2014/15 > Hispaania 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2014/15 > Hispaania

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Prantsusmaa
Portugal

Hispaania
 

Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 

Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-25 SeptDir: Giuseppe Finzi; Lav: Joan Font
La traviata (Verdi) 14-29 OktDir: Evelino Pidò; Lav: David McVicar
La petita Flauta Màgica (Mozart) 18-26 OktDir: José Menor; Lav: Joan Font
Arabella (Strauss) 17-29 NovDir: Antoni Ros-Marbà; Lav: Christof Loy
Maria Stuarda (Donizetti) 19 Dets-8 JaanDir: Maurizio Benini; Lav: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La Voix humaine (Poulenc) 18-22 JaanDir: Pablo González; Lav: Paco Azorín
Una voce in off (Montsalvatge) 18-22 JaanDir: Pablo González; Lav: Paco Azorín
Norma (Bellini) 8-17 VeebDir: Renato Palumbo; Lav: Kevin Newbury
Siegfried (Wagner) 11-23 MärtsDir: Josep Pons; Lav: Robert Carsen
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 18 MärtsDir: Valery Gergiev
Carmen (Bizet) 17 Aprill-2 MaiDir: Patrick Fournillier; Lav: Calixto Bieito
I due Foscari (concert) (Verdi) 30 Aprill-3 MaiDir: Massimo Zanetti
Così fan tutte (Mozart) 20-30 MaiDir: Josep Pons; Lav: Damiano Michieletto
Don Pasquale (Donizetti) 16-27 JuuniDir: Diego Matheuz; Lav: Laurent Pelly
La traviata (Verdi) 8-18 JuuliDir: Evelino Pidò; Lav: David McVicar
Barcelona, Palau de la Música Catalana  / 
Carmina Burana (Orff) 6-12 Dets
Der Messias (Handel) 8 Dets
Die Schöpfung (Haydn) 21 MärtsDir: Rubén Gimeno
Recital (concert) (Schubert) 19 Aprill
Don Giovanni (concert) (Mozart) 27 MaiDir: René Jacobs
La petite messe solennelle (concert) (Rossini) 12 JuuliDir: Josep Vila i Casañas
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
Attila (Verdi) 22 Nov-1 DetsDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Ruggero Raimondi
Werther (Massenet) 17-26 JaanDir: Michel Plasson; Lav: David Alagna
Madama Butterfly (Puccini) 14-23 VeebDir: Massimo Zanetti; Lav: Renzo Giacchieri
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Aprill-4 MaiDir: Alessandro Vitiello; Lav: Joan Anton Rechi
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Aprill-4 MaiDir: Alessandro Vitiello; Lav: Joan Anton Rechi
Otello (Verdi) 16-25 MaiDir: Riccardo Frizza; Lav: Ignacio García
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
L'equivoco stravagante (Rossini) 15-19 OktDir: Speranza Scappucci; Lav: Emilio Sagi
Vanitas (Sciarrino) 19-21 MärtsLav: Rita Cosentino
Jerez, Teatro Villamarta  / 
El Dúo de La Africana (Caballero) 26 SeptDir: Juan Luis Pérez; Lav: Francisco López
Tosca (Puccini) 12-14 VeebDir: Carlos Aragón; Lav: Giancarlo Del Monaco
Aida (Verdi) 25-27 JuuniDir: José María Moreno; Lav: Francisco López
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
La traviata (Verdi) 4-6 SeptDir: Ramón Tebar; Lav: Mario Pontiggia
Concert (Strauss) 13 SeptDir: Günter Neuhold
Attila (concert) (Verdi) 17 JaanDir: Keri-Lynn Wilson
La fida ninfa (concert) (Vivaldi) 21 AprillDir: Andrea Marcon
Ermione (concert) (Rossini) 6 JuuniDir: Alberto Zedda
La flauta mágica (Mozart) 19-21 JuuniDir: Josep Pons; Lav: Joan Font
Las Palmas, Ópera de Las Palmas de Gran Canaria  / 
Otello (Verdi) 24-28 VeebDir: Miquel Ortega; Lav: Alfonso Romero Mora
Don Pasquale (Donizetti) 24-28 MärtsDir: Sergio Alapont; Lav: José Darío Innella
Faust (Gounod) 21-25 AprillDir: Giuseppe Sabbatini
Madama Butterfly (Puccini) 27-31 MaiDir: Eric Hull; Lav: Mario Pontiggia
Las Palmas, Teatro Pérez Galdós  / 
León, Auditorio Ciudad de León  / 
Madrid, Teatros del Canal  / 
Carmina Burana (Orff) 16-18 JaanLav: La Fura dels Baus
La opera de cuatro notas (Johnson) 9-19 AprillLav: Paco Mir
El caserío (Guridi) 21-25 AprillDir: Manuel Coves; Lav: Pablo Viar
L'isola disabitata (García,M) 13-17 MaiDir: Rubén Fernández Aguirre; Lav: Emilio Sagi
Angelus Novus (Fernández Guerra) 22-31 MaiLav: Vanesa Montfort
Madrid, Teatro Real  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-27 SeptDir: Ivor Bolton; Lav: Emilio Sagi
La Fille du régiment (Donizetti) 20 Okt-10 NovDir: Bruno Campanella / Jean-Luc Tingaud; Lav: Laurent Pelly, Christian Rath
Death in Venice (Britten) 4-23 DetsDir: Alejo Pérez; Lav: Willy Decker
Roméo et Juliette (concert) (Gounod) 16-26 DetsDir: Michel Plasson
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Jaan-7 VeebDir: Paul Daniel / Diego Rodríguez; Lav: Laurent Pelly, James Bonas
El Público (Sotelo) 24 Veeb-13 MärtsDir: Pablo Heras-Casado; Lav: Robert Castro
La traviata (Verdi) 20 Aprill-9 MaiDir: Renato Palumbo; Lav: David McVicar
Fidelio (Beethoven) 27 Mai-17 JuuniDir: Hartmut Haenchen; Lav: Alex Ollé, Valentina Carrasco
Goyescas (Granados) 30 Juuni-12 JuuliDir: Plácido Domingo; Lav: José Luis Gomez
Gianni Schicchi (Puccini) 30 Juuni-12 JuuliDir: Giuliano Carella; Lav: Woody Allen
La ciudad de las mentiras (Mendoza-López) 4-10 JuuliDir: Titus Engel; Lav: Matthias Rebstock, Elena Mendoza
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
Carmen (Bizet) 10-31 OktDir: Yi-Chen Lin; Lav: Ana Zamora
Los Diamantes de la Corona (Barbieri) 26 Nov-14 DetsDir: Rafael Frühbeck de Burgos / Oliver Díaz; Lav: José Carlos Plaza
Luna de miel en El Cairo (Alonso) 31 Jaan-15 VeebDir: Kevin Farrell; Lav: Emilio Sagi
Lady, be good (Gershwin) 31 Jaan-15 VeebDir: Kevin Farrell; Lav: Emilio Sagi
La gran duquesa de Gerolstein (Offenbach) 13-28 MärtsDir: Cristóbal Soler; Lav: Pier Luigi Pizzi
Clementina (Boccherini) 6-16 MaiDir: Andrea Marcon; Lav: Mario Gas
La dogaresa (concert) (Millán) 22-24 MaiDir: Cristóbal Soler
La marchenera (concert) (Moreno Torroba) 28-31 MaiDir: Miguel A Gomez-Martinez
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Falstaff (concert) (Verdi) 24-26 OktDir: Miquel Ortega
Un ballo in maschera (Verdi) 28 Veeb-1 MärtsDir: Martin Mázik / Dominique Rouit; Lav: Luis Miguel Lainz
L'elisir d'amore (Donizetti) 22-24 MaiDir: Arturo Díez Boscovich; Lav: Ignacio García
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
El Barberillo de Lavapiés (Barbieri) 27-30 NovDir: Andrés Salado; Lav: Pablo López
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-15 VeebDir: José María Moreno; Lav: Eugenia Corbacho
Aida (Verdi) 15-22 MärtsDir: José Ferreira Lobo; Lav: Francisco López
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 10-17 MaiDir: José María Moreno; Lav: Alfonso Romero Mora
Otello (Verdi) 17-21 JuuniDir: Yaron Traub; Lav: Alfonso Romero Mora
Murcia, Teatro Romea  / 
Tosca (Puccini) 7 Nov
Murcia, Auditorio y centro de Congresos Victor Villegas  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 2 Märts
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Otello (Verdi) 11-20 SeptDir: Yves Abel; Lav: Bruno Berger-Gorski
El castillo de Barbazul (Bartók) 12-18 OktDir: Rossen Milanov; Lav: Tim Carroll
Madama Butterfly (Puccini) 13-22 NovDir: Pablo González / José María Moreno; Lav: Olivia Fuchs
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-20 DetsDir: Ottavio Dantone / Nicola Valentini; Lav: Mariame Clément
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 28 Jaan-6 VeebDir: Maximiano Valdés; Lav: Curro Carreres
Pamplona, Asociación Gayarre Amigos de la Ópera  / 
Marina (Arrieta) 11 OktDir: Miquel Ortega; Lav: Ignacio García
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 NovDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Gustavo Moral
Pamplona, Baluarte  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 NovDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Gustavo Moral
Don Giovanni (Mozart) 22 JaanDir: Pablo Mielgo; Lav: Alfred Kirchner
La Llama (concert) (Usandizaga) 24 MärtsDir: Juan José Ocón
Sabadell, Amics de l'Opera de Sabadell  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Okt-2 NovDir: Daniel Martínez Gil de Tejada; Lav: Pau Monterde
Orfeo ed Euridice (Gluck) 28-30 NovDir: Rubén Gimeno
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-22 VeebDir: Santiago Serrate; Lav: Carles Ortiz
Turandot (Puccini) 22-26 AprillDir: Daniel Martínez Gil de Tejada; Lav: Carles Ortiz
Santa Cruz Tenerife, Auditorio de Tenerife Adán Martín  / 
La cenerentola (Rossini) 23-26 OktDir: Matteo Pagliari; Lav: Silvia Paoli
La bohème (Puccini) 25-29 NovDir: Aldo Sisillo; Lav: Giovanni Scandella
Aida (Verdi) 3-7 MärtsDir: Massimiliano Stefanelli; Lav: Franco Zeffirelli
Hansel y Gretel (Humperdinck) 11-12 AprillDir: José María de Vicente; Lav: Stefania Panighini
Anna Bolena (concert) (Donizetti) 23 Mai
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Don Giovanni (Mozart) 21-29 NovDir: Maxim Emelyanychev; Lav: Mario Gas
Norma (Bellini) 6-14 VeebDir: Maurizio Benini; Lav: Alberto Fassini(original), Vittorio Borrelli(revival)
Doctor Atomic (Adams) 13-18 MärtsDir: Pedro Halffter; Lav: Yuval Sharon
La del Soto del Parral (Soutullo) 14-17 Aprill
Tosca (Puccini) 29 Mai-13 JuuniDir: Pedro Halffter; Lav: Paco Azorín
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
Juditha Triumphans (concert) (Vivaldi) 21-23 NovDir: Federico Maria Sardelli
Manon Lescaut (Puccini) 9-27 DetsDir: Plácido Domingo / Jordi Bernàcer; Lav: Stephen Medcalf
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 15 Dets-12 JaanDir: Jordi Bernàcer; Lav: Emilio Sagi
Don Pasquale (Donizetti) 31 Jaan-13 VeebDir: Roberto Abbado; Lav: Jonathan Miller
Norma (Bellini) 8-31 MärtsDir: Gustavo Gimeno; Lav: Davide Livermore
Stabat Mater (Rossini) 10 AprillDir: Giacomo Sagripanti
Nabucco (Verdi) 30 Aprill-14 MaiDir: Nicola Luisotti; Lav: Yannis Kokkos
Narciso (Scarlatti,D) 22-31 MaiDir: Juan Luis Martínez; Lav: Davide Livermore
Valencia, Palau de la Música  / 
El Rey Arturo (concert) (Purcell) 8 NovDir: Robert King
El Mesias (Handel) 20 DetsDir: José María Moreno
Adriano in Siria (concert) (Veracini) 25 JaanDir: Fabio Biondi
El Caballero de la Rosa (concert) (Strauss) 13 MärtsDir: Lawrence Foster
La Pasion segun San Mateo (concert) (Bach,JS) 27 MärtsDir: Richard Egarr
Concert (concert) (Wagner) 28 MärtsDir: Yaron Traub
Los pescadores de perlas (concert) (Bizet) 16 MaiDir: Michel Plasson
Valladolid, Teatro Calderón  / 
La Tragédie de Carmen (Bizet) 22-25 JaanDir: Carlos Aragón; Lav: Pepa Gamboa
Norma (Bellini) 4-8 MärtsDir: Guerassim Voronkov; Lav: Kevin Newbury
La gran duquesa de Gerolstein (Offenbach) 16-19 AprillDir: Cristóbal Soler; Lav: Pier Luigi Pizzi