2012/13 > Ukraina 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
2012/13 > Ukraina

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Puola Valko-Venäjä Venäjä
Slovakia
Unkari

Ukraina
 
Moldova
Romania

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Opera and Ballet  / 

La bohème (Puccini) 15 maa-19 tou
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 maa-1 kes
Rigoletto (Verdi) 23 maa-6 kes
Carmen (Bizet) 24 maa-8 kes
Boris Godunov (Musorgsky) 6 huh
Aida (Verdi) 14 huh-15 kes
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 huh
Il trovatore (Verdi) 28 huh-21 kes
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 kes
Iolanta (Tchaikovsky) 26-27 syy
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 syy-8 lok
Aida (Verdi) 1 lok
Turandot (Puccini) 6-31 lok
Rigoletto (Verdi) 10 lok
Der Troubadour (Verdi) 12 lok
Otello (Verdi) 19 lok
Donetsk, Donbass Opera  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 29 syy-20 kes
Turandot (Puccini) 30 syy-11 huh
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 lok-7 kes
Mr X (Kálmán) 3 lok-16 kes
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 lok-9 kes
Carmen (Bizet) 18 lok-29 tou
Silvia (Kálmán) 20 lok-2 kes
La traviata (Verdi) 24 lok-17 huh
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 lok-26 tam
Aida (Verdi) 30 lok-14 maa
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 jou-22 tou
La bohème (Puccini) 16 jou-14 kes
Rigoletto (Verdi) 20 jou-6 maa
Madama Butterfly (Puccini) 16 tam-21 kes
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 18 tam-10 tou
Iolanta (Tchaikovsky) 19 tam-12 tou
Otello (Verdi) 21 hel
Nabucco (Verdi) 1 maa
La traviata (Verdi) 13 lok
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 16 lok
Madama Butterfly (Puccini) 18 lok
Silvia (Kálmán) 20 lok
Carmen (Bizet) 24 lok
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 lok
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 lok
Natalka Poltavka (Lysenko) 31 lok
Kharkiv, Kharkiv Opera and Ballet  / 
Taras Bulba (Lysenko) 5 syy-22 tam
La bohème (Puccini) 8 syy-7 lok
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 syy-4 kes
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 20 syy-5 kes
Iolanta (Tchaikovsky) 21 syy-4 hei
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 syy-13 kes
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 syy-25 kes
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 2 lok-18 tou
Prodaná nevěsta (Smetana) 8 lok-12 mar
Pagliacci (Leoncavallo) 9 lok-18 huh
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 lok-18 kes
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 mar-29 kes
Rigoletto (Verdi) 10 mar-10 tam
Zaporozhets za Dunayem (Gulak-Artemovsky) 20 mar-6 hei
Tosca (Puccini) 27 mar-27 maa
Turandot (Puccini) 23 jou-14 maa
Cherevichki (Tchaikovsky) 12 tam
Don Juan (Mozart) 19 tam-11 kes
Madama Butterfly (Puccini) 31 tam
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 hel
Boris Godunov (Musorgsky) 9 hel
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 maa
Aida (Verdi) 16 maa
Der Schauspieldirektor (Mozart) 2 huh
The Marriage (Musorgsky) 2 huh
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 5 huh
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 10 tou
Nabucco (Verdi) 16 tou
La cambiale di matrimonio (Rossini) 8 kes
Rita (Donizetti) 8 kes
Prince Igor (Borodin) 15 kes
Il trovatore (Verdi) 21 kes
La traviata (Verdi) 11-13 hei
Taras Bulba (Lysenko) 6 syy
La traviata (Verdi) 7 syy-10 lok
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 10 syy-5 lok
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 syy
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 syy-24 lok
La bohème (Puccini) 26 syy
Don Juan (Mozart) 28 syy
Tosca (Puccini) 8 lok
Rigoletto (Verdi) 26 lok
Kyiv, National Opera of Ukraine  / 
Aida (Verdi) 7 mar-5 hei
Don Carlos (Verdi) 9 mar-19 tou
Natalka Poltavka (Lysenko) 10 mar-23 kes
Turandot (Puccini) 14 mar-16 kes
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 mar-4 kes
La traviata (Verdi) 21 mar-8 kes
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23 mar-10 tou
Carmen (Bizet) 25 mar-14 kes
Madama Butterfly (Puccini) 29 mar-26 kes
Norma (Bellini) 2 jou-17 tou
Iolanta (Tchaikovsky) 7 jou-19 kes
Boris Godunov (Musorgsky) 12 jou-10 huh
Moses (Skoryk) 15 jou
Manon Lescaut (Puccini) 20 jou-11 tam
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 jou-1 tou
Macbeth (Verdi) 20 tam-15 tou
La cenerentola (Rossini) 23 tam
Un ballo in maschera (Verdi) 30 tam-3 tou
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 hel
Rigoletto (Verdi) 11 huh-21 kes
Aleko (Rachmaninov) 23 huh
Yaroslav the Wise (Mayboroda) 6 syy
Natalka Poltavka (Lysenko) 8 syy-30 lok
Un ballo in maschera (Verdi) 11 syy
Moses (Skoryk) 13 syy
Aida (Verdi) 14 syy-12 lok
Don Carlos (Verdi) 20 syy-23 lok
Der fliegende Holländer (Wagner) 27-28 syyjoht: Mikhail Sinkevich; ohj: Mara Kurochka
Carmen (Bizet) 2 lok
Norma (Bellini) 4 lok
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 lok
Madama Butterfly (Puccini) 8 lok
La traviata (Verdi) 15 lok
Macbeth (Verdi) 16 lok
Rigoletto (Verdi) 18 lok
Un ballo in maschera (Verdi) 20 lok
Requiem (Verdi) 26 lok
Lviv, Lviv National Academic Opera and Ballet Theatre  / 
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 22 mar-7 heijoht: Mykhaylo Dutchak / Volodymyr Harbaruk
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 mar-21 heijoht: Mykhaylo Dutchak; ohj: Mykhaylo Dutchak
La bohème (Puccini) 1 jou-15 kesjoht: Mykhaylo Dutchak
The Elixir of Love (Donizetti) 2 jou-30 tou
Carmen (Bizet) 8 jou-23 toujoht: Volodymyr Harbaruk
Orfeo ed Euridice (Gluck) 9 jou-13 heijoht: Mykhaylo Dutchak
Die lustige Witwe (Lehár) 13 jou-1 kesjoht: Mykhaylo Dutchak; ohj: Halyna Volovetska
A Masked Ball (Verdi) 15 jou-6 heijoht: Mykhaylo Dutchak
Pagliacci (Leoncavallo) 16 jou-19 tamjoht: Myron Yusypovych
Aida (Verdi) 23 jou-22 kesjoht: Myron Yusypovych; ohj: Myron Yusypovych
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 jou-7 toujoht: Volodymyr Harbaruk
The Magic Flint (Dosenko) 4 tam-14 heijoht: Volodymyr Harbaruk
Madama Butterfly (Puccini) 10 tam-12 toujoht: Mykhaylo Dutchak
La traviata (Verdi) 12 tam-8 kesjoht: Mykhaylo Dutchak; ohj: Mykhaylo Dutchak
Stolen Happiness (Meitus) 26 tam-21 maajoht: Mykhaylo Dutchak
Nabucco (Verdi) 9 hel-11 heijoht: Myron Yusypovych; ohj: Myron Yusypovych
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 hel-4 heijoht: Mykhaylo Dutchak
Straszny dwór (Moniuszko) 23 hel-30 huh
Cavalleria rusticana (Mascagni) 24 hel-10 maajoht: Myron Yusypovych; ohj: Roman Valko
Il trovatore (Verdi) 2 maajoht: Volodymyr Harbaruk
Rigoletto (Verdi) 24 maa-25 toujoht: Mykhaylo Dutchak
Tosca (Puccini) 30 maa-18 heijoht: Mykhaylo Dutchak; ohj: Tadey Ryndzak
Die Zauberflöte (Mozart) 13 huh-20 hei
Messa da Requiem (Verdi) 26 huh-20 kes
Moses (Skoryk) 26 huhjoht: Mykhaylo Dutchak; ohj: Mykhaylo Dutchak
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 25 elo-8 syy
Die Zauberflöte (Mozart) 29 elo
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 elo-22 syy
Orfeo ed Euridice (Gluck) 5 syy
La traviata (Verdi) 7 syy
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-13 syyjoht: Mikhail Sinkevich; ohj: Mara Kurochka
The Magic Flint (Dosenko) 15 syy
Madama Butterfly (Puccini) 19 syy
Die lustige Witwe (Lehár) 21 syy
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 syy
Natalka Poltavka (Lysenko) 29 syy
Odessa, Odessa Opera and Ballet  / 
Prince Igor (Borodin) 25 elo-30 maa
Messa da Requiem (Verdi) 28 elo-3 tou
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 elo-11 kes
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 6 syy-15 tou
Madama Butterfly (Puccini) 9 syy-15 kes
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 syy-17 tou
Iolanta (Tchaikovsky) 13 syy-19 tou
Don Giovanni (Mozart) 22 syy-19 huh
La traviata (Verdi) 23 syy-13 kes
La bohème (Puccini) 27 syy-16 huh
Aida (Verdi) 5 lok-5 kes
Rigoletto (Verdi) 9 lok-12 tou
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 13 lok-17 maa
Katerina (Arkas) 19 lok-23 huh
Il trovatore (Verdi) 21 lok-21 kes
Pagliacci (Leoncavallo) 8 mar-27 kes
Turandot (Puccini) 25 mar-7 kes
Opera anthology (Wagner) 16 jou-22 toujoht: Alekandru Samoile
Opera anthology (Tchaikovsky) 26 tam
Tosca (Puccini) 3 hel-30 kes
La serva padrona (Pergolesi) 19 huh-16 toujoht: Valery Regrut; ohj: Oksana Taranenko
Alcide (Bortnyansky) 4-20 kes
Prince Igor (Borodin) 28 elo-4 lok
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 elo-27 lok
Der fliegende Holländer (Wagner) 6-7 syyjoht: Mikhail Sinkevich; ohj: Mara Kurochka
Iolanta (Tchaikovsky) 10 syy-24 lok
Il trovatore (Verdi) 12 syy
La traviata (Verdi) 14 syy-1 lok
Don Giovanni (Mozart) 19 syy
Un ballo in maschera (Verdi) 26 syy
Madama Butterfly (Puccini) 28 syy
Aida (Verdi) 10 lok
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 19-25 lok
Rigoletto (Verdi) 31 lok