2016/17 > Liettua 
*Avoin sivusto   >Operabase Professional 
2016/17 > Liettua

 Maailmanensi-ilta
 Harvinaisuus
 Uusi tuotanto
 Ensimmäistä kertaa

  
Ruotsi Latvia

Liettua
 
Venäjä
Puola Valko-Venäjä

Kaunas, Kauno Valstybinis Muzikinis Teatras / Kaunas State Musical Theatre  / 

Les cloches de Corneville (Planquette) 7 lok-19 huhjoht: Virgilijus Visockis; ohj: Hermann Keckeis
Ball at the Savoy (Abraham) 14 lok-28 tou
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 lok-4 maa
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 23 lok-14 tou
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 lok-25 tam
Madame Pompadour (Fall) 29 lok-29 huhjoht: Jonas Janulevičius; ohj: Anželika Cholina
Countess Maritza (Kálmán,E) 30 lok-26 hel
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 mar-10 kesjoht: Julius Geniušas; ohj: Gintas Žilys
The Merry Wives of Windsor (Nicolai) 9 mar-20 huh
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 13 mar
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 17 mar
Martha (Flotow) 23 mar
Wiener Blut (Strauss,J) 26 mar-21 tou
La traviata (Verdi) 30 jou
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 21 tam-30 huh
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 30 maajoht: Paul Mägi; ohj: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 lok-17 maa
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 5 mar-21 tam
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 mar
Les cloches de Corneville (Planquette) 11 mar-30 maa
La traviata (Verdi) 24 mar-30 jou
Ball at the Savoy (Abraham) 2 jou-2 maa
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 10 jou
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 tam-24 maa
Lucie de Lammermoor (Donizetti) 28 tam
Wiener Blut (Strauss,J) 22 hel-16 maa
Klaipedos, Klaipėdos Valstybinis Muzikinis Teatras / Klaipėda State Musical Theatre  / 
Jolanta (Tchaikovsky,P) 29 mar-14 huhjoht: Alexandr Khaindrava; ohj: Raimundas Banionis
Wiener Blut (Strauss,J) 3 joujoht: Stasys Domarkas; ohj: Ramūnas Kaubrys
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 tamjoht: Stasys Domarkas; ohj: Ramūnas Kaubrys
Fiddler on the Roof (Bock) 28 tam-31 maajoht: Stasys Domarkas; ohj: Jan Szurmiej
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 heljoht: Martynas Staškus; ohj: Marta Vosyliūtė
Ball im Savoy (Abraham) 25 heljoht: Stasys Domarkas / Dmitrijus Zlotnikas; ohj: Ramūnas Kaubrys
Iolanta (Tchaikovsky,P) 3 maajoht: Alexan Khaindrava; ohj: Raimundas Banionis
La bohème (Puccini) 17-18 maajoht: Tomas Ambrozaitis; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Jolanta (Tchaikovsky,P) 11 mar
Pagliacci (Leoncavallo) 17 mar
Vilnius, Vilnius City Opera  / 
E-Carmen (Adomaitis) 17 syyjoht: Ricardas Sumila; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Il trovatore (Verdi) 5-9 lokjoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Tosca (Puccini) 30 mar-4 joujoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Faust (Gounod) 15-19 heljoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Pelléas et Mélisande (Debussy) 22-26 maajoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Manon Lescaut (Puccini) 20-23 huhjoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Faust (Gounod) 12-15 lokjoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 6-10 joujoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Faust (Gounod) 21-25 heljoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Il trovatore (Verdi) 5-8 huhjoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Così fan tutte (Mozart) 2-6 toujoht: Gintaras Rinkevicius; ohj: Dalia Ibelhauptaite
Vilnius, Lithuanian National Opera and Ballet Theatre  / 
Don Carlos (Verdi) 16 syy-5 toujoht: Pierre Vallet / Martynas Staškus; ohj: Günter Krämer
Carmen (Bizet) 21 syy-26 huhjoht: Robertas Servenikas; ohj: Arnaud Bernard
La bohème (Puccini) 23 syy-28 huhjoht: Robertas Servenikas / Julius Geniušas; ohj: Cristina Mazzavillani Muti
Manon (Massenet) 29 syy-26 marjoht: Cyril Diederich / Julius Geniušas; ohj: Vincent Boussard
Fidelio (Beethoven) 1 lok-12 huhjoht: Martynas Staškus; ohj: Oskaras Korsunovas
The Tiny Lingonberry (Tamulionis) 9 lok-14 toujoht: Alvydas Šulčys; ohj: Gytis Padegimas
L'elisir d'amore (Donizetti) 12 lok-5 marjoht: Modestas Pitrenas; ohj: Oskaras Korsunovas
Zuikis Puikis (Mickis) 22 lok-6 toujoht: Juozas Mantas Jauniskis; ohj: Jūratė Sodytė
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 mar-19 toujoht: Martynas Staškus; ohj: Gediminas Šeduikis
La traviata (Verdi) 24 mar-18 heljoht: Robertas Servenikas / Gianluca Marcianò; ohj: Chen Shi-Zheng
Die lustige Witwe (Lehár) 1 jou-17 maajoht: Julius Geniušas; ohj: Monika Wiesler
Wiener Blut (Strauss,J) 23 jou-3 toujoht: Julius Geniušas; ohj: Monika Wiesler
Alexander's Feast (Handel) 7 tam-9 heljoht: Rolf Beck; ohj: Csaba Káel
Madama Butterfly (Puccini) 26 tam-4 heljoht: Gianluca Marcianò; ohj: Anthony Minghella, Carolyn Choa
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 11 hel-1 huhjoht: Robertas Servenikas; ohj: Vasily Barkhatov
Five Mary's Miracles (Serksnyte) 4 maa-23 huhjoht: Julius Geniušas / Modestas Barkauskas; ohj: Kęstutis Jakštas
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 maa-12 toujoht: Martynas Staškus; ohj: Emilio Sagi
Der fliegende Holländer (Wagner) 6 huh-17 toujoht: Stefan Szoltesz; ohj: Francesca Zambello
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 9-11 kesjoht: Sesto Quatrini; ohj: Vincent Boussard
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 15 syy-20 tamjoht: Sesto Quatrini / Robertas Servenikas; ohj: Vincent Boussard
La bohème (Puccini) 23 syy-26 tamjoht: Julius Geniušas; ohj: Cristina Mazzavillani Muti
Don Carlo (Verdi) 27 syy-21 maajoht: Martynas Staškus; ohj: Günter Krämer
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 syy-14 huhjoht: Martynas Staškus / Julius Geniušas; ohj: Gediminas Šeduikis
Die lustige Witwe (Lehár) 5 lok-3 heljoht: Julius Geniušas; ohj: Monika Wiesler
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 lok-16 marjoht: Julius Geniušas; ohj: Oskaras Korsunovas
Five Mary's Miracles (Serksnyte) 8 lok-11 heljoht: Julius Geniušas / Modestas Barkauskas; ohj: Kęstutis Jakštas
Carmen (Bizet) 11 lok-3 toujoht: Robertas Servenikas; ohj: Arnaud Bernard
La traviata (Verdi) 14 lok-23 maajoht: Robertas Servenikas / Julius Geniušas; ohj: Chen Shi-Zheng
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 lok-11 toujoht: Julius Geniušas; ohj: Emilio Sagi
Le nozze di Figaro (Mozart) 3 mar-16 maajoht: Martynas Staškus; ohj: Emilio Sagi
Zuikis Puikis (Mickis) 12 mar-22 huhjoht: Imantas Šimkus; ohj: Jūratė Sodytė
Wiener Blut (Strauss,J) 9 jou-17 heljoht: Julius Geniušas; ohj: Monika Wiesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 heljoht: Stefan Soltesz; ohj: Francesca Zambello
Manon (Massenet) 8 maa-6 huhjoht: Cyril Diederich; ohj: Vincent Boussard
The Tiny Lingonberry (Tamulionis) 8 huh-13 toujoht: Alvydas Šulčys; ohj: Gytis Padegimas
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 huh-19 toujoht: Robertas Servenikas; ohj: Vasily Barkhatov
Idomeneo (Mozart) 31 tou-2 kesjoht: Johannes Wildner; ohj: Graham Vick