2014/15 > Saksamaa 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2014/15 > Saksamaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Taani Rootsi
Holland
Belgia
Luxemburg

Saksamaa
 
Poola
Tšehhi Vabariik
Prantsusmaa Šveits Austria

Aachen, Theater Aachen  / 

West Side Story (Bernstein) 21 Sept-28 JuuniDir: Kazem Abdullah; Lav: Ewa Teilmans
Luisa Miller (Verdi) 9 Nov-26 MärtsDir: Kazem Abdullah; Lav: Mario Corradi
Brokeback Mountain (Wuorinen) 7 Dets-22 JaanDir: Kazem Abdullah; Lav: Ludger Engels
Der Freischutz (Weber) 1 Veeb-30 JuuniDir: Justus Thorau; Lav: Martin Philipp
Jenufa (Janacek) 22 Märts-4 JuuliDir: Kazem Abdullah; Lav: Michael Helle
Norma (concert) (Bellini) 22 Mai-3 JuuliDir: Justus Thorau
The Turn of the Screw (Britten) 13-24 JuuniDir: Raimund Laufen; Lav: Lilly Lee
Tosca (Puccini) 3 Sept-28 MärtsDir: Kazem Abdullah; Lav: Ludger Engels
West Side Story (Bernstein) 7 Okt-25 VeebDir: Volker Hiemeyer; Lav: Ewa Teilmans
Orlando (Handel) 8 Nov-10 VeebDir: Justus Thorau; Lav: Jarg Pataki
Der satanarchaolugenialkohollische Wunschpunsch (Naske) 20 Nov-22 VeebLav: Martin Philipp
Tannhauser (Wagner) 7 Veeb-26 MaiDir: Kazem Abdullah; Lav: Mario Corradi
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 10 Aprill-29 MaiDir: Kazem Abdullah; Lav: Sebastian Hirn
Die verkaufte Braut (Smetana) 5 Juuni-10 JuuliDir: Justus Thorau; Lav: Béatrice Lachaussée
Altenburg, Landestheater Altenburg  / 
Der Rosenkavalier (Strauss) 12-30 OktDir: Laurent Wagner; Lav: Maximilian von Mayenburg
La boheme (Puccini) 14 Dets-8 AprillDir: Laurent Wagner; Lav: Anthony Pilavachi
Peter Grimes (Britten) 15 Veeb-20 MärtsDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 6 MärtsDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Briefe des van Gogh (Frid) 13 MärtsDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Michael Dissmeier
Martha (Flotow) 31 Mai-28 JuuniDir: Thomas Wicklein; Lav: Anette Leistenschneider
Carmina Burana (Orff) 3-4 JuuliDir: Laurent Wagner
Alice im Wunderland (Harneit) 3-24 OktDir: Holger Krause; Lav: Cornelia Poppe
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 4 Okt-8 MaiDir: Thomas Wicklein; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Der Rosenkavalier (Strauss) 6-25 DetsDir: Laurent Wagner; Lav: Maximilian von Mayenburg
Jenufa (Janacek) 7-12 VeebDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Der Freischutz (Weber) 22 Mai-10 JuuniDir: Laurent Wagner; Lav: NN
Annaberg-Buchholz, Eduard-von-Winterstein-Theater Annaberg  / 
Die Blume von Hawaii (Abraham) 21 Sept-30 JaanDir: Dieter Klug; Lav: Tamara Korber
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 4 Okt-5 VeebDir: Peggy Einfeldt; Lav: Birgit Eckenweber
My Fair Lady (Loewe) 10 Okt-6 MärtsDir: Dieter Klug; Lav: Dietrich Kunze
Rigoletto (Verdi) 26 Okt-2 MaiDir: Naoshi Takahashi; Lav: Tamara Korber
Tanhauser (Mangold) 2 Nov-28 MärtsDir: Naoshi Takahshi; Lav: Ingolf Huhn
Der Weihnachtsabend (Lortzing) 7-27 DetsDir: Naoshi Takahashi; Lav: Ingolf Huhn
Andreas Hofer (Lortzing) 7-27 DetsDir: Naoshi Takahashi; Lav: Ingolf Huhn
Figaros Hochzeit (Mozart) 18 Jaan-4 AprillDir: Naoshi Takahashi / Fabian Enders; Lav: Ingolf Huhn
Madame Pompadour (Fall) 1 Märts-17 MaiDir: Dieter Klug; Lav: Rainer Wenke
Hello Dolly! (Herman) 12 Aprill-10 MaiDir: Dieter Klug; Lav: Urs Alexander Schleiff
Madame Pompadour (Fall) 26 Sept-3 VeebDir: Dieter Klug; Lav: Rainer Wenke
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 12 Okt-21 VeebDir: Peggy Einfeldt; Lav: Birgit Eckenweber
Anatevka (Bock) 25 Okt-4 Mai
Cosi fan tutte (Mozart) 17 Jaan-10 Aprill
Der Obersteiger (Zeller,C) 13 Märts-7 Mai
Don Pasquale (Donizetti) 24 Aprill-15 Mai
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Jenufa (Janacek) 20 Sept-20 DetsDir: Dirk Kaftan; Lav: Peter Konwitschny
Hansel und Gretel (Humperdinck) 25 Okt-14 VeebDir: Lancelot Fuhry; Lav: Aron Stiehl
Lohengrin (Wagner) 2 Nov-27 DetsDir: Lancelot Fuhry; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
Wozzeck (Berg) 7 Märts-5 MaiDir: Roland Techet; Lav: Ludger Engels
Die Schopfung (concert) (Haydn) 23-24 MärtsDir: Bruno Weil
La finta giardiniera (Mozart) 18 Aprill-12 JuuniDir: Carolin Nordmeyer; Lav: Roland Schwab
Macbeth (Verdi) 30 Mai-14 JuuniDir: Lancelot Fuhry; Lav: Lorenzo Fioroni
Zaide (Mozart) 6-7 AugDir: Peter Valentovic / Christoph Heil; Lav: Julia Huebner
Der Konig Kandaules (Zemlinsky) 27 Sept-11 DetsDir: Domonkos Héja / Carolin Nordmeyer; Lav: Søren Schuhmacher
Macbeth (Verdi) 18 Okt-8 JaanDir: Carolin Nordmeyer; Lav: Lorenzo Fioroni
Hoffmanns Erzahlungen (Offenbach) 28 Nov-15 MärtsDir: Lancelot Fuhry; Lav: Jim Lucassen
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 27 Veeb-11 MaiDir: Domonkos Héja; Lav: Otto Pichler
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 16 Aprill-2 JuuniDir: Domonkos Héja; Lav: Peter Konwitschny
Der Liebestrank (Donizetti) 27 Mai-19 JuuniDir: Lancelot Fuhry; Lav: Aron Stiehl
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
Capuleti e Montecchi (concert) (Bellini) 27 NovDir: Karel Mark Chichon
Der Rosenkavalier (Strauss) 27 Märts-6 AprillDir: Simon Rattle; Lav: Brigitte Fassbaender
Die Prinzessin von Trapezunt (Offenbach) 28 Märts-5 AprillDir: Stanley Dodds; Lav: Anna Drescher
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 29 Märts-5 AprillDir: Simon Rattle
Der kleine Rosenkavalier (Strauss) 2-6 AprillDir: Stephan Koncz; Lav: Hersilie Ewald
La traviata (Verdi) 22-29 MaiDir: Pablo Heras-Casado; Lav: Rolando Villazón
Orfeo (Monteverdi) 19-21 JuuniDir: Pablo Heras-Casado; Lav: Sasha Waltz
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9-11 JuuliDir: Valery Gergiev
Die Trojaner (concert) (Berlioz) 12 JuuliDir: Valery Gergiev
Die Hochzeit des Figaro (concert) (Mozart) 16-19 JuuliDir: Yannick Nézet-Séguin
La fida ninfa (concert) (Vivaldi) 29 OktDir: Andrea Marcon
Tristan und Isolde (Wagner) 19-28 MärtsDir: Simon Rattle; Lav: Mariusz Treliński
Il mondo della luna (Haydn) 20-23 Märts
Mefistofele (Boito) 13-19 MaiDir: Stefan Soltesz; Lav: Philipp Himmelmann
Die Walkure (concert) (Wagner) 7-10 JuuliDir: Valery Gergiev
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
Symphony 9 (Beethoven) 6 NovDir: Gabriele Dona
Sweeney Todd (Sondheim) 16 Jaan-1 MärtsDir: Ulrich Kern; Lav: Sebastian Ritschel
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 25 Aprill-7 JuuniDir: Ulrich Kern; Lav: Dorotty Szalma
My Fair Lady (Loewe) 25 Juuni-5 JuuliDir: Tasso Schille; Lav: Lutz Hillmann
Der Freischutz (Weber) 15-31 JaanDir: Andrea Sanguineti; Lav: Jan-Richard Kehl
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
Die Zauberflote (Mozart) 23 AugDir: Donald Runnicles; Lav: Gerlinde Pelkowski
Oresteia (Xenakis) 9-16 SeptDir: Moritz Gnann; Lav: David Hermann
Dinorah (concert) (Meyerbeer) 1 OktDir: Enrique Mazzola
Ariadne auf Naxos (concert) (Strauss) 14 OktDir: Ulf Schirmer
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 5-11 NovDir: Pietro Rizzo
Die Schandung der Lucretia (Britten) 15-16 NovDir: Nicholas Carter; Lav: Fiona Shaw
Carmen (Bizet) 28 Nov-21 MaiDir: Jacques Lacombe / Nicholas Carter / Alain Altinoglu; Lav: Peter Beauvais, Søren Schuhmacher
Falstaff (Verdi) 29 Nov-11 DetsDir: Stefan Solyom; Lav: Christof Loy
Die Zauberflote (Mozart) 6 Dets-14 JuuniDir: Moritz Gnann / Nicholas Carter; Lav: Günter Krämer
Tannhauser (Wagner) 7 Dets-15 VeebDir: Axel Kober / Donald Runnicles; Lav: Kirsten Harms
Turandot (Puccini) 12 Dets-11 AprillDir: Ivan Repusic; Lav: Lorenzo Fioroni
Der Rosenkavalier (Strauss) 14-20 DetsDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Hansel und Gretel (Humperdinck) 16-28 DetsDir: Donald Runnicles / Moritz Gnann; Lav: Andreas Homoki
Lohengrin (Wagner) 21 Dets-25 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Kasper Holten
Der Liebestrank (Donizetti) 22 Dets-25 MaiDir: Nicholas Carter; Lav: Irina Brook
La traviata (Verdi) 4 Jaan-4 JuuliDir: Ivan Repusic; Lav: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 15 Jaan-25 MärtsDir: Donald Runnicles; Lav: Boleslaw Barlog
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16-28 JaanDir: Moritz Gnann / Nicholas Carter; Lav: Götz Friedrich
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 25 Jaan-14 VeebDir: Donald Runnicles; Lav: Ole Anders Tandberg
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Jaan-22 MaiDir: William Spaulding / Moritz Gnann; Lav: Katharina Thalbach
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 1-6 VeebDir: Ivan Repusic; Lav: Filippo Sanjust
Elektra (Strauss) 4-7 VeebDir: Donald Runnicles; Lav: Kirsten Harms
Samson und Dalila (Saint-Saens) 21 Veeb-1 MärtsDir: Jacques Lacombe; Lav: Patrick Kinmonth
La rondine (Puccini) 8 Märts-3 JuuliDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Rolando Villazón
Das Madchen aus dem Goldenen Westen (Puccini) 13-28 MärtsDir: Carlo Rizzi; Lav: Vera Nemirova
La boheme (Puccini) 20-30 MärtsDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Madama Butterfly (Puccini) 26 Märts-31 MaiDir: Yves Abel; Lav: Pier Luigi Samaritani
Romeo et Juliette (Berlioz) 18 Aprill-2 MaiDir: Donald Runnicles; Lav: Sasha Waltz
Don Carlo (Verdi) 23 Aprill-3 MaiDir: Donald Runnicles; Lav: Marco Arturo Marelli
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-24 MaiDir: Alexander Vedernikov / Ido Arad; Lav: Götz Friedrich
La Damnation de Faust (Berlioz) 8-15 MaiDir: Jacques Lacombe; Lav: Christian Spuck
Valentina (Maskats) 19 MaiDir: Modestas Pitrenas; Lav: Viestur Kairish
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 29 Mai-12 JuuniDir: Steven Sloane; Lav: Robert Carsen
Nabucco (Verdi) 6-20 JuuniDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Keith Warner
Faust (Gounod) 19 Juuni-5 JuuliDir: Marco Armiliato; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Romeo et Juliette (Berlioz) 28-29 AugDir: Moritz Gnann; Lav: Sasha Waltz
Pelleas und Melisande (Debussy) 9-19 SeptDir: Donald Runnicles; Lav: Marco Arturo Marelli
Turandot (Puccini) 12 Sept-27 NovDir: Alexander Joel / Ivan Repusic; Lav: Lorenzo Fioroni
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13 Sept-26 MärtsDir: Ivan Repusic/NN; Lav: David Pountney
Der Bajazzo (Leoncavallo) 13 Sept-26 MärtsDir: Ivan Repusic / NN; Lav: David Pountney
Die Zauberflote (Mozart) 26 Sept-8 JuuliDir: Nicholas Carter / Donald Runnicles / Moritz Gnann / Daniel Cohen; Lav: Günter Krämer
L'Africaine (Meyerbeer) 4-24 OktDir: Enrique Mazzola; Lav: Vera Nemirova, Sonja Nemirova
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 8-30 OktDir: Yves Abel; Lav: Götz Friedrich
Nabucco (Verdi) 14 Okt-30 JaanDir: Ivan Repusic / Francesco Ivan Ciampa; Lav: Keith Warner
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 Okt-4 MaiDir: Daniel Cohen; Lav: Filippo Sanjust
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Okt-13 VeebDir: Moritz Gnann / Daniel Cohen; Lav: Katharina Thalbach
Don Giovanni (Mozart) 28 Okt-12 NovDir: Daniel Cohen; Lav: Roland Schwab
Tannhauser (Wagner) 31 Okt-27 MärtsDir: Donald Runnicles / Ivan Repusic; Lav: Kirsten Harms
Manon Lescaut (Puccini) 5 Nov-17 MärtsDir: Donald Runnicles; Lav: Gilbert Deflo
Tosca (Puccini) 21 Nov-15 JuuniDir: Stefano Ranzani; Lav: Boleslaw Barlog
Aida (Verdi) 22 Nov-10 DetsDir: Andrea Battistoni; Lav: Benedikt von Peter
La favorite (concert) (Donizetti) 2-8 DetsDir: Ivan Repusic
La boheme (Puccini) 4-31 DetsDir: Andrea Battistoni / Nicholas Carter / William Spaulding; Lav: Götz Friedrich
Das schlaue Fuchslein (Janacek) 17-27 DetsDir: Donald Runnicles; Lav: Katharina Thalbach
Der Liebestrank (Donizetti) 18 Dets-27 MaiDir: Nicholas Carter; Lav: Irina Brook
La traviata (Verdi) 9 Jaan-6 MaiDir: Ivan Repusic / Daniel Cohen; Lav: Götz Friedrich
Salome (Strauss) 24 Jaan-6 AprillDir: Alain Altinoglu; Lav: Claus Guth
Lohengrin (Wagner) 31 Jaan-8 MaiDir: Donald Runnicles / Axel Kober; Lav: Kasper Holten
Peter Grimes (Britten) 7-18 VeebDir: Donald Runnicles; Lav: David Alden
Die Sache Makropulos (Janacek) 19 Veeb-30 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: David Hermann
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 26 Veeb-11 MärtsDir: Evan Rogister; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
I Capuleti e i Montecchi (concert) (Bellini) 29 Veeb-3 MärtsDir: Paolo Arrivabeni
Die Liebe der Danae (Strauss) 12 Märts-9 AprillDir: Sebastian Weigle; Lav: Kirsten Harms
Die agyptische Helena (Strauss) 19 Märts-8 AprillDir: Andrew Litton; Lav: Marco Arturo Marelli
Rigoletto (Verdi) 25 Märts-30 JuuniDir: Andrea Battistoni / Giampaolo Bisanti; Lav: Jan Bosse
Elektra (Strauss) 3 Aprill-26 JuuniDir: Donald Runnicles; Lav: Kirsten Harms
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-17 AprillDir: Ulf Schirmer; Lav: Götz Friedrich
Carmen (Bizet) 16 Aprill-7 JuuliDir: Ivan Repusic / Nicholas Carter; Lav: Søren Schuhmacher(original), Peter Beauvais(revival)
Morgen und Abend (Haas,Georg) 29 Aprill-22 MaiDir: Michael Boder; Lav: Graham Vick
Norma (concert) (Bellini) 7-12 MaiDir: Peter Valentovic
Der Troubadour (Verdi) 28 Mai-16 JuuniDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Hans Neuenfels
Tristan und Isolde (Wagner) 5-18 JuuniDir: Donald Runnicles; Lav: Graham Vick
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 17 Juuni-6 JuuliDir: Donald Runnicles / Nicholas Carter; Lav: Rodrigo García
Das Rheingold (Wagner) 1-13 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Die Walkure (Wagner) 2-14 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Siegfried (Wagner) 5-15 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Gotterdammerung (Wagner) 9-17 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
Die Zauberflote (Mozart) 12 Sept-21 NovDir: Henrik Nánási; Lav: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Ein Sommernachtstraum (Britten) 13 Sept-31 OktDir: Kristiina Poska; Lav: Viestur Kairish
Clivia (Dostal) 20 Sept-1 NovDir: Kai Tietje; Lav: Stefan Huber
Die schone Helena (Offenbach) 11 Okt-12 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Barrie Kosky
Das Gespenst von Canterville (Lange) 2 Nov-26 DetsDir: Kristiina Poska; Lav: Jasmina Hadziahmetovic
West Side Story (Bernstein) 7 Nov-3 JuuliDir: Kristiina Poska; Lav: Barrie Kosky, Otto Pichler
Don Giovanni (Mozart) 30 Nov-11 JuuliDir: Henrik Nánási / Kristiina Poska; Lav: Herbert Fritsch
Des Kaisers neue Kleider (Vacek) 10 Dets-9 JaanDir: Uwe Sandner; Lav: Lydia Steier
Die Fledermaus (Strauss,J) 18 Dets-29 JaanDir: Stefan Soltesz; Lav: Andreas Homoki
Arizona Lady (concert) (Kalman,E) 21-30 DetsDir: Kai Tietje
Ball im Savoy (Abraham) 10 Jaan-28 MärtsDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 30 Jaan-10 AprillDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky, Adam Benzwi, Pavel B Jiracek
Orpheus (Monteverdi) 14 Veeb-29 MärtsDir: André de Ridder; Lav: Barrie Kosky
Herzog Blaubarts Burg (Bartok) 1 Märts-8 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Calixto Bieito
Gianni Schicchi (Puccini) 1 Märts-8 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Calixto Bieito
Die Schneekonigin (Valtinoni) 5-27 MärtsDir: Carlos Spierer; Lav: Anisha Bondy
Maria de Buenos Aires (concert) (Piazzolla) 20-22 MärtsDir: Per Arne Glorvigen
Moses und Aron (Schoenberg,A) 19 Aprill-7 JuuliDir: Vladimir Jurowski; Lav: Barrie Kosky
Odysseus (Monteverdi) 23 Aprill-4 JuuniDir: André de Ridder; Lav: Barrie Kosky
Cosi fan tutte (Mozart) 1 Mai-13 JuuniDir: Uwe Sandner; Lav: Alvis Hermanis
Carmen (Bizet) 6 Mai-30 JuuniDir: Mirga Gražinytė-Tyla; Lav: Sebastian Baumgarten
Lucio Silla (concert) (Mozart) 9-13 MaiDir: Kristiina Poska
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 31 Mai-9 JuuliDir: Konrad Junghänel; Lav: Lydia Steier
Rigoletto (Verdi) 12 Juuni-1 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Barrie Kosky
Ball im Savoy (Abraham) 10 Sept-15 OktDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 11 Sept-31 OktDir: Konrad Junghänel; Lav: Lydia Steier
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 2 Okt-9 JuuliDir: Stefan Blunier; Lav: Barrie Kosky
West Side Story (Bernstein) 8 Okt-29 VeebDir: Kristiina Poska; Lav: Barrie Kosky, Otto Pichler
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 24 Okt-4 MärtsDir: Adam Benzwi; Lav: Barrie Kosky
Schneewittchen und die 77 Zwerge (Kats-Chernin) 1 Nov-26 DetsDir: Pawel Poplawski; Lav: Christian von Götz
Die schone Helena (Offenbach) 6 Nov-15 VeebDir: Kristiina Poska; Lav: Barrie Kosky
My Fair Lady (Loewe) 28 Nov-20 VeebDir: Kristiina Poska; Lav: Andreas Homoki
Hansel und Gretel (Humperdinck) 6-28 DetsDir: Kristiina Poska; Lav: Reinhard von der Thannen
Der feurige Engel (Prokofiev) 10 Dets-10 JaanDir: Henrik Nánási /Vassily Sinaisky; Lav: Benedict Andrews
Die Zirkusprinzessin (concert) (Kalman,E) 20-30 DetsDir: Stefan Soltesz
Kiss me, Kate (Porter) 7 Jaan-22 VeebDir: Koen Schoots / Peter Christian Feigel; Lav: Barrie Kosky
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 31 Jaan-6 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Barrie Kosky
Xerxes (Handel) 5 Veeb-27 MärtsDir: Konrad Junghänel; Lav: Stefan Herheim
Salon Pitzelberger (concert) (Offenbach) 10 Veeb
Fantasio (concert) (Offenbach) 13-16 VeebDir: Titus Engel
Das Gespenst von Canterville (Lange) 25 Veeb-21 AprillDir: Kristiina Poska; Lav: Jasmina Hadziahmetovic
Don Giovanni (Mozart) 15 Aprill-4 JuuniDir: Henrik Nánási; Lav: Herbert Fritsch
Clivia (Dostal) 22 Aprill-5 JuuniDir: Kai Tietje; Lav: Stefan Huber
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 1-28 MaiDir: Hendrik Vestmann; Lav: Barrie Kosky
Geschichten aus dem Wiener Wald (Gruber) 22 Mai-7 JuuliDir: Hendrik Vestmann; Lav: Michał Zadara
Cendrillon (Massenet) 12 Juuni-10 JuuliDir: Henrik Nánási; Lav: Damiano Michieletto
Castor et Pollux (Rameau) 22 Juuni-3 JuuliDir: Christian Curnyn; Lav: Barrie Kosky
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
Der Silbersee (concert) (Weill) 19-21 MärtsDir: Iván Fischer
Betly (Donizetti) 17 NovDir: Felix Krieger; Lav: Isabel Ostermann
Berlin, Staatsoper im Schiller Theater  / 
La traviata (Verdi) 14 Sept-12 JuuniDir: Domingo Hindoyan / Daniele Rustioni; Lav: Peter Mussbach
Candide (Bernstein) 18 Sept-26 DetsDir: Wayne Marshall / David Robert Coleman; Lav: Vincent Boussard
Des Simplicius Simplicissimus Jugend (Hartmann) 27 Sept-11 OktDir: Adrian Heger; Lav: Friederike Heller
Tosca (Puccini) 3-25 OktDir: Daniel Barenboim / Domingo Hindoyan; Lav: Alvis Hermanis
Rein Gold (Stemann) 5 Okt-24 JuuniDir: Markus Poschner; Lav: Nicolas Stemann
Tristan und Isolde (Wagner) 11 Okt-28 DetsDir: Daniel Barenboim; Lav: Harry Kupfer
Die Zauberflote (Mozart) 23 Okt-16 MaiDir: Stefan Soltesz / Sebastian Weigle; Lav: August Everding
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 Okt-2 JaanDir: Domingo Hindoyan; Lav: Ruth Berghaus
La Voix humaine (Poulenc) 7-23 NovDir: Günther Albers; Lav: Isabel Ostermann
Tagebuch eines Verschollenen (Janacek) 7-23 NovDir: Günther Albers; Lav: Isabel Ostermann
The Turn of the Screw (Britten) 15 Nov-5 DetsDir: Ivor Bolton; Lav: Claus Guth
Faust (Gounod) 23 Nov-6 DetsDir: Leo Hussain; Lav: Karsten Wiegand
Hans im Gluck (Coleman,D) 5-28 DetsDir: Harry Lyth; Lav: Julia Haebler
Aus einem Totenhaus (Janacek) 7-21 DetsDir: Simon Rattle; Lav: Patrice Chéreau
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 16 Jaan-16 AprillDir: Wayne Marshall; Lav: Vincent Boussard
Der Freischutz (Weber) 18 Jaan-8 VeebDir: Sebastian Weigle; Lav: Michael Thalheimer
Macbeth (Verdi) 7-28 VeebDir: Daniel Barenboim; Lav: Peter Mussbach
Through Roses (Neikrug) 13-28 VeebDir: Felix Krieger; Lav: Neco Çelik
Lulu (Berg) 21 Veeb-13 MärtsDir: Daniel Barenboim; Lav: Andrea Breth
Wozzeck (Berg) 27 Veeb-14 MärtsDir: Daniel Barenboim; Lav: Andrea Breth
Das tapfere Schneiderlein (Mitterer) 6-22 MärtsDir: Ralf Böhme; Lav: Maximilian von Mayenburg
Parsifal (Wagner) 28 Märts-18 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Dmitri Tcherniakov
Tannhauser (Wagner) 2-5 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Sasha Waltz
Tarquin (Krenek) 19-28 AprillDir: Max Renne; Lav: Mascha Pörzgen
Emma und Eginhard (Telemann) 26 Aprill-10 MaiDir: René Jacobs; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 30 Aprill-17 MaiDir: Christopher Moulds; Lav: Michael Thalheimer
The Rake's Progress (Stravinsky) 15-29 MaiDir: Domingo Hindoyan; Lav: Krzysztof Warlikowski
La straniera (concert) (Bellini) 6-10 JuuniDir: Peter Valentovic
Ariadne auf Naxos (Strauss) 14-27 JuuniDir: Ingo Metzmacher; Lav: Hans Neuenfels
Europeras III and IV (Cage) 16-19 JuuniLav: Sophia Simitzis, Isabel Ostermann
Neither (Feldman) 19-28 JuuniDir: David Robert Coleman; Lav: Katie Mitchell, Joseph W Alford
L'orfeo (Monteverdi) 1-6 JuuliDir: Torsten Johann; Lav: Sasha Waltz
Matsukaze (Hosokawa) 10-12 JuuliDir: David Robert Coleman; Lav: Sasha Waltz
Geschichte (Strasnoy) 27 Sept-12 OktLav: Isabel Ostermann
Der Freischutz (Weber) 27 Sept-22 OktDir: Alexander Soddy; Lav: Michael Thalheimer
Die Meistersinger von Nurnberg (Wagner) 3-22 OktDir: Daniel Barenboim; Lav: Andrea Moses
Tosca (Puccini) 13 Okt-29 MaiDir: Domingo Hindoyan; Lav: Alvis Hermanis, Gudrun Hartmann
Un ballo in maschera (Verdi) 14-24 OktDir: Eun Sun Kim; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Es liegt in der Luft (Spoliansky) 23-28 OktDir: Max Renne; Lav: Annika Haller
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Okt-8 NovDir: Domingo Hindoyan; Lav: Percy Adlon
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-21 NovDir: Gustavo Dudamel; Lav: Jürgen Flimm
Der fliegende Hollander (Wagner) 12-25 NovDir: Markus Poschner; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Aventures, nouvelles aventures (Ligeti) 14-24 NovDir: Max Renne; Lav: Michael Höppner
Sur scene (Kagel) 14-24 NovDir: Max Renne; Lav: Michael Höppner
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 14-23 NovDir: Sébastien Rouland; Lav: Jürgen Flimm
Die Zauberflote (Mozart) 29 Nov-15 AprillDir: Stefan Soltesz; Lav: August Everding
Der gestiefelte Kater (Cui) 5-27 DetsDir: Boris Anifantakis / Vinzenz Weissenburger; Lav: Isabel Ostermann
Faust (Gounod) 10-23 DetsDir: Simone Young; Lav: Karsten Wiegand
Don Giovanni (Mozart) 13-29 DetsDir: Massimo Zanetti; Lav: Claus Guth
La traviata (Verdi) 19-31 DetsDir: Daniel Barenboim; Lav: Dieter Dorn
La Boheme (Puccini) 8-19 JaanDir: Domingo Hindoyan; Lav: Lindy Hume
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-24 JaanDir: Karl Heinz Steffens; Lav: Hans Neuenfels
The Turn of the Screw (Britten) 31 Jaan-20 VeebDir: Christopher Moulds; Lav: Claus Guth
Le vin herbe (Martin,F) 5-19 VeebDir: Friedemann Layer; Lav: Katie Mitchell, Joseph W Alford
Zangezi (Parra) 12-23 VeebLav: Janne Nora Kummer
Dido and Aeneas (Purcell) 25-27 VeebDir: Christopher Moulds; Lav: Sasha Waltz
Orfeo ed Euridice (Gluck) 18-27 MärtsDir: Daniel Barenboim; Lav: Jürgen Flimm
Parsifal (Wagner) 20-28 MärtsDir: Daniel Barenboim; Lav: Dmitri Tcherniakov
Die Zarenbraut (Rimsky-Korsakov) 3-17 AprillDir: Alexander Vitlin; Lav: Dmitri Tcherniakov
Mario und der Zauberer (Oliver) 9-30 AprillDir: Felix Krieger; Lav: Aniara Amos
Amor vien dal destino (Steffani) 23 Aprill-7 MaiDir: René Jacobs; Lav: Ingo Kerkhof
Madama Butterfly (Puccini) 28 Aprill-12 MaiDir: Stefano Ranzani; Lav: Eike Gramss
Simon Boccanegra (Verdi) 5-11 MaiDir: Daniel Barenboim; Lav: Federico Tiezzi
Tagebuch eines Verschollenen (Janacek) 7-14 MaiLav: Isabel Ostermann
La Voix humaine (Poulenc) 7-14 MaiLav: Isabel Ostermann
Juliette (Martinu) 28 Mai-18 JuuniDir: Daniel Barenboim / Domingo Hindoyan; Lav: Claus Guth
Das Rheingold (Wagner) 11-26 JuuniDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Die Walkure (Wagner) 12-26 JuuniDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Siegfried (Wagner) 15-30 JuuniDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Gotterdammerung (Wagner) 19 Juuni-2 JuuliDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Neither (Feldman) 22 Juuni-3 JuuliDir: David Robert Coleman; Lav: Katie Mitchell, Joseph W Alford
Il trovatore (Verdi) 8-14 JuuliDir: Daniel Barenboim; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Luci mie traditrici (Sciarrino) 10-16 JuuliDir: David Robert Coleman; Lav: Jürgen Flimm
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
A Midsummer Night's Dream (concert) (Mendelssohn) 5-7 SeptDir: Alexander Kalajdzic
Bonnie und Clyde (Wildhorn) 7 Sept-8 MaiDir: William Ward Murta; Lav: Jens Göbel
Madama Butterfly (Puccini) 27 Sept-30 JaanDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Nadja Loschky
La cenerentola (Rossini) 8 Nov-22 VeebDir: Elisa Gogou; Lav: Florian Lutz
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 17 Jaan-3 AprillDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Sabine Hartmannshenn
Hamlet (Thomas,A) 28 Veeb-26 JuuniDir: Elisa Gogou; Lav: Andrea Schwalbach
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 20 Märts-29 JuuniDir: William Ward Murta; Lav: Thomas Winter
Dacher. Platze. Wege. Leute. (Kampe) 29 Aprill-3 MaiDir: Gordon Kampe; Lav: Ivan Bazak
Xerxes (Handel) 3 Mai-28 JuuniDir: Merijn van Driesten; Lav: Maximilian von Mayenburg
Tannhauser (Wagner) 31 Mai-21 JuuniDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Jochen Biganzoli
Die Zauberflote (Mozart) 26 Sept-26 MärtsDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Andrea Schwalbach
La scala di seta (Rossini) 28+ Sept
Macbeth (Verdi) 16+ Jaan
Dog Days (Little) 27+ Veeb
Suor Angelica (Puccini) 29+ Aprill
Gianni Schicchi (Puccini) 29+ Aprill
Il tabarro (Puccini) 29+ Aprill
A Little Night Music (Sondheim) 21+ Mai
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Ein Kafig voller Narren (Herman) 4 Sept-9 AprillDir: Jürgen Grimm / Christopher Sprenger; Lav: John Dew
Fidelio (Beethoven) 28 Sept-5 MaiDir: Hendrik Vestmann / Thomas Wise / Stefan Blunier; Lav: Jakob Peters-Messer
Aida (Verdi) 4-28 OktDir: Johannes Pell; Lav: Dietrich Hilsdorf(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Giovanna d'Arco (Verdi) 26 Okt-17 JaanDir: Will Humburg / Johannes Pell; Lav: Torge Möller, Momme Hinrichs
Hansel und Gretel (Humperdinck) 9 Nov-31 JaanDir: Johannes Pell / Ekaterina Klewitz; Lav: Franziska Severin, Mark Daniel Hirsch
Rinaldo (Handel) 30 Nov-30 JaanDir: Wolfgang Katschner / Thomas Wise; Lav: Jens Daniel Herzog
Die Zauberflote (Mozart) 13 Dets-6 AprillDir: Hendrik Vestmann / Johannes Pell; Lav: Jürgen Rose
Die Perlenfischer (concert) (Bizet) 1 Jaan-4 AprillDir: Johannes Pell
Salome (Strauss) 1 Veeb-14 JuuniDir: Stefan Blunier / Hendrik Vestmann; Lav: Magdolna Parditka, Alexandra Szemerédy
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 15 Märts-21 JuuniDir: Hendrik Vestmann / Johannes Pell; Lav: Renaud Doucet
Die Winterreise (Schubert) 10-26 AprillDir: Ekaterina Klewitz; Lav: Jürgen Weber
Thebans (Anderson,J) 3 Mai-4 JuuniDir: Johannes Pell; Lav: Pierre Audi
Turandot (Puccini) 23 Mai-24 JuuniDir: Hendrik Vestmann; Lav: Silviu Purcărete(original), Nikolaus Wolcz(original)
Von allerlei Tieren und anderen schragen Vogeln (Bredenbach) 29 MaiDir: Ekaterina Klewitz; Lav: Mark Mahn
Der fliegende Hollander (Wagner) 27 Sept-29 JuuniDir: Hendrik Vestmann; Lav: Walter Schütze
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4 Okt-17 JaanDir: Stephan Zilias; Lav: Philipp Himmelmann
Benvenuto Cellini (Berlioz) 1 Nov-13 VeebDir: Stefan Blunier; Lav: Laura Scozzi
Rusalka (Dvorak,A) 15 Nov-4 MärtsDir: Stephan Zilias; Lav: Mark Daniel Hirsch
Cosi fan tutte (Mozart) 6 Dets-10 AprillDir: Hendrik Vestmann; Lav: Dietrich Hilsdorf
Maria de Buenos Aires (concert) (Piazzolla) 1 Jaan-8 Aprill
Jerusalem (Verdi) 31 Jaan-9 AprillDir: Will Humburg; Lav: Francisco Negrín
Vom Madchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 21 Veeb-16 AprillDir: Thomas Wise; Lav: Johannes Schmid
Madama Butterfly (Puccini) 17 Aprill-30 JuuniDir: Stephan Zilias; Lav: Mark Daniel Hirsch
Die Zauberflote (Mozart) 24 Aprill-6 MaiDir: Thomas Wise; Lav: Jürgen Rose
Holofernes (Reznicek) 29 Mai-3 JuuliLav: Jürgen Weber
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Die Zauberflote (Mozart) 8-16 AugDir: Michael Helmrath; Lav: Kay Kuntze
Stabat Mater (Rossini) 28-29 NovDir: José María Moreno
Maske in Blau (Raymond) 30 Dets-5 AprillDir: Jakob Brenner; Lav: Sarah Kohrs
La traviata (Verdi) 16-18 JaanDir: Evan Christ; Lav: Manfred Schweigkofler
La Traviata (Verdi) 14-22 AugDir: Sibylle Wagner; Lav: Frank Matthus
Die Dreigroschenoper (Weill) 18 Veeb-3 JuuniDir: Jakob Brenner; Lav: Sarah Kohrs
Grafin Mariza (Kalman,E) 29 Aprill-1 MaiDir: Ivo Hentschel; Lav: Steffen Piontek
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Sept-31 DetsDir: Christopher Hein; Lav: Alfonso Romero Mora
Le prophete (Meyerbeer) 19 Okt-16 JaanDir: Ernst van Tiel; Lav: Stefan Otteni
Die Zauberflote (Mozart) 22 Okt-30 DetsDir: Burkhard Bauche; Lav: Aniara Amos
The Rake's Progress (Stravinsky) 29 Nov-22 VeebDir: Roger Epple; Lav: Christopher Alden
Maria de Buenos Aires (Piazzolla) 6 Dets-8 JaanDir: Johanna Motter; Lav: Philipp Kochheim
My Fair Lady (Loewe) 24 Jaan-26 AprillDir: Christopher Hein; Lav: Philipp Kochheim
Andrea Chenier (Giordano) 20 Veeb-3 JuuniDir: Srboljub Dinić; Lav: Thaddeus Strassberger
Wuthering Heights (Herrmann,B) 11 Aprill-20 JuuniDir: Enrico Delamboye; Lav: Philipp Kochheim
Farnace (Vivaldi) 15 Aprill-4 JuuniDir: Michael Schneider; Lav: Roland Schwab
Another Sunrise (Heggie) 2 Mai-28 JuuniDir: Burkhard Bauche; Lav: Christina Sievert
For a Look or a Touch (Heggie) 2 Mai-28 JuuniDir: Burkhard Bauche; Lav: Natalie Schramm
Peer Gynt (Egk) 22 Mai-13 JuuniDir: Christopher Hein; Lav: Dietrich Hilsdorf
Un ballo in maschera (Verdi) 4-20 JuuliDir: Georg Menskes; Lav: Uwe Schwarz
Peer Gynt (Egk) 27 Sept-13 NovDir: Christopher Hein; Lav: Dietrich Hilsdorf
Rigoletto (Verdi) 24 Okt-15 JaanDir: Alexander Prior; Lav: Thaddeus Strassberger
Anna Karenina (Hubay) 6 Nov-25 DetsDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Philipp Kochheim
Mansfield Park (Dove) 5 Dets-27 VeebDir: Johanna Motter; Lav: Janna Isabell Meder
My Fair Lady (Loewe) 17 Dets-26 VeebDir: Christopher Hein; Lav: Philipp Kochheim
Maria de Buenos Aires (Piazzolla) 28 Dets-16 MaiDir: Johanna Motter; Lav: Philipp Kochheim
Die Banditen (Offenbach) 23 Jaan-14 Mai
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 5 Märts-3 Juuni
La falena (Smareglia) 15 Aprill-23 Juuni
Orlando (Aderhold) 22 Aprill-22 Juuni
Hexenjagd (Ward) 28 Mai-25 Juuni
Bremen, Theater Bremen  / 
La traviata (Verdi) 31 Okt-26 DetsDir: Clemens Heil; Lav: Benedikt von Peter
Die Meistersinger von Nurnberg (Wagner) 21 Sept-18 JaanDir: Markus Poschner; Lav: Benedikt von Peter
Anna Karenina (Kurstner) 25 Okt-24 JaanDir: Clemens Heil; Lav: Armin Petras
La traviata (Verdi) 31 Okt-21 NovDir: Clemens Heil; Lav: Benedikt von Peter
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 Nov-14 JuuliDir: Rolando Garza Rodríguez; Lav: Michael Talke
Die Zauberflote (Mozart) 6 Dets-21 VeebDir: Daniel Mayr; Lav: Chris Alexander
Le nozze di Figaro (Mozart) 31 Jaan-10 MaiDir: Clemens Heil; Lav: Felix Rothenhäusler
Im weissen Rossl (Benatzky) 26 Veeb-17 JuuliDir: Daniel Mayr; Lav: Sebastian Kreyer
Carmen (Bizet) 21 Märts-15 JuuliDir: Markus Poschner; Lav: Anna-Sophie Mahler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 30 Aprill-11 JuuniDir: Daniel Mayr; Lav: Benedikt von Peter
Oreste (Handel) 24 Mai-16 JuuliDir: Olof Boman; Lav: Robert Lehniger
Peter Grimes (Britten) 3 Okt-4 VeebDir: Markus Poschner; Lav: Marco Štorman
Carmen (Bizet) 10-16 OktDir: Markus Poschner; Lav: Anna-Sophie Mahler
Rigoletto (Verdi) 24 Okt-23 DetsDir: Clemens Heil; Lav: Michael Talke
Maria de Buenos Aires (Piazzolla) 6 Dets-20 JaanDir: Rolando Garza Rodriguez; Lav: Andreas Kriegenburg
Die Zauberflote (Mozart) 23 JaanDir: Daniel Mayr; Lav: Chris Alexander
Wozzeck (Berg) 13 Veeb-9 MärtsDir: Markus Poschner; Lav: Paul-Georg Dittrich
Maria Stuarda (Donizetti) 2 Aprill-14 MaiDir: Daniel Mayr; Lav: Anna-Sophie Mahler
Werther (Massenet) 20 Mai-23 Juuni
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
West Side Story (Bernstein) 20 Sept-18 JuuniDir: Ido Arad / Hartmut Brüsch / Tonio Shiga; Lav: Roland Hüve
Don Carlos (Verdi) 1 Nov-25 JaanDir: Marc Niemann / Ido Arad; Lav: Christian von Götz
Peer Gynt (Grieg) 25 Dets-7 MärtsDir: Ido Arad; Lav: Ulrich Mokrusch
Der Vetter aus Dingsda (Kunneke) 31 Jaan-3 MaiDir: Hartmut Brüsch / Tonio Shiga; Lav: Ansgar Weigner
Die Bluthochzeit (Szokolay) 14 Märts-2 MaiDir: Marc Niemann; Lav: Andrej Woron
Zar und Zimmermann (Lortzing) 25 Aprill-27 JuuniDir: Ido Arad; Lav: Walter Sutcliffe
La rondine (Puccini) 30 Mai-1 JuuliDir: Marc Niemann; Lav: Philipp Kochheim
Anything Goes (Porter) 19 Sept-17 JuuniDir: Ido Arad; Lav: Nico Rabenald
La boheme (Puccini) 7 Nov-19 VeebDir: Marc Niemann; Lav: Oliver Klöter
Platee (Rameau) 25 Dets-12 MärtsDir: Marc Niemann; Lav: Hinrich Horstkotte
Madame Pompadour (Fall) 30 Jaan-11 JuuniDir: Hartmut Brüsch; Lav: Ansgar Weigner
Wozzeck (Gurlitt) 5 Märts-27 AprillDir: Marc Niemann; Lav: Robert Lehmeier
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Aprill-29 MaiDir: Marc Niemann; Lav: Andrzej Woron
Der goldene Drache (Eotvos) 4-23 JuuniDir: Ido Arad; Lav: Ulrich Mokrusch
Chemnitz, Städtische Theater Chemnitz  / 
Der Mond (Orff) 3 Okt-5 DetsDir: Simon Zimmermann; Lav: Holger Potocki
Don Giovanni (Mozart) 15 Okt-11 JaanDir: Felix Bender; Lav: Michael Heinicke
Die tote Stadt (Korngold) 25 Okt-6 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Helen Malkowsky
La cenerentola (Rossini) 29 Nov-19 AprillDir: Felix Bender; Lav: Kobie van Rensburg
My Fair Lady (Loewe) 6 Dets-22 MärtsDir: Tom Bitterlich; Lav: Michael Heinicke
Hansel und Gretel (Humperdinck) 13-21 DetsDir: Felix Bender; Lav: Steffen Piontek
Otello (Verdi) 31 Jaan-10 MaiDir: Frank Beermann; Lav: Michael Heinicke
Die Zauberflote fur Kinder (Mozart) 25-26 VeebDir: Tom Bitterlich; Lav: Sabine Sterken
Paradise Reloaded (Eotvos) 21 Märts-28 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Helen Malkowsky
Parsifal (Wagner) 3-26 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Marcelo Buscaino
Der Graf von Luxemburg (Lehar) 30 Mai-27 JuuniDir: Felix Bender; Lav: Ulrich Proschka
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 Sept-17 JaanDir: Felix Bender; Lav: Helen Malkowsky
Der Graf von Luxemburg (Lehar) 18 Okt-8 AprillDir: Felix Bender; Lav: Ulrich Proschka
Der Zwerg (Zemlinsky) 7 Nov-19 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Walter Sutcliffe
La cenerentola (Rossini) 2 Dets-31 MärtsDir: Felix Bender; Lav: Kobie van Rensburg
Hansel und Gretel (Humperdinck) 13-26 DetsDir: Felix Bender; Lav: Steffen Piontek
Werther (Massenet) 30 Jaan-7 MaiDir: Felix Bender; Lav: Anthony Pilavachi
Die Meistersinger von Nurnberg (Wagner) 19 Märts-8 MaiDir: Frank Beermann; Lav: Michael Heinicke
Parsifal (Wagner) 25 Märts-24 AprillDir: Frank Beermann; Lav: Marcelo Buscaino
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Orpheus und Eurydike (Gluck) 12 Sept-18 NovDir: Anna-Sophie Brüning; Lav: Magdolna Parditka, Alexandra Szemerédy
Savitri (Holst) 12 Sept-18 NovDir: Anna-Sophie Brüning; Lav: Magdolna Parditka, Alexandra Szemerédy
King Arthur (Purcell) 27 Sept-10 DetsDir: Lorenzo Da Rio; Lav: Matthias Straub
My Fair Lady (Loewe) 18 Okt-24 JaanDir: Daxi Pan; Lav: Holger Hauer
La traviata (Verdi) 25 Okt-4 JaanDir: Roland Kluttig; Lav: Aron Stiehl
Hansel und Gretel (Humperdinck) 6 Dets-11 VeebDir: Anna-Sophie Brüning; Lav: Jean Renshaw
Salome (Strauss) 7 Veeb-20 MaiDir: Roland Kluttig; Lav: Tobias Theorell
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 21 Märts-17 JuuniDir: Anna-Sophie Brüning; Lav: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Der Vogelhandler (Zeller,C) 2 Mai-1 JuuliDir: Lorenzo Da Rio; Lav: Volker Vogel
La boheme (Puccini) 13 Juuni-15 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Brigitte Fassbaender
Norma (Bellini) 24 Sept-5 JaanDir: Roland Kluttig; Lav: Konstanze Lauterbach
Der Vogelhandler (Zeller,C) 26 Sept-31 OktDir: Lorenzo Da Rio; Lav: Volker Vogel
Gold! (Evers) 18 Okt-13 NovLav: Renate Liedtke
Ball im Savoy (Abraham) 24 Okt-12 MärtsDir: Roland Fister; Lav: Tobias Materna
La boheme (Puccini) 29 Okt-17 JaanDir: Roland Kluttig; Lav: Brigitte Fassbaender
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 19 Dets-18 VeebDir: Alexander Merzyn; Lav: Aron Stiehl
Die Winterreise (Schubert) 16 Jaan-20 VeebDir: Roland Kluttig; Lav: Bodo Busse
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Märts-11 MaiDir: Roland Kluttig; Lav: Jakob Peters-Messer
Lakme (Delibes) 8 Mai-12 JuuliDir: Alexander Merzyn; Lav: Fracois De Carpentries
Dido and Aeneas (Purcell) 18 Juuni-6 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Tobias Heyder
Riders to the Sea (Vaughan Williams) 18 Juuni-6 JuuliDir: Roland Kluttig; Lav: Tobias Heyder
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Wie einst im Mai (Kollo) 4 Sept-16 AprillDir: Frank Bernard; Lav: Matthias Winter
Das Geheimnis der Wolfsschlucht (Weber) 25 Sept-14 OktDir: Frank Bernard; Lav: Hauke Tesch
Peer Gynt (Egk) 2 Okt-28 DetsDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
La traviata (Verdi) 4 Okt-6 AprillDir: Evan Christ; Lav: Manfred Schweigkofler
Carmen (Bizet) 7 Okt-15 MaiDir: Marc Niemann / Ivo Hentschel; Lav: Matthias Oldag
Grafin Mariza (Kalman,E) 25 Okt-13 JuuniDir: Ivo Hentschel; Lav: Steffen Piontek
Sechse kommen durch die Welt (Hocke) 28 Nov-25 DetsDir: Christian Möbius; Lav: Hauke Tesch
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 1-28 VeebDir: Frank Bernard; Lav: Hauke Tesch
Madame Pompadour (Fall) 7 VeebDir: Marc Niemann; Lav: Bernd Mottl
Hoffmanns Erzahlungen (Offenbach) 18 Veeb-3 MaiDir: Evan Christ / Ivo Hentschel; Lav: Martin Schüler
Alcina (Handel) 14 Märts-3 JuuniDir: Ivo Hentschel; Lav: Sam Brown
Tosca (Puccini) 31 Mai-3 JuuliDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Elektra (Strauss) 11+ JuuliDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Grafin Mariza (Kalman,E) 20 Sept-19 JuuniDir: Ivo Hentschel; Lav: Steffen Piontek
Elektra (Strauss) 4 Okt-23 JaanDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
La favorite (Donizetti) 17 Okt-16 DetsDir: Ivo Hentschel; Lav: Martin Schüler
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 21 Okt-28 NovDir: Frank Bernard; Lav: Hauke Tesch
Wie einst im Mai (Kollo) 29 Okt-16 JaanDir: Frank Bernard; Lav: Matthias Winter
Alcina (Handel) 21 Nov-6 MaiDir: Ivo Hentschel; Lav: Sam Brown
Sechse kommen durch die Welt (Hocke) 11-25 DetsDir: Christian Möbius; Lav: Hauke Tesch
Tosca (Puccini) 26 Dets-2 AprillDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 30 Jaan-8 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Don Carlo (Verdi) 16 Aprill-10 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Peer Gynt (Egk) 23 AprillDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 25 Sept-28 VeebDir: George Petrou; Lav: Jay Scheib
Macbeth (Verdi) 27 Sept-20 VeebDir: Will Humburg; Lav: Viestur Kairish
La traviata (Verdi) 2 Okt-8 MärtsDir: Anna Skryleva; Lav: John Dew
Hansel und Gretel (Humperdinck) 8 Nov-14 VeebDir: Anna Skryleva; Lav: Karsten Wiegand, Valentin Schwarz
La Boheme (Puccini) 3 Dets-25 JaanDir: Elias Grandy; Lav: John Dew
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 31 Jaan-22 MaiDir: Elias Grandy; Lav: Cordula Däuper
Samson und Dalila (Saint-Saens) 7 Märts-3 JuuniDir: Elias Grandy; Lav: Inga Levant
Boris Godunow (Musorgsky) 25 Aprill-4 JuuliDir: Will Humburg; Lav: Christian Sedelmayer
Der Freischutz (Weber) 19 Juuni-11 JuuliDir: Marc Piollet; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Prometeo (Nono) 9-19 JuuliDir: Johannes Harneit
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 19 Sept-25 VeebDir: Will Humburg; Lav: Joan Anton Rechi
Der Freischutz (Weber) 29 Okt-24 JaanDir: Marc Piollet; Lav: Eva Maria Höckmayr
Das schlaue Fuchslein (Janacek) 26 Nov-20 MärtsDir: Will Humburg; Lav: Dirk Schmeding
Hansel und Gretel (Humperdinck) 6-30 DetsLav: Karsten Wiegand, Valentin Schwarz
Rigoletto (Verdi) 28 Veeb-10 JuuliLav: Karsten Wiegand
La Calisto (Cavalli) 15 Aprill-21 JuuliLav: Cordula Däuper
Carmen (Bizet) 4 Juuni-15 JuuliDir: Will Humburg
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Casanova (Kanyar) 12 Sept-24 MaiDir: Daniel Carlberg; Lav: Christian von Götz
Die Walkure (Wagner) 27 Sept-24 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: André Bücker
Tosca (Puccini) 9 Okt-31 MaiDir: Antony Hermus; Lav: Hans Peter Cloos
Die Zirkusprinzessin (Kalman,E) 11 Okt-10 JaanDir: Wolfgang Kluge; Lav: Wolfgang Dosch
Carmen (Bizet) 8 Nov-25 MaiDir: Daniel Carlberg; Lav: Jana Eimer, André Bücker
Das Spitzentuch der Konigin (Strauss,J) 4 Dets-3 JuuniDir: Marius Zachmann; Lav: Felix Losert
Das Rheingold (Wagner) 30 Jaan-23 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: André Bücker
Siegfried (Wagner) 29 Märts-26 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: André Bücker
Gotterdammerung (Wagner) 18 Aprill-28 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: André Bücker
Zigeunerliebe (concert) (Lehar) 30 Mai-6 JuuniDir: Daniel Carlberg
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 15 Sept-11 JuuniDir: Daniel Carlberg; Lav: Holger Potocki
Der Troubadour (Verdi) 22 Jaan-29 MaiDir: Daniel Carlberg; Lav: Rebekka Stanzel
Herzog Blaubarts Burg (Bartok) 29 Aprill-19 JuuniDir: Daniel Carlberg; Lav: Benjamin Prins
Lakme (concert) (Delibes) 27 Mai-18 Juuni
Detmold, Landestheater Detmold  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Aug-11 JaanDir: Matthias Wegele; Lav: Christian Poewe
West Side Story (Bernstein) 29 Aug-24 MaiDir: Matthias Wegele; Lav: Kay Metzger
Die Zauberflote (Mozart) 12 Sept-21 VeebDir: Lutz Rademacher; Lav: Hinrich Horstkotte
Otello (Verdi) 26 Okt-28 MärtsDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
Meine Schwester und ich (Benatzky) 5 Dets-12 VeebDir: Matthias Wegele; Lav: Guta N Rau
Salome (Strauss) 6 Veeb-13 JuuniDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
Anatevka (Bock) 8 Märts-11 JuuniDir: Mathias Mönius; Lav: Tatjana Rese
Die Gartnerin aus Liebe (Mozart) 5-12 JuuniDir: Matthias Wegele; Lav: Hinrich Horstkotte
La boheme (Puccini) 18 Sept-16 MaiDir: Lutz Rademacher; Lav: Gabriele Wiesmüller
Die Gartnerin aus Liebe (Mozart) 4 Okt-2 AprillDir: György Mészáros; Lav: Hinrich Horstkotte
Anatevka (Bock) 17 Okt-4 MärtsDir: Mathias Mönius; Lav: Tatjana Rese
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Okt-6 JuuliDir: György Mészáros; Lav: Christian Poewe
Elektra (Strauss) 12 Veeb-10 JuuniDir: Lutz Rademacher; Lav: Christian von Götz
Sogno d'un mattino di primavera (Muno) 8 Aprill-23 JuuniDir: Lutz Rademacher; Lav: Kay Metzger
Zar und Zimmermann (Lortzing) 27 Mai-17 JuuniDir: György Mészáros; Lav: Wolf Widder
Dortmund, Theater Dortmund-Opernhaus  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Sept-25 OktDir: Gabriel Feltz; Lav: Katharina Thoma
Carmen (Bizet) 4 Okt-19 DetsDir: Motonori Kobayashi; Lav: Katharina Thoma
Roxy und ihr Wunderteam (Abraham) 29 Nov-15 MärtsDir: Philipp Armbruster; Lav: Thomas Enzinger
Carmina Burana (Orff) 1 JaanDir: Gabriel Feltz
Der Rosenkavalier (Strauss) 25 Jaan-12 AprillDir: Gabriel Feltz; Lav: Jens Daniel Herzog
Anatevka (Bock) 31 Jaan-19 JuuniDir: Philipp Armbruster / Motonori Kobayashi; Lav: Johannes Schmid
Don Giovanni (Mozart) 8 Märts-28 JuuniDir: Gabriel Feltz; Lav: Jens Daniel Herzog
Saul (Handel) 25 Aprill-26 JuuniDir: Motonori Kobayashi; Lav: Katharina Thoma
Tristan und Isolde (Wagner) 6 Sept-29 MaiDir: Gabriel Feltz; Lav: Jens Daniel Herzog
Kiss me, Kate (Porter) 27 Sept-26 MärtsDir: Philipp Armbruster; Lav: Martin Duncan
Hansel und Gretel (Humperdinck) 8 Nov-27 JaanDir: Philipp Armbruster; Lav: Erik Petersen
La Traviata (Verdi) 28 Nov-31 MärtsDir: Motonori Kobayashi; Lav: Tina Lanik
Rinaldo (Handel) 9 Jaan-28 VeebDir: Motonori Kobayashi; Lav: Jens Daniel Herzog
Figaros Hochzeit (Mozart) 16 Jaan-30 MärtsDir: Philipp Armbruster; Lav: Mariame Clément
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 Märts-2 JuuliDir: Gabriel Feltz; Lav: Jens Daniel Herzog
Peter Grimes (Britten) 9 Aprill-12 JuuniDir: Gabriel Feltz; Lav: Tilman Knabe
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Gasparone (Millocker) 9 Sept-29 MaiDir: Christoph Lichdi / Christian Garbosnik; Lav: Matthias Oldag
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 24 Sept-19 JuuniDir: Andreas Schüller / Christoph Lichdi; Lav: Jasmin Solfaghari
Der Zarewitsch (Lehar) 10 Okt-22 MaiDir: Andreas Schüller; Lav: Robert Lehmeier
Evita (Lloyd Webber) 17 Okt-5 JuuliDir: Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Die verkaufte Braut (Smetana) 23 Okt-21 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Arne Böge
Giuditta (Lehar) 30 Okt-24 MaiDir: Christian Garbosnik; Lav: Robert Lehmeier
My Fair Lady (Loewe) 13 Nov-15 MärtsDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die Zauberflote (Mozart) 19 Märts-31 MaiDir: Andreas Schüller; Lav: Axel Köhler
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 Aprill-12 JuuniDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Peter Kube
Cagliostro (Strauss,J) 2 Mai-7 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Ansgar Weigner
Cagliostro in Wien (Strauss,J) 18 Sept-26 Juuni
Anatevka (Bock) 23 Sept-24 Aprill
Der Zarewitsch (Lehar) 26 Sept-3 Juuli
Das Marchen vom Zaren Saltan (Rimsky-Korsakov) 16 Okt-15 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Arne Böge
Der kleine Horrorladen (Menken) 23 Okt-3 Aprill
Die Zauberflote (Mozart) 14 Nov-8 Juuni
Die verkaufte Braut (Smetana) 10 Dets-5 Juuni
La cage aux folles (Herman) 29 Jaan-3 JuuniDir: Christian Garbosnik; Lav: Andreas Gergen
Evita (Lloyd Webber) 5 Märts-19 Juuni
Die lustige Witwe (Lehar) 29 Aprill-29 JuuniDir: Andreas Schüller; Lav: Sebastian Ritschel
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 Mai-12 Juuni
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
La boheme (Puccini) 29 Aug-12 MärtsDir: Rani Calderon / Pier Giorgio Morandi; Lav: Christine Mielitz
Carmen (Bizet) 30 Aug-13 NovDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Axel Köhler
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Aug-14 JuuliDir: Josep Caballé Domenech / Matteo Beltrami; Lav: Grischa Asagaroff
Cosi fan tutte (Mozart) 4 Sept-25 OktDir: Omer Meir Wellber; Lav: Andreas Kriegenburg
L'elisir d'amore (Donizetti) 7-25 SeptDir: Matteo Beltrami; Lav: Michael Schulz
Daphne (Strauss) 14 Sept-15 NovDir: Omer Meir Wellber; Lav: Torsten Fischer
Tannhauser (Wagner) 21 Sept-31 OktDir: Cornelius Meister; Lav: Peter Konwitschny
Die Nachtausgabe (Ronnefeld) 4-29 OktDir: Ekkehard Klemm; Lav: Manfred Weiss
Fidelio (Beethoven) 16-23 OktDir: Rainer Mühlbach; Lav: Christine Mielitz
Das schlaue Fuchslein (Janacek) 18 Okt-9 DetsDir: Tomáš Netopil; Lav: Frank Hilbrich
King Arthur (Purcell) 5 Nov-10 DetsDir: Felice Venanzoni; Lav: Tilmann Köhler
Arabella (Strauss) 7-10 NovDir: Christian Thielemann; Lav: Florentine Klepper
Capriccio (Strauss) 16-19 NovDir: Christian Thielemann; Lav: Marco Arturo Marelli
Elektra (Strauss) 28 Nov-15 DetsDir: Lothar Koenigs; Lav: Barbara Frey
Die Zauberflote (Mozart) 6 Dets-13 JuuliDir: Jonathan Darlington; Lav: Achim Freyer
Der Rosenkavalier (Strauss) 7-21 DetsDir: Christian Thielemann; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Hansel und Gretel (Humperdinck) 10 Dets-2 JaanDir: Mihkel Kütson; Lav: Katharina Thalbach
Konigskinder (Humperdinck) 19 Dets-25 JaanDir: Lothar Koenigs; Lav: Jetske Mijnssen
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-13 JuuniDir: Tomáš Hanus; Lav: Günter Krämer
Pelleas et Melisande (Debussy) 24 Jaan-11 VeebDir: Marc Soustrot / Michael Güttler; Lav: Àlex Ollé
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 22 Veeb-2 MärtsDir: Alessandro De Marchi; Lav: Jens Daniel Herzog
Mise en abyme (Ronchetti) 22 Veeb-7 JuuniDir: Felice Venanzoni; Lav: Axel Köhler
Der fliegende Hollander (Wagner) 14 Märts-21 JuuniDir: Constantin Trinks; Lav: Florentine Klepper
Die Bruder Lowenherz (Oehring) 14-23 MärtsDir: Erik Oña; Lav: Walter Sutcliffe
Orlando (Handel) 17-27 MärtsDir: Jonathan Darlington; Lav: Andreas Kriegenburg
Die lustige Witwe (Lehar) 18 Märts-9 AprillDir: Thomas Rösner; Lav: Jérôme Savary
Alcina (Handel) 19-27 Märts
Simon Boccanegra (Verdi) 10-25 AprillDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Jan Philipp Gloger
Tosca (Puccini) 11 Aprill-16 MaiDir: Julian Kovatchev; Lav: Johannes Schaaf
Der Freischutz (Weber) 1-31 MaiDir: Christian Thielemann; Lav: Axel Köhler
Prinz Bussel (Wulff-Woesten) 10-21 JuuniDir: Johannes Wulff-Woesten; Lav: Valentina Simeonova
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 Juuni-4 JuuliDir: Omer Meir Wellber; Lav: Johannes Erath
Don Carlo (Verdi) 24 Juuni-1 JuuliDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Eike Gramss
Le nozze di Figaro (Mozart) 7 Sept-23 JuuniDir: Omer Meir Wellber; Lav: Johannes Erath
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10 Sept-29 AprillDir: Matteo Beltrami / Josep Caballé Domenech; Lav: Grischa Asagaroff
Der fliegende Hollander (Wagner) 18-25 SeptDir: John Fiore; Lav: Florentine Klepper
Elektra (Strauss) 20 Sept-22 OktDir: Axel Kober; Lav: Barbara Frey
La boheme (Puccini) 26 Sept-26 JuuniDir: Daniele Callegari / Giampaolo Bisanti / Eun Sun Kim; Lav: Christine Mielitz
Die Zauberflote (Mozart) 8 Okt-11 JuuniDir: Jonathan Darlington / Moritz Gnann / Stefan Klingele; Lav: Achim Freyer
Der Wildschutz (Lortzing) 10 Okt-19 AprillDir: Asher Fisch; Lav: Jens Daniel Herzog
Die Nachtausgabe (Ronnefeld) 15-23 OktDir: Ekkehard Klemm; Lav: Manfred Weiss
Arabella (Strauss) 17-24 OktDir: Christian Thielemann; Lav: Florentine Klepper
Der Freischutz (Weber) 29 Okt-21 JaanDir: Rani Calderon / Mihkel Kütson; Lav: Axel Köhler
Tosca (Puccini) 1 Nov-7 MaiDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Johannes Schaaf
The Great Gatsby (Harbison) 6-21 DetsDir: Wayne Marshall; Lav: Keith Warner
Hansel und Gretel (Humperdinck) 12-26 DetsDir: Mihkel Kütson; Lav: Katharina Thalbach
Macbeth (Verdi) 17 Dets-2 JaanDir: Ivan Repušić; Lav: Philipp Himmelmann
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Dets-10 JaanDir: Tomáš Hanus; Lav: Günter Krämer
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 Jaan-6 VeebDir: Stefano Ranzani; Lav: Philipp Stölzl
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Jaan-6 VeebDir: Stefano Ranzani; Lav: Philipp Stölzl
Orlando (Handel) 7 Veeb-26 MärtsDir: Rinaldo Alessandrini; Lav: Andreas Kriegenburg
Don Carlo (Verdi) 18-26 VeebDir: Myung-Whun Chung; Lav: Eike Gramss
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 19 Veeb-6 MärtsDir: Johannes Wulff-Woesten; Lav: Christiane Lutz
Die Walkure (Wagner) 20-28 VeebDir: Christian Thielemann; Lav: Willy Decker
Giulio Cesare (Handel) 18-24 MärtsDir: Alessandro De Marchi; Lav: Jens Daniel Herzog
Alcina (Handel) 19-27 MärtsDir: Christopher Moulds; Lav: Jan Philipp Gloger
Faust (Gounod) 2-9 AprillDir: Ivan Repušić; Lav: Keith Warner
La traviata (Verdi) 30 Aprill-7 JuuniDir: Mikhail Agrest; Lav: Andreas Homoki
Mathis der Maler (Hindemith) 1-20 MaiDir: Simone Young; Lav: Jochen Biganzoli
Carmen (Bizet) 8-14 MaiDir: Giuliano Carella; Lav: Axel Köhler
Lohengrin (Wagner) 19-29 MaiDir: Christian Thielemann; Lav: Christine Mielitz
Don Giovanni (Mozart) 12 Juuni-3 JuuliDir: Omer Meir Wellber; Lav: Andreas Kriegenburg
L'elisir d'amore (Donizetti) 15 Juuni-1 JuuliDir: Matteo Beltrami; Lav: Michael Schulz
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Juuni-9 JuuliDir: Pietari Inkinen; Lav: Markus Bothe
Duisburg, Deutsche Oper am Rhein  / 
Gegen die Wand (Vollmer) 21 Sept-12 OktDir: Wen-Pin Chien; Lav: Gregor Horres
La traviata (Verdi) 24 Sept-1 NovDir: Christopher Ward / Lukas Beikircher; Lav: Andreas Homoki
Der fliegende Hollander (Wagner) 17 Okt-2 NovDir: Axel Kober / Lukas Beikircher; Lav: Adolf Dresen
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Okt-16 NovDir: Christoph Altstaedt / Axel Kober; Lav: Michael Hampe
Die Zirkusprinzessin (Kalman,E) 8 Nov-17 JuuniDir: Wolfram Koloseus / Michael Brandstätter; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Werther (Massenet) 6-28 DetsDir: Lukas Beikircher / Christoph Altstaedt; Lav: Joan Anton Rechi
Hansel und Gretel (Humperdinck) 7 Dets-21 VeebDir: Lukas Beikircher / Wen-Pin Chien; Lav: Andreas Meyer-Hanno
Die Zauberflote (Mozart) 17-19 DetsDir: Wen-Pin Chien; Lav: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Rigoletto (Verdi) 11-24 JaanDir: Giuliano Betta / Lukas Beikircher; Lav: David Hermann
Ronja Raubertochter (Arnecke) 26 Veeb-12 MaiDir: Lukas Beikircher / Christoph Stöcker; Lav: Johannes Schmid
Aida (Verdi) 29 Märts-22 MaiDir: Axel Kober / Wen-Pin Chien; Lav: Philipp Himmelmann
Lohengrin (Wagner) 11 Aprill-14 MaiDir: Wen-Pin Chien; Lav: Sabine Hartmannshenn
Don Giovanni (Mozart) 16 Mai-27 JuuniDir: Nabil Shehata / Christoph Stöcker; Lav: Karoline Gruber
Un ballo in maschera (Verdi) 30 Mai-21 JuuniDir: Lukas Beikircher; Lav: Stein Winge
Aida (Verdi) 23 Sept-28 JuuniDir: Aziz Shokhakimov / Wen-Pin Chien; Lav: Philipp Himmelmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 17 Okt-1 AprillDir: Giuliano Betta; Lav: Joan Anton Rechi
Die Zauberflote (Mozart) 5 Nov-19 JuuniDir: Giuliano Betta / Axel Kober; Lav: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Turandot (Puccini) 5-26 DetsDir: Axel Kober / Wen-Pin Chien; Lav: Huan-Hsiung Li
Hansel und Gretel (Humperdinck) 13 Dets-17 JaanDir: Axel Kober / Lukas Beikircher; Lav: Andreas Meyer-Hanno(original), Esther Mertel(revival)
Der fliegende Hollander (Wagner) 28 Jaan-18 MärtsDir: Lukas Beikircher; Lav: Adolf Dresen
Werther (Massenet) 10-13 VeebDir: Lukas Beikircher; Lav: Joan Anton Rechi
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 14 Veeb-28 MaiDir: Stefan Klingele /NN; Lav: András Fricsay
Ariadne auf Naxos (Strauss) 25 Veeb-19 MärtsDir: Wen-Pin Chien; Lav: Dietrich Hilsdorf
Suor Angelica (Puccini) 20 Märts-10 AprillDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Il tabarro (Puccini) 20 Märts-10 AprillDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Gianni Schicchi (Puccini) 20 Märts-10 AprillDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Rigoletto (Verdi) 5-22 MaiDir: Aziz Shokhakimov; Lav: David Hermann
Der Rosenkavalier (Strauss) 13-29 MaiDir: Axel Kober; Lav: Otto Schenk
What Next? (Carter,E) 4 Juuni-2 JuuliDir: Jesse Wong; Lav: Tibor Torell
Trouble in Tahiti (Bernstein) 4 Juuni-2 JuuliDir: Patrick Francis Chestnut; Lav: Philipp Westerbarkei
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
Die Zauberflote (Mozart) 13 Sept-5 JuuniDir: Wen-Pin Chien; Lav: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Tosca (Puccini) 26 Sept-23 OktDir: Enrico Dovico; Lav: Dietrich Hilsdorf
Ariadne auf Naxos (Strauss) 27 Sept-14 MaiDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Vom Madchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 22 Okt-5 NovDir: Christoph Stöcker; Lav: Johannes Schmid
Hansel und Gretel (Humperdinck) 16 Nov-18 JaanDir: Lukas Beikircher / Wen-Pin Chien; Lav: Andreas Meyer-Hanno
Aida (Verdi) 28 Nov-30 DetsDir: Axel Kober / Wen-Pin Chien; Lav: Philipp Himmelmann
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 5 Dets-20 VeebDir: Patrick Francis Chestnut; Lav: Joan Anton Rechi
La traviata (Verdi) 10 Dets-10 VeebDir: Christopher Ward / Lukas Beikircher; Lav: Andreas Homoki
Carmen (Bizet) 23 Dets-27 VeebDir: Aziz Shokhakimov; Lav: Carlos Wagner
Il tabarro (Puccini) 11 Jaan-7 MaiDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Gianni Schicchi (Puccini) 11 Jaan-7 MaiDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Suor Angelica (Puccini) 11 Jaan-7 MaiDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Der fliegende Hollander (Wagner) 23 Jaan-13 VeebDir: Axel Kober / Lukas Beikircher; Lav: Adolf Dresen
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Jaan-22 MärtsDir: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; Lav: Joan Anton Rechi
Don Giovanni (Mozart) 19-28 VeebDir: Nabil Shehata / Christoph Stöcker; Lav: Karoline Gruber
Ronja Raubertochter (Arnecke) 26 Märts-21 JuuniDir: Lukas Beikircher / Christoph Stöcker; Lav: Johannes Schmid
Werther (Massenet) 29 Märts-11 AprillDir: Lukas Beikircher / Christoph Altstaedt; Lav: Joan Anton Rechi
Rigoletto (Verdi) 10 Aprill-14 JuuniDir: Giuliano Betta / Lukas Beikircher; Lav: David Hermann
Xerxes (Handel) 22 Aprill-10 MaiDir: Konrad Junghänel; Lav: Stefan Herheim
Der Rosenkavalier (Strauss) 17 Mai-7 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Otto Schenk
Der feurige Engel (Prokofiev) 13-28 JuuniDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-27 JuuniDir: Christoph Altstaedt / Axel Kober; Lav: Michael Hampe
Arabella (Strauss) 18-26 SeptDir: Lukas Beikircher; Lav: Tatjana Gürbaca
Die Zauberflote (Mozart) 19 Sept-28 MaiDir: Giuliano Betta / Axel Kober; Lav: Barrie Kosky, Suzanne Andrade / Suzanne Andrade / Barrie Kosky
Der feurige Engel (Prokofiev) 16 Okt-15 NovDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 5 Nov-19 JuuniDir: Stefan Klingele / NN; Lav: András Fricsay
Die Zirkusprinzessin (Kalman,E) 13 Nov-6 MaiDir: Giuliano Betta / Patrick Francis Chestnut; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Le nozze di Figaro (Mozart) 17 Nov-29 DetsDir: Axel Kober; Lav: Michael Hampe
Hansel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-5 VeebDir: Axel Kober / Lukas Beikircher; Lav: Andreas Meyer-Hanno, Esther Mertel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 19 Dets-3 JaanDir: Aziz Shokhakimov; Lav: Christof Loy
Tosca (Puccini) 8 Jaan-6 AprillDir: Enrico Dovico; Lav: Dietrich Hilsdorf
Lohengrin (Wagner) 9-30 JaanDir: Wen-Pin Chien; Lav: Sabine Hartmannshenn
Aida (Verdi) 15 Jaan-18 JuuniDir: Aziz Shokhakimov / Wen-Pin Chien; Lav: Philipp Himmelmann
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Jaan-17 JuuniDir: Giuliano Betta; Lav: Christof Loy
Don Carlo (Verdi) 13 Veeb-2 AprillDir: Andriy Yurkevych / Giuliano Betta; Lav: Guy Joosten
Don Giovanni (Mozart) 14 Veeb-21 MaiDir: Marc Piollet; Lav: Karoline Gruber
Carmen (Bizet) 18 Veeb-1 JuuliDir: Marc Piollet / Aziz Shokhakimov; Lav: Carlos Wagner
Der goldene Hahn (Rimsky-Korsakov) 15 Aprill-15 MaiDir: Axel Kober / Aziz Shokhakimov; Lav: Dmitry Bertman
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Aprill-16 JuuniDir: Giuliano Betta; Lav: Joan Anton Rechi
Der Zwerg (Zemlinsky) 5-22 MaiDir: Lukas Beikircher; Lav: Immo Karaman
Rigoletto (Verdi) 10 JuuniDir: Aziz Shokhakimov; Lav: David Hermann
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 24 Juuni-9 JuuliDir: Axel Kober; Lav: Dietrich Hilsdorf
Der Rosenkavalier (Strauss) 25 Juuni-8 JuuliDir: Axel Kober; Lav: Otto Schenk
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Tannhauser (concert) (Wagner) 12-26 SeptDir: Philippe Bach
Der Zarewitsch (Lehar) 20 Sept-11 JuuniLav: Lars Wernecke
Der Bettelstudent (Millocker) 31 Dets-11 AprillDir: Sierd Quarré; Lav: Wolfgang Quetes
Gianni Schicchi (Puccini) 17 Jaan-28 MaiDir: Leo McFall; Lav: Ernö Weil, Ansgar Haag
Der Bajazzo (Leoncavallo) 17 Jaan-28 MaiDir: Leo McFall; Lav: Ernö Weil / Ansgar Haag
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Märts-3 Juuli
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Okt-26 Dets
Don Pasquale (Donizetti) 27 Veeb-8 AprillDir: Mario Hartmuth; Lav: Knut Weber
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Kiss me, Kate (Porter) 14 Sept-20 JuuniDir: Zoi Tsokanou; Lav: Ivan Alboresi
Madama Butterfly (Puccini) 27 Sept-13 MaiDir: Joana Mallwitz; Lav: Matthew Ferraro
Otello (Verdi) 1 Okt-14 NovDir: Armando Victor Krieger; Lav: Guy Montavon
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 1 Nov-25 MärtsDir: Joana Mallwitz; Lav: Yekta Kara
Evita (Lloyd Webber) 15 Nov-2 MaiDir: Peter Leipold / Zoi Tsokanou; Lav: Nicole Claudia Weber
Das schwarze Blut (Fayt) 29 Nov-8 MärtsDir: Jean-Paul Penin; Lav: Marc Adam
Hansel und Gretel (Humperdinck) 6-27 DetsDir: NN; Lav: Lutz Schwarz
Die Kronung der Poppea (Monteverdi) 16 Jaan-15 MärtsDir: Samuel Bächli; Lav: Bettina Lell
Sigurd (Reyer) 30 Jaan-22 MärtsDir: Joana Mallwitz; Lav: Guy Montavon
Rigoletto (Verdi) 14 Märts-17 JuuniDir: Samuel Bächli; Lav: Bernard Uzan
Faust (Gounod) 11 Aprill-13 JuuniDir: Jari Hämäläinen; Lav: Benjamin Prins
Pariser Leben (Offenbach) 23 Aprill-29 MaiDir: Peter Leipold; Lav: Samuel Bächli
Der Ring an einem Abend (Wagner) 23 Mai-28 JuuniDir: Samuel Bächli; Lav: Christian Georg Fuchs
Andrea Chenier (Giordano) 30 Mai-21 JuuniDir: Manlio Benzi; Lav: Guy Montavon
Pariser Leben (Offenbach) 6 Sept-2 OktDir: Peter Leipold; Lav: Samuel Bächli
Evita (Lloyd Webber) 27 Sept-22 NovDir: Peter Leipold; Lav: Nicole Claudia Weber
Das Land des Lachelns (Lehar) 10 Okt-15 AprillDir: Samuel Bächli; Lav: Guy Montavon
Carmen (Bizet) 25 Okt-26 DetsDir: Samuel Bächli; Lav: Bernard Uzan
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 31 Okt-17 JaanDir: Zoi Tsokanou
Don Giovanni (Mozart) 28 Nov-7 MaiDir: Joana Mallwitz / Peter Leipold; Lav: Philipp Kochheim
Rigoletto (Verdi) 5 Dets-2 JaanDir: Samuel Bächli; Lav: Rupert Lummer
Hansel und Gretel (Humperdinck) 13-23 DetsDir: Peter Leipold; Lav: Lutz Schwarz
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 22 Jaan-15 MärtsDir: Peter Leipold; Lav: Markus Weckesser
Die Heimkehr des Odysseus (Monteverdi) 20 Veeb-13 MaiDir: Samuel Bächli; Lav: Christian Georg Fuchs
Orpheus und Eurydike (Gluck) 27 Veeb-6 AprillDir: Zoi Tsokanou; Lav: Esther Ambrosino
Gutenberg (Kirchner) 24 Märts-8 MaiDir: Samuel Bächli; Lav: Martina Veh
Sid, die Schlange, die singen wollte (Fox) 9 Aprill-4 JuuniDir: Zoi Tsokanou; Lav: Stephanie Kuhlmann
Macbeth (Verdi) 24 Aprill-12 JuuniDir: Joana Mallwitz; Lav: Pamela Recinella
Die Meistersinger von Nurnberg (Wagner) 29 Mai-11 JuuniDir: Joana Mallwitz / NN; Lav: Vera Nemirova
Essen, Aalto-Musiktheater Essen  / 
Nabucco (Verdi) 14 Sept-25 MaiDir: Giuliano Carella / Yannis Pouspourikas; Lav: Andreas Baesler
Jenufa (Janacek) 28 Sept-22 NovDir: Tomáš Netopil; Lav: Robert Carsen
Manon Lescaut (Puccini) 4 Okt-20 NovDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Stefan Herheim
Cosi fan tutte (Mozart) 11 Okt-16 MaiDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Johannes Schaaf
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Nov-31 DetsDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Gil Mehmert
Idomeneo re di Creta (Mozart) 29 Nov-21 JaanDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Lav: Francisco Negrín
Die Zauberflote (Mozart) 5-25 DetsDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Ezio Toffolutti
Werther (Massenet) 11 Dets-7 VeebDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Carlos Wagner
Luisa Miller (Verdi) 4-23 JaanDir: Friedrich Haider; Lav: Dietrich Hilsdorf
Turandot (Puccini) 17 Jaan-6 VeebDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Tilman Knabe
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 24 Jaan-26 AprillDir: Jonathan Cohen; Lav: Jetske Mijnssen
Le Grand Macabre (Ligeti) 14 Veeb-20 MärtsDir: Dima Slobodeniouk; Lav: Mariame Clément
Die Walkure (Wagner) 21 Veeb-8 MärtsDir: Tomáš Netopil; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die schweigsame Frau (Strauss) 14 Märts-30 AprillDir: Martyn Brabbins / Pedro Halffter; Lav: Guy Joosten
La traviata (Verdi) 2 Aprill-6 JuuniDir: Guillermo García Calvo; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Rusalka (Dvorak,A) 23 Mai-25 JuuniDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Lav: Lotte de Beer
Fidelio (Beethoven) 30 Mai-26 JuuniDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Lav: Dietrich Hilsdorf
Ariodante (Handel) 5-18 JuuniDir: Christopher Moulds; Lav: Jim Lucassen
Falstaff (Verdi) 20-28 JuuniDir: Ivan Repušić; Lav: Dietrich Hilsdorf
Fidelio (Beethoven) 28 Aug-31 DetsDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Dietrich Hilsdorf
Madama Butterfly (Puccini) 5 Sept-17 OktDir: Matthew Halls; Lav: Tilman Knabe
Macbeth (Verdi) 20 Sept-31 OktDir: Tomáš Netopil; Lav: David Hermann
The Greek Passion (Martinu) 26 Sept-27 MaiDir: Tomáš Netopil; Lav: Jiří Heřman
La Boheme (Puccini) 16 Okt-5 DetsDir: Manlio Benzi; Lav: Silviu Purcărete
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 21 Nov-5 JuuniDir: Yannis Pouspourikas / Tomáš Netopil; Lav: Laurent Pelly
Un ballo in maschera (Verdi) 27 Nov-24 JaanDir: Matteo Beltrami; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die Zauberflote (Mozart) 10 Dets-10 JaanDir: Yannis Pouspourikas / Johannes Witt; Lav: Ezio Toffolutti
Der fliegende Hollander (Wagner) 9 Jaan-13 MärtsDir: Ed Spanjaard; Lav: Barrie Kosky
Into the Little Hill (Benjamin,G) 15-17 JaanDir: Manuel Nawri; Lav: Kay Link
Faust (Gounod) 30 Jaan-2 AprillDir: Sébastien Rouland; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Aida (Verdi) 6 Veeb-10 JuuliDir: Yannis Pouspourikas; Lav: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 20 Veeb-10 AprillDir: Giuliano Carella; Lav: Christine Mielitz
Elektra (Strauss) 19 Märts-29 MaiDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Lav: David Bösch
La Traviata (Verdi) 24 Märts-15 MaiDir: Guillermo García Calvo; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Rusalka (Dvorak,A) 8 Aprill-5 MaiDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Lav: Lotte de Beer
Don Giovanni (Mozart) 7-28 MaiDir: Michael Hofstetter; Lav: Stefan Herheim
Il Barbiere di Siviglia (Rossini) 4 Juuni-9 JuuliDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Jan Philipp Gloger
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Sept-4 MärtsDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 Nov-3 MärtsDir: Peter Sommerer; Lav: Julia Riegel
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 7 Veeb-16 JuuliDir: Stefan Diederich; Lav: Markus Hertel
Cosi fan tutte (Mozart) 18 Aprill-19 JuuniDir: Florian Erdl; Lav: Peter Grisebach
Cardillac (Hindemith) 6 Juuni-14 JuuliDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
La traviata (Verdi) 19 Sept-27 MärtsDir: Peter Sommerer; Lav: Iris Ini Gerath
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Jaan-30 MärtsDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 12 Märts-15 MaiDir: Florian Erdl; Lav: Sarah Chors
Der Revisor (Egk) 28 Mai-10 JuuliDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
La boheme (Puccini) 5 Sept-25 MaiDir: Karsten Januschke / Sebastian Zierer / Eun Sun Kim; Lav: Alfred Kirchner
Sirenen (Riehm) 14 Sept-4 OktDir: Martyn Brabbins; Lav: Tobias Heyder
Falstaff (Verdi) 19 Sept-24 OktDir: Jonathan Darlington; Lav: Keith Warner
Hansel und Gretel (Humperdinck) 12 Okt-2 JaanDir: Sebastian Weigle / Karsten Januschke / Nikolai Petersen / Hartmut Keil / Björn Huestege; Lav: Keith Warner
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 26 Okt-16 NovDir: Sebastian Weigle; Lav: Christof Nel
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 29 Okt-13 NovDir: Jérémie Rhorer; Lav: Christof Loy
Otello (Verdi) 8 Nov-19 DetsDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: Johannes Erath
La Sonambula (Bellini) 30 Nov-17 JaanDir: Eun Sun Kim; Lav: Tina Lanik
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7 Dets-31 JaanDir: Patrick Lange / Hartmut Keil; Lav: Brigitte Fassbaender
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 20 Dets-3 JaanDir: Simone Di Felice; Lav: Ute M Engelhardt
Die Csardasfurstin (concert) (Kalman,E) 31 Dets-9 JaanDir: Eun Sun Kim
Owen Wingrave (Britten) 10-30 JaanDir: Yuval Zorn; Lav: Walter Sutcliffe
Orontea (Cesti) 1 Veeb-13 MärtsDir: Ivor Bolton; Lav: Walter Sutcliffe
Rusalka (Dvorak,A) 5-27 VeebDir: Christian Arming; Lav: Jim Lucassen
Die Passagierin (Weinberg) 1-28 MärtsDir: Christoph Gedschold / Leo Hussain; Lav: Anselm Weber
Parsifal (Wagner) 15 Märts-6 AprillDir: Bertrand de Billy; Lav: Christof Nel
Euryanthe (Weber) 5 Aprill-3 MaiDir: Roland Kluttig; Lav: Johannes Erath
La cenerentola (Rossini) 11 Aprill-23 MaiDir: Alexander Soddy; Lav: Keith Warner
Murder in the Cathedral (Pizzetti) 18 Aprill-8 MaiDir: Karsten Januschke; Lav: Keith Warner
Simon Boccanegra (Verdi) 24 Aprill-12 JuuniDir: Carlo Montanaro; Lav: Christof Loy
Die agyptische Helena (Strauss) 1-4 MaiDir: Stefan Soltesz
Der Rosenkavalier (Strauss) 24 Mai-11 JuuliDir: Sebastian Weigle; Lav: Claus Guth
Don Giovanni (Mozart) 30 Mai-16 JuuliDir: Michael Güttler / Karsten Januschke; Lav: Christof Loy
An unserem Fluss (Navok) 31 Mai-13 JuuniDir: Sebastian Zierer; Lav: Corinna Tetzel
Julietta (Martinu) 21 Juuni-13 JuuliDir: Sebastian Weigle; Lav: Florentine Klepper
Konigskinder (Humperdinck) 4-17 JuuliDir: Sebastian Zierer; Lav: David Bösch
Zweimal Alexander (Martinu) 4-17 JuuliDir: Nikolai Petersen; Lav: Beate Baron
Messertranen (Martinu) 4-17 JuuliDir: Nikolai Petersen; Lav: Beate Baron
Komodie auf der Brucke (Martinu) 4-17 JuuliDir: Nikolai Petersen; Lav: Beate Baron
Das Madchen mit den Schwefelholzern (Lachenmann) 20-27 SeptDir: Erik Nielsen / Matthias Hermann; Lav: Benedikt von Peter
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 1 Okt-1 JuuliDir: Karsten Januschke / Hartmut Keil; Lav: Guillaume Bernardi
Die tote Stadt (Korngold) 2 Okt-6 NovDir: Sebastian Weigle / Björn Huestege; Lav: Anselm Weber
Iwan Sussanin (Glinka) 25 Okt-27 NovDir: Sebastian Weigle; Lav: Harry Kupfer
Hansel und Gretel (Humperdinck) 1 Nov-30 DetsDir: Rasmus Baumann / Nikolai Petersen / Björn Huestege / Sebastian Zierer; Lav: Keith Warner
Don Carlo (Verdi) 7 Nov-23 JaanDir: Pier Giorgio Morandi; Lav: David McVicar
Der fliegende Hollander (Wagner) 29 Nov-23 AprillDir: Bertrand de Billy / Eun Sun Kim; Lav: David Bösch
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 5 Dets-6 VeebDir: Vlad Iftinca; Lav: Matthew Jocelyn
Die diebische Elster (Rossini) 11 Dets-8 JaanDir: Giacomo Sagripanti; Lav: David Alden
Der Graf von Luxemburg (concert) (Lehar) 31 Dets-3 JaanDir: Eun Sun Kim
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Jaan-14 VeebDir: Sebastian Weigle; Lav: Claus Guth
Le cantatrici villane (Fioravanti) 25 Jaan-7 VeebDir: Karsten Januschke; Lav: Caterina Panti Liberovici
Stiffelio (Verdi) 31 Jaan-12 MärtsDir: Jérémie Rhorer; Lav: Benedict Andrews
Die Sache Makropulos (Janacek) 5-19 VeebDir: Jonathan Darlington; Lav: Richard Jones
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 12 Veeb-26 MärtsDir: Erik Nielsen; Lav: Johannes Erath
Oberto (concert) (Verdi) 18-20 VeebDir: Jader Bignamini
Il tabarro (Puccini) 13 Märts-9 AprillDir: Jakub Hrůša; Lav: Claus Guth(original), Corinna Tetzel(revival)
Suor Angelica (Puccini) 13 Märts-9 AprillDir: Jakub Hrůša; Lav: Claus Guth
Gianni Schicchi (Puccini) 13 Märts-9 AprillDir: Jakub Hrůša; Lav: Claus Guth(original), Corinna Tetzel(revival)
Der Messias (Handel) 27 Märts-4 JuuniDir: Markus Poschner; Lav: David Freeman
Radamisto (Handel) 3-17 AprillDir: Simone Di Felice; Lav: Tilmann Köhler
Das schlaue Fuchslein (Janacek) 24 Aprill-12 JuuniDir: Johannes Debus; Lav: Ute M Engelhardt
Das Rheingold (Wagner) 5 Mai-8 JuuliDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Die Walkure (Wagner) 8 Mai-10 JuuliDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Siegfried (Wagner) 14 Mai-15 JuuliDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Gotterdammerung (Wagner) 16 Mai-17 JuuliDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Carmen (Bizet) 5 Juuni-16 JuuliDir: Constantinos Carydis / Sebastian Zierer; Lav: Barrie Kosky
Wozzeck (Berg) 26 Juuni-13 JuuliDir: Sebastian Weigle; Lav: Christof Loy
Anna Toll (Langemann) 7-17 JuuliDir: Nikolai Petersen; Lav: Hans Walter Richter
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 7-17 JuuliDir: Nikolai Petersen; Lav: Dorothea Kirschbaum
Freiberg, Theater Freiberg  / 
Im weissen Rossl (Benatzky) 23-26 Aug
Grafin Mariza (Kalman,E) 13 Sept-9 NovDir: Raoul Grüneis; Lav: Manfred Straube
Der Rosenkavalier (Strauss) 18 Okt-7 NovDir: Raoul Grüneis; Lav: Sebastian Ritschel
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 1 Nov-11 AprillDir: Juheon Han; Lav: Ivan Alboresi
Hansel und Gretel (Humperdinck) 14-30 DetsDir: Raoul Grüneis; Lav: Ralf-Peter Schulze
My Fair Lady (Loewe) 17 Jaan-29 MärtsDir: Tobias Horschke; Lav: Jürgen Pöckel
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 14 Veeb-8 MaiDir: Raoul Grüneis; Lav: Ralf-Peter Schulze
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 18 Aprill-21 JuuniDir: Raoul Grüneis; Lav: Judica Semler
Der Vogelhandler (Zeller,C) 27 Juuni-18 JuuliDir: Alexander Livenson; Lav: Klaus Kühl
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 5-13 SeptDir: Alexander Livenson; Lav: Manfred Straube
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 2 Okt-25 DetsDir: Raoul Grüneis; Lav: Judica Semler
Don Quichotte (Massenet) 17 Okt-4 VeebDir: Raoul Grüneis; Lav: Kristina Wuss
Das Waldmadchen (concert) (Weber) 20 Nov-19 DetsDir: Raoul Grüneis
Die lustige Witwe (Lehar) 23 Jaan-17 Mai
La boheme (Puccini) 16 Aprill-29 Mai
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Carmen (Bizet) 4 Okt-8 MaiDir: Fabrice Bollon; Lav: Rosamund Gilmore
Die kleine Zauberflote (Mozart) 21 OktDir: Johannes Knapp; Lav: Tim Jentzen
Die tote Stadt (Korngold) 17 Jaan-20 MärtsDir: Fabrice Bollon; Lav: Florentine Klepper
Der Troubadour (Verdi) 21 Veeb-27 JuuniDir: Gerhard Markson; Lav: Rudi Gaul, Heiko Voss
Die Konigin von Saba (Goldmark) 18 Aprill-19 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Kirsten Harms
Orpheus und Eurydike (Gluck) 30 Mai-10 JuuliDir: Daniel Carter; Lav: Markus Bothe
Die gute Stadt (Altan) 13 Juuni-25 JuuliDir: Nikolaus Reinke; Lav: Thalia Kellmeyer
Orlando (Handel) 12-23 JuuliDir: Julia Jones; Lav: Joachim Schloemer
Sweeney Todd (Sondheim) 24 Okt-12 MärtsDir: Johannes Knapp; Lav: Gary Joplin, Emma-Louise Jordan
Der Liebestrank (Donizetti) 28 Nov-1 AprillDir: Gerhard Markson; Lav: Alexander Schulin
Mefistofele (Boito) 16 Jaan-11 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Ludger Engels
Der Schmuck der Madonna (Wolf-Ferrari) 5 Märts-22 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Kirsten Harms
Kaspar Hauser (Thomalla) 9 Aprill-22 MaiDir: Daniel Carter; Lav: Frank Hilbrich
Cosi fan tutte (Mozart) 28 Mai-22 JuuliDir: Daniel Carter; Lav: Felicitas Brucker
Fuerth, Stadttheater Fürth  / 
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 17 Okt-31 DetsDir: Heiko Lippmann; Lav: Gil Mehmert
Baruchs Schweigen (Milch-Sheriff) 13-20 JuuniDir: Walter Kobéra; Lav: Bruno Berger-Gorski
Norma (Bellini) 6 NovDir: Roland Kluttig; Lav: Konstanze Lauterbach
Kiss me, Kate (Porter) 25-27 DetsDir: Heiko Lippmann; Lav: Hardy Rudolz
Der Bettelstudent (Millocker) 31 Dets-2 JaanDir: Heinz Hellberg; Lav: Heinz Hellberg
Don Giovanni (Mozart) 3 VeebDir: Leo Hussain; Lav: Jacopo Spirei
Hoffmanns Erzahlungen (Offenbach) 5 MaiDir: Martin Doubravský; Lav: Martin Otava
Der Zarewitsch (Lehar) 6-9 JuuliDir: Andreas Schüller; Lav: Robert Lehmeier
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 28 Sept-13 DetsDir: Rasmus Baumann; Lav: Michael Schulz
Belsazar (Handel) 8 Nov-23 JaanDir: Christoph Spering; Lav: Sonja Trebes
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 19 Dets-25 MaiDir: Svetoslav Borisov; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die Zauberflote (Mozart) 18 Jaan-8 MärtsDir: Rasmus Baumann; Lav: Michiel Dijkema
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 13 Veeb-4 AprillDir: Thomas Rimes; Lav: Sandra Wissmann
Rigoletto (Verdi) 15 Märts-26 JuuniDir: Rasmus Baumann; Lav: Michael Schulz
Nahod Simon (Zebeljan) 29 Mai-25 JuuniDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Michiel Dijkema
A Midsummer Night's Dream (Britten) 3 Okt-24 MaiDir: Julia Jones; Lav: Michael Schulz
Tosca (Puccini) 12 Dets-27 MärtsDir: Rasmus Baumann; Lav: Tobias Heyder
Norma (Bellini) 5 Märts-26 MaiDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Elisabeth Stöppler
La Gioconda (Ponchielli) 16 Aprill-29 MaiDir: Rasmus Baumann; Lav: Alexandra Szemerédy
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Juuni-3 JuuliDir: Thomas Rimes; Lav: Carsten Kirchmeier
Gera, Bühnen der Stadt Gera  / 
Iphigenie auf Tauris (Gluck) 17 Okt-22 VeebDir: Laurent Wagner; Lav: Elmar Gehlen
Briefe des van Gogh (Frid) 25 Okt-30 NovDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Michael Dissmeier
La boheme (Puccini) 23 Nov-23 DetsDir: Laurent Wagner; Lav: Anthony Pilavachi
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 10-11 MärtsDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Cornelia Poppe
Jenufa (Janacek) 27 Märts-17 AprillDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Matthaus-Passion (Bach,JS) 2-3 AprillDir: Laurent Wagner
Anatevka (Bock) 9 AprillDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Der Rosenkavalier (Strauss) 24 Aprill-7 JuuniDir: Laurent Wagner; Lav: Maximilian von Mayenburg
Alice im Wunderland (Harneit) 2-31 MaiDir: Takahiro Nagasaki; Lav: Cornelia Poppe
Carmina Burana (Orff) 1-5 JuuliDir: Laurent Wagner; Lav: Laurent Wagner
Der Rosenkavalier (Strauss) 1 NovDir: Laurent Wagner; Lav: Maximilian von Mayenburg
Amahl und die nachtlichen Besucher (Menotti) 21 Nov-22 DetsDir: Thomas Wicklein; Lav: Michael Dissmeier
Rigoletto (Verdi) 27 Nov-15 MaiDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Jenufa (Janacek) 12 MärtsDir: Laurent Wagner; Lav: Kay Kuntze
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 3-26 JuuniDir: Thomas Wicklein; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
For a Look or a Touch (Heggie) 19-28 SeptDir: Martin Spahr; Lav: Hans Walter Richter
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 27 Sept-28 DetsDir: Michael Hofstetter; Lav: Benjamin Schad
Someone is Going to Come (Vaage) 19-31 OktDir: Martin Spahr; Lav: Stephanie Kuhlmann
Linda di Chamounix (Donizetti) 31 Jaan-12 AprillDir: Florian Ziemen; Lav: Hans Walter Richter
Der misslungene Brautwechsel (Telemann) 10 Aprill-21 MaiDir: Michael Hofstetter; Lav: Balázs Kovalik
Kehraus um Sankt Stephan (Krenek) 16 Mai-11 JuuliDir: Florian Ziemen; Lav: Hans Hollmann
La battaglia di Legnano (concert) (Verdi) 30 Mai-4 JuuniDir: Michael Hofstetter
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Sept-25 DetsDir: Michael Hofstetter; Lav: Bettina Bruinier
Im weissen Rossl (Benatzky) 31 Okt-8 Juuli
La clemenza di Tito (Mozart) 5 Dets-3 Jaan
Savitri (Holst) 20+ Dets
Death Knocks (Jost) 20+ Dets
Die weisse Dame (Boieldieu) 6 Veeb-5 Mai
Gegen die Wand (Vollmer) 2 Aprill-9 Juuli
Goerlitz, Theater Goerlitz  / 
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 18 Okt-6 AprillDir: Ulrich Kern; Lav: Dorotty Szalma
Salon Pitzelberger (Offenbach) 25 Okt-25 MaiDir: Manuel Pujol; Lav: Rita Schaller
Sweeney Todd (Sondheim) 21 Nov-7 MärtsDir: Ulrich Kern; Lav: Sebastian Ritschel
Hansel und Gretel (Humperdinck) 22 Nov-18 JaanDir: Andrea Sanguineti; Lav: Sebastian Ritschel
Die tote Stadt (Korngold) 18 Aprill-14 JuuniDir: Andrea Sanguineti; Lav: Klaus Arauner
Ein Kafig voller Narren (Herman) 23 Mai-26 JuuniDir: Ulrich Kern; Lav: Sebastian Ritschel
Ein Kafig voller Narren (Herman) 6 Sept-8 MaiDir: Ulrich Kern; Lav: Sebastian Ritschel
Der Freischutz (Weber) 25 Okt-26 MärtsDir: Andrea Sanguineti; Lav: Jan-Richard Kehl
My Fair Lady (Loewe) 8 Nov-13 MärtsDir: Albert Seidl; Lav: Egon Baumgarten
Orphee aux enfers (Offenbach) 22 Nov-28 MärtsDir: Ulrich Kern; Lav: Steffen Piontek
Hansel und Gretel (Humperdinck) 8-18 DetsDir: Ulrich Kern; Lav: Sebastian Ritschel
L'elisir d'amore (Donizetti) 3 Aprill-29 MaiDir: Andrea Sanguineti; Lav: Christian Papke
Jenufa (Janacek) 22-28 MaiDir: Andrea Sanguineti / Ulrich Kern; Lav: Klaus Arauner
Hagen, Theater Hagen  / 
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 6 Sept-3 DetsDir: Florian Ludwig; Lav: Thomas Weber-Schallauer
Die spinnen, die Romer (Sondheim) 18 Okt-18 MärtsDir: Steffen Müller-Gabriel; Lav: Annette Wolf
Otello (Verdi) 28 Okt-8 VeebDir: Florian Ludwig; Lav: Annette Wolf
Ball im Savoy (Abraham) 29 Nov-17 JuuniDir: David Marlow; Lav: Roland Hüve
Faust (Gounod) 17 Jaan-29 AprillDir: Steffen Müller-Gabriel; Lav: Holger Potocki
Vanessa (Barber,S) 7 Märts-28 MaiDir: Florian Ludwig; Lav: Roman Hovenbitzer
Fidelio (Beethoven) 18 Aprill-24 JuuniDir: Florian Ludwig; Lav: Gregor Horres
Madama Butterfly (Puccini) 6-26 JuuniDir: David Marlow; Lav: Norbert Hilchenbach
Die Zauberflote (Mozart) 26 Sept-27 MärtsDir: Florian Ludwig; Lav: Annette Wolf
Fidelio (Beethoven) 4-28 OktDir: Florian Ludwig; Lav: Gregor Horres
Madama Butterfly (Puccini) 8 Okt-31 MärtsDir: Florian Ludwig; Lav: Norbert Hilchenbach
Das Land des Lachelns (Lehar) 14 Nov-20 JaanDir: Mihhail Gerts; Lav: Roland Hüve
Jonny spielt auf (Krenek) 16 Jaan-29 MaiDir: Florian Ludwig; Lav: Roman Hovenbitzer
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5 Märts-26 JuuniLav: Holger Potocki
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 Juuni-8 JuuliDir: Florian Ludwig; Lav: Gregor Horres
Halle, Oper Halle  / 
West Side Story (Bernstein) 26 Sept-2 AprillDir: Robbert van Steijn; Lav: Ralf Rossa
Brundibar (Krasa) 5 Nov-24 MaiDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Matthias Hüstebeck
Arabella (Strauss) 7+ NovDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Petra Ziegenhorn
Hansel und Gretel (Humperdinck) 2-21 DetsDir: Robbert van Steijn; Lav: Matthias Hüstebeck
Die Zauberflote (Mozart) 25 Dets-1 VeebDir: Andreas Henning; Lav: Axel Köhler
My Fair Lady (Loewe) 30 Dets-22 MärtsDir: Ingo Martin Stadtmüller / Kay Stromberg; Lav: Karl Absenger
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-2 JaanDir: Andreas Henning; Lav: Axel Köhler
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 8-27 JaanDir: Katrin Wittrisch / Tino Fiebig; Lav: Heike Hanefeld
Arminio (Handel) 31 JaanDir: Bernhard Forck; Lav: Nigel Lowery
La forza del destino (Verdi) 6 Veeb-29 MaiDir: Josep Caballé Domenech / Robbert van Steijn; Lav: Gert-Hagen Seebach
Phaedra (Henze) 13 Märts-10 AprillDir: Robbert van Steijn; Lav: Florian Lutz
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 3 Aprill-15 MaiDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Christian Schuller
Ball im Savoy (Abraham) 9-30 MaiDir: Andreas Henning; Lav: Tobias Bonn
Lucio Cornelio Silla (Handel) 5-13 JuuniDir: Enrico Onofri; Lav: Stephen Lawless
Der Vampyr (Marschner) 9-10 JuuliDir: Ingo Martin Stadtmüller; Lav: Wolf Widder
Carmen (Bizet) 3+ OktDir: Andreas Henning; Lav: Julia Huebner
Das Rheingold (Wagner) 30 OktDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Hansgünther Heyme
Die Walkure (Wagner) 1 NovDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Hansgünther Heyme
Siegfried (Wagner) 6 NovDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Hansgünther Heyme
Gotterdammerung (Wagner) 8 NovDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Hansgünther Heyme
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
Der Bajazzo (Leoncavallo) 19 Sept-12 OktDir: NN; Lav: Andreas Franz
Julius Caesar (Handel) 29 Okt-8 VeebDir: NN; Lav: Andreas Franz
La traviata (Verdi) 25 Veeb-10 MaiDir: Florian Csizmadia / Ettore Prandi; Lav: Birgit Scherzer
Die Italienerin in Algier (Rossini) 15 Mai-14 JuuniDir: Florian Csizmadia; Lav: Andreas Franz
Verdi und die Dame mit Noten (Husmann) 11 Sept-11 Okt
Figaros Hochzeit (Mozart) 30 Okt-7 Veeb
Don Giovanni (Mozart) 26 Veeb-30 Aprill
Cosi fan tutte (Mozart) 8 Mai-12 Juuni
Hamburg, Opernloft  / 
Der Freischutz (Weber) 20 Sept-4 DetsLav: Kerstin Steeb
Ring des Nibelungen (Wagner) 10 Okt-31 Jaan
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Dets-14 MärtsLav: Sebastian Ritschel
La Traviata (Verdi) 27 Dets-7 Veeb
Cosí fan tutte (Mozart) 10 Jaan-7 MärtsLav: Nina Kupczyk
Carmen (Bizet) 15 Jaan
La Traviata (Verdi) 17 Jaan-7 Veeb
Die Prinzessin der Feen (Purcell) 18 Jaan-22 Veeb
Die Winterreise (Schubert) 22 Jaan-19 VeebLav: Inken Rahardt
Orlando Furioso (Vivaldi) 29 Jaan-27 VeebLav: Inken Rahardt
Der kleine Ring (Wagner) 1 Veeb
Das Zauberflötchen (Mozart) 15 Veeb-29 Märts
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
La belle Helene (Offenbach) 20 Sept-25 JuuniDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Renaud Doucet
Aida (Verdi) 25 Sept-12 OktDir: Stefan Soltesz; Lav: Guy Joosten
Carmen (Bizet) 9 Okt-15 VeebDir: Axel Kober; Lav: Jens Daniel Herzog
Jenufa (Janacek) 16 Okt-1 NovDir: Susanna Mälkki; Lav: Olivier Tambosi
Jeanne d'Arc au bucher (concert) (Honegger) 19 OktDir: Simone Young
Almira (Handel) 21-31 OktDir: Alessandro De Marchi; Lav: Jetske Mijnssen
La traviata (Verdi) 30 Okt-23 MaiDir: Alexander Joel; Lav: Johannes Erath
Fidelio (Beethoven) 15-21 NovDir: Marcus Bosch; Lav: Hans Neuenfels
Luisa Miller (Verdi) 16 Nov-9 DetsDir: Simone Young; Lav: Andreas Homoki
Die Zauberflote (Mozart) 23 Nov-20 DetsDir: Eugene Tzigane / Daniel Carter; Lav: Achim Freyer
La boheme (Puccini) 28 Nov-7 MärtsDir: Ivan Repusic; Lav: Guy Joosten
Hansel und Gretel (Humperdinck) 8-19 DetsDir: Titus Engel; Lav: Peter Beauvais
Tannhauser (Wagner) 21 Dets-17 JaanDir: Bertrand de Billy; Lav: Harry Kupfer
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 Dets-1 JaanDir: Daniel Carter; Lav: Gilbert Deflo
La cenerentola (Rossini) 6-18 JaanDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Renaud Doucet
Das schlaue Fuchslein (Janacek) 23-30 JaanDir: Tomáš Netopil; Lav: Johannes Erath
La fanciulla del West (Puccini) 1-21 VeebDir: Carlo Montanaro; Lav: Vincent Boussard
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-12 VeebDir: Stefan Soltesz; Lav: Johannes Schaaf
Elektra (Strauss) 14-24 VeebDir: Simone Young; Lav: August Everding
Dialogues des Carmelites (Poulenc) 22 Veeb-3 MärtsDir: Simone Young; Lav: Nikolaus Lehnhoff
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Veeb-8 MärtsDir: Joana Mallwitz; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14-26 MärtsDir: Henrik Nánási; Lav: Sandra Leupold
Die tote Stadt (Korngold) 22 Märts-11 AprillDir: Simone Young; Lav: Karoline Gruber
Gold! (Evers) 22-26 MärtsDir: Ettore Prandi; Lav: Rebekka Stanzel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 28 Märts-4 AprillDir: Constantin Trinks; Lav: Richard Jones
Pelleas et Melisande (Debussy) 6-18 AprillDir: Simone Young; Lav: Willy Decker
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 14-25 AprillDir: Kristiina Poska; Lav: Johannes Schaaf
La bianca notte (Furrer) 10-31 MaiDir: Simone Young; Lav: Ramin Gray
Un ballo in maschera (Verdi) 22 Mai-2 JuuniDir: Asher Fisch; Lav: Alexander Schulin
Simon Boccanegra (Verdi) 7-21 JuuniDir: Simone Young; Lav: Claus Guth
Madama Butterfly (Puccini) 9-24 JuuniDir: Kirill Karabits; Lav: Vincent Boussard
In the Locked Room (Watkins,H) 4-12 JuuliDir: Daniel Carter; Lav: Petra Müller
Persona (Langemann) 4-12 JuuliDir: Daniel Carter; Lav: Petra Müller
Les troyens (Berlioz) 19 Sept-11 MaiDir: Kent Nagano; Lav: Michael Thalheimer
Il turco in Italia (Rossini) 25 Sept-24 OktDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Christof Loy
Elektra (Strauss) 3 Okt-29 JuuniDir: Kent Nagano; Lav: August Everding
Don Carlos (Verdi) 18 Okt-6 NovDir: Renato Palumbo; Lav: Peter Konwitschny
Das schlaue Fuchslein (Janacek) 30 Okt-14 NovDir: Alexander Vedernikov; Lav: Johannes Erath
Carmen (Bizet) 7 Nov-8 DetsDir: Vladimir Conta; Lav: Jens Daniel Herzog
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Nov-3 MaiDir: Ottavio Dantone; Lav: Stefan Herheim
Die tote Stadt (Korngold) 25 Nov-10 DetsDir: Erich Wächter; Lav: Karoline Gruber
Der kleine Schornsteinfeger (Britten) 5-27 DetsDir: Nathan Brock; Lav: Tim Jentzen
Manon Lescaut (Puccini) 13-22 DetsDir: Péter Halász; Lav: Philipp Himmelmann
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Dets-5 JaanDir: Erich Wächter; Lav: Hans Hollmann
Pelleas et Melisande (Debussy) 6-22 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Willy Decker
La traviata (Verdi) 8 Jaan-16 MaiDir: Alexander Joel; Lav: Johannes Erath
Stilles Meer (Hosokawa) 24 Jaan-13 VeebDir: Kent Nagano; Lav: Oriza Hirata
Cosi fan tutte (Mozart) 26 Jaan-6 VeebDir: Erich Wächter; Lav: Marco Arturo Marelli
Der fliegende Hollander (Wagner) 11 Veeb-1 MärtsDir: Johannes Fritzsch; Lav: Marco Arturo Marelli
Il Barbiere di Siviglia (Rossini) 25 Veeb-17 MärtsDir: Johannes Fritzsch; Lav: Gilbert Deflo
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 26-28 VeebDir: Simone Young
Guillaume Tell (Rossini) 6-26 MärtsDir: Gabriele Ferro; Lav: Roger Vontobel
Luisa Miller (Verdi) 8-24 MärtsDir: Johannes Fritzsch; Lav: Andreas Homoki
Katja Kabanova (Janacek) 18 Märts-3 AprillDir: Christoph Gedschold; Lav: Willy Decker
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 2-13 AprillDir: Stefano Ranzani; Lav: Adolf Dresen
Tristan und Isolde (Wagner) 17 Aprill-8 MaiDir: Kent Nagano; Lav: Ruth Berghaus
Matthaus-Passion (Bach,JS) 21-24 AprillDir: Kent Nagano; Lav: Romeo Castellucci
Der Freischutz (Weber) 19-31 MaiDir: Christoph Prick; Lav: Peter Konwitschny
La fanciulla del West (Puccini) 4-24 JuuniDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Vincent Boussard
Daphne (Strauss) 5-23 JuuniDir: Michael Boder; Lav: Christof Loy
L'elisir d'amore (Donizetti) 22-30 JuuniDir: Nathan Brock; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Orpheus (Telemann) 8-16 JuuliDir: Volker Krafft; Lav: Franziska Kronfoth, Julia Lwowski
Hannover, Staatsoper Hannover  / 
Tosca (Puccini) 2 Okt-22 JaanDir: Mark Rohde; Lav: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
Castor et Pollux (Rameau) 4 OktDir: Benjamin Reiners; Lav: Alexander Charim
Carmen (Bizet) 5 Okt-12 NovDir: Anja Bihlmaier; Lav: Monique Wagemakers
Die Schone und das Biest (Gretry) 16 Okt-14 JaanDir: Kaling Khouw; Lav: Zuzana Masaryk
Don Giovanni (Mozart) 30 Okt-13 DetsDir: Benjamin Reiners; Lav: Benedikt von Peter
Die Hoffmann Show (Offenbach) 16 Nov-24 VeebDir: Anja Bihlmaier; Lav: Sebastian Welker
Hansel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-4 JaanDir: Anja Bihlmaier / Benjamin Reiners; Lav: Steffen Tiggeler
Caligula (Glanert) 17 Jaan-21 VeebDir: Karen Kamensek; Lav: Frank Hilbrich
La traviata (Verdi) 23 Jaan-28 MärtsDir: Gregor Bühl; Lav: Benedikt von Peter
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 31 Jaan-10 AprillDir: Anja Bihlmaier; Lav: Ingo Kerkhof
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 Veeb-10 MaiDir: Mark Rohde; Lav: Philipp Himmelmann
Der Bajazzo (Leoncavallo) 8 Veeb-10 MaiDir: Mark Rohde; Lav: Philipp Himmelmann
Ein Maskenball (Verdi) 13 Veeb-10 MärtsDir: Mark Rohde; Lav: Olivier Tambosi
Concert (Wagner) 8 MärtsDir: Karen Kamensek
Mefistofele (concert) (Boito) 14 Märts-17 AprillDir: Karen Kamensek
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Aprill-15 JuuliDir: Benjamin Reiners; Lav: Martin G Berger
Werther (Massenet) 23 Mai-16 JuuliDir: Anja Bihlmaier; Lav: Bernd Mottl
Jenufa (Janacek) 11-17 JuuliDir: Karen Kamensek; Lav: Floris Visser
Rusalka (Dvorak,A) 26 Sept-17 VeebDir: Anja Bihlmaier; Lav: Dietrich Hilsdorf
Gold! (Evers) 8 Okt-24 NovLav: Markus Michael Tschubert
Jenufa (Janacek) 9 Okt-11 NovDir: Karen Kamensek; Lav: Floris Visser
Ein Maskenball (Verdi) 16 Okt-28 NovDir: Benjamin Reiners; Lav: Olivier Tambosi
Candide (Bernstein) 24 Okt-10 JaanDir: Karen Kamensek; Lav: Matthias Davids
Don Giovanni (Mozart) 31 Okt-27 NovDir: Benjamin Reiners; Lav: Benedikt von Peter
Orlando (reduction) (Handel) 8 Nov-6 VeebDir: Siegmund Weinmeister; Lav: Martin G Berger
Hansel und Gretel (Humperdinck) 22 Nov-27 DetsDir: Benjamin Reiners; Lav: Steffen Tiggeler
Der Freischutz (Weber) 12 Dets-19 MärtsDir: Karen Kamensek; Lav: Kay Voges
La boheme (Puccini) 25 Dets-16 JaanDir: Mark Rohde; Lav: Chris Alexander
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-20 MärtsDir: Benjamin Reiners; Lav: Martin G Berger
La traviata (Verdi) 19 Jaan-21 VeebDir: Benjamin Reiners; Lav: Benedikt von Peter
Die Macht des Schicksals (Verdi) 30 Jaan-5 JuuniDir: Stefan Klingele; Lav: Frank Hilbrich
Falstaff (Verdi) 12 Märts-10 JuuniDir: Ira Levin; Lav: Olivier Tambosi
Der gestiefelte Kater (Cui) 7 Aprill-31 MaiDir: Kaling Khouw; Lav: Zuzana Masaryk
Der Traumgorge (Zemlinsky) 16 Aprill-28 MaiDir: Mark Rohde; Lav: Johannes von Matuschka
Werther (Massenet) 24 Aprill-7 JuuniDir: Anja Bihlmaier; Lav: Bernd Mottl
Titus (Mozart) 4-22 JuuniDir: Benjamin Reiners; Lav: Tobias Ribitzki
Rigoletto (Verdi) 18-24 JuuniDir: Mark Rohde; Lav: Karsten Wiegand
Heidelberg, Theater der Stadt Heidelberg  / 
My Fair Lady (Loewe) 1 AugDir: Dietger Holm; Lav: Andrea Schwalbach
Echnaton (Glass) 21 Sept-15 MärtsDir: Dietger Holm / Róbert Farkas; Lav: Nanine Linning
La traviata (Verdi) 12 Okt-18 AprillDir: Lahav Shani / Dietger Holm / Róbert Farkas / Gad Kadosh; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Death Knocks (Jost) 25 Okt-14 VeebDir: Gad Kadosh / Timothy Schwarz; Lav: Clara Kalus
Erwartung (Schoenberg,A) 25 Okt-14 VeebDir: Gad Kadosh / Timothy Schwarz; Lav: Clara Kalus
Twice Through the Heart (Turnage) 25 Okt-14 VeebDir: Gad Kadosh / Timothy Schwarz; Lav: Clara Kalus
Pelleas et Melisande (Debussy) 15 Nov-13 MärtsDir: Yordan Kamdzhalov / Dietger Holm / Gad Kadosh; Lav: Lorenzo Fioroni
Fetonte (Jommelli) 28 Nov-23 JaanDir: Felice Venanzoni; Lav: Demis Volpi
Abends am Fluss (Harneit) 6 Veeb-12 MaiDir: Johannes Harneit; Lav: Peter Konwitschny
Hochwasser (Harneit) 6 Veeb-12 MaiDir: Johannes Harneit; Lav: Peter Konwitschny
Cosi fan tutte (Mozart) 4 Aprill-20 JuuliDir: Gad Kadosh / Róbert Farkas; Lav: Nadja Loschky
Cabaret (Kander) 12 Aprill-26 JuuniDir: Dietger Holm / Róbert Farkas; Lav: Andrea Schwalbach
My Fair Lady (Loewe) 9-31 JuuliDir: Dietger Holm / Timothy Schwarz; Lav: Andrea Schwalbach
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 Sept-16 MaiDir: Elias Grandy; Lav: Nadja Loschky
Hansel und Gretel (Humperdinck) 24 Okt-11 DetsDir: Dietger Holm; Lav: Clara Kalus
Cabaret (Kander) 29 Nov-21 AprillDir: Dietger Holm; Lav: Andrea Schwalbach
Didone abbandonata (Vinci) 5 Dets-31 JaanDir: Wolfgang Katschner; Lav: Yona Kim
Pym (Kalitzke) 18 Veeb-22 AprillDir: Elias Grandy; Lav: Johann Kresnik
Der fliegende Hollander (Wagner) 9 Aprill-4 JuuliDir: Elias Grandy; Lav: Lydia Steier
La boheme (Puccini) 29 Mai-1 JuuliDir: Gad Kadosh; Lav: Andrea Schwalbach
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Hansel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-6 VeebDir: Ulrich Wagner; Lav: Achim Thorwald
Don Pasquale (Donizetti) 23 Jaan-15 MärtsDir: Michael Brandstätter; Lav: Brigitte Fassbaender
Cosi fan tutte (Mozart) 4 Aprill-18 JuuliDir: Ruben Gazarian; Lav: Axel Vornam
Pariser Leben (Offenbach) 10 SeptDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Andreas Bronkalla
Die Zauberflote (Mozart) 19 NovDir: Andreas Schüller; Lav: Axel Köhler
Medee (Cherubini) 24 MärtsDir: Andreas Spering; Lav: Elisabeth Stöppler
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Die Zauberflote (Mozart) 13 Sept-18 MaiDir: Werner Seitzer; Lav: Volker Vogel
Der Zarewitsch (Lehar) 9 Okt-15 VeebDir: Daniel Stratievsky; Lav: Klaus-Dieter Köhler
George (Kats-Chernin) 11-18 OktDir: Werner Seitzer; Lav: Axel Ranisch
Die Kinderzauberflote (Mozart) 25 Okt-8 VeebDir: Daniel Stratievsky; Lav: Natascha Flindt nach Volker Vogel
Die Dreigroschenoper (Weill) 27 Okt-23 AprillDir: Leif Klinkhardt; Lav: Bettina Rehm
Lulu (concert) (Kuhlau) 15 NovDir: Werner Seitzer
Falstaff (Verdi) 26 Nov-20 DetsDir: Leif Klinkhardt; Lav: Ansgar Weigner
Der Vetter aus Dingsda (Kunneke) 6 Dets-21 JuuniDir: Werner Seitzer; Lav: Renate Rochell
Fidelio (Beethoven) 8 Dets-30 JaanDir: Achim Falkenhausen; Lav: Guillermo Amaya
Gesprache der Karmeliterinnen (Poulenc) 21 Märts-28 JuuniDir: Werner Seitzer; Lav: Eike Gramss
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 16 Mai-26 JuuniDir: Jens Troester; Lav: Georg Blüml
Boccaccio (Suppe) 12+ SeptDir: Florian Ziemen; Lav: Guillermo Amaya
Fidelio (Beethoven) 3+ OktDir: Achim Falkenhausen; Lav: Guillermo Amaya
Der Vetter aus Dingsda (Kunneke) 9+ OktDir: Leif Klinkhardt; Lav: Renate Rochell
Madame Butterfly (Puccini) 31+ OktDir: Werner Seitzer; Lav: Frank Van Laecke
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 23+ NovDir: Jens Troester; Lav: Georg Blüml
Die Zauberflote (Mozart) 15+ DetsDir: Werner Seitzer; Lav: Volker Vogel
Fra Diavolo (Auber) 13+ VeebDir: Achim Falkenhausen; Lav: Guillermo Amaya
Die verkaufte Braut (Smetana) 30+ AprillDir: Werner Seitzer; Lav: Guillermo Amaya
Hof, Theater Hof  / 
Turandot (Puccini) 14 Sept-25 NovDir: Arn Goerke; Lav: Lothar Krause
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 17 Okt-13 JaanDir: Roland Vieweg; Lav: Bernd Plöger
Pariser Leben (Offenbach) 19 Dets-30 JaanDir: Roland Vieweg; Lav: Ulrich Peters
Der Untergang des Hauses Usher (Glass) 13 Märts-12 JuuniDir: Arn Goerke; Lav: Kay Neumann
Anatevka (Bock) 23 Aprill-3 JuuliDir: Roland Vieweg; Lav: Thomas Schmidt-Ehrenberg
Rosen der Liebe (Lewandowski) 24 Aprill-21 MaiDir: NN; Lav: Guido Hackhausen
Der Ring an einem Abend (concert) (Wagner) 5 Juuni-12 JuuliDir: Arn Goerke
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
West Side Story (Bernstein) 21 Sept-4 AprillDir: Markus Bieringer; Lav: Cusch Jung
Friedenstag (Strauss) 27 Sept-12 DetsDir: Uwe Sandner; Lav: Kerstin Maria Pöhler
Pariser Leben (Offenbach) 8 Nov-9 JuuliDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Andreas Bronkalla
Rigoletto (Verdi) 17 Jaan-12 JuuliDir: Markus Bieringer; Lav: Urs Häberli
Irrelohe (Schreker) 7 Märts-8 MaiDir: Uwe Sandner; Lav: Holger Müller-Brandes
Halka (Moniuszko) 23 Mai-18 JuuliDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Michael Sturm
Fidelio (Beethoven) 20 Juuni-17 JuuliDir: Uwe Sandner; Lav: Heinz Lukas-Kindermann
Der Zwerg (Zemlinsky) 19 Sept-12 DetsDir: Uwe Sandner; Lav: Urs Häberli
Herzog Blaubarts Burg (Bartok) 19 Sept-12 DetsDir: Uwe Sandner; Lav: Urs Häberli
My Fair Lady (Loewe) 31 Okt-10 JuuliDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Cusch Jung
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 19 Dets-3 AprillDir: Markus Bieringer; Lav: Alvaro Schoeck
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Jaan-22 AprillDir: Uwe Sandner; Lav: Stefan Tilch
Tristan und Isolde (Wagner) 9 Aprill-25 JuuniDir: Uwe Sandner; Lav: Kerstin Maria Pöhler
Idomeneo (Mozart) 18 Juuni-16 JuuliDir: Markus Bieringer; Lav: Michael Dissmeier, Christian Wiehle
Karlsruhe, Badisches Staatstheater  / 
Der Rosenkavalier (Strauss) 21 Sept-19 DetsDir: Justin Brown; Lav: Dominique Mentha
Boris Godunow (Musorgsky) 25 Sept-15 VeebDir: Johannes Willig; Lav: David Hermann
Ein Maskenball (Verdi) 5 Okt-6 DetsDir: Johannes Willig / Christoph Gedschold; Lav: Aron Stiehl
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 10 Okt-8 JaanDir: Christoph Gedschold; Lav: Tobias Heyder
Die Nachtigall (Stravinsky) 10 Okt-8 JaanDir: Christoph Gedschold; Lav: Tim Plegge
Verlobung im Traum (Krasa) 18 Okt-21 JaanDir: Justin Brown; Lav: Ingo Kerkhof
Die Meistersinger von Nurnberg (Wagner) 26 Okt-7 DetsDir: Justin Brown; Lav: Tobias Kratzer
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Nov-22 MärtsDir: Justin Brown; Lav: Lorenzo Fioroni, Thilo Reinhardt
Fantasio (Offenbach) 13 Dets-3 JuuliDir: Andreas Schüller; Lav: Bernd Mottl
Tosca (Puccini) 26 Dets-27 MaiDir: Johannes Willig; Lav: John Dew
Die Zauberflote (Mozart) 10 Jaan-28 MaiDir: Ulrich Wagner / Justus Thorau; Lav: Ulrich Peters
La boheme (Puccini) 24 Jaan-8 JuuliDir: Johannes Willig; Lav: Anna Bergmann
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 10 Veeb-25 AprillDir: Christoph Gedschold; Lav: Annette Weber
Teseo (Handel) 20 Veeb-1 MärtsDir: Michael Form; Lav: Daniel Pfluger
Riccardo Primo (Handel) 24-28 VeebDir: Michael Hofstetter; Lav: Benjamin Lazar
Parsifal (Wagner) 29 Märts-4 JuuniDir: Justin Brown; Lav: Keith Warner
La traviata (Verdi) 10 Aprill-17 JuuliDir: Johannes Willig; Lav: Achim Thorwald
Cosi fan tutte (Mozart) 16 Mai-18 JuuliDir: Johannes Willig; Lav: Achim Thorwald
Iphigenie auf Tauris (Gluck) 13 Juuni-14 JuuliDir: Christoph Gedschold; Lav: Arila Siegert
Falstaff (Verdi) 12-24 JuuliDir: Justin Brown; Lav: Jacopo Spirei
Der Prophet (Meyerbeer) 18 Okt-22 AprillDir: Johannes Willig; Lav: Tobias Kratzer
My Fair Lady (Loewe) 12-18 DetsDir: Steven Moore; Lav: Sam Brown
Macbeth (Verdi) 23+ JaanDir: Johannes Willig; Lav: Holger Müller-Brandes
Arminio (Handel) 13+ VeebDir: George Petrou; Lav: Max Emanuel Cencic
Tristan und Isolde (Wagner) 27+ MärtsDir: Justin Brown; Lav: Christopher Alden
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 4+ JuuniDir: Daniele Squeo; Lav: Tilman Hecker
Das Rheingold (Wagner) 9+ JuuliDir: Justin Brown; Lav: David Hermann
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 Okt-7 MärtsDir: Patrik Ringborg; Lav: Lorenzo Fioroni
Rigoletto (Verdi) 24 Okt-26 AprillDir: Yoel Gamzou / Alexander Hannemann; Lav: Sonja Trebes
The Sound of Music (Rodgers) 1 Nov-12 JuuliDir: Alexander Hannemann / Adrian Pavlov / Xin Tan; Lav: Philipp Kochheim
Hansel und Gretel (Humperdinck) 8 Nov-2 JaanDir: Xin Tan; Lav: Elmar Gehlen
Iphigenie en Tauride (Gluck) 20 Dets-27 JuuliDir: Jörg Halubek; Lav: Reinhild Hoffmann
Die Zauberflote (Mozart) 9 Jaan-7 AprillDir: Xin Tan; Lav: Katharina Thoma
La Clemenza di Tito (Mozart) 30 Jaan-13 MärtsDir: Alexander Hannemann; Lav: Schütz Johannes
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10 Veeb-17 JuuliDir: Yoel Gamzou / Xin Tan; Lav: Adriana Altaras
Turandot (Puccini) 17 Märts-23 JuuliDir: Patrik Ringborg / Alexander Hannemann; Lav: Markus Dietz
Un re in ascolto (Berio) 19 Mai-25 JuuliDir: Alexander Hannemann; Lav: Paul Esterházy
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Juuni-26 JuuliDir: Ruben Gazarian / Xin Tan; Lav: Lisa Marie Küssner
Der Mond (Orff) 3-23 JuuliDir: Alexander Hannemann; Lav: Espen Fegran
Norma (Bellini) 3 Okt-15 MaiDir: Joakim Unander / Anja Bihlmaier; Lav: Yona Kim
La boheme (Puccini) 9 Okt-28 NovDir: Anja Bihlmaier / Péter Halász; Lav: Philipp Kochheim
Kiss me, Kate (Porter) 24 Okt-13 JuuliDir: Alexander Hannemann / Deniola Kuraja / Xin Tan; Lav: Tom Ryser
Das tapfere Schneiderlein (Mitterer) 31 Okt-13 NovDir: Giulia Glennon / Heiko Pape; Lav: Espen Fegran
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 6 Nov-8 MärtsDir: Anja Bihlmaier / Xin Tan; Lav: Lisa Marie Küssner
Artaserse (Vinci) 12 Dets-1 AprillDir: Jörg Halubek; Lav: Sonja Trebes
Hansel und Gretel (Humperdinck) 18 Dets-2 JaanDir: Patrik Ringborg; Lav: Elmar Gehlen
Die Herzogin von Chicago (Kalman,E) 23 Jaan-10 JuuliDir: Marco Zeiser Celesti / Deniola Kuraja; Lav: Christoph Biermeier
Saul (Handel) 6-19 VeebDir: Jörg Halubek; Lav: Katharina Thoma
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 5 Märts-6 JuuliDir: Patrik Ringborg; Lav: Dominique Mentha
Rigoletto (Verdi) 18 Märts-15 AprillDir: Alexander Hannemann / Anja Bihlmaier; Lav: Sonja Trebes
Die tote Stadt (Korngold) 23 Aprill-22 JuuniDir: Patrik Ringborg; Lav: Markus Dietz
Der Mond (Orff) 14 Mai-4 JuuniDir: Alexander Hannemann; Lav: Espen Fegran
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 18 Juuni-14 JuuliDir: Anja Bihlmaier; Lav: Adriana Altaras
Kiel, Theater Kiel  / 
Madama Butterfly (Puccini) 14 Sept-31 DetsDir: Michael Nündel; Lav: Matthias von Stegmann
Macbeth (Verdi) 20 Sept-8 AprillDir: Georg Fritzsch; Lav: Carlos Wagner
Atys (Lully) 4 Okt-26 AprillDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Lucinda Childs
Hansel und Gretel (Humperdinck) 11 Okt-2 JaanDir: Whitney Reader; Lav: Jörg Diekneite
Kiss Me, Kate (Porter) 8 Nov-28 MaiDir: Michael Nündel; Lav: Ricarda Regina Ludigkeit
Die Zauberflote (Mozart) 26 Nov-4 JaanDir: Michael Nündel; Lav: Daniel Karasek
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Jaan-21 MaiDir: Georg Fritzsch; Lav: Brigitte Fassbaender
Sekretarinnen (Wittenbrink) 27 Jaan-25 MaiDir: Bettina Rohrbeck; Lav: Daniel Karasek, Jörg Diekneite
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 7 Märts-28 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Der fliegende Hollander (Wagner) 2 Aprill-29 MaiDir: Leo Siberski; Lav: Carlos Wagner
Matsukaze (Hosokawa) 2 Mai-18 JuuniDir: Leo Siberski; Lav: Matthias von Stegmann
Rienzi (concert) (Wagner) 20 Mai-14 JuuniDir: Michael Nündel
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 13-24 JuuliDir: Leo Siberski; Lav: Ansgar Weigner
Nabucco (Verdi) 22-30 AugDir: Francesco Cilluffo; Lav: Olaf Strieb
Das Rheingold (Wagner) 26 Sept-8 JuuliDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 15 Okt-27 VeebDir: Leo Siberski; Lav: Ansgar Weigner
My Fair Lady (Loewe) 7 Nov-26 Juuni
Die Zauberflote (Mozart) 28 Nov-9 JaanLav: Daniel Karasek
Carmen (Bizet) 12+ Dets
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 26+ Dets
Tosca (Puccini) 30+ Jaan
Die Walkure (Wagner) 12+ Märts
Orpheus und Eurydike (Gluck) 7+ Mai
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
Samson et Dalila (Saint-Saens) 13 Sept-1 JuuliDir: Joseph Bousso; Lav: Waltraud Lehner
Emilia Galotti (Simons,Marijn) 25 Okt-9 VeebDir: Enrico Delamboye; Lav: Elmar Goerden
Oliver! (Lionel Bart) 20 DetsDir: Leslie Suganandarajah; Lav: Markus Dietze
Die Zauberflote (Mozart) 25-28 DetsDir: Enrico Delamboye; Lav: Cordula Däuper
Tosca (Puccini) 24 Jaan-27 AprillDir: Giuliano Betta; Lav: Anja Nicklich
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7 Märts-24 MaiDir: Leslie Suganandarajah; Lav: Carlos Wagner
Die menschliche Stimme (Poulenc) 14 Märts-2 AprillDir: Kristina Ruge; Lav: Inga Schulte
Peter Grimes (Britten) 30 Mai-5 JuuliDir: Enrico Delamboye; Lav: Markus Dietze
Das sagenhafte Schurri Murri (Mozart) 16+ SeptDir: Daniel Spogis; Lav: Doris Schumacher
Fidelio (Beethoven) 19 Sept-6 VeebDir: Enrico Delamboye; Lav: Markus Dietze
My Fair Lady (Loewe) 14 Nov-14 MärtsDir: Karsten Huschke; Lav: Anja Nicklich
Die Zauberflote (Mozart) 4-12 DetsDir: Enrico Delamboye; Lav: Cordula Däuper
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 16 Jaan-10 JuuniDir: Leslie Suganandarajah; Lav: Marcus Lobbes
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Veeb-1 JuuliDir: Guiliano Betta; Lav: Alexander von Pfeil
A Streetcar named Desire (Previn) 14 Mai-30 JuuniDir: Enrico Delamboye; Lav: Markus Dietze
Operetta anthology (Sullivan,A) 21 Mai-3 JuuniDir: Daniel Spogis; Lav: Michael Hamlett
Köln, Oper Köln  / 
Madama Butterfly (Puccini) 4-14 SeptDir: Claude Schnitzler; Lav: Patrick Kinmonth
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 26 Sept-26 OktDir: Rainer Mühlbach / Oliver Imig; Lav: PiaMaria Gehle
Cosi fan tutte (Mozart) 28 Sept-12 OktDir: Julia Jones; Lav: Tatjana Gürbaca
Leucippo (Hasse) 2-11 OktDir: Gianluca Capuano; Lav: Tatjana Gürbaca
Jolanthe (concert) (Tchaikovsky,P) 17-19 OktDir: Dmitrij Kitajenko
Solaris (Glanert) 2-16 NovDir: Lothar Zagrosek; Lav: Patrick Kinmonth
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 22 Nov-21 DetsDir: Rainer Mühlbach / Jean Yves Cornet; Lav: Eike Ecker
Die Zauberflote (Mozart) 6-26 DetsDir: Will Humburg; Lav: Mariame Clément
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 7-13 DetsDir: Markus Poschner
Die lustige Witwe (concert) (Lehar) 31 Dets-4 JaanDir: Marc Piollet
Die Nachtigall (Stravinsky) 10 Jaan-8 MärtsDir: Rainer Mühlbach / Marco Medved; Lav: Beka Savic
Der Freischutz (Weber) 27 Veeb-8 MärtsDir: Andreas Schüller; Lav: Viestur Kairish
Vom Fischer und seiner Frau (Hoffmann,I) 21-31 MärtsDir: Marco Medved / Oliver Imig; Lav: Elena Tzavara
The Turn of the Screw (Britten) 22 Märts-5 AprillDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Benjamin Schad
Ich wandte mich (Zimmermann,B) 27 Märts-6 AprillDir: Gabriel Feltz; Lav: Markus Bothe
Il prigioniero (Dallapiccola) 27 Märts-6 AprillDir: Gabriel Feltz; Lav: Markus Bothe
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 10 AprillDir: Rainer Mühlbach; Lav: Eike Ecker
Arabella (Strauss) 25 Aprill-10 MaiDir: Stefan Soltesz / Gabriel Feltz; Lav: Renaud Doucet
Konig Arthur (Purcell) 2-31 MaiDir: Rainer Mühlbach; Lav: Brigitta Gillessen
La clemenza di Tito (Mozart) 9-24 MaiDir: Christoph Spering; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Carmen (Bizet) 23 Mai-3 JuuniDir: Claude Schnitzler; Lav: Christof Loy
Tagebuch eines Verschollenen (Janacek) 30 Mai-16 JuuniDir: Rainer Mühlbach; Lav: Béatrice Lachaussée
Savitri (Holst) 30 Mai-16 JuuniDir: Rainer Mühlbach; Lav: Béatrice Lachaussée
Otello (Verdi) 14-27 JuuniDir: Will Humburg; Lav: Johannes Schaaf(original), Eike Ecker(revival)
Vom Fischer und seiner Frau (Hoffmann,I) 3-22 OktLav: Elena Tzavara
Benvenuto Cellini (Berlioz) 7-26 NovDir: François-Xavier Roth; Lav: Carlus Padrissa
Aida (Verdi) 14 Nov-30 DetsDir: Will Humburg; Lav: Johannes Erath
La boheme (Puccini) 22 Nov-4 MärtsDir: Francesco Angelico; Lav: Michael Hampe
My Fair Lady (Loewe) 5 Dets-2 JaanDir: Andreas Schüller; Lav: Dietrich Hilsdorf
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 12 Dets-13 MärtsDir: Claude Schnitzler; Lav: Stefan Herheim
Szenen aus dem Leben der Heiligen Johanna (Braunfels) 14 Veeb-27 MärtsDir: Lothar Zagrosek; Lav: Tatjana Gürbaca
Don Giovanni (Mozart) 5 Märts-5 MaiDir: François-Xavier Roth; Lav: Emmanuelle Bastet
Billy Budd (Britten) 12 Märts-29 AprillDir: Alexander Soddy; Lav: Willy Decker
Parsifal (Wagner) 25 Märts-17 AprillDir: Will Humburg; Lav: Carlus Padrissa
Orfeo ed Euridice (Gluck) 8 Aprill-13 MaiDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Johannes Erath
L'italiana in Algeri (Rossini) 16 Aprill-2 JuuniDir: NN; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 26 Aprill-6 MaiDir: Rainer Mühlbach; Lav: Eike Ecker
Die Eroberung von Mexico (Rihm) 8 Mai-4 JuuniDir: Alejo Pérez; Lav: Peter Konwitschny
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 15 Mai-1 JuuliDir: Stefan Soltesz; Lav: Dietrich Hilsdorf
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 5 Juuni-8 JuuliDir: Eun Sun Kim; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Der fliegende Hollander (Wagner) 12 Juuni-9 JuuliDir: Andreas Schüller; Lav: Dietrich Hilsdorf
Krefeld, Theater Krefeld  / 
Der Rosenkavalier (Strauss) 21 Sept-22 DetsDir: Mihkel Kütson; Lav: Mascha Pörzgen
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Okt-31 JaanDir: Andreas Fellner; Lav: Reinhardt Friese
Stiffelio (Verdi) 13 Dets-18 AprillDir: Mihkel Kütson; Lav: Helen Malkowsky
Das Geheimnis des Edwin Drood (Holmes) 14 Veeb-21 JuuniDir: Andreas Fellner; Lav: Karl Absenger
Peter Grimes (Britten) 26 Sept-8 DetsDir: Mihkel Kütson; Lav: Roman Hovenbitzer
My Fair Lady (Loewe) 10 Okt-3 AprillDir: Andreas Fellner; Lav: Roland Hüve
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 7 Nov-22 Märts
Hoffmanns Erzahlungen (Offenbach) 16 Aprill-3 JuuliDir: Alexander Steinitz; Lav: Hinrich Horstkotte
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 14 SeptDir: Margherita Colombo; Lav: Gundula Nowack
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Sept-28 DetsDir: Tobias Engeli; Lav: Volker Vogel
Nabucco (Verdi) 21 Sept-5 AprillDir: Anthony Bramall; Lav: Dietrich Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehar) 27 Sept-22 VeebDir: Stefan Diederich; Lav: Volker Vogel
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 3 Okt-23 NovDir: Ulf Schirmer; Lav: Balázs Kovalik
Tosca (Puccini) 4 Okt-3 MaiDir: Anthony Bramall / Matthias Foremny; Lav: Michiel Dijkema
Faust (Gounod) 11 Okt-10 JaanDir: Anthony Bramall; Lav: Michiel Dijkema
Die Zauberflote (Mozart) 12 Okt-19 AprillDir: Ulf Schirmer / Jeremy Carnall; Lav: Ralf Nürnberger
Im weissen Rossl (Benatzky) 25 Okt-5 AprillDir: Tobias Engeli; Lav: Volker Vogel
Der Ring fur Kinder (Wagner) 31 Okt-13 MärtsDir: Stefan Diederich; Lav: Jasmin Solfaghari
Don Pasquale (Donizetti) 1 Nov-10 MaiDir: Anthony Bramall / Corrado Rovaris; Lav: Lindy Hume
Requiem (Mozart) 7-19 NovDir: Jeremy Carnall; Lav: Mario Schröder
My Fair Lady (Loewe) 7 Nov-10 JuuliDir: Christoph-Johannes Eichhorn; Lav: Karl Zugowski
Aladdin und die Wunderlampe (Rota) 8 Nov-1 VeebDir: Johannes Pell; Lav: Jasmin Solfaghari
The Rake's Progress (Stravinsky) 14 Nov-8 MaiDir: Anthony Bramall / Jeremy Carnall; Lav: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 22 Nov-31 JaanDir: Matthias Foremny; Lav: Anthony Pilavachi
La traviata (Verdi) 5 Dets-4 AprillDir: Jeremy Carnall; Lav: Andreas Homoki
Hansel und Gretel (Humperdinck) 10-17 DetsDir: Anthony Bramall / Matthias Foremny; Lav: Birgit Eckenweber
La boheme (Puccini) 19 Dets-27 VeebDir: Christoph Gedschold / Ulf Schirmer / Jeremy Carnall; Lav: Peter Konwitschny
Das Rheingold (Wagner) 11 Jaan-28 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Die Walkure (Wagner) 18 Jaan-29 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Manon Lescaut (Puccini) 24 Jaan-24 AprillDir: Anthony Bramall / Matthias Foremny; Lav: Giancarlo Del Monaco
Das Liebesverbot (Wagner) 28 Veeb-23 MaiDir: Jeremy Carnall / Matthias Foremny; Lav: Aron Stiehl
Madama Butterfly (Puccini) 14 Märts-23 JuuniDir: Anthony Bramall; Lav: Aron Stiehl
Parsifal (Wagner) 3 Aprill-22 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Roland Aeschlimann
Siegfried (Wagner) 12 Aprill-30 MaiDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 18 Aprill-8 JuuliDir: Stefan Diederich; Lav: Franziska Severin
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Mai-26 JuuniDir: Matthias Foremny; Lav: Anthony Pilavachi
The Canterville Ghost (Getty) 9 Mai-26 JuuniDir: Matthias Foremny; Lav: Anthony Pilavachi
Zar und Zimmermann (Lortzing) 29 Mai-3 JuuliDir: Stefan Diederich; Lav: Dominik Wilgenbus
Tannhauser (Wagner) 31 Mai-7 JuuniDir: Matthias Foremny
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 13 Juuni-12 JuuliDir: Tobias Engeli; Lav: Günter Lohse
Charleys Tante (Fischer,E) 11-20 SeptDir: Ulf Schirmer; Lav: Franziska Severin
Trouble in Tahiti (Bernstein) 24 Sept-4 OktDir: Anthony Bramall; Lav: Patrick Bialdyga
Die Nachtschwalbe (Blacher) 10-18 OktDir: Christoph Gedschold; Lav: Kristof Spiewok
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 Nov-12 MärtsDir: Matthias Foremny; Lav: Gil Mehmert
Die Zauberflote (Mozart) 21 Nov-29 MaiDir: Matthias Foremny; Lav: Ralf Nürnberger
Tosca (Puccini) 22 Nov-5 JuuniDir: Matthias Foremny / Anthony Bramall; Lav: Michiel Dijkema
Madama Butterfly (Puccini) 28 Nov-10 AprillDir: Anthony Bramall; Lav: Aron Stiehl
Hansel und Gretel (Humperdinck) 29 Nov-29 DetsDir: Ulf Schirmer; Lav: Birgit Eckenweber
La Traviata (Verdi) 5 Dets-3 AprillLav: Andreas Homoki
Dornroschen (Humperdinck) 10-23 DetsDir: Anthony Bramall; Lav: Verena Graubner
Faust (Gounod) 11 Dets-27 MärtsDir: NN; Lav: Michiel Dijkema
La boheme (Puccini) 17-22 DetsDir: Christoph Gedschold; Lav: Peter Konwitschny
Rigoletto (Verdi) 8 Jaan-22 AprillDir: Matthias Foremny; Lav: Anthony Pilavachi
Nabucco (Verdi) 9 Jaan-2 AprillDir: Anthony Bramall; Lav: Dietrich Hilsdorf
Das Rheingold (Wagner) 23 Jaan-28 JuuniDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Die Walkure (Wagner) 24 Jaan-29 JuuniDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Rienzi (Wagner) 31 Jaan-22 MaiDir: Matthias Foremny; Lav: Nicolas Joël
Siegfried (Wagner) 21 Veeb-1 JuuliDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
La cenerentola (Rossini) 19 Märts-19 JuuniDir: Anthony Bramall; Lav: Lindy Hume
Parsifal (Wagner) 25 MärtsDir: Ulf Schirmer; Lav: Roland Aeschlimann
Gotterdammerung (Wagner) 30 Aprill-3 JuuliDir: Ulf Schirmer; Lav: Rosamund Gilmore
Das Liebesverbot (Wagner) 20 Mai-12 JuuniDir: Christoph Gedschold; Lav: Aron Stiehl
Die Feen (Wagner) 21 MaiLav: Renaud Doucet
Arabella (Strauss) 18-26 JuuniDir: Ulf Schirmer
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
La Dirindina (Scarlatti,D) 17 Sept-8 VeebDir: Werner Ehrhardt; Lav: Kay Link
La serva padrona (Pergolesi) 17 Sept-8 VeebDir: Werner Ehrhardt; Lav: Kay Link
Giove in Argo (Handel) 19 OktDir: Werner Ehrhardt; Lav: Kay Link
Rinaldo (Handel) 20 DetsDir: Wolfgang Katschner; Lav: Eugenio Monti Colla
Paris und Helena (Heinichen) 12 AprillDir: Wolfgang Katschner
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Tannhauser (Wagner) 31 Aug-28 DetsDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Florian Lutz
La cenerentola (Rossini) 25 Sept-10 OktDir: Jan-Michael Krüger; Lav: Michael Wallner
La boheme (Puccini) 17 Okt-6 JuuniDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Paolo Miccichè
Armide (Gluck) 25 Okt-19 DetsDir: Jan-Michael Krüger; Lav: Michael Wallner
Im weissen Rossl (Benatzky) 14 Nov-5 JuuliDir: Ludwig Pflanz; Lav: Michael Wallner
Hansel und Gretel (Humperdinck) 6-20 DetsDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Herbert Adler
Der Wildschutz (Lortzing) 18 Dets-14 VeebDir: Andreas Wolf; Lav: Anthony Pilavachi
La Damnation de Faust (Berlioz) 16 Jaan-28 JuuniDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Anthony Pilavachi
The Fairy Queen (Purcell) 27 Veeb-20 JuuniDir: Andreas Wolf.cond; Lav: Tom Ryser
Evita (Lloyd Webber) 7 Märts-24 JuuniDir: Ludwig Pflanz; Lav: Jörg Fallheier
Il prigioniero (Dallapiccola) 11 Aprill-13 JuuniDir: Andreas Wolf.cond; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Suor Angelica (Puccini) 11 Aprill-13 JuuniDir: Andreas Wolf.cond; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Der Operndirektor (Cimarosa) 21 Mai-29 JuuniDir: Romely Pfund; Lav: Gregor Horres
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Mai-4 JuuniDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Cordula Däuper
Fidelio (Beethoven) 6 Sept-27 VeebDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Waltraud Lehner
The Fairy Queen (Purcell) 4 Okt-7 JaanDir: Andreas Wolf; Lav: Tom Ryser
West Side Story (Bernstein) 17 Okt-7 JuuniDir: Ludwig Pflanz; Lav: Wolf Widder
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Okt-26 VeebDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Cordula Däuper
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 13 Nov-24 AprillDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Florian Lutz
Hansel und Gretel (Humperdinck) 5-26 DetsDir: Ludwig Pflanz; Lav: Herbert Adler
La boheme (Puccini) 17 Dets-10 VeebDir: Andreas Wolf; Lav: Paolo Miccichè
Cosi fan tutte (Mozart) 22 Jaan-27 MaiDir: Andreas Wolf; Lav: Sandra Leupold
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 4 Märts-25 JuuniDir: Andreas Wolf; Lav: Jochen Biganzoli
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 8 Aprill-24 JuuniDir: Andreas Wolf; Lav: Michael Sturm
Attila (Verdi) 21 Mai-3 JuuliDir: Ryusuke Numajiri; Lav: Peter Konwitschny
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Rigoletto (Verdi) 20 Sept-26 DetsDir: Thomas Dorsch; Lav: Hajo Fouquet
Die Zauberflote (Mozart) 2 Okt-14 MärtsDir: Thomas Dorsch; Lav: Iris Ini Gerath
Hansel und Gretel (Humperdinck) 27 Nov-23 DetsDir: Hye-Yeon Kim / Stephan Zilias; Lav: Friedrich von Mansberg
Neues vom Tage (Hindemith) 7 Märts-5 JuuniDir: Thomas Dorsch; Lav: Hajo Fouquet
Der gestiefelte Kater (Cui) 16 Aprill-23 MaiDir: Deborah Coombe; Lav: Alvaro Schoeck
Anatevka (Bock) 20-28 JuuniDir: Stephan Zilias; Lav: Holger Hauer
Fidelio (Beethoven) 19 Sept-26 DetsDir: Thomas Dorsch; Lav: Hajo Fouquet
Anatevka (Bock) 1 Okt-29 AprillDir: Robin Davis; Lav: Holger Hauer
Hansel und Gretel (Humperdinck) 25 Nov-23 DetsDir: Hye-Yeon Kim; Lav: Friedrich von Mansberg
Cavalleria Rusticana (Mascagni) 5 Märts-1 JuuniDir: Thomas Dorsch; Lav: Hajo Fouquet
Der Bajazzo (Leoncavallo) 5 Märts-1 JuuniDir: Thomas Dorsch; Lav: Hajo Fouquet
Sterntaler und Rabenhexe (Dorsch) 15 AprillDir: Thomas Dorsch; Lav: Friedrich von Mansberg
Carmen (concert) (Bizet) 14 MaiDir: Thomas Dorsch
Im weißen Rossl (Benatzky) 18-26 JuuniLav: Olaf Schmidt
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Der Bettelstudent (Millocker) 14 Sept-5 DetsDir: Pawel Poplawski; Lav: Nico Rabenald
Lohengrin (Wagner) 18 Sept-23 NovDir: Titus Engel; Lav: Andreas Baesler
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25 Sept-25 DetsDir: Michael Balke; Lav: Christian von Götz
Cosi fan tutte (Mozart) 25 Okt-6 JuuniDir: Kimbo Ishii; Lav: Karen Stone
Die lustige Witwe (Lehar) 15 Nov-22 VeebDir: Pawel Poplawski; Lav: Leonard Prinsloo
Die Zauberflote (Mozart) 7-22 DetsDir: Michael Balke; Lav: Holger Potocki
La boheme (Puccini) 22 Jaan-15 MaiDir: Kimbo Ishii; Lav: Karen Stone
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 8 Veeb-6 MärtsDir: Michael Balke; Lav: Karen Stone
Crazy For You (Gershwin) 14 Veeb-23 MaiDir: Hermann Dukek; Lav: Erik Petersen
Die Braut von Messina (Fibich) 14 Märts-10 AprillDir: Kimbo Ishii; Lav: Cornelia Crombholz
La traviata (Verdi) 29 Märts-1 MaiDir: Michael Balke; Lav: Stephen Lawless
Der Prozess (Glass) 2 Aprill-8 MaiDir: Hermann Dukek; Lav: Michael McCarthy
Der Wildschutz (Lortzing) 9 Mai-5 JuuniDir: Michael Balke; Lav: Aron Stiehl
Ein Maskenball (Verdi) 12 Sept-6 JaanDir: Kimbo Ishii; Lav: Karen Stone
Der Wildschutz (Lortzing) 13 Sept-2 JuuliDir: Michael Balke; Lav: Aron Stiehl
Die lustige Witwe (Lehar) 27 Sept-27 NovDir: Pawel Poplawski; Lav: Leonard Prinsloo
Elektra (Strauss) 22 Okt-9 JaanDir: Michael Balke; Lav: Aniara Amos
Pariser Leben (Offenbach) 14 Nov-19 VeebDir: Hermann Dukek; Lav: Michael Wallner
Hansel und Gretel (Humperdinck) 6-30 DetsDir: Michael Balke; Lav: Karen Stone
Die tote Stadt (Korngold) 23 Jaan-15 AprillDir: Kimbo Ishii; Lav: Jakob Peters-Messer
Ein Kafig voller Narren (Herman) 13 Veeb-26 MaiDir: Hermann Dukek; Lav: Cornelia Crombholz
La boheme (Puccini) 5 Märts-29 MaiDir: Kimbo Ishii / Pawel Poplawski; Lav: Karen Stone
Ino (Telemann) 11 MärtsDir: Michael Schneider
Damon (Telemann) 12-19 MärtsDir: David Stern; Lav: Aron Stiehl
Messa da Requiem (Verdi) 24-25 MärtsDir: Michael Balke
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 7 Mai-12 JuuniDir: NN; Lav: Christian von Götz
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
La traviata (Verdi) 14 Sept-26 DetsDir: Hermann Bäumer; Lav: Vera Nemirova
The Fairy Queen (Purcell) 2 Okt-29 DetsDir: Andreas Spering; Lav: Jo Strømgren
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 18 Okt-6 VeebDir: Hermann Bäumer; Lav: Elisabeth Stöppler
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Okt-8 MaiDir: Paul-Johannes Kirschner; Lav: Ronny Jakubaschk
Perela (Dusapin) 16 Jaan-12 AprillDir: Hermann Bäumer; Lav: Lydia Steier
Tosca (Puccini) 1 Märts-29 MaiDir: Paul-Johannes Kirschner; Lav: Julia Hölscher
Die Meistersinger von Nurnberg (Wagner) 26 Aprill-19 JuuliDir: Hermann Baümert; Lav: Ronny Jakubaschk
Medee (Cherubini) 13 Juuni-14 JuuliDir: Andreas Spering; Lav: Elisabeth Stöppler
Der Zwerg (Zemlinsky) 19 Sept-5 JaanDir: Hermann Bäumer; Lav: Rebecca Bienek
Gianni Schicchi (Puccini) 19 Sept-5 JaanDir: Hermann Bäumer; Lav: KD Schmidt
Faust (Gounod) 23 Okt-14 VeebDir: Clemens Schuldt; Lav: Elisabeth Stöppler
Carmina burana (Orff) 22+ NovDir: Samuel Hogarth
Rigoletto (Verdi) 15+ JaanDir: Clemens Schuldt; Lav: Lorenzo Fioroni
Perela (Dusapin) 11-27 MärtsDir: Hermann Bäumer; Lav: Lydia Steier
Der fliegende Hollander (Wagner) 16+ AprillDir: Hermann Bäumer; Lav: Anselm Dalferth
Dialogues des Carmelites (Poulenc) 11+ JuuniDir: Hermann Bäumer; Lav: Elisabeth Stöppler
Veremonda (Cavalli) 20+ JuuniDir: NN; Lav: Amélie Niermeyer
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Carmen (Bizet) 21 Sept-6 DetsDir: Joseph Trafton; Lav: Gabriele Rech
Stiffelio (Verdi) 26 Sept-9 NovDir: Alois Seidlmeier; Lav: Regula Gerber
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev) 27 Sept-6 VeebDir: Dan Ettinger / Christiaan Crans; Lav: Cordula Däuper
Der Freischutz (Weber) 3-16 OktDir: Alois Seidlmeier; Lav: Armin Holz
La Wally (Catalani) 24 Okt-8 MärtsDir: Alois Seidlmeier; Lav: Tilman Knabe
La traviata (Verdi) 26 Okt-21 DetsDir: Joseph Trafton; Lav: Achim Freyer
Falstaff (Verdi) 1 Nov-21 JaanDir: Dan Ettinger / Alois Seidlmeier; Lav: Christof Nel
Die Zauberflote (Mozart) 16 Nov-5 JuuliDir: Alois Seidlmeier / Joseph Trafton; Lav: Joachim Schloemer
Hansel und Gretel (Humperdinck) 23 Nov-5 JaanDir: Joseph Trafton; Lav: Wolfgang Blum
Die Jahreszeiten (concert) (Haydn) 28 Nov-2 AprillDir: Dan Ettinger
Die lustige Witwe (Lehar) 13 Dets-25 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Renato Zanella
La boheme (Puccini) 20 Dets-13 VeebDir: Markus Poschner / Joseph Trafton; Lav: Friedrich Meyer-Oertel
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Dets-23 MaiDir: Alois Seidlmeier; Lav: Friedrich Meyer-Oertel
Salome (Strauss) 3 Jaan-29 MärtsDir: Dan Ettinger; Lav: Gabriele Rech
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 Jaan-18 AprillDir: Joseph Trafton; Lav: Andrea Schwalbach
Der Sturm (Purcell) 18 Jaan-1 JuuniDir: Mauro Barbierato; Lav: Calixto Bieito
Carmina Burana (Orff) 25 Jaan-27 JuuliDir: Dan Ettinger / Alois Seidlmeier
Alceste (Gluck) 21 Veeb-9 JuuniDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Dietrich Hilsdorf
Otello (Verdi) 1 Märts-12 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Chris Alexander
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 Märts-24 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Roland Velte
Pagliacci (Leoncavallo) 18 Märts-24 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Roland Velte
Parsifal (Wagner) 3 Aprill-4 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Hans Schüler
La Damnation de Faust (Berlioz) 17 Aprill-21 JuuniDir: Alois Seidlmeier; Lav: Vasily Barkhatov
Die Walkure (Wagner) 26 Aprill-25 MaiDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Mai-3 JuuliDir: Dan Ettinger / Joseph Trafton; Lav: Johannes Schaaf (original)
Esame di Mezzanotte (Ronchetti) 29 Mai-17 JuuliDir: Johannes Kalitzke; Lav: Achim Freyer
Turandot (Puccini) 30 Mai-21 JuuliDir: Alois Seidlmeier; Lav: Regula Gerber
Schwanengesang (Schubert) 7-23 JuuniDir: Philippe Vandré; Lav: Dorian Dreher
Der ferne Klang (Schreker) 10-28 JuuliDir: Dan Ettinger / Alois Seidlmeier; Lav: Tatjana Gürbaca
Der Idiot (Weinberg) 26-30 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Regula Gerber
Turandot (Puccini) 19 Sept-28 NovDir: Alois Seidlmeier; Lav: Regula Gerber
Der Ring an einem Abend (Wagner) 20 Sept-14 NovDir: Alois Seidlmeier
Die lustige Witwe (Lehar) 24 Sept-14 MaiDir: Joseph Trafton; Lav: Renato Zanella
Die Bassariden (Henze) 23 Okt-20 DetsDir: Rossen Gergov; Lav: Frank Hilbrich
La Damnation de Faust (Berlioz) 30 Okt-3 MärtsDir: Alois Seidlmeier; Lav: Vasily Barkhatov
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Okt-1 AprillDir: Alois Seidlmeier; Lav: Friedrich Meyer-Oertel
Die Zauberflote (Mozart) 4 Nov-7 AprillDir: Alois Seidlmeier / Joseph Trafton; Lav: Joachim Schloemer
Tancredi (Rossini) 4 Dets-15 AprillDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Cordula Däuper
La boheme (Puccini) 6 Dets-29 VeebDir: Markus Poschner / Joseph Trafton; Lav: Friedrich Meyer-Oertel
Alceste (Gluck) 18 Dets-19 VeebDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Dietrich Hilsdorf
La juive (Halevy) 10 Jaan-6 AprillDir: Alois Seidlmeier; Lav: Peter Konwitschny
Medee (Cherubini) 23 Jaan-24 AprillLav: Achim Freyer
Der Spieler (Prokofiev) 27 Veeb-25 JuuliDir: Alois Seidlmeier; Lav: Tilman Knabe
Der Idiot (Weinberg) 11 Märts-30 JuuniDir: Joseph Trafton; Lav: Regula Gerber
Parsifal (Wagner) 25 Märts-5 MaiDir: Alois Seidlmeier; Lav: Hans Schüler
Der Golem (Lang,B) 16 Aprill-10 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Peter Missotten
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Aprill-9 JuuliDir: Alois Seidlmeier; Lav: Monique Wagemakers
Carmina Burana (concert) (Orff) 29 Aprill-8 JuuliDir: Dan Ettinger / Alois Seidlmeier
Superflumina (Sciarrino) 7 Mai-11 JuuniDir: Tito Ceccherini; Lav: Andrea Schwalbach
Das Rheingold (Wagner) 21 Mai-21 JuuniDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer
Die Walkure (Wagner) 26 Mai-24 JuuniDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer
Siegfried (Wagner) 5-26 JuuniDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer
Die Gotterdammerung (Wagner) 18 Juuni-28 JuuliDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer
Der ferne Klang (Schreker) 10-28 JuuliDir: Dan Ettinger / Alois Seidlmeier; Lav: Tatjana Gürbaca
Idomeneo (Mozart) 16-27 JuuliDir: Dan Ettinger; Lav: Ingo Kerkhof
Lucio Silla (Mozart) 19-23 JuuliLav: Günter Krämer
Meiningen, Das Meininger Theater  / 
Tannhauser (Wagner) 12 Sept-25 MaiDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
Der Zarewitsch (Lehar) 28 Sept-24 JaanDir: Arturo Alvarado; Lav: Lars Wernecke
Der Bajazzo (Leoncavallo) 5 Okt-7 MaiDir: Leo McFall; Lav: Ansgar Haag
Gianni Schicchi (Puccini) 5 Okt-7 MaiDir: Leo McFall; Lav: Ernö Weil
Katja Kabanowa (Janacek) 17 Okt-12 AprillDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
I puritani (Bellini) 25 OktDir: Leo McFall; Lav: Annette Zepperitz / Bernd-Dieter Müller
Der Bettelstudent (Millocker) 7 Nov-10 JuuliDir: Sierd Quarré; Lav: Wolfgang Quetes
Hansel und Gretel (Humperdinck) 28 Nov-3 JaanDir: Philippe Bach; Lav: Lars Wernecke
Der Rosenkavalier (Strauss) 5 Dets-28 MärtsDir: Philippe Bach; Lav: Rudolf Frey
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Veeb-20 JuuniDir: Arturo Alvarado; Lav: Joachim Schamberger
Don Pasquale (Donizetti) 24 Aprill-21 JuuniDir: Arturo Alvarado; Lav: Knut Weber
La traviata (Verdi) 26 Juuni-11 JuuliDir: Leo McFall; Lav: Christian Poewe
Tannhauser (Wagner) 6 Sept-28 JuuniDir: Philippe Bach / Leo McFall; Lav: Ansgar Haag
La traviata (Verdi) 20 Sept-10 JuuniDir: Leo McFall; Lav: Christian Poewe
Don Pasquale (Donizetti) 27 Sept-4 DetsDir: Arturo Alvarado; Lav: Knut Weber
Capriccio (Strauss) 16 Okt-26 MaiDir: Philippe Bach; Lav: Anthony Pilavachi
Hansel und Gretel (Humperdinck) 6 Nov-27 JaanDir: Philippe Bach; Lav: Lars Wernecke
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 10-13 DetsDir: Mario Hartmuth; Lav: Patric Seibert
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-24 AprillDir: Arturo Alvarado; Lav: Joachim Schamberger
Powder her face (Ades) 14 Jaan-23 AprillDir: Philippe Bach; Lav: Lars Wernecke
Der Rosenkavalier (Strauss) 30 Jaan-3 MärtsDir: Mario Hartmuth; Lav: Rudolf Frey
Regina (Lortzing) 18 Märts-4 JuuniDir: Arturo Alvarado; Lav: Lars Wernecke
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Mai-19 JuuniDir: Philippe Bach; Lav: Ansgar Haag
Grafin Mariza (Kalman,E) 24 Juuni-1 JuuliDir: NN; Lav: Wolfgang Dosch
Mönchengladbach, Theater Mönchengladbach  / 
My Fair Lady (Loewe) 26 Sept-23 DetsDir: Andreas Fellner; Lav: Roland Hüve
Don Giovanni (Mozart) 12 Okt-6 VeebDir: Alexander Steinitz; Lav: Kobie van Rensburg
Die Schone und das Biest (Spohr) 1 Nov-26 DetsDir: Karsten Seefing; Lav: Ulrich Proschka
Hoffmanns Erzahlungen (Offenbach) 23 Nov-27 MärtsDir: Alexander Steinitz; Lav: Hinrich Horstkotte
Manon (Massenet) 22 Veeb-25 AprillDir: Mihkel Kütson / Andreas Fellner; Lav: François De Carpentries
Peter Grimes (Britten) 2 Mai-16 JuuniDir: Mihkel Kütson; Lav: Roman Hovenbitzer
Ein Maskenball (Verdi) 11 Sept-9 Jaan
My Fair Lady (Loewe) 31 DetsDir: Andreas Fellner; Lav: Roland Hüve
Der Rosenkavalier (Strauss) 24 Jaan-1 MaiDir: Mihkel Kütson; Lav: Mascha Pörzgen
Frau Luna (Lincke) 12 Märts-21 Mai
Katja Kabanova (Janacek) 11 Juuni-10 Juuli
München, Bayerische Staatsoper  / 
Tosca (Puccini) 20-27 SeptDir: Asher Fisch; Lav: Luc Bondy
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 21 Sept-21 MärtsDir: Constantin Trinks; Lav: Martin Duncan
Die schweigsame Frau (Strauss) 25 Sept-11 OktDir: Pedro Halffter; Lav: Barrie Kosky
Simon Boccanegra (Verdi) 3-10 OktDir: Bertrand de Billy; Lav: Dmitri Tcherniakov
La clemenza di Tito (Mozart) 14-23 OktDir: Oksana Lyniv; Lav: Jan Bosse
Die Sache Makropulos (Janacek) 19 Okt-1 NovDir: Tomáš Hanus; Lav: Árpád Schilling
Die Soldaten (Zimmermann,B) 31 Okt-4 NovDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Mirandolina (Martinu) 8 Nov-2 DetsDir: Oksana Lyniv; Lav: Christian Stückl
Rigoletto (Verdi) 8-14 NovDir: Stefano Ranzani; Lav: Árpád Schilling
Nabucco (Verdi) 13-21 NovDir: Paolo Carignani; Lav: Yannis Kokkos
Manon Lescaut (Puccini) 15 Nov-7 DetsDir: Alain Altinoglu; Lav: Hans Neuenfels
Hansel und Gretel (Humperdinck) 25 Nov-4 JaanDir: Tomáš Hanus; Lav: Richard Jones
Il turco in Italia (Rossini) 28 Nov-5 DetsDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Christof Loy
Die Zauberflote (Mozart) 6 Dets-20 JuuniDir: Dan Ettinger / Asher Fisch; Lav: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 8-17 DetsDir: Ivor Bolton; Lav: Dieter Dorn
Carmen (Bizet) 19-26 DetsDir: Omer Meir Wellber; Lav: Lina Wertmüller
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20-27 DetsDir: Kirill Petrenko; Lav: Krzysztof Warlikowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 Dets-15 AprillDir: Asher Fisch; Lav: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 10-16 JaanDir: Constantinos Carydis; Lav: Stephan Kimmig
Guillaume Tell (Rossini) 18-25 JaanDir: Dan Ettinger; Lav: Antú Romero Nunes, Johannes Hofmann
La boheme (Puccini) 23-31 JaanDir: Dan Ettinger; Lav: Otto Schenk
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26 Jaan-11 VeebDir: Kirill Petrenko; Lav: Barbara Wysocka
Il trovatore (Verdi) 30 Jaan-10 VeebDir: Paolo Carignani; Lav: Olivier Py
Falstaff (Verdi) 12-19 VeebDir: Asher Fisch; Lav: Eike Gramss
Cosi fan tutte (Mozart) 16-22 VeebDir: Jérémie Rhorer; Lav: Dieter Dorn
Das Rheingold (Wagner) 20 Veeb-22 MärtsDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Madama Butterfly (Puccini) 21-26 VeebDir: Stefano Ranzani; Lav: Wolf Busse
Die Walkure (Wagner) 28 Veeb-23 MärtsDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
La cenerentola (Rossini) 1 Märts-26 AprillDir: Antonello Allemandi; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Siegfried (Wagner) 8-26 MärtsDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Gotterdammerung (Wagner) 20 Märts-5 AprillDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 28 Märts-4 AprillDir: Constantin Trinks; Lav: Richard Jones
Roberto Devereux (Donizetti) 7-17 AprillDir: Friedrich Haider; Lav: Christof Loy
Le comte Ory (Rossini) 12 Aprill-21 JuuniDir: Oksana Lyniv; Lav: Marcus H Rosenmüller
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 2-13 MaiDir: Dan Ettinger; Lav: Krzysztof Warlikowski
La forza del destino (Verdi) 4-10 MaiDir: Asher Fisch; Lav: Martin Kušej
Elektra (Strauss) 14-21 MaiDir: Asher Fisch; Lav: Herbert Wernicke
La traviata (Verdi) 24 Mai-4 JuuniDir: Oksana Lyniv; Lav: Günter Krämer
Lulu (Berg) 25 Mai-10 JuuniDir: Kirill Petrenko; Lav: Dmitri Tcherniakov
Pinocchio (Valtinoni) 5-11 JuuniDir: Stellario Fagone; Lav: Axel Ranisch
Norma (Bellini) 13-29 JuuniDir: Paolo Carignani; Lav: Jürgen Rose
Madama Butterfly (Puccini) 19-27 SeptDir: Keri-Lynn Wilson; Lav: Wolf Busse
Lulu (Berg) 20-26 SeptDir: Cornelius Meister; Lav: Dmitri Tcherniakov
Aida (Verdi) 25 Sept-7 OktDir: Dan Ettinger; Lav: Christof Nel
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10-16 OktDir: Francesco Angelico; Lav: Ferruccio Soleri
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-23 OktDir: Kirill Petrenko; Lav: Robert Carsen
Mefistofele (Boito) 24 Okt-15 NovDir: Omer Meir Wellber; Lav: Roland Schwab
Werther (Massenet) 25 Okt-4 NovDir: Asher Fisch; Lav: Jürgen Rose
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 7 Nov-30 AprillDir: Ivor Bolton / Christopher Moulds; Lav: Martin Duncan
Rigoletto (Verdi) 9-17 NovDir: Daniele Rustioni; Lav: Árpád Schilling
Cosi fan tutte (Mozart) 20-24 NovDir: Constantin Trinks; Lav: Dieter Dorn
Die Walkure (Wagner) 28 Nov-5 DetsDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Der feurige Engel (Prokofiev) 29 Nov-12 DetsDir: Vladimir Jurowski; Lav: Barrie Kosky
Gotterdammerung (Wagner) 13-19 DetsDir: Kirill Petrenko; Lav: Andreas Kriegenburg
Hansel und Gretel (Humperdinck) 14-22 DetsDir: Tomáš Hanus; Lav: Richard Jones
Die Zauberflote (Mozart) 23 Dets-2 JaanDir: Asher Fisch; Lav: August Everding
La boheme (Puccini) 30 Dets-5 JaanDir: Asher Fisch; Lav: Otto Schenk
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-8 JaanDir: Kirill Petrenko / Oksana Lyniv; Lav: Helmut Lehberger
Arabella (Strauss) 13-19 JaanDir: Constantin Trinks; Lav: Andreas Dresen
Don Giovanni (Mozart) 14-20 JaanDir: James Gaffigan; Lav: Stephan Kimmig
Dialogues des Carmelites (Poulenc) 23 Jaan-1 VeebDir: Bertrand de Billy; Lav: Dmitri Tcherniakov
South Pole (Srnka) 31 Jaan-11 VeebDir: Kirill Petrenko; Lav: Hans Neuenfels
Fidelio (Beethoven) 7-20 VeebDir: Zubin Mehta; Lav: Calixto Bieito
Norma (Bellini) 27 Veeb-4 MärtsDir: Paolo Carignani; Lav: Jürgen Rose
Un ballo in maschera (Verdi) 6 Märts-1 AprillDir: Zubin Mehta; Lav: Johannes Erath
Il trovatore (Verdi) 10-17 MärtsDir: Antonello Allemandi; Lav: Olivier Py
Lohengrin (Wagner) 20-31 MärtsDir: Lothar Koenigs; Lav: Richard Jones
Turandot (Puccini) 26 Märts-2 AprillDir: Dan Ettinger; Lav: Carlus Padrissa
Albert Herring (Britten) 5-14 AprillDir: Oksana Lyniv
Manon Lescaut (Puccini) 12-18 AprillDir: Asher Fisch; Lav: Hans Neuenfels
Elektra (Strauss) 13-22 AprillDir: Simone Young; Lav: Herbert Wernicke
Lucrezia Borgia (Donizetti) 20-28 AprillDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Christof Loy
Boris Godunow (Musorgsky) 23-29 AprillDir: Vasily Petrenko; Lav: Calixto Bieito
Der fliegende Hollander (Wagner) 5-11 MaiDir: Asher Fisch; Lav: Peter Konwitschny
Tosca (Puccini) 8-14 MaiDir: Karel Mark Chichon; Lav: Luc Bondy
Carmen (Bizet) 13-20 MaiDir: Dan Ettinger; Lav: Lina Wertmüller
Die Meistersinger von Nurnberg (Wagner) 16 Mai-4 JuuniDir: Kirill Petrenko; Lav: David Bösch
Die Sache Makropulos (Janacek) 18-24 MaiDir: Tomáš Hanus; Lav: Árpád Schilling
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25-31 MaiDir: Oksana Lyniv; Lav: Barbara Wysocka
La traviata (Verdi) 1-8 JuuniDir: Andrea Battistoni; Lav: Günter Krämer
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-18 JuuniDir: Ivor Bolton; Lav: Dieter Dorn
München, Staatstheater am Gärtnerplatz  / 
Die Zirkusprinzessin (Kalman,E) 17-23 SeptDir: Karsten Januschke; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Peter Grimes (Britten) 21 Okt-2 NovDir: Marco Comin; Lav: Balázs Kovalik
Aida (Verdi) 8-12 NovDir: Michael Brandstätter; Lav: Torsten Fischer
Wiener Blut (Strauss,J) 26 Nov-18 DetsDir: Michael Brandstätter; Lav: Nicole Claudia Weber
Don Pasquale (Donizetti) 17 Jaan-29 MärtsDir: Marco Comin / Oleg Ptashnikov; Lav: Brigitte Fassbaender
La resurrezione (concert) (Handel) 6 AprillDir: Marco Comin
Le Petit Faust (Herve) 16-23 MaiDir: Michael Brandstätter; Lav: Rudolf Frey
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 30 Mai-7 JuuniDir: Marco Comin / Jürgen Goriup; Lav: Stephanie Mohr
Cosi fan tutte (Mozart) 13-27 JuuniDir: Michael Brandstätter; Lav: Olivier Tambosi
Ein Sommernachtstraum (concert) (Mendelssohn) 25 JuuliDir: Marco Comin
La sonnambula (Bellini) 12 Okt-2 JuuliDir: Marco Comin; Lav: Michael Sturminger
La cenerentola (Rossini) 4-15 NovDir: Michael Brandstätter; Lav: Brigitte Fassbaender
Candide (Bernstein) 17 Dets-3 JaanDir: Marco Comin; Lav: Adam Cooper
Salon Pitzelberger (Offenbach) 14-17 JaanDir: Jürgen Goriup; Lav: Magdalena Schnitzler
Aida (Verdi) 12-18 MärtsDir: Marco Comin; Lav: Torsten Fischer
Der Bettelstudent (Millocker) 2-4 AprillDir: Michael Brandstätter; Lav: Emmy Werner
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 16-25 JuuniDir: Michael Brandstätter; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Wiener Blut (Strauss,J) 1-6 JuuliDir: Michael Brandstätter; Lav: Nicole Claudia Weber
Münster, Theater Münster  / 
Carmen (Bizet) 6 Sept-4 AprillDir: Fabrizio Ventura; Lav: Georg Köhl
Die Zauberflote (Mozart) 12 Okt-31 DetsDir: Fabrizio Ventura; Lav: Kobie van Rensburg
Die verkaufte Braut (Smetana) 1 Nov-12 VeebDir: Stefan Veselka; Lav: Yona Kim
Il maestro di musica (Pergolesi) 7 Dets-30 MärtsDir: Daniel Klein; Lav: Andreas Beuermann
Joseph Suss (Glanert) 7 Veeb-12 MärtsDir: Thorsten Schmid-Kapfenburg; Lav: Guy Montavon
Anything Goes (Porter) 28 Veeb-16 JuuniDir: Stefan Veselka; Lav: Ulrich Peters
Ariodante (Handel) 28 Märts-26 JuuniDir: Fabrizio Ventura; Lav: Kobie van Rensburg
La boheme (Puccini) 16 Mai-19 JuuniDir: Fabrizio Ventura; Lav: Pavel Fieber
Hoffmanns Erzahlungen (Offenbach) 29 Aug-24 JaanDir: Stefan Veselka; Lav: Ulrich Peters
Die Zauberflote (Mozart) 19 Sept-31 OktDir: Stefan Veselka; Lav: Kobie van Rensburg
Anything Goes (Porter) 26 Sept-31 DetsDir: Stefan Veselka; Lav: Ulrich Peters
Hansel und Gretel (Humperdinck) 17 Okt-17 MärtsDir: Stefan Veselka; Lav: Andreas Beuermann
Cosi fan tutte (Mozart) 19 Dets-29 MärtsDir: Fabrizio Ventura; Lav: Andreas Rosar
Frau Luna (Lincke) 27 Veeb-8 JuuniDir: Stefan Veselka; Lav: Holger Seitz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 9 Aprill-1 JuuliDir: Thorsten Schmid-Kapfenburg; Lav: Ulrich Peters
Cavalleria rusticana (Mascagni) 21 Mai-8 JuuliDir: Fabrizio Ventura; Lav: Philipp Kochheim
Der Bajazzo (Leoncavallo) 21 Mai-8 JuuliDir: Fabrizio Ventura; Lav: Philipp Kochheim
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Madame Butterfly (Puccini) 27 Sept-12 DetsDir: Markus Baisch; Lav: Jürgen Pöckel
Die lustige Witwe (Lehar) 18 Okt-20 DetsDir: Jörg Pitschmann / Markus Baisch; Lav: Wolfgang Lachnitt
La cenerentola (Rossini) 30 Okt-25 DetsDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
Die Zauberflote (Mozart) 12 Nov-22 DetsDir: Jörg Pitschmann; Lav: Markus Kopf
My Fair Lady (Loewe) 27 Nov-7 JuuniDir: Markus Baisch; Lav: Wolfgang Lachnitt
Les Pecheurs de perles (Bizet) 27 Dets-2 AprillDir: Markus Baisch
Don Giovanni (Mozart) 24 Jaan-13 MaiDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 14 Märts-25 AprillDir: Emiliano Greizerstein; Lav: Birgit Kronshage
La traviata (Verdi) 21 Märts-24 MaiDir: Jörg Pitschmann; Lav: Fabian von Matt
Martha (Flotow) 2 Mai-5 JuuniDir: Markus Baisch; Lav: Thomas M Meyer
Hello, Dolly! (Herman) 3-26 JuuliDir: Jörg Pitschmann / Markus Baisch; Lav: Wolfgang Lachnitt
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 17 Sept-23 OktDir: Emiliano Greizerstein; Lav: Birgit Kronshage
Die lustige Witwe (Lehar) 26 Sept-17 JaanDir: Jörg Pitschmann / Markus Baisch; Lav: Wolfgang Lachnitt
Hansel und Gretel (Humperdinck) 17 Okt-29 AprillDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
Martha (Flotow) 29 Okt-18 DetsDir: Markus Baisch; Lav: Thomas M Meyer
Die Zauberflote (Mozart) 18 Nov-23 DetsDir: Jörg Pitschmann; Lav: Markus Kopf
Attila (Verdi) 4 Dets-4 JuuniDir: Jörg Pitschmann
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 14+ JaanDir: Emiliano Greizerstein; Lav: Rebekah Rota
Der Mann von La Mancha (Leigh) 23 Jaan-17 JuuniDir: Markus Baisch; Lav: Wolfgang Lachnitt
La Traviata (Verdi) 30 Jaan-22 MärtsDir: Jörg Pitschmann; Lav: Fabian von Matt
Faust (Gounod) 19 Märts-16 MaiDir: Jörg Pitschmann; Lav: Wolfgang Lachnitt
Zar und Zimmermann (Lortzing) 7 Mai-18 JuuniDir: Markus Baisch; Lav: Birgit Kronshage
Im weißen Rossl (Benatzky) 8-31 JuuliDir: Jörg Pitschmann / Markus Baisch; Lav: Wolfgang Lachnitt
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 Sept-14 JaanDir: Markus L Frank; Lav: Achim Lenz
Die Banditen (Offenbach) 21 Nov-22 VeebDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Toni Burkhardt
Hansel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-26 DetsDir: Markus L Frank; Lav: Bianca Sue Henne
Rigoletto (Verdi) 14 Dets-14 MärtsDir: Markus L Frank; Lav: Katharina Thoma
Manon (Massenet) 30 Jaan-19 AprillDir: Markus L Frank; Lav: Toni Burkhardt
My Fair Lady (Loewe) 29 Aprill-6 JuuniDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Toni Burkhardt
Carmen (Bizet) 26 Juuni-18 JuuliDir: Markus L Frank / Michael Ellis Ingram; Lav: Alfonso Romero Mora
Faust (Gounod) 18 Sept-20 DetsDir: Markus L Frank; Lav: Toni Burkhardt
My Fair Lady (Loewe) 23 Okt-3 JaanDir: Michael Ellis Ingram; Lav: Toni Burkhardt
Der Zarewitsch (Lehar) 20 Nov-19 MärtsDir: Michael Ellis Ingram
Nabucco (Verdi) 22 Jaan-23 Aprill
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
My Fair Lady (Loewe) 28 Sept-31 DetsDir: Gábor Káli; Lav: Thomas Enzinger
Turandot (Puccini) 29 Sept-30 DetsDir: Peter Tilling; Lav: Calixto Bieito
Les Huguenots (Meyerbeer) 14 Okt-15 NovDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Tobias Kratzer
Hansel und Gretel (Humperdinck) 27 Okt-16 JaanDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Andreas Baesler
La Damnation de Faust (Berlioz) 22 Nov-21 JaanDir: Guido Johannes Rumstadt
Die Zauberflote (Mozart) 29 Nov-26 JaanDir: Peter Tilling; Lav: Laura Scozzi
Quai West (Campo) 12 Jaan-7 MärtsDir: Marcus Bosch; Lav: Kristian Frédric
Tristan und Isolde (Wagner) 1 Veeb-22 MärtsDir: Marcus Bosch / Peter Tilling; Lav: Monique Wagemakers
Krol Roger (Szymanowski) 9 Märts-9 MaiDir: Jacek Kaspszyk / Peter Tilling; Lav: Lorenzo Fioroni
La traviata (Verdi) 26 Märts-22 MaiDir: Marcus Bosch; Lav: Peter Konwitschny
Siegfried (Wagner) 8 Aprill-28 JuuniDir: Marcus Bosch; Lav: Georg Schmiedleitner
Un ballo in maschera (Verdi) 1 Juuni-14 JuuliDir: Marcus Bosch / Peter Tilling; Lav: Vincent Boussard
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 Juuni-21 JuuliDir: Peter Tilling / Guido Johannes Rumstadt; Lav: Mariame Clément
Gotterdammerung (Wagner) 11 Okt-24 JaanDir: Marcus Bosch / Guido Johannes Rumstadt; Lav: Georg Schmiedleitner
Un ballo in maschera (Verdi) 14 Okt-8 NovDir: Marcus Bosch; Lav: Vincent Boussard
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Okt-17 DetsDir: Peter Tilling; Lav: Mariame Clément
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 Nov-31 DetsLav: Waut Koeken
La boheme (Puccini) 16 Nov-31 JaanDir: Gábor Káli; Lav: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
La juive (Halevy) 12 Jaan-14 MärtsDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Gabriele Rech
Aus einem Totenhaus (Janacek) 7 Märts-22 MaiDir: Marcus Bosch; Lav: Calixto Bieito
Les pecheurs de perles (Bizet) 24 Aprill-13 JuuliDir: Gábor Káli
Rigoletto (Verdi) 23 Mai-22 Juuli
Don Giovanni (Mozart) 24 Juuni-17 JuuliDir: Gábor Káli; Lav: Georg Schmiedleitner
Oldenburg, Oldenburgisches Staatstheater  / 
Falstaff (Verdi) 27 Sept-15 AprillDir: Roger Epple; Lav: Tom Ryser
Hercules (Handel) 25 Okt-14 JuuniDir: Jörg Halubek; Lav: Jürgen Weber
Evita (Lloyd Webber) 15 Nov-26 MaiDir: Jürgen Grimm / Robin Davis / Carlos Vázquez; Lav: Erik Petersen
Der Vetter aus Dingsda (Kunneke) 10 Jaan-7 JuuniDir: Thomas Bönisch; Lav: Ralf Budde
Der Idiot (Weinberg) 24 Jaan-17 JuuliDir: Vito Cristofaro; Lav: Andrea Schwalbach
Pinocchios Abenteuer (Dove) 22 Märts-29 MaiDir: Carlos Vázquez; Lav: Jens Kerbel
La dame blanche (Boieldieu) 16 Mai-16 JuuliDir: Vito Cristofaro; Lav: Nadja Loschky
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Juuni-15 JuuliDir: Roger Epple; Lav: Rudolf Frey
Manon Lescaut (Puccini) 26 Sept-17 VeebDir: Roger Epple; Lav: Peter Hailer
Xerxes (Handel) 10 Okt-24 AprillDir: Jörg Halubek; Lav: Jakob Peters-Messer
Le nozze di Figaro (Mozart) 17 Okt-21 AprillDir: Vito Cristofaro; Lav: Rudolf Frey
Die lustige Witwe (Lehar) 7 Nov-21 JuuniDir: Vito Cristofaro; Lav: Ansgar Weigner
Hansel und Gretel (Humperdinck) 6 Dets-14 VeebDir: Roger Epple; Lav: Michael Moxham
Evita (Lloyd Webber) 17+ DetsDir: Jürgen Grimm / Robin Davis / Carlos Vázquez; Lav: Erik Petersen
Satyagraha (Glass) 6 Veeb-9 JuuniDir: Carlos Vázquez; Lav: Andrea Schwalbach
La Voix humaine (Poulenc) 19 Märts-12 MaiDir: Carlos Vázquez; Lav: Julia Wissert
Trouble in Tahiti (Bernstein) 19 Märts-12 MaiDir: Carlos Vázquez; Lav: Julia Wissert
Ein Sommernachtstraum (Britten) 9 Aprill-24 JuuniDir: Vito Cristofaro; Lav: Tom Ryser
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 10+ AprillDir: Elias Corrinth; Lav: Jens Kerbel
Christina Regina di Svezia (Foroni) 21 Mai-22 JuuniDir: Vito Cristofaro; Lav: Michael Sturm
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
Der Wildschutz (Lortzing) 29 Nov-26 AprillDir: An-Hoon Song; Lav: Sandra Wissmann
The Comedian Harmonists (Wittenbrink) 12 Sept-1 MärtsDir: Florian Appel; Lav: Alexander May
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Okt-20 DetsDir: Andreas Hotz; Lav: Peter Lund
Soldaten (Gurlitt) 17 Jaan-27 VeebDir: Andreas Hotz; Lav: Florian Lutz
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 14 Märts-6 JuuniDir: An-Hoon Song; Lav: Guillermo Amaya
Carmen (Bizet) 2 Mai-2 JuuliDir: Daniel Inbal; Lav: Adriana Altaras
Germanicus (Telemann) 20 Juuni-9 JuuliDir: Daniel Inbal; Lav: Alexander May
Carmen (Bizet) 3 Sept-4 OktDir: Daniel Inbal; Lav: Adriana Altaras
Simon Boccanegra (Verdi) 10 Okt-4 VeebDir: Andreas Hotz; Lav: Jochen Biganzoli
My Fair Lady (Loewe) 28 Nov-8 MaiDir: An-Hoon Song; Lav: Marcel Keller
Owen Wingrave (Britten) 16 Jaan-14 AprillDir: Daniel Inbal; Lav: Floris Visser
Lohengrin (Wagner) 19 Märts-3 JuuniDir: Andreas Hotz; Lav: Yona Kim
Elektra (Strauss) 21 Mai-17 JuuniDir: Andreas Hotz
Passau, Landestheater Niederbayern (Landshut, Passau, Straubing)  / 
La traviata (Verdi) 10 Okt-6 AprillDir: Basil H E Coleman; Lav: Amir Hosseinpour
Alcina (Handel) 25 Okt-7 DetsDir: Hans Huyssen; Lav: Kobie van Rensburg
West Side Story (Bernstein) 22 Nov-11 JaanDir: Basil H E Coleman; Lav: Stefan Tilch
Der Bettelstudent (Millocker) 24 Jaan-10 JuuliDir: Kai Röhrig; Lav: Mareike Zimmermann
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 21 Märts-10 MaiDir: Basil H E Coleman; Lav: Ultz
Carmen (Bizet) 16 Mai-5 JuuliDir: Basil H E Coleman; Lav: Jonathan Lunn
Wiener Blut (Strauss,J) 12 SeptDir: Christine Strubel; Lav: Markus Bartl
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 7 NovDir: Christoph Hammer; Lav: Sebastian Kerssenbrock
La straniera (Bellini) 19 DetsDir: Basil H E Coleman; Lav: Alberto Jona
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 27 VeebDir: Basil H E Coleman; Lav: Margit Gilch
Tristan und Isolde (Wagner) 8 AprillDir: Basil H E Coleman; Lav: Stefan Tilch
Aida (Verdi) 14 MaiDir: Basil H E Coleman; Lav: Stephen Medcalf
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Tosca (Puccini) 19 Sept-25 MärtsDir: Markus Huber; Lav: Bettina Lell
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 15 Nov-25 AprillDir: Martin Hannus; Lav: Andrea Raabe
My Fair Lady (Loewe) 6 Märts-6 AprillDir: Tobias Leppert / Diethard Stephan Haupt; Lav: David Gravenhorst
Rusalka (Dvorak,A) 15 Märts-20 MaiDir: Martin Hannus; Lav: Bettina Lell
Sweeney Todd (Sondheim) 23 Aprill-28 JuuniDir: Tobias Leppert; Lav: Toni Burkhardt
Lohengrin (Wagner) 6 Juuni-10 JuuliDir: Markus Huber; Lav: Wolf Widder
Nabucco (Verdi) 18 Sept-31 JaanDir: Markus Huber; Lav: Thomas Münstermann, Guido Markowitz, Alexander May, Caroline Stolz
Die Kronung der Poppea (Monteverdi) 31 Okt-4 MärtsDir: Markus Huber; Lav: Alexander May
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 11 Dets-15 JuuniDir: Mino Marani; Lav: Ansgar Weigner
Street Scene (Weill) 23 Jaan-10 JuuniDir: Markus Huber; Lav: Thomas Münstermann
Die Blume von Hawaii (Abraham) 19 Märts-15 JuuliDir: Tobias Leppert; Lav: Jean Renshaw
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Aprill-14 JuuliDir: Mino Marani; Lav: Ansgar Weigner
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Carmen (Bizet) 20 Sept-25 JaanDir: Tobias Engeli; Lav: Søren Schuhmacher
Madame Pompadour (Fall) 8 Nov-23 VeebDir: Lutz de Veer; Lav: Valentina Simeonova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 Aprill-19 JuuniDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 30 Mai-21 JuuniDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel
Faust (Gounod) 10-18 JuuliDir: Thomas Peuschel; Lav: Jürgen Pöckel
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 1 NovDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel
Der Vogelhandler (Zeller,C) 14 Nov-11 DetsDir: Thomas Peuschel; Lav: Wolfgang Dosch
Luisa Miller (Verdi) 9 Jaan-28 VeebDir: Lutz de Veer; Lav: Thilo Reinhardt
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 7 VeebDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel
Ritter Blaubart (Offenbach) 12-29 MärtsDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel
Kiss me, Kate (Porter) 7 Mai-7 JuuniDir: Thomas Peuschel; Lav: Christian Poewe
Potsdam, Hans Otto Theater  / 
Betulia liberata (Mozart) 28 Nov-6 DetsDir: Antonello Manacorda; Lav: Jakob Peters-Messer
Cain und Abel (Scarlatti,A) 20-28 NovDir: Bernhard Forck; Lav: Andrea Moses
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Der Schauspieldirektor (Mozart) 7 SeptDir: Florian Merz; Lav: Manuel Schöbel, Peter Kube
Frau Luna (Lincke) 19 Sept-21 NovDir: Hans-Peter Preu; Lav: Susanne Knapp
Ariadne auf Naxos (Strauss) 28 Sept-27 DetsDir: Jan Michael Horstmann / Hans-Peter Preu; Lav: Annette Jahns
Edipo Re (Leoncavallo) 11 Okt-29 JaanDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Holger Potocki
Gianni Schicchi (Puccini) 11 Okt-29 JaanDir: Hans-Peter Preu; Lav: Holger Potocki
Im weissen Rossl (Benatzky) 6 NovDir: Hans-Peter Preu / Thomas Gläser; Lav: Manuel Schöbel
Hansel und Gretel (Humperdinck) 4-23 DetsDir: Matthias Mücksch; Lav: Helen Malkowsky
Medee (Charpentier,M) 5 Dets-10 JaanDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Jan Michael Horstmann
Ein Maskenball (Verdi) 17 Jaan-9 MaiDir: Christian Voß / Florian Merz; Lav: Sebastian Ritschel
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 14 Märts-6 AprillDir: Jan Michael Horstmann / Florian Merz; Lav: Anja Sündermann
Das Feuerwerk (Burkhard) 4 Aprill-14 JuuniDir: Hans-Peter Preu; Lav: Peter Kube
Dido und Aeneas (Purcell) 18 Aprill-17 MaiDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Carlos Matos
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Aprill-27 JuuniDir: Hans-Peter Preu / Florian Merz; Lav: Wolfgang Dosch
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 23 Mai-19 JuuniDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Manuel Schöbel
Der Freischutz (Weber) 15-29 AugDir: Hans-Peter Preu / Jan Michael Horstmann; Lav: Horst Otto Kupich
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 11 Sept-29 MaiDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Manuel Schöbel
Ein Maskenball (Verdi) 13 Sept-11 OktDir: Christian Voß / Florian Merz; Lav: Sebastian Ritschel
Das Feuerwerk (Burkhard) 24 Okt-31 DetsDir: Thomas Gläser; Lav: Peter Kube
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1 Nov-27 AprillDir: Florian Merz / Hans-Peter Preu; Lav: Wolfgang Dosch
Gold! (Evers) 26 Nov-17 DetsDir: Matthias Mücksch/ Uwe Zimmermann; Lav: Klaus-Peter Fischer
Hansel und Gretel (Humperdinck) 9-26 DetsDir: Matthias Mücksch / Florian Merz; Lav: Helen Malkowsky
Don Carlo (Verdi) 16 Jaan-24 AprillDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Michael Heinicke
Carmen (Bizet) 9 Aprill-14 MaiDir: Hans-Peter Preu; Lav: Manuel Schöbel, Ute Raab
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Die Zauberflote (Mozart) 21 Sept-2 JuuliDir: Tom Woods / Israel Gursky / Alistair Lilley; Lav: Matthias Reichwald
Tristan und Isolde (Wagner) 27 Sept-3 JaanDir: Tetsuro Ban; Lav: Lotte de Beer
Rigoletto (Verdi) 25 Okt-30 MärtsDir: Tetsuro Ban / Israel Gursky; Lav: Brigitte Fassbaender
Der Vogelhandler (Zeller,C) 6 Dets-16 JuuniDir: Tom Woods / Israel Gursky; Lav: Dominik Wilgenbus
Doktor Schiwago (Lubchenko) 24 Jaan-28 MaiDir: Anton Lubchenko; Lav: Silviu Purcărete
Rotkappchen (Barab) 16-18 AprillDir: Satomi Nishi; Lav: Eva Maria Eiberger
Saul (Handel) 25 Aprill-16 JuuliDir: György Mészáros / Israel Gursky; Lav: Lydia Steier
The Little Sweep (Britten) 20-21 MaiDir: Matthias Schlier; Lav: Eva-Maria Eiberger
Madama Butterfly (Puccini) 13 Juuni-19 JuuliDir: Tetsuro Ban / Israel Gursky; Lav: Johannes Pölzgutter
Hans Heiling (Marschner) 19 Sept-28 OktDir: Tom Woods; Lav: Florian Lutz
Madama Butterfly (Puccini) 27 Sept-11 NovDir: Tetsuro Ban; Lav: Johannes Pölzgutter
Cosi fan tutte (Mozart) 24 Okt-14 MaiDir: Tetsuro Ban; Lav: Andreas Baesler
Die Zauberflote (Mozart) 22 Nov-28 MärtsDir: Tetsuro Ban; Lav: Matthias Reichwald
Im weissen Rossl (Benatzky) 8 Dets-15 JuuniDir: György Mészáros; Lav: Thomas Enzinger
Goyescas (Granados) 23 Jaan-16 JuuniDir: Tetsuro Ban; Lav: Bernd Liepold-Mosser
Gianni Schicchi (Puccini) 23 Jaan-16 JuuniDir: Tetsuro Ban; Lav: Bernd Liepold-Mosser
La cenerentola (Rossini) 4-24 JuuliDir: Tetsuro Ban; Lav: Uwe Schwarz
Remscheid, Theater der Stadt Remscheid  / 
Ein Kafig voller Narren (Herman) 16 Nov
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 13 Jaan
Maske in Blau (Raymond) 3 VeebDir: Heinz Hellberg
Hansel und Gretel (Humperdinck) 15 MärtsDir: Peter Kuhn; Lav: Andreas Meyer-Hanno
Cosi fan tutte (Mozart) 16-17 MaiDir: Peter Kuhn; Lav: Igor Folwill
Die lustige Witwe (Lehar) 13 Sept
Der Bettelstudent (Millocker) 10 Jaan
Don Giovanni (Mozart) 10 Märts
La clemenza di Tito (Mozart) 14-15 Mai
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Untergang der Titanic (Siebert) 20 Sept-25 OktDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Sewan Latchinian
Don Giovanni (Mozart) 15 Nov-21 JaanDir: David Parry; Lav: Lars Franke
Hansel und Gretel (Humperdinck) 20-26 DetsDir: Manfred Hermann Lehner / Hans-Christoph Borck; Lav: Rainer Wenke(original), Stefan Bilz(revival)
Symphony 9 (concert) (Beethoven) 29-31 DetsDir: Robin Engelen
Maometto II (concert) (Rossini) 9-29 JaanDir: David Parry
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 Veeb-17 AprillDir: Robin Engelen; Lav: Johanna Schall
Ein Maskenball (Verdi) 16 Mai-5 SeptDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Edward Dick
Im Weissen Rossl (Benatzky) 4 Juuli-8 JaanDir: Hans-Christoph Borck; Lav: Lars Franke
Ein Maskenball (Verdi) 5-20 SeptDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Edward Dick
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 25+ OktLav: Babette Bartz
Gold! (Evers) 29+ Nov
Ermione (Rossini) 5+ MärtsDir: David Parry; Lav: Lars Franke
Falstaff (Verdi) 30+ AprillDir: Robin Engelen; Lav: Anja Nicklich
Candide (Bernstein) 26+ JuuniDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Johanna Schall
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 4 Okt-3 AprillDir: Eraldo Salmieri; Lav: Ben Baur
Stabat Mater (Pergolesi) 5 Okt-11 JaanDir: Nicholas Milton; Lav: Aurelia Eggers
La finta giardiniera (Mozart) 8 Okt-31 DetsDir: Ulrich Cornelius Maier; Lav: Tom Ryser
Hansel und Gretel (Humperdinck) 16 Nov-25 DetsDir: Nicholas Milton; Lav: Andreas Gergen
Der fliegende Hollander (Wagner) 30 Nov-10 JuuniDir: Nicholas Milton; Lav: Aurelia Eggers
Tosca (Puccini) 4-16 JaanDir: Nicholas Milton; Lav: Dagmar Schlingmann
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 25 Jaan-26 JuuniDir: Thomas Peuschel; Lav: Solvejg Bauer
Der goldene Hahn (Rimsky-Korsakov) 14 Märts-26 MaiDir: Christopher Ward; Lav: Johannes Pölzgutter
Ein Maskenball (Verdi) 13 Juuni-25 JuuliDir: Nicholas Milton; Lav: Tom Ryser
Bluthaus (Haas,Georg) 17-18 JuuliDir: Christopher Ward; Lav: Peter Mussbach
Don Giovanni (Mozart) 19 Sept-19 MärtsDir: Nicholas Milton; Lav: Dagmar Schlingmann
Ein Maskenball (Verdi) 30 Okt-10 JaanDir: Nicholas Milton; Lav: Tom Ryser
Die Piraten von Penzance (Sullivan,A) 22 Nov-29 JaanDir: Stefan Neubert; Lav: Mike Leigh
Die Zauberflote (Mozart) 28 NovDir: Constantin Trinks; Lav: Andreas Gergen
Platee (Rameau) 16 Jaan-14 JuuniDir: Christopher Ward; Lav: Stijn Celis
Madama Butterfly (Puccini) 20 Veeb-10 AprillDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Dagmar Schlingmann
Peter Grimes (Britten) 12 Märts-25 JuuniDir: Nicholas Milton; Lav: Brigitte Fassbaender
Rusalka (Dvorak,A) 23 Aprill-10 JuuliDir: Christopher Ward; Lav: David Hermann
Rigoletto (Verdi) 7 Mai-9 JuuliDir: Christopher Ward; Lav: Dagmar Schlingmann
Falstaff (Verdi) 11 Juuni-17 JuuliDir: Nicholas Milton; Lav: Johannes Pölzgutter
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater  / 
Nabucco (Verdi) 1-3 AugDir: Daniel Huppert; Lav: Georg Rootering
La boheme (Puccini) 19 Sept-11 AprillDir: Daniel Huppert; Lav: Gregor Horres
Rusalka (Dvorak,A) 17 Okt-16 JaanDir: Daniel Huppert; Lav: Hendrik Müller
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 Nov-18 JaanDir: Gregor Rot; Lav: Frank-Bernd Gottschalk
Carmen (adaptation) (Bizet) 15 Nov-19 DetsDir: Martin Schelhaas; Lav: Kornelia Repschläger
Sigurd der Drachentoter (Pape) 19 Nov-27 DetsDir: Friedemann Braun; Lav: Markus Wünsch
Der Wildschutz (Lortzing) 23 Jaan-5 JuuniDir: Gregor Rot / Martin Schelhaas; Lav: Kornelia Repschläger
The Rake's Progress (Stravinsky) 17 Aprill-13 JuuniDir: Gregor Rot; Lav: Arila Siegert
Winterreise (Schubert) 24 Aprill-6 JuuniDir: Clemens Michael Kraft; Lav: Hendrik Müller
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 3 Mai-17 JuuniDir: Daniel Huppert / Gregor Rot; Lav: Georg Rootering
La traviata (Verdi) 3 Juuli-9 AugDir: Daniel Huppert; Lav: Georg Rootering
Winterreise (Schubert) 13 SeptDir: Clemens Michael Kraft; Lav: Hendrik Müller
Die Dreigroschenoper (Weill) 27 Sept-12 Nov
Der Wildschutz (Lortzing) 3 Okt-20 DetsDir: Gregor Rot / Martin Schelhaas; Lav: Kornelia Repschläger
Die Zauberflote (Mozart) 23 Okt-23 NovDir: Gregor Rot; Lav: David Freeman
Sigurd der Drachentoter (Pape) 8 NovDir: Friedemann Braun; Lav: Markus Wünsch
Der Vetter aus Dingsda (Kunneke) 13 Nov-26 DetsDir: Thomas Möckel; Lav: Jörg Schade
Rusalka (Dvorak,A) 15 Nov-10 DetsDir: Daniel Huppert; Lav: Hendrik Müller
The Rake's Progress (Stravinsky) 2-4 DetsDir: Gregor Rot; Lav: Arila Siegert
Die lustige Witwe (Lehar) 22+ JaanDir: Gregor Rot; Lav: Cordula Däuper
Salome (Strauss) 22 AprillDir: Daniel Huppert; Lav: Kornelia Repschläger
Die verkaufte Braut (Smetana) 28 AprillDir: Gregor Rot; Lav: Frank-Bernd Gottschalk
Aida (Verdi) 8 JuuliDir: Daniel Huppert; Lav: Georg Rootering
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 13 SeptDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Der Freischutz (Weber) 11 OktDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Die verkaufte Braut (Smetana) 31 OktDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Hansel und Gretel (Humperdinck) 13 DetsDir: Egbert Funk; Lav: Horst Kupich
Der Bettelstudent (Millocker) 19 DetsDir: Henning Ehlert; Lav: Horst Kupich
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 MärtsDir: Golo Berg; Lav: Susanne Knapp
Cosi fan tutte (Mozart) 25 AprillDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Das schlaue Fuchslein (Janacek) 10 OktDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Grafin Mariza (Kalman,E) 28 NovDir: Florian Csizmadia; Lav: Klaus Seiffert
Carmen (Bizet) 12 MärtsDir: Golo Berg; Lav: Horst Kupich
Don Pasquale (Donizetti) 21 MaiDir: Florian Csizmadia; Lav: Klaus Gehre
Stuttgart, Staatstheater Stuttgart  / 
La boheme (Puccini) 27 Sept-12 DetsDir: Simon Hewett; Lav: Andrea Moses
Tristan und Isolde (Wagner) 28 Sept-21 DetsDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler
Der Freischutz (Weber) 5 Okt-3 NovDir: Timo Handschuh; Lav: Achim Freyer
Jakob Lenz (Rihm) 25 Okt-15 DetsDir: Franck Ollu; Lav: Andrea Breth
Ariadne auf Naxos (Strauss) 9 Nov-20 JaanDir: Georg Fritzsch; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Chowanschtschina (Musorgsky) 23 Nov-23 DetsDir: Simon Hewett; Lav: Andrea Moses
Madama Butterfly (Puccini) 19 Dets-26 MaiDir: Giuliano Carella / Ivan Anguélov; Lav: Monique Wagemakers
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Dets-11 VeebDir: David Parry; Lav: Beat Fäh
Nabucco (Verdi) 12 Jaan-14 MärtsDir: Simon Hewett; Lav: Rudolf Frey
La traviata (Verdi) 25 Jaan-19 MärtsDir: Giuliano Carella; Lav: Ruth Berghaus
Jenufa (Janacek) 1 Veeb-27 MärtsDir: Sylvain Cambreling; Lav: Calixto Bieito, Lydia Steier
Vologeso (Jommelli) 15 Veeb-4 JuuniDir: Gabriele Ferro; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
La cenerentola (Rossini) 1 Märts-6 AprillDir: Manlio Benzi; Lav: Andrea Moses
Platee (Rameau) 22 Märts-8 MaiDir: Christian Curnyn; Lav: Calixto Bieito
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 Aprill-24 MaiDir: Marc Soustrot; Lav: Stefan Herheim
Nixe (Dvorak,A) 16-25 AprillDir: Till Drömann; Lav: Barbara Tacchini
Luisa Miller (Verdi) 25 Aprill-22 JuuniDir: Marco Comin; Lav: Markus Dietz
Cosi fan tutte (Mozart) 31 Mai-3 JuuliDir: Sylvain Cambreling; Lav: Yannis Houvardas
Into the Little Hill (Benjamin,G) 11 Juuni-4 JuuliDir: Nicholas Kok; Lav: Jenke Nordalm
Rigoletto (Verdi) 28 Juuni-18 JuuliDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Fledermaus (Strauss,J) 5-19 JuuliDir: Simon Hewett; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Falstaff (Verdi) 26 Sept-23 OktDir: Sylvain Cambreling / Daniele Rustioni; Lav: Andrea Moses
Der Freischutz (Weber) 27 Sept-30 DetsDir: Roland Kluttig / Simon Hewett; Lav: Achim Freyer
Madama Butterfly (Puccini) 28 Sept-14 DetsDir: Simon Hewett; Lav: Monique Wagemakers
Fidelio (Beethoven) 25 Okt-15 NovDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Cosi fan tutte (Mozart) 1 Nov-26 JaanDir: Uwe Sandner; Lav: Yannis Houvardas
Salome (Strauss) 22 Nov-30 JaanDir: Emilio Pomárico / Georg Fritzsch; Lav: Kirill Serebrennikov
La boheme (Puccini) 24 Nov-1 VeebDir: Simon Hewett; Lav: Andrea Moses
Peter Pan (Ayres) 12 Dets-5 JaanDir: Roland Kluttig; Lav: Frank Hilbrich
La cenerentola (Rossini) 17 Dets-16 VeebDir: Stephen Barlow; Lav: Andrea Moses
Jenufa (Janacek) 9 Jaan-23 VeebDir: Sylvain Cambreling; Lav: Calixto Bieito
The Fairy Queen (Purcell) 31 Jaan-22 VeebDir: Christian Curnyn; Lav: Calixto Bieito
Der Rosenkavalier (Strauss) 14 Veeb-28 MärtsDir: Georg Fritzsch; Lav: Stefan Herheim
Carmen (Bizet) 21 Veeb-19 AprillDir: Marc Soustrot / Willem Wentzel; Lav: Sebastian Nübling
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Veeb-26 JuuniDir: Maurizio Barbacini; Lav: Beat Fäh
Tosca (Puccini) 27 Veeb-11 MaiDir: Simon Hewett; Lav: Willy Decker
Hoffmanns Erzahlungen (Offenbach) 19 Märts-4 MaiDir: Sylvain Cambreling / Gregor Bühl; Lav: Christoph Marthaler, Joachim Rathke
Reigen (Boesmans) 24 Aprill-3 JuuniDir: Sylvain Cambreling; Lav: Susanne Kennedy
Rigoletto (Verdi) 27 Aprill-25 JuuliDir: Giuliano Carella; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Chowanschtschina (Musorgsky) 8 Mai-12 JuuniDir: Simon Hewett; Lav: Andrea Moses
Berenike, Konigin von Armenien (Jommelli) 16 Mai-22 JuuniDir: Gabriele Ferro; Lav: Jossi Wieler
Tristan und Isolde (Wagner) 29 Mai-7 JuuliDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die Puritaner (Bellini) 8-27 JuuliDir: Gabriele Ferro; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Trier, Theater Trier  / 
Carmen (Bizet) 14 Sept-17 DetsDir: Victor Puhl / Joongbae Jee; Lav: Sebastian Welker
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 8 Nov-10 MaiDir: Joongbae Jee; Lav: Alexander Kerbst
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 17 Jaan-28 MärtsDir: Victor Puhl / Joongbae Jee; Lav: Sven Grützmacher
Der Mann von La Mancha (Leigh) 21 Märts-2 MaiDir: Christoph Jung; Lav: Gerhard Weber
La clemenza di Tito (Mozart) 7 Juuni-21 JuuliDir: Joongbae Jee; Lav: Nina Kühner
Fidelio (Beethoven) 19 Sept-30 OktDir: Victor Puhl; Lav: Tilman Knabe
Sweeney Todd (Sondheim) 27 Sept-28 OktDir: Hariklia Apostolu; Lav: Rose Divine
Die Großherzogin von Gerolstein (Offenbach) 5 Dets-17 AprillLav: Manuel Schmitt
Tosca (Puccini) 16 Jaan-13 MärtsDir: Victor Puhl; Lav: Alexander Charim
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 5+ JuuniLav: Julia Haebler
Ulm, Theater Ulm  / 
La traviata (Verdi) 25 Sept-25 VeebDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Die lustige Witwe (Lehar) 6 Nov-22 MärtsDir: Michael Weiger; Lav: Benjamin Künzel
Hansel und Gretel (Humperdinck) 16 Nov-28 DetsDir: Daniel Montané; Lav: Benjamin Künzel
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 18 Dets-1 AprillDir: Hendrik Haas; Lav: Matthias Kaiser
Medee (Cherubini) 5 Veeb-27 MaiDir: Daniel Montané; Lav: Igor Folwill
Cosi fan tutte (Mozart) 26 Märts-10 JuuniDir: Timo Handschuh; Lav: Antje Schupp
Peter Grimes (Britten) 7 Mai-9 JuuliDir: Daniel Montané; Lav: Matthias Kaiser
West Side Story (Bernstein) 13 Juuni-15 JuuliDir: Hendrik Haas; Lav: Rhys Martin
Turandot (Puccini) 24 Sept-24 JaanDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Don Giovanni (Mozart) 10 Dets-17 AprillDir: Joongbae Jee; Lav: Matthias Kaiser
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 4 Veeb-22 MaiDir: Michael Weiger; Lav: Andreas von Studnitz
Schon ist die Welt (Lehar) 5 Märts-9 JuuniLav: Benjamin Künzel
Lohengrin (Wagner) 24 Märts-19 JuuniDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Werther (Massenet) 5 Mai-17 JuuniDir: Joongbae Jee; Lav: NN
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
La boheme (Puccini) 6 Sept-7 MaiDir: Massimo Zanetti / Martin Hoff; Lav: Bettina Bruinier
Jonny spielt auf (Krenek) 14 Sept-30 NovDir: Martin Hoff; Lav: Frank Hilbrich
Pettersson und Findus und der Hahn im Korb (Ramdohr) 16 Sept-6 AprillDir: André Kassel; Lav: Gabriele Wiesmüller
Werther (Massenet) 18 Sept-15 NovDir: Martin Hoff; Lav: Michael Talke
Der Rosenkavalier (Strauss) 31 Okt-7 JuuniDir: Stefan Solyom; Lav: Vera Nemirova
Lohengrin (Wagner) 20 Dets-19 AprillDir: Stefan Solyom; Lav: Tobias Kratzer
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Jaan-21 MärtsDir: Martin Hoff; Lav: Nina Gühlstorff
I masnadieri (Verdi) 31 Jaan-6 JuuniDir: Martin Hoff; Lav: Volker Lösch
Erzahl mir von Oma (Grieg) 5 Märts-27 MaiDir: André Kassel / Sebastian Ludwig; Lav: Julia Huebner
Wie werde ich reich und glucklich? (Spoliansky) 20 Märts-30 MaiDir: Dirk Sobe; Lav: Christian Weise
Vom Larm der Welt (Helbig) 3 Aprill-15 MaiDir: Stefan Solyom; Lav: Hasko Weber
Die Zauberflote (Mozart) 26 Aprill-25 JuuniDir: Stefan Solyom / Martin Hoff; Lav: Nina Gühlstorff
Lola rennt (Vollmer) 13 Juuni-2 JuuliDir: Martin Hoff; Lav: Michael Dissmeier, Christian Wiehle
Der Triumph des Todes (Rzewski) 30 Aug-16 OktDir: Martin Hoff; Lav: Alexander Fahima
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Sept-21 JaanDir: Stefan Solyom / Dominik Beykirch; Lav: Sabine Hartmannshenn
Lola rennt (Vollmer) 24 Sept-14 NovDir: Martin Hoff; Lav: Michael Dissmeier, Christian Wiehle
Die Zauberflote (Mozart) 2 Okt-23 JaanDir: Stefan Solyom / Martin Hoff; Lav: Nina Gühlstorff
Der Rosenkavalier (Strauss) 17 Okt-8 NovDir: Stefan Solyom; Lav: Vera Nemirova
Die Schneekonigin (Albrecht) 28 Nov-17 JaanDir: George Alexander Albrecht / Dominik Beykirch; Lav: Maximilian von Mayenburg
La traviata (Verdi) 4 Dets-14 JaanDir: Stefan Solyom / Martin Hoff; Lav: Karsten Wiegand
Wie werde ich reich und glucklich? (Spoliansky) 10+ DetsDir: Dirk Sobe; Lav: Christian Weise
Der Freischutz (Weber) 6+ VeebDir: Martin Hoff; Lav: Andrea Moses
My Fair Lady (Loewe) 17+ AprillDir: Martin Hoff / Dominik Beykirch; Lav: Anthony Pilavachi
Die Meistersinger von Nurnberg (Wagner) 19+ NovDir: Joana Mallwitz / NN; Lav: Vera Nemirova
Wiesbaden, Hessiches Staatstheater  / 
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 12 Sept-3 MaiDir: Zsolt Hamar; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Die Dreigroschenoper (Weill) 13 Sept-14 VeebDir: Christoph Stiller / Daniela Musca; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Sept-25 OktDir: Konrad Junghänel; Lav: Cesare Lievi
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 5 Okt-3 JaanDir: Christoph Stiller; Lav: Michiel Dijkema
La boheme (Puccini) 10 Okt-26 DetsDir: Zsolt Hamar; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
Candide (Bernstein) 31 Okt-12 DetsDir: Albert Horne; Lav: Bernd Mottl
Norma (Bellini) 18 Jaan-29 MaiDir: Will Humburg; Lav: Gabriele Rech
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 Jaan-27 VeebDir: Michael Helmrath; Lav: Jakob Peters-Messer
La traviata (Verdi) 6 Märts-27 MaiDir: Zsolt Hamar; Lav: Nicolas Brieger
Lohengrin (Wagner) 15 Märts-25 MaiDir: Zsolt Hamar; Lav: Kirsten Harms
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 28 Märts-12 JuuliDir: Konrad Junghänel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Herzog Blaubarts Burg (Bartok) 19 Aprill-21 JuuniDir: Zsolt Hamar; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
La Voix Humaine (Poulenc) 19 Aprill-21 JuuniDir: Zsolt Hamar; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
The Turn of the Screw (Britten) 1 Mai-9 JuuliDir: Zsolt Hamar; Lav: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 23 Mai-18 JuuniDir: Will Humburg; Lav: Sandra Leupold
La Daphne (concert) (Gagliano) 28 MaiDir: Thomas de Vries
Catone in Utica (Vinci) 30 MaiDir: Riccardo Minasi; Lav: Jakob Peters-Messer
Don Pasquale (Donizetti) 17 Juuni-10 JuuliDir: Daniela Musca; Lav: Markus Bothe
Orpheus und Eurydike (Gluck) 25 Juuni-11 JuuliDir: Konrad Junghänel; Lav: Ingo Kerkhof
Otello (Verdi) 17 Sept-17 OktDir: Leo McFall; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Der fliegende Hollander (Wagner) 25 Sept-1 MaiDir: Zsolt Hamar; Lav: Michiel Dijkema
Der Graf von Luxemburg (Lehar) 17 Okt-11 MärtsDir: Daniela Musca / Lynn Kao; Lav: Markus Meyer
Cosi fan tutte (Mozart) 1 Nov-13 MaiDir: Konrad Junghänel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Die Irrungen der Liebe (Scarlatti,A) 1 Nov-6 DetsDir: Christian Rohrbach; Lav: Peer Boysen
Hansel und Gretel (Humperdinck) 15 Nov-31 DetsDir: Michael Helmrath / Christoph Stiller; Lav: Beka Savić
Katja Kabanowa (Janacek) 16 Jaan-20 VeebDir: Zsolt Hamar; Lav: Matthew Wild
Elektra (Strauss) 28 Jaan-29 MaiDir: Zsolt Hamar; Lav: Rebecca Horn
Madama Butterfly (Puccini) 19 Veeb-2 AprillDir: Albert Horne; Lav: John Dew
Boris Godunow (Musorgsky) 25 Märts-9 JuuliDir: Zsolt Hamar; Lav: Christian Sedelmayer
Agota (Oehring) 5 AprillDir: Peter Rundel; Lav: Ingo Kerkhof
Alcina (Handel) 9-29 AprillDir: Konrad Junghänel; Lav: Ingo Kerkhof
Die Soldaten (Zimmermann,B) 30 Aprill-7 JuuliDir: Zsolt Hamar; Lav: Vasily Barkhatov
Die Macht des Schicksals (Verdi) 22 Mai-15 JuuniDir: Christoph Stiller; Lav: Immo Karaman(original), Magdalena Weingut(revival)
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Juuni-8 JuuliDir: David Kram; Lav: Jim Lucassen
Falstaff (Verdi) 25 Juuni-6 JuuliDir: Leo McFall; Lav: Christian Spuck(original), Beka Savić(revival)
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Tosca (Puccini) 5 Sept-12 OktDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Stefano Poda
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Okt-1 MärtsDir: Florian Frannek; Lav: Johannes Weigand
Don Giovanni (Mozart) 8 Nov-7 JuuniDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Thomas Schulte-Michels
Hansel und Gretel (Humperdinck) 5 Dets-8 VeebDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Johannes Weigand
Alice im Wunderland (Tarkmann) 15-28 DetsDir: Ralf Soiron; Lav: Corinna Jarosch
Parsifal (Wagner) 13 Märts-6 AprillDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Thilo Reinhardt
Salome (Strauss) 17 Aprill-30 MaiDir: Ari Rasilainen; Lav: Michiel Dijkema
Johannes-Passion (Bach,JS) 22-25 MaiDir: Jörg Halubek; Lav: Philipp Harnoncourt
Madama Butterfly (Puccini) 10 Okt-4 JuuniDir: Ulrich Windfuhr; Lav: Dominik Neuner
West Side Story (Bernstein) 2 Dets-6 JaanDir: Christoph Wohlleben; Lav: Katja Wolff
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Jaan-21 VeebDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Ansgar Haag
Lulu (Berg) 14-29 MaiDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Beate Baron
Johannes-Passion (Bach,JS) 10-17 Juuni
Tosca (Puccini) 2-9 JuuliDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Stefano Poda
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Madama Butterfly (Puccini) 28 Sept-14 VeebDir: Enrico Calesso; Lav: Arila Siegert
The Rake's Progress (Stravinsky) 4 Okt-29 NovDir: Sebastian Beckedorf / Alexis Agrafiotis; Lav: Stephan Suschke
Le Villi (concert) (Puccini) 23 Okt-15 NovDir: Alexis Agrafiotis
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 6 Dets-15 MaiDir: Sebastian Beckedorf / Alexis Agrafiotis; Lav: Uwe Drechsel
Carmen (Bizet) 24 Jaan-3 MaiDir: Enrico Calesso; Lav: Sabine Sterken
Fidelio (Beethoven) 28 Märts-9 JuuliDir: Sebastian Beckedorf / Alexis Agrafiotis; Lav: Stephan Suschke
The Colour (Stabler) 24-26 AprillDir: Enrico Calesso; Lav: Hermann Schneider
Alessandro nell'Indie (Galuppi) 20 Juuni-14 JuuliDir: Enrico Calesso; Lav: François De Carpentries
Alessandro nell'Indie (Galuppi) 26 Sept-25 DetsDir: Sebastian Beckedorf; Lav: François De Carpentries
Otello (Verdi) 17 Okt-24 JaanDir: Enrico Calesso; Lav: Guy Montavon
Stiffelio (Verdi) 28 Jaan
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 12 Märts-13 JuuliDir: Enrico Calesso; Lav: Gregor Horres
Beatrice et Benedict (Berlioz) 27 Mai
Idomeneo (Mozart) 25 Juuni-16 JuuliDir: Enrico Calesso; Lav: Stephan Suschke
Ifigenia in Aulide (concert) (Cherubini) 23 JuuliDir: Enrico Calesso
Zwickau, Theater Plauen-Zwickau  / 
Carmen (Bizet) 17 Okt-25 MärtsDir: Tobias Engeli; Lav: Søren Schuhmacher
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Okt-4 AprillDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel
Madame Pompadour (Fall) 11 Jaan-20 MaiDir: Lutz de Veer; Lav: Valentina Simeonova
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 Jaan-14 MärtsDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel
Der Vogelhandler (Zeller,C) 8 Mai-7 JuuniDir: Thomas Peuschel; Lav: Wolfgang Dosch
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 13 Sept-10 VeebDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel
Der Vogelhandler (Zeller,C) 23 Sept-24 OktDir: Thomas Peuschel; Lav: Wolfgang Dosch
Luisa Miller (Verdi) 6 Nov-12 DetsDir: Lutz de Veer; Lav: Thilo Reinhardt
Der gestiefelte Kater (Cui) 29 NovDir: Maxim Böckelmann; Lav: Sabine Sterken
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 24 Jaan-12 VeebDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel
Ritter Blaubart (Offenbach) 9-16 AprillDir: Lutz de Veer; Lav: Jürgen Pöckel