2011/12 > Awstrija 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2011/12 > Awstrija

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Ġermanja Repubblika Ċeka Slovakkja
Lixtinstajn
Żvizzera

Awstrija
 
Ungerija
Italja Slovenja Kroazja

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Faust (Gounod) 22 Ott-25 NovS: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Pollicino (Henze) 19 Nov-11 DiċS: Oliver Ostermann; R: Christa Ertl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 Diċ-11 FrarS: László Gyükér; R: Alexandra Frankmann
Sweet Charity (Coleman) 14 Jan-25 MarS: Oliver Ostermann; R: Ricarda R Ludigkeit
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 18 Frar-31 MarS: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 30 Set-11 NovS: Boris Fiala / Andreas Hamza; R: Alexander Kubelka
Der Liebestrank (Donizetti) 14 Frar-4 MarS: Domingo Hindoyan; R: Alexander Kubelka
Dido und Aeneas (Purcell) 31 Mar-16 MejS: Benjamin Lack; R: Paul Lerchbaumer
Graz, Grazer Oper  / 
Otello (Verdi) 1 Ott-15 DiċS: Johannes Fritzsch; R: Stephen Lawless
Pique Dame (Tchaikovsky) 6 Nov-10 FrarS: Tecwyn Evans; R: Peter Konwitschny
Das kleine Gespenst (Soyka) 20 Nov-11 DiċR: Jewgenij Sitochin
Ein Walzertraum (Straus) 7 Diċ-1 AprS: Marius Burkert; R: Michael Schilhan
Elektra (Strauss) 21 Jan-13 MejS: Johannes Fritzsch; R: Johannes Erath
Gigi (Loewe) 2 Mar-22 ĠunS: Marius Burkert; R: Matthias Davids
Maria Stuarda (Donizetti) 30 Mar-29 ĠunS: Gaetano d'Espinosa; R: Stefano Poda
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-19 MejS: Massimo Parise; R: Elisabeth Kassal
Carmen (Bizet) 3-27 ĠunS: Johannes Fritzsch; R: Stefan Herheim
Der Mann von La Mancha (Leigh) 24 Ġun-15 LulS: Michael Brandstätter; R: Josef Ernst Köpplinger
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Lohengrin (Wagner) 25 Set-28 JanS: Alexander Rumpf; R: David Prins
Les Miserables (Schoenberg,C) 18 Ott-13 JanS: Hansjörg Sofka; R: Pierre Wyss
Idomeneo re di Creta (Mozart) 6 Nov-18 MarS: Christoph Altstaedt; R: Peer Boysen
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 11 Nov-29 JanS: Alexander Rumpf; R: Marina Wandruschka
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Diċ-19 MejS: Florian Erdl; R: Thomas Enzinger
Falstaff (Verdi) 5 Frar-8 LulS: Christoph Poppen; R: Brigitte Fassbaender
Jenůfa (Janáček) 24 Mar-4 LulS: Alexander Rumpf; R: Bruno Klimek
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Apr-16 ĠunS: Francesco Angelico
Shylock! (Kanyar) 5 Mej-6 LulS: Stephan Kanyar; R: Pierre Wyss
Der dritte Polizist (Bramböck) 6+ MejS: Hansjörg Sofka; R: Doris Happl
Albert Herring (Britten) 9 Ġun-5 LulS: Alexander Rumpf; R: Brigitte Fassbaender
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Set-5 NovS: Peter Marschik; R: Torsten Fischer
My Fair Lady (Loewe) 15 Diċ-24 FrarS: John Owen Edwards; R: Josef E Köpplinger
Der Evangelimann (Kienzl) 9 Frar-9 MarS: Michael Brandstätter; R: Josef E Köpplinger
West Side Story (Bernstein) 29 Mar-24 MejS: Peter Marschik; R: Josef E Köpplinger
Tosca (Puccini) 3-31 MejS: Peter Marschik; R: Stefano Poda
West Side Story (Bernstein) 26 Lul-4 Aww
My Fair Lady (Loewe) 8-18 Aww
Linz, Landestheater Linz  / 
La bohème (Puccini) 17 Set-26 ĠunS: Daniel Linton-France / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
Il trovatore (Verdi) 2 Ott-16 NovS: Dante Anzolini / Ingo Ingensand / Marc Reibel; R: Andreas Baesler
Gräfin Mariza (Kálmán) 29 Ott-13 ĠunS: Marc Reibel / Sigurd Hennemann / Borys Sitarski; R: Olivier Tambosi
Maria Stuarda (Donizetti) 10 Diċ-28 AprS: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; R: Olivier Tambosi
Die Omama im Apfelbaum (Naske) 30 Diċ-2 MarS: Marc Reibel / Borys Sitarski; R: Markus Tschubert
Così fan tutte (Mozart) 4 Frar-24 MejS: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; R: Andreas Baesler
Gespräche der Karmeliterinnen (Poulenc) 24 Mar-4 LulS: Dante Anzolini; R: Roland Schwab
Nijinskys Tagebuch (Glanert) 9-26 AprS: Ingo Ingensand / Sigurd Hennemann; R: Rosamund Gilmore
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Mej-15 ĠunS: Dennis Russell Davies; R: Anthony Pilavachi
Salzburg, Landestheater  / 
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 25 Set-1 ĠunS: Adrian Kelly; R: Marco Dott
The Sound of Music (Rodgers) 23 Ott-26 MejS: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
La cenerentola (Rossini) 7 Diċ-20 AprS: Leo Hussain; R: Carl Philip von Maldeghem
Imeneo (Handel) 5 Frar-20 MarS: Matthew Halls; R: Nina Kühner
La traviata (Verdi) 11-27 MarS: Leo Hussain; R: Andreas Gergen
Wozzeck (Berg) 11 Mej-1 ĠunS: Leo Hussain; R: Amélie Niermeyer
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 3 Set-13 MarS: Paolo Carignani; R: Peter Stein
Arabella (Strauss) 5 Set-12 MejS: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-14 SetS: Jeffrey Tate; R: Filippo Sanjust
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Set-15 MejS: Michael Güttler / Karel Mark Chichon; R: Günther Rennert
Don Giovanni (Mozart) 13-25 SetS: Patrick Lange; R: Jean-Louis Martinoty
Falstaff (Verdi) 15-24 SetS: Alain Altinoglu
Alcina (Handel) 27 Set-5 OttS: Marc Minkowski; R: Adrian Noble
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 Set-6 OttS: Louis Langrée; R: Falk Richter
Madama Butterfly (Puccini) 7 Ott-15 MarS: Patrick Lange; R: Josef Gielen
La traviata (Verdi) 9 Ott-20 MejS: Bertrand de Billy; R: Jean-Francois Sivadier
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Ott-22 DiċS: Adam Fischer; R: Marco Arturo Marelli
Aladdin und die Wunderlampe (Rota) 15 OttR: Thomas Birkmeir
Fidelio (Beethoven) 20-30 OttS: Bertrand de Billy; R: Otto Schenk
Salome (Strauss) 22 Ott-18 MejS: Peter Schneider.cond; R: Boleslaw Barlog
Das Rheingold (Wagner) 1 NovS: Christian Thielemann; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 6 NovS: Christian Thielemann; R: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov-10 AprS: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 9 NovS: Christian Thielemann; R: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 10-21 NovS: Franz Welser-Möst; R: André Engel
Götterdämmerung (Wagner) 13 NovS: Christian Thielemann; R: Sven-Eric Bechtolf
L'italiana in Algeri (Rossini) 16-25 NovS: Marco Armiliato; R: Jean-Pierre Ponnelle
Tannhäuser (Wagner) 20 Nov-25 MarS: Franz Welser-Möst / Bertrand de Billy; R: Claus Guth
Nabucco (Verdi) 4-9 DiċS: Michael Güttler; R: Günter Krämer
Der Rosenkavalier (Strauss) 8 Diċ-21 AprS: Peter Schneider; R: Otto Schenk
Daphne (Strauss) 10-19 DiċS: Simone Young; R: Nicolas Joel
Aus einem Totenhaus (Janáček) 11-30 DiċS: Franz Welser-Möst; R: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Diċ-13 ĠunS: Adam Fischer; R: Jean-Louis Martinoty
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-6 JanS: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Un ballo in maschera (Verdi) 2-20 JanS: Philippe Auguin; R: Gianfranco de Bosio
La forza del destino (Verdi) 8-17 JanS: Jesús López Cobos; R: David Pountney
Otello (Verdi) 13-26 JanS: Dan Ettinger; R: Christine Mielitz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 24 Jan-5 FrarS: Ingo Metzmacher; R: Jérôme Deschamps
Andrea Chénier (Giordano) 28 Jan-6 FrarS: Pinchas Steinberg; R: Otto Schenk
Faust (Gounod) 1-10 FrarS: Alain Altinoglu; R: Nicolas Joel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 17 FrarS: Patrick Lange
La sonnambula (Bellini) 22-29 FrarS: Evelino Pidò; R: Marco Arturo Marelli
Carmen (Bizet) 24 Frar-1 MarS: Yves Abel; R: Franco Zeffirelli
Die Feen (Wagner) 3 Mar
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 17-27 MarS: Franz Welser-Möst; R: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 19 Mar-14 ĠunS: Franz Welser-Möst; R: Margarethe Wallmann
Cardillac (Hindemith) 29 Mar-4 AprS: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 5-12 AprS: Christian Thielemann; R: Christine Mielitz
Werther (Massenet) 14-22 AprS: Michael Güttler; R: Andrei Serban
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Apr-8 MejS: Asher Fisch; R: Jean-Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Apr-8 MejS: Asher Fisch; R: Jean-Pierre Ponnelle
La clemenza di Tito (Mozart) 17 Mej-1 ĠunS: Louis Langrée; R: Jürgen Flimm
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-25 MejS: Graeme Jenkins; R: Christine Mielitz
Don Carlos (Verdi) 16-29 ĠunS: Franz Welser-Möst; R: Daniele Abbado
Elektra (Strauss) 18-28 ĠunS: Simone Young; R: Harry Kupfer
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20-30 ĠunS: Bruno Campanella; R: Boleslaw Barlog
Wien, Theater an der Wien  / 
The Turn of the Screw (Britten) 14-27 SetS: Cornelius Meister; R: Robert Carsen
Serse (Handel) 18-27 OttS: Jean-Christophe Spinosi; R: Adrian Noble
Gogol (Auerbach) 15-26 NovS: Vladimir Fedoseyev; R: Christine Mielitz
L'orfeo (Monteverdi) 14-31 Diċ
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 19-31 JanS: Kirill Petrenko; R: Stephen Lawless
Iolanta (Tchaikovsky) 19-31 JanS: Kirill Petrenko; R: Stephen Lawless
Les Boulingrin (concert) (Aperghis) 23 JanS: Emilio Pomárico
Telemaco (Gluck) 22 Frar-2 MarS: René Jacobs; R: Torsten Fischer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 19 Mar-10 LulS: Riccardo Frizza; R: William Friedkin
Hamlet (Thomas,A) 23 Apr-5 MejS: Marc Minkowski; R: Olivier Py
La donna del lago (Rossini) 10-19 AwwS: Leo Hussain; R: Christof Loy
Wien, Volksoper Wien  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 4 Set-30 DiċS: Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Set-31 DiċS: Rudolf Bibl; R: Heinz Zednik
Wiener Blut (Strauss,J) 9 Set-6 NovS: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; R: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Set-29 ĠunS: Gerrit Prießnitz / Nicholas Milton; R: Helmuth Lohner
Rigoletto (Verdi) 15 Set-19 OttS: Rossen Gergov; R: Stephen Langridge
Hello, Dolly! (Herman) 17 Set-27 OttS: John Owen Edwards; R: Josef Ernst Köpplinger
Salome (Strauss) 15 Ott-27 NovS: Roland Böer / Gerrit Prießnitz; R: Marguerite Borie
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 22 Ott-27 AprS: Rudolf Bibl; R: Robert Herzl
Carmen (Bizet) 30 Ott-10 DiċS: Julia Jones / Gerrit Prießnitz; R: Guy Joosten
Madama Butterfly (Puccini) 22 Nov-22 DiċS: Tetsuro Ban; R: Stefan Herheim
Die spinnen, die Römer (Sondheim) 15 Diċ-28 ĠunR: Werner Sobotka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Diċ-18 JanR: Karl Dönch
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 2-9 JanS: Sascha Goetzel / Alfred Eschwé; R: Alfred Kirchner
La cenerentola (Rossini) 14 Jan-26 FrarR: Achim Freyer
Candide (Bernstein) 22-29 Jan
Der Mantel (Puccini) 28 Jan-16 MarS: Stefan Klingele; R: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 28 Jan-16 MarS: Stefan Klingele; R: Robert Meyer
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 Frar-2 ĠunR: Beverly Blankenship
La traviata (Verdi) 13 Frar-4 MejR: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 9 Mar-6 MejS: Alfred Eschwé; R: Renaud Doucet
Der Bajazzo (Leoncavallo) 31 Mar-25 AprS: Enrico Dovico; R: Thomas Schulte-Michels
Das Wundertheater (Henze) 31 Mar-25 AprS: Gerrit Prießnitz; R: Thomas Schulte-Michels
The Sound of Music (Rodgers) 30 Apr-30 MejR: Renaud Doucet
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 5-28 MejR: Helen Malkowsky
Madame Pompadour (Fall) 6-30 Ġun