2014/15 > Itaalia 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2014/15 > Itaalia

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Prantsusmaa
Monaco
Šveits
Austria
Sloveenia

Itaalia
 
Horvaatia
Malta Kreeka

Bergamo, Teatro Donizetti Bergamo  / 

Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26-28 SeptDir: Roberto Tolomelli; Lav: Francesco Bellotto
Betly (Donizetti) 27 Sept-8 NovDir: Giovanni Battista Rigon; Lav: Luigi Barilone
Tosca (Puccini) 10-12 OktDir: Fabio Mastrangelo; Lav: Hugo De Ana
Torquato Tasso (Donizetti) 7-9 NovDir: Sebastiano Rolli; Lav: Federico Bertolani
Don Pasquale (Donizetti) 5-17 OktDir: Christopher Franklin; Lav: Andrea Cigni
Stabat Mater (Rossini) 21 OktDir: Michele Mariotti
Le nozze di Figaro (Mozart) 6-8 NovDir: Stefano Montanari; Lav: Davide Livermore
Anna Bolena (Donizetti) 27-29 NovDir: Corrado Rovaris; Lav: Alessandro Talevi
La scala di seta (Rossini) 4-6 DetsDir: Francesco Ommassini; Lav: Damiano Michieletto(original), Andrea Bernard(revival)
Bolzano, Teatro Comunale Bolzano  / 
Don Giovanni (Mozart) 22-23 NovDir: José Luis Gómez Ríos; Lav: Graham Vick
Faust (Gounod) 21-22 Jaan
Anatevka (Bock) 16-30 MaiDir: Stephen Lloyd; Lav: Bettina Bruinier
Brescia, Teatro Grande  / 
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Giulio Ciabatti
Don Giovanni (Mozart) 7-9 OktDir: José Luis Gómez Ríos; Lav: Graham Vick
Nabucco (Verdi) 27-29 NovDir: Marcello Mottadelli
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 12-14 DetsDir: Christian Capocaccia; Lav: Frédéric Roels
La boheme (Puccini) 2-4 Okt
Le nozze di Figaro (Mozart) 23-25 Okt
La scala di seta (Rossini) 20-22 Nov
Un ballo in maschera (Verdi) 11-13 Dets
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Don Giovanni (Mozart) 26-27 SeptDir: José Luis Gómez Ríos; Lav: Graham Vick
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16-18 OktDir: Carlo Goldstein; Lav: Ivan Stefanutti
Nabucco (Verdi) 3-5 DetsDir: Marcello Mottadelli; Lav: Andrea Cigni
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 19-21 DetsDir: Christian Capocaccia; Lav: Frédéric Roels
Madama Butterfly (Puccini) 9-11 Jaan
Pagliacci (Leoncavallo) 1-5 JuuliDir: Carlo Goldstein
Le nozze di Figaro (Mozart) 24-25 Sept
Don Pasquale (Donizetti) 30 Okt-1 Nov
Un ballo in maschera (Verdi) 26-28 Nov
La scala di seta (Rossini) 11-13 Dets
La boheme (Puccini) 22-24 Jaan
Cosenza, Teatro Rendano  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-23 NovDir: Luca Ferrara; Lav: Rosetta Cucchi
Madama Butterfly (Puccini) 19-21 DetsDir: Alberto Hold-Garrido; Lav: Vincenzo Grisostomi Travaglini
Cremona, Teatro Ponchielli  / 
Madama Butterfly (Puccini) 8-12 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Giulio Ciabatti
Don Giovanni (Mozart) 17-19 OktDir: José Luis Gómez Ríos; Lav: Graham Vick
Nabucco (Verdi) 14-16 NovDir: Marcello Mottadelli; Lav: Andrea Cigni
Adriana Lecouvreur (Cilea) 20-22 NovDir: Carlo Goldstein; Lav: Ivan Stefanutti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6-8 DetsDir: Christian Capocaccia; Lav: Frédéric Roels
Il flauto magico (adaptation) (Mozart) 12 VeebDir: Mario Tronco; Lav: Mario Tronco
La boheme (Puccini) 7-11 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Leo Muscato
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-18 OktDir: Stefano Montanari; Lav: Davide Livermore
La scala di seta (Rossini) 6-8 NovDir: Francesco Ommassini; Lav: Damiano Michieletto
Don Pasquale (Donizetti) 19-21 NovDir: Christopher Franklin; Lav: Andrea Cigni
Un ballo in maschera (Verdi) 4-6 DetsDir: Pietro Mianiti; Lav: Nicola Berloffa
Fano, Teatro della Fortuna  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 12-14 MärtsDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Saverio Marconi
Carmen (Bizet) 2-3 MaiDir: Mario Tronco; Lav: Mario Martone
Sinfonia 9 (Beethoven) 14 MaiDir: Daniele Agiman
Madama Butterfly (Puccini) 26-28 NovDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Pier Luigi Pizzi
Ferrara, Teatro Comunale  / 
Il turco in Italia (Rossini) 6-8 VeebDir: Francesco Ommassini; Lav: Federico Bertolani
La sonnambula (Bellini) 20-22 MärtsDir: Francesco Ommassini; Lav: Alessandro Londei
Falstaff (Verdi) 11-12 AprillDir: Nicola Paszkowski; Lav: Cristina Mazzavillani Muti
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 8 MaiDir: Roberto Zarpellon; Lav: Marco Bellussi
Firenze, Opera di Firenze  / 
Il campiello (Wolf-Ferrari) 25 Sept-4 OktDir: Francesco Cilluffo; Lav: Leo Muscato
Requiem (Mozart) 5-7 Okt
Brundibar (Krasa) 14-19 OktDir: Farhad G Mahani/Elena Pierini; Lav: Marina Bianchi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 Okt-2 NovDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Mario Pontiggia
Requiem (Verdi) 28-30 Nov
Falstaff (Verdi) 29 Nov-12 DetsDir: Zubin Mehta; Lav: Luca Ronconi
Petite Messe Solennelle (Rossini) 16 Dets
I puritani (Bellini) 28 Jaan-10 VeebDir: Giacomo Sagripanti; Lav: Fabio Ceresa
Requiem (Verdi) 8 VeebDir: Daniele Gatti
Pollicino (Henze) 24-28 VeebDir: Alessandro Cadario; Lav: Dieter Kaegi
Dido and Aeneas (Purcell) 1-10 MärtsDir: Stefano Montanari; Lav: Marina Bianchi
La Tempesta (Purcell) 24-25 Märts
La traviata (Verdi) 1-8 AprillDir: Zubin Mehta; Lav: Henning Brockhaus
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Juuli-6 SeptDir: Alessandro D'Agostini; Lav: Damiano Michieletto
Madama Butterfly (Puccini) 18-29 JuuliDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Fabio Ceresa
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22-30 SeptDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Graham Vick
Il ragazzo del riscio (Wenjing) 4-5 OktDir: Zhang Guoyong; Lav: Yi Liming
Cosi fan tutte (Mozart) 18-27 OktDir: Roland Böer; Lav: Lorenzo Mariani
Le braci (Tutino) 5-15 NovDir: Francesco Cilluffo; Lav: Leo Muscato
Rigoletto (Verdi) 4-20 DetsDir: Zubin Mehta; Lav: William Friedkin
Suor Angelica (Puccini) 22 Jaan-5 VeebDir: Xǔ Zhōng; Lav: Andrea De Rosa
La Voix humaine (Poulenc) 22 Jaan-5 VeebDir: Xǔ Zhōng
El amor brujo (Falla) 23 Jaan-7 VeebDir: Guillermo García Calvo
Goyescas (Granados) 23 Jaan-7 VeebDir: Guillermo García Calvo; Lav: Andrea De Rosa
L'Imperatore di Atlantide (Ullmann) 27 Jaan-3 VeebDir: Roberto Misto; Lav: Pier Paolo Pacini
Fra Diavolo (Auber) 9-10 VeebDir: Alessandro D'Agostini; Lav: Francesco Torrigiani
Les pecheurs de perles (Bizet) 24-28 VeebDir: Ryan McAdams; Lav: Fabio Sparvoli
Hansel e Gretel (Humperdinck) 5-13 MärtsDir: Farhad G Mahani; Lav: Gianmaria Aliverta
L'italiana in Algeri (Rossini) 15-26 MärtsDir: Bruno Campanella; Lav: Joan Font
Genova, Opera di Genova  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9-12 OktDir: Alvise Casellati; Lav: Filippo Crivelli
Luisa Miller (Verdi) 18-28 NovDir: Andrea Battistoni; Lav: Leo Nucci(original), Salvo Piro(revival)
Tosca (Puccini) 20 Dets-2 JaanDir: Stefano Ranzani; Lav: Davide Livermore
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Veeb-1 MärtsDir: Giampaolo Bisanti / Giorgio Bruzzone; Lav: Dario Argento
Fedora (Giordano) 21-29 MärtsDir: Valerio Galli; Lav: Pier Francesco Maestrini
L'amico Fritz (concert) (Mascagni) 28 MärtsDir: Andrea Battistoni
Billy Budd (Britten) 17-23 AprillDir: Andrea Battistoni; Lav: Davide Livermore
Carmen (Bizet) 8-17 MaiDir: Philippe Auguin; Lav: Davide Livermore
La vedova allegra (Lehar) 18-28 JuuliDir: Felix Krieger / Pablo Assante; Lav: Hugo De Ana
Il ragazzo del riscio (Wenjing) 30 Sept-1 Okt
Simon Boccanegra (Verdi) 22-31 OktDir: Andrea Battistoni; Lav: Andrea De Rosa
La Boheme (Puccini) 17 Dets-3 JaanLav: Ettore Scola
Don Giovanni (Mozart) 30 Jaan-7 VeebDir: Cristoph Poppen; Lav: Rosetta Cucchi
Roberto Devereux (Donizetti) 17-29 MärtsDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Alfonso Antoniozzi
Andrea Chenier (Giordano) 12-20 AprillDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Salvo Piro(original), Lamberto Puggelli(revival)
Tosca (Puccini) 4-8 MaiDir: Dmitri Jurowski; Lav: Davide Livermore
Salome (Strauss) 21-28 MaiDir: Fabio Luisi; Lav: Rosetta Cucchi
La forza del destino (Verdi) 18-28 JuuniDir: Andrea Battistoni; Lav: Davide Livermore
Jesi, Teatro G B Pergolesi  / 
Don Giovanni (Mozart) 18-19 OktDir: José Luis Gómez Ríos; Lav: Graham Vick
Tosca (Puccini) 7-9 NovDir: Antonio Pirolli; Lav: Massimo Gasparòn
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29-30 NovDir: Christian Capocaccia; Lav: Frédéric Roels
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Okt
Nabucco (Verdi) 16-18 OktDir: Aldo Sisillo; Lav: Stefano Monti
Don Pasquale (Donizetti) 13-15 NovDir: Giuseppe La Malfa; Lav: Andrea Cigni
La vedova allegra (Lehar) 11-13 DetsDir: Antonio Pirolli; Lav: Vittorio Sgarbi
Livorno, Teatro Goldoni  / 
L'amico Fritz (Mascagni) 7 DetsDir: Mario Menicagli; Lav: Simona Marchini
La rondine (Puccini) 13-14 DetsDir: Massimiliano Stefanelli; Lav: Gino Zampieri
La vedova allegra (Lehar) 17 JaanDir: Maurizio Bagliolo; Lav: Marco Prosperini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-7 VeebDir: Nicola Paszkowski; Lav: Alessio Pizzech
Requiem (Mozart) 18 AprillDir: Daniela Contessi
Lucca, Teatro del Giglio  / 
Recital (Puccini) 11 Sept
Don Giovanni (Mozart) 28 Veeb-1 MärtsDir: Aldo Sisillo; Lav: Rosetta Cucchi
Massa Maritima, Lirica in Piazza  / 
La boheme (Puccini) 3-5 AugDir: Claudio Maria Micheli; Lav: Massimiliano Damato
Cavalleria rusticana (Mascagni) 4-6 AugDir: Maurizio Morgantini; Lav: Maurizio Marchini
Gianni Schicchi (Puccini) 4-6 AugDir: Maurizio Morgantini; Lav: Maurizio Marchini
La traviata (Verdi) 3 Aug
Turandot (Puccini) 4 Aug
Pagliacci (Leoncavallo) 5 Aug
Milano, Teatro alla Scala  / 
Fidelio (Beethoven) 10-23 DetsDir: Daniel Barenboim; Lav: Deborah Warner
Die Soldaten (Zimmermann,B) 17 Jaan-3 VeebDir: Ingo Metzmacher; Lav: Alvis Hermanis
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 1-27 VeebDir: Rinaldo Alessandrini; Lav: Robert Wilson
Aida (Verdi) 15 Veeb-14 MärtsDir: Zubin Mehta; Lav: Peter Stein
Lucio Silla (Mozart) 26 Veeb-17 MärtsDir: Marc Minkowski; Lav: Marshall Pynkoski
Carmen (Bizet) 22 Märts-16 JuuniDir: Massimo Zanetti; Lav: Emma Dante
Turandot (Puccini) 1-23 MaiDir: Riccardo Chailly; Lav: Nikolaus Lehnhoff
CO2 (Battistelli) 16-29 MaiDir: Cornelius Meister; Lav: Robert Carsen
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Mai-11 JuuniDir: Stefano Ranzani; Lav: Mary Zimmerman
Pagliacci (Leoncavallo) 12-23 JuuniDir: Carlo Rizzi; Lav: Mario Martone
Cavalleria rusticana (Mascagni) 12-23 JuuniDir: Carlo Rizzi; Lav: Mario Martone
Tosca (Puccini) 22 Juuni-6 JuuliDir: Carlo Rizzi; Lav: Luc Bondy(original), Marie-Louise Bondy(revival)
Otello (Rossini) 4-24 JuuliDir: John Eliot Gardiner; Lav: Jürgen Flimm
Il Barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Juuli-10 AugDir: Massimo Zanetti; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
La Boheme (Puccini) 19 Aug-2 SeptDir: Gustavo Dudamel; Lav: Franco Zeffirelli
Il castello del Duca Barbablu (concert) (Bartok) 15-18 SeptDir: Alan Gilbert
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Sept-17 OktDir: Nello Santi; Lav: Grischa Asagaroff
La Cenerentola per i bambini (Rossini) 29 Sept-16 AprillDir: Pietro Mianiti; Lav: Ulrich Peter
Requiem (concert) (Verdi) 29-30 SeptDir: Zubin Mehta
Falstaff (Verdi) 14 Okt-4 NovDir: Daniele Gatti; Lav: Robert Carsen
Wozzeck (Berg) 29 Okt-13 NovDir: Ingo Metzmacher; Lav: Jürgen Flimm
Giovanna d'Arco (Verdi) 7 Dets-2 JaanDir: Riccardo Chailly; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Rigoletto (Verdi) 13 Jaan-6 VeebDir: Mikko Franck; Lav: Gilbert Deflo
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 28 Jaan-14 VeebDir: Diego Fasolis; Lav: Jürgen Flimm
I due Foscari (Verdi) 25 Veeb-25 MärtsDir: Michele Mariotti; Lav: Alvis Hermanis
La cena delle beffe (Giordano) 3 Aprill-7 MaiDir: Carlo Rizzi; Lav: Mario Martone
La fanciulla del West (Puccini) 3-28 MaiDir: Riccardo Chailly; Lav: Graham Vick
L'Enfant et les sortileges (Ravel) 17 Mai-6 JuuniDir: Marc Minkowski; Lav: Laurent Pelly
L'Heure espagnole (Ravel) 17 Mai-6 JuuniDir: Marc Minkowski; Lav: Laurent Pelly
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 Juuni-2 JuuliDir: Zubin Mehta; Lav: Harry Kupfer
Simon Boccanegra (Verdi) 18 Juuni-8 JuuliDir: Myung-Whun Chung; Lav: Federico Tiezzi
Die Zauberflote (Mozart) 2-26 SeptDir: Adam Fischer; Lav: Peter Stein
The Turn of the Screw (Britten) 14 Sept-17 OktDir: Christoph Eschenbach; Lav: Kasper Holten
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 22 Sept-1 OktDir: Rinaldo Alessandrini; Lav: Robert Wilson
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Okt-27 NovDir: Franz Welser-Möst; Lav: Frederic Wake-Walker
Fin de partie (Kurtag) 6-30 NovDir: Ingo Metzmacher; Lav: Luc Bondy
Porgy and Bess (Gershwin) 15-22 NovDir: Nikolaus Harnoncourt; Lav: Philipp Harnoncourt
Modena, Teatro Comunale  / 
Rigoletto (Verdi) 12-16 NovDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Giandomenico Vaccari
La rondine (Puccini) 29-30 NovDir: Massimiliano Stefanelli; Lav: Gino Zampieri, Emiliana Paoli
Il viaggio di Roberto (Marzocchi) 14 DetsDir: Paolo Marzocchi; Lav: Alessio Pizzech
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23-25 JaanDir: Christopher Franklin; Lav: Nicola Berloffa
Don Giovanni (Mozart) 11-15 VeebDir: Aldo Sisillo; Lav: Rosetta Cucchi
L'elisir d'amore (Donizetti) 15-17 MärtsDir: Francesco Cilluffo; Lav: Marcello Grigorov
Nabucco (Verdi) 7-11 OktDir: Aldo Sisillo; Lav: Stefano Monti
Tristan und Isolde (Wagner) 11-15 NovDir: Marcus Bosch; Lav: Monique Wagemakers
Il labbro della Lady (Galante) 21-22 NovDir: Carlo Boccadoro; Lav: Stefania Panighini
L'amico Fritz (Mascagni) 15-17 JaanDir: Donato Renzetti; Lav: Leo Nucci, Salvo Piro
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19-21 VeebDir: Stefano Ranzani; Lav: Henning Brockhaus(original), Valentina Escobar(revival)
Oedipus Rex (concert) (Stravinsky) 10 AprillDir: Juraj Valčuha
Madama Butterfly (Puccini) 15-17 AprillDir: Valerio Galli; Lav: Sandro Pasqualetto
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Salome (Strauss) 15-26 NovDir: Gabriele Ferro; Lav: Manfred Schweigkofler
Il trovatore (Verdi) 12-20 DetsDir: Nicola Luisotti; Lav: Michał Znaniecki
Andrea Chenier (Giordano) 20-29 JaanDir: Nello Santi; Lav: Salvo Piro(original), Lamberto Puggelli(revival)
Tristano e Isotta (Wagner) 22 Veeb-5 MärtsDir: Zubin Mehta; Lav: Lluís Pasqual
Turandot (Puccini) 21 Märts-1 AprillDir: Juraj Valčuha / Maurizio Agostini; Lav: Roberto De Simone
Luisa Miller (Verdi) 5-10 MaiDir: Daniele Rustioni; Lav: Andrea De Rosa
L'isola disabitata (Jommelli) 14-20 MaiDir: Rinaldo Alessandrini; Lav: Mariano Bauduin
Orfeo e Euridice (Gluck) 27 Mai-4 JuuniDir: Francesco Ommassini; Lav: Karole Armitage
La cenerentola (Rossini) 18-30 JuuniDir: Gabriele Ferro; Lav: Paul Curran
La petite messe solennelle (concert) (Rossini) 25 JuuniDir: Marco Faelli
Tosca (Puccini) 11-24 JuuliDir: Jordi Bernàcer; Lav: Jean Kalman
La boheme (Puccini) 14-25 JuuliDir: Stefano Ranzani; Lav: Francesco Saponaro
Don Pasquale (Donizetti) 26 Sept-3 OktDir: Giancarlo Andretta; Lav: Roberto De Simone
La traviata (Verdi) 3-13 NovDir: Renato Palumbo / Maurizio Agostini; Lav: Ferzan Ozpetek
Carmen (Bizet) 13-20 DetsDir: Zubin Mehta / Jacques Delacôte; Lav: Daniele Finzi Pasca
La vedova allegra (Lehar) 22 Jaan-3 VeebDir: Alfred Eschwé; Lav: Federico Tiezzi
Norma (Bellini) 21 Veeb-1 MärtsDir: Nello Santi; Lav: Lorenzo Amato
Falstaff (Verdi) 13-20 MärtsDir: Pinchas Steinberg; Lav: Luca Ronconi(original), Marina Bianchi(revival)
Oedipus rex (concert) (Stravinsky) 15-16 AprillDir: Juraj Valčuha
Fedora (Giordano) 3-11 MaiDir: Christian Badea; Lav: Lamberto Puggelli(original), Salvo Piro(revival)
Zenobia in Palmira (Paisiello) 18-27 MaiDir: Francesco Ommassini; Lav: Riccardo Canessa
Goyescas (Granados) 28 Mai-8 JuuniDir: Donato Renzetti; Lav: Andrea De Rosa
Suor Angelica (Puccini) 28 Mai-8 JuuniDir: Donato Renzetti; Lav: Andrea De Rosa
Madama Butterfly (Puccini) 14-31 JuuliDir: Pinchas Steinberg; Lav: Pippo Delbono
Aida (Verdi) 15 Juuli-2 AugDir: Pinchas Steinberg; Lav: Franco Dragone
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Sept-4 OktDir: Gabriele Ferro; Lav: Chiara Muti
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16-23 OktDir: Daniel Oren; Lav: Lorenzo Mariani
Achille in Sciro (concert) (Sarro) 4-5 NovDir: Alessandro De Marchi
La Grotta di Trofonio (Salieri) 13-22 NovDir: Alessandro De Marchi
Der Zwerg (concert) (Zemlinsky) 17-18 NovDir: Stefan Anton Reck
Il tabarro (concert) (Puccini) 17-18 NovDir: Stefan Anton Reck
Novara, Teatro Coccia  / 
La traviata (Verdi) 10-12 OktDir: Andrea Battistoni; Lav: Daniele Abbado, Boris Stetka
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29-30 NovDir: Guy Condette; Lav: Nicola Zorzi
Turandot (Puccini) 6-8 VeebDir: Matteo Beltrami; Lav: Mercedes Martini
Padova, Teatro Verdi  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26-28 SeptDir: Gianluca Marcianò; Lav: Francesco Esposito
Madama Butterfly (Puccini) 24-26 OktDir: Tiziano Severini; Lav: Stefano Trespidi
La vedova allegra (Lehar) 29-31 DetsDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Hugo De Ana
Parma, Fondazione Teatro Regio di Parma  / 
La forza del destino (Verdi) 10-28 OktDir: Jader Bignamini; Lav: Stefano Poda
Concert (Verdi) 18 OktDir: Francesco Cilluffo
La traviata (Verdi) 24 Okt-2 NovDir: Stefano Rabaglia; Lav: Henning Brockhaus
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-31 MärtsDir: Francesco Cilluffo; Lav: Marcello Grigorov
Madama Butterfly (Puccini) 12-18 JuuniDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Giulio Ciabatti
Otello (Verdi) 1-17 OktDir: Daniele Callegari; Lav: Pier Luigi Pizzi
Rigoletto (Verdi) 10-29 OktDir: Fabrizio Cassi; Lav: Alessio Pizzech
Il corsaro (Verdi) 14-31 OktDir: Alain Guingal; Lav: Lamberto Puggelli, Grazia Pulvirenti
Pavia, Teatro Fraschini  / 
Don Giovanni (Mozart) 10-12 OktDir: José Luis Gómez Ríos; Lav: Graham Vick
Adriana Lecouvreur (Cilea) 24-26 OktDir: Carlo Goldstein; Lav: Ivan Stefanutti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 21-23 NovDir: Christian Capocaccia; Lav: Frédéric Roels
Nabucco (Verdi) 9-11 DetsDir: Marcello Mottadelli; Lav: Andrea Cigni
Madama Butterfly (Puccini) 16-18 JaanDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Giulio Ciabatti
Il paese del sorriso (Lehar) 11 MärtsDir: Paolo Fiamingo; Lav: Corrado Abbati
Le nozze di Figaro (Mozart) 29-31 Okt
Un ballo in maschera (Verdi) 20-22 Nov
La scala di seta (Rossini) 27-29 Nov
Don Pasquale (Donizetti) 9-12 Dets
La boheme (Puccini) 29-31 Jaan
Piacenza, Teatri di Piacenza - Teatro Municipale  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-12 OktDir: Stefano Ranzani; Lav: Leo Nucci, Salvo Piro
Falstaff (Verdi) 31 Okt-2 NovDir: Nicola Paszkoswki; Lav: Cristina Mazzavillani Muti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 9-11 JaanDir: Christopher Franklin; Lav: Nicola Berloffa
Don Giovanni (Mozart) 20-22 VeebDir: Aldo Sisillo; Lav: Rosetta Cucchi
La voix humaine (Poulenc) 18-19 AprillDir: Jonathan Webb; Lav: Sandro Pasqualetto
The Telephone (Menotti) 18-19 AprillDir: Jonathan Webb; Lav: Sandro Pasqualetto
I due Foscari (concert) (Verdi) 22-24 MaiDir: Donato Renzetti
L'amico Fritz (Mascagni) 9-11 OktDir: Donato Renzetti; Lav: Leo Nucci
Nabucco (Verdi) 27-29 DetsDir: Aldo Sisillo; Lav: Stefano Monti
Il turco in Italia (Rossini) 29-31 JaanDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Federico Bertolani
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26-28 VeebDir: Stefano Ranzani; Lav: Henning Brockhaus
Macbeth (Verdi) 18-20 MärtsDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Riccardo Canessa
Madama Butterfly (Puccini) 8-10 AprillDir: Valerio Galli; Lav: Sandro Pasqualetto
Pisa, Teatro di Pisa  / 
Don Giovanni (Mozart) 11-12 OktDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Enrico Castiglione
Il Ghetto (Colombini) 22-23 NovDir: Hirofumi Yoshida; Lav: Ferenc Anger
La rondine (Puccini) 17-18 JaanDir: Massimiliano Stefanelli; Lav: Gino Zampieri
L'empio punito (Melani) 5 VeebDir: Carlo Ipata; Lav: Giovanni Guerrieri
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-22 VeebDir: Nicola Paszkowski; Lav: Alessio Pizzech
Macbeth (Verdi) 6-8 MärtsDir: Simon Kresic; Lav: Dario Argento
Il convitato di pietra (Dargomizhsky) 13 MärtsLav: Lorenzo Maria Mucci
Markheim (Deri) 18 AprillLav: Stefano Mecenate
Simon Boccanegra (Verdi) 10-11 OktDir: Ivo Lipanovic; Lav: Lorenzo Maria Mucci
Il trionfo dell'onore (Scarlatti,A) 16 OktDir: Federico Bardazzi
Don Giovanni (Gazzaniga) 7 NovDir: Federico Bardazzi; Lav: Alessio Pizzech
Il convitato di pietra (Tritto) 14 NovDir: Carlo Ipata; Lav: Renato Bonajuto
Il convitato di pietra (Pacini) 21 Nov
Mefistofele (Boito) 18-20 MärtsDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Enrico Castiglione
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri  / 
Il viaggio di Roberto (Marzocchi) 7 Dets-19 JaanDir: Paolo Marzocchi; Lav: Alessio Pizzech
La rondine (Puccini) 24-25 JaanDir: Massimiliano Stefanelli; Lav: Gino Zampieri
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 Veeb-1 MärtsDir: Stefano Ranzani; Lav: Salvo Piro
La sonnambula (Bellini) 27-29 MärtsDir: Francesco Ommassini; Lav: Alessandro Londei
Reggio Emilia, Teatro Municipale Valli  / 
Madama Butterfly (Puccini) 28-30 NovDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Giulio Ciabatti
Don Giovanni (Mozart) 11-13 DetsDir: José Luis Gómez Ríos; Lav: Graham Vick
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 Jaan-1 VeebDir: Christopher Franklin; Lav: Nicola Berloffa
Falstaff (Verdi) 6-8 MärtsDir: Nicola Paszkowski; Lav: Cristina Mazzavillani Muti
La boheme (Puccini) 13-15 Nov
Roma, Teatro dell'Opera di Roma  / 
Rusalka (Dvorak,A) 27 Nov-14 DetsDir: Eivind Gullberg Jensen; Lav: Denis Krief
Werther (Massenet) 18-29 JaanDir: Jesús López-Cobos; Lav: Willy Decker
Rigoletto (Verdi) 4-8 VeebDir: Gaetano d'Espinosa; Lav: Leo Muscato
Carmina Burana (Orff) 14-20 VeebDir: David Coleman; Lav: Micha van Hoecke
Tosca (Puccini) 1 Märts-28 JuuniDir: Donato Renzetti; Lav: Alessandro Talevi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Märts-12 AprillDir: Roberto Abbado; Lav: Luca Ronconi
Aida (Verdi) 23 Aprill-3 MaiDir: Jader Bignamini; Lav: Micha van Hoecke
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Mai-3 JuuniDir: Roland Böer; Lav: Giorgio Strehler
La dama di picche (Tchaikovsky,P) 19-30 JuuniDir: James Conlon; Lav: Richard Jones
I Was Looking at the Ceiling and then I Saw the Sky (Adams) 11-17 SeptDir: Alexander Briger; Lav: Giorgio Barberio Corsetti
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 6-17 OktDir: John Axelrod; Lav: Graham Vick
The Bassarids (Henze) 27 Nov-10 DetsDir: Stefan Soltesz; Lav: Mario Martone
Tosca (Puccini) 4-13 DetsDir: Donato Renzetti; Lav: Alessandro Talevi
La cenerentola (Rossini) 22 Jaan-19 VeebDir: Alejo Pérez; Lav: Emma Dante
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-21 VeebDir: Donato Renzetti; Lav: Davide Livermore
Benvenuto Cellini (Berlioz) 22 Märts-3 AprillDir: Roberto Abbado; Lav: Terry Gilliam
Gianni Schicchi (Puccini) 17-24 AprillDir: Daniele Rustioni; Lav: Damiano Michieletto
Il tabarro (Puccini) 17-24 AprillDir: Daniele Rustioni; Lav: Damiano Michieletto
Suor Angelica (Puccini) 17-24 AprillDir: Daniele Rustioni; Lav: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 24 Mai-30 JuuniDir: Jader Bignamini; Lav: Paul Curran
Linda di Chamounix (Donizetti) 17-28 JuuniDir: Riccardo Frizza; Lav: Emilio Sagi
Dido and Aeneas (Purcell) 14-18 SeptDir: Christopher Moulds; Lav: Sasha Waltz
Un ballo in maschera (Verdi) 16-30 OktDir: Jesús López-Cobos; Lav: Leo Muscato
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
Una notte sul Monte Calvo (concert) (Musorgsky) 25-28 OktDir: Antonio Pappano
L'impresario in angustie (Cimarosa) 6 Dets
Orlando (concert) (Vivaldi) 6 VeebDir: Federico Maria Sardelli
Aida (concert) (Verdi) 27 VeebDir: Antonio Pappano
La nuova Euridice secondo Rilke (Sciarrino) 28-30 MärtsDir: Antonio Pappano
Magnificat (Bach,JS) 28-30 MärtsDir: Antonio Pappano
Symphony 9 (concert) (Beethoven) 3-6 OktDir: Antonio Pappano
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 7-10 NovDir: Manfred Honeck
La creazione (concert) (Haydn) 19-22 DetsDir: Andrés Orozco-Estrada
Requiem (concert) (Faure) 23-26 JaanDir: Antonio Pappano
Oedipus Rex (concert) (Stravinsky) 27 Veeb-1 MärtsDir: Sakari Oramo
Symphony 3 (concert) (Mahler) 13 MärtsDir: Iván Fischer
Cosi fan tutte (concert) (Mozart) 23-27 JuuniDir: Semyon Bychkov
Rovigo, Teatro Sociale  / 
La vedova allegra (Lehar) 17-19 OktDir: Srboljub Dinić; Lav: Hugo De Ana(original), Stefano Trespidi(revival)
Il trovatore (Verdi) 28-30 NovDir: Toufic Maatouk; Lav: Paolo Panizza
Don Pasquale (Donizetti) 15 VeebDir: Marco Boemi; Lav: Francesco Bellotto
La cenerentola (Rossini) 19 AprillDir: Giovanni Di Stefano
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Carmen (Bizet) 10-12 OktDir: Benjamin Bayl; Lav: Andrea Cigni
Madama Butterfly (Puccini) 31 Okt-2 NovDir: Matteo Beltrami; Lav: Arnaud Bernard
La scala di seta (Rossini) 21-23 NovDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Bepi Morassi
Adriana Lecouvreur (Cilea) 5-7 DetsDir: Andrea Battistoni; Lav: Ivan Stefanutti
Savona, Opera Giocosa  / 
La Traviata (Verdi) 2-7 JuuliDir: Aldo Sisillo; Lav: Stefano Monti
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11-12 JuuliDir: Daniele Agiman; Lav: Aldo Tarabella
Cosi fan tutte (Mozart) 7-11 OktDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Elisabetta Courir
Torino, Teatro Regio  / 
Messa da Requiem (Verdi) 30 Sept-7 OktDir: Gianandrea Noseda
Otello (Verdi) 14-26 OktDir: Gianandrea Noseda; Lav: Walter Sutcliffe
Giulio Cesare (Handel) 20-29 NovDir: Alessandro De Marchi; Lav: Laurent Pelly(original), Laurie Feldman Santoliquido(revival)
Suor Angelica (Puccini) 15-25 JaanDir: Donato Renzetti; Lav: Andrea De Rosa
Goyescas (Granados) 15-25 JaanDir: Donato Renzetti; Lav: Andrea De Rosa
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-24 VeebDir: Yutaka Sado; Lav: Elena Barbalich
Il turco in Italia (Rossini) 12-22 MärtsDir: Daniele Rustioni; Lav: Christopher Alden
I puritani (Bellini) 14-26 AprillDir: Michele Mariotti; Lav: Fabio Ceresa
Hansel e Gretel (Humperdinck) 6-12 MaiDir: Giulio Laguzzi; Lav: Vittorio Borrelli
Faust (Gounod) 3-12 JuuniDir: Gianandrea Noseda; Lav: Stefano Poda
La boheme (Puccini) 9-23 JuuliDir: Andrea Battistoni; Lav: Vittorio Borrelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10-24 JuuliDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Vittorio Borrelli
La traviata (Verdi) 11-25 JuuliDir: Francesco Ivan Ciampa; Lav: Laurent Pelly
Norma (Bellini) 12-26 JuuliDir: Roberto Abbado; Lav: Alberto Fassini, Vittorio Borrelli
Aida (Verdi) 14-25 OktDir: Gianandrea Noseda; Lav: William Friedkin
Didone ed Enea (Purcell) 19-28 NovDir: Federico Maria Sardelli; Lav: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmina Burana (Orff) 17-22 DetsDir: Jonathan Webb; Lav: Mietta Corli
La piccola volpe astuta (Janacek) 19-26 JaanDir: Jan Latham-Koenig; Lav: Robert Carsen, Stefano Simone Pintor
Tosca (Puccini) 9-21 VeebDir: Renato Palumbo; Lav: Daniele Abbado
La Cenerentola (Rossini) 15-24 MärtsDir: Jader Bignamini; Lav: Alessandro Talevi
La donna serpente (Casella) 14-24 AprillDir: Gianandrea Noseda; Lav: Arturo Cirillo
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11-22 MaiDir: Gianandrea Noseda; Lav: Damiano Michieletto
Pollicino (Henze) 28-31 MaiDir: Claudio Fenoglio; Lav: Dieter Kaegi
Carmen (Bizet) 22 Juuni-3 JuuliDir: Asher Fisch; Lav: Matthias Hartmann
Treviso, Teatro Comunale  / 
La sonnambula (Bellini) 1-5 OktDir: Francesco Ommassini; Lav: Alessandro Londei
Il trovatore (Verdi) 19-23 NovDir: Marco Boemi; Lav: Francesco Esposito
Il turco in Italia (Rossini) 28 Jaan-1 VeebDir: Francesco Ommassini; Lav: Federico Bertolani
Trieste, Teatro Verdi  / 
Il re pastore (Mozart) 24 Okt-2 NovDir: Felix Krieger; Lav: Elisabetta Brusa
Das Liebesverbot (Wagner) 18 Dets-4 JaanDir: Oliver von Dohnányi; Lav: Aron Stiehl
Nabucco (Verdi) 29 Jaan-8 VeebDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Stefano Poda
Orfeo ed Euridice (Gluck) 5-15 MärtsDir: Filippo Maria Bressan; Lav: Giulio Ciabatti
Il campiello (Wolf-Ferrari) 9-19 AprillDir: Francesco Cilluffo; Lav: Leo Muscato
Don Pasquale (Donizetti) 28 Mai-7 JuuniDir: Hirofumi Yoshida; Lav: Stefano Vizioli
Falstaff (Verdi) 25 Juuni-5 JuuliDir: José Miguel Pérez-Sierra; Lav: Roberto De Simone
Don Giovanni (Mozart) 30 Okt-8 NovDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Allex Aguilera
Werther (Massenet) 27 Nov-5 DetsDir: Christopher Franklin; Lav: Giulio Ciabatti
L'elisir d'amore (Donizetti) 18-30 DetsDir: Ryuchiro Sonoda; Lav: Fabio Sparvoli
Norma (Bellini) 29 Jaan-6 VeebDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Federico Tiezzi
Luisa Miller (Verdi) 4-12 MärtsDir: George Petrou; Lav: Rodula Gaitanou
La boheme (Puccini) 13-21 MaiDir: Renato Balsadonna; Lav: Marco Gandini
Die Fledermaus (Strauss,J) 10-18 JuuniDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Daniel Benoin
Venezia, La Fenice  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 22 Nov-6 DetsDir: Myung-Whun Chung; Lav: Andrea De Rosa
La traviata (Verdi) 23 Nov-7 DetsDir: Diego Matheuz; Lav: Robert Carsen
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 14-20 JaanDir: Omer Meir Wellber; Lav: Arnaud Bernard
Il signor Bruschino (Rossini) 23-31 JaanDir: Francesco Ommassini; Lav: Bepi Morassi
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Jaan-19 VeebDir: Omer Meir Wellber; Lav: Bepi Morassi
Don Pasquale (Donizetti) 8-22 VeebDir: Omer Meir Wellber; Lav: Italo Nunziata
La traviata (Verdi) 13 Veeb-13 JuuniDir: Omer Meil Wellber / Gaetano d'Espinosa / Francesco Ivan Ciampa / Riccardo Frizza; Lav: Robert Carsen
Alceste (Gluck) 20-28 MärtsDir: Guillaume Tourniaire; Lav: Pier Luigi Pizzi
Madama Butterfly (Puccini) 8-31 MaiDir: Jader Bignamini; Lav: Alex Rigola
Norma (Bellini) 20 Mai-6 JuuniDir: Gaetano d'Espinosa; Lav: Kara Walker
La scala di seta (Rossini) 20 Juuni-4 JuuliDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Bepi Morassi
Juditha Triumphans (Vivaldi) 25 Juuni-5 JuuliDir: Alessandro De Marchi; Lav: Elena Barbalich
Dafne (Caldara) 9-13 JuuliDir: Stefano Montanari; Lav: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 25 Aug-4 OktDir: Riccardo Frizza; Lav: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 29 Aug-2 OktDir: Riccardo Frizza; Lav: Serena Sinigaglia
La cambiale di matrimonio (Rossini) 9-26 SeptDir: Lorenzo Viotti; Lav: Enzo Dara
La voix humaine (Poulenc) 6-13 OktDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Gianmaria Aliverta
Il diario di uno scomparso (Janacek) 6-13 Okt
Die Zauberflote (Mozart) 20-31 OktDir: Antonello Manacorda; Lav: Damiano Michieletto
Idomeneo (Mozart) 20-28 NovDir: Jeffrey Tate; Lav: Alessandro Talevi
La traviata (Verdi) 27-29 NovLav: Robert Carsen
Stiffelio (Verdi) 22 Jaan-3 VeebDir: Daniele Rustioni; Lav: Johannes Weigand
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 23 Jaan-4 VeebDir: Enrico Calesso; Lav: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 29 Jaan-12 VeebDir: Daniele Rustioni; Lav: Robert Carsen
Les chevaliers de la Table Ronde (Herve) 7-13 VeebDir: Christophe Grapperon; Lav: Pierre-André Weitz
Le cinesi (Gluck) 2-4 Märts
Madama Butterfly (Puccini) 18-26 MärtsDir: Myung-Whun Chung; Lav: Alex Rigola
Il ritorno dei Chironomidi (Mancuso) 20-23 Märts
La traviata (Verdi) 8-24 AprillDir: Nello Santi; Lav: Robert Carsen
La favorite (Donizetti) 6-21 MaiDir: Donato Renzetti; Lav: Rosetta Cucchi
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Mai-1 JuuniDir: Stefano Montanari / Marco Paladin; Lav: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 8 Mai-5 JuuniLav: Robert Carsen
L'amico Fritz (Mascagni) 27 Mai-6 JuuniDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Simona Marchini
Ascesa e caduta della citta di Mahagonny (Weill) 1-14 JuuliDir: John Axelrod; Lav: Graham Vick
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Aug-9 OktDir: Stefano Montanari; Lav: Bepi Morassi
Norma (Bellini) 26 Aug-18 SeptLav: Kara Walker
La traviata (Verdi) 6 Sept-8 OktDir: Myung-Whun Chung; Lav: Robert Carsen
Il medico dei pazzi (Battistelli) 14-22 SeptDir: Marco Angius
Il signor Bruschino (Rossini) 21-30 SeptLav: Bepi Morassi
Verona, Teatro Filarmonico  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-21 DetsDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Guglielmo Ferro
La traviata (Verdi) 25 Jaan-1 VeebDir: Marco Boemi; Lav: Henning Brockhaus
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8-15 MärtsDir: Jader Bignamini; Lav: Renato Zanella
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-19 AprillDir: Stefano Montanari; Lav: Pier Francesco Maestrini
Il flauto magico (Mozart) 8-15 NovDir: Andrea Battistoni; Lav: Mariano Furlani