lav: Andrea Cigni
La serva padrona (Pergolesi) 27 VeebDir: Pablo Pavon
Nélée et Myrthis (Rameau) 27 VeebDir: Pablo Pavon
Le voyage dans la lune (Offenbach) 11-12 AprillDir: Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
La Voix humaine (Poulenc) 13-14 MaiDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
The Telephone (Menotti) 13-14 MaiDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Compiegne, Théâtre Imperial  / 
Requiem (Verdi) 27 NovDir: Arie van Beek
Croquefer (Offenbach) 13 DetsDir: Christophe Grapperon; Lav: Jean-Philippe Salerio
L'Île de Tulipatan (Offenbach) 13 DetsDir: Christophe Grapperon; Lav: Jean-Philippe Salerio
La petite messe solennelle (Rossini) 8 VeebDir: Mathieu Romano
Carmen (Bizet) 15-18 MärtsDir: Benjamin Pionnier; Lav: Philippe Arlaud
Dijon, Opéra de Dijon  / 
L'Or du Rhin (Wagner) 5-12 OktDir: Daniel Kawka; Lav: Laurent Joyeux
La Walkyrie (Wagner) 5-12 OktDir: Daniel Kawka; Lav: Laurent Joyeux
Siegfried (Wagner) 6-15 OktDir: Daniel Kawka; Lav: Laurent Joyeux
Le Crépuscule des dieux (Wagner) 6-15 OktDir: Daniel Kawka; Lav: Laurent Joyeux
Le Messie (Handel) 8 DetsDir: Emmanuelle Haïm
Winterreise (Schubert) 9 Veeb
Les Surprises de l'Amour (concert) (Rameau) 14 VeebDir: Sébastien d'Hérin
Peer Gynt (Grieg) 10-12 MärtsDir: Gergely Madaras; Lav: Emmanuelle Cordoliani
La finta giardiniera (Mozart) 9-11 AprillDir: Emmanuelle Haïm; Lav: David Lescot
Le nozze di Figaro (Mozart) 17-23 MaiDir: Jonathan Cohen; Lav: Richard Brunel
Lille, Opéra de Lille  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-21 OktDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Stanislas Nordey
Quartett (Francesconi) 13-17 NovDir: Georges-Elie Octors; Lav: Alex Ollé
La Petite Renarde rusée (Janáček) 28 Jaan-7 VeebDir: Franck Ollu; Lav: Robert Carsen(original), Maria Lamont(revival)
La finta giardiniera (Mozart) 17-30 MärtsDir: Emmanuelle Haïm; Lav: David Lescot
Elena (Cavalli) 7-10 AprillDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Jean-Yves Ruf
Orfeo 14 [Vol 1] (Oehring) 18-19 JuuniDir: Emmanuelle Haïm
Limoges, Opéra-Théâtre de Limoges  / 
Fortunio (Messager) 10-12 NovDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Emmanuelle Cordoliani
Carmen (Bizet) 1-9 JaanDir: Robert Tuohy; Lav: Frédéric Roels
Il trovatore (Verdi) 9-11 MärtsDir: Konstantin Chudovsky; Lav: Gilbert Deflo
Don Pasquale (Donizetti) 6-8 AprillDir: Roberto Forés Veses; Lav: Andrea Cigni
Lyon, Opéra de Lyon  / 
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 22 SeptDir: René Jacobs
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 12-26 OktDir: Kazushi Ono; Lav: Christophe Honoré
Norma (Bellini) 10-12 NovDir: Evelino Pidò
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14-30 DetsDir: Kazushi Ono / Philippe Forget; Lav: Laurent Pelly
Cœur de chien (Raskatov) 20-30 JaanDir: Martyn Brabbins; Lav: Simon McBurney
The Tender Land (Copland) 1-9 VeebDir: Philippe Forget; Lav: Jean Lacornerie
Le comte Ory (Rossini) 21 Veeb-5 MärtsDir: Stefano Montanari; Lav: Laurent Pelly
Peter Grimes (Britten) 10-26 AprillDir: Kazushi Ono; Lav: Yoshi Oida
Le Tour d'écrou (Britten) 11-29 AprillDir: Kazushi Ono; Lav: Valentina Carrasco
Curlew River (Britten) 12-25 AprillDir: Alan Woodbridge; Lav: Olivier Py
Jérémy Fischer (Aboulker) 4-11 JuuniLav: Michel Dieuaide
Simon Boccanegra (Verdi) 7-22 JuuniDir: Daniele Rustioni; Lav: David Bösch
Lyon, Théâtre d'Opérette de Lyon  / 
Monsieur Beaucaire (Messager) 7-8 Dets
Violettes impériales (Scotto) 11-12 JaanLav: Pierre Sybil
Le petit duc (Lecocq) 1-2 VeebDir: Bruce Grant; Lav: Fabrice Lelievre
Sang Viennois (Strauss,J) 22-23 VeebDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Pierre Sybil
Viva Napoli (Lopez,F) 22-23 MärtsDir: Bruno Conti; Lav: Carlo Di Angelo
Aida (Verdi) 24-25 Mai
Marseille, Opéra Municipal de Marseille  / 
Aida (Verdi) 21 Sept-1 OktDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Charles Roubaud
La Voix humaine (concert) (Poulenc) 11 OktDir: Lawrence Foster
La straniera (concert) (Bellini) 31 Okt-8 NovDir: Paolo Arrivabeni
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 Nov-1 DetsDir: Kenneth Montgomery; Lav: Frédéric Flamand
Orphée aux enfers (Offenbach) 27 Dets-5 JaanDir: Samuel Jean; Lav: Laura Scozzi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Jaan-6 VeebDir: Alain Guingal; Lav: Frédéric Bélier–Garcia
Colomba (Petit,J) 8-16 MärtsDir: Claire Gibault; Lav: Charles Roubaud
Symphony 9 (Beethoven) 4 AprillDir: Lawrence Foster
Le Roi d'Ys (Lalo) 10-18 MaiDir: Lawrence Foster; Lav: Jean-Louis Pichon
La traviata (Verdi) 17-22 JuuniDir: Lawrence Foster / Eun Sun Kim; Lav: Renée Auphan
Massy, Opéra de Massy  / 
Falstaff (Verdi) 15-17 NovDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Jean-Louis Grinda
King Arthur (Purcell) 7-8 DetsDir: Hervé Niquet; Lav: Corinne Benizio, Gilles Benizio
La traviata (Verdi) 23-26 JaanDir: Dominique Rouits; Lav: Roberta Mattelli
Un train pour Johannesburg (Weill) 7 VeebDir: Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
Don Giovanni (Mozart) 5-9 MärtsDir: Dominique Rouits; Lav: Eric Perez
L'orfeo (Monteverdi) 29-30 MärtsDir: Sébastien d'Hérin; Lav: Caroline Mutel
L'empereur d'Atlantis (Ullmann) 5 AprillDir: Philippe Nahon; Lav: Louise Moaty
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 16-18 MaiDir: Dominique Rouits; Lav: Nadine Duffaut
Mérignac, Le Pin Galant  / 
La traviata (Verdi) 12 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 15 Jaan
Le nozze di Figaro (Mozart) 4 Veeb
Roméo et Juliette (Gounod) 16 Märts
Metz, Opéra-Théâtre de Metz Métropole  / 
La cenerentola (Rossini) 20-24 SeptDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Louis Désiré
Lakmé (Delibes) 22-26 NovDir: Jacques Mercier; Lav: Paul-Emile Fourny
The Indian Queen (Purcell) 19-21 JaanDir: Hervé Niquet; Lav: Joachim Schloemer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-14 VeebDir: Benjamin Pionnier; Lav: Pénélope Bergeret
Vanessa (Barber,S) 21-25 MärtsDir: David T Heusel; Lav: Bérénice Collet
Operetta anthology (Offenbach) 25-26 AprillDir: Patrice Peyriéras; Lav: Alain Sachs
Viva la Mamma (Donizetti) 16-20 MaiDir: Laurent Gendre; Lav: Vincent Vittoz
La vida breve (Falla) 13-17 JuuniDir: Jacques Mercier; Lav: Paul-Emile Fourny
Montpellier, Opéra National de Montpellier Languedoc-Roussillon  / 
Orfeo ed Euridice (Gluck) 24 Sept-1 OktDir: Balázs Kocsár; Lav: Chiara Muti
Elena (Cavalli) 10-15 NovDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Jean-Yves Ruf
Così fan tutte (Mozart) 20 Dets-9 JaanDir: Alexander Shelley; Lav: Jean-Paul Scarpitta
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 17-21 JaanDir: Ari Rasilainen; Lav: Marie-Eve Signeyrole
L'étoile (Chabrier) 29-30 MärtsDir: Jérôme Pillement; Lav: Benoît Bénichou
La traviata (Verdi) 4-14 JuuniLav: Jean-Paul Scarpitta
Nancy, Opéra national de Lorraine  / 
Turandot (Puccini) 4-12 OktDir: Rani Calderon; Lav: Yannis Kokkos
Candide (Bernstein) 5-11 DetsDir: Ryan McAdams; Lav: Sam Brown
L'orfeo (Monteverdi) 10-17 JaanDir: Christophe Rousset; Lav: Claus Guth
Barbe-bleue (Offenbach) 20-27 VeebDir: Jonathan Schiffman; Lav: Waut Koeken
Siegfried (Wagner) 21-30 MärtsDir: Victorien Vanoosten; Lav: Charlotte Nessi
La Clémence de Titus (Mozart) 29 Aprill-8 MaiDir: Kazem Abdullah; Lav: John Fulljames
Il medico dei pazzi (Battistelli) 20-28 JuuniDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Carlos Wagner
Nantes, Angers Nantes Opéra  / 
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 15 Okt-7 NovDir: Jacques Lacombe; Lav: Mireille Delunsch
Le turc en Italie (Rossini) 10-19 DetsDir: Giuseppe Grazioli; Lav: Lee Blakeley
La Derniere Fête (Bikkembergs) 19-26 JaanDir: Xavier Ribes; Lav: Dirk Opstaele
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 4-6 VeebDir: Mark Shanahan
Chat perché (Singier) 9-12 VeebDir: Pierre Roullier / Philippe Ferro; Lav: Caroline Gautier
Pelléas et Mélisande (Debussy) 23 Märts-1 AprillDir: Daniel Kawka; Lav: Emmanuelle Bastet
La flûte enchantée (Mozart) 22 Mai-3 JuuniDir: Mark Shanahan; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Nice, Opéra de Nice  / 
Der Freischütz (Weber) 17-23 NovDir: Philippe Auguin; Lav: Guy Montavon
Die Fledermaus (Strauss,J) 17-23 JaanDir: Bruno Ferrandis; Lav: Andreas Gergen
Semele (Handel) 16-20 VeebDir: George Petrou; Lav: Jakob Peters-Messer
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16-22 MärtsDir: Roland Böer; Lav: Francesco Micheli
Dreyfus (Legrand) 16 Mai-6 JuuniDir: Jérôme Pillement; Lav: Daniel Benoin
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
La Grande duchesse de Gerolstein (Offenbach) 12 Dets-5 JaanDir: Christophe Grapperon; Lav: Philippe Béziat
The Rape of Lucretia (Britten) 14-19 JaanDir: Maxime Pascal; Lav: Stephen Taylor
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 24-30 JaanDir: Philippe Nahon; Lav: Louise Moaty
King Arthur (Purcell) 7-12 VeebDir: Frédérique Chauvet; Lav: Sybrand van der Werf
Le Balcon (Eötvös) 20-24 Mai
La colombe (Gounod) 11-15 JuuniDir: Claude Schnitzler; Lav: Stéphane Vérité
Le pauvre matelot (Milhaud) 11-15 JuuniDir: Claude Schnitzler; Lav: Stéphane Vérité
Paris, Théâtre des Champs-Elysées  / 
Le Vaisseau fantôme (concert) (Wagner) 18 SeptDir: Yannick Nézet-Séguin
Les Vêpres de la Vierge (concert) (Monteverdi) 14 OktDir: Jean-Claude Malgoire
La vestale (Spontini) 15-28 OktDir: Jérémie Rhorer; Lav: Eric Lacascade
Aci, Galatea e Polifemo (concert) (Handel) 19 OktDir: Emmanuelle Haïm
Norma (concert) (Bellini) 15 NovDir: Evelino Pidò
Requiem (Fauré) 16 NovDir: Philippe Herreweghe
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 10-19 DetsDir: Jérémie Rhorer; Lav: Olivier Py
Le Messie (Handel) 11 DetsDir: Emmanuelle Haïm
La favorite (concert) (Donizetti) 18 DetsDir: Jacques Lacombe
Catone in Utica (Vivaldi) 10 JaanDir: Alan Curtis
Stabat Mater (Pergolesi) 27 Jaan
Theodora (Handel) 10 VeebDir: Harry Bicket
Concert (Monteverdi) 11-13 VeebDir: Emmanuelle Haïm
Le Villi (concert) (Puccini) 20 VeebDir: Paolo Carignani
Symphony 9 (Beethoven) 2 MärtsDir: Vladimir Jurowski
Les Fêtes de l'hymen et de l'amour (concert) (Rameau) 11 MärtsDir: Hervé Niquet
Le Chevalier à la rose (Strauss) 18 MärtsDir: Kirill Petrenko
Otello (Rossini) 7-17 AprillDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Moshe Leiser
Oedipus rex (Stravinsky) 24 AprillDir: Daniele Gatti
Le barbier de Séville (Rossini) 28-29 AprillDir: Jean-Claude Malgoire; Lav: Christian Schiaretti, Arnaud Décarsin
Tancredi (Rossini) 19-27 MaiDir: Enrique Mazzola; Lav: Jacques Osinski
L'italienne à Alger (concert) (Rossini) 10 JuuniDir: Roger Norrington
La scala di seta (concert) (Rossini) 13 JuuniDir: Enrique Mazzola
Fidelio (concert) (Beethoven) 14 JuuniDir: Jérémie Rhorer
Castor et Pollux (Rameau) 13-21 OktDir: Hervé Niquet; Lav: Christian Schiaretti
La Clémence de Titus (Mozart) 10-18 DetsDir: Jérémie Rhorer; Lav: Denis Podalydès
Solaris (Fujikura) 5-7 MärtsDir: Erik Nielsen; Lav: Saburo Teshigawara
Macbeth (Verdi) 4-16 MaiDir: Daniele Gatti; Lav: Mario Martone
Maria Stuarda (Donizetti) 18-27 JuuniDir: Daniele Callegari; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Paris, Théâtre du Châtelet  / 
My Fair Lady (Loewe) 5 Dets-1 JaanDir: Jayce Ogren; Lav: Robert Carsen
Einstein on the Beach (Glass) 8-12 JaanDir: Michael Riesman; Lav: Robert Wilson
La pietra del paragone (Rossini) 20-29 JaanDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Giorgio Barberio Corsetti, Pierrick Sorin
Into the Woods (Sondheim) 1-12 AprillDir: David Charles Abell; Lav: Lee Blakeley
A Flowering Tree (Adams) 5-13 MaiDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Vishal Bhardwaj
The King and I (Rodgers) 13-29 JuuniDir: James Holmes; Lav: Lee Blakeley
Paris, Cité de la musique  / 
Orlando (concert) (Handel) 19 JuuniDir: René Jacobs
Paris, Opéra-Comique  / 
Written on Skin (Benjamin) 16-19 NovDir: George Benjamin; Lav: Katie Mitchell
Manfred (Schumann) 9-15 DetsDir: Emmanuel Krivine; Lav: Georges Lavaudant
Lakmé (Delibes) 10-20 JaanDir: François-Xavier Roth; Lav: Lilo Baur
Pelléas et Mélisande (Debussy) 17-25 VeebDir: Louis Langrée; Lav: Stéphane Braunschweig
Platée (Rameau) 20-30 MärtsDir: William Christie; Lav: Robert Carsen
Castor et Pollux (concert) (Rameau) 21 MärtsDir: Raphaël Pichon
L'histoire du Soldat (Stravinsky) 5-7 AprillDir: Marc Minkowski; Lav: Jacques Osinski
El amor brujo (Falla) 5-7 AprillDir: Marc Minkowski; Lav: Jacques Osinski
Ali-Baba (Lecocq) 12-22 MaiDir: Jean-Pierre Haeck; Lav: Arnaud Meunier
La Naissance de David de Sassoun (concert) (Aprikian) 5 JuuniDir: Alain Altinoglu
Robert le Cochon (Dupin) 13-15 JuuniDir: Jean-François Heisser; Lav: Ivan Grinberg
Paris, MC93 Bobigny  / 
Don Giovanni (Mozart) 22-31 MärtsDir: Alexandre Myrat; Lav: Christophe Perton
Paris, L'Opéra National de Paris (Opéra Bastille, Palais Garnier)  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 7 Sept-9 OktDir: Maurizio Benini; Lav: Andrei Serban
Alceste (Gluck) 12 Sept-7 OktDir: Marc Minkowski; Lav: Olivier Py
Vec Makropulos (Janáček) 16 Sept-2 OktDir: Susanna Mälkki; Lav: Krzysztof Warlikowski
Aida (Verdi) 10 Okt-16 NovDir: Philippe Jordan; Lav: Olivier Py
Così fan tutte (Mozart) 22 Okt-13 NovDir: Michael Schønwandt; Lav: Ezio Toffolutti
Elektra (Strauss) 27 Okt-1 DetsDir: Philippe Jordan; Lav: Robert Carsen
I puritani (Bellini) 25 Nov-19 DetsDir: Michele Mariotti; Lav: Laurent Pelly
La clemenza di Tito (Mozart) 27 Nov-23 DetsDir: Tomas Netopil; Lav: Willy Decker
Werther (Massenet) 19 Jaan-12 VeebDir: Michel Plasson; Lav: Benoît Jacquot
Alcina (Handel) 25 Jaan-12 VeebDir: Christophe Rousset; Lav: Robert Carsen
La fanciulla del West (Puccini) 1-28 VeebDir: Carlo Rizzi; Lav: Nikolaus Lehnhoff
Madama Butterfly (Puccini) 14 Veeb-12 MärtsDir: Daniele Callegari; Lav: Robert Wilson
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Märts-15 AprillDir: Philippe Jordan; Lav: Robert Carsen
La bohème (Puccini) 15 Märts-14 JuuliDir: Daniel Oren; Lav: Jonathan Miller
L'italiana in Algeri (Rossini) 31 Märts-23 AprillDir: Riccardo Frizza; Lav: Andrei Serban
Tristan und Isolde (Wagner) 8 Aprill-4 MaiDir: Philippe Jordan; Lav: Peter Sellars
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 24 Aprill-23 MaiDir: Bruno Campanella; Lav: Robert Carsen
Orphée et Eurydice (Gluck) 3-21 MaiDir: Thomas Hengelbrock / Manlio Benzi; Lav: Pina Bausch
La traviata (Verdi) 2-20 JuuniDir: Daniel Oren; Lav: Benoît Jacquot
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 7-30 JuuniDir: Rinaldo Alessandrini; Lav: Robert Wilson, Giuseppe Frigeni
La traviata (Verdi) 8 Sept-12 OktDir: Dan Ettinger; Lav: Benoît Jacquot
Le barbier de Séville (Rossini) 19 Sept-3 NovDir: Carlo Montanaro; Lav: Damiano Michieletto
Tosca (Puccini) 10 Okt-28 NovDir: Daniel Oren / Evelino Pidò; Lav: Pierre Audi
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 16 Okt-15 VeebDir: Philippe Jordan / Marius Stieghorst; Lav: Zabou Breitman
Hansel et Gretel (Humperdinck) 20 Nov-18 DetsDir: Yves Abel; Lav: Mariame Clément
La bohème (Puccini) 30 Nov-30 DetsDir: Mark Elder; Lav: Jonathan Miller
Don Giovanni (Mozart) 15 Jaan-14 VeebDir: Alain Altinoglu; Lav: Michael Haneke
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22 Jaan-17 VeebDir: Michael Schønwandt; Lav: Laurent Pelly, Agathe Melinand
Pelléas et Mélisande (Debussy) 7-28 VeebDir: Philippe Jordan; Lav: Robert Wilson, Giuseppe Frigeni
Faust (Gounod) 2-28 MärtsDir: Michel Plasson; Lav: Jean-Louis Martinoty
Le Cid (Massenet) 27 Märts-21 AprillDir: Michel Plasson; Lav: Charles Roubaud
Rusalka (Dvořák,A) 3-26 AprillDir: Jakub Hrůša; Lav: Robert Carsen
La flûte enchantée (Mozart) 17 Aprill-28 JuuniDir: Constantin Trinks / Patrick Lange; Lav: Robert Carsen
Le Roi Arthus (Chausson) 16 Mai-14 JuuniDir: Philippe Jordan; Lav: Graham Vick
Alceste (Gluck) 16 Juuni-15 JuuliDir: Marc Minkowski / Sébastien Rouland; Lav: Olivier Py
Adriana Lecouvreur (Cilea) 23 Juuni-15 JuuliDir: Daniel Oren; Lav: David McVicar
Paris, Salle Pleyel  / 
Alessandro (concert) (Handel) 23 SeptDir: George Petrou
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 11 OktDir: René Jacobs
Carmina Burana (Orff) 11-12 NovDir: Paavo Järvi
Messe en si mineur (concert) (Bach,JS) 17 DetsDir: Raphaël Pichon
Boris Godounov (concert) (Musorgsky) 5 VeebDir: Tugan Sokhiev
La bohème (concert) (Puccini) 17 JuuniDir: Jean-Luc Tingaud
Otello (concert) (Verdi) 26 JuuniDir: Riccardo Frizza
Quimper, Théâtre de Cornouaille  / 
La Voix humaine (Poulenc) 8 OktLav: Juliette Mailhé
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 14 JaanDir: Christophe Grapperon; Lav: Philippe Béziat
Kátia Kabanová (Janáček) 21 MärtsDir: Irène Kudela; Lav: André Engel
Reims, Opéra de Reims  / 
L'orfeo (Monteverdi) 19-20 OktDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Laurent Brethome
Don Giovanni (Mozart) 6-10 NovDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Oriol Tomas
Croquefer (Offenbach) 16 NovDir: Christophe Grapperon; Lav: Jean-Philippe Salério
L'Île de Tulipatan (Offenbach) 16 NovDir: Christophe Grapperon; Lav: Jean-Philippe Salério
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 17-18 JaanDir: Philippe Nahon; Lav: Louise Moaty
Don Pasquale (Donizetti) 9-11 VeebDir: Roberto Forés Veses; Lav: Andrea Cigni
Il trovatore (Verdi) 23-25 MärtsDir: Konstantin Chudovsky; Lav: Gilbert Deflo
La belle Hélène (Offenbach) 17-18 MaiDir: Christophe Talmont; Lav: Bernard Pisani
Rennes, Opéra de Rennes  / 
Orlando (Handel) 16-21 OktDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Eric Vigner
Il re pastore (concert) (Mozart) 9-10 DetsDir: Darell Ang
Fortunio (Messager) 31 Jaan-6 VeebDir: Claude Schnitzler; Lav: Emmanuelle Cordoliani
Concert (Berlioz) 21 Veeb
Pomme d'Api (Offenbach) 27-29 MärtsDir: Darrel Ang
Une Éducation manquée (Chabrier) 27-29 MärtsDir: Darrel Ang
Rigoletto (Verdi) 28 Mai-5 JuuniDir: Sasha Götzel; Lav: Jean-Louis Grinda
Rouen, Opéra de Rouen Haute-Normandie  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 4-8 OktDir: Nicolas Kruger; Lav: Frédéric Roels
Carmen Intime (Bizet) 13 Nov-8 DetsLav: Frédéric Roels, Coline Gourdin
Le Vaisseau fantôme (Wagner) 31 Jaan-2 VeebDir: Julien Masmondet; Lav: Lucas Simon
Don Pasquale (Donizetti) 14-20 MärtsDir: Luciano Acocella; Lav: Andrea Cigni
Dido and Aeneas (Purcell) 9-13 MaiDir: Vincent Dumestre; Lav: Cécile Roussat, Julien Lubek
La finta giardiniera (Mozart) 4-12 JuuniDir: Andreas Spering; Lav: Vincent Boussard
Saint-Etienne, Opéra Théâtre de Saint-Étienne  / 
L'orfeo (Monteverdi) 8 OktDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Laurent Brethome
Lakmé (Delibes) 8-12 NovDir: Laurent Campellone; Lav: Lilo Baur
Concert (Verdi) 19 NovDir: Laurent Campellone
Siegfried et l'Anneau Maudit (Wagner) 7 DetsDir: Marius Stieghorst; Lav: Charlotte Nessi
Ciboulette (Hahn) 29 Dets-2 JaanDir: Laurent Touche; Lav: Michel Fau
La belle et la bête (Glass) 18-19 JaanDir: Michael Riesman
Les Barbares (concert) (Saint-Saëns) 14-16 VeebDir: Laurent Campellone
Werther (Massenet) 21-25 MärtsDir: Laurent Campellone; Lav: Laurent Fréchuret
La petite messe solennelle (concert) (Rossini) 1 AprillDir: Alberto Zedda
Carmina Burana (concert) (Orff) 13 MaiDir: Laurent Campellone
Les noces de Figaro (Mozart) 15-21 JuuniDir: Jonathan Cohen; Lav: Richard Brunel
Strasbourg, L'Opéra national du Rhin  / 
De la maison des morts (Janáček) 27 Sept-5 OktDir: Marko Letonja; Lav: Robert Carsen
La cenerentola (Rossini) 25 Okt-5 NovDir: Enrique Mazzola / Thomas Blunt; Lav: Sandrine Anglade
Rigoletto (Verdi) 8-23 DetsDir: Paolo Carignani; Lav: Robert Carsen(original), Christophe Gayral(revival)
Aladin et la lampe merveilleuse (Rota) 17-22 JaanDir: Vincent Monteil; Lav: Waut Koeken
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 Jaan-8 VeebDir: Marko Letonja; Lav: Nicolas Brieger
Le Roi Arthus (Chausson) 14-25 MärtsDir: Jacques Lacombe; Lav: Keith Warner
Die Schöpfung (concert) (Haydn) 3-9 AprillDir: Vincent Monteil
Doctor Atomic (Adams) 2-9 MaiDir: Patrick Davin; Lav: Lucinda Childs
Platée (Rameau) 13-21 JuuniDir: Christophe Rousset; Lav: Mariame Clément
La colombe (Gounod) 1-3 JuuliDir: Claude Schnitzler; Lav: Stéphane Vérité
Le pauvre matelot (Milhaud) 1-3 JuuliDir: Claude Schnitzler; Lav: Stéphane Vérité
Toulon, Opéra de Toulon Provence Mediterranée  / 
Norma (Bellini) 22-27 OktDir: Giuliano Carella; Lav: Massimo Gasparòn
La finta giardiniera (Mozart) 22-24 NovDir: Andreas Spering; Lav: Vincent Boussard
La vie parisienne (Offenbach) 28-31 DetsDir: Jérôme Pillement; Lav: Nadine Duffaut
La cenerentola (Rossini) 24-28 JaanDir: Edmon Colomer; Lav: Jean-Philippe Clarac, Olivier Delœuil
Ariane à Naxos (Strauss) 14-18 MärtsDir: Rani Calderon; Lav: Mireille Larroche
Macbeth (Verdi) 25-29 AprillDir: Giuliano Carella; Lav: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 20-27 MaiDir: Giuliano Carella; Lav: Frédéric Bélier-Garcia
Toulouse, Théâtre du Capitole  / 
Manon (Massenet) 29 Sept-15 OktDir: Jesús López-Cobos; Lav: Laurent Pelly
Orlando (Handel) 10-16 NovDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Eric Vigner
Hansel et Gretel (Humperdinck) 22-31 DetsDir: Claus Peter Flor; Lav: Andreas Baesler
La favorite (Donizetti) 6-19 VeebDir: Bruno Campanella; Lav: Vincent Boussard
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-23 MärtsDir: Tugan Sokhiev; Lav: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 14-23 MärtsDir: Tugan Sokhiev; Lav: Yannis Kokkos
Les Pigeons d'argile (Hurel) 15-22 AprillDir: Tito Ceccherini; Lav: Mariame Clément
I due Foscari (Verdi) 16-25 MaiDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Stefano Vizioli
Daphne (Strauss) 15-29 JuuniDir: Hartmut Haenchen; Lav: Patrick Kinmonth
Le petit ramoneur (Britten) 25 Juuni-4 JuuliDir: Christophe Larrieu; Lav: Caroline Bertran-Hours
Un bal masqué (Verdi) 30 Sept-12 OktDir: Daniel Oren; Lav: Vincent Boussard
Owen Wingrave (Britten) 21-25 NovDir: David Syrus; Lav: Walter Sutcliffe
The Turn of the Screw (Britten) 21-25 NovDir: David Syrus; Lav: Walter Sutcliffe
Doña Francisquita (Vives) 21-31 DetsDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Emilio Sagi
Tristan und Isolde (Wagner) 28 Jaan-11 VeebDir: Claus Peter Flor; Lav: Nicolas Joël
Porgy and Bess (Gershwin) 17-22 MärtsDir: William Barkhymer; Lav: Baayork Lee
Castor et Pollux (Rameau) 24 Märts-2 AprillDir: Christophe Rousset; Lav: Mariame Clément
massacre (Mitterer) 12-17 AprillDir: Peter Rundel; Lav: Ludovic Lagarde
Les fiançailles au couvent (Prokofiev) 15-24 MaiDir: Tugan Sokhiev; Lav: Martin Duncan
Turandot (Puccini) 19-30 JuuniDir: Stefan Solyom; Lav: Calixto Bieito
Tourcoing, Atelier Lyrique de Tourcoing  / 
Le Roi David (Honegger) 29 Nov-1 DetsDir: Jean-Claude Malgoire
La petite messe solennelle (Rossini) 17-21 JaanDir: Jean-Claude Malgoire; Lav: Jean Philippe Delavault
Aben Hamet (Dubois) 14-18 MärtsDir: Jean-Claude Malgoire; Lav: Alita Baldi
Le barbier de Séville (Rossini) 15-17 AprillDir: Jean-Claude Malgoire; Lav: Arnaud Décarsin, Christian Schiaretti
Tours, Grand Théâtre de Tours  / 
Don Giovanni (Mozart) 11-15 OktDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Oriol Tomas
Passionnément (Messager) 27-31 DetsDir: Emmanuel Trenque; Lav: Jacques Duparc
Carmen (Bizet) 17-21 JaanDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Gilles Bouillon
The Turn of the Screw (Britten) 14-18 MärtsDir: Ariane Matiakh; Lav: Dominique Pitoiset
Bérénice (Magnard) 4-8 AprillDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Alain Garichot
Falstaff (Verdi) 23-27 MaiDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Gilles Bouillon
Versailles, Opéra Royal de Versailles  / 
La Caravane du Caire (concert) (Grétry) 22 OktDir: Guy Van Waas
Orfeo ed Euridice (concert) (Gluck) 7 NovDir: Laurence Equilbey
Orlando (Handel) 21-24 NovDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Eric Vigner
Les Danaïdes (concert) (Salieri) 27 NovDir: Christophe Rousset
Elena (Cavalli) 6-8 DetsDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Jean-Yves Ruf
Così fan tutte (Mozart) 30 Jaan-2 VeebDir: Ryan Brow; Lav: Nick Olcott
Les Femmes vengées (Philidor) 1-2 VeebDir: Ryan Brown; Lav: Nick Olcott
Le Bourgeois gentilhomme (Lully) 7-9 VeebDir: Christophe Coin; Lav: Denis Podalydès
Les Fêtes de l'hymen et de l'amour (concert) (Rameau) 13 VeebDir: Hervé Niquet
Herculanum (concert) (David) 8 MärtsDir: Hervé Niquet
L'Artaserse (Vinci) 19-23 MärtsDir: Diego Fasolis; Lav: Silviu Purcarete(original), Rares Zaharia(revival)
Tamerlano (concert) (Handel) 5 AprillDir: Maxim Emelyanychev
Tancréde (Campra) 6-7 MaiDir: Olivier Schneebeli; Lav: Vincent Tavernier
Persée (Lully) 23-25 MaiDir: David Fallis; Lav: Marshall Pynkoski
Amadigi di Gaula (concert) (Handel) 5 JuuniDir: Ottavio Dantone
Didon et Enée (Purcell) 14-15 JuuniDir: Vincent Dumestre; Lav: Cécile Roussat, Julien Lubek