2014/15 > Austria 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2014/15 > Austria

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Saksamaa Tšehhi Vabariik Slovakkia
Lichtenstein
Šveits

Austria
 
Ungari
Itaalia Sloveenia Horvaatia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Ein Walzertraum (Straus) 18 Okt-29 NovDir: Michael Zehetner; Lav: Daniel Pascal
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 13 Dets-17 VeebDir: Franz Josef Breznik; Lav: Sebastian Reinthaller
Paganini (Lehar) 24 Jaan-15 MärtsDir: Oliver Ostermann; Lav: Isabella Gregor
Die schone Mullerin (Schubert) 25 Aprill
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Juuni-3 SeptDir: Franz Josef Breznik; Lav: Alexandra Liedtke
Der fidele Bauer (Fall) 10 Juuli-4 SeptDir: Oliver Ostermann; Lav: Christa Ertl
Das Land des Lachelns (Lehar) 7 Okt-28 NovDir: Franz Josef Breznik; Lav: Alexander Kuchinka
Die Zauberflote (Mozart) 12 Dets-7 VeebDir: Franz Josef Breznik; Lav: Sebastian Reinthaller
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Carmen (Bizet) 27 Jaan-3 MärtsDir: Alexander Drcar; Lav: Alexander Kubelka
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 3+ VeebDir: Ingo Ingesand; Lav: Sigrid Herzog
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Cosi fan tutte (Mozart) 26 Dets-2 JaanDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Fidelio (Beethoven) 27 Dets-3 JaanDir: Gustav Kuhn; Lav: Alexander Polzin
Tristan und Isolde (Wagner) 1-18 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Die Meistersinger von Nurnberg (Wagner) 11-19 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Das Rheingold (Wagner) 23-30 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Die Walkure (Wagner) 24-31 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 Juuli-1 AugDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Gotterdammerung (Wagner) 26 Juuli-2 AugDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Dets-3 JaanDir: Andreas Leisner; Lav: Gustav Kuhn
Nabucco (Verdi) 27 Dets-2 JaanDir: Gustav Kuhn; Lav: Andreas Leisner
Das Rheingold (Wagner) 14 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Die Walkure (Wagner) 15 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 16 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Gotterdammerung (Wagner) 17 JuuliDir: Gustav Kuhn; Lav: Gustav Kuhn
Graz, Oper Graz  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 27 Sept-13 NovDir: Antonino Fogliani; Lav: Stephen Lawless
Evita (Lloyd Webber) 2 Okt-5 JuuniDir: Jeff Frohner / Oliver Ostermann; Lav: Marcel Keller
Tosca (Puccini) 18 Okt-19 JuuniDir: Dirk Kaftan / Marius Burkert / Johannes Pell / Robin Engelen / Florian Ziemen; Lav: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehar) 8 Nov-19 MärtsDir: Marius Burkert; Lav: Olivier Tambosi
Xerxes (Handel) 29 Nov-15 MärtsDir: Konrad Junghänel; Lav: Stefan Herheim
Die tote Stadt (Korngold) 18 Jaan-13 MaiDir: Dirk Kaftan; Lav: Johannes Erath
Otello (Verdi) 12 Veeb-21 MaiDir: Dirk Kaftan / Benjamin Reiners / Leonhard Garms; Lav: Stephen Lawless
Die Zauberflote (Mozart) 21 Märts-6 MaiDir: José Miguel Esandi; Lav: Mariame Clément
Manon (Massenet) 25 Aprill-20 JuuniDir: Dirk Kaftan / Marius Burkert; Lav: Elmar Goerden(original), Barbara Schröder(revival)
Der ferne Klang (Schreker) 26 Sept-1 NovDir: Marius Burkert / Dirk Kaftan; Lav: Florentine Klepper
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 22 Okt-3 JuuniDir: Robin Engelen / Marcus Merkel; Lav: Axel Köhler
Luisa Miller (Verdi) 12 Dets-7 VeebDir: Robin Engelen; Lav: Paul Esterházy
Griechische Passion (Martinu) 5 Märts-22 AprillDir: Dirk Kaftan; Lav: Lorenzo Fioroni
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 21 Aprill-19 JuuniDir: Dirk Kaftan; Lav: Eva-Maria Höckmayr
My Fair Lady (Loewe) 12 Mai-22 JuuniLav: Michael Schilhan
Carmen (Bizet) 8-24 JuuniDir: Dirk Kaftan; Lav: Stefan Herheim
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 Sept-21 NovDir: Alexander Rumpf; Lav: Ulrich Peters
Hansel und Gretel (Humperdinck) 4 Okt-26 DetsDir: Alexander Rumpf; Lav: Anette Leistenschneider
War Requiem (concert) (Britten) 26 OktDir: Claudio Büchler
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Nov-22 VeebDir: Alexander Rumpf; Lav: Heinz Zednik
Der Mann von La Mancha (Leigh) 6 Dets-7 MärtsDir: Hansjörg Sofka; Lav: Johannes Reitmeier
Adriana Lecouvreur (Cilea) 7 Veeb-6 MaiDir: Francesco Angelico; Lav: Bruno Klimek
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 28 Märts-22 MaiDir: Alexander Rumpf; Lav: Mareike Zimmermann
Erwartung (Schoenberg,A) 28 Märts-22 MaiDir: Alexander Rumpf; Lav: Sebastian Juen
Faust (Gounod) 9 Mai-3 JuuliDir: Clemens Schuldt; Lav: Urs Häberli
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 6 Juuni-5 JuuliDir: Francesco Angelico; Lav: Thaddeus Strassberger
Fidelio (Beethoven) 26 Sept-12 DetsDir: Francesco Angelico; Lav: Ansgar Haag
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9-17 OktDir: Seokwon Hong; Lav: Thaddeus Strassberger
Turandot (Puccini) 21 Nov-24 VeebDir: Alexander Rumpf; Lav: René Zisterer
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Dets-14 AprillDir: Seokwon Hong; Lav: Michael Lerchenberg
Die Sache Makropulos (Janacek) 13 Veeb-6 MaiDir: Francesco Angelico; Lav: Kurt Josef Schildknecht
Der Weibsteufel (Brambock) 4 Märts-7 AprillLav: Dale Albright
Tannhauser (Wagner) 14 Mai-2 JuuliDir: Francesco Angelico; Lav: Johannes Reitmeier
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 18 Sept-3 JaanDir: Alexander Soddy; Lav: Olivier Tambosi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Okt-6 DetsDir: Alexander Soddy; Lav: Marco Štorman
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Okt-6 DetsDir: Alexander Soddy; Lav: Marco Štorman
Die Zauberflote (Mozart) 18 Dets-7 VeebDir: Thomas Rösner / Karsten Januschke / Moritz Gnann / Kristiina Poska; Lav: Patrick Schlösser
Im weissen Rossl (Benatzky) 15 Jaan-22 VeebDir: Mitsugu Hoshino; Lav: Aron Stiehl
Dialogues des Carmelites (Poulenc) 26 Jaan-6 MärtsDir: Alexander Soddy; Lav: Richard Brunel
Cosi fan tutte (Mozart) 17 Sept-5 NovDir: Alexander Soddy; Lav: Marco Štorman
A Midsummer Night's Dream (Britten) 29 Okt-27 NovDir: Alexander Soddy; Lav: Immo Karaman
Carmen (Bizet) 12 Dets-30 JaanDir: Lorenzo Viotti; Lav: Cesare Lievi
Madama Butterfly (Puccini) 4 Veeb-23 MärtsDir: Alexander Soddy; Lav: Carlos Wagner
I Capuleti e i Montecchi (concert) (Bellini) 7 Aprill-7 MaiDir: Giacomo Sagripanti
Linz, Landestheater Linz  / 
Tosca (Puccini) 12 Sept-29 MärtsDir: Dante Anzolini / Daniel Linton-France / Borys Sitarski; Lav: Rainer Mennicken
The Turn of the Screw (Britten) 19 Sept-24 OktDir: Ingo Ingensand; Lav: Marianna Andreev
Siegfried (Wagner) 1 Nov-14 MaiDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Carmen (Bizet) 5 Nov-4 JaanDir: Marc Reibel / Daniel Linton-France; Lav: Elmar Goerden
Die Zauberflote (Mozart) 14 Nov-15 JaanDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Lav: Amon Miyamoto
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 13 Dets-30 JuuniDir: Daniel Linton-France / Borys Sitarski / Daniel Spaw; Lav: Karoline Gruber, Roy Spahn
Gotterdammerung (Wagner) 7 Veeb-17 MaiDir: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Das Rheingold (Wagner) 13 Veeb-8 MaiDir: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Die Walkure (Wagner) 21 Veeb-10 MaiDir: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Lav: Uwe Eric Laufenberg
L'amour de loin (Saariaho) 28 Märts-29 JuuniDir: Kaspar de Roo / Takeshi Moriuchi; Lav: Daniela Kurz
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 30 Aprill-9 MaiDir: Martin Braun / Sigurd Hennemann; Lav: André Turnheim
Der Rosenkavalier (Strauss) 1 Mai-25 JuuniDir: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Lav: Anthony Pilavachi
La traviata (Verdi) 19 Sept-10 VeebDir: Daniel Spaw / Takeshi Moriuchi; Lav: Robert Wilson
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 25 Sept-31 OktDir: Borys Sitarski / Martin Zeller; Lav: Thomas Barthol
Die lustige Witwe (Lehar) 7 Nov-11 MaiDir: Johannes Wildner / Daniel Spaw; Lav: Michiel Dijkema
Hansel und Gretel (Humperdinck) 19 Dets-17 AprillDir: Takeshi Moriuchi / Marc Reibel; Lav: Rainer Mennicken
McTeague (Bolcom) 6 Veeb-9 JuuniDir: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Lav: Matthias Davids
Pelleas et Melisande (Debussy) 19 Märts-27 JuuniDir: Dennis Russell Davies; Lav: Achim Freyer
Der Operndirektor (Cimarosa) 4 Mai-5 Juuni
Terra Nova (Eggert) 26 Mai-5 JuuliDir: Dennis Russell Davies; Lav: Carlus Padrissa
Salzburg, Landestheater  / 
Die Zauberflote (Mozart) 20 Sept-28 JaanDir: Mirga Gražinytė-Tyla; Lav: Carl Philip von Maldeghem
La cage aux folles (Herman) 7-12 OktDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Lav: Andreas Gergen
Rigoletto (Verdi) 25 Okt-12 NovDir: Adrian Kelly; Lav: Amélie Niermeyer
Im weissen Rossl (Benatzky) 7 Dets-9 AprillDir: Peter Ewaldt; Lav: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 10 Jaan-2 MaiDir: Peter Ewaldt; Lav: Andreas Gergen, Christian Struppeck
La sonnambula (Bellini) 22 Veeb-2 AprillDir: Lorenzo Coladonato; Lav: Agnessa Nefjodov
Fidelio (Beethoven) 18 Aprill-21 MaiDir: Adrian Kelly; Lav: Andreas Gergen
Tahrir (Mahmoud) 17 Mai-4 JuuniDir: Mirga Gražinytė-Tyla; Lav: Yekta Kara
Dafne (Caldara) 7-14 JuuniDir: Peter Ewaldt; Lav: Marco Dott
Il mondo della luna (Haydn) 20 Sept-27 DetsDir: Mirga Gražinytė-Tyla; Lav: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 26 Sept-6 DetsDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Lav: Andreas Gergen, Christian Struppeck
Carmen (Bizet) 18 Okt-14 NovDir: Mirga Gražinytė-Tyla; Lav: Andreas Gergen
Don Giovanni (Mozart) 10 Jaan-11 MaiDir: Adrian Kelly; Lav: Jacopo Spirei
Brokeback Mountain (Wuorinen) 27 Veeb-21 AprillDir: Adrian Kelly; Lav: Jacopo Spirei
Il turco in Italia (Rossini) 3 Aprill-2 JuuniDir: Adrian Kelly; Lav: Marco Dott
Stormy Interlude (Brand) 21 Mai-5 JuuniDir: Mirga Gražinytė-Tyla; Lav: Amélie Niermeyer
Wien, Wiener Kammeroper  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2-28 OktDir: Peter Valentovic; Lav: Ted Huffman
Rinaldo (Handel) 4-30 DetsDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Christiane Lutz
The Blind (Auerbach) 17-29 JaanDir: Erwin Ortner / Jordi Casals
Gli uccellatori (Gassmann) 22 Märts-14 AprillDir: Stefan Gottfried; Lav: Jean Renshaw
L'Heure espagnole (Ravel) 28 Mai-23 JuuniDir: Gelsomino Rocco; Lav: Philipp Krenn
Les mamelles de Tiresias (Poulenc) 28 Mai-23 JuuniDir: Gelsomino Rocco; Lav: Philipp Krenn
Die Nase (Shostakovich) 22-30 SeptDir: Walter Kobéra; Lav: Matthias Oldag
Orlando paladino (Haydn) 6-10 OktDir: Michael Fendre; Lav: Vincent van den Elshout
Antigona (Traetta) 30 Nov-21 DetsDir: Attilio Cremonesi; Lav: Vasily Barkhatov
Carmen (adaptation) (Bizet) 2 Märts-9 Aprill
Hansel und Gretel (Humperdinck) 12 Mai-16 JuuniDir: Vinzenz Praxmarer; Lav: Christiane Lutz
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Der fliegende Hollander (Wagner) 3-12 SeptDir: Yannick Nézet-Séguin; Lav: Christine Mielitz
Tosca (Puccini) 4 Sept-27 MärtsDir: Paolo Carignani / Marco Armiliato; Lav: Margarethe Wallmann
Rusalka (Dvorak,A) 5-13 SeptDir: Tomáš Netopil; Lav: Sven-Eric Bechtolf
La fanciulla del West (Puccini) 11-18 SeptDir: Paolo Carignani; Lav: Marco Arturo Marelli
Manon (Massenet) 17-24 SeptDir: Frédéric Chaslin; Lav: Andrei Serban
L'elisir d'amore (Donizetti) 19 Sept-6 MaiDir: Guillermo García Calvo; Lav: Otto Schenk
Don Carlo (Verdi) 21 Sept-1 MärtsDir: Alain Altinoglu / Marco Armiliato; Lav: Daniele Abbado
Salome (Strauss) 4 Okt-8 JuuniDir: Alain Altinoglu / Simone Young / Peter Schneider.cond; Lav: Boleslaw Barlog
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 5-16 OktDir: Christoph Eschenbach; Lav: Kasper Holten
Roberto Devereux (Donizetti) 9-17 OktDir: Andriy Yurkevych; Lav: Silviu Purcărete
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-23 OktDir: Christian Thielemann; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Tannhauser (Wagner) 22 Okt-2 NovDir: Myung-Whun Chung; Lav: Claus Guth
La boheme (Puccini) 29 Okt-7 NovDir: Dan Ettinger; Lav: Franco Zeffirelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Nov-12 MaiDir: Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi; Lav: Richard Bletschacher(original), Günther Rennert(revival)
Prihody Lisky Bystrousky (Janacek) 8-17 NovDir: Franz Welser-Möst; Lav: Otto Schenk
Chowanschtschina (Musorgsky) 15-30 NovDir: Semyon Bychkov; Lav: Lev Dodin
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-25 NovDir: Sascha Goetzel; Lav: Jean-Louis Martinoty
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Nov-12 AprillDir: Kirill Petrenko; Lav: Otto Schenk
La traviata (Verdi) 5 Dets-21 MärtsDir: Franz Welser-Möst / Dan Ettinger; Lav: Jean-François Sivadier
La cenerentola (Rossini) 6 Dets-26 MaiDir: Jesús López-Cobos / Evelino Pidò; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Arabella (Strauss) 9-21 DetsDir: Ulf Schirmer; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Rigoletto (Verdi) 20 Dets-30 JuuniDir: Franz Welser-Möst; Lav: Pierre Audi
Die Zauberflote (Mozart) 25 Dets-11 JaanDir: Adam Fischer; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-5 JaanDir: Bertrand de Billy; Lav: Otto Schenk
Tristan und Isolde (Wagner) 10-18 JaanDir: Peter Schneider.cond; Lav: David McVicar
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 16-28 JaanDir: Marko Letonja; Lav: Vera Nemirova
Simon Boccanegra (Verdi) 21 Jaan-1 VeebDir: Philippe Auguin; Lav: Peter Stein
Madama Butterfly (Puccini) 26 Jaan-24 AprillDir: Philippe Auguin; Lav: Josef Gielen
Die Zauberflote fur Kinder (Mozart) 13 VeebDir: Patrick Lange
Andrea Chenier (Giordano) 18-24 VeebDir: Marco Armiliato; Lav: Otto Schenk
La juive (Halevy) 23 Veeb-7 MärtsDir: Frédéric Chaslin; Lav: Günter Krämer
I puritani (Bellini) 28 Veeb-10 MärtsDir: Marco Armiliato; Lav: John Dew
Werther (Massenet) 5-13 MärtsDir: Frédéric Chaslin; Lav: Andrei Serban
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 8-17 MärtsDir: Ingo Metzmacher; Lav: Matthias Hartmann
Aida (Verdi) 22-28 MärtsDir: Philippe Auguin; Lav: Nicolas Joël
Elektra (Strauss) 29 Märts-16 AprillDir: Franz Welser-Möst; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Parsifal (Wagner) 2-8 AprillDir: Peter Schneider.cond; Lav: Christine Mielitz
Anna Bolena (Donizetti) 10-20 AprillDir: Andriy Yurkevych; Lav: Eric Génovèse
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-30 AprillDir: Jesús López-Cobos; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Aprill-1 MaiDir: Louis Langrée; Lav: Falk Richter
Don Pasquale (Donizetti) 26 Aprill-11 MaiDir: Jesús López-Cobos; Lav: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 10-22 MaiDir: Jesús López-Cobos; Lav: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 16-30 MaiDir: Simon Rattle; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Die Walkure (Wagner) 17-31 MaiDir: Simon Rattle; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 20 Mai-4 JuuniDir: Simon Rattle; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Gotterdammerung (Wagner) 25 Mai-7 JuuniDir: Simon Rattle; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 3-9 JuuniDir: Adam Fischer; Lav: Otto Schenk
Don Giovanni (Mozart) 11-19 JuuniDir: Cornelius Meister; Lav: Jean-Louis Martinoty
The Tempest (Ades) 14-27 JuuniDir: Thomas Adès; Lav: Robert Lepage
Cardillac (Hindemith) 22-29 JuuniDir: Franz Welser-Möst; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Rigoletto (Verdi) 4 Sept-31 JaanDir: Evelino Pidò; Lav: Pierre Audi
Der fliegende Hollander (Wagner) 5-11 SeptDir: Peter Schneider.cond; Lav: Christine Mielitz
La traviata (Verdi) 9 Sept-23 MaiDir: Michael Schønwandt; Lav: Jean-François Sivadier
La cenerentola (Rossini) 16 Sept-29 DetsDir: Michael Güttler; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Chowanschtschina (Musorgsky) 20-30 SeptDir: James Conlon; Lav: Lev Dodin
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Sept-13 JuuniDir: Guillermo García Calvo; Lav: Otto Schenk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 Sept-3 MärtsDir: Guillermo García Calvo; Lav: Richard Bletschacher
Macbeth (Verdi) 4 Okt-18 JuuniDir: Alain Altinoglu; Lav: Christian Rath
Madama Butterfly (Puccini) 5-11 OktDir: Philippe Auguin; Lav: Josef Gielen
Anna Bolena (Donizetti) 9-23 OktDir: Evelino Pidò; Lav: Eric Génovèse
The Tempest (Ades) 12-18 OktDir: Thomas Adès; Lav: Robert Lepage
Don Giovanni (Mozart) 22 Okt-30 AprillDir: Cornelius Meister; Lav: Jean-Louis Martinoty
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Okt-5 NovDir: Patrick Lange; Lav: Falk Richter
La boheme (Puccini) 7 Nov-26 MärtsDir: Marco Armiliato; Lav: Franco Zeffirelli
Werther (Massenet) 11-20 NovDir: Frédéric Chaslin; Lav: Andrei Serban
Elektra (Strauss) 13-25 NovDir: Peter Schneider.cond; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Hansel und Gretel (Humperdinck) 19 Nov-4 DetsDir: Christian Thielemann; Lav: Adrian Noble
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Nov-28 JuuniDir: James Gaffigan; Lav: Jean-Louis Martinoty
Tosca (Puccini) 2 Dets-16 AprillDir: Dan Ettinger; Lav: Margarethe Wallmann
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Dets-9 JuuniDir: Adam Fischer; Lav: Otto Schenk
Salome (Strauss) 7 Dets-21 JaanDir: Dennis Russell Davies / Mikko Franck; Lav: Boleslaw Barlog
Vec Makropulos (Janacek) 13-23 DetsDir: Jakub Hrůša; Lav: Peter Stein
Fatima (Doderer) 23 Dets-6 JaanDir: Benjamin Bayl; Lav: Henry Mason
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-3 JaanDir: Stefan Soltesz; Lav: Otto Schenk
Fidelio (Beethoven) 7 Jaan-11 MaiDir: Peter Schneider.cond; Lav: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 7 JaanDir: Adam Fischer; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Das Rheingold (Wagner) 10 JaanDir: Adam Fischer; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Un ballo in maschera (Verdi) 12 Jaan-29 AprillDir: Jesús López-Cobos; Lav: Gianfranco de Bosio
Die Walkure (Wagner) 13 JaanDir: Simon Rattle; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflote (Mozart) 23-30 JaanDir: Cornelius Meister; Lav: Patrice Caurier
Gotterdammerung (Wagner) 24 JaanDir: Adam Fischer; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Arabella (Strauss) 26 Jaan-1 VeebDir: Cornelius Meister; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflote fur Kinder (Mozart) 5 VeebDir: Sascha Goetzel
Rusalka (Dvorak,A) 9-21 VeebDir: Tomáš Netopil; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Cosi fan tutte (Mozart) 12-24 VeebDir: Tomáš Netopil; Lav: Roberto De Simone
Manon (Massenet) 14-28 VeebDir: Frédéric Chaslin; Lav: Andrei Serban
Romeo et Juliette (Gounod) 23 Veeb-1 MärtsDir: Marco Armiliato; Lav: Jürgen Flimm
Ariadne auf Naxos (Strauss) 4-15 MärtsDir: Cornelius Meister; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Tri Sestri (Eotvos) 6-18 MärtsDir: Peter Eötvös / Jonathan Stockhammer; Lav: Yuval Sharon
Aida (Verdi) 8-17 MärtsDir: Simone Young; Lav: Nicolas Joël
Parsifal (Wagner) 24-30 MärtsDir: Adam Fischer; Lav: Christine Mielitz
La clemenza di Tito (Mozart) 29 Märts-7 AprillDir: Adam Fischer; Lav: Jürgen Flimm
Das schlaue Fuchslein (Janacek) 3-11 AprillDir: Tomáš Netopil; Lav: Otto Schenk
Jenufa (Janacek) 6-20 AprillDir: Ingo Metzmacher; Lav: David Pountney
Don Pasquale (Donizetti) 15 Aprill-29 JuuniDir: Jesús López-Cobos; Lav: Irina Brook
Turandot (Puccini) 28 Aprill-12 MaiDir: Gustavo Dudamel; Lav: Marco Arturo Marelli
Boris Godunow (Musorgsky) 6-16 MaiDir: Marko Letonja; Lav: Yannis Kokkos, Stephan Grögler
Lohengrin (Wagner) 10-21 MaiDir: Jaap van Zweden; Lav: Andreas Homoki
Don Carlo (Verdi) 22 Mai-2 JuuniDir: Myung-Whun Chung; Lav: Daniele Abbado
Simon Boccanegra (Verdi) 24 Mai-4 JuuniDir: Marco Armiliato; Lav: Peter Stein
Alceste (Gluck) 14-21 JuuniDir: Christophe Rousset; Lav: Christof Loy
Manon Lescaut (Puccini) 20-30 JuuniDir: Marco Armiliato; Lav: Robert Carsen
Wien, Theater an der Wien  / 
Charodeyka (Tchaikovsky,P) 14-26 SeptDir: Mikhail Tatarnikov; Lav: Christof Loy
Tamerlano (concert) (Handel) 25 SeptDir: Maxim Emelyanychev
Iphigenie en Aulide et Tauride (Gluck) 16-29 OktDir: Leo Hussain; Lav: Torsten Fischer
Alcina (concert) (Handel) 17 OktDir: Harry Bicket
La stellidaura vendicante (concert) (Provenzale) 23 OktDir: Alessandro De Marchi
Les Pecheurs de perles (Bizet) 16-30 NovDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Lotte de Beer
Demofonte (concert) (Gluck) 23 NovDir: Alan Curtis
King Arthur (concert) (Purcell) 29 NovDir: Robert King
American Lulu (Neuwirth) 14 DetsDir: Johannes Kalitzke; Lav: Kirill Serebrennikov
La straniera (Bellini) 14-28 JaanDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Christof Loy
Cinq-Mars (concert) (Gounod) 27 JaanDir: Ulf Schirmer
Il barbiere di Siviglia (Paisiello) 16-27 VeebDir: René Jacobs; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hercules (concert) (Handel) 26 VeebDir: Harry Bicket
Geschichten aus dem Wiener Wald (Gruber) 14-23 MärtsDir: HK Gruber; Lav: Michael Sturminger
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-22 AprillDir: Marc Minkowski; Lav: Felix Breisach
Zais (concert) (Rameau) 17 AprillDir: Christophe Rousset
Siroe (concert) (Hasse) 21 AprillDir: George Petrou
La mere coupable (Milhaud) 8-17 MaiDir: Leo Hussain; Lav: Herbert Föttinger
La clemenza di Tito (concert) (Gluck) 11 MaiDir: Werner Ehrhardt
Das Tagebuch der Anne Frank (concert) (Frid) 10 SeptDir: Leo Hussain; Lav: Reto Nickler
Hans Heiling (Marschner) 13-25 SeptDir: Constantin Trinks; Lav: Roland Geyer
Catone in Utica (concert) (Vinci) 24 SeptDir: Riccardo Minasi
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 12-23 OktDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Claus Guth
Xerse (concert) (Cavalli) 18 OktDir: Emmanuelle Haïm
Der fliegende Hollander (Wagner) 12-24 NovDir: Marc Minkowski; Lav: Olivier Py
Don Chisciotte in Sierra Morena (concert) (Conti) 15 NovDir: René Jacobs
Peter Grimes (Britten) 12-22 DetsDir: Cornelius Meister; Lav: Christof Loy
Armide (concert) (Lully) 18 DetsDir: Christophe Rousset
Die Dreigroschenoper (Weill) 13-30 JaanDir: Johannes Kalitzke; Lav: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 18 JaanDir: Nikolaus Harnoncourt
Idomeneo, re di Creta (concert) (Mozart) 22 JaanDir: René Jacobs
Otello (Rossini) 19 Veeb-1 MärtsDir: Antonello Manacorda; Lav: Damiano Michieletto
Orlando (concert) (Handel) 24 VeebDir: Harry Bicket
Agrippina (Handel) 18 Märts-2 AprillDir: Thomas Hengelbrock; Lav: Robert Carsen
Il primo omicidio (concert) (Scarlatti,A) 23 MärtsDir: Rinaldo Alessandrini
Capriccio (Strauss) 18 Aprill-2 MaiDir: Bertrand de Billy; Lav: Tajana Gürbaca
Arminio (concert) (Handel) 20 AprillDir: George Petrou
Lucio Silla (concert) (Mozart) 27 AprillDir: Laurence Equilbey
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Sept-22 JuuniDir: Rudolf Bibl / Gerrit Prießnitz; Lav: Heinz Zednik
Die Zauberflote (Mozart) 2 Sept-30 JuuniDir: Wolfram-Maria Märtig; Lav: Helmuth Lohner
Il trovatore (Verdi) 3 Sept-12 OktDir: Alfred Eschwé; Lav: Dietrich Hilsdorf, Ralf Budde
Guys and Dolls (Loesser) 6 Sept-13 OktDir: Joseph Olefirowicz; Lav: Heinz Marecek
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 11 Sept-7 OktDir: Alfred Eschwé; Lav: Hinrich Horstkotte
Kiss me, Kate (Porter) 14 Sept-13 NovDir: Lorenz C Aichner; Lav: Bernd Mottl
Onkel Prasident (Cerha) 11-27 OktDir: Alfred Eschwé; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Turandot (Puccini) 18 Okt-8 NovDir: Guido Mancusi; Lav: Renaud Doucet
Frau Luna (Lincke) 21 Okt-9 DetsDir: Lorenz C Aichner; Lav: Peter Lund
La traviata (Verdi) 25 Okt-4 JuuniDir: Alexander Joel; Lav: Hans Gratzer
Hansel und Gretel (Humperdinck) 8 Dets-6 JaanDir: Eun Sun Kim; Lav: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 27 Dets-11 AprillDir: Michael Tomaschek; Lav: Robert Herzl
Die lustige Witwe (Lehar) 2-27 JaanDir: Michael Tomaschek; Lav: Marco Arturo Marelli
Viva la Mamma (Donizetti) 17 Jaan-4 MärtsDir: Kristiina Poska; Lav: Rolando Villazón
Carmen (Bizet) 24 Jaan-2 MaiDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Guy Joosten(original)
Sweeney Todd (Sondheim) 30 Jaan-23 JuuniDir: Joseph Olefirowicz; Lav: Matthias Davids
Pariser Leben (Offenbach) 21 Veeb-19 AprillDir: Sébastien Rouland; Lav: Michiel Dijkema
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 28 Veeb-21 MärtsDir: Alfred Eschwé; Lav: Marco Arturo Marelli
Erwin, das Naturtalent (Svoboda,M) 7-18 MärtsDir: Gerald Wirth; Lav: Susanne Sommer
Albert Herring (Britten) 8-17 MärtsDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Brigitte Fassbaender
Hello, Dolly! (Herman) 19 Märts-16 MaiDir: David Levi; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Fidelio (Beethoven) 22 Märts-7 AprillDir: Julia Jones; Lav: Markus Bothe
La boheme (Puccini) 23 Aprill-22 MaiDir: Marc Piollet; Lav: Harry Kupfer
Cosi fan tutte (Mozart) 15 Mai-29 JuuniDir: Julia Jones; Lav: Bruno Klimek
Grafin Mariza (Kalman,E) 23 Mai-28 JuuniDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Thomas Enzinger
Die Zauberflote (Mozart) 2 Sept-7 MaiDir: Lorenz C Aichner; Lav: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Sept-2 MaiDir: Alfred Eschwé; Lav: Heinz Zednik
Carmen (Bizet) 5 Sept-8 NovDir: Alfred Eschwé; Lav: Guy Joosten
Im weissen Rossl (Benatzky) 6 Sept-14 DetsDir: Michael Brandstätter; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Pariser Leben (Offenbach) 13 Sept-11 OktDir: Sébastien Rouland; Lav: Michiel Dijkema
Turandot (Puccini) 21 Sept-8 OktDir: Guido Mancusi; Lav: Renaud Doucet
Die lustige Witwe (Lehar) 25 Sept-6 NovDir: Alfred Eschwé; Lav: Marco Arturo Marelli
Der Mann von La Mancha (Leigh) 15 Okt-22 AprillDir: Lorenz C Aichner; Lav: Olivier Tambosi
Don Giovanni (Mozart) 14 Nov-15 DetsDir: Jac van Steen; Lav: Achim Freyer
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 16 Dets-11 JaanLav: Robert Herzl
La Boheme (Puccini) 19 Dets-22 Jaan
Hansel und Gretel (Humperdinck) 23 Dets-6 JaanLav: Karl Dönch
Viva la Mamma (Donizetti) 4 Jaan-18 VeebLav: Rolando Villazón
Grafin Mariza (Kalman,E) 13 Jaan-15 VeebLav: Thomas Enzinger
My Fair Lady (Loewe) 16 Jaan-3 MärtsLav: Robert Herzl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 Jaan-28 Märts
La traviata (Verdi) 3 Veeb-30 JuuniLav: Hinrich Horstkotte
Furst Igor (Borodin) 19 Märts-24 AprillDir: Alfred Eschwé; Lav: Thomas Schulte-Michels
The Sound of Music (Rodgers) 3 Aprill-31 MaiLav: Renaud Doucet
Der Bettelstudent (Millocker) 30 Aprill-24 Juuni
Anatevka (Bock) 12 Mai-10 Juuni
Cosi fan tutte (Mozart) 12-29 JuuniLav: Bruno Klimek