2014/15 > Holland 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2014/15 > Holland

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Taani
Suurbritannia

Holland
 
Saksamaa
Belgia Luxemburg

Amsterdam, Het Concertgebouw  / 

Il barbiere di Siviglia (concert) (Rossini) 14 AugDir: Antonino Fogliani
Mazeppa (concert) (Tchaikovsky,P) 13 SeptDir: Alexander Vedernikov
Die Entfuhrung aus dem Serail (concert) (Mozart) 20 SeptDir: René Jacobs
Zais (concert) (Rameau) 15 NovDir: Christophe Rousset
Das Floss der Medusa (concert) (Henze) 22 NovDir: Markus Stenz
Il diluvio universale (concert) (Falvetti) 24 JaanDir: Leonardo García Alarcón
Rigoletto (concert) (Verdi) 14 MärtsDir: James Gaffigan
Giulio Cesare in Egitto (concert) (Handel) 12 AprillDir: Michael Chance
La fida ninfa (Vivaldi) 18 AprillDir: Andrea Marcon
L'Heure espagnole (concert) (Ravel) 2 MaiDir: Charles Dutoit
Le Rossignol (concert) (Stravinsky) 2 MaiDir: Charles Dutoit
Semele (concert) (Handel) 10 MaiDir: Ivor Bolton
Requiem (concert) (Verdi) 11-14 SeptDir: Marc Albrecht
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 12 SeptDir: Jaap van Zweden
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 OktDir: Kenneth Montgomery; Lav: Jeroen Lopes Cardozo
Siroe (concert) (Hasse) 17 OktDir: George Petrou
Theodora (concert) (Handel) 7 NovDir: William Christie
Lohengrin (concert) (Wagner) 18-20 DetsDir: Andris Nelsons
Maskarade (concert) (Nielsen,C) 19 DetsDir: Markus Stenz
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 16 JaanDir: Karel Mark Chichon
Catone in Utica (concert) (Vivaldi) 6 VeebDir: Andrea Marcon
Orlando (concert) (Handel) 7 MärtsDir: Harry Bicket
Petite Messe Solennelle (concert) (Rossini) 17 AprillDir: Leonardo García Alarcón
La straniera (concert) (Bellini) 14 MaiDir: Giancarlo Andretta
Die Zauberflote (concert) (Mozart) 18 MaiDir: Iván Fischer
Wozzeck (concert) (Berg) 4 JuuniDir: Markus Stenz
Amsterdam, Dutch National Opera Academy  / 
Die stumme Serenade (Korngold) 2-10 AugDir: Etienne Siebens; Lav: Marc Krone
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-18 JaanDir: Richard Egarr; Lav: Alexander Oliver
Amsterdam, De Nationale Opera (was De Nederlandse Opera)  / 
L'orfeo (Monteverdi) 3-6 SeptDir: Pablo Heras-Casado; Lav: Sasha Waltz
Gurre-Lieder (Schoenberg,A) 7-23 SeptDir: Marc Albrecht; Lav: Pierre Audi
L'etoile (Chabrier) 4-26 OktDir: Patrick Fournillier; Lav: Laurent Pelly
Lohengrin (Wagner) 10-29 NovDir: Marc Albrecht; Lav: Pierre Audi
La boheme (Puccini) 4-30 DetsDir: Renato Palumbo; Lav: Benedict Andrews
Il viaggio a Reims (Rossini) 20 Jaan-8 VeebDir: Stefano Montanari; Lav: Damiano Michieletto
Reimsreisje (Rossini) 30 Jaan-1 VeebDir: Aldert Vermeulen; Lav: Marcel Sijm
Tamerlano (Handel) 24-28 VeebDir: Christophe Rousset; Lav: Pierre Audi
Alcina (Handel) 25 Veeb-1 MärtsDir: Christophe Rousset; Lav: Pierre Audi
Die Zauberflote (Mozart) 4-27 MärtsDir: Marc Albrecht / Gergely Madaras; Lav: Simon McBurney
Macbeth (Verdi) 3-28 AprillDir: Marc Albrecht; Lav: Andrea Breth
Benvenuto Cellini (Berlioz) 9-31 MaiDir: Mark Elder; Lav: Terry Gilliam, Leah Hausman
Lulu (Berg) 1-28 JuuniDir: Fabio Luisi; Lav: William Kentridge, Luc de Wit
Der Rosenkavalier (Strauss) 5-30 SeptDir: Marc Albrecht; Lav: Jan Philipp Gloger
Il trovatore (Verdi) 8 Okt-1 NovDir: Maurizio Benini; Lav: Alex Ollé
Dialogues des Carmelites (Poulenc) 7-29 NovDir: Stéphane Denève; Lav: Robert Carsen
Les mamelles de Tiresias (Poulenc) 25-29 NovLav: Ted Huffman
Hansel und Gretel (Humperdinck) 3-29 DetsDir: Marc Albrecht; Lav: Lotte de Beer
Ariodante (Handel) 17 Jaan-3 VeebDir: Andrea Marcon; Lav: Richard Jones
Khovanshchina (Musorgsky) 27 Veeb-20 MärtsDir: Ingo Metzmacher; Lav: Christof Loy
Only the sound remains (Saariaho) 15-29 MärtsDir: André de Ridder; Lav: Peter Sellars
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 18-23 MärtsDir: Benjamin Bayl; Lav: Monique Wagemakers
Romeo et Juliette (Berlioz) 15 Aprill-1 MaiDir: Kazushi Ono
Don Giovanni (Mozart) 7-29 MaiDir: Marc Albrecht; Lav: Claus Guth
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9 Juuni-3 JuuliDir: Mariss Jansons; Lav: Stefan Herheim
Theatre of the world (Andriessen) 11-19 JuuniDir: Reinbert de Leeuw; Lav: Pierre Audi
Amsterdam, Stadsschouwburg  / 
Homebody (Benders) 18-19 SeptDir: Colin Benders; Lav: Malcolm Rock
Den Haag, Opera2day  / 
Medee (Cherubini) 28 OktDir: Hernán Schvartzman; Lav: Serge van Veggel
Enschede, Nationale Reisopera  / 
Sweeney Todd (Sondheim) 5-7 SeptDir: Jeroen Sleyfer; Lav: Marcel Sijm
Les Pecheurs de perles (Bizet) 23-25 JaanDir: Benjamin Lévy; Lav: Tim Nelson
Orphee et Eurydice (Gluck) 1-3 MaiDir: Roger Hamilton; Lav: Floris Visser
Madama Butterfly (Puccini) 3-9 SeptDir: Timothy Henty; Lav: Laurence Dale
Cosi fan tutte (Mozart) 9 VeebDir: Arnaud Oosterbaan; Lav: Xander Straat
Groningen, Stadsschouwburg  / 
Homebody (Benders) 30 JaanDir: Colin Benders; Lav: Malcolm Rock
Heemstede, Opera Trionfo  / 
Owen Wingrave (Britten) 30 SeptDir: Ed Spanjaard; Lav: Floris Visser
Maastricht, Opera Zuid  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 14-16 NovDir: Ivan Meylemans; Lav: Daniel van Klaveren, Miranda van Kralingen
Cenerentola (Rossini) 16 MaiDir: Per-Otto Johansson; Lav: Sybrand van de Werf
Akhnaten (Glass) 24-27 JuuniDir: Jurjen Hempel
Tilburg, Schouwburg en Concertzaal Tilburg  / 
Homebody (Benders) 1 OktDir: Colin Benders; Lav: Malcolm Rock
Utrecht, Stadsschouwburg  / 
Homebody (Benders) 28 JaanDir: Colin Benders; Lav: Malcolm Rock