2014/15 > Poola 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2014/15 > Poola

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Rootsi Leedu
Saksamaa

Poola
 
Valgevene
Tšehhi Vabariik Slovakkia Ukraina

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Die Zauberflote (Mozart) 19 Dets-22 VeebDir: Michał Klauza; Lav: Jarosław Marszewski
Baron cygański (Strauss,J) 30 DetsDir: Piotr Wójtewicz
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Halka (Moniuszko) 20-23 SeptDir: Piotr Wajrak; Lav: Natalia Babińska
Die Zauberflote (Mozart) 3-5 OktDir: Dirk Vermeulen; Lav: Matthias Remus
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 23-28 OktDir: Piotr Wajrak; Lav: Wojciech Adamczyk
Manru (Paderewski) 5-6 NovDir: Maciej Figas; Lav: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 8-9 NovDir: Maciej Figas; Lav: Bodo Igesz
L'elisir d'amore (Donizetti) 12-14 DetsDir: Piotr Wajrak; Lav: Krzysztof Nazar
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 10-13 JaanDir: Piotr Wajrak; Lav: Janina Niesobska
Rigoletto (Verdi) 18-20 JaanDir: Maciej Figas; Lav: Natalia Babińska
Gräfin Mariza (Kálmán) 31 Jaan-4 VeebDir: Maciej Figas; Lav: Laco Adamik
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 13-15 VeebDir: Jerzy Wołosiuk; Lav: Cezary Domagała
Madama Butterfly (Puccini) 28 VeebDir: Maciej Figas; Lav: Marianne Berglof
Bytom, Opera Śląska / Silesian Opera Bytom  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Sept-21 DetsDir: Tadeusz Serafin; Lav: Bert Bijnen
Baron cygański (Strauss,J) 30 Sept-28 DetsDir: Krzysztof Dziewięcki; Lav: Henryk Konwiński
Cyganeria (Puccini) 4 Okt
Cyrulik sewilski (Rossini) 14 Okt
Aida (Verdi) 25 Okt
Nabucco (Verdi) 26 Okt-13 DetsDir: Tadeusz Serafin; Lav: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 5 Nov-14 DetsDir: Tadeusz Serafin; Lav: Wiesław Ochman
Carmen (Bizet) 14 Nov-7 VeebDir: Tadeusz Serafin; Lav: Wiesław Ochman
Tosca (Puccini) 30 NovDir: Tadeusz Serafin; Lav: Tadeusz Bradecki
Straszny dwór (Moniuszko) 27 DetsDir: Tadeusz Serafin; Lav: Wiesław Ochman
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 1 JaanDir: Tadeusz Serafin; Lav: Henryk Konwiński
Madama Butterfly (Puccini) 18 JaanDir: Piotr Warzecha; Lav: Henryk Konwiński
La traviata (Verdi) 31 JaanDir: Tadeusz Serafin; Lav: Wiesław Ochman
Tannhäuser (Wagner) 21 VeebDir: Tadeusz Serafin; Lav: Laco Adamik
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Carmen (Bizet) 19 Sept-13 MaiDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Marek Weiss
Maria (Statkowski) 4-5 OktDir: Sylwia Anna Janiak / Jakub Kontz; Lav: Michael Gieleta
Così fan tutte (Mozart) 17 Okt-15 VeebDir: Friedrich Haider; Lav: Marek Weiss
Tosca (Puccini) 21 Nov-25 JaanDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Nov-2 DetsDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 11-14 DetsDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Karolina Sofulak
Die Zauberflote (Mozart) 14-22 MärtsLav: Marek Weiss
Otello (Verdi) 25 Aprill-7 Juuni
Ubu Rex (Penderecki) 20-21 JuuniLav: Janusz Wiśniewski
Krakow, Opera Krakowska  / 
Mefistofele (Boito) 25-30 SeptDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Tomasz Konina
La cenerentola (Rossini) 4 Okt-10 VeebDir: Sebastian Perłowski; Lav: Giorgio Madia
Rigoletto (Verdi) 12-14 OktDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Henryk Baranowski
Orpheus and Eurydice (Gluck) 17-18 OktDir: Jan Jazownik; Lav: Giorgio Madia
Madama Butterfly (Puccini) 24-26 OktDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 14-16 NovDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 21-23 NovDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Krzysztof Nazar
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28-30 NovDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 12-14 DetsDir: Michał Klauza; Lav: Laco Adamik
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 3-25 JaanDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 16-20 JaanDir: Tomasz Tokarczyk; Lav: Janusz Józefowicz
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Jaan-1 VeebLav: Michał Znaniecki
L'elisir d'amore (Donizetti) 13-15 VeebDir: Evgeny Volynskiy; Lav: Henryk Baranowski
La belle Hélène (Offenbach) 27-28 VeebDir: Piotr Wajrak
Lodz, Teatr Wielki Łódź  / 
Tosca (Puccini) 8 OktDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Straszny dwór (Moniuszko) 17 Okt-10 DetsDir: Piotr Wajrak; Lav: Krystyna Janda
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25-26 OktDir: Eraldo Salmieri; Lav: Natalia Babińska
Nabucco (Verdi) 30 OktDir: Ruben Silva; Lav: Marek Okopiński
Carmen (Bizet) 5 NovDir: Bassem Akiki; Lav: Laco Adamik
Trubadúr (Verdi) 22-25 NovDir: Eraldo Salmieri; Lav: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 4 DetsDir: Tadeusz Wojciechowski; Lav: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Maria Stuarda (Donizetti) 13 DetsDir: Ruben Silva; Lav: Dieter Kaegi
Madama Butterfly (Puccini) 16 JaanDir: Eraldo Salmieri
Der fliegende Holländer (Wagner) 24-27 Jaan
La bohème (Puccini) 31 JaanDir: Eraldo Salmieri
Poznan, Teatr Wielki Poznan  / 
Carmen (Bizet) 19 Sept-7 JuuniDir: Bassem Akiki; Lav: Denis Krief
Straszny dwór (Moniuszko) 28 Sept-4 MärtsDir: Maciej Wieloch; Lav: Emil Wesołowski
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 3-11 OktDir: Krzysztof Słowiński; Lav: Piotr Kruszczyński
Nabucco (Verdi) 10 Okt-24 VeebDir: Massimiliano Caldi; Lav: Marek Weiss-Grzesiński
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 25 Okt-29 AprillDir: Grzegorz Wierus; Lav: Ran Arthur Braun
The Nightingale (Stravinsky) 25 Okt-29 AprillDir: Grzegorz Wierus; Lav: Ran Arthur Braun
La traviata (Verdi) 5 Nov-19 JuuniDir: Gabriel Chmura; Lav: Marek Weiss-Grzesiński
The Angel of the Odd (Coli) 9 Nov-17 MärtsDir: Grzegorz Wierus; Lav: Krzysztof Cicheński
Tamerlano (Handel) 14-15 NovDir: Alexis Kossenko
Aida (Verdi) 28 Nov-28 JuuniDir: Gabriel Chmura; Lav: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 4 Dets-12 Mai
Cyganeria (Puccini) 7-11 DetsDir: Gabriel Chmura; Lav: Ran Arthur Braun
Wesele Figara (Mozart) 13 Dets-17 AprillDir: Zbigniew Graca; Lav: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 11 JaanDir: Gabriel Chmura; Lav: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
Cyberiada (Meyer,K) 14 JaanDir: Krzysztof Słowiński; Lav: Ran Arthur Braun
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 Jaan-31 MärtsDir: Gabriel Chmura; Lav: Leszek Mądzik
Pagliacci (Leoncavallo) 31 Jaan-31 MärtsDir: Gabriel Chmura; Lav: Krzysztof Cicheński
Don Giovanni (Mozart) 19 Veeb-18 AprillDir: Gabriel Chmura; Lav: Pippo Delbono
Madama Butterfly (Puccini) 27 Veeb-13 JuuniLav: Marek Weiss-Grzesiński
Space Opera (Nowak) 14 Märts-22 AprillDir: Marek Moś; Lav: Ewelina Pietrowiak
Parsifal (Wagner) 20-22 MärtsDir: Gabriel Chmura; Lav: Kirsten Dehlholm
Così fan tutte (Mozart) 10 Aprill-5 MaiDir: Gabriel Chmura; Lav: Grzegorz Jarzyna
Tosca (Puccini) 17 Mai-23 JuuniDir: Tadeusz Kozłowski; Lav: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 29 Mai-6 JuuniDir: Gabriel Chmura; Lav: Maciej Prus
Mikołajek i inne chłopaki (Mateja) 6 JuuniLav: Regina Lissowska
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Madama Butterfly (Puccini) 10-11 OktDir: Vladimir Kiradjiev; Lav: Pia Partum
Napój miłosny (Donizetti) 7 Nov-11 JaanDir: Vladimir Kiradjiev; Lav: Jitka Stokalska
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 29 Nov-8 VeebDir: Jerzy Wołosiuk; Lav: Jitka Stokalska
Nabucco (Verdi) 13 Dets-29 MärtsDir: Vladimir Kiradjiev; Lav: Olga Iwanowa
Hrabina Marica (Kálmán) 31 Dets-15 MärtsDir: Jerzy Wołosiuk; Lav: Natalia Babińska
La traviata (Verdi) 11 Aprill-17 MaiDir: Vladimir Kiradjiev; Lav: Michał Znaniecki
Warszawa, Polish National Opera  / 
The Merchant of Venice (Tchaikowsky) 24-30 OktDir: Lionel Friend; Lav: Keith Warner
Nabucco (Verdi) 2 Nov-5 JuuniDir: Andriy Yurkevych; Lav: Marek Weiss
Lohengrin (Wagner) 19-28 DetsDir: Stefan Soltesz; Lav: Antony McDonald, Helen Cooper
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky,P) 11-23 JaanDir: Andriy Yurkevych; Lav: Mariusz Trelinski
Orfeusz i Eurydyka (Gluck) 25-27 JaanDir: Łukasz Borowicz; Lav: Mariusz Trelinski
Madame Butterfly (Puccini) 6 Veeb-15 MaiDir: Andriy Yurkevych / Piotr Staniszewski; Lav: Mariusz Trelinski
Maria Stuarda (Donizetti) 20-28 VeebDir: Andriy Yurkevych; Lav: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Rigoletto (Verdi) 5-8 MärtsDir: Carlo Montanaro; Lav: Gilbert Deflo
La traviata (Verdi) 19-22 MärtsDir: Carlo Montanaro; Lav: Mariusz Trelinski
Straszny dwór (Moniuszko) 3-29 AprillDir: Jakub Chrenowicz; Lav: Mikołaj Grabowski
Halka (Moniuszko) 10-12 AprillDir: José Maria Florêncio; Lav: Natalia Korczakowska
Powder her face (Adès) 9-19 MaiDir: Alejo Pérez / Bassem Akiki; Lav: Mariusz Trelinski
Voyager (Kupczak) 22-24 MaiDir: Bassem Akiki; Lav: Michał Borczuch
Requiem for an Icon (Głowacka) 22-24 MaiDir: Bassem Akiki; Lav: Michał Borczuch
Guillaume Tell (Rossini) 21-30 JuuniDir: Andriy Yurkevych; Lav: David Pountney
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Agrippina (Handel) 6-14 SeptDir: Lilianna Stawarz; Lav: Natalia Kozłowska
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 19-21 SeptDir: Tadeusz Karolak; Lav: Lesław Piecka
Imeneo (concert) (Handel) 4 Okt
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 10-11 OktDir: Ruben Silva; Lav: Ewelina Pietrowiak
La cenerentola (Rossini) 14-15 NovDir: Zbigniew Graca; Lav: Jitka Stokalska
Gianni Schicchi (Puccini) 20-21 NovDir: Rafał Kłoczko; Lav: Natalia Kozłowska
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 28-29 NovDir: Sławomir A Wróblewski; Lav: Małgorzata Kaczmarska
La serva padrona (Pergolesi) 4-5 DetsDir: Krzysztofa Garstka; Lav: Aneta Groszyńska
Imeno (Handel) 12-13 DetsDir: Władysław Kłosiewicz; Lav: Ryszard Peryt
Zamek na Czorsztynie (Kurpiński) 19-20 DetsDir: Paweł Kapuła; Lav: Błażej Peszek
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Rigoletto (Verdi) 5 Sept-13 MaiDir: Ewa Michnik; Lav: Michał Znaniecki
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 17 Sept-12 MaiDir: Tadeusz Zathey; Lav: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 Sept-25 AprillDir: Ewa Michnik; Lav: Hans-Peter Lehmann
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 Sept-22 AprillDir: Tomasz Szreder; Lav: Anette Leistenschneider
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Sept-17 AprillDir: Ewa Michnik; Lav: Michał Znaniecki
La traviata (Verdi) 21 Sept-15 MaiDir: Ewa Michnik; Lav: Adam Frontczak
Alice in Wonderland (Chauls) 23 Sept-31 MärtsDir: Michał Czubaszek; Lav: Adam Frontczak
Così fan tutte (Mozart) 24 Sept-15 AprillDir: Tomasz Szreder; Lav: Michał Znaniecki
Parsifal (Wagner) 27 Sept-25 MärtsDir: Tomasz Szreder; Lav: Georg Rootering
Angels in America (Eötvös) 3-4 OktDir: Peter Eötvös; Lav: András Almási-Tóth
Paradise Lost (Penderecki) 5 Okt-21 VeebDir: Tomasz Szreder; Lav: Waldemar Zawodzinski
The Trap (Krauze) 9 Okt-24 AprillDir: Tomasz Szreder; Lav: Ewelina Pietrowiak
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 14 Okt-1 JuuniDir: Michał Czubaszek; Lav: Adam Frontczak
Boris Godunov (Musorgsky) 15 Okt-16 MaiDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Chopin (Orefice) 16 Okt-7 MaiDir: Ewa Michnik; Lav: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 17 Okt-8 MaiDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 18 Okt-27 MaiDir: Ewa Michnik; Lav: Marek Weiss
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 Okt-6 MaiDir: Tadeusz Zathey; Lav: Marek Weiss
Giovanna d'Arco (Verdi) 22 Okt-12 Aprill
The Haunted Manor (Moniuszko) 25 Okt-10 MaiDir: Tomasz Szreder; Lav: Lado Adamic
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 26 Okt-14 MaiDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Okt-20 MaiDir: Tadeusz Zathey; Lav: Igor Przegrodzki
Carmen (Bizet) 4 Nov-24 Mai
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 Nov-28 Mai
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Nov-28 Mai
Otello (Verdi) 12 Nov-23 AprillDir: Ewa Michnik; Lav: Michał Znaniecki
Falstaff (Verdi) 14 Nov-29 MaiDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński
Halka (Moniuszko) 15 Nov-17 MaiDir: Ewa Michnik; Lav: Laco Adamik
Die Zauberflote (Mozart) 26 Nov-16 AprillDir: Tadeusz Zathey; Lav: Anna Długołęcka
Der Rosenkavalier (Strauss) 13 Dets-9 Mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 Dets-6 JaanDir: Ewa Michnik; Lav: Helena Kaut-Howson
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 7 Veeb-29 Aprill
Król Roger (Szymanowski) 13 Veeb-11 Aprill
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-21 JuuniDir: Ewa Michnik; Lav: Waldemar Zawodziński