2013/14 > Awstrija 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2013/14 > Awstrija

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Ġermanja Repubblika Ċeka Slovakkja
Lixtinstajn
Żvizzera

Awstrija
 
Ungerija
Italja Slovenja Kroazja

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 Ott-29 NovS: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Aschenputtel (Singer) 16 Nov-22 DiċS: Oliver Ostermann; R: Manfred Waba
Das Feuerwerk (Burkhard) 14 Diċ-31 JanS: Michael Zehetner; R: Karina Fibich
Der Mann von La Mancha (Leigh) 18 Jan-8 MarS: Franz Josef Breznik; R: Robert Herzl
Zwei Herzen im Dreivierteltakt (Stolz) 15 Frar-29 MarS: Oliver Ostermann; R: Alexandra Frankmann
Giuditta (Lehár) 20-29 ĠunS: Franz Josef Breznik; R: Dominik Wilgenbus
Giuditta (Lehár) 6 Aww-4 SetS: Franz Josef Breznik; R: Dominik Wilgenbus
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Rigoletto (Verdi) 5-28 FrarS: Alexander Drčar; R: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 26 Diċ-6 JanS: Gustav Kuhn
Don Giovanni (Mozart) 27 Diċ-3 JanS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Tosca (Puccini) 28 Diċ-5 JanS: Gustav Kuhn; R: Angelica Ladurner
Winterreise (Schubert) 2 Jan
Das Rheingold (Wagner) 18 Lul-1 AwwS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 19 Lul-2 AwwS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 Lul-2 AwwS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 Lul-3 AwwS: Gustav Kuhn; R: Gustav Kuhn
Los niños perdidos (Kolonovits) 9-15 AwwS: David Giménez Carreras; R: Emilio Sagi
Graz, Oper Graz  / 
Lohengrin (Wagner) 28 Set-30 MejS: Julien Salemkour / Marius Burkert / Dirk Kaftan; R: Johannes Erath
La bohème (Puccini) 6 Ott-4 DiċS: José Miguel Esandi; R: Dietmar Pflegerl
Im weißen Rößl (Benatzky) 19 Ott-8 MejS: Florian Erdl; R: Josef E Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-14 MejS: Dirk Kaftan; R: Mariame Clément
Carousel (Rodgers) 7 Diċ-5 ĠunS: Marius Burkert; R: Matthias Davids
Turandot (Puccini) 18 Jan-25 MejS: Domingo Hindoyan; R: Marco Arturo Marelli
Jenůfa (Janáček) 29 Mar-15 ĠunS: Dirk Kaftan; R: Peter Konwitschny
La favorita (Donizetti) 26 Apr-14 ĠunS: Giacomo Sagripanti; R: Sam Brown
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
La forza del destino (Verdi) 21 Set-6 FrarS: Francesco Angelico; R: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 5 Ott-28 DiċS: Hansjörg Sofka; R: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 11 Ott-17 NovS: Vito Cristofaro; R: Urs Häberli
Don Pasquale (Donizetti) 9 Nov-27 AprS: Vito Cristofaro; R: Stefan Tilch
Mara (Netzer) 7 Diċ-19 MarS: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Parsifal (Wagner) 16 Frar-3 MejS: Alexander Rumpf; R: Johannes Reitmeier
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 22 Mar-2 LulS: Hansjörg Sofka; R: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Tiefland (d'Albert) 10 Mej-3 LulS: Francesco Angelico; R: Kurt Josef Schildknecht
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21 Ġun-6 LulS: Alexander Rumpf; R: Ulrich Peters
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Set-19 OttS: Alexander Soddy; R: Marco Storman
Macbeth (Verdi) 31 Ott-5 DiċS: Alexander Soddy; R: Cesare Lievi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 19 Diċ-18 FrarS: Günter Wallner; R: Tobias Kratzer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 6 Frar-22 MarS: Attilio Cremonesi; R: Michael Sturminger
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 20 Mar-10 MejS: Alexander Soddy; R: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Set-1 ĠunS: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; R: Amon Miyamoto
Dido und Aeneas (Purcell) 25 Ott-20 DiċS: Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; R: Daniela Kurz
Das Rheingold (Wagner) 26 Ott-1 FrarS: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; R: Uwe Eric Laufenberg
Spuren der Verirrten (Glass) 9 Nov-3 FrarS: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; R: David Pountney
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Diċ-4 LulS: Marc Reibel / Ingo Ingensand / Daniel Spaw; R: Adriana Altaras
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 Jan-1 AprS: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; R: Anthony Pilavachi
Fadinger (Leitner) 8 Frar-26 ĠunS: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; R: André Turnheim
Die Walküre (Wagner) 22 Mar-14 ĠunS: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; R: Uwe Eric Laufenberg
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 2 Mej-26 ĠunS: Borys Sitarski; R: John F Kutil
Carmen (Bizet) 24 Mej-2 LulS: Daniel Linton-France; R: Olivier Tambosi
Salzburg, Landestheater  / 
La cage aux folles (Herman) 21 Set-8 MarS: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 28 Set-26 MejS: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen / Christian Struppeck
Die Pilger von Mekka (Gluck) 27 Ott-12 DiċS: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Jonny spielt auf (Krenek) 7 Diċ-14 JanS: Adrian Kelly; R: Andreas Gergen
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 6 Frar-27 MejS: Leo Hussain; R: André Heller-Lopes
Die Dreigroschenoper (Weill) 4 Apr-15 ĠunS: Christian Frank; R: Stephanie Mohr
La clemenza di Tito (Mozart) 4 Mej-12 ĠunS: Leo Hussain; R: Amélie Niermeyer
Emilie (Saariaho) 24 Mej-10 ĠunS: Leo Hussain; R: Agnessa Nefjodov
Die Zauberflöte (Mozart) 20+ SetS: Mirga Gražinyte-Tyla; R: Carl Philip von Maldeghem
La cage aux folles (Herman) 7-12 OttS: Peter Ewaldt / Stefan Müller; R: Andreas Gergen
Rigoletto (Verdi) 25+ OttS: Adrian Kelly; R: Amélie Niermeyer
Im weißen Rößl (Benatzky) 7+ DiċS: Peter Ewaldt; R: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 10+ JanS: Peter Ewaldt; R: Andreas Gergen, Christian Struppeck
La sonnambula (Bellini) 22+ FrarS: Speranza Scappucci; R: Agnessa Nefjodov
Fidelio (Beethoven) 18+ AprS: Adrian Kelly; R: Andreas Gergen
Tahrir (Mahmoud) 17+ MejS: Mirga Gražinyte-Tyla; R: Yekta Kara
Dafne (Caldara) 7+ ĠunS: Peter Ewaldt; R: Marco Dott
Wien, Wiener Kammeroper  / 
Semiramide (Vinci) 27 Set-15 OttS: Alan Curtis; R: Francesco Micheli
La cenerentola (Rossini) 25 Nov-21 DiċS: Konstantin Chudovsky; R: Jasmin Solfaghari
Mare Nostrum (Kagel) 11-24 FrarS: Gelsomino Rocco; R: Christoph Zauner
La clemenza di Tito (Mozart) 13 Apr-10 MejS: Rubén Dubrovsky; R: Alberto Triola
Punch and Judy (Birtwistle) 22 Mej-5 ĠunS: Walter Kobéra; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
La traviata (Verdi) 3 Set-25 MejS: Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier
Carmen (Bizet) 4-16 SetS: Dan Ettinger; R: Franco Zeffirelli
Tosca (Puccini) 5 Set-27 ĠunS: Marco Armiliato / Paolo Carignani / Stefan Soltesz / Philippe Auguin; R: Margarethe Wallmann
Otello (Verdi) 14-23 SetS: Dan Ettinger; R: Christine Mielitz
Tristan und Isolde (Wagner) 21 Set-21 DiċS: Franz Welser-Möst / Myung Whun Chung; R: David McVicar
Nabucco (Verdi) 22 Set-7 MejS: Paolo Carignani / Jesús López-Cobos; R: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Set-4 OttS: Alain Altinoglu; R: Peter Stein
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Set-31 MarS: Michael Güttler / Guillermo Garcia Calvo / Stefan Soltesz; R: Richard Bletschacher, Günther Rennert
La fanciulla del West (Puccini) 5-17 OttS: Franz Welser-Möst; R: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 9-18 OttS: Dan Ettinger; R: Nicolas Joël
Don Carlos (Verdi) 13-19 OttS: Franz Welser-Möst; R: Daniele Abbado
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Ott-30 AprS: Adam Fischer / Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Anna Bolena (Donizetti) 25 Ott-3 NovS: Evelino Pidò; R: Eric Génovèse
La Fille du régiment (Donizetti) 26 Ott-4 NovS: Bruno Campanella; R: Laurent Pelly(original), Christian Rath(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 7-16 NovS: Jesús López-Cobos; R: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov-14 ĠunS: Guillermo Garcia Calvo; R: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 11 Nov-14 AprS: Plácido Domingo / Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-17 ĠunS: Christoph Eschenbach / Constantin Trin; R: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Peter Grimes (Britten) 23 Nov-1 DiċS: Graeme Jenkins; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 4 Diċ-29 MarS: Philippe Auguin / Franz Welser-Möst; R: Franco Zeffirelli
Pollicino (Henze) 18 Diċ-8 MejS: Gerrit Prießnitz; R: René Zisterer
Fidelio (Beethoven) 19-29 DiċS: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 23 Diċ-2 ĠunS: Michael Güttler / Jesús López-Cobos; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-5 JanS: Bertrand de Billy; R: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-15 JanS: Jérémie Rhorer; R: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11-21 JanS: Alain Altinoglu; R: Jean-Louis Martinoty
Così fan tutte (Mozart) 13-20 JanS: Patrick Lange; R: Roberto De Simone
Boris Godunow (Musorgsky) 23-31 JanS: Michael Güttler; R: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Jan-2 FrarS: Paolo Carignani; R: Jean-Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Jan-2 FrarS: Paolo Carignani; R: Jean-Pierre Ponnelle
Rusalka (Dvořák,A) 26 Jan-9 FrarS: Jiri Belohlavek; R: Sven-Eric Bechtolf
Salome (Strauss) 7-13 FrarS: Andris Nelson; R: Boleslaw Barlog
Manon (Massenet) 12-21 FrarS: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 Frar-12 MarS: Evelino Pidò; R: David McVicar, Justin Way
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 28 FrarS: Patrick Lange
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-14 MarS: Patrick Lange; R: Falk Richter
Wozzeck (Berg) 27-30 MarS: Daniele Gatti; R: Adolf Dresen
Rigoletto (Verdi) 1-10 AprS: Jesús López-Cobos; R: Sandro Sequi
Lohengrin (Wagner) 12-28 AprS: Bertrand de Billy; R: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 Apr-20 ĠunS: Michael Boder / Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 17-24 AprS: Franz Welser-Möst; R: Christine Mielitz
Faust (Gounod) 2-10 MejS: Bertrand de Billy; R: Stéphane Roche
Andrea Chénier (Giordano) 3-9 MejS: Paolo Carignani; R: Otto Schenk
Norma (concert) (Bellini) 8-21 MejS: Andriy Yurkevych
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 MejS: Adam Fischer; R: Jürgen Flimm
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Mej-4 ĠunS: Marko Letonja; R: Andrei Serban
Die Walküre (Wagner) 31 Mej-22 ĠunS: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 5-25 ĠunS: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 8-29 ĠunS: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 18-30 ĠunS: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 19 ĠunS: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Der fliegende Holländer (Wagner) 3-12 SetS: Yannick Nézet-Séguin; R: Christine Mielitz
Tosca (Puccini) 4 Set-27 MarS: Paolo Carignani / Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Rusalka (Dvořák,A) 5-13 SetS: Tomas Netopil; R: Sven-Eric Bechtolf
La fanciulla del West (Puccini) 11-18 SetS: Paolo Carignani; R: Marco Arturo Marelli
Manon (Massenet) 17-24 SetS: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
L'elisir d'amore (Donizetti) 19 Set-6 MejS: Guillermo García Calvo; R: Otto Schenk
Don Carlos (Verdi) 21 Set-1 MarS: Alain Altinoglu / Marco Armiliato; R: Daniele Abbado
Salome (Strauss) 4 Ott-8 ĠunS: Alain Altinoglu / Simone Young / Peter Schneider; R: Boleslaw Barlog
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 5-16 OttS: Christoph Eschenbach; R: Kasper Holten
Roberto Devereux (Donizetti) 9-17 OttS: Andriy Yurkevych; R: Silviu Purcarete
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-23 OttS: Christian Thielemann; R: Sven-Eric Bechtolf
Tannhäuser (Wagner) 22 Ott-2 NovS: Myung-Whun Chung; R: Claus Guth
La bohème (Puccini) 29 Ott-7 NovS: Dan Ettinger; R: Franco Zeffirelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Nov-12 MejS: Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi; R: Richard Bletschacher(original), Günther Rennert(revival)
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 8-17 NovS: Franz Welser-Möst; R: Otto Schenk
Chowanschtschina (Musorgsky) 15-30 NovS: Semyon Bychkov; R: Lev Dodin
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-25 NovS: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Nov-12 AprS: Kirill Petrenko; R: Otto Schenk
La traviata (Verdi) 5 Diċ-21 MarS: Franz Welser-Möst / Dan Ettinger; R: Jean-François Sivadier
La cenerentola (Rossini) 6 Diċ-26 MejS: Jesús López Cobos / Evelino Pidò; R: Sven-Eric Bechtolf
Arabella (Strauss) 9-21 DiċS: Ulf Schirmer; R: Sven-Eric Bechtolf
Rigoletto (Verdi) 20 Diċ-30 ĠunS: Franz Welser-Möst; R: Pierre Audi
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Diċ-11 JanS: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-5 JanS: Bertrand de Billy; R: Otto Schenk
Tristan und Isolde (Wagner) 10-18 JanS: Peter Schneider; R: David McVicar
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 16-28 JanS: Marko Letonja; R: Vera Nemirova
Simon Boccanegra (Verdi) 21 Jan-1 FrarS: Philippe Auguin; R: Peter Stein
Madama Butterfly (Puccini) 26 Jan-24 AprS: Philippe Auguin; R: Josef Gielen
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 13 FrarS: Franz Welser-Möst
Andrea Chénier (Giordano) 18-24 FrarS: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
La juive (Halévy) 23 Frar-7 MarS: Frédéric Chaslin; R: Günter Krämer
I puritani (Bellini) 28 Frar-10 MarS: Marco Armiliato; R: John Dew
Werther (Massenet) 5-13 MarS: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 8-17 MarS: Ingo Metzmacher; R: Matthias Hartmann
Aida (Verdi) 22-28 MarS: Philippe Auguin; R: Nicolas Joël
Elektra (Strauss) 29 Mar-16 AprS: Franz Welser-Möst; R: Uwe Eric Laufenberg
Parsifal (Wagner) 2-8 AprS: Peter Schneider; R: Christine Mielitz
Anna Bolena (Donizetti) 10-20 AprS: Andriy Yurkevych; R: Eric Génovèse
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-30 AprS: Jesús López-Cobos; R: Jean-Pierre Ponnelle
Don Pasquale (Donizetti) 26 Apr-11 MejS: Jesús López-Cobos; R: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 10-22 MejS: Jesús López-Cobos; R: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 16-30 MejS: Simon Rattle; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 17-31 MejS: Simon Rattle; R: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 20 Mej-4 ĠunS: Simon Rattle; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 25 Mej-7 ĠunS: Simon Rattle; R: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 3-9 ĠunS: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Don Giovanni (Mozart) 11-19 ĠunS: Cornelius Meister; R: Jean-Louis Martinoty
The Tempest (Adès) 14-27 ĠunS: Thomas Adès; R: Robert Lepage
Cardillac (Hindemith) 22-29 ĠunS: Franz Welser-Möst; R: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 16-26 SetS: Michael Boder; R: Martin Kušej
Alessandro (concert) (Handel) 25 SetS: George Petrou
A Harlot's Progress (Bell) 13-27 OttS: Donald Runnicles; R: Jens Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13-24 NovS: René Jacobs; R: Damiano Micheletto
Lazarus (Schubert) 11-23 DiċS: Michael Boder; R: Claus Guth
Rinaldo (concert) (Handel) 14 DiċS: Riccardo Minasi
I due Foscari (Verdi) 15-27 JanS: James Conlon; R: Thaddeus Strassberger
Platée (Rameau) 17-28 FrarS: William Christie; R: Robert Carsen
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 6-8 MarS: Nikolaus Harnoncourt
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17-19 MarS: Nikolaus Harnoncourt
Così fan tutte (concert) (Mozart) 27-29 MarS: Nikolaus Harnoncourt
The Messiah (Handel) 14-26 AprS: Christophe Rousset; R: Claus Guth
Missa Solemnis (concert) (Beethoven) 16 AprS: Martin Haselböck
La traviata (Verdi) 1-11 LulS: Sian Edwards; R: Peter Konwitschny
Charodeyka (Tchaikovsky,P) 14-26 SetS: Mikhail Tatarnikov; R: Christof Loy
Iphigenie en Aulide et Tauride (Gluck) 16-29 OttS: Leo Hussain; R: Torsten Fischer
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 16-30 NovS: Jean-Christophe Spinosi; R: Lotte de Beer
American Lulu (Neuwirth) 14 DiċS: Johannes Kalitzke; R: Kirill Serebrennikov
La straniera (Bellini) 14-28 JanS: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-27 FrarS: René Jacobs; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Geschichten aus dem Wiener Wald (Gruber) 14-23 MarS: HK Gruber; R: Michael Sturminger
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-22 AprS: Marc Minkowski; R: Felix Breisach
La mere coupable (Milhaud) 8-17 MejS: Leo Hussain; R: Herbert Föttinger
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Set-2 AprS: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz / Philipp Pointner; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Set-27 ĠunS: Rudolf Bibl; R: Heinz Zednik
Frau Luna (Lincke) 8-22 SetS: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Sweeney Todd (Sondheim) 11 Set-18 OttS: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 Set-9 NovS: Alfred Eschwé; R: Marco Arturo Marelli
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 Set-23 NovS: Rudolf Bibl; R: Robert Herzl
Salome (Strauss) 24 Set-17 OttS: Alfred Eschwé; R: Marguerite Borie
Der Wildschütz (Lortzing) 28 Set-15 OttS: Alfred Eschwé; R: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Ein Walzertraum (Straus) 3 Ott-18 NovS: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
Il trovatore (Verdi) 16 Nov-30 ĠunS: Enrico Dovico; R: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Nov-10 ĠunS: Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-25 DiċS: Nicholas Milton; R: Karl Dönch
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 Diċ-21 JanS: Alfred Eschwé; R: Hinrich Horstkotte
Antonia und der Reißteufel (Kolonovits) 20 Diċ-16 ĠunS: Christian Kolonovits; R: Robert Meyer
My Fair Lady (Loewe) 29 Diċ-14 FrarS: Michael Tomaschek; R: Robert Herzl
Kiss me, Kate (Porter) 11 Jan-28 ĠunS: Lorenz C Aichner; R: Bernd Mottl
Carmen (Bizet) 19 Jan-7 MejS: Enrico Dovico; R: Guy Joosten
Guys and Dolls (Loesser) 25 Jan-21 FrarS: Joseph R Olefirowicz; R: Heinz Marecek
Albert Herring (Britten) 15 Frar-20 MarS: Gerrit Prießnitz; R: Brigitte Fassbaender
Turandot (Puccini) 28 Frar-23 MarS: Enrico Dovico; R: Renaud Doucet
Gräfin Mariza (Kálmán) 22 Mar-21 MejS: Alexander Rumpf; R: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 Mar-8 MejS: Eun Sun Kim; R: Hans Gratzer
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 5 Apr-10 MejS: David Levi; R: Werner Sobotka
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 Apr-27 MejS: Alfred Eschwé; R: Helmut Baumann
Fidelio (Beethoven) 25 Mej-11 ĠunS: Julia Jones; R: Markus Bothe
Feuersnot (concert) (Strauss) 14-22 Ġun
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Set-22 ĠunR: Heinz Zednik
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Set-30 ĠunR: Helmuth Lohner
Il trovatore (Verdi) 3 Set-12 OttR: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Guys and Dolls (Loesser) 6 Set-13 OttR: Heinz Marecek
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 11 Set-7 OttR: Hinrich Horstkotte
Kiss me, Kate (Porter) 14 Set-13 NovR: Bernd Mottl
Onkel Präsident (Cerha) 11-27 OttS: Alfred Eschwé; R: Josef Ernst Köpplinger
Turandot (Puccini) 18 Ott-8 NovR: Renaud Doucet
Frau Luna (Lincke) 21 Ott-9 DiċR: Peter Lund
La traviata (Verdi) 25 Ott-4 ĠunR: Hans Gratzer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Diċ-6 JanR: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 27 Diċ-11 AprR: Robert Herzl
Die lustige Witwe (Lehár) 2-27 JanR: Marco Arturo Marelli
Viva la Mamma (Donizetti) 17 Jan-4 MarS: Kristiina Poska; R: Rolando Villazón
Carmen (Bizet) 24 Jan-2 MejR: Guy Joosten(original)
Sweeney Todd (Sondheim) 30 Jan-23 ĠunR: Matthias Davids
Pariser Leben (Offenbach) 21 Frar-19 AprS: Sébastien Rouland; R: Michiel Dijkema
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 28 Frar-21 MarR: Marco Arturo Marelli
Erwin, das Naturtalent (Svoboda,M) 7-18 MarR: Susanne Sommer
Albert Herring (Britten) 8-17 MarR: Brigitte Fassbaender
Hello, Dolly! (Herman) 19 Mar-16 MejR: Josef Ernst Köpplinger
Fidelio (Beethoven) 22 Mar-7 AprR: Markus Bothe
La bohème (Puccini) 23 Apr-22 MejR: Harry Kupfer
Così fan tutte (Mozart) 15 Mej-29 ĠunR: Bruno Klimek
Gräfin Mariza (Kálmán) 23 Mej-28 ĠunR: Thomas Enzinger