2012/13 > Valko-Venäjä 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
2012/13 > Valko-Venäjä

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Liettua Latvia
Puola

Valko-Venäjä
 
Venäjä
Ukraina

Minsk, National Academic Bolshoy Theatre Opera and Ballet  / 

Rita (Donizetti) 5 syy-17 tamohj: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 9 syy-2 huhjoht: Vyacheslav Volich; ohj: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 syy-18 kesjoht: Nikolai Koliadko / Vyacheslav Volich; ohj: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Il trovatore (Verdi) 17 syyjoht: Andrey Ivanov; ohj: Galina Galkovskaya
La traviata (Verdi) 20 syy-6 kesjoht: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin; ohj: Susanna Ciryuk
Nabucco (Verdi) 23 syy-16 kesjoht: Vyacheslav Volich; ohj: Mikhail Pandzhavidze
Prince Igor (Borodin) 25 syy-20 kesjoht: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; ohj: Uriy Aleksandrov
Un ballo in maschera (Verdi) 27 syyjoht: Vyacheslav Volich; ohj: Semen Stein
Iolanta (Tchaikovsky) 30 syy-7 huhjoht: Andrey Ivanov; ohj: Oleg Melnikov
The Magic Flute (Mozart) 11 lok-7 toujoht: Lev Liakh / Ivan Kostiakhin; ohj: Margarita Izvorska-Elizarieva
Madama Butterfly (Puccini) 13 lok-30 toujoht: Victor Ploskina / Vyacheslav Volich; ohj: Galina Galkovskaya
The Marriage of Figaro (Mozart) 20 lok-1 maajoht: Lev Lyakh / Oleg Lesun; ohj: Victor Skorobogatov
The Little Tower Chamber (Polskiy) 4 mar-19 toujoht: Andrey Ivanov; ohj: Natalia Kuzmenkova
Aida (Verdi) 13 mar-12 toujoht: Ivan Kostyakhin / Victor Ploskina; ohj: Mikhail Pandzhavidze
La bohème (Puccini) 15 mar-10 tamjoht: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich; ohj: Galina Galkovskaya
Carmen (Bizet) 16 mar-25 kesjoht: Ivan Kostyahin; ohj: Galina Galkovskaya
The Barber of Seville (Rossini) 20 mar-13 kesjoht: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; ohj: Mikhail Pandzhavidze
Khovanchtchina (Musorgsky) 27 marjoht: Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; ohj: Oleg Melnikov
Tosca (Puccini) 4 jou-9 kes
Siegfried (Wagner) 18 jou
Kashchey the Deathless (Rimsky-Korsakov) 3 tam-10 maa
Manon Lescaut (Puccini) 8-10 tam
Winnie-the-Pooh (Petrova) 3 maajoht: Ivan Kostiakhin; ohj: Olga Buravlyova
Turandot (Puccini) 29 huh-4 kesjoht: Vyacheslav Volich; ohj: Mikhail Pandzhavidze
The Impresario (Mozart) 7-10 kesjoht: Ivan Kostyakhin; ohj: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 7-10 kesjoht: Ivan Kostyakhin; ohj: Natalia Kuzmenkova
The Grey Legend (Smolsky) 22 kes
Rita (Donizetti) 23 kesjoht: Ivan Kostiakhin; ohj: Natalia Kuzmenkova
Turandot (Puccini) 8 syy-14 joujoht: Vyacheslav Volich; ohj: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 11 syy-28 marjoht: Vyacheslav Volich; ohj: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Tosca (Puccini) 15 syy-26 marjoht: Andrey Ivanov / Andrey Galanov; ohj: Mikhail Pandzhavidze
La traviata (Verdi) 17 syy-26 joujoht: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; ohj: Susanna Ciryuk
Madama Butterfly (Puccini) 19 syy-8 marjoht: Victor Ploskina, / Vyacheslav Volich / Andrew Galanov / Andrey Ivanov; ohj: Oleg Moralev (original), Galina Galkovskaya(revival)
Carmen (Bizet) 23 syy-19 joujoht: Ivan Kostyahin; ohj: Galina Galkovskaya
Prince Igor (Borodin) 25 syyjoht: Nikolay Koliadko / Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; ohj: Yury Aleksandrov
Iolanta (Tchaikovsky) 27 syyjoht: Andrey Ivanov; ohj: Margarita Izvorska-Elizarieva (original), Oleg Melnikov(revival)
The Impresario (Mozart) 28 syy-27 marohj: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 28 syy-27 marohj: Natalia Kuzmenkova
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 syy-30 marjoht: Ivan Kostyakhin / Andrey Ivanov; ohj: Enar Stenberg(original), Victor Skorobogatov(revival)
The Grey Legend (Smolsky) 1 lokjoht: Vyacheslav Volich / Andrey Ivanov; ohj: Alexander Kostiuchenko
The Magic Flute (Mozart) 3 lok-2 marjoht: Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; ohj: Margarita Izvorska-Elizarieva
Nabucco (Verdi) 10 lokohj: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 15 lokjoht: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov
Aleko (Rakhmaninov) 19 lok-6 marjoht: Viktor Ploskina; ohj: Valeriy Anisenko
Un ballo in maschera (Verdi) 22 lokjoht: Vyacheslav Volich; ohj: Semen Stein
La bohème (Puccini) 24 lokjoht: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich / Andrey Ivanov; ohj: George Isaakian (original), Galina Galkovskaya(revival)
Khovanshchina (Musorgsky) 26 lokjoht: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov; ohj: Margarita Izvorska-Elizarieva(original), Oleg Melnikov(revival)
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 2-3 marjoht: Andrey Galanov; ohj: Galina Galkovskaya
Der fliegende Holländer (Wagner) 10-11 jou
Un ballo in maschera (Verdi) 13 jou
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 jou
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 jou