2014/15 > Prantsusmaa 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2014/15 > Prantsusmaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Suurbritannia
Belgia
Saksamaa
Luxemburg

Prantsusmaa
 
Šveits
Hispaania Monaco
Itaalia

Angers, Angers Nantes Opéra  / 

Elena (Cavalli) 14-16 NovDir: Monica Pustilnik; Lav: Jean-Yves Ruf
Barbe-bleue (Offenbach) 11-15 JaanDir: Laurent Campellone; Lav: Waut Koeken(original), Friederike Schulz(revival)
La Tectonique des nuages (Cugny) 28-29 AprillDir: Laurent Cugny; Lav: François Rancillac
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 14-16 JuuniDir: Lukasz Borowicz; Lav: Alain Garichot
Antibes, Anthéa antipolis théâtre d'antibes  / 
Rigoletto (Verdi) 24-26 OktDir: Alain Guingal; Lav: Jean-Louis Grinda
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 12-13 VeebDir: Joana Mallwitz; Lav: Yekta Kara
La petite messe solennelle (Rossini) 7-8 AprillDir: Nicholas Jenkins; Lav: Nicola Hümpel
Avignon, Opéra Grand Avignon  / 
Requiem (Mozart) 4-5 OktDir: Leonardo García Alarcón
Mireille (Gounod) 30 Nov-2 DetsDir: Alain Guingal; Lav: Robert Fortune
La belle Hélène (Offenbach) 27-31 DetsDir: Dominique Trottein; Lav: Jérôme Savary(original), Frédérique Lombart(revival)
Don Pasquale (Donizetti) 25-27 JaanDir: Roberto Forés Veses; Lav: Andrea Cigni
La bohème (Puccini) 15-17 VeebDir: Balázs Kocsár; Lav: Nadine Duffaut
Simon Boccanegra (Verdi) 20-22 MärtsDir: Alain Guingal; Lav: Gilles Bouillon
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 12-14 AprillDir: Claude Schnitzler; Lav: Oriol Tomas
Hamlet (Thomas,A) 3-6 MaiDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Vincent Boussard
Bordeaux, Opéra National de Bordeaux  / 
La bohème (Puccini) 26 Sept-7 OktDir: Paul Daniel; Lav: Laurent Laffargue(original), Clovis Bonnaud(revival)
Le Journal de Nijinsky (Glanert) 21-25 JaanDir: Darrell Ang; Lav: Carolyn Sittig
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 18-22 VeebDir: Paul Daniel
Tristan und Isolde (Wagner) 26 Märts-7 AprillDir: Paul Daniel; Lav: Giuseppe Frigeni
Dardanus (Rameau) 18-26 AprillDir: Raphaël Pichon; Lav: Michel Fau
Die schöne Müllerin (Schubert) 21 Aprill
Norma (Bellini) 22 Mai-9 Juuni
Caen, Théâtre de Caen  / 
Le barbier de Séville (Rossini) 13-19 JaanDir: Nicolas Chalvin; Lav: Jean-François Sivadier
Les Fétes vénitiennes (Campra) 1-2 AprillDir: William Christie; Lav: Robert Carsen
Le Vaisseau fantôme (Wagner) 28-30 AprillDir: François-Xavier Roth; Lav: Alexander Schulin
Clermont-Ferrand, Centre lyrique Clermont-Auvergne  / 
La Passion de Simone (Saariaho) 14 NovDir: Clément Mao-Takacs; Lav: Aleksi Barrière
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 18 DetsDir: Patrice Couineau
Rigoletto (Verdi) 14-17 JaanDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Armida (Haydn) 25-27 VeebDir: Julien Chauvin; Lav: Mariame Clément
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 12-14 MärtsDir: Gaspard Brécourt; Lav: Olivier Desbordes
Carmina Burana (Orff) 12 MaiDir: Pablo Pavon; Lav: Josépha Jeunet
Così fan tutte (Mozart) 29-30 MaiDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
Compiegne, Théâtre Imperial  / 
Il était une fois... une petite Cenerentola (Rossini) 25 NovLav: Sandrine Anglade, Sophie Robin
Les Indes galantes (Rameau) 13 DetsDir: Jérôme Correas; Lav: Constance Larrieu
Rigoletto (Verdi) 1 VeebDir: Amaury du Closel; Lav: Pierre Thirion-Vallet
La bohème (Puccini) 3-4 VeebDir: Jean Deroyer; Lav: Guillaume Vincent
Dragonette (Offenbach) 28 MaiDir: Philippe Hui; Lav: Yves Coudray
Fleurette (Offenbach) 28 MaiDir: Philippe Hui; Lav: Yves Coudray
Dijon, Opéra de Dijon  / 
Castor et Pollux (Rameau) 26 Sept-4 OktDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Barrie Kosky
Daphnis et Églé (Rameau) 14 NovDir: William Christie; Lav: Sophie Daneman
La Naissance d'Osiris (Rameau) 14 NovDir: William Christie; Lav: Sophie Daneman
Kátia Kabanová (Janáček) 20-24 JaanDir: Stefan Veselka; Lav: Laurent Joyeux, Stephen Sazio
Brundibár (Krása) 16-20 VeebDir: Etienne Meyer; Lav: Christian Duchange
Le barbier de Séville (Rossini) 20-26 VeebDir: Antonino Fogliani; Lav: Jean-François Sivadier
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 11-13 MärtsDir: Mihály Menelaos Zeke; Lav: Benoît Lambert
Wozzeck (Berg) 6-10 MaiDir: Emilio Pomárico; Lav: Sandrine Anglade
Carnet d'un disparu (Janáček) 5-7 JuuniLav: Emmanuelle Cordoliani
Lille, Opéra de Lille  / 
Matsukaze (Hosokawa) 30 Sept-3 OktDir: David Robert Coleman; Lav: Sasha Waltz
Castor et Pollux (Rameau) 17-25 OktDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Barrie Kosky
Le Journal d'un disparu (Janáček) 12-16 NovDir: Alain Planès; Lav: Christian Rizzo
Le Petit Prince (Levinas) 3-7 DetsDir: Arie van Beek; Lav: Lilo Baur
Idomeneo re di Creta (Mozart) 27 Jaan-6 VeebDir: Emmanuelle Haïm; Lav: Jean-Yves Ruf
Solaris (Fujikura) 24-28 MärtsDir: Erik Nielsen; Lav: Saburo Teshigawara
Le Balcon (Eötvös) 17 AprillDir: Maxime Pascal; Lav: Damien Bigourdan
Madama Butterfly (Puccini) 18 Mai-7 JuuniDir: Antonino Fogliani; Lav: Jean-François Sivadier
Limoges, Opéra-Théâtre de Limoges  / 
Daral Shaga (Defoort) 25-26 SeptDir: Philippe de Coen; Lav: Fabrice Murgia
Le bel ambitieux (Tailleferre) 11-13 NovDir: Christophe Rousset; Lav: Marie-Eve Signeyrole
La petite messe solennelle (Rossini) 21 NovDir: Jacques Maresch
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Dets-3 JaanDir: Nicolas Chalvin; Lav: Jean-François Sivadier
Il était une fois... une petite Cenerentola (Rossini) 13 JaanLav: Sandrine Anglade
Der Freischütz (Weber) 8-10 MärtsDir: Robert Tuohy; Lav: David Gauchard
Così fan tutte (Mozart) 10-12 MaiDir: Robert Tuohy; Lav: Jim Lucassen
Lyon, Opéra de Lyon  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-26 OktDir: Kazushi Ono; Lav: Alex Ollé
Semiramide (concert) (Rossini) 18-20 NovDir: Evelino Pidò
Rusalka (Dvořák,A) 15 Dets-1 JaanDir: Konstantin Chudovsky; Lav: Stefan Herheim
Le Roi et moi () 16-28 DetsDir: Karine Locatelli; Lav: Jean Lacornerie
Idomeneo re di Creta (Mozart) 23 Jaan-6 VeebDir: Gérard Korsten; Lav: Martin Kušej
Romeo und Julia (Blacher) 24 Veeb-4 MärtsDir: Philippe Forget; Lav: Jean Lacornerie
Die Gezeichneten (Schreker) 13-28 MärtsDir: Alejo Pérez; Lav: David Boesch
Orphée et Eurydice (Gluck) 14-29 MärtsDir: Enrico Onofri; Lav: David Marton
Sunken Garden (van der Aa) 15-20 MärtsDir: Etienne Siebens; Lav: Michel van der Aa
Carmen (Bizet) 30 Aprill-17 MaiDir: Riccardo Minasi; Lav: Olivier Py
Pelléas et Mélisande (Debussy) 8-18 JuuniDir: Kazushi Ono; Lav: Christophe Honoré
Lyon, Théâtre d'Opérette de Lyon  / 
Lakmé (Delibes) 22-23 NovDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Pierre Sybil
Le Chanteur de Mexico (Lopez,F) 10-11 JaanDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Jack Gervais
La belle de Cadix (Lopez,F) 28 Veeb-1 MärtsDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Jean-Jacques Chazalet
Chanson Gitane (Yvain) 28-29 MärtsDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Fabrice Lelièvre
Don Giovanni (Mozart) 30-31 MaiDir: Andreï Chevtchouk; Lav: Bernard Pisani
Marseille, Opéra Municipal de Marseille  / 
La Gioconda (Ponchielli) 1-10 OktDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Jean-Louis Grinda
Moïse et Pharaon (concert) (Rossini) 8-16 NovDir: Paolo Arrivabeni
Mosè (concert) (Colonna) 13 NovDir: Jean-Marc Aymes
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 Dets-4 JaanDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Arnaud Bernard
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 29 Jaan-1 VeebDir: Claude Schnizler; Lav: Oriol Tomas
Tosca (Puccini) 11-20 MärtsDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Louis Désiré
Der fliegende Holländer (Wagner) 21-29 AprillDir: Lawrence Foster; Lav: Charles Roubaud
Requiem (Mozart) 13 MaiDir: Michel Piquemal
Falstaff (Verdi) 4-14 JuuniDir: Lawrence Foster; Lav: Jean-Louis Grinda
Massy, Opéra de Massy  / 
Roméo et Juliette (Gounod) 7-9 NovDir: Cyril Diederich; Lav: Paul-Emile Fourny
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 5-7 DetsDir: Gwennolé Rufet; Lav: Oriol Tomas
Le voyage dans la lune (Offenbach) 10-11 JaanDir: Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
Armida (Haydn) 23 JaanDir: Julien Chauvin; Lav: Mariame Clément
Don Pasquale (Donizetti) 13-15 VeebDir: Dominique Rouits; Lav: Andrea Cigni
Un ballo in maschera (Verdi) 21-23 MärtsDir: Dominique Rouits; Lav: Roberta Mattelli
Porgy and Bess (Gershwin) 28-29 MärtsDir: William Barkhymer; Lav: Baayork Lee
Cabaret (Kander) 11-12 AprillDir: Dominique Trottein; Lav: Olivier Desbordes
Le Duplicateur (Machuel) 19 MaiDir: Emmanuèle Dubost; Lav: Guy-Pierre Couleau
Mérignac, Le Pin Galant  / 
Don Giovanni (Mozart) 20 NovDir: Martin Mázik; Lav: Roberta Mattelli
Niobe, Regina di Tebe (concert) (Steffani) 20 JaanDir: Robert Mealy; Lav: Gilbert Blin
La flûte enchantée (Mozart) 3 MärtsDir: Philippe Mestres; Lav: Mireille Larroche
La fille de Madame Angot (Lecocq) 8 MärtsDir: Claude Cuguillère; Lav: Renaud Sorel
Andalousie (Lopez,F) 12 AprillDir: Claude Cuguillère; Lav: Christian Blain
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 AprillDir: Gaspard Brécourt; Lav: Olivier Desbordes
Metz, Opéra-Théâtre de Metz Métropole  / 
Turandot (concert) (Puccini) 21-23 SeptDir: José Miguel Pérez-Sierra
Un Amour en guerre (Glory) 24-26 OktDir: Jacques Blanc; Lav: Patrick Poivre d'Arvor, Manon Savary
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 21-23 NovDir: Claude Schnitzler; Lav: Oriol Tomas
Don Quichotte chez la Duchesse (Boismortier) 18-20 JaanDir: Hervé Niquet; Lav: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 20-24 VeebDir: Kaspar Zehnder; Lav: Joël Lauwers
La vie parisienne (Offenbach) 17-19 AprillDir: Dominique Trottein; Lav: Jérôme Savary, Frédérique Lombart
Un ballo in maschera (Verdi) 5-9 JuuniDir: Roberto Rizzi-Brignoli; Lav: Paul-Emile Fourny
Montpellier, Opéra National de Montpellier  / 
Happy Happy (Nitschke) 19-22 NovDir: Arno Waschk; Lav: Urs Schönebaum
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 26 Dets-8 JaanDir: Sébastien Rouland; Lav: Jean-Yves Courrègelongue
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 28 Veeb-1 MärtsDir: Jérôme Pillement; Lav: Sandra Pocceschi
La clemenza di Tito (Mozart) 3-12 AprillDir: Julien Masmondet; Lav: Jorinde Keesmaat
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 5-10 MaiDir: Pavel Baleff; Lav: Jean-Paul Scarpitta
Nancy, Opéra national de Lorraine  / 
Owen Wingrave (Britten) 5-11 OktDir: Ryan McAdams; Lav: Marie-Eve Signeyrole
Nabucco (Verdi) 25 Nov-4 DetsDir: Rani Calderon; Lav: John Fulljames
Les mamelles de Tirésias (Poulenc) 30 Dets-6 JaanDir: Jean-Marie Zeitouni; Lav: Macha Makeïeff
Aleko (Rakhmaninov) 6-15 VeebDir: Rani Calderon; Lav: Silviu Purcărete
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 6-15 VeebDir: Rani Calderon; Lav: Silviu Purcărete
Aliados (Rivas) 13-18 MärtsDir: Léo Warynski; Lav: Antoine Gindt
La Ville morte (Korngold) 21-29 AprillDir: Thomas Rösner; Lav: Philipp Himmelmann
Armide (Lully) 21-30 JuuniDir: Christophe Rousset; Lav: David Hermann
Nantes, Angers Nantes Opéra  / 
Elena (Cavalli) 2-8 NovDir: Monica Pustilnik; Lav: Jean-Yves Ruf
Barbe-bleue (Offenbach) 12-19 DetsDir: Laurent Campellone; Lav: Waut Koeken(original), Friederike Schulz(revival)
La Ville morte (Korngold) 8-17 MärtsDir: Thomas Rösner; Lav: Philipp Himmelmann
La Tectonique des nuages (Cugny) 7-10 AprillDir: Laurent Cugny; Lav: François Rancillac
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 19-28 MaiDir: Lukasz Borowicz; Lav: Alain Garichot
Nice, Opéra de Nice  / 
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 13 SeptDir: Philippe Auguin
Les Vêpres siciliennes (concert) (Verdi) 3-5 OktDir: Marco Guidarini
Turandot (Puccini) 12-18 NovDir: Roland Böer; Lav: Federico Grazzini
Peter Grimes (Britten) 18-24 JaanDir: Bruno Ferrandis; Lav: Marc Adam
Così fan tutte (Mozart) 15-21 VeebDir: Roland Kluttig; Lav: Karen Stone
Semiramide (Rossini) 18-24 MärtsDir: George Petrou; Lav: Jakob Peters-Messer
La juive (Halévy) 17-26 MaiDir: Frédéric Chaslin; Lav: Gabriele Rech
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
The Consul (Menotti) 8-12 OktDir: Iñaki Encina Oyón; Lav: Bérénice Collet
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 23 Dets-10 JaanDir: Christophe Grapperon; Lav: Philippe Béziat
La Belle au Bois Dormant (Respighi) 17-22 JaanDir: Vincent Monteil; Lav: Valentina Carrasco
Avenida de los Incas 3518 (Fiszbein) 19-23 MaiDir: Maxime Pascal; Lav: Jacques Osinski
Lohengrin (Sciarrino) 19-23 MaiDir: Maxime Pascal; Lav: Jacques Osinski
La metamorphose (Levinas) 12-17 JuuniDir: Maxime Pascal; Lav: Nieto
Paris, Théâtre des Champs-Elysées  / 
Roméo et Juliette (concert) (Berlioz) 18 SeptDir: Daniele Gatti
Stabat Mater (concert) (Rossini) 20 SeptDir: Gianandrea Noseda
Castor et Pollux (Rameau) 13-21 OktDir: Hervé Niquet; Lav: Christian Schiaretti
Alcina (concert) (Handel) 20 OktDir: Harry Bicket
Cléopâtre (concert) (Massenet) 18 NovDir: Michel Plasson
Semiramide (concert) (Rossini) 23 NovDir: Evelino Pidò
La Clémence de Titus (Mozart) 10-18 DetsDir: Jérémie Rhorer; Lav: Denis Podalydès
Niobe, Regina di Tebe (concert) (Steffani) 24 JaanDir: Paul O'Dette / Stephen Stubbs
Guillaume Tell (concert) (Rossini) 31 JaanDir: Gianluigi Gelmetti
Requiem (concert) (Verdi) 3 VeebDir: Vladimir Jurowski
Stabat Mater (concert) (Dvořák,A) 12 VeebDir: Philippe Herreweghe
L'occasione fa il ladro (concert) (Rossini) 13 VeebDir: Enrique Mazzola
Hercules (concert) (Handel) 14 VeebDir: Harry Bicket
Solaris (Fujikura) 5-7 MärtsDir: Erik Nielsen; Lav: Saburo Teshigawara
Macbeth (Verdi) 4-16 MaiDir: Daniele Gatti; Lav: Mario Martone
Requiem (concert) (Verdi) 18 MaiDir: Andris Poga
Maria Stuarda (Donizetti) 18-27 JuuniDir: Daniele Callegari; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Paris, Théâtre du Châtelet  / 
Les parapluies de Cherbourg (Legrand) 11-14 SeptDir: Michel Legrand; Lav: Vincent Vittoz
An American in Paris (Gershwin) 22 Nov-4 DetsLav: Christopher Wheeldon
Il re pastore (Mozart) 22 Jaan-1 VeebDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Nicolas Buffe, Olivier Fredj
Le Petit Prince (Levinas) 9-12 VeebDir: Arie van Beek; Lav: Lilo Baur
La belle Hélène (Offenbach) 2-21 JuuniDir: Lorenzo Viotti; Lav: Giorgio Barberio Corsetti, Pierrick Sorin
Paris, Opéra-Comique  / 
La Chauve-souris (Strauss,J) 21 Dets-1 JaanDir: Marc Minkowski; Lav: Ivan Alexandre
Les Fétes vénitiennes (Campra) 26 Jaan-2 VeebDir: William Christie; Lav: Robert Carsen
Au monde (Boesmans) 22-27 VeebDir: Patrick Davin; Lav: Joël Pommerat
Le Pré aux clercs (Hérold) 23 Märts-2 AprillDir: Paul McCreesh; Lav: Eric Ruf
Ciboulette (Hahn) 27 Aprill-7 MaiDir: Laurence Equilbey; Lav: Michel Fau
Les contes de la lune vague après la pluie (Dayer) 18-19 MaiDir: Jean-Philippe Wurtz; Lav: Vincent Huguet
Les mousquetaires au couvent (Varney) 13-23 JuuniDir: Laurent Campellone; Lav: Jérôme Deschamps
Paris, L'Opéra National de Paris (Opéra Bastille, Palais Garnier)  / 
La traviata (Verdi) 8 Sept-12 OktDir: Dan Ettinger; Lav: Benoît Jacquot
Le barbier de Séville (Rossini) 19 Sept-3 NovDir: Carlo Montanaro; Lav: Damiano Michieletto
Tosca (Puccini) 10 Okt-28 NovDir: Daniel Oren / Evelino Pidò; Lav: Pierre Audi
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 16 Okt-15 VeebDir: Philippe Jordan / Marius Stieghorst; Lav: Zabou Breitman
Hansel et Gretel (Humperdinck) 20 Nov-18 DetsDir: Yves Abel; Lav: Mariame Clément
La bohème (Puccini) 30 Nov-30 DetsDir: Mark Elder; Lav: Jonathan Miller
Don Giovanni (Mozart) 15 Jaan-14 VeebDir: Alain Altinoglu; Lav: Michael Haneke
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22 Jaan-17 VeebDir: Michael Schønwandt; Lav: Laurent Pelly, Agathe Mélinand
Pelléas et Mélisande (Debussy) 7-28 VeebDir: Philippe Jordan; Lav: Robert Wilson, Giuseppe Frigeni
Faust (Gounod) 2-28 MärtsDir: Michel Plasson; Lav: Jean-Louis Martinoty
Le Cid (Massenet) 27 Märts-21 AprillDir: Michel Plasson; Lav: Charles Roubaud
Rusalka (Dvořák,A) 3-26 AprillDir: Jakub Hrůša; Lav: Robert Carsen
La flûte enchantée (Mozart) 17 Aprill-28 JuuniDir: Constantin Trinks / Patrick Lange; Lav: Robert Carsen
Le Roi Arthus (Chausson) 16 Mai-14 JuuniDir: Philippe Jordan; Lav: Graham Vick
Alceste (Gluck) 16 Juuni-15 JuuliDir: Marc Minkowski / Sébastien Rouland; Lav: Olivier Py
Adriana Lecouvreur (Cilea) 23 Juuni-15 JuuliDir: Daniel Oren; Lav: David McVicar
Paris, Salle Pleyel  / 
Quimper, Théâtre de Cornouaille  / 
Mimi (Verrières) 14 NovDir: Jean Deroyer; Lav: Guillaume Vincent
Les Indes galantes (Rameau) 6 JaanDir: Jérôme Correas; Lav: Constance Larrieu
Reims, Opéra de Reims  / 
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 17-18 OktDir: Claude Schnitzler; Lav: Oriol Tomas
Yumé (Narita) 17 NovDir: Masaki Nakata; Lav: Yoshi Oïda
La Chauve souris (Strauss,J) 13-14 DetsDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Jacques Duparc
Les Indes galantes (Rameau) 19-20 DetsDir: Jérôme Correas; Lav: Constance Larrieu
Mimi (Verrières) 14-15 JaanDir: Jean Deroyer; Lav: Guillaume Vincent
Armida (Haydn) 16 JaanDir: Julien Chauvin; Lav: Mariame Clément
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-5 VeebDir: Nicolas Chalvin; Lav: Jean-François Sivadier
King Arthur (Purcell) 13 VeebDir: Frédérique Chauvet; Lav: Sybrand Van der Werf
Sweeney Todd (Sondheim) 20-21 MärtsDir: Arnaud Thorette / Johan Farjot; Lav: Olivier Bénézech
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 4 AprillDir: Christophe Grapperon; Lav: Philippe Béziat
La bohème (Puccini) 17-19 MaiDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Nadine Duffaut
Le soldat magicien (Philidor) 29 MaiLav: Juan Kruz Diaz de Garaio Esnaola
Rennes, Opéra de Rennes  / 
Die Schöpfung (concert) (Haydn) 14 OktDir: Gildas Oungier
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 12-13 NovDir: Gildas Pungier; Lav: Eric Chevalier
Elena (Cavalli) 23-27 NovDir: Leonardo García Alarcón; Lav: Jean-Yves Ruf
Barbe-bleue (Offenbach) 29 Dets-3 JaanDir: Laurent Campellone; Lav: Waut Koeken
Lohengrin (Wagner) 31 Jaan-6 VeebDir: Rudolf Piehlmayer; Lav: Carlos Wagner
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 23-27 MärtsDir: Gwennolé Rufet; Lav: Oriol Tomas
La cenerentola (Rossini) 28 Mai-5 JuuniDir: Darrell Ang; Lav: Jérôme Savary(original), Frédérique Lombart(revival)
Rouen, Opéra de Rouen Haute-Normandie  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-11 OktDir: Jonas Alber; Lav: Frédéric Roels
Hansel et Gretel (Humperdinck) 12-20 DetsDir: Robert Houssart; Lav: Federico Grazzini
La cenerentola (Rossini) 16-24 JaanDir: Antonino Fogliani; Lav: Sandrine Anglade
De quoi j'ai l'air (Various) 10 VeebDir: Maxime Pascal; Lav: Vincent Vittoz
Les contes de la lune vague après la pluie (Dayer) 20-21 MärtsDir: Jean-Philippe Wurtz; Lav: Vincent Huguet
Lohengrin (Wagner) 13-19 MaiDir: Luciano Acocella; Lav: Carlos Wagner
Saint-Etienne, Opéra Théâtre de Saint-Étienne  / 
Fortunio (Messager) 14-18 NovDir: Laurent Touche; Lav: Emmanuelle Cordoliani
Don Pasquale (Donizetti) 31 Dets-4 JaanDir: NN; Lav: Andrea Cigni
La Clémence de Titus (Mozart) 25 Veeb-1 MärtsDir: Laurent Campellone; Lav: Denis Podalydès
La flûte enchantée (Mozart) 24-28 AprillDir: Laurent Campellone; Lav: Pet Halmen
Le marchand de Venise (Hahn) 27-31 MaiDir: Laurent Campellone; Lav: Arnaud Bernard
Concert (concert) (Massenet) 4 JuuniDir: Laurent Campellone
Strasbourg, L'Opéra national du Rhin  / 
Quai Ouest (Campo) 27 Sept-2 OktDir: Marcus Bosch; Lav: Kristian Frédric
L'amico Fritz (Mascagni) 24 Okt-7 NovDir: Paolo Carignani / Fabrizio Maria Carminati; Lav: Vincent Boussard
La vie parisienne (Offenbach) 13-30 DetsDir: Claude Schnitzler; Lav: Waut Koeken
La Belle au Bois Dormant (Respighi) 3-9 JaanDir: Vincent Monteil; Lav: Valentina Carrasco
La clemenza di Tito (Mozart) 6-21 VeebDir: Andreas Spering; Lav: Katharina Thoma
Tristan und Isolde (Wagner) 18 Märts-2 AprillDir: Axel Kober; Lav: Antony McDonald
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 26 Aprill-6 MaiDir: Daniele Callegari; Lav: Olivier Py
La Dame de Pique (Tchaikovsky,P) 16-25 JuuniDir: Marko Letonja; Lav: Robert Carsen
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 3-4 JuuliDir: Patrick Davin; Lav: Christophe Gayral
Toulon, Opéra de Toulon  / 
Lakmé (Delibes) 10-14 OktDir: Giuliano Carella; Lav: Lilo Baur
Anna Bolena (Donizetti) 14-18 NovDir: Giuliano Carella; Lav: Marie-Louise Bischofberger
La belle Hélène (Offenbach) 27-31 DetsDir: Nicolas Krüger; Lav: Bernard Pisani
Kátia Kabanová (Janáček) 25-30 JaanDir: Alexander Briger; Lav: Nadine Duffaut
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 1-6 MärtsDir: Emmanuel Plasson; Lav: Nicola Berloffa
Jules César (Handel) 7-12 AprillDir: Rinaldo Alessandrini; Lav: Frédéric Andrau
Simon Boccanegra (Verdi) 17-22 MaiDir: Giuliano Carella; Lav: Gilles Bouillon
Toulouse, Théâtre du Capitole  / 
Un bal masqué (Verdi) 30 Sept-12 OktDir: Daniel Oren; Lav: Vincent Boussard
Owen Wingrave (Britten) 21-25 NovDir: David Syrus; Lav: Walter Sutcliffe
The Turn of the Screw (Britten) 21-25 NovDir: David Syrus; Lav: Walter Sutcliffe
Doña Francisquita (Vives) 21-31 DetsDir: Josep Caballé Domenech; Lav: Emilio Sagi
Tristan und Isolde (Wagner) 28 Jaan-11 VeebDir: Claus Peter Flor; Lav: Nicolas Joël
Porgy and Bess (Gershwin) 17-22 MärtsDir: William Barkhymer; Lav: Baayork Lee
Castor et Pollux (Rameau) 24 Märts-2 AprillDir: Christophe Rousset; Lav: Mariame Clément
massacre (Mitterer) 12-17 AprillDir: Peter Rundel; Lav: Ludovic Lagarde
Les fiançailles au couvent (Prokofiev) 15-24 MaiDir: Tugan Sokhiev; Lav: Martin Duncan
Turandot (Puccini) 19-30 JuuniDir: Stefan Solyom; Lav: Calixto Bieito
Tourcoing, Atelier Lyrique de Tourcoing  / 
David et Jonathas (Charpentier,M) 10-12 OktDir: Dominique Visse
Concert (Mozart) 15-16 NovDir: Jean-Claude Malgoire
Messe en si mineur (Bach,JS) 16-18 JaanDir: Jean-Claude Malgoire
Così fan tutte (Mozart) 10-15 MärtsDir: Jean-Claude Malgoire / Emmanuel Olivier; Lav: Pierre Constant
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19-23 AprillDir: Jean-Claude Malgoire; Lav: Christian Schiaretti
Tours, Grand Théâtre de Tours  / 
Così fan tutte (Mozart) 10-14 OktDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Gilles Bouillon
Die Fledermaus (Strauss,J) 27-31 DetsDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Jacques Duparc
Les Caprices de Marianne (Sauguet) 13-17 VeebDir: Claude Schnitzler; Lav: Oriol Tomas
Suor Angelica (Puccini) 13-17 MärtsDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Paul-Emile Fourny
Il tabarro (Puccini) 13-17 MärtsDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Paul-Emile Fourny
Gianni Schicchi (Puccini) 13-17 MärtsDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Paul-Emile Fourny
La Voix humaine (Poulenc) 10-14 AprillDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Catherine Dune
L'Heure espagnole (Ravel) 10-14 AprillDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Catherine Dune
La traviata (Verdi) 20-26 MaiDir: Jean-Yves Ossonce; Lav: Nadine Duffaut
Versailles, Opéra Royal de Versailles  / 
Les Boreades (Rameau) 5 OktDir: Marc Minkowski
Le Temple de la Gloire (concert) (Rameau) 14 OktDir: Guy Van Waas
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 16-18 OktDir: Jonas Alber; Lav: Frédéric Roels
Scylla et Glaucus (concert) (Leclair) 4 NovDir: Sébastien d'Hérin
Zaïs (concert) (Rameau) 18 NovDir: Christophe Rousset
Requiem (Mozart) 20-22 NovDir: Ton Koopman
Siroé (Hasse) 26-30 NovDir: George Petrou; Lav: Max Emanuel Cencic
Christophe Colomb (concert) (David) 13 DetsDir: François-Xavier Roth
Niobe, Regina di Tebe (concert) (Steffani) 22 JaanDir: Paul O'Dette / Stephen Stubbs
Cinq-Mars (concert) (Gounod) 29 JaanDir: Ulf Schirmer
Nabucco (concert) (Falvetti) 31 JaanDir: Leonardo García Alarcón
Don Quichotte chez la Duchesse (Boismortier) 6-8 VeebDir: Hervé Niquet; Lav: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Così fan tutte (Mozart) 22-25 MärtsDir: Jean-Claude Malgoire; Lav: Pierre Constant
Le Messie (Handel) 3 AprillDir: Jean-Christophe Spinosi
Dardanus (concert) (Rameau) 5-6 MaiDir: Raphaël Pichon; Lav: Michel Fau
Uthal (concert) (Méhul) 30 MaiDir: Christophe Rousset
Xerxes (Handel) 4-7 JuuniDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Lars Rudolfsson
Catone in Utica (Vinci) 14-21 JuuniDir: Riccardo Minasi; Lav: Jakob Peters-Messer