2012/13 > Slovakkja 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2012/13 > Slovakkja

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Repubblika Ċeka Polonja

Slovakkja
 
Ukraina
Awstrija Ungerija Rumanija

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 Ott-4 MejS: Ján Procházka; R: Pavol Smolík
Die Tsarevich (Lehar) 14 Diċ-16 MejS: Marián Vach; R: Dagmar Hlúbková
Fedora (Giordano) 18 Diċ-6 ĠunS: Marián Vach; R: Michal Tarant
Zigeunerliebe (Lehár) 19 Diċ-7 MejS: Igor Bulla; R: Dana Dinková
Die Herzogin von Chicago (Kálmán) 28 Diċ-2 MejS: Igor Bulla; R: Jozef Krasula
Die lustige Witwe (Lehár) 10 JanS: Igor Bulla; R: Dana Dinková
My Fair Lady (Loewe) 14 Jan-25 Mej
Nabucco (Verdi) 22 Jan-30 ĠunS: Marián Vach; R: Michal Babiak
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 15 Mar-23 MejS: Igor Bulla; R: Anna Osipenko
Madama Butterfly (Puccini) 9 AprR: Barbara Klimo
Krútňava (Suchon) 14 MejS: Marian Vach, Ján Procházka; R: Roman Polák
Simon Boccanegra (Verdi) 21 MejS: Igor Bulla; R: Laco Adamik
Così fan tutte (Mozart) 28 MejS: Igor Bulla; R: Jana Andělová Pletichová
Macbeth (Verdi) 23 ĠunS: Marián Vach; R: Peter Gábor
Macbeth (Verdi) 14 Set-17 DiċS: Marián Vach; R: Peter Gábor
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 Set-2 DiċS: Igor Bulla; R: Anna Osipenko
Die lustige Witwe (Lehár) 21 SetS: Igor Bulla, Marián Vach; R: Dana Dinková
Coriolanus (Cikker) 26 SetS: Marián Vach; R: Roman Polák
Der Tsarevich (Lehar) 28 Set-23 NovS: Marián Vach; R: Dagmar Hlúbková
Nabucco (Verdi) 1 OttS: Marián Vach; R: Michal Babiak
Fedora (Giordano) 3 OttS: Marián Vach; R: Michal Tarant
My Fair Lady (Loewe) 5 Ott
Così fan tutte (Mozart) 29 OttS: Igor Bulla; R: Jana Andělová Pletichová
Zigeunerliebe (Lehár) 9 NovS: Igor Bulla; R: Dana Dinková
Die Herzogin von Chicago (Kálmán) 12 NovR: Jozef Krasula
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 19 NovS: Marián Vach; R: Barbara Klimo
Hrnčiarsky bál (Dusík) 13-31 DiċS: Ján Procházka; R: Jaroslav Moravčík
Rusalka (Dvořák,A) 21-22 Mar
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
Krútňava (Suchon) 22 Set-25 AprS: Dušan Štefánek / Ondrej Lenárd; R: Juraj Jakubisko
Manon Lescaut (Puccini) 25 Set-3 ĠunS: Rastislav Štúr / Martin Leginus; R: Jiří Nekvasil
Tosca (Puccini) 26 Set-17 ĠunS: Rastislav Štúr; R: Miroslav Fischer
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Set-30 MejS: Friedrich Haider / Philipp Pointner; R: Miro Grisa
Coriolanus (Cikker) 30 Set
Turandot (Puccini) 3 Ott-7 MarS: Rastislav Štúr / Ondrej Lenárd / Paolo Gatto; R: Jozef Bednárik
La fille du régiment (Donizetti) 4 Ott-18 MejS: Dušan Štefánek; R: Jozef Bednárik
Aida (Verdi) 5 Ott-25 ĠunS: Rastislav Štúr / Jaroslav Kyzlink; R: Miroslav Fischer
Maria Theresia (Baumgartner) 11 Ott-20 ĠunS: Paul Mauffray; R: Ladislav Adamík
La traviata (Verdi) 17 Ott-10 ĠunS: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Paolo Gatto / Michailo Dutčak a.h. / Friedrich Haider; R: Marián Chudovský
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 19 Ott-5 ĠunS: Jaroslav Kyzlink; R: Peter Konwitschny
Jenůfa (Janáček) 20 Ott-26 AprS: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; R: Martin Otava
Carmen (Bizet) 22 Ott-24 ĠunS: Dušan Štefánek; R: Marián Chudovský
Nabucco (Verdi) 25 Ott-13 MejS: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Martin Leginus; R: Zuzana Gilhuus
I puritani (Bellini) 29 Ott-16 MejS: Pavol Selecký / Vinicius Kattah / Philipp Pointner; R: Pavol Smolík
Otello (Verdi) 2 Nov-11 ĠunS: Martin Leginus / Ondrej Lenárd / Friedrich Haider; R: Josef Průdek
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Nov-6 MejS: Dušan Štefánek; R: Pavol Smolík
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Nov
Macbeth (Verdi) 14 Nov-13 ĠunS: Martin Leginus / Sebastiano Rolli / Friedrich Haider; R: Marián Chudovský
Big Doctor's Fairy Tale (Dubovský) 6 Diċ-29 Ġun
La bohème (Puccini) 9 Jan-28 ĠunS: Pietro Rizzo; R: Václav Věžník
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Jan-4 ĠunS: Dušan Štefánek / Martin Leginus / Friedrich Haider; R: Svetozár Sprušanský
Barbier zo Sevilly (Rossini) 8 Frar-15 MejS: Rastislav Štúr / Martin Leginus; R: Roman Polák
The Bartered Bride (Smetana) 13 Frar-16 AprS: Rastislav Štúr / Martin Leginus; R: Pavel Mikuláštík
Don Giovanni (Mozart) 13 Apr-18 ĠunS: Dušan Štefánek; R: Jozef Bednárik
The Little Sweep (Britten) 23 Apr-19 Ġun
Lohengrin (Wagner) 24 Mej-15 ĠunS: Roberto Paternostro; R: Andrejs Zagars
Veľká doktorská rozprávka (Dubovský) 11-29 ĠunS: Marián Lejava; R: Andrea Hlinková
Svätopluk (Suchon) 7 Set-28 NovS: Dušan Štefánek; R: Juraj Jakubisko
Manon Lescaut (Puccini) 10 Set-4 AprS: Martin Leginus / Rastislav Štúr; R: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 12 Set-16 MejS: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Paolo Gatto / Michailo Dutčak / Friedrich Haider; R: Marián Chudovský
Lohengrin (Wagner) 13 Set-5 DiċS: Martin Leginus / Friedrich Haider; R: Andrejs Žagars
Veľká doktorská rozprávka (Dubovský) 20 Set-19 MejS: Peter Valentovič; R: Andrea Hlinková
Nabucco (Verdi) 21 Set-2 MejS: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Martin Leginus; R: Zuzana Gilhuus
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Set-9 MejS: Rastislav Štúr / Martin Leginus; R: Roman Polák
Carmen (Bizet) 25 Set-12 MejS: Rastislav Štúr / Dušan Štefánek; R: Marián Chudovský
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 26 Set-28 MarS: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovič; R: Peter Konwitschny
Rigoletto (Verdi) 4 Ott-11 MarS: Martin Leginus / Friedrich Haider; R: Martin Schüller
Macbeth (Verdi) 16 Ott-15 AprS: Martin Leginus / Sebastiano Rolli / Friedrich Haider; R: Marián Chudovský
Aida (Verdi) 26 Ott-27 MejS: Rastislav Štúr / Jaroslav Kyzlink; R: Miroslav Fischer
Otello (Verdi) 29 Ott-7 FrarS: Martin Leginus / Ondrej Lenárd / Friedrich Haider; R: Josef Průdek
Dorian Gray (Čekovská) 8 Nov-5 ĠunS: Peter Valentovič / Christopher Ward; R: Nicola Raab
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Nov-27 MarS: Dušan Štefánek / Friedrich Haider; R: Miro Grisa
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Diċ-10 MejS: Dušan Štefánek / Martin Leginus / Friedrich Haider; R: Svetozár Sprušanský
The Bartered Bride (Smetana) 9 Jan-13 MejS: Rastislav Štúr / Martin Leginus; R: Pavel Mikuláštík
La bohème (Puccini) 31 Jan-30 MejS: Martin Leginus / Friedrich Haider; R: Peter Konwitschny, Verena Graubner
Turandot (Puccini) 21 Frar-15 MejS: Paolo Gatto / Rastislav Štúr / Ondrej Lenárd; R: Jozef Bednárik
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 Frar-14 MejS: Dušan Štefánek; R: Pavol Smolík
La clemenza di Tito (Mozart) 21 Mar-3 MejS: Friedrich Haider; R: Jiří Nekvasil
Don Giovanni (Mozart) 2 Apr-21 MejS: Dušan Štefánek; R: Jozef Bednárik
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Apr-29 MejS: Jaroslav Kyzlink; R: Marián Chudovský
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 Apr-29 MejS: Jaroslav Kyzlink; R: Marián Chudovský
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 23-25 MejS: Rastislav Štúr / Pavol Tužinský; R: Marián Chudovský
Kosice, Štátne Divadlo Košice  / 
Orfeus v Podsvětí (Offenbach) 13 Set-30 ĠunS: Igor Dohovič; R: Lumír Olšovský
Nabucco (Verdi) 15 Set-31 MejS: Igor Dohovič / Jakub Žídek; R: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 18 Set-22 MejS: Karol Kevický / Boris Velat; R: Božena Hanáková
Madama Butterfly (Puccini) 26 Set-23 AprS: Paolo Gatto / Dušan Štefánek; R: Andrea Hlinková
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 29 Set-14 ĠunS: Igor Dohovič / Zdeněk Macháček; R: Imre Halasi
Le nozze di Figaro (Mozart) 18 Ott-25 MejS: Paolo Gatto / Igor Dohovič; R: Gustáv Herényi
Její pastorkyňa (Janáček) 28 Nov-18 ĠunS: Igor Dohovič / Robert Jindra; R: Michael Tarant
Carmen (Bizet) 27 Diċ-16 FrarS: Igor Dohovič / Karol Kevický; R: Blažena Hončarivová
Gianni Schicchi (Puccini) 12 Ott-4 ĠunS: Igor Dohovič / Ondrej Olos; R: Ján Antonín Pitínsky
Il Tabarro (Puccini) 12 Ott-4 ĠunS: Igor Dohovič / Ondrej Olos; R: Ján Antonín Pitínsky
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22 Mar-5 ĠunS: Ondrej Olos / Maroš Potokár; R: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 10 Mej-25 ĠunS: Igor Dohovič / Maroš Potokár / Peter Valentovič; R: Peter Gábor
Rigoletto (Verdi) 10 Set-16 NovS: Igor Dohovič / Maroš Potokár / Peter Valentovič; R: Peter Gábor
Nabucco (Verdi) 18 Set-31 OttS: Jakub Žídek; R: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 24 SetS: Igor Dohovič; R: Božena Hanáková
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 2 Ott-15 NovS: Igor Dohovič; R: Imre Halasi
La sonnambula (Bellini) 18 Ott-20 NovS: Marek Prášil; R: Václav Málek
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 29 OttS: Ondrej Olos / Maroš Potokár; R: Linda Keprtová
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-6 NovS: Jakub Žídek; R: Gustáv Herényi
Carmen (Bizet) 9 NovS: Igor Dohovič / Jiří Štrunc; R: Blažena Hončarivová