2012/13 > Awstrija 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2012/13 > Awstrija

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Ġermanja Repubblika Ċeka Slovakkja
Lixtinstajn
Żvizzera

Awstrija
 
Ungerija
Italja Slovenja Kroazja

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Die Dubarry (Millöcker) 20 Ott-30 NovS: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Tausend und eine Nacht (Strauss,J) 15 Diċ-2 FrarS: László Gyükér; R: Christa Ertl
Im weißen Rößl (Benatzky) 16 Frar-24 MarS: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Die schöne Helena (Offenbach) 21 Ġun-30 AwwS: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Der Opernball (Heuberger) 12 Lul-5 SetS: Oliver Ostermann; R: Volker Wahl, Michaela Ronzoni
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 Ott-29 NovS: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Aschenputtel (Singer) 16 Nov-22 DiċS: Oliver Ostermann; R: Manfred Waba
Das Feuerwerk (Burkhard) 14 Diċ-31 JanS: Michael Zehetner; R: Karina Fibich
Zwei Herzen im Dreivierteltakt (Stolz) 15 Frar-29 MarS: Oliver Ostermann; R: Alexandra Frankmann
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 23 Set-9 NovR: Marcus Harms
Die Geschichte vom Soldaten (Stravinsky) 4 Ott-13 NovS: Benjamin Lack; R: Dasniya Sommer, Jo Siska
La traviata (Verdi) 13 Frar-5 MarS: Thomas Platzgummer; R: Alexander Kubelka
Gefahrliche Liebschaften (Nigsch) 30 Apr-20 ĠunS: Markus Nigsch; R: Paul Lerchbaumer
Rigoletto (Verdi) 5-28 FrarS: Alexander Drcar; R: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Rigoletto (Verdi) 5-13 LulS: Gustav Kuhn; R: Jan Hax Halama
Il trovatore (Verdi) 6-19 LulS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
La traviata (Verdi) 12-20 LulS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Nabucco (Verdi) 27 LulS: Gustav Kuhn; R: Andreas Leisner
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 26 Diċ-6 JanS: Gustav Kuhn
Don Giovanni (Mozart) 27 Diċ-3 JanS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Tosca (Puccini) 28 Diċ-5 JanS: Gustav Kuhn; R: Angelica Ladurner
Winterreise (Schubert) 2 Jan
Das Rheingold (Wagner) 18 Lul-1 AwwS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 19 Lul-2 AwwS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 Lul-2 AwwS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 Lul-3 AwwS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Graz, Oper Graz  / 
Manon Lescaut (Puccini) 6 Ott-20 DiċS: Michael Boder / Jose Miguel Esandi; R: Stefan Herheim
La traviata (Verdi) 11 Ott-25 NovS: Domingo Hindoyan; R: Peter Konwitschny(original), Mika Blauensteiner(revival)
L'elisir d'amore (Donizetti) 17 Nov-6 ĠunS: Jose Miguel Esandi / Florian Erdl; R: Damiano Michieletto, Allex Aguilera
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Diċ-22 MarS: Domingo Hindoyan / Marius Burkert; R: Brigitte Fassbaender
Falstaff (Verdi) 19 Jan-5 MejS: Florian Erdl; R: Tama Matheson
Gasparone (Millöcker) 28 Frar-8 ĠunS: Marius Burkert; R: Olivier Tambosi
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 16-29 MejS: Julien Salemkour; R: Calixto Bieito
My Fair Lady (Loewe) 7-22 ĠunS: Florian Erdl; R: Michael Schilhan
Lohengrin (Wagner) 28 Set-30 MejS: Julien Salemkour / Marius Burkert / Dirk Kaftan; R: Johannes Erath
La bohème (Puccini) 6 Ott-4 DiċS: José Miguel Esandi; R: Dietmar Pflegerl
Im weißen Rößl (Benatzky) 19 Ott-8 MejS: Florian Erdl; R: Josef E Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-14 MejS: Dirk Kaftan; R: Mariame Clément
Carousel (Rodgers) 7 Diċ-5 ĠunS: Marius Burkert; R: Matthias Davids
Turandot (Puccini) 18 Jan-25 MejS: Domingo Hindoyan; R: Marco Arturo Marelli
Jenůfa (Janáček) 29 Mar-15 ĠunS: Dirk Kaftan; R: Peter Konwitschny
La favorita (Donizetti) 26 Apr-14 ĠunR: Sam Brown
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
La Wally (Catalani) 29 Set-3 FrarS: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Der kleine Horrorladen (Menken) 3 Nov-7 AprS: Hansjörg Maringer; R: Anatol Preissler
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Nov-19 MejS: Kevin John Edusei; R: Anette Leistenschneider
Ein Walzertraum (Straus) 15 Diċ-17 AprS: Lukas Beikircher; R: Stefan Tilch
Die tote Stadt (Korngold) 9 Frar-19 AprS: Alexander Rumpf; R: Ernö Weil
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23 Mar-4 LulS: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Medea (Cherubini) 20 Apr-16 ĠunS: Christoph Altstaedt; R: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Stallerhof (Kühr) 21 Apr-5 ĠunS: Hansjörg Sofka; R: Johannes Reitmeier
Anatevka (Bock) 11 Mej-6 LulS: Hansjörg Sofka; R: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 15 Ġun-7 LulS: Raoul Grüneis; R: Urs Häberli
La forza del destino (Verdi) 21 Set-6 FrarS: Francesco Angelico; R: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 5 Ott-28 DiċS: Hansjörg Sofka; R: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 11 Ott-17 NovS: Vito Cristofaro; R: Urs Häberli
Don Pasquale (Donizetti) 9 Nov-27 AprS: Vito Cristofaro; R: Stefan Tilch
Mara (Netzer) 7 Diċ-19 MarS: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Parsifal (Wagner) 16 Frar-3 MejS: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 22 Mar-2 LulS: Hansjörg Sofka; R: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Tiefland (d'Albert) 10 Mej-3 LulS: Francesco Angelico; R: Kurt Josef Schildknecht
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21 Ġun-6 LulS: Alexander Rumpf; R: Ulrich Peters
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der Freischütz (Weber) 13 Set-6 NovS: Alexander Soddy; R: Anna Bergmann
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 Ott-30 NovS: Peter Marschik; R: David Bösch
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 13 Diċ-18 JanS: Peter Marschik; R: Sam Brown
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7 Frar-3 MarS: Alexander Soddy; R: Árpád Schilling
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 28 Mar-30 AprS: Mitsugu Hoshino; R: Patrick Schlösser
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 13 Apr-13 MejS: Peter Marschik
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Set-19 OttS: Alexander Soddy; R: Marco Storman
Macbeth (Verdi) 31 Ott-5 DiċS: Alexander Soddy; R: Cesare Lievi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 19 Diċ-18 FrarS: Günter Wallner; R: Tobias Kratzer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 6 Frar-22 MarS: Attilio Cremonesi; R: Michael Sturminger
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 20 Mar-10 MejS: Alexander Soddy; R: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
Rigoletto (Verdi) 22 Set-1 MarS: Ingo Ingensand / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
Pariser Leben (Offenbach) 27 Ott-20 MarS: Marc Reibel / Takeshi Moriuchi; R: Adriana Altaras
Così fan tutte (Mozart) 31 Ott-21 NovS: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; R: Andreas Baesler
Don Pasquale (Donizetti) 8 Diċ-4 LulS: Nicholas Milton / Daniel Linton-France; R: Andreas Baesler
King Arthur (Purcell) 19 Jan-26 MarS: Takeshi Moriuchi; R: Olivier Tambosi
Spuren der Verirrten (Glass) 12-25 AprS: Dennis Russell Davies; R: David Pountney
Der Rosenkavalier (Strauss) 15-27 AprS: Dennis Russell Davies; R: Anthony Pilavachi
Opernmaschine (Androsch) 12-18 MejS: Dennis Russell Davies
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Set-1 ĠunS: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; R: Amon Miyamoto
Dido und Aeneas (Purcell) 25 Ott-20 DiċS: Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; R: Daniela Kurz
Das Rheingold (Wagner) 26 Ott-1 FrarS: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; R: Uwe Eric Laufenberg
Spuren der Verirrten (Glass) 9 Nov-3 FrarS: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; R: David Pountney
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Diċ-4 LulS: Marc Reibel / Ingo Ingensand / Daniel Spaw; R: Adriana Altaras
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Jan-1 AprS: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; R: Anthony Pilavachi
Fadinger (Leitner) 8 Frar-26 ĠunS: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; R: André Turnheim
Die Walküre (Wagner) 22 Mar-14 ĠunS: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; R: Uwe Eric Laufenberg
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 2 Mej-22 ĠunS: Borys Sitarski; R: John F Kutil
Carmen (Bizet) 24 Mej-2 LulS: Daniel Linton-France; R: Olivier Tambosi
Salzburg, Landestheater  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Set-24 JanS: Leo Hussain / Adrian Kelly; R: Andreas Gergen
Tristan und Isolde (Wagner) 31 Ott-17 NovS: Leo Hussain; R: Eike Gramss
The Sound of Music (Rodgers) 1 Diċ-18 MejS: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
Così fan tutte (Mozart) 20 Jan-10 AprS: Leo Hussain / Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Werther (Massenet) 9 Mar-19 AprS: Adrian Kelly; R: Jim Lucassen
Ariodante (Handel) 26 Apr-14 MejS: Christian Curnyn; R: Johannes Schütz
Greek (Turnage) 26 Mej-11 ĠunS: Leo Hussain; R: Andreas Gergen
La cage aux folles (Herman) 21 Set-8 MarS: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 28 Set-26 MejS: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen / Christian Struppeck
Die Pilger von Mekka (Gluck) 27 Ott-12 DiċS: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Jonny spielt auf (Krenek) 7 Diċ-14 JanS: Adrian Kelly; R: Andreas Gergen
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 6 Frar-27 MejS: Leo Hussain; R: André Heller-Lopes
La clemenza di Tito (Mozart) 4 Mej-12 ĠunS: Leo Hussain; R: Amélie Niermeyer
Emilie (Saariaho) 24 Mej-10 ĠunS: Leo Hussain; R: Agnessa Nefjodov
Wien, Wiener Kammeroper  / 
La cambiale di matrimonio (Rossini) 21 Ott-9 NovS: Konstantin Chudovsky; R: Jacopo Spirei
Verkehr mit Gespenstern (von Bose) 5-9 DiċS: Anna Sushon; R: Peter Pawlik
La bohème (Altan) 21 Jan-24 FrarS: Claire Levacher; R: Lotte de Beer
Curlew River (Britten) 25 Mar-4 AprS: Walter Kobéra; R: Carlos Wagner
The Prodigal Son (Britten) 25 Mar-4 AprS: Walter Kobéra; R: Carlos Wagner
Orlando (Handel) 13-31 MejS: Ruben Dubrovsky; R: Stefania Panighini
Semiramide (Vinci) 27 Set-15 OttS: Alan Curtis; R: Francesco Micheli
La cenerentola (Rossini) 25 Nov-21 DiċS: Konstantin Chudovsky; R: Jasmin Solfaghari
Mare Nostrum (Kagel) 11-24 FrarS: Gelsomino Rocco; R: Christoph Zauner
La clemenza di Tito (Mozart) 13 Apr-10 MejS: Rubén Dubrovsky; R: Alberto Triola
Punch and Judy (Birtwistle) 22 Mej-5 ĠunS: Walter Kobéra; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Don Carlos (Verdi) 4-13 SetS: Franz Welser-Möst; R: Daniele Abbado
Arabella (Strauss) 5-16 SetS: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Set-8 MarS: Guillermo Garcia Calvo / Yves Abel; R: Otto Schenk
I vespri siciliani (Verdi) 15-16 SetS: Gianandrea Noseda; R: Herbert Wernicke
Elektra (Strauss) 20-26 SetS: Simone Young; R: Harry Kupfer
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 22-30 SetS: Ingo Metzmacher; R: Jérôme Deschamps
Boris Godunow (Musorgsky) 24 Set-3 OttS: Tugan Sokhiev; R: Yannis Kokkos, Stephan Grögler
Madama Butterfly (Puccini) 29 Set-22 FrarS: Stefan Soltesz; R: Josef Gielen
Fidelio (Beethoven) 1 Ott-10 AprS: Peter Schneider / Adam Fischer; R: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Ott-19 MarS: Jérémie Rhorer / Louis Langrée; R: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11 Ott-10 MarS: James Gaffigan / Louis Langrée; R: Jean-Louis Martinoty
La clemenza di Tito (Mozart) 18-28 OttS: Adam Fischer; R: Jürgen Flimm
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Ott-14 ĠunS: Karel Mark Chichon / Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi / Guillermo Garcia Calvo; R: Günther Rennert(original), Richard Bletschacher(revival)
Simon Boccanegra (Verdi) 7 Nov-28 FrarS: Philippe Auguin / Evelino Pidò; R: Peter Stein
La traviata (Verdi) 10 Nov-17 MejS: Bertrand de Billy / Paolo Carignani / Marco Armiliato; R: Jean-Francois Sivadier
Alceste (Gluck) 12-26 NovR: Christof Loy
Tosca (Puccini) 16 Nov-12 ĠunS: Karel Mark Chichon / Philippe Auguin / Stefan Soltesz; R: Margarethe Wallmann
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 21 Nov-2 DiċS: Simone Young; R: Otto Schenk
La bohème (Puccini) 4 Diċ-29 AprS: Franz Welser-Möst / Andris Nelsons; R: Franco Zeffirelli
La sonnambula (Bellini) 8-20 DiċS: Evelino Pidò; R: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-21 DiċS: Bertrand de Billy; R: Christine Mielitz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Diċ-2 JanS: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Diċ-6 MejS: Cornelius Meister / Patrick Lange; R: Marco Arturo Marelli
L'italiana in Algeri (Rossini) 7-16 JanS: Jesús López-Cobos; R: Jean Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 9-17 JanS: Jeffrey Tate; R: Otto Schenk
Pique Dame (Tchaikovsky) 19-30 JanS: Marko Letonja; R: Vera Nemirova
Nabucco (Verdi) 20-24 JanS: Jesús López-Cobos; R: Günter Krämer
La cenerentola (Rossini) 26 Jan-11 ĠunS: Jesús López-Cobos; R: Sven-Eric Bechtolf
Un ballo in maschera (Verdi) 28 Jan-3 FrarS: Philippe Auguin; R: Gianfranco de Bosio
Salome (Strauss) 11-18 FrarS: Peter Schneider; R: Boleslaw Barlog
Aida (Verdi) 14-23 MarS: Pinchas Steinberg; R: Nicolas Joel
Parsifal (Wagner) 28 Mar-4 AprS: Franz Welser Möst; R: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 8-14 AprS: Jesús López-Cobos; R: Sandro Sequi
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 12-22 AprS: Andris Nelsons; R: Falk Richter
Werther (Massenet) 20-30 AprS: Michael Güttler / Bertrand de Billy; R: Andrei Serban
La fille du régiment (Donizetti) 28 Apr-13 MejS: Bruno Campanella; R: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Pollicino (Henze) 28 Apr-8 MejS: Gerrit Prießnitz; R: René Zisterer
Der fliegende Holländer (Wagner) 2-9 MejS: Daniel Harding; R: Christine Mielitz
Das Rheingold (Wagner) 12 MejS: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 15 Mej-23 ĠunS: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Andrea Chénier (Giordano) 16-24 MejS: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 19 MejS: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Carmen (Bizet) 20 Mej-2 ĠunS: Bertrand de Billy; R: Franco Zeffirelli
Götterdämmerung (Wagner) 22 MejS: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Tristan und Isolde (Wagner) 13-30 ĠunS: Franz Welser-Möst; R: David McVicar
Capriccio (Strauss) 20-27 ĠunS: Christoph Eschenbach; R: Marco Arturo Marelli
Roméo et Juliette (Gounod) 21-28 ĠunS: Plácido Domingo; R: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 3 Set-25 MejS: Marco Armiliato; R: Jean-Francois Sivadier
Carmen (Bizet) 4-16 SetS: Dan Ettinger; R: Franco Zeffirelli
Tosca (Puccini) 5 Set-27 ĠunS: Marco Armiliato / Paolo Carignani / Stefan Soltesz / Philippe Auguin; R: Margarethe Wallmann
Otello (Verdi) 14-23 SetS: Dan Ettinger; R: Christine Mielitz
Tristan und Isolde (Wagner) 21 Set-21 DiċS: Franz Welser-Möst / Myung Whun Chung; R: David McVicar
Nabucco (Verdi) 22 Set-7 MejS: Paolo Carignani / Jesús López-Cobos; R: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Set-4 OttS: Alain Altinoglu; R: Peter Stein
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Set-31 MarS: Michael Güttler / Guillermo Garcia Calvo / Stefan Soltesz; R: Richard Bletschacher, Günther Rennert
La fanciulla del West (Puccini) 5-17 OttS: Franz Welser-Möst; R: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 9-18 OttS: Dan Ettinger; R: Nicolas Joel
Don Carlos (Verdi) 13-19 OttS: Franz Welser-Möst; R: Daniele Abbado
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Ott-30 AprS: Adam Fischer / Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Anna Bolena (Donizetti) 25 Ott-3 NovS: Evelino Pidò; R: Eric Génovèse
La fille du régiment (Donizetti) 26 Ott-4 NovS: Bruno Campanella; R: Laurent Pelly(original), Christian Räth(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 7-16 NovS: Jesús López-Cobos; R: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov-14 ĠunS: Guillermo Garcia Calvo; R: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 11 Nov-14 AprS: Plácido Domingo / Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-17 ĠunS: Christoph Eschenbach / Constantin Trin; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Peter Grimes (Britten) 23 Nov-1 DiċS: Graeme Jenkins; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 4 Diċ-29 MarS: Philippe Auguin / Franz Welser-Möst; R: Franco Zeffirelli
Pollicino (Henze) 18 Diċ-8 MejS: Gerrit Prießnitz; R: René Zisterer
Fidelio (Beethoven) 19-29 DiċS: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 23 Diċ-2 ĠunS: Michael Güttler / Jesus Lopez-Cobos; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-5 JanS: Bertrand de Billy; R: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-15 JanS: Jérémie Rhorer; R: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11-21 JanS: Alain Altinoglu; R: Jean-Louis Martinoty
Così fan tutte (Mozart) 13-20 JanS: Patrick Lange; R: Roberto De Simone
Boris Godunow (Musorgsky) 23-31 JanS: Michael Güttler; R: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Jan-2 FrarS: Paolo Carignani; R: Jean Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Jan-2 FrarS: Paolo Carignani; R: Jean Pierre Ponnelle
Rusalka (Dvořák,A) 26 Jan-9 FrarS: Jiri Belohlavek; R: Sven-Eric Bechtolf
Salome (Strauss) 7-13 FrarS: Andris Nelson; R: Boleslaw Barlog
Manon (Massenet) 12-21 FrarS: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 Frar-12 MarS: Evelino Pidò; R: David McVicar, Justin Way
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 28 FrarS: Patrick Lange
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 7-14 MarS: Patrick Lange; R: Falk Richter
Wozzeck (Berg) 27-30 MarS: Daniele Gatti; R: Adolf Dresen
Rigoletto (Verdi) 1-10 AprS: Jesús López-Cobos; R: Sandro Sequi
Lohengrin (Wagner) 12-28 AprS: Bertrand de Billy; R: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 Apr-20 ĠunS: Michael Boder / Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 17-24 AprS: Franz Welser-Möst; R: Christine Mielitz
Faust (Gounod) 2-10 MejS: Bertrand de Billy; R: Stéphane Roche
Andrea Chénier (Giordano) 3-9 MejS: Paolo Carignani; R: Otto Schenk
Norma (concert) (Bellini) 8-21 MejS: Andriy Yurkevych
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 MejS: Adam Fischer; R: Jürgen Flimm
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Mej-4 ĠunS: Marko Letonja; R: Andrei Serban
Die Walküre (Wagner) 31 Mej-22 ĠunS: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 5-25 ĠunS: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 8-29 ĠunS: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 18-30 ĠunS: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 19 ĠunS: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 7-17 SetS: Christophe Rousset; R: Claus Guth
La Calisto (concert) (Cavalli) 16 SetS: Christophe Rousset
Gianni Schicchi (Puccini) 10-23 OttS: Kirill Petrenko; R: Damiano Michieletto
Il Tabarro (Puccini) 10-23 OttS: Kirill Petrenko; R: Damiano Michieletto
Suor Angelica (Puccini) 10-23 OttS: Kirill Petrenko; R: Damiano Michieletto
Tito Manlio (concert) (Vivaldi) 17 OttS: Ottavio Dantone
Iphigenie en Aulide (Gluck) 8-22 NovS: Alessandro De Marchi; R: Torsten Fischer
L'Artaserse (concert) (Vinci) 20 NovS: Diego Fasolis
Mathis der Maler (Hindemith) 12-28 DiċS: Bertrand de Billy; R: Keith Warner
Werther (concert) (Pugnani) 15 DiċS: Michael Hofstetter
Radamisto (Handel) 20-31 JanS: René Jacobs; R: Vincent Boussard
Satyricon (concert) (Maderna) 23 JanS: Emilio Pomárico
Il trionfo del tempo e del disinganno (concert) (Handel) 28 JanS: René Jacobs
Le comte Ory (Rossini) 16-27 FrarS: Jean-Christophe Spinosi; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
La Voix humaine (concert) (Poulenc) 19 FrarS: Stefan Vladar
Polifemo (concert) (Porpora) 22 FrarS: Rubén Dubrovsky
Le nozze di Teti e di Peleo (concert) (Rossini) 26 FrarS: Jean-Christophe Spinosi
Fidelio (Beethoven) 17-28 MarS: Nikolaus Harnoncourt; R: Herbert Föttinger
Arianna in Creta (concert) (Handel) 20 MarS: Alan Curtis
Acis and Galatea (concert) (Handel) 25 MarS: Paul Goodwin
Solomon (concert) (Handel) 27 MarS: Martin Haselböck
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 17-29 AprS: Leo Hussain; R: Kasper Holten
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 21 AprS: Robert King
Amadigi di Gaula (concert) (Handel) 25 AprS: Alan Curtis
Attila (Verdi) 7-18 LulS: Riccardo Frizza; R: Peter Konwitschny
The Rake's Progress (Stravinsky) 16-26 SetS: Michael Boder; R: Martin Kušej
Alessandro (concert) (Handel) 25 SetS: George Petrou
A Harlot's Progress (Bell) 13-27 OttS: Donald Runnicles; R: Jens-Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13-24 NovS: René Jacobs; R: Damiano Micheletto
Lazarus (Schubert) 11-23 DiċS: Michael Boder; R: Claus Guth
I due Foscari (Verdi) 15-27 JanS: James Conlon; R: Thaddeus Strassberger
Platée (Rameau) 17-28 FrarS: William Christie; R: Robert Carsen
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 6-8 MarS: Nikolaus Harnoncourt
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17-19 MarS: Nikolaus Harnoncourt
Così fan tutte (concert) (Mozart) 27-29 MarS: Nikolaus Harnoncourt
The Messiah (Handel) 14-26 AprS: Christophe Rousset; R: Claus Guth
La traviata (Verdi) 1-11 LulS: Sian Edwards; R: Peter Konwitschny
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Set-31 MejS: Rudolf Bibl / Alfred Eschwé / Nicholas Milton / Rudolf Bibl; R: Heinz Zednik
Carmen (Bizet) 2 Set-16 MejS: Enrico Dovico / Gerrit Prießnitz; R: Guy Joosten
Ein Walzertraum (Straus) 6 Set-20 NovS: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9-13 SetS: Gerrit Prießnitz; R: Helen Malkowsky
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 10 Set-14 MejS: David Levi; R: Werner Sobotka
Madame Pompadour (Fall) 15 Set-20 OttS: Andreas Schüller; R: Hinrich Horstkotte
Salome (Strauss) 16 Set-28 OttS: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; R: Marguerite Borie
La traviata (Verdi) 21 Set-1 NovS: Julia Jones; R: Hans Gratzer
Die lustige Witwe (Lehár) 26 Set-9 ĠunS: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 4 Ott-14 DiċS: Gerrit Prießnitz; R: Alfred Kirchner
Kiss me, Kate (Porter) 25 Ott-2 FrarS: Lorenz C Aichner; R: Bernd Mottl
Rusalka (Dvořák,A) 4-24 NovS: Roland Böer; R: Renaud Doucet
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 Nov-28 DiċS: Dirk Kaftan / Gerrit Prießnitz; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Diċ-6 JanS: Guido Mancusi; R: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 30 Diċ-23 FrarS: Michael Tomaschek; R: Robert Herzl
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 12 Jan-20 FrarS: Enrico Dovico; R: Josef Ernst Köpplinger
Candide (concert) (Bernstein) 18-25 JanS: Joseph Olefirowicz
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Jan-22 ĠunS: Kevin John Edusei / Roberto Paternostro; R: Helmuth Lohner
Die verkaufte Braut (Smetana) 17 Frar-13 AprS: Gerrit Prießnitz; R: Helmut Baumann
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Frar-1 ĠunS: Rudolf Bibl; R: Robert Herzl
Rigoletto (Verdi) 28 Frar-20 MarS: Enrico Dovico; R: Stephen Langridge
Der Mantel (Puccini) 23 Mar-15 AprS: Roberto Paternostro; R: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 23 Mar-15 AprS: Roberto Paternostro; R: Robert Meyer
Der Wildschütz (Lortzing) 20 Apr-12 ĠunS: Lorenz C Aichner; R: Dietrich Hilsdorf, Ralf Budde
Der Ring an 1 Abend (concert) (Wagner) 23 Mej-2 ĠunS: Jac van Steen
Frau Luna (Lincke) 6-30 ĠunS: Gerrit Prießnitz; R: Peter Lund
Das Wundertheater (Henze) 15-28 ĠunS: Gerrit Prießnitz; R: Thomas Schulte-Michels
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15-28 ĠunS: Gerrit Prießnitz; R: Thomas Schulte-Michels
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Set-2 AprS: Alfred Eschwé; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Set-27 ĠunS: Rudolf Bibl; R: Heinz Zednik
Frau Luna (Lincke) 8-22 SetS: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Sweeney Todd (Sondheim) 11 Set-18 OttS: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Set-9 NovS: Alfred Eschwé; R: Marco Arturo Marelli
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 Set-23 NovS: Rudolf Bibl; R: Robert Herzl
Salome (Strauss) 24 Set-17 OttS: Alfred Eschwé; R: Marguerite Borie
Der Wildschütz (Lortzing) 28 Set-15 OttS: Alfred Eschwé; R: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Ein Walzertraum (Straus) 3 Ott-18 NovS: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
Il trovatore (Verdi) 16 Nov-30 ĠunS: Enrico Dovico; R: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Nov-10 ĠunS: Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-25 DiċS: Nicholas Milton; R: Karl Dönch
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 Diċ-21 JanR: Hinrich Horstkotte
Antonia und der Reißteufel (Kolonovits) 20 Diċ-16 ĠunR: Robert Meyer
My Fair Lady (Loewe) 29 Diċ-14 FrarR: Robert Herzl
Kiss me, Kate (Porter) 11 Jan-28 ĠunR: Bernd Mottl
Carmen (Bizet) 19 Jan-7 MejR: Guy Joosten
Guys and Dolls (Loesser) 25 Jan-21 FrarR: Heinz Marecek
Albert Herring (Britten) 15 Frar-20 MarS: Gerrit Prießnitz; R: Brigitte Fassbaender
Turandot (Puccini) 28 Frar-23 MarR: Renaud Doucet
Gräfin Mariza (Kálmán) 22 Mar-21 MejR: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 Mar-8 MejR: Hans Gratzer
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 5 Apr-10 MejR: Werner Sobotka
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 Apr-27 MejR: Helmut Baumann
Fidelio (Beethoven) 25 Mej-11 ĠunR: Markus Bothe
Feuersnot (concert) (Strauss) 14-22 Ġun