2013/14 > Ukraina 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
2013/14 > Ukraina

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Puola Valko-Venäjä Venäjä
Slovakia
Unkari

Ukraina
 
Moldova
Romania

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Opera and Ballet  / 

Iolanta (Tchaikovsky,P) 26 syy-11 hel
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 syy-23 maa
Aida (Verdi) 1 lok
Turandot (Puccini) 6 lok-22 hel
Rigoletto (Verdi) 10 lok-2 maa
Der Troubadour (Verdi) 12 lok-9 hel
Otello (Verdi) 19 lok
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 18 jou-14 hel
Boris Godunov (Musorgsky) 18 tam
Pagliacci (Leoncavallo) 1 hel-15 maa
Carmen (Bizet) 27 maa
Donetsk, Donbass Opera  / 
La traviata (Verdi) 13 lok-2 maa
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 16 lok-30 huh
Madama Butterfly (Puccini) 18 lok-27 huh
Silvia (Kálmán) 20 lok-13 huh
Carmen (Bizet) 24 lok-16 tam
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 lok-25 huh
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 lok-13 hel
Natalka Poltavka (Lysenko) 31 lok-11 huh
Die lustige Witwe (Lehár) 1 mar-4 huh
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 mar-7 hel
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 mar-6 huh
Mr X (Kálmán) 15 mar-28 hel
Aida (Verdi) 13 jou-24 huh
La bohème (Puccini) 15 jou-14 hel
Pagliacci (Leoncavallo) 23 tam
Turandot (Puccini) 26 tam
Iolanta (Tchaikovsky,P) 16 maa
Kharkiv, Kharkiv Opera and Ballet  / 
Taras Bulba (Lysenko) 6 syy-21 tam
La traviata (Verdi) 7 syy-12 tam
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 10 syy-5 lok
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 syy-2 tam
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 syy-12 huh
La bohème (Puccini) 26 syy
Don Juan (Mozart) 28 syy
Tosca (Puccini) 8 lok
Rigoletto (Verdi) 26 lok-19 mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 7 mar-18 maa
Aida (Verdi) 15 mar
Nabucco (Verdi) 17 mar
Der Troubadour (Verdi) 20 mar
Otello (Verdi) 21 mar-24 huh
Boris Godunov (Musorgsky) 1 jou-27 hel
Natalka Poltavka (Lysenko) 3 jou-11 maa
Otello (Verdi) 5 jou
La cambiale di matrimonio (Rossini) 6 jou-8 huh
Rita (Donizetti) 6 jou-8 huh
Turandot (Puccini) 7 jou-10 huh
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 jou
Iolanta (Tchaikovsky,P) 13 jou-15 huh
Zaporozhets za Dunayem (Gulak-Artemovsky) 17 jou
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 16 tam
Der Schauspieldirektor (Mozart) 25 tam
Yarema and Danilo (Lyadova) 26 tam-23 hel
Prince Igor (Borodin) 8 hel
Poet (Kolodub) 5 maa
Kyiv, National Opera of Ukraine  / 
Yaroslav the Wise (Mayboroda) 6 syy
Natalka Poltavka (Lysenko) 8 syy-20 huh
Un ballo in maschera (Verdi) 11 syy-30 huh
Moses (Skoryk) 13 syy-25 huh
Aida (Verdi) 14 syy-18 huh
Don Carlos (Verdi) 20 syy-12 huh
Der fliegende Holländer (Wagner) 27-28 syyjoht: Mikhail Sinkevich; ohj: Mara Kurochka
Carmen (Bizet) 2 lok-3 huh
Norma (Bellini) 4 lok-8 hel
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 lok-29 maa
Madama Butterfly (Puccini) 8 lok-21 maa
La traviata (Verdi) 15 lok-4 huh
Macbeth (Verdi) 16 lok-28 hel
Rigoletto (Verdi) 18 lok-26 maa
Requiem (Verdi) 26 lok
Turandot (Puccini) 14 mar-19 maa
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 16 mar-27 huh
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 mar-6 huh
Iolanta (Tchaikovsky,P) 27 mar-10 tam
Boris Godunov (Musorgsky) 30 mar-9 huh
Aleko (Rachmaninov) 7 jou-11 huh
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 13 jou-16 huh
La cenerentola (Rossini) 20 hel
Manon Lescaut (Puccini) 26 hel
Lviv, Lviv National Academic Opera and Ballet Theatre  / 
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 25 elo-2 maa
Die Zauberflöte (Mozart) 29 elo-14 mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 elo-8 hel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 5 syy-13 hel
La traviata (Verdi) 7 syy-20 hel
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-13 syyjoht: Mikhail Sinkevich; ohj: Mara Kurochka
The Magic Flint (Dosenko) 15 syy-3 mar
Madama Butterfly (Puccini) 19 syy-7 hel
Die lustige Witwe (Lehár) 21 syy-23 tam
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 syy-8 jou
Natalka Poltavka (Lysenko) 29 syy-6 hel
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 lok-6 maa
Nabucco (Verdi) 12 lok-1 maa
Rigoletto (Verdi) 2 mar-9 hel
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 7 mar-27 hel
Un ballo in maschera (Verdi) 9 mar-7 jou
Straszny dwór (Moniuszko) 10 mar
Halka (Moniuszko) 16 mar
Pagliacci (Leoncavallo) 17 mar-5 tam
Stolen Happiness (Meitus) 23 mar-12 joujoht: Mykhaylo Dutchak
La bohème (Puccini) 15 jou-11 tam
Il trovatore (Verdi) 25 tam
Aida (Verdi) 1 hel
Iolanta (Tchaikovsky,P) 16 hel
Tosca (Puccini) 22 hel
Odessa, Odessa Opera and Ballet  / 
Prince Igor (Borodin) 28 elo-13 heljoht: Igor Tchernetsky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 elo-1 maajoht: Aleksandru Samoilă
Der fliegende Holländer (Wagner) 6-7 syyjoht: Mikhail Sinkevich; ohj: Mara Kurochka
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 syy-12 maa
Il trovatore (Verdi) 12 syy-22 hel
La traviata (Verdi) 14 syy-26 maa
Don Giovanni (Mozart) 19 syy-26 jou
Un ballo in maschera (Verdi) 26 syy-28 maa
Madama Butterfly (Puccini) 28 syy-23 maa
Aida (Verdi) 10 lok-5 jou
Pikovaja Dama (Tchaikovsky,P) 19 lok-21 maajoht: Aleksandru Samoilă; ohj: Alexander Titel
Rigoletto (Verdi) 31 lok-16 tam
La serva padrona (Pergolesi) 7 mar-23 hel
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 mar-6 maa
La bohème (Puccini) 17 mar-19 maa
Katerina (Arkas) 21 mar
Turandot (Puccini) 18 tam-15 maa