2013/14 > Ġermanja 
*Sit Pubbliku     >Operabase Professional 
2013/14 > Ġermanja

 Premjer Mondjali
 Raritá
 Produzzjoni ġdida
 Produzzjoni ġdida għal din il-kumpanija

  
Danimarka Żvezja
Olanda
Belġju
Lussemburgu

Ġermanja
 
Polonja
Repubblika Ċeka
Franza Żvizzera Awstrija

Aachen, Theater Aachen  / 

Fidelio (Beethoven) 15 Set-26 FrarS: Kazem Abdullah; R: Alexander Charim
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 26 Set-1 MarS: Volker Hiemeyer; R: Joan Anton Rechi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 Ott-19 MarS: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Rusalka (Dvořák,A) 3 Nov-20 FrarS: Kazem Abdullah; R: Ewa Teilmans
Prinzessin im Eis (Schreier) 8 Diċ-22 FrarS: Kazem Abdullah; R: Anna Malunat
Don Carlos (Verdi) 9 Frar-18 MejS: Kazem Abdullah; R: Michael Helle
Alcina (Handel) 6 Apr-10 LulS: Péter Halász; R: Jarg Pataki
Die Banditen (Offenbach) 8 Ġun-9 LulS: Volker Hiemeyer; R: Alexander von Pfeil
La finta giardiniera (Mozart) 28 Ġun-11 LulS: Herbert Görtz; R: Lilly Lee
Altenburg, Landestheater Altenburg  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Set-26 MarS: Thomas Wicklein; R: Roland Schwab
Du bist ich (Simons) 1 NovS: Jens Troester; R: Götz Hellriegel
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 28 Jan-27 FrarS: Takahiro Nagasaki; R: Cornelia Poppe
Werther (Massenet) 9 Frar-16 MarS: Laurent Wagner; R: Roland Schwab
Anatevka (Bock) 13 Frar-8 MejS: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 13-18 AprS: Reter Aderhold; R: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 Apr-24 MejS: Jens Troester; R: Sabine Schramm
Ball im Savoy (Abraham) 27 Apr-15 ĠunS: Tobias Engeli; R: Wolfgang Dosch
Iphigenie auf Tauris (Gluck) 1 Ġun-11 LulS: Laurent Wagner; R: Nicolas Brieger
Der Rosenkavalier (Strauss) 12-30 OttS: Laurent Wagner; R: Maximilian von Mayenburg
Briefe des van Gogh (Frid) 25 OttS: Takahiro Nagasaki; R: Michael Dissmeier
La bohème (Puccini) 14 Diċ-8 AprS: Laurent Wagner; R: Anthony Pilavachi
Peter Grimes (Britten) 15 Frar-20 MarS: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 6 MarS: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Martha (Flotow) 31 Mej-11 ĠunS: Thomas Wicklein; R: NN
Annaberg-Buchholz, Eduard-von-Winterstein-Theater Annaberg  / 
Gasparone (Millöcker) 11 Aww-1 SetS: Dieter Klug; R: Hans-Hermann Krug
Tell Me on a Sunday (Lloyd Webber) 30 Aww-13 OttS: Florian Kießling; R: Urs Alexander Schleiff
Der Studentenprinz (Romberg) 26 Set-29 DiċR: Ingolf Huhn
Der Freischütz (Weber) 12 Ott-11 NovS: Naoshi Takahashi / Fabian Enders; R: Ingolf Huhn
My Fair Lady (Loewe) 27 Ott-16 MarS: Dieter Klug; R: Dietrich Kunze
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Nov-28 MarS: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Amahl und die Heiligen Drei Könige (Menotti) 1-28 DiċS: Dieter Klug; R: Birgit Eckenweber
Figaros Hochzeit (Mozart) 26 Jan-11 MejS: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Die Blume von Hawaii (Abraham) 9 Mar-5 AprS: Dieter Klug; R: Tamara Korber
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 9 Apr-6 MejS: Peggy Einfeldt; R: Birgit Eckenweber
Tanhäuser (Mangold) 27 Apr-18 MejS: Naoshi Takahshi; R: Ingolf Huhn
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Intolleranza 1960 (Nono) 27 Set-12 OttS: Dirk Kaftan; R: Ludger Engels
Rigoletto (Verdi) 26 Ott-10 AprS: Lancelot Fuhry; R: Patrick Kinmonth
Simon Boccanegra (concert) (Verdi) 7 Diċ-2 MarS: Lancelot Fuhry
Don Giovanni (Mozart) 14 Diċ-22 MarS: Roland Techet; R: Patrick Kinmonth
La bohème (Puccini) 6 Jan-4 AprS: Dirk Kaftan; R: Thorleifur Örn Arnarsson
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 Mar-5 ĠunS: Roland Techet; R: Yona Kim
Lohengrin (Wagner) 3-29 MejS: Dirk Kaftan; R: Thorleifur Örn Arnarsson
My Fair Lady (Loewe) 21 Ġun-24 LulS: Eberhard Fritsche; R: Thilo Reinhardt
Die Zauberflöte (Mozart) 19-26 Lul
Die Zauberflöte (Mozart) 15 AwwS: Tibor Szolnoki; R: Zoltán Juhász
Baden-Baden, Festspielhaus Baden-Baden  / 
Gräfin Mariza (Kálmán) 18-20 OttS: László Makláry; R: Agnes Gyarmathy
Stabat Mater (Pergolesi) 17 JanS: Diego Fasolis
Manon Lescaut (Puccini) 12-21 AprS: Simon Rattle; R: Richard Eyre
Johannespassion (Bach,JS) 13-18 AprS: Simon Rattle; R: Peter Sellars
Faust (Gounod) 6-12 ĠunS: Thomas Hengelbrock; R: Bartlett Sher
Don Carlos (Verdi) 3-5 LulS: Valery Gergiev; R: Giorgio Barberio Corsetti
Requiem (Verdi) 4 LulS: Valery Gergiev
Die Entführung aus dem Serail (concert) (Mozart) 21-27 LulS: Yannick Nézet-Séguin
Capuleti e Montecchi (concert) (Bellini) 27 NovS: Karel Mark Chichon
Der Rosenkavalier (Strauss) 27 Mar-6 AprS: Simon Rattle; R: Brigitte Fassbaender
Der kleine Rosenkavalier (Strauss) 2-6 Apr
La traviata (Verdi) 22-29 MejS: Pablo Heras-Casado; R: Rolando Villazón
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9-11 LulS: Valery Gergiev
Die Hochzeit des Figaro (concert) (Mozart) 16-19 LulS: Yannick Nézet-Séguin
Die Trojaner (Berlioz) 22 LulS: Valery Gergiev
Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen  / 
Carmina Burana (Orff) 18 Ott-30 MarR: Reiner Feistel
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Jan-2 FrarS: Andrea Sanguineti
Tannhäuser (Wagner) 29 Mar-31 MejS: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
Himmelsmechanik (Kagel) 22-26 AwwR: Sven Sören Beyer
Nabucco (Verdi) 8 Set-22 DiċS: Andrea Battistoni / William Spaulding; R: Keith Warner
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Set-16 AprR: Jakop Ahlbom
Das Rheingold (Wagner) 21 Set-8 JanS: Simon Rattle / Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Die Walküre (Wagner) 22 Set-9 JanS: Simon Rattle; R: Götz Friedrich
Siegfried (Wagner) 27 Set-10 JanS: Simon Rattle; R: Götz Friedrich
Götterdämmerung (Wagner) 29 Set-12 JanS: Simon Rattle / Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Macbeth (Verdi) 6 Ott-26 NovS: Paolo Arrivabeni; R: Robert Carsen
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Ott-2 MejS: Ivan Repušić / Moritz Gnann; R: Günter Krämer
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 11 Ott-22 FrarS: Guillermo García Calvo / Moritz Gnann; R: Katharina Thalbach
La traviata (Verdi) 20 Ott-27 AprS: Gérard Korsten / Ivan Repušić; R: Götz Friedrich
Così fan tutte (Mozart) 25-27 OttR: Michael von zur Mühlen / Margo Zālīte / Clara Hinterberger
Don Carlos (Verdi) 31 Ott-24 NovS: Donald Runnicles; R: Marco Arturo Marelli
Otello (Verdi) 9-28 NovS: Donald Runnicles; R: Andreas Kriegenburg
Falstaff (Verdi) 17 Nov-4 JanS: Donald Runnicles; R: Christof Loy
Rigoletto (Verdi) 23 Nov-26 AprS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Jan Bosse
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 30 Nov-11 DiċR: Annechien Koerselman
Carmen (Bizet) 8 Diċ-4 MejS: Giuseppe Finzi; R: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
La bohème (Puccini) 12-31 DiċS: Karel Mark Chichon / Ivan Repušić; R: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 13 Diċ-21 MejS: Ivan Repušić / Matthias Foremny; R: Boleslaw Barlog
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-29 DiċS: Moritz Gnann; R: Andreas Homoki
La Gioconda (Ponchielli) 19 Jan-6 FrarS: Jesús López-Cobos; R: Filippo Sanjust
Jenůfa (Janáček) 9-18 FrarS: Donald Runnicles; R: Christof Loy
Fausts Verdammnis (Berlioz) 23 Frar-1 ĠunS: Donald Runnicles; R: Christian Spuck
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Frar-7 MarS: Matthias Foremny; R: Götz Friedrich
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-26 MarS: Cornelius Meister; R: David Pountney
Der Bajazzo (Leoncavallo) 14-26 MarS: Cornelius Meister; R: David Pountney
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Mar-16 MejS: Guillermo García Calvo / Ivan Repušić; R: Filippo Sanjust
Don Giovanni (Mozart) 20 Mar-8 ĠunS: Friedemann Layer; R: Roland Schwab
Das Marchen von der Zauberflote (Mozart) 21-22 MarS: Kevin McCutcheon; R: Gerlinde Pelkowski
Die Trojaner (Berlioz) 30 Mar-6 AprS: Paul Daniel; R: David Pountney
Parsifal (Wagner) 5-21 AprS: Axel Kober; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Der Liebestrank (Donizetti) 25 Apr-10 MejS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Irina Brook
Tristan und Isolde (Wagner) 14-25 MejS: Donald Runnicles; R: Graham Vick
Billy Budd (Britten) 22 Mej-6 ĠunS: Donald Runnicles; R: David Alden
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 4-7 ĠunS: Paolo Arrivabeni
Werther (concert) (Massenet) 16-19 ĠunS: Donald Runnicles
Oresteïa (Xenakis) 9-16 SetS: Moritz Gnann; R: David Hermann
Dinorah (concert) (Meyerbeer) 1 OttS: Enrique Mazzola
Ariadne auf Naxos (concert) (Strauss) 14 OttS: Ulf Schirmer
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 5-11 NovS: Pietro Rizzo
Die Schändung der Lucretia (Britten) 15-16 NovS: Nicholas Carter; R: Fiona Shaw
Carmen (Bizet) 28 Nov-21 MejS: Jacques Lacombe / Nicholas Carter / Alain Altinoglu; R: Peter Beauvais, Søren Schuhmacher
Falstaff (Verdi) 29 Nov-11 DiċS: Stefan Solyom; R: Christof Loy
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Diċ-14 ĠunS: Moritz Gnann / Nicholas Carter; R: Günter Krämer
Tannhäuser (Wagner) 7 Diċ-15 FrarS: Axel Kober / Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Turandot (Puccini) 12 Diċ-11 AprS: Ivan Repusic; R: Lorenzo Fioroni
Der Rosenkavalier (Strauss) 14-20 DiċS: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16-28 DiċS: Donald Runnicles / Moritz Gnann; R: Andreas Homoki
Lohengrin (Wagner) 21 Diċ-25 AprS: Donald Runnicles; R: Kasper Holten
Der Liebestrank (Donizetti) 22 Diċ-25 MejS: Nicholas Carter; R: Irina Brook
La traviata (Verdi) 4 Jan-4 LulS: Ivan Repusic; R: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 15 Jan-25 MarS: Donald Runnicles; R: Boleslaw Barlog
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16-28 JanS: Moritz Gnann / Nicholas Carter; R: Götz Friedrich
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 25 Jan-14 FrarS: Donald Runnicles; R: Ole Anders Tandberg
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Jan-22 MejS: William Spaulding / Enrique Mazzola; R: Katharina Thalbach
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 1-6 FrarS: Ivan Repusic; R: Filippo Sanjust
Elektra (Strauss) 4-7 FrarS: Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Samson und Dalila (Saint-Saëns) 21 Frar-1 MarS: Jacques Lacombe; R: Patrick Kinmonth
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-24 MarS: Alain Altinoglu; R: Götz Friedrich
La rondine (Puccini) 8 Mar-3 LulS: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Rolando Villazón
Das Mädchen aus dem Goldenen Westen (Puccini) 13-28 MarS: Carlo Rizzi; R: Vera Nemirova
La bohème (Puccini) 20-30 MarS: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Madama Butterfly (Puccini) 26 Mar-31 MejS: Yves Abel; R: Pier Luigi Samaritani
Roméo et Juliette (Berlioz) 18 Apr-2 MejS: Donald Runnicles; R: Sasha Waltz
Don Carlos (Verdi) 23 Apr-3 MejS: Donald Runnicles; R: Marco Arturo Marelli
Valentina (Maskats) 19 MejS: Modestas Pitrenas; R: Viestur Kairish
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 29 Mej-12 ĠunS: Steven Sloane; R: Robert Carsen
Nabucco (Verdi) 6-20 ĠunS: Paolo Arrivabeni; R: Keith Warner
Faust (Gounod) 19 Ġun-5 LulS: Marco Armiliato; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
Ein Sommernachtstraum (Britten) 15 Set-8 LulS: Kristiina Poska; R: Viestur Kairish
Orpheus (Monteverdi) 19 Set-23 NovS: André de Ridder; R: Barrie Kosky
Ball im Savoy (Abraham) 28 Set-10 NovS: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Des Kaisers neue Kleider (Vacek) 13 Ott-21 FrarS: Uwe Sandner; R: Lydia Steier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 Ott-23 FrarS: Kristiina Poska; R: Reinhard von der Thannen
Die sieben Todsünden (Weill) 1 Nov-2 DiċS: Kristiina Poska; R: Barrie Kosky
Così fan tutte (Mozart) 3 Nov-28 ĠunS: Henrik Nánási; R: Alvis Hermanis
West Side Story (Bernstein) 24 Nov-13 LulS: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Rusalka (Dvořák,A) 29 Nov-11 JanS: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Diċ-26 JanS: Stefan Soltesz; R: Andreas Homoki
Die Herzogin von Chicago (concert) (Kálmán) 22-30 DiċS: János Kovács
Der feurige Engel (Prokofiev) 19 Jan-10 LulS: Henrik Nánási; R: Benedict Andrews
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 22 Jan-19 FrarS: Mihkel Kütson; R: Andreas Homoki
Xerxes (Handel) 1 Frar-11 AprS: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Frar-10 MejS: Henrik Nánási / Kristiina Poska; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Ali Baba und die 40 Räuber (Akyol) 21 Frar-2 AprS: Kristiina Poska; R: Matthias Davids
Clivia (Dostal) 8 Mar-7 LulS: Kai Tietje; R: Stefan Huber
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 29 Mar-30 AprS: Nicholas Milton; R: Thilo Reinhardt
Carmen (Bizet) 9 Apr-9 ĠunS: Henrik Nánási; R: Sebastian Baumgarten
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 2 Mej-13 ĠunS: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky
Castor et Pollux (Rameau) 11 Mej-12 LulS: Christian Curnyn; R: Barrie Kosky
La traviata (Verdi) 23 Mej-4 LulS: NN; R: Hans Neuenfels
Die Soldaten (Zimmermann,B) 15 Ġun-9 LulS: Gabriel Feltz; R: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Set-21 NovS: Henrik Nánási; R: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Ein Sommernachtstraum (Britten) 13 Set-31 OttS: Kristiina Poska; R: Viestur Kairish
Clivia (Dostal) 20 Set-1 NovS: Kai Tietje; R: Stefan Huber
Die schöne Helena (Offenbach) 11 Ott-12 LulS: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky
Das Gespenst von Canterville (Lange) 2 Nov-26 DiċS: Kristiina Poska; R: Jasmina Hadziahmetovic
West Side Story (Bernstein) 7 Nov-3 LulS: Kristiina Poska; R: Barrie Kosky, Otto Pichler
Don Giovanni (Mozart) 30 Nov-11 LulS: Henrik Nánási; R: Herbert Fritsch
Die Fledermaus (Strauss,J) 18 Diċ-29 JanS: Stefan Soltesz; R: Andreas Homoki
Arizona Lady (concert) (Kálmán) 21-30 DiċS: Kai Tietje
Ball im Savoy (Abraham) 10 Jan-28 MarS: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky
Eine Frau, die weiss, was sie will! (Straus) 30 Jan-10 AprS: Adam Benzwi; R: Barrie Kosky, Adam Benzwi, Pavel B Jiracek
Orpheus (Monteverdi) 14 Frar-29 MarS: André de Ridder; R: Barrie Kosky
Gianni Schicchi (Puccini) 1 Mar-8 LulS: Henrik Nánási; R: Calixto Bieito
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1 Mar-8 LulS: Henrik Nánási; R: Calixto Bieito
Die Schneekönigin (Valtinoni) 5-27 MarS: Carlos Spierer; R: Anisha Bondy
María de Buenos Aires (concert) (Piazzolla) 20-22 MarS: Per Arne Glorvigen
Moses und Aron (Schoenberg,A) 19 Apr-7 LulS: Vladimir Jurowski; R: Barrie Kosky
Der Heimkehr des Odysseus (Monteverdi) 23 Apr-4 ĠunS: André de Ridder; R: Barrie Kosky
Così fan tutte (Mozart) 1 Mej-13 ĠunS: Uwe Sandner; R: Alvis Hermanis
Carmen (Bizet) 6 Mej-30 ĠunS: Mirga Gražinytė-Tyla; R: Sebastian Baumgarten
Lucio Silla (concert) (Mozart) 9-13 MejS: Kristiina Poska
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 31 Mej-9 LulS: Konrad Junghänel; R: Lydia Steier
Rigoletto (Verdi) 12 Ġun-1 LulS: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky
Berlin, Konzerthaus Berlin  / 
I masnadieri (concert) (Verdi) 26 FrarS: Felix Krieger
Berlin, Staatsoper im Schiller Theater  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 14 Set-10 OttS: Massimo Zanetti; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Vertrauenssache (Krenek) 21 Set-6 OttS: Günther Albers; R: Neco Çelik
Die Zarenbraut (Rimsky-Korsakov) 3 Ott-1 NovS: Daniel Barenboim / Alexander Vitlin; R: Dmitri Tcherniakov
Wozzeck (Berg) 4-12 OttS: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Don Giovanni (Mozart) 18 Ott-3 NovS: Daniel Barenboim; R: Claus Guth
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 25 Ott-17 NovS: Vinzenz Weissenburger; R: Eva-Maria Weiss
La traviata (Verdi) 6 Nov-4 MarS: Domingo Hindoyan; R: Peter Mussbach
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Nov-8 MarS: Wolfram-Maria Märtig; R: August Everding
La finta giardiniera (Mozart) 28 Nov-5 DiċS: Christopher Moulds; R: Hans Neuenfels
Il trovatore (Verdi) 29 Nov-22 DiċS: Daniel Barenboim; R: Philipp Stölzl
Rotkäppchen (Aperghis) 30 Nov-22 DiċR: Annika Haller
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-29 DiċS: Daniel Harding; R: Philipp Stölzl(original), Mara Kurotschka(revival)
La bohème (Puccini) 20 Diċ-19 JanS: Josep Caballe Domenech; R: Lindy Hume
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 21 Diċ-12 JanS: Günther Albers; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Jan-7 FrarS: Michele Rovetta; R: Ruth Berghaus
Katja Kabanowa (Janáček) 25 Jan-16 FrarS: Simon Rattle; R: Andrea Breth
Lezioni di tenebra (Ronchetti) 30 Jan-29 ĠunS: Max Renne; R: Reyna Bruns
Salome (Strauss) 2-13 FrarS: Zubin Mehta; R: Harry Kupfer
Aida (Verdi) 15-22 FrarS: Zubin Mehta; R: Pet Halmen
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 Frar-8 MarS: Ursula Stigloher; R: Neco Çelik
Tosca (Puccini) 28 Frar-1 ĠunS: Stefano Ranzani; R: Carl Riha
Rein Gold (Stemann) 9-29 MarS: Markus Poschner; R: Nicolas Stemann
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Mar-6 AprS: Christopher Moulds; R: Thomas Langhoff
Die Blinden (Dittrich) 30 Mar-11 AprS: Diego Martín Etxebarría; R: Thomas Goerge
Die Verwandlung (Dittrich) 30 Mar-11 AprS: Diego Martín Etxebarría; R: Thomas Goerge
Tannhäuser (Wagner) 12-27 AprS: Daniel Barenboim; R: Sasha Waltz
Simon Boccanegra (Verdi) 13-17 AprS: Daniel Barenboim; R: Federico Tiezzi
Le vin herbé (Martin,F) 22-26 AprS: Franck Ollu; R: Katie Mitchell, Joseph W Alford
Rappresentazione di anima e di corpo (Cavalieri) 4-11 MejS: René Jacobs; R: Achim Freyer, Tilman Hecker
Dido and Aeneas (Purcell) 6-17 MejS: Christopher Moulds; R: Sasha Waltz
Punch and Judy (Birtwistle) 16-31 MejS: Christopher Moulds; R: Derek Gimpel
Don Carlos (Verdi) 18-30 MejS: Massimo Zanetti; R: Philipp Himmelmann
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 6-25 ĠunS: Wayne Marshall; R: Vincent Boussard
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 7-11 ĠunS: Marc Minkowski; R: Jürgen Flimm, Gudrun Hartmann
Lohengrin (Sciarrino) 14-21 ĠunS: Michele Rovetta; R: Ingo Kerkhof
Neither (Feldman) 22-29 ĠunS: François-Xavier Roth; R: Katie Mitchell
Aschemond oder The Fairy Queen (Oehring) 23-28 ĠunS: Michael Boder / Benjamin Bayl; R: Claus Guth
La traviata (Verdi) 14 Set-12 ĠunS: Domingo Hindoyan / Daniele Rustioni; R: Peter Mussbach
Candide (Bernstein) 18 Set-26 DiċS: Wayne Marshall / David Robert Coleman; R: Vincent Boussard
Des Simplicius Simplicissimus Jugend (Hartmann) 27 Set-11 OttS: Adrian Heger; R: Friederike Heller
Tosca (Puccini) 3-25 OttS: Daniel Barenboim; R: Alvis Hermanis
Rein Gold (Stemann) 5 Ott-24 ĠunS: Markus Poschner; R: Nicolas Stemann
Tristan und Isolde (Wagner) 11 Ott-28 DiċS: Daniel Barenboim; R: Harry Kupfer
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Ott-16 MejS: Stefan Soltesz / Sebastian Weigle; R: August Everding
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 Ott-2 JanS: Domingo Hindoyan; R: Ruth Berghaus
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 7-23 NovR: Isabel Ostermann
La Voix humaine (Poulenc) 7-23 NovR: Isabel Ostermann
The Turn of the Screw (Britten) 15 Nov-5 DiċS: Ivor Bolton; R: Claus Guth
Faust (Gounod) 23 Nov-6 DiċS: Leo Hussain; R: Karsten Wiegand
Aus einem Totenhaus (Janáček) 7-21 DiċS: Simon Rattle; R: Patrice Chéreau
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 16 Jan-16 AprS: Wayne Marshall; R: Vincent Boussard
Der Freischütz (Weber) 18 Jan-8 FrarS: Sebastian Weigle; R: Michael Thalheimer
Macbeth (Verdi) 7-28 FrarS: Daniel Barenboim; R: Peter Mussbach
Through Roses (Neikrug) 13-28 FrarS: Felix Krieger; R: Neco Çelik
Lulu (Berg) 21 Frar-13 MarS: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Wozzeck (Berg) 27 Frar-14 MarS: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Das tapfere Schneiderlein (Mitterer) 6-22 MarS: Ralf Böhme; R: Maximilian von Mayenburg
Parsifal (Wagner) 28 Mar-18 AprS: Daniel Barenboim; R: Dmitri Tcherniakov
Tannhäuser (Wagner) 2-5 AprS: Daniel Barenboim; R: Sasha Waltz
Tarquin (Krenek) 19-28 AprS: Max Renne; R: Mascha Pörzgen
Emma und Eginhard (Telemann) 26 Apr-10 MejS: René Jacobs; R: Eva-Maria Höckmayr
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Apr-17 MejS: Christopher Moulds; R: Michael Thalheimer
The Rake's Progress (Stravinsky) 15-29 MejS: Domingo Hindoyan; R: Krzysztof Warlikowski
La straniera (concert) (Bellini) 6-10 ĠunS: Peter Valentovic
Ariadne auf Naxos (Strauss) 14-27 ĠunS: Ingo Metzmacher; R: Hans Neuenfels
Neither (Feldman) 19-28 ĠunS: David Robert Coleman; R: Katie Mitchell, Joseph W Alford
L'orfeo (Monteverdi) 1-6 LulR: Sacha Waltz
Matsukaze (Hosokawa) 10-12 LulS: David Robert Coleman; R: Sasha Waltz
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Die Hexen von Eastwick (Rowe) 20 Set-29 ĠunS: William Ward Murta; R: Jens Göbel
Giovanna d'Arco (Verdi) 12 Ott-29 JanS: Alexander Kalajdzic; R: Sabine Hartmannshenn
The Last Five Years (Brown) 22 Ott-12 MejS: William Ward Murta; R: Thomas Winter
Così fan tutte (Mozart) 7 Diċ-27 AprS: Alexander Kalajdzic; R: Julia Hölscher
Symphony 9 (concert) (Beethoven) 24-26 JanS: Alexander Kalajdzic
Tosca (Puccini) 22 Frar-27 ĠunS: Alexander Kalajdzic; R: Sebastian Bauer
Ringetje (Wagner) 15 Mar-29 ĠunS: Merijn van Driesten; R: Lotte de Beer
Medea (Cherubini) 4 Mej-20 ĠunS: Elisa Gogou; R: Florian Lutz
The Rape of Lucretia (Britten) 24 Mej-2 LulS: Elisa Gogou; R: Andrea Schwalbach
A Midsummer Night's Dream (concert) (Mendelssohn) 5-7 SetS: Alexander Kalajdzic
Bonnie und Clyde (Wildhorn) 7+ Set
Madama Butterfly (Puccini) 27+ Set
La cenerentola (Rossini) 8+ Nov
Culinaria (Various) 21+ Nov
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 17+ Jan
Hamlet (Thomas,A) 28+ Frar
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 20+ Mar
Dächer. Plätze. Wege. Leute. (Kampe) 29+ AprR: Ivan Bazak
Xerxes (Handel) 3+ Mej
Tannhäuser (Wagner) 31+ Mej
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 28 Set-6 OttS: Ekaterina Klewitz; R: Jens Kerbel
Written on Skin (Benjamin) 29 Set-5 DiċS: Hendrik Vestmann / Thomas Wise; R: Magdolna Parditka, Alexandra Szemerédy
Dido and Aeneas (Purcell) 1 NovS: Thomas Wise; R: Mark Daniel Hirsch
Tosca (Puccini) 3 Nov-27 MarS: Hendrik Vestmann / Stefan Blunier / Johannes Pell; R: Philipp Kochheim
Pinocchios Abenteuer (Dove) 1 Diċ-29 MarS: Johannes Pell; R: Martin Duncan
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-20 DiċS: Johannes Pell; R: Franziska Severin(original), Mark Daniel Hirsch(revival)
Aida (Verdi) 16 Frar-29 ĠunS: Will Humburg / Stefan Blunier; R: Dietrich W Hilsdorf
Die Bremer Stadtmusikanten (Gladkov) 8 Mar-6 AprS: Ekaterina Klewitz; R: Bärbel Stenzenberger
Der Traum ein Leben (Braunfels) 30 Mar-30 MejS: Will Humburg; R: Jürgen Weber
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Apr-8 ĠunS: Hendrik Vestmann; R: Jürgen Rose
Thaïs (Massenet) 18 Mej-27 ĠunS: Stefan Blunier / Thomas Wise; R: Francisco Negrín
Das Kind und der Zauberspuk (Ravel) 24 MejS: Ekaterina Klewitz; R: Jens Kerbel
Brandenburg, Brandenburger Theater  / 
Frauen am Rande des Nervenzusammenbruchs (Yazbek) 8-9 FrarS: Ferdinand von Seebach; R: Stefan Huber
Carmen (Bizet) 11-13 AprS: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
La traviata (Verdi) 10-25 AwwS: Alexander Joël; R: Walter Sutcliffe
Parsifal (Wagner) 5 Ott-25 MejS: Alexander Joel; R: Yona Kim
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 12 Ott-21 NovS: Georg Menskes; R: Detlef Soelter
Salome (Strauss) 20 Ott-16 NovS: Alexander Joel; R: Michael Simon
Die Reise des Edgar Allan Poe (Argento) 30 Nov-21 MarS: Sebastian Beckedorf; R: Thaddeus Strassberger
Aida (Verdi) 8 Diċ-18 JanS: Alexander Joel; R: Konstanze Lauterbach
Così fan tutte (Mozart) 13 Diċ-12 MarS: Alexander Joel / Sebastian Beckedorf; R: Lotte de Beer
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Diċ-25 ĠunS: Ann-Katrin Stöcker; R: Aniara Amos
Anna Karenina (Hubay) 15 Frar-28 MejS: Sebastian Beckedorf; R: Philipp Kochheim
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 Mar-5 ĠunS: Christopher Hein; R: Alfonso Romero Mora
Vivier (Nikodijević) 15 Mej-4 ĠunS: Sebastian Beckedorf; R: Lotte de Beer
Farnace (Vivaldi) 16-31 MejS: Rudolf Schneider; R: Roland Schwab
West Side Story (Bernstein) 6-23 LulS: Georg Menskes; R: Philipp Kochheim
Bremen, Theater Bremen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Set-14 MarS: Markus Poschner / Clemens Heil; R: Sebastian Baumgarten
Der Freischütz (Weber) 21 Set-20 DiċS: Daniel Mayr; R: Sebastian Baumgarten
Orlando furioso (Vivaldi) 12 Ott-25 DiċS: Olof Boman; R: Anna-Sophie Mahler
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 18 Ott-9 AprS: Daniel Mayr; R: Benedikt von Peter
La traviata (Verdi) 24 Nov-21 ĠunS: Clemens Heil; R: Benedikt von Peter
Woyzeck (Waits) 16 Diċ-4 FrarS: Tobias Vethake; R: Klaus Schumacher
La bohème (Puccini) 26 Jan-8 LulS: Markus Poschner; R: Benedikt von Peter
Tosca (Puccini) 8 Mar-8 ĠunS: Clemens Heil; R: Vera Nemirova
Juliette (Martinů) 29 Mar-24 MejS: Clemens Heil; R: John Fulljames
Così fan tutte (Mozart) 6 Ġun-12 LulS: Daniel Mayr; R: Laurent Chétouane
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 21+ SetS: Markus Poschner; R: Benedikt von Peter
María de Buenos Aires (Piazzolla) 29+ NovS: Rolando Garza Rodriguez; R: Andreas Kriegenburg
Le nozze di Figaro (Mozart) 31+ JanS: Clemens Heil; R: Felix Rothenhäusler
Im weißen Rößl (Benatzky) 26+ FrarS: Daniel Mayr; R: Sebastian Kreyer
Carmen (Bizet) 21+ MarS: Markus Poschner; R: Anna-Sophie Mahler
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
Der Mann, der seine Frau mit einem Hut verwechselte (Nyman) 17 Set-27 OttS: Hartmut Brüsch; R: Martin Philipp
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2 Nov-9 FrarS: Stefan Veselka; R: Christian von Götz
Otello (Verdi) 25 Diċ-5 MarS: Stephan Tetzlaff; R: Bruno Berger-Gorski
Gräfin Mariza (Kálmán) 15 Frar-15 ĠunS: Hartmut Brüsch; R: Ansgar Weigner
Kommilitonen! (Davies,PM) 29 Mar-19 MejS: Stephan Tetzlaff; R: Ulrich Mokrusch
Der Freischütz (Weber) 10 Mej-29 ĠunS: Stefan Veselka; R: Andrej Woron
Der gewaltige Hahnrei (Goldschmidt) 21 Ġun-13 LulS: Stephan Tetzlaff; R: Hinrich Horstkotte
Chemnitz, Städtische Theater Chemnitz  / 
Le grand macabre (Ligeti) 28 Set-18 JanS: Frank Beermann; R: Walter Sutcliffe
Aida (John,E) 3 Ott-12 DiċS: Heiko Lippmann / Tom Bitterlich; R: Matthias Winter
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13-15 OttS: Tom Bitterlich; R: Sabine Sterken
My Fair Lady (Loewe) 25 Ott-7 MarS: Heinz Meißner; R: Michael Heinicke
Das Feuerwerk (Burkhard) 2 Nov-4 LulS: Tom Bitterlich / Thomas-Michael Gribow; R: Karl Absenger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Nov-30 MarS: Frank Beermann; R: Dominik Wilgenbus
Don Giovanni (Mozart) 30 Nov-24 MejS: Felix Bender; R: Michael Heinicke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-22 DiċS: Felix Bender / Arnaud Arbet; R: Steffen Piontek
Die schweigsame Frau (Strauss) 13 Diċ-21 AprS: Frank Beermann; R: Gerd Heinz
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 5-7 JanS: Tom Bitterlich; R: Sabine Sterken
Don Carlos (Verdi) 1 Frar-4 MejS: Frank Beermann; R: Helen Malkowsky
Norma (Bellini) 8 Mar-3 ĠunS: Felix Bender; R: Christopher Alden
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 1 Apr-24 MejS: Felix Bender; R: Michael Heinicke
Tannhäuser (Wagner) 18 AprS: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Tristan und Isolde (Wagner) 19 AprS: Frank Beermann; R: Michael Heinicke
Funny Girl (Styne) 3 Mej-13 ĠunS: Tom Bitterlich; R: Stefan Huber
Der Mond (Orff) 7 Ġun-12 LulS: Arnaud Arbet; R: Holger Pototzki
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 21 Set-11 FrarS: Anna-Sophie Brüning / Lorenzo Da Rio; R: Jean Renshaw
Dorian Gray (Fister) 29 Set-14 NovS: Roland Fister; R: Bodo Busse
Ein Maskenball (Verdi) 26 Ott-29 JanS: Roland Kluttig; R: Volker Vogel
Madama Butterfly (Puccini) 10-16 NovS: Roland Kluttig; R: Magdolna Parditka, Alexandra Szemeredy
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Diċ-6 AprS: Roland Fister; R: François De Carpentries
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10-26 JanS: Roland Kluttig; R: Konstanze Lauterbach
Lohengrin (Wagner) 23 Frar-16 LulS: Roland Kluttig; R: Carlos Wagner
Lohengrin (Sciarrino) 15-22 MarS: Roland Kluttig; R: Bodo Busse
Im weißen Rößl (Benatzky) 29 Mar-26 ĠunS: Lorenzo Da Rio; R: Tobias Materna
Pelleas und Melisande (Debussy) 19 Apr-1 LulS: Roland Kluttig; R: Jakob Peters-Messer
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 10 Mej-15 LulS: Roland Fister; R: Pascale-Sabine Chevroton
Orpheus und Eurydike (Gluck) 22 Ġun-17 LulS: Anna-Sophie Brüning; R: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
Savîtrî (Holst) 22 Ġun-17 LulS: Anna-Sophie Brüning; R: Magdolna Parditka / Alexandra Szemerédy
King Arthur (Purcell) 27+ Set
My Fair Lady (Loewe) 18+ Ott
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6+ Diċ
Salome (Strauss) 7+ Frar
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 21+ Mar
Der Vogelhändler (Zeller,C) 2+ Mej
La bohème (Puccini) 13+ Ġun
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Set-22 DiċS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 28 Set-20 DiċS: Evan Christ; R: Ralf Nürnberger
Carmen (Bizet) 11 Ott-19 JanS: Marc Niemann; R: Matthias Oldag
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20 Ott-12 DiċS: Evan Christ; R: Hauke Tesch
Voss (Meale) 22 OttS: Bo-Kyoung Kim; R: Martin Schüler
Der Fall des Hauses Usher (Glass) 22 Nov-16 FrarS: Marc Niemann; R: Jo Fabian
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-26 DiċS: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Madame Pompadour (Fall) 31 Diċ-15 FrarS: Marc Niemann; R: Bernd Mottl
Peer Gynt (Egk) 25 Jan-3 MejS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Götterdämmerung (Wagner) 2 Frar-16 MarS: Evan Christ; R: Martin Schüler
Wie einst im Mai (Kollo) 21-27 MarS: Frank Bernard; R: Matthias Winter
La traviata (Verdi) 29 Mar-22 ĠunS: Evan Christ; R: Manfred Schweigkofler
Orfeo ed Euridice (Gluck) 17 Apr-20 MejS: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
La sonnambula (Bellini) 21 Set-30 NovS: Elias Grandy; R: John Dew
Der Liebestrank (Donizetti) 28 Set-23 JanS: Elias Grandy; R: Michael Schulz
Wozzeck (Berg) 27 Ott-18 JanS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Wozzeck (Gurlitt) 27 Ott-18 JanS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
La traviata (Verdi) 7 Diċ-16 MejS: Elias Grandy / Anna Skryleva; R: John Dew
La bohème (Puccini) 14 Diċ-11 JanS: Elias Grandy; R: John Dew
Tristan und Isolde (Wagner) 25 Jan-8 MejS: Martin Lukas Meister / Anna Skryleva; R: John Dew
The Turn of the Screw (Britten) 15-19 FrarS: Michael Cook; R: Lothar Krause
Otello (Verdi) 15 Mar-3 LulS: Anna Skryleva; R: Gerhard Hess
Parsifal (Wagner) 13-18 AprS: Martin Lukas Meister; R: John Dew
Der Mantel (Puccini) 1 Ġun-11 LulS: Martin Lukas Meister / Anna Skryleva; R: John Dew
Gianni Schicchi (Puccini) 1 Ġun-11 LulS: Martin Lukas Meister / Anna Skryleva; R: John Dew
Schwester Angelica (Puccini) 1 Ġun-11 LulS: Martin Lukas Meister / Anna Skryleva; R: John Dew
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Set-11 MejS: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; R: Jana Eimer
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Set-3 NovS: Wolfgang Kluge; R: Johannes Zametzer
Norma (Bellini) 4 Ott-18 AprS: Daniel Carlberg; R: André Bücker
Esclarmonde (Massenet) 1 Diċ-1 ĠunS: Daniel Carlberg / Wolfgang Kluge; R: Roman Hovenbitzer
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 7 Diċ-14 MarS: Antony Hermus
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 18 Jan-9 MejS: Wolfgang Kluge; R: Wolfgang Dosch
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 23 Mar-15 ĠunS: Antony Hermus; R: Hinrich Horstkotte
Tosca (Puccini) 17 Mej-28 ĠunS: Antony Hermus; R: Hans Peter Cloos
Casanova (Kanyar) 4-6 LulS: Daniel Carlberg; R: Christian von Götz
Die Walküre (Wagner) 27+ Set
Das Rheingold (Wagner) 30+ Jan
Das Rheingold (Wagner) 13 Mej
Die Walküre (Wagner) 14 Mej
Siegfried (Wagner) 15 Mej
Götterdämmerung (Wagner) 17 Mej
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Il trovatore (Verdi) 28 Aww-28 SetS: Matthias Wegele; R: Dirk Schmeding
Carmen (Bizet) 4 Set-16 NovS: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
West Side Story (Bernstein) 13 Set-19 MejS: Matthias Wegele; R: Kay Metzger
Tristan und Isolde (Wagner) 5 Ott-1 NovS: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
Gianni Schicchi (Puccini) 18 Ott-28 MarS: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Il tabarro (Puccini) 18 Ott-28 MarS: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Suor Angelica (Puccini) 18 Ott-28 MarS: Lutz Rademacher; R: Ernö Weil
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Nov-25 DiċS: Lutz Rademacher; R: Thomas Mittmann
Wiener Blut (Strauss,J) 6 Diċ-30 MejS: Matthias Wegele; R: Holger Pototzki
Jenůfa (Janáček) 21 Frar-18 ĠunS: Lutz Rademacher; R: Dirk Schmeding
Written on Skin (Benjamin) 11 Apr-24 MejS: Lutz Rademacher; R: Kay Metzger
L'elisir d'amore (Donizetti) 6-11 ĠunS: Matthias Wegele; R: Christian Poewe
Dortmund, Theater Dortmund-Opernhaus  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Set-26 DiċS: Jac van Steen / Motonori Kobayashi; R: Mariame Clément
Don Carlos (Verdi) 29 Set-8 DiċS: Gabriel Feltz; R: Jens Daniel Herzog
Anatevka (Bock) 19 Ott-24 JanS: Philipp Armbruster; R: Johannes Schmid
Der unglaubliche Spotz (Svoboda,M) 27 Ott-22 DiċS: Michael Hönes; R: Ronny Jakubaschk
Tannhäuser (Wagner) 1 Diċ-11 MejS: Gabriel Feltz; R: Kay Voges
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 11 Jan-4 MejS: Motonori Kobayashi; R: Thomas Enzinger
Carmen (Bizet) 1 Frar-5 LulS: Gabriel Feltz / Philipp Armbruster; R: Katharina Thoma
Der kleine Barbier (Rossini) 23 Frar-6 AprS: Michael Hönes; R: Ronny Jakubaschk
Aschenputtel (Rossini) 22 Mar-3 LulS: Motonori Kobayashi / Philipp Armbruster; R: Erik Petersen
Die Jahreszeiten (Haydn) 27 Apr-21 ĠunS: Motonori Kobayashi; R: Jens Daniel Herzog
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 17 Mej-4 LulS: Motonori Kobayashi / Philipp Armbruster; R: Jens Daniel Herzog
Das Geheimnis der schwarzen Spinne (Weir) 2-3 LulS: Michael Hönes; R: Alexander Becker
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Giuditta (Lehár) 14 Set-28 MejS: Christian Garbosnik; R: Robert Lehmeier
Pariser Leben (Offenbach) 19 Set-29 NovS: Ernst Theis / Christoph Lichdi; R: Jasmin Solfaghari
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 21 Set-22 ĠunS: Andreas Schüller / Christoph Lichdi; R: Jasmin Solfaghari
Gasparone (Millöcker) 25 Set-20 ĠunS: Christoph Lichdi / Christian Garbosnik; R: Matthias Oldag
Hello, Dolly! (Herman) 28 Set-8 NovS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Ott-20 AprS: Peter Christian Feigel / Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Axel Koehler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-22 DiċS: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
Kiss me, Kate (Porter) 1 Mar-1 ĠunS: Peter Christian Feigel; R: Holger Hauer
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Mar-13 ĠunS: Peter Christian Feigel / Ernst Theis; R: Peter Kube
My Fair Lady (Loewe) 5 Apr-8 ĠunS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die verkaufte Braut (Smetana) 2 Mej-6 ĠunS: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Evita (Lloyd Webber) 27 Ġun-12 LulS: Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Gasparone (Millöcker) 9 Set-29 MejS: Christoph Lichdi / Christian Garbosnik; R: Matthias Oldag
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 24 Set-19 ĠunS: Andreas Schüller / Christoph Lichdi; R: Jasmin Solfaghari
Der Zarewitsch (Lehár) 10 Ott-22 MejS: Andreas Schüller; R: Robert Lehmeier
Evita (Lloyd Webber) 17 Ott-5 LulS: Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Die verkaufte Braut (Smetana) 23 Ott-21 ĠunS: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Giuditta (Lehár) 30 Ott-24 MejS: Christian Garbosnik; R: Robert Lehmeier
My Fair Lady (Loewe) 13 Nov-15 MarS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Mar-31 MejS: Andreas Schüller; R: Axel Koehler
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 Apr-12 ĠunS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Peter Kube
Cagliostro in Wien (Strauss,J) 2 Mej-7 Ġun
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Aww-13 OttS: Josep Caballe Domenech; R: David Mouchtar-Samorai
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 Aww-2 LulS: Constantin Trinks; R: Florentine Klepper
La cenerentola (Rossini) 29 Aww-20 OttS: Giacomo Sagripanti; R: Steffen Piontek
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Set-21 AprS: Henrik Nánási; R: Achim Freyer
King Arthur (Purcell) 13 Set-3 DiċS: Felice Venanzoni; R: Tilmann Köhler
Macbeth (Verdi) 14 Set-4 OttS: Paolo Arrivabeni; R: Philipp Himmelmann
La juive (Halévy) 15-29 SetS: Tomáš Netopil; R: Jossi Wieler
Carmen (Bizet) 28 Set-25 AprS: Josep Caballe Domenech; R: Axel Koehler
Der Rosenkavalier (Strauss) 3-10 OttS: Christian Thielemann; R: Uwe Eric Laufenberg
Tannhäuser (Wagner) 31 Ott-17 NovS: Constantin Trinks; R: Peter Konwitschny
La bohème (Puccini) 2 Nov-1 LulS: Julian Kovatchev; R: Christine Mielitz
Rigoletto (Verdi) 6 Nov-1 DiċS: Pier Giorgio Morandi; R: Nikolaus Lehnhoff
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Nov-14 DiċS: Asher Fisch; R: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-20 DiċS: Constantin Trinks; R: Katharina Thalbach
Madama Butterfly (Puccini) 16 Diċ-2 JanS: Pier Giorgio Morandi; R: Annette Jahns
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Diċ-16 JanS: Alexander Joel; R: Jérôme Savary
La traviata (Verdi) 4-21 JanS: Pier Giorgio Morandi; R: Andreas Homoki
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Jan-4 LulS: Josep Caballe Domenech / Matteo Beltrami; R: Grischa Asagaroff
Elektra (Strauss) 19 Jan-29 ĠunS: Christian Thielemann; R: Barbara Frey
Svanda Dudák (Weinberger) 24 Jan-2 FrarS: Constantin Trinks; R: Axel Koehler
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 21 Frar-2 AprS: Mikhail Agrest; R: Christine Mielitz
Guntram (concert) (Strauss) 23 Frar-2 MarS: Omer Meir Wellber
Idomeneo re di Creta (Mozart) 27 Frar-14 MarS: Julia Jones; R: Michael Schulz
Ariadne auf Naxos (Strauss) 9 Mar-18 AprS: Omer Meir Wellber; R: Marco Arturo Marelli
Salome (Strauss) 21-27 MarS: Cornelius Meister; R: Peter Mussbach
Così fan tutte (Mozart) 22 Mar-12 ĠunS: Omer Meir Wellber; R: Andreas Kriegenburg
L'impresario delle Canarie (Martini,G) 6 Apr-1 ĠunS: Felice Venanzoni; R: Axel Koehler
Alcina (Handel) 28 Apr-7 ĠunS: Rainer Mühlbach; R: Jan Philipp Gloger
Die verkaufte Braut (Smetana) 2 Mej-6 ĠunS: Andreas Schüller; R: Arne Böge
Jakub Flugelbunt (Srnka) 4-14 MejS: Tomáš Hanus; R: Heike Maria Jenor
Prinz Bussel (Wulff-Woesten) 23 Mej-3 ĠunS: Johannes Wulff-Woesten; R: Valentina Simeonova
Simon Boccanegra (Verdi) 30 Mej-15 ĠunS: Christian Thielemann / Paolo Arrivabeni; R: Jan Philipp Gloger
Turandot (Puccini) 16 Ġun-6 LulS: Pier Giorgio Morandi; R: Andreas Homoki
Karl May (Tsangaris) 20 Ġun-5 LulS: Erik Nielsen; R: Manfred Weiß
La bohème (Puccini) 29 Aww-12 MarS: Rani Calderon / Pier Giorgio Morandi; R: Christine Mielitz
Carmen (Bizet) 30 Aww-13 NovS: Josep Caballe Domenech; R: Axel Koehler
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Aww-14 LulS: Josep Caballe Domenech / Matteo Beltrami; R: Grischa Asagaroff
Così fan tutte (Mozart) 4 Set-25 Ott
L'elisir d'amore (Donizetti) 7-25 Set
Daphne (Strauss) 14 Set-15 Nov
Tannhäuser (Wagner) 21 Set-31 Ott
Die Nachtausgabe (Ronnefeld) 4-29 Ott
Fidelio (Beethoven) 16-23 Ott
Das schlaue Füchslein (Janáček) 18 Ott-9 Diċ
King Arthur (Purcell) 5 Nov-10 Diċ
Arabella (Strauss) 7-10 Nov
Capriccio (Strauss) 16-19 Nov
Elektra (Strauss) 28 Nov-15 Diċ
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Diċ-13 Lul
Der Rosenkavalier (Strauss) 7-21 Diċ
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Diċ-2 Jan
Königskinder (Humperdinck) 19 Diċ-25 Jan
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Diċ-13 Ġun
Pelléas et Mélisande (Debussy) 24 Jan-11 Frar
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 22 Frar-2 Mar
Mise en abyme (Ronchetti) 22 Frar-7 ĠunS: Felice Venanzoni; R: Axel Koehler
Der fliegende Holländer (Wagner) 14 Mar-21 Ġun
Orlando (Handel) 17-27 Mar
Die lustige Witwe (Lehár) 18 Mar-9 Apr
Simon Boccanegra (Verdi) 10-25 Apr
Tosca (Puccini) 11 Apr-16 Mej
Der Freischütz (Weber) 1-31 Mej
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 Ġun-4 Lul
Don Carlos (Verdi) 24 Ġun-1 Lul
Duisburg, Deutsche Oper am Rhein  / 
Don Giovanni (Mozart) 20 Set-21 ĠunS: Lukas Beikircher; R: Karoline Gruber
Arche Noah (Britten) 21 Set-6 OttS: Karoline Philippi; R: Volker Böhm
La traviata (Verdi) 8 Ott-8 DiċS: Lukas Beikircher; R: Andreas Homoki
Peter Grimes (Britten) 26 Ott-1 NovS: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 27 Nov-25 ĠunS: Ville Enckelmann / Christoph Stöcker; R: Barbara Klimo
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-23 DiċS: Christoph Altstaedt; R: Andreas Meyer-Hanno
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Diċ-12 ĠunS: Axel Kober / Wen-Pin Chien; R: Barrie Kosky
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 4-24 JanS: Wen-Pin Chien; R: András Fricsay
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 14 Frar-31 MejS: Lukas Beikircher; R: Johannes Schmid
Tosca (Puccini) 8 Mar-27 MejS: Enrico Dovico; R: Dietrich Hilsdorf
Der Ring an einem Abend (Wagner) 26 Mar-9 AprS: Axel Kober
Norma (Bellini) 10-21 AprS: Giordano Bellincampi; R: Werner Schroeter
Die Walküre (Wagner) 19 Apr-4 MejS: Lukas Beikircher; R: Kurt Horres
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Apr-17 MejS: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 Apr-17 MejS: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8 Mej-19 ĠunS: Patrick Francis Chestnut; R: Joan Anton Rechi
Lohengrin (Wagner) 24 Mej-15 ĠunS: Axel Kober; R: Sabine Hartmannshenn
Gegen die Wand (Vollmer) 20-29 ĠunS: Wen-Pin Chien; R: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 3-6 LulS: Lukas Beikircher; R: Immo Karaman
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
Elektra (Strauss) 11-15 SetS: Axel Kober; R: Christof Nel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 14-29 SetS: Ville Enckelmann / Christoph Stöcker; R: Barbara Klimo
Luisa Miller (Verdi) 28 Set-2 NovS: Giordano Bellincampi; R: Carlos Wagner
Carmen (Bizet) 1 Ott-20 DiċS: Wen-Pin Chien; R: Carlos Wagner
Tosca (Puccini) 20 Ott-28 DiċS: Enrico Dovico; R: Dietrich Hilsdorf
Billy Budd (Britten) 8-21 NovS: Peter Hirsch; R: Immo Karaman
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Nov-19 FrarS: Christoph Altstaedt; R: Andreas Meyer-Hanno
The Turn of the Screw (Britten) 22 Nov-8 DiċS: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Peter Grimes (Britten) 24-29 NovS: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 7 Diċ-26 AprS: Lukas Beikircher / Patrick Francis Chestnut; R: Joan Anton Rechi
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 10 Diċ-18 MejS: Christoph Stöcker; R: Svenja Tiedt
Don Giovanni (Mozart) 5-31 JanS: Lukas Beikircher; R: Karoline Gruber
Lohengrin (Wagner) 18 Jan-16 FrarS: Axel Kober; R: Sabine Hartmannshenn
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Frar-2 LulS: Christoph Altstaedt; R: Michael Hampe
La traviata (Verdi) 22 Frar-4 LulS: Lukas Beikircher; R: Andreas Homoki
Der Rosenkavalier (Strauss) 1-16 MarS: Axel Kober; R: Otto Schenk
Der Ring an einem Abend (Wagner) 29 MarS: Axel Kober
Werther (Massenet) 25 Apr-5 LulS: Christoph Altstaedt; R: Joan Anton Rechi
Norma (Bellini) 2 Mej-8 ĠunS: Giordano Bellincampi; R: Werner Schroeter
Death in Venice (Britten) 14-29 ĠunS: Lukas Beikircher; R: Immo Karaman
Vom Mädchen, das nicht schlafen wollte (Lange) 27 Ġun-6 LulS: Lukas Beikircher; R: Johannes Schmid
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 5 Ott-29 MarS: Carlos Domínguez-Nieto; R: Tobias Rott
Der Bettelstudent (Millöcker) 7 Diċ-27 FrarS: Carlos Domínguez-Nieto; R: Wolfgang Quetes
I puritani (Bellini) 15 Frar-4 MejS: Leo McFall; R: Bernd-Dieter Müller
Rigoletto (Verdi) 10 Mej-13 ĠunS: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Don Carlos (Verdi) 21 SetS: Manlio Benzi; R: Stefano Poda
Gräfin Mariza (Kálmán) 25 Set-1 FrarS: Johannes Pell; R: Guy Montavon
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 10 Ott-8 FrarS: Samuel Bächli; R: Bettina Lell
Die Schatzinsel (Schwemmer) 16 OttS: Johannes Pell; R: Eva-Maria Abelein
Der Ring an einem Abend (Wagner) 22 Ott-1 NovS: Samuel Bächli; R: Christian Georg Fuchs
Anatevka (Bock) 2 Nov-9 MarS: Francesco Bottigliero; R: Michael Heinicke
Evita (Lloyd Webber) 9 Nov-17 MarS: Francesco Bottigliero; R: Nicole Claudia Weber
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 20 NovS: Samuel Bächli; R: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22 Nov-28 DiċS: Francesco Bottigliero; R: Lutz Schwarz
Carmen (Bizet) 30 Nov-19 JanS: Joel Revzen / Johannes Pell; R: Bernard Uzan
La cenerentola (Rossini) 21 Diċ-7 FrarS: Samuel Bächli; R: Lynne Hockney
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Frar-20 ĠunS: Peter Feranec; R: Hermann Schneider
Joseph Süß (Glanert) 22 Mar-21 ĠunS: Samuel Bächli; R: Guy Montavon
Boris Godunow (Musorgsky) 13 Apr-18 MejS: Samuel Bächli / Francesco Bottigliero; R: Hank Irwin Kittel
Rufen Sie Herrn Plim! (Spoliansky) 8 Mej-12 ĠunS: Ralph Neubert; R: Hank Irwin Kittel
Otello (Verdi) 24 Mej-22 ĠunS: Tyrone Paterson; R: Guy Montavon
Essen, Aalto Theater  / 
Macbeth (Verdi) 19 Ott-4 DiċS: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; R: David Hermann
Tristan und Isolde (Wagner) 10-23 NovS: Peter Schneider.cond; R: Barrie Kosky
Werther (Massenet) 30 Nov-5 AprS: Sébastien Rouland, Yannis Pouspourikas; R: Carlos Wagner
La bohème (Puccini) 6-29 DiċS: Yannis Pouspourikas; R: Silviu Purcarete
Die Zauberflöte (Mozart) 8-27 DiċS: Yannis Pouspourikas; R: Ezio Toffolutti
Fidelio (Beethoven) 26 Diċ-17 JanS: Stefan Klingele; R: Dietrich W Hilsdorf
La traviata (Verdi) 5-31 JanS: Giacomo Sagripanti; R: Josef Ernst Köpplinger
L'elisir d'amore (Donizetti) 16 Jan-8 FrarS: Matteo Beltrami; R: Andreas Baesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 24 Jan-21 FrarS: Tomáš Netopil; R: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Jan-20 MarS: Srboljub Dinic; R: Michael Sturminger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13-23 FrarS: Wolfram-Maria Märtig; R: Michael Sturminger
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 Frar-23 MarS: Yannis Pouspourikas; R: Johannes Schaaf
La straniera (Bellini) 2 Mar-13 AprS: Josep Caballe Domenech; R: Christof Loy
Ariodante (Handel) 19 Apr-18 ĠunS: Matthew Halls; R: Jim Lucassen
Jenůfa (Janáček) 24 Mej-19 ĠunS: Tomáš Netopil; R: Robert Carsen
Carmen (Bizet) 30 Mej-5 LulS: Yannis Pouspourikas; R: Dietrich W Hilsdorf
Don Giovanni (Mozart) 15-28 ĠunS: Tomáš Netopil; R: Stefan Herheim
Madama Butterfly (Puccini) 27 Ġun-6 LulS: Antony Hermus; R: Tilman Knabe
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Sigurd der Drachentöter (Pape) 15 Set-11 NovS: Peter Geilich; R: Markus Hertel
Madama Butterfly (Puccini) 28 Set-7 FrarS: Peter Sommerer; R: Matthias Schönfeldt
Don Quichotte (Massenet) 26 Ott-19 DiċS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Ein Sommernachtstraum (Britten) 22 Frar-29 MejS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Das Land des Lächelns (Lehár) 12 Apr-10 LulS: Mark Rohde; R: Peter Grisebach
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Ġun-8 LulS: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 1 Set-11 OttS: Giuliano Carella; R: Jens Daniel Herzog
Rusalka (Dvořák,A) 12 Set-28 ĠunS: Sebastian Weigle / Johannes Debus; R: Jim Lucassen
Idomeneo re di Creta (Mozart) 20 Set-6 OttS: Roland Böer; R: Jan Philipp Gloger
Ariadne auf Naxos (Strauss) 5 Ott-4 JanS: Sebastian Weigle / Hartmut Keil; R: Brigitte Fassbaender
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Ott-29 DiċS: Sebastian Zierer / Hartmut Keil / Sebastian Weigle / Karsten Januschke; R: Alfred Kirchner
Tannhäuser (Wagner) 19 Ott-9 NovS: Constantin Trinks; R: Vera Nemirova
Ezio (Gluck) 10 Nov-7 DiċS: Christian Curnyn; R: Vincent Boussard
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 16 Nov-15 DiċS: Constantinos Carydis; R: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 16 Nov-15 DiċS: Constantinos Carydis; R: Barrie Kosky
Oedipe (Enescu) 8 Diċ-5 JanS: Alexander Liebreich; R: Hans Neuenfels
Tosca (Puccini) 11 Diċ-26 JanS: Leo Hussain / Mark Shanahan; R: Andreas Kriegenburg
The Tempest (Adès) 11 Jan-7 FrarS: Sian Edwards; R: Keith Warner
Werther (Massenet) 15 Jan-8 FrarS: Maurizio Barbacini; R: Willy Decker
Die Gespenstersonate (Reimann) 29 Jan-8 FrarS: Karsten Januschke; R: Walter Sutcliffe
Falstaff (Verdi) 9 Frar-30 MejS: Bertrand de Billy / Carlo Franci; R: Keith Warner
Orlando furioso (Vivaldi) 12 Frar-14 MarS: Felice Venanzoni; R: David Bösch
Edgar (concert) (Puccini) 18 FrarS: Marc Soustrot
Daphne (Strauss) 28 Frar-22 MarS: Stefan Blunier; R: Claus Guth
Così fan tutte (Mozart) 7 Mar-10 ĠunS: Hartmut Keil / Sebastian Zierer; R: Christof Loy
La gazza ladra (Rossini) 30 Mar-4 MejS: Henrik Nánási; R: David Alden
La fanciulla del West (Puccini) 5 Apr-18 MejS: Pier Giorgio Morandi; R: Christof Loy
Tristan und Isolde (Wagner) 18 Apr-10 MejS: Constantinos Carydis; R: Christof Nel
Don Giovanni (Mozart) 11 Mej-27 ĠunS: Sebastian Weigle / Karsten Januschke / Sebastian Zierer; R: Christof Loy
Orpheus (Telemann) 25 Mej-8 ĠunS: Titus Engel; R: Florentine Klepper
Tiefland (d'Albert) 31 Mej-14 ĠunS: Sebastian Weigle; R: Anselm Weber
Die Liebe der Danae (concert) (Strauss) 15-19 ĠunS: Sebastian Weigle
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 22 Ġun-12 LulS: Paul Daniel; R: Eva-Maria Höckmayr
Der goldene Drache (Eötvös) 29 Ġun-11 LulS: Péter Eötvös / Hartmut Keil; R: Elisabeth Stöppler
Die Ausflüge des Herrn Broucek (Janáček) 5-13 LulS: Johannes Debus; R: Axel Weidauer
Freiberg, Theater Freiberg  / 
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Set-24 NovS: Raoul Grüneis; R: Arila Siegert
My Fair Lady (Loewe) 6 Ott-31 DiċS: Jürgen Pöckel; R: Hans Ellerfeld
Tannhäuser (Wagner) 15-27 OttS: Jan Michael Horstmann; R: Ralf-Peter Schulze
Gräfin Mariza (Kálmán) 2 Nov-28 JanS: Raoul Grüneis; R: Manfred Straube
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 Diċ-28 FrarS: Raoul Grüneis; R: Ralf-Peter Schulze
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 Mar-27 AprS: Raoul Grüneis; R: Sebastian Ritschel
Don Pasquale (Donizetti) 10-13 Mej
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 7-21 ĠunS: Raoul Grüneis; R: Manfred Straube
Im weißen Rößl (Benatzky) 23-26 Aww
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 Ott-7 FrarS: Gerhard Markson; R: Frank Hilbrich
Nabucco (Verdi) 10 Ott-12 JanS: Johannes Knapp / Fabrice Bollon; R: Michael Sturm
I vespri siciliani (Verdi) 2 Nov-16 FrarS: Fabrice Bollon; R: Michael Sturm
Oscar und die Dame in Rosa (Bollon) 5 Jan-21 MarS: David Parry; R: Clemens Bechtel
Tannhäuser (Wagner) 22 Frar-23 MarS: Fabrice Bollon; R: Eva-Maria Höckmayr
Gegen die Wand (Vollmer) 29 Mar-12 LulS: Bernhard Epstein; R: Michael Sturm
Der Mantel (Puccini) 26 Apr-19 ĠunS: Fabrice Bollon; R: Jörg Behr
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 26 Apr-19 ĠunS: Fabrice Bollon; R: Jörg Behr
Das geopferte Leben (Parra) 27-31 MejS: Peter Tilling; R: Vera Nemirova
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Cabaret (Kander) 15 Set-2 MejS: Wolfgang Wilger; R: Sandra Wissmann
L'italiana in Algeri (Rossini) 28 Set-25 DiċS: Valtteri Rauhalammi; R: David Hermann
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 Ott-29 NovS: Rasmus Baumann; R: Philipp Harnoncourt
Don Quichotte (Massenet) 7 Diċ-15 FrarS: Valtteri Rauhalammi; R: Elisabeth Stöppler
La bohème (Puccini) 11-18 JanS: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
Stadt der 1000 Feuer (Augst) 21-28 FrarR: Oliver Augst, John Birke
Jenůfa (Janáček) 22 Mar-14 ĠunS: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
Das Land des Lächelns (concert) (Lehár) 30 Mar-15 ĠunS: Bernhard Stengel
Albert Herring (Britten) 4 Mej-5 LulS: Valtteri Rauhalammi; R: Thomas Weber-Schallauer
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 22 ĠunS: Rasmus Baumann; R: Dietrich Hilsdorf
Gera, Bühnen der Stadt Gera  / 
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13 OttS: Takahiro Nagasaki / Miao Liu; R: Cornelia Poppe
Carmen (Bizet) 23 Ott-15 NovS: Jens Troester; R: Kay Kuntze
Die Feuersbrunst (Haydn) 26 OttS: Jens Troester; R: Sabine Schramm
Du bist ich (Simons) 8 Nov-29 DiċS: Jens Troester; R: Götz Hellriegel
Messa da Requiem (Verdi) 13-14 NovS: Laurent Wagner
Babytalk (Zaufke) 30 Nov-17 AprS: Thomas Wicklein / Takahiro Nagasaki; R: Cornelia Poppe
La bohème (Puccini) 7 Diċ-30 MarS: Laurent Wagner; R: Anthony Pilavachi
Werther (Massenet) 25 JanS: Laurent Wagner; R: Roland Schwab
Anatevka (Bock) 19 Frar-14 MarS: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Peter Grimes (Britten) 21 Mar-9 MejS: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Die lustige Witwe (Lehár) 25 Mar-6 LulS: Thomas Wicklein; R: Roland Schwab
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 28 Mar-27 ĠunS: Peter Aderhold; R: Kay Kuntze
Ball im Savoy (Abraham) 15 ĠunS: Tobias Engeli; R: Wolfgang Dosch
Nuit des hommes (Nørgård) 28 Ġun-19 LulS: Thomas Wicklein; R: Kay Kuntze
La bohème (Puccini) 23 Nov-23 DiċS: Laurent Wagner; R: Anthony Pilavachi
Briefe des van Gogh (Frid) 13 MarS: Takahiro Nagasaki; R: Michael Dissmeier
Jenůfa (Janáček) 27 Mar-17 AprS: Laurent Wagner; R: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 9 AprS: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Der Rosenkavalier (Strauss) 24-26 AprS: Laurent Wagner; R: Maximilian von Mayenburg
Alice im Wunderland (Harneit) 2+ MejS: NN; R: Cornelia Poppe
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Set-16 FrarS: Florian Ziemen; R: Helmut Polixa
Die oberen Zehntausend (Kerker) 30 Nov-30 MejS: Florian Ziemen; R: Roman Hovenbitzer
Idomeneo re di Creta (Mozart) 18 Jan-27 AprS: Michael Hofstetter; R: Nigel Lowery
Cabaret (Kander) 8 Frar-4 LulS: Andreas Kowalewitz / Wolfgang Wels; R: Cathérine Miville
Mirandolina (Martinů) 30 Mar-6 LulS: Michael Hofstetter; R: Andriy Zholdak
Die Eroberung von Granada (Arrieta) 24 Mej-11 LulS: Jan Hoffmann; R: Catherine Miville
Requiem (Mozart) 20-22 ĠunS: Michael Hofstetter; R: Christof Nel
Goerlitz, Theater Goerlitz  / 
My Fair Lady (Loewe) 1 Set-3 AprS: Manuel Pujol; R: Egon Baumgarten
Anatevka (Bock) 11 Ott-18 AprS: Manuel Pujol; R: Sebastian Ritschel
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 12 Ott-9 ĠunS: Ulrich Kern; R: Rebekka Stanzel
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 22 Nov-21 JanS: Olga Dribas; R: Claus Kiesewetter
Tannhäuser (Binder) 23 Nov-15 ĠunS: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Diċ-13 LulS: Andrea Sanguineti; R: Sebastian Ritschel
Salon Pitzelberger (Offenbach) 13 Frar-8 ĠunS: Manuel Pujol; R: Rita Schaller
Jenůfa (Janáček) 2 Mej-1 ĠunS: Andrea Sanguineti; R: Klaus Arauner
Sweeney Todd (Sondheim) 10-29 ĠunS: Ulrich Kern; R: Sebastian Ritschel
Orpheus und Euridike (Gluck) 3-19 LulS: Steffan Claußner; R: Sebastian Ritschel
Hagen, Theater Hagen  / 
Carmen (Bizet) 13 Set-3 NovS: Florian Ludwig; R: Anthony Pilavachi
Das Feuerwerk (Burkhard) 28 Set-28 FrarS: Steffen Müller-Gabriel; R: Nicola Glück
Don Pasquale (Donizetti) 16 Nov-2 MarS: David Marlow; R: Annette Wolf
Lola rennt (Vollmer) 8 Mar-3 LulS: David Marlow; R: Norbert Hilchenbach
Don Quichotte (Massenet) 26 Apr-22 ĠunS: Florian Ludwig; R: Gregor Horres
Otello (Verdi) 7 Ġun-2 LulS: Florian Ludwig; R: Annette Wolf
Halle, Oper Halle  / 
Martha (Flotow) 15 Set-5 OttS: Kay Stromberg; R: Michael McCaffery
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Set-27 OttS: Ingo Martin Stadtmüller; R: Fred Bernd
Sky Disc (Humet) 2 Ott-24 NovS: Andreas Henning; R: G H Seebach
Nabucco (Verdi) 9 Ott-5 AprS: Andreas Henning; R: Christian Schuller
Macbeth (Verdi) 11 OttS: Andreas Henning; R: Axel Koehler
Almira (Handel) 17 Nov-12 AprS: Andreas Spering; R: Axel Koehler
My Fair Lady (Loewe) 22 Nov-2 MarS: Ingo Martin Stadtmüller / Kay Stromberg; R: Karl Absenger
Schahrazade (Sekles) 30 Nov-29 ĠunS: Josep Caballé Domenech; R: Axel Koehler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-23 DiċS: Robbert van Steijn; R: Matthias Hüstebeck
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Jan-3 MejS: Andreas Henning; R: Axel Koehler
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 31 Jan-11 AprS: Katrin Wittrisch / Tino Fiebig; R: Heike Hanefeld
Das Rheingold (Wagner) 14 FrarS: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Die Walküre (Wagner) 16 FrarS: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Siegfried (Wagner) 21 FrarS: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Götterdämmerung (Wagner) 23 FrarS: Andreas Henning; R: Hansgünther Heyme
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9 Mej-20 ĠunS: Robbert van Steijn / Christian Schuller; R: Christian Schuller
Der Vampyr (Marschner) 3-12 LulS: Josep Caballé Domenech; R: Wolf Widder
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
Die Italienerin in Algier (Rossini) 30 Ott-28 FrarS: Fabian Dobler; R: Andreas Franz
Der scharlachrote Buchstabe (Kroll) 9 Apr-8 ĠunS: Fabian Dobler; R: Michael Bogdanov
Hamburg, Opernloft  / 
Tolomeo (Handel) 9 Aww-17 JanS: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
Figaros Hochzeit (Mozart) 10 Aww-11 AprS: Markus Bruker; R: Inken Rahardt
La traviata (Verdi) 23 Aww-25 AprS: Markus Bruker; R: Rainer Holzapfel
Tosca (Puccini) 30 Aww-12 Apr
Tristan und Isolde (Wagner) 30 Aww-5 AprS: Markus Bruker; R: Sebastian Ritschel
Manon (Massenet) 21 Set
Carmen (Bizet) 30 Diċ-24 Apr
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 Jan-29 Mar
Der Freischütz (Weber) 13 Frar-27 Mar
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 28 Frar-3 Apr
Così fan tutte (Mozart) 23 Apr
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Der Meister und Margarita (Höller) 14 Set-4 OttS: Marcus Bosch; R: Jochen Biganzoli
La traviata (Verdi) 20 Set-10 AprS: Alexander Joel; R: Johannes Erath
Otello (Verdi) 29 Set-5 OttS: Henrik Nánási; R: August Everding
La battaglia di Legnano (Verdi) 20 Ott-20 NovS: Simone Young; R: David Alden
I due Foscari (Verdi) 27 Ott-21 NovS: Simone Young; R: David Alden
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 10-28 NovS: Simone Young; R: David Alden
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-19 NovS: Axel Kober; R: Christian Stückl
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Nov-25 DiċS: Constantin Trinks; R: Achim Freyer
Peter Grimes (Britten) 24 Nov-5 DiċS: Simone Young; R: Sabine Hartmannshenn
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 Nov-4 DiċS: Nicholas Carter; R: Sandra Leupold
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12-21 DiċS: Nicholas Carter; R: Peter Beauvais
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-31 DiċS: Alexander Soddy; R: Hans Hollmann
Lohengrin (Wagner) 22 Diċ-12 JanS: Simone Young; R: Peter Konwitschny
Madama Butterfly (Puccini) 3 Jan-19 AprS: Carlo Montanaro; R: Vincent Boussard
Carmen (Bizet) 19 Jan-12 FrarS: Alexander Soddy; R: Jens Daniel Herzog
Rigoletto (Verdi) 21 Jan-1 ĠunS: Ivan Repušić; R: Andreas Homoki
Manon Lescaut (Puccini) 1-14 FrarS: Matthias Foremny; R: Philipp Himmelmann
Zwerg Nase (Hogarth) 2-23 FrarS: Benjamin Gordon; R: Nicola Panzer
Fidelio (Beethoven) 8-22 FrarS: Jun Märkl; R: Hans Neuenfels
Don Giovanni (Mozart) 11 Frar-26 ĠunS: Stefan Soltesz; R: Doris Dörrie
Il turco in Italia (Rossini) 20 Frar-4 MarS: Alfred Eschwé; R: Christof Loy
Das schlaue Füchslein (Janáček) 9 Mar-5 AprS: Lawrence Foster; R: Johannes Erath
Così fan tutte (Mozart) 11 Mar-25 ĠunS: Nicholas Carter; R: Marco Arturo Marelli
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 26 Mar-3 AprS: Pietro Rizzo
La bohème (Puccini) 2-12 AprS: Matthias Foremny; R: Guy Joosten
Salome (Strauss) 11-25 AprS: Sebastian Weigle; R: Willy Decker
Fürst Igor (Borodin) 21-30 AprS: Christian Arming; R: David Pountney
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-8 MejS: Alfred Eschwé; R: Gilbert Deflo
Lear (Reimann) 4-17 MejS: Simone Young; R: Karoline Gruber
Almira (Handel) 25 Mej-19 ĠunS: Alessandro de Marchi; R: Jetske Mijnssen
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Mej-9 ĠunS: Joana Mallwitz; R: Jean-Pierre Ponnelle
Arabella (Strauss) 30 Mej-13 ĠunS: Stefan Soltesz; R: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 5-24 ĠunS: Lothar Zagrosek; R: Willy Decker
Orontea (Cesti) 5-13 LulS: Nicholas Carter; R: Anja Krietsch
La belle Hélène (Offenbach) 20 Set-25 ĠunS: Gerrit Prießnitz; R: Renaud Doucet
Aida (Verdi) 25 Set-12 OttS: Stefan Soltesz; R: Guy Joosten
Carmen (Bizet) 9 Ott-15 FrarS: Axel Kober; R: Jens Daniel Herzog
Jenůfa (Janáček) 16 Ott-1 NovS: Susanna Mälkki; R: Olivier Tambosi
Almira (Handel) 21-31 OttS: Alessandro de Marchi; R: Jetske Mijnssen
La traviata (Verdi) 30 Ott-23 MejS: Alexander Joel; R: Johannes Erath
Fidelio (Beethoven) 15-21 NovS: Marcus Bosch; R: Hans Neuenfels
Luisa Miller (Verdi) 16 Nov-9 DiċS: Simone Young; R: Andreas Homoki
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Nov-20 DiċS: Eugene Tzigane; R: Achim Freyer
La bohème (Puccini) 28 Nov-7 MarS: Ivan Repusic; R: Guy Joosten
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-19 DiċS: Titus Engel; R: Peter Beauvais
Tannhäuser (Wagner) 21 Diċ-17 JanS: Bertrand de Billy; R: Harry Kupfer
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 Diċ-1 JanS: Alfred Eschwé; R: Gilbert Deflo
La cenerentola (Rossini) 6-18 JanS: Giacomo Sagripanti; R: Renaud Doucet
Das schlaue Füchslein (Janáček) 23-30 JanS: Tomas Netopil; R: Johannes Erath
La fanciulla del West (Puccini) 1-21 FrarS: Carlo Montanaro; R: Vincent Boussard
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-12 FrarS: Stefan Soltesz; R: Johannes Schaaf
Elektra (Strauss) 14-24 FrarS: Simone Young; R: August Everding
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22 Frar-3 MarS: Simone Young; R: Nikolaus Lehnhoff
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Frar-8 MarS: Joana Mallwitz; R: Jean-Pierre Ponnelle
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14-26 MarS: Henrik Nánási; R: Sandra Leupold
Die tote Stadt (Korngold) 22 Mar-11 AprS: Simone Young; R: Karoline Gruber
Pelléas et Mélisande (Debussy) 6-18 AprS: Simone Young
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14-25 AprS: Kristiina Poska; R: Johannes Schaaf
Un ballo in maschera (Verdi) 22 Mej-2 ĠunS: Asher Fisch; R: Alexander Schulin
Simon Boccanegra (Verdi) 7-21 ĠunS: Simone Young; R: Claus Guth
Madama Butterfly (Puccini) 9-24 ĠunS: Kirill Karabits; R: Vincent Boussard
In the Locked Room (Watkins,H) 4-12 LulS: Daniel Carter; R: Petra Müller
Persona (Langemann) 4-12 LulS: Daniel Carter; R: Petra Müller
Hannover, Niedersächsische Staatstheater  / 
L'opera seria (Gassmann) 24 Aww-8 SetS: Mark Rohde; R: Michiel Dijkema
Ein Maskenball (Verdi) 14 Set-13 ĠunS: Mark Rohde; R: Olivier Tambosi
Rigoletto (Verdi) 17 Set-8 NovS: Benjamin Reiners; R: Karsten Wiegand
Carmen (Bizet) 29 Set-14 DiċS: Anja Bihlmaier; R: Monique Wagemakers
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 13 Ott-19 LulS: Karen Kamensek; R: Olivier Tambosi
Street Scene (Weill) 30 Ott-5 FrarS: Benjamin Reiners; R: Bernd Mottl
La bohème (Puccini) 17 Nov-5 JanS: Benjamin Reiners; R: Chris Alexander
Kiss me, Kate (Porter) 27 Nov-25 JanS: Benjamin Reiners; R: Bernd Mottl
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-28 DiċS: Anja Bihlmaier; R: Steffen Tiggele(original), Charles Ebert(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 10 Jan-5 AprS: Karen Kamensek; R: Philipp Himmelmann
Cavalleria rusticana (Mascagni) 10 Jan-5 AprS: Karen Kamensek; R: Philipp Himmelmann
Così fan tutte (Mozart) 15 Jan-6 AprS: Siegmund Weinmeister; R: Alexander Charim
Don Carlos (Verdi) 24 Jan-9 FrarS: Mark Rohde; R: Christof Nel
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Frar-10 AprS: Anja Bihlmaier; R: Elisabeth Stöppler
La traviata (Verdi) 2 Mar-8 AprS: Benjamin Reiners; R: Benedikt von Peter
Die Schöne und das Tier (Grétry) 13 Mar-19 ĠunS: Anja Bihlmaier; R: Zuzana Masaryk
Ein Sommernachtstraum (Britten) 29 Mar-3 LulS: Karen Kamensek; R: Michiel Dijkema
My Fair Lady (Loewe) 24 Apr-18 MejS: Siegmund Weinmeister; R: Bernd Mottl
Kannst du pfeifen, Johanna? (Kampe) 14 Mej-2 LulS: Kaling Khouw; R: Markus Michael Tschubert
Don Giovanni (Mozart) 17 Mej-25 LulS: Benjamin Reiners; R: Benedikt von Peter
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 30 Mej-13 LulS: Anja Bihlmaier; R: Ingo Kerkhof
Castor et Pollux (Rameau) 28 Ġun-22 LulS: Howard Arman; R: Alexander Charim
Madama Butterfly (Puccini) 6-23 LulS: Mark Rohde; R: Peter Brenner
Heidelberg, Theater der Stadt Heidelberg  / 
Tosca (Puccini) 14 Set-16 FrarS: Yordan Kamdzhalov / Dietger Holm / Gad Kadosh; R: Andrea Schwalbach
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 24 Set-13 OttS: Róbert Farkas; R: Nadja Loschky
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Ott-25 JanS: Gad Kadosh; R: Antoine Uitdehaag
Iphigenie auf Tauris (Traetta) 15 Diċ-13 FrarS: Wolfgang Katschner; R: Rudolf Frey
Un ballo in maschera (Verdi) 23 Jan-13 LulS: Dietger Holm / Gad Kadosh; R: Yona Kim
Rumor (Jost) 21 Mar-18 MejS: Yordan Kamdzhalov; R: Lorenzo Fioroni
Così fan tutte (Mozart) 10 Mej-2 LulS: Yordan Kamdzhalov; R: Nadja Loschky
Akhnaten (Glass) 6 Ġun-6 LulS: Dietger Holm / Róbert Farkas; R: Nanine Linning
My Fair Lady (Loewe) 5 Lul-1 AwwS: Dietger Holm; R: Andrea Schwalbach
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 6 Ott-10 NovS: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Hello, Dolly! (Herman) 19 Nov-6 FrarS: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Otello (Verdi) 3 Apr-12 LulS: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Hellerau, KunstForumHellerau  / 
Weiße Rose (concert) (Zimmermann,U) 5 OttS: Dominik Beykirch
Hildesheim, Theater für Niedersachsen  / 
Falstaff (Verdi) 21 Set-14 MarS: Werner Seitzer; R: Ansgar Weigner
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1 Ott-31 DiċS: Achim Falkenhausen; R: Wolfgang Quetes
Der fliegende Holländer (Wagner) 3 Ott-29 JanS: Werner Seitzer; R: Karsten Barthold
Noah und die Flut (Britten) 19 Ott-23 NovS: Achim Falkenhausen; R: Sascha Mink
Peter Grimes (Britten) 9 Nov-19 AprS: Leif Klinkhardt; R: Frank Van Laecke
Iphigenia in Aulis (concert) (Gluck) 25-26 JanS: Werner Seitzer
La cage aux folles (Herman) 15 Frar-20 LulS: Leif Klinkhardt; R: Katja Buhl
Der Zarewitsch (Lehár) 22 Mar-11 LulS: Daniel Stratievsky; R: Klaus-Dieter Köhler
Fidelio (Beethoven) 17 Mej-13 LulS: Werner Seitzer; R: Guillermo Amaya
Hof, Theater Hof  / 
Aida (Verdi) 20 Set-25 DiċS: Arn Goerke; R: Klaus Kusenberg
La cage aux folles (Herman) 25 Ott-16 MarS: Ivo Hentschel; R: Reinhardt Friese
Frau Luna (Lincke) 20 Diċ-25 MejS: Roland Vieweg; R: Karsten Jesgarz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 14 Mar-16 LulS: Ivo Hentschel; R: Peter Kupke
Fräulein Julie (Bibalo) 27 Apr-21 ĠunS: Roland Vieweg; R: Uwe Drechsel
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 Ġun-19 LulS: Arn Goerke; R: François De Carpentries
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Regina (Lortzing) 21 Set-27 DiċS: Uwe Sandner; R: Hansgünther Heyme
Aida (John,E) 29 Set-19 AprS: Markus Bieringer; R: Johannes Reitmeier
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 26 Ott-25 MejS: Rodrigo Tomillo; R: Reto Lang
Da kommt noch wer (Vaage) 2 Nov-25 JanS: Markus Bieringer; R: Bruno Berger-Gorski
Ein Mond aus kochender Milch (Kerger) 2 Nov-25 JanS: Markus Bieringer; R: Bruno Berger-Gorski
Viva la Mamma (Donizetti) 21 Diċ-13 ĠunS: Rodrigo Tomillo; R: Anatol Preissler
Iphigenia in Aulis (Gluck) 22 Frar-3 MejS: Markus Bieringer; R: Benjamin Schad
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 6 Apr-4 LulS: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
Manon Lescaut (Puccini) 17 Mej-10 LulS: Uwe Sandner; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 14 Ġun-13 LulS: Markus Bieringer; R: Cusch Jung
Karlsruhe, Badisches Staatstheater  / 
Peter Grimes (Britten) 15 Set-30 NovS: Justin Brown; R: Christopher Alden
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 21 Set-17 JanS: Johannes Willig; R: Pavel Fieber
Die Regimentstochter (Donizetti) 3 Ott-27 NovS: Justus Thorau; R: Aurelia Eggers
Ein Maskenball (Verdi) 12 Ott-27 ĠunS: Johannes Willig / Christoph Gedschold; R: Aron Stiehl
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 Ott-10 JanS: Christoph Gedschold; R: Achim Thorwald
Rigoletto (Verdi) 3 Nov-9 MarS: Johannes Willig; R: Jim Lucassen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-28 DiċS: Ulrich Wagner; R: Achim Thorwald
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Diċ-5 LulS: Justin Brown; R: Lorenzo Fioroni
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Jan-28 ĠunS: Christoph Gedschold; R: Ulrich Peters
Doctor Atomic (Adams) 25 Jan-25 MejS: Johannes Willig; R: Yuval Sharon
Tannhäuser (Wagner) 9 Frar-20 AprS: Justin Brown; R: Aron Stiehl
Riccardo Primo (Handel) 21-27 FrarS: Michael Hofstetter; R: Benjamin Lazar
Wo die wilden Kerle wohnen (Knussen) 23 Frar-23 AprS: Christoph Gedschold; R: Annette Weber
Rinaldo (Handel) 1 MarS: Wolfgang Katschner
Die Passagierin (Weinberg) 21 Mar-16 MejS: Christoph Gedschold; R: Holger Müller-Brandes
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 27 Apr-12 LulS: Justin Brown; R: Tobias Kratzer
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 14 Ġun-22 LulS: Christoph Gedschold; R: Tobias Heyder
Die Nachtigall (Stravinsky) 14 Ġun-22 LulS: Christoph Gedschold; R: Tim Plegge
Boris Godunow (Musorgsky) 19-26 LulS: Justin Brown; R: David Hermann
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
Tosca (Puccini) 21 Set-19 AprS: Yoel Gamzou / Patrik Ringborg; R: Adriana Altaras
La bohème (Puccini) 27 Set-31 JanS: Alexander Hannemann / Thomas Rimes; R: Philipp Kochheim
The Turn of the Screw (Britten) 4-27 OttS: Alexander Hannemann; R: Paul Esterházy
Samson und Dalila (concert) (Saint-Saëns) 12 Ott-17 NovS: Yoel Gamzou
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-11 LulS: Patrik Ringborg / Yoel Gamzou / Alexander Hannemann; R: Volker Schmalöer
Saul (Handel) 14 Diċ-27 MarS: Jörg Halubek; R: Katharina Thoma
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 Diċ-4 JanS: Patrik Ringborg; R: Elmar Gehlen
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 1 Frar-13 LulS: Marco Zeiser Celesti; R: Patrick Schlösser
Die Zauberflöte (Mozart) 7 Frar-4 MejS: Alexander Hannemann / Xin Tan; R: Katharina Thoma
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 1 Mar-5 ĠunS: Alexander Hannemann; R: Stephan Müller
La Voix humaine (Poulenc) 1 Mar-5 ĠunS: Alexander Hannemann; R: Stephan Müller
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 24 Mej-28 ĠunS: Patrik Ringborg; R: Michael Schulz
Rigoletto (Verdi) 5-12 LulS: Yoel Gamzou; R: Sonja Trebes
Der Diktator (Krenek) 11-24 LulS: Alexander Hannemann; R: Lisa Marie Küssner
Genevieve de Brabant (Satie) 11 LulS: Alexander Hannemann; R: Lisa Marie Küssner
Der Rosenkavalier (Strauss) 11 OttS: Patrik Ringborg; R: Lorenzo Fioroni
Rigoletto (Verdi) 24 OttS: Yoel Gamzou; R: Sonja Trebes
The Sound of Music (Rodgers) 1 NovS: Alexander Hannemann; R: Philipp Kochheim
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 NovS: Alexander Hannemann; R: Elmar Gehlen
Iphigenie en Tauride (Gluck) 20 DiċS: Jörg Halubek; R: Hoffmann, Reinhild
Die Zauberflöte (Mozart) 9 JanS: Patrik Ringborg; R: Thoma Katharina
La clemenza di Tito (Mozart) 30 JanS: Alexander Hannemann; R: Schütz Johannes
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 FrarS: Yoel Gamzou; R: Adriana Altaras
Turandot (Puccini) 28 MarS: Patrik Ringborg; R: Markus Dietz
Un re in ascolto (Berio) 23 MejS: Alexander Hannemann; R: Esterhazy Paul
Der Mond (Orff) 3 LulS: Alexander Hannemann; R: Espen Fegran
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4 LulS: Patrik Ringborg; R: Lisa Marie Küssner
Kiel, Theater Kiel  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Set-29 DiċS: Michael Nündel; R: Jörg Diekneite
La traviata (Verdi) 14 Set-27 DiċS: Leo Siberski; R: Uwe Schwarz
Jenůfa (Janáček) 28 Set-3 MejS: Leo Siberski; R: Arila Siegert
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 9 Nov-15 MejS: Michael Nündel / Moritz Caffier; R: Michiel Dijkema
Madama Butterfly (Puccini) 14 Diċ-18 MejS: Leo Siberski; R: Matthias von Stegmann
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Diċ-26 JanS: Michael Nündel; R: Daniel Karasek
Tristan und Isolde (Wagner) 25 Jan-13 ĠunS: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 15 Mar-29 ĠunS: Leo Siberski; R: Adriana Altaras
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 Mej-28 ĠunS: Georg Fritzsch; R: Roman Hovenbitzer
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 29 Mej-17 ĠunS: Leo Siberski
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
Der Freischütz (Weber) 21 Set-20 FrarS: Enrico Delamboye; R: Philipp Kochheim
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-27 ĠunS: Enrico Delamboye; R: Cordula Däuper
Die Zauberflöte (Mozart) 5-29 DiċS: Enrico Delamboye; R: Cordula Däuper(original), Inga Schulte(revival)
Die verkaufte Braut (Smetana) 18 Jan-26 MejS: Joseph Bousso; R: Thomas Münstermann
Abu Hassan (Weber) 8 Mar-10 MejS: Karsten Huschke; R: Doris Schumacher
Salome (Strauss) 22 Mar-29 ĠunS: Enrico Delamboye / Joseph Bousso; R: Markus Dietze
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Mej-6 LulS: Leslie Suganandarajah; R: Beate Baron
Köln, Oper Köln  / 
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 14 Set-26 NovS: Rainer Mühlbach; R: Eike Ecker
Tosca (Puccini) 15-28 SetS: Markus Stenz; R: Thilo Reinhardt
Wozzeck (Berg) 29 Set-12 OttS: Markus Stenz; R: Ingo Kerkhof
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 20 Ott-3 NovS: Marc Piollet; R: Dietrich W Hilsdorf
Alcina (Handel) 26 Ott-31 NovS: Konrad Junghänel; R: Ingo Kerkhof
Rigoletto (Verdi) 24 Nov-1 DiċS: Gerrit Prießnitz; R: Katharina Thalbach
Musik (Langemann) 7-22 DiċS: Walter Kobéra; R: Helene Hegemann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15-26 DiċS: Markus Stenz; R: Jürgen Rose
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 29 Diċ-4 JanS: Gerrit Prießnitz
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 17-31 JanS: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
La forza del destino (Verdi) 18-26 JanS: Will Humburg; R: Olivier Py
L'Artaserse (concert) (Vinci) 9 MarS: Diego Fasolis
Schneewittchen (Lange) 13-27 MarS: Rainer Mühlbach; R: Elena Tzavara
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 16-23 MarS: Claude Schnitzler; R: Tilman Knabe
Jakob Lenz (Rihm) 22 Mar-13 AprS: Alejo Perez; R: Beatrice Lachaussée
Winterreise (Schubert) 4 Apr
Der Freischütz (Weber) 12-27 AprS: Markus Stenz; R: Viesturs Kairišs
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 26 Apr-11 ĠunS: Rainer Mühlbach; R: Pia Maria Gehle
Tamerlano (concert) (Handel) 4 MejS: Maxim Emelyanichev
Otello (Verdi) 18 Mej-1 ĠunS: Will Humburg; R: Johannes Schaaf
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Ġun-6 LulS: Andreas Schüller; R: Bernd Mottl
Les Enfants Terribles (Glass) 25 ĠunS: Rainer Mühlbach; R: Anna Horn
Madama Butterfly (Puccini) 4-14 SetS: Claude Schnitzler; R: Patrick Kinmonth
Così fan tutte (Mozart) 28 Set-12 OttS: Julia Jones; R: Tatjana Gürbaca
Leucippo (Hasse) 2-11 OttS: Gianluca Capuano; R: Tatjana Gürbaca
Jolanthe (concert) (Tchaikovsky,P) 17-19 OttS: Dmitrij Kitajenko
Solaris (Glanert) 2-16 NovS: Lothar Zagrosek; R: Patrick Kinmonth
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 22 Nov-21 DiċS: Rainer Mühlbach; R: Eike Ecker
Die Zauberflöte (Mozart) 6-26 DiċS: Will Humburg; R: Mariame Clément
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 7-13 DiċS: Markus Poschner
Die lustige Witwe (concert) (Lehár) 31 Diċ-4 JanS: Marc Piollet
Die Nachtigall (Stravinsky) 10 Jan-8 MarS: Rainer Mühlbach; R: Beka Savic
Der Freischütz (Weber) 27 Frar-8 MarS: Andreas Schüller; R: Viestur Kairish
Vom Fischer und seiner Frau (Hoffmann,I) 21-31 MarS: Marco Medved; R: Elena Tzavara
The Turn of the Screw (Britten) 22 Mar-5 AprS: Gerrit Prießnitz; R: Benjamin Schad
Ich wandte mich (Zimmermann,B) 27 Mar-6 AprS: Gabriel Feltz; R: Markus Bothe
Il prigioniero (Dallapiccola) 27 Mar-6 AprS: Gabriel Feltz; R: Markus Bothe
Arabella (Strauss) 25 Apr-10 MejS: Stefan Soltesz; R: Renaud Doucet
La clemenza di Tito (Mozart) 9-24 MejS: Christoph Spering; R: Uwe Eric Laufenberg
Das Lied der Frauen vom Fluss (Various) 16 Mej-7 ĠunR: Carlus Padrissa
Carmen (Bizet) 23 Mej-3 ĠunS: Claude Schnitzler; R: Christof Loy
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 30 Mej-16 ĠunS: Rainer Mühlbach; R: Béatrice Lachaussée
Otello (Verdi) 14-27 ĠunS: Will Humburg; R: Johannes Schaaf(original), Eike Ecker(revival)
Krefeld, Theater Krefeld  / 
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 Ott-29 DiċS: Alexander Steinitz; R: Jakob Peters-Messer
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 13 Ott-11 MarS: Alexander Steinitz; R: Andreas Baesler
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Nov-18 JanS: Andreas Fellner; R: Reinhardt Friese
Manon (Massenet) 1 Mar-3 LulS: Mihkel Kütson; R: François De Carpentries
Don Giovanni (Mozart) 10 Mej-5 LulS: Alexander Steinitz; R: Kobie van Rensburg
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Das Rheingold (Wagner) 22 Set-10 NovS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Das Liebesverbot (Wagner) 29 Set-28 MejS: Matthias Foremny / Jeremy Carnall; R: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 5 Ott-20 FrarS: Roland Seiffarth; R: Franziska Severin
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Ott-15 MarS: Jeremy Carnall; R: Ralf Nürnberger
Rigoletto (Verdi) 10 Ott-21 MarS: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
Nabucco (Verdi) 18 Ott-22 MarS: Anthony Bramall; R: Dietrich W Hilsdorf
Tosca (Puccini) 19 Ott-3 MejS: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Dornröschen (Humperdinck) 26 Ott-28 FrarS: Anthony Bramall
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 29 Ott-16 MejS: Margherita Colombo; R: Gundula Nowack
Frau Luna (Lincke) 31 Ott-31 DiċS: Stefan Diederich / Christoph-Johannes Eichhorn; R: Dominik Wilgenbus
La traviata (Verdi) 2 Nov-29 MejS: NN; R: Andreas Homoki
Der Wildschütz (Lortzing) 9 Nov-2 FrarS: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 14 Nov-18 JanS: Stefan Diederich; R: Cusch Jung
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Nov-4 AprS: Roland Seiffarth; R: Volker Vogel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-27 DiċS: Ulf Schirmer; R: Birgit Eckenweber
Die Walküre (Wagner) 7 Diċ-11 JanS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Pinocchio (Valtinoni) 11 Diċ-8 MejR: Gundula Nowack
La bohème (Puccini) 20 Diċ-1 JanS: Matthias Foremny; R: Peter Konwitschny
Elektra (Strauss) 12 Jan-31 MejS: Ulf Schirmer; R: Peter Konwitschny
Der Ring für Kinder (Wagner) 8 Frar-22 ĠunS: Stefan Diederich; R: Jasmin Solfaghari
Don Pasquale (Donizetti) 8 Frar-11 MejS: Anthony Bramall; R: Lindy Hume
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 Frar-8 ĠunS: Ulf Schirmer; R: Alfred Kirchner(original), Gundula Nowack(revival)
My Fair Lady (Loewe) 19 Frar-17 ĠunS: Stefan Diederich / Frank-Michael Erben; R: Karl Zugowski
Manon Lescaut (Puccini) 22 Frar-10 MejS: Anthony Bramall; R: Giancarlo Del Monaco
Der Graf von Monte Christo (Wildhorn) 27 Frar-29 MejS: Stefan Diederich; R: Cusch Jung
Requiem (Mozart) 8 Mar-22 ĠunS: Jeremy Carnall
Die lustige Witwe (Lehár) 22 Mar-13 LulS: Stefan Diederich / Georg Fritzsch; R: Volker Vogel
Parsifal (Wagner) 30 Mar-18 AprS: Ulf Schirmer / Anthony Bramall; R: Roland Aeschlimann
The Rake's Progress (Stravinsky) 6 Apr-18 MejS: Anthony Bramall; R: Damiano Michieletto
Die Feen (Wagner) 20 Apr-27 ĠunS: Matthias Foremny; R: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 10 Mej-8 LulS: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Der Waffenschmied (Lortzing) 24 Mej-15 ĠunS: Stefan Diederich; R: Stefan Petraschewsky
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 14-28 ĠunS: Ulf Schirmer; R: Balázs Kovalik
Messa da Requiem (Verdi) 29 ĠunS: Anthony Bramall
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 14 SetS: Margherita Colombo; R: Gundula Nowack
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-28 DiċS: NN; R: Volker Vogel
Nabucco (Verdi) 21 Set-5 AprS: Anthony Bramall; R: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 27 Set-22 FrarS: Stefan Diederich; R: Volker Vogel
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 3 Ott-23 NovS: Ulf Schirmer; R: Balázs Kovalik
Tosca (Puccini) 4 Ott-3 MejS: Anthony Bramall / Matthias Foremny; R: Michiel Dijkema
Faust (Gounod) 11 Ott-4 ĠunS: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Ott-19 AprS: Ulf Schirmer / Jeremy Carnall; R: Ralf Nürnberger
Im weißen Rößl (Benatzky) 25 Ott-5 AprS: NN; R: Volker Vogel
Der Ring für Kinder (Wagner) 31 Ott-13 MarS: Stefan Diederich; R: Jasmin Solfaghari
Don Pasquale (Donizetti) 1 Nov-10 MejS: Anthony Bramall; R: Lindy Hume
My Fair Lady (Loewe) 7 Nov-10 LulS: NN; R: Karl Zugowski
Aladdin und die Wunderlampe (Rota) 8 Nov-1 FrarS: Johannes Pell; R: Jasmin Solfaghari
The Rake's Progress (Stravinsky) 14 Nov-8 MejS: Anthony Bramall / Jeremy Carnall; R: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 22 Nov-31 JanS: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
La traviata (Verdi) 5 Diċ-4 AprS: Jeremy Carnall; R: Andreas Homoki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10-17 DiċS: Ulf Schirmer; R: Birgit Eckenweber
La bohème (Puccini) 19 Diċ-27 FrarS: Ulf Schirmer / Jeremy Carnall; R: Peter Konwitschny
Das Rheingold (Wagner) 11 Jan-28 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Die Walküre (Wagner) 18 Jan-29 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Manon Lescaut (Puccini) 24 Jan-24 AprS: Anthony Bramall; R: Giancarlo Del Monaco
Das Liebesverbot (Wagner) 28 Frar-23 MejS: Jeremy Carnall; R: Aron Stiehl
Madama Butterfly (Puccini) 14 Mar-23 ĠunS: Anthony Bramall; R: Aron Stiehl
Parsifal (Wagner) 3 Apr-22 MejS: Ulf Schirmer; R: Roland Aeschlimann
Siegfried (Wagner) 12 Apr-30 MejS: Ulf Schirmer; R: Rosamund Gilmore
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 18 Apr-8 LulS: Stefan Diederich; R: Franziska Severin
The Canterville Ghost (Getty) 9 Mej-26 ĠunS: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Mej-26 ĠunS: Matthias Foremny; R: Anthony Pilavachi
Zar und Zimmermann (Lortzing) 29 Mej-3 LulS: Stefan Diederich; R: Dominik Wilgenbus
Tannhäuser (Wagner) 31 Mej-7 ĠunS: Matthias Foremny
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 13 Ġun-12 LulS: NN; R: Günter Lohse
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
Serse (Handel) 21 SetS: Wolfgang Katschner; R: André Bücker
La clemenza di Tito (concert) (Gluck) 3 NovS: Werner Ehrhardt
La Dirindina (Scarlatti,D) 25-26 AprS: Werner Ehrhardt; R: Kay Link
La serva padrona (Pergolesi) 25-26 AprS: Werner Ehrhardt; R: Kay Link
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 24 MejR: Jakop Ahlbom
Lubeck, Theater Lübeck  / 
Der Mann von La Mancha (Leigh) 23 Aww-19 AprS: Ludwig Pflanz; R: Pascale-Sabine Chevroton
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13 Set-21 NovS: Andreas Wolf; R: Rosetta Cucchi
Siegfried für Kinder (Wagner) 22 Set-25 FrarS: Carl Augustin; R: Sascha Mink
Tristan und Isolde (Wagner) 6 Ott-11 MejS: Roman Brogli-Sacher; R: Anthony Pilavachi
Thaïs (Massenet) 18 Ott-9 FrarS: Andreas Wolf; R: Marc Adam
Don Carlos (Verdi) 8 Nov-22 MarS: Ryusuke Numajiri; R: Sandra Leupold
Rigoletto für Jugendliche (Verdi) 9 Nov-18 FrarS: Carl Augustin; R: Sascha Mink
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 Diċ-6 FrarS: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 Diċ-5 JanS: Ludwig Pflanz; R: Herbert Adler
Der Wildschütz (Lortzing) 17 Jan-22 ĠunS: Andreas Wolf; R: Anthony Pilavachi
Armide (Gluck) 28 Frar-26 ĠunS: Christoph Spering; R: Michael Wallner
My Fair Lady (Loewe) 7 Mar-27 ĠunS: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Madama Butterfly (Puccini) 21 Mar-13 ĠunS: Ryusuke Numajiri; R: Jürgen Pöckel
Der Zwerg (Zemlinsky) 18 Apr-14 ĠunS: Ryusuke Numajiri; R: Bernd Reiner Krieger
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 18 Apr-14 ĠunS: Ryusuke Numajiri; R: Bernd Reiner Krieger
La cenerentola (Rossini) 30 Mej-28 ĠunS: Ryusuke Numajiri; R: Cordula Däuper
Venus in Africa (Antheil) 5-19 ĠunS: Andreas Wolf; R: Susanne Frey
The Brothers (Antheil) 5-19 ĠunS: Andreas Wolf; R: Susanne Frey
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Set-25 DiċS: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Zar und Zimmermann (Lortzing) 3 Ott-1 MarS: Nezih Seckin; R: Iris Ini Gerath
Werther (Massenet) 12 Diċ-22 FrarS: Thomas Dorsch; R: Friedrich von Mansberg
Max und Moritz (Hilsberg) 19 Jan-25 FrarS: Deborah Coombe; R: Nilufar K Münzing
Carmina Burana (Orff) 8 Mar-11 ĠunS: Thomas Dorsch / Joachim Vogelsänger / Henning Voss; R: Hajo Fouquet
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Ġun-6 LulS: Thomas Dorsch; R: Iris Ini Gerath
Rigoletto (Verdi) 20 Set-26 DiċS: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Ott-14 MarR: Iris Ini Gerath
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27 Nov-20 DiċR: Friedrich von Mansberg
Neues vom Tage (Hindemith) 7 Mar-5 ĠunS: Thomas Dorsch; R: Hajo Fouquet
Der gestiefelte Kater (Cui) 16 Apr-23 MejS: Deborah Coombe; R: Alvaro Schoeck
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 14 Set-12 JanS: Michael Balke; R: Karen Stone
Kiss me, Kate (Porter) 20 Set-26 JanS: Kimbo Ishii / Martin Wagner; R: Walter Sutcliffe
Don Giovanni (Mozart) 22 Set-20 OttS: Pawel Poplawski / Michael Balke; R: Oliver Knopik
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 OttS: Hermann Dukek; R: Lucas Simon
Macbeth (Verdi) 2 Nov-27 AprS: Kimbo Ishii; R: Volker Lösch
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 16 Nov-2 MarS: Michael Balke; R: Therese Schmidt
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Nov-14 DiċS: Michael Balke; R: Holger Pototzki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-30 DiċS: Michael Balke; R: Karen Stone
Sweeney Todd (Sondheim) 18 Diċ-30 MejS: David Levi / Hermann Dukek; R: Leonard Prinsloo
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25 Jan-31 MejS: Michael Balke / Pawel Poplawski; R: Christian von Götz
Der Rosenkavalier (Strauss) 22 Frar-10 MejS: Kimbo Ishii / Michael Balke; R: Olivia Fuchs
Otto (Handel) 15-22 MarS: Stephan Schultz; R: Arila Siegert
Die Geschichte vom Soldaten (Igor Strawinsky) 22 Mar-25 AprS: Kimbo Ishii / Hermann Dukek; R: Ulrich Schulz
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-23 MejS: Pawel Poplawski / Martin Wagner; R: Nico Rabenald
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Mefistofele (Boito) 6 Set-20 FrarS: Hermann Bäumer; R: Lorenzo Fioroni
Macbeth (Verdi) 19 Set-29 JanS: Hermann Bäumer; R: Tatjana Gürbaca
Rinaldo (Handel) 31 Ott-3 MejS: Hermann Bäumer; R: Tatjana Gürbaca
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 10 Nov-26 DiċS: Florian Csizmadia; R: Johannes Erath
La traviata (Verdi) 11 Jan-29 MejS: Florian Csizmadia; R: Vera Nemirova
Don Giovanni (Mozart) 22 Mar-25 MejS: Hermann Bäumer; R: Tilman Knabe
Lady in the Dark (Weill) 17-22 MejS: Florian Csizmadia; R: Matthias Fontheim
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
The Turn of the Screw (Britten) 20 Set-24 JanS: Joseph Trafton; R: Frank Hilbrich
Simon Boccanegra (Verdi) 25 Set-13 JanS: Alois Seidlmeier; R: David Mouchtar-Samorai
Madama Butterfly (Puccini) 2 Ott-15 FrarS: Joseph Trafton; R: Wolfgang Blum
Der Freischütz (Weber) 25 Ott-27 ĠunS: Alois Seidlmeier; R: Armin Holz
My Fair Lady (Loewe) 26 Ott-11 LulS: Christiaan Crans; R: Helmut Baumann, Jürg Burth
La scala di seta (Rossini) 7 Nov-28 LulS: Alois Seidlmeier; R: Lukas Hemleb
Carmina Burana (Orff) 22 Nov-6 ĠunS: Dan Ettinger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Nov-6 JanS: Alois Seidlmeier; R: Wolfgang Blum
La bohème (Puccini) 24 Nov-23 JanS: Dan Ettinger / Joseph Trafton; R: Friedrich Meyer-Oertel
Falstaff (Verdi) 14 Diċ-4 ĠunS: Dan Ettinger; R: Christof Nel
Don Carlos (Verdi) 29 Diċ-29 ĠunS: Joseph Trafton; R: Jens Daniel Herzog
Der Idiot (Weinberg) 12 Jan-20 AprS: Thomas Sanderling; R: Regula Gerber
Der Sturm (Purcell) 18 Jan-21 ĠunR: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Frar-2 LulS: Joseph Trafton; R: Joachim Schloemer
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 14 Frar-30 LulS: Dan Ettinger; R: Cordula Däuper
Elektra (Strauss) 14-27 MarS: Dan Ettinger; R: Ruth Berghaus
Tosca (Puccini) 28 Mar-17 ĠunS: Dan Ettinger; R: Renate Ackermann
Stiffelio (Verdi) 29 Mar-24 LulS: Alois Seidlmeier; R: Regula Gerber
La fanciulla del West (Puccini) 12 Apr-6 LulS: Alois Seidlmeier; R: Tilman Knabe
Parsifal (Wagner) 18 Apr-19 ĠunS: Alois Seidlmeier; R: Hans Schüler
Der Rosenkavalier (Strauss) 7 Mej-22 ĠunS: Alois Seidlmeier; R: Oliver Tambosi
Böse Geister (Hölszky) 31 Mej-29 LulR: Joachim Schlömer
La traviata (Verdi) 18 Ġun-21 LulS: Joseph Trafton; R: Achim Freyer
Opera anthology (Mozart) 13 Lul
Mitridate, re di Ponto (Mozart) 13+ LulS: Dennis Russell Davies; R: Nicolas Brieger
Carmen (Bizet) 26-31 LulS: Dan Ettinger / Joseph Trafton; R: Gabriele Rech
Meiningen, Das Meininger Theater  / 
I puritani (Bellini) 15 Set-9 MejS: Leo McFall; R: Bernd-Dieter Müller
Der Bettelstudent (Millöcker) 28 Set-6 LulS: Gregor Rot; R: Wolfgang Quetes
Rigoletto (Verdi) 18 Ott-29 ĠunS: Philippe Bach; R: Ansgar Haag
Requiem (Verdi) 26 OttS: Leo McFall
Tristan und Isolde (Wagner) 1 Nov-9 JanS: Philippe Bach; R: Gerd Heinz
Anya 17 (Gorb) 28 Nov-8 FrarS: Leo McFall; R: Mareike Zimmermann
Der Zarewitsch (Lehár) 24 Jan-7 ĠunS: Gregor Rot; R: Lars Wernecke
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Frar-17 LulS: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 Apr-16 LulS: Philippe Bach; R: Rudolf Frey
Der Bajazzo (Leoncavallo) 20 Ġun-5 LulS: Leo McFall; R: Gerd Heinz
Gianni Schicchi (Puccini) 20 Ġun-5 LulS: Leo McFall; R: Gerd Heinz
Mönchengladbach, Theater Mönchengladbach  / 
Stiffelio (Verdi) 28 Set-7 MarS: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 20 Ott-28 DiċS: Mihkel Kütson; R: Matthias Oldag
My Fair Lady (Loewe) 17 Nov-30 MarS: Andreas Fellner; R: Roland Hüve
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 13 Jan-24 AprS: Mihkel Kütson; R: Helen Malkowsky
Das Land des Lächelns (Lehár) 13 Apr-6 LulS: Alexander Steinitz; R: Jakob Peters-Messer
München, Bayerische Staatsoper  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Set-24 MejS: Carlo Montanaro; R: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 22-29 SetS: Louis Langrée; R: Stephan Kimmig
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Set-11 OttS: Ivor Bolton / Dan Ettinger; R: Dieter Dorn
Wozzeck (Berg) 3-9 OttS: Lothar Koenigs; R: Andreas Kriegenburg
Rigoletto (Verdi) 12 Ott-9 MejS: Stefano Ranzani; R: Árpád Schilling
Der Zwerg (Zemlinsky) 20-27 OttS: Martyn Brabbins; R: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 20-27 OttS: Martyn Brabbins; R: Grzegorz Jarzyna
Così fan tutte (Mozart) 28 Ott-3 NovS: Mark Wigglesworth; R: Dieter Dorn
Rusalka (Dvořák,A) 29 Ott-8 NovS: Tomáš Hanus; R: Martin Kušej
Il trovatore (Verdi) 9-20 NovS: Paolo Carignani; R: Olivier Py
Die Zauberflöte (Mozart) 14-27 NovS: Ivor Bolton; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 21 Nov-7 DiċS: Kirill Petrenko; R: Krzysztof Warlikowski
Tosca (Puccini) 6-13 DiċS: Kirill Petrenko; R: Luc Bondy
La bohème (Puccini) 15 Diċ-10 MejS: Asher Fisch / Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-29 DiċS: Tomáš Hanus; R: Richard Jones
La forza del destino (Verdi) 22 Diċ-11 JanS: Asher Fisch; R: Martin Kušej
La traviata (Verdi) 31 Diċ-25 AprS: Dan Ettinger / Paolo Carignani / Pietro Rizzo; R: Günter Krämer
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4-10 JanS: Kirill Petrenko; R: Krzysztof Warlikowski
La Calisto (Cavalli) 12-21 JanS: Ivor Bolton; R: David Alden
Der fliegende Holländer (Wagner) 17-23 JanS: Gabriel Feltz; R: Peter Konwitschny
Babylon (Widmann) 25-31 JanS: Kent Nagano; R: Carlus Padrissa
Turandot (Puccini) 30 Jan-5 FrarS: Asher Fisch; R: Carlus Padrissa
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 8-14 FrarS: Constantin Trinks; R: Richard Jones
La clemenza di Tito (Mozart) 10-26 FrarS: Kirill Petrenko; R: Jan Bosse
Il turco in Italia (Rossini) 13-24 FrarS: Maurizio Benini; R: Christof Loy
Der Rosenkavalier (Strauss) 2-18 MarS: Kirill Petrenko / NN; R: Jürgen Rose, Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 4-12 MarS: Riccardo Frizza; R: Jean-Pierre Ponnelle
Madama Butterfly (Puccini) 11-19 MarS: Keri-Lynn Wilson; R: Wolf Busse
Boris Godunow (Musorgsky) 16-31 MarS: Kirill Petrenko; R: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 22 Mar-2 AprS: Asher Fisch; R: William Friedkin
Carmen (Bizet) 27 Mar-3 AprS: Carlo Montanaro; R: Lina Wertmüller
Simon Boccanegra (Verdi) 14-24 AprS: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
Parsifal (Wagner) 16-20 AprS: Asher Fisch; R: Peter Konwitschny
Ariadne auf Naxos (Strauss) 16-22 MejS: Asher Fisch; R: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Mej-7 ĠunS: Antonello Allemandi; R: Ferruccio Soleri
Die Soldaten (Zimmermann,B) 25 Mej-6 ĠunS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Capuleti e Montecchi (Bellini) 11-18 ĠunS: Riccardo Frizza; R: Vincent Boussard
Tosca (Puccini) 20-27 SetS: Asher Fisch; R: Luc Bondy
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 21 SetS: Constantin Trinks; R: Martin Duncan
Die schweigsame Frau (Strauss) 25 Set-11 OttS: Pedro Halffter; R: Barrie Kosky
Simon Boccanegra (Verdi) 3-10 OttS: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
La clemenza di Tito (Mozart) 14-23 OttS: Oksana Lyniv; R: Jan Bosse
Die Sache Makropulos (Janáček) 19 Ott-1 NovS: Tomáš Hanus; R: Árpád Schilling
Die Soldaten (Zimmermann,B) 31 Ott-4 NovS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Rigoletto (Verdi) 8-14 NovS: Stefano Ranzani; R: Árpád Schilling
Mirandolina (Martinů) 8 Nov-2 DiċS: NN; R: Christian Stückl
Nabucco (Verdi) 13-21 NovS: Paolo Carignani; R: Yannis Kokkos
Manon Lescaut (Puccini) 15 Nov-7 DiċS: Alain Altinoglu; R: Hans Neuenfels
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Nov-4 JanS: Tomáš Hanus; R: Richard Jones
Il turco in Italia (Rossini) 28 Nov-5 DiċS: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Die Zauberflöte (Mozart) 6-20 DiċS: Dan Ettinger / Asher Fisch; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 8-17 DiċS: Ivor Bolton; R: Dieter Dorn
Carmen (Bizet) 19-26 DiċS: Omer Meir Wellber; R: Lina Wertmüller
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20-27 DiċS: Kirill Petrenko; R: Krzysztof Warlikowski
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 Diċ-15 AprS: Asher Fisch; R: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 10-16 JanS: Constantinos Carydis; R: Stephan Kimmig
Guillaume Tell (Rossini) 18-25 JanS: Dan Ettinger; R: Antú Romero Nunes, Johannes Hofmann
La bohème (Puccini) 23-31 JanS: Dan Ettinger; R: Otto Schenk
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26 Jan-11 FrarS: Kirill Petrenko; R: Barbara Wysocka
Il trovatore (Verdi) 30 Jan-10 FrarS: Paolo Carignani; R: Olivier Py
Falstaff (Verdi) 12-19 FrarS: Asher Fisch; R: Eike Gramss
Così fan tutte (Mozart) 16-22 FrarS: Jérémie Rhorer; R: Dieter Dorn
Das Rheingold (Wagner) 20 Frar-22 MarS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Madama Butterfly (Puccini) 21-26 FrarS: Stefano Ranzani; R: Wolf Busse
Die Walküre (Wagner) 28 Frar-23 MarS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
La cenerentola (Rossini) 1 Mar-26 AprS: Antonello Allemandi; R: Jean-Pierre Ponnelle
Siegfried (Wagner) 8-26 MarS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Götterdämmerung (Wagner) 20 Mar-5 AprS: Kirill Petrenko; R: Andreas Kriegenburg
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 28 Mar-4 AprS: Constantin Trinks; R: Richard Jones
Roberto Devereux (Donizetti) 7 AprS: Friedrich Haider; R: Christof Loy
Le comte Ory (Rossini) 17 Apr-21 Ġun
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 2-13 MejS: Dan Ettinger; R: Krzysztof Warlikowski
La forza del destino (Verdi) 4-10 MejS: Asher Fisch; R: Martin Kušej
Elektra (Strauss) 14-21 MejS: Asher Fisch; R: Herbert Wernicke
La traviata (Verdi) 24 Mej-4 ĠunS: Oksana Lyniv; R: Günter Krämer
Lulu (Berg) 25 Mej-10 ĠunS: Kirill Petrenko; R: Dmitri Tcherniakov
Pinocchio (Valtinoni) 5-11 ĠunS: Stellario Fagone; R: Axel Ranisch
Norma (Bellini) 13-29 ĠunS: Paolo Carignani; R: Jürgen Rose
München, Staatstheater am Gärtnerplatz  / 
Der Mann von La Mancha (Leigh) 2-19 OttS: Andreas Kowalewitz; R: Josef E Köpplinger, Nicole Claudia Weber
Semele (Handel) 24 Ott-7 NovS: Marco Comin; R: Karoline Gruber
Brundibár (Krása) 27-28 NovS: Andreas Kowalewitz; R: Magdalena Schnitzler
Der Flaschengeist (Hiller,W) 23 Jan-28 FrarS: Michael Brandstätter; R: Nicole Claudia Weber
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Jan-5 MarS: Marco Comin; R: Stephanie Mohr
Yolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 15-20 FrarS: Marco Comin
Don Pasquale (Donizetti) 29 Mar-12 AprS: Michael Brandstätter; R: Brigitte Fassbaender
Aida (Verdi) 18-29 ĠunS: Marco Comin; R: Torsten Fischer
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 19-30 LulS: Michael Brandstätter; R: Josef E Köpplinger
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 17-23 Set
Peter Grimes (Britten) 21 Ott-2 NovS: Marco Comin; R: Balázs Kovalik
Aida (Verdi) 8-12 Nov
Wiener Blut (Strauss,J) 26 Nov-18 DiċS: Michael Brandstätter; R: Nicole Claudia Weber
Le Petit Faust (Hervé) 16-23 MejS: Michael Brandstätter; R: Rudolf Frey
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Mej-7 Ġun
Così fan tutte (Mozart) 13-27 ĠunS: Michael Brandstätter; R: Olivier Tambosi
Münster, Theater Münster  / 
Der Troubadour (Verdi) 5 Ott-20 AprS: Fabrizio Ventura; R: Georg Rootering
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Nov-13 ĠunS: Fabrizio Ventura; R: Kobie van Rensburg
Benvenuto Cellini (Berlioz) 15 Frar-4 ĠunS: Stefan Veselka; R: Aron Stiehl
The Black Rider (Waits) 1 Mar-24 ĠunS: Michael Barfuß; R: Frank Behnke
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 29 Mar-29 ĠunS: Stefan Veselka; R: Holger Seitz
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 Mej-4 LulS: Fabrizio Ventura; R: Ulrich Peters
Carmen (Bizet) 6+ SetS: Fabrizio Ventura; R: Georg Köhl
Die Zauberflöte (Mozart) 12+ Ott
Die verkaufte Braut (Smetana) 1+ NovS: Stefan Veselka; R: Yona Kim
Joseph Süß (Glanert) 7+ FrarS: Thorsten Schmid-Kapfenburg; R: Guy Montavon
Anything Goes (Porter) 28+ FrarS: Stefan Veselka; R: Ulrich Peters
Ariodante (Handel) 28+ MarR: Kobie van Rensburg
La bohème (Puccini) 16+ MejS: Fabrizio Ventura; R: Pavel Fieber
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Set-26 DiċS: Romely Pfund; R: Markus Kopf
Die Dame von Monte-Carlo (Poulenc) 18 Ott-28 MarS: Emiliano Greizerstein; R: Fabian von Matt
Die menschliche Stimme (Poulenc) 18 Ott-28 MarS: Emiliano Greizerstein; R: Fabian von Matt
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 Ott-27 MarS: Romely Pfund / Jörg Pitschmann; R: Benedikt Borrmann
Madame Pompadour (Fall) 30 Ott-23 DiċS: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Die Sternstunde des Josef Bieder (Streul) 9 Nov-11 AprR: Wolfgang Lachnitt
Evita (Lloyd Webber) 27 Nov-30 JanS: Jörg Pitschmann; R: Reinhardt Friese
Stabat Mater (concert) (Rossini) 12 DiċS: Stefan Malzew
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Diċ-21 AprS: Jörg Pitschmann
My Fair Lady (Loewe) 25 Jan-6 ĠunS: Jörg Pitschmann / Markus Baisch; R: Wolfgang Lachnitt
La cenerentola (Rossini) 22 Mar-26 AprS: Jörg Pitschmann; R: Wolfgang Lachnitt
Madame Butterfly (Puccini) 10 Mej-1 ĠunS: Jörg Pitschmann; R: Jürgen Pöckel
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4-27 LulS: Jörg Pitschmann / Markus Baisch; R: Wolfgang Lachnitt
Nordhausen, Theater Nordhausen  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 20 Set-1 DiċS: Markus L Frank; R: Kay Link
Aida (John,E) 18 Ott-28 DiċS: Michael Ellis Ingram; R: Iris Limbarth
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 26 Ott-13 DiċS: Michael Ellis Ingram; R: Wolfgang Dosch
Der Vogelhändler (Zeller,C) 15 Nov-8 MarS: Michael Ellis Ingram; R: Achim Lenz
Tiefland (d'Albert) 17 Jan-22 MarS: Markus L Frank; R: Toni Burkhardt
Rigoletto (Verdi) 16 Mej-7 ĠunS: Markus L Frank; R: Katharina Thoma
My Fair Lady (Loewe) 27 Ġun-19 Lul
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 Set-14 Jan
Die Banditen (Offenbach) 21 Nov-22 Frar
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-26 DiċS: Markus L Frank; R: Bianca Sue Henne
Rigoletto (Verdi) 14 Diċ-14 MarS: Markus L Frank; R: Katharina Thoma
Manon (Massenet) 30 Jan-19 Apr
Carmen (Bizet) 6 Ġun-18 Lul
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Otello (Verdi) 30 Set-31 JanS: Guido Johannes Rumstadt; R: Gabriele Rech
Im weißen Rößl (Benatzky) 6 Ott-6 DiċS: Gábor Káli; R: Thomas Enzinger
Platée (Rameau) 12 Ott-3 NovS: Hervé Niquet / Gábor Káli; R: Mariame Clément
Funny Girl (Styne) 2 Nov-3 MarS: Jürgen Grimm / Gábor Káli; R: Stefan Huber
Nabucco (Verdi) 10 Nov-7 DiċS: Peter Tilling; R: Immo Karaman
Das Rheingold (Wagner) 30 Nov-2 MarS: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
Cherubino mischt sich ein (Mozart) 11 Jan-3 ĠunS: Andreas Paetzold / Matteo Pirola; R: Lutz Schwarz
Arabella (Strauss) 1 Frar-7 MejS: Marcus Bosch; R: Andreas Baesler
Judas Maccabaeus (Handel) 23 Frar-8 AprS: Peter Tilling; R: Stefan Otteni
And The Trains Kept Coming... (Navok) 23 Frar-8 AprS: Peter Tilling; R: Stefan Otteni
La traviata (Verdi) 8-30 MarS: Marcus Bosch; R: Peter Konwitschny
Die Walküre (Wagner) 5 Apr-6 LulS: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
My Fair Lady (Loewe) 2 Mej-13 LulS: Gábor Káli; R: Thomas Enzinger
Tosca (Puccini) 17 Mej-19 LulS: Marcus Bosch; R: Jens Daniel Herzog
Les Huguenots (Meyerbeer) 15 Ġun-20 LulS: Guido Johannes Rumstadt; R: Tobias Kratzer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 Ġun-17 LulS: Peter Tilling; R: Andreas Baesler
Oldenburg, Oldenburgische Staatstheater  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 5 Ott-29 DiċS: Roger Epple; R: Alexander Müller-Elmau
Carmina Burana (Orff) 12 Ott-16 FrarS: Thomas Bönisch; R: Sebastian Ukena
La bohème (Puccini) 13 Ott-26 DiċS: Roger Epple; R: Marco Fiorini
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Ott-31 MejS: Thomas Bönisch; R: Niklaus Helbling
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Nov-22 LulS: Paul-Johannes Kirschner; R: K D Schmidt
The Rake's Progress (Stravinsky) 7 Diċ-18 JanS: NN; R: Markus Bothe
Otello (Verdi) 17 Jan-12 MarS: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Lohengrin (Sciarrino) 25 Jan-15 FrarS: Yuval Zorn; R: Thomas Fiedler
Così fan tutte (Mozart) 31 Jan-24 LulS: Roger Epple; R: Niklaus Helbling
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 15 Frar-18 MejS: Thomas Bönisch; R: Ronny Jakubaschk
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Mar-29 MejS: Thomas Bönisch; R: Julia Hölscher
Albert Herring (Britten) 6+ ĠunS: Robin Davis; R: Lydia Steier
Falstaff (Verdi) 27+ SetS: Roger Epple; R: Tom Ryser
Hercules (Handel) 25+ OttS: Jörg Halubeck; R: Jürgen Weber
Evita (Lloyd Webber) 15+ NovS: Jürgen Grimm; R: Erik Petersen
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 10+ JanR: Ralf Budde
Der Idiot (Weinberg) 24+ JanS: Vito Cristofaro; R: Andrea Schwalbach
Pinocchios Abenteuer (Dove) 22+ MarS: Carlos Vazquez; R: Jens Kerbel
La dame blanche (Boieldieu) 16+ MejS: Vito Cristofaro; R: Nadja Loschky
Le nozze di Figaro (Mozart) 27+ ĠunS: Roger Epple; R: Rudolf Frey
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
Evita (Lloyd Webber) 24 Aww-12 JanS: An-Hoon Song; R: Marcel Keller
Das Nusch-Nuschi (Hindemith) 14 Set-17 OttS: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Mörder, Hoffnung der Frauen (Hindemith) 14 Set-17 OttS: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
Sancta Susanna (Hindemith) 14 Set-17 OttS: Andreas Hotz; R: Jochen Biganzoli
La bohème (Puccini) 28 Set-5 MarS: Andreas Hotz; R: Floris Visser
Anatevka (Bock) 16 Ott-2 NovR: Adriana Altaras
Der Vogelhändler (Zeller,C) 23 Nov-10 LulS: An-Hoon Song; R: Marcel Keller
Johannes-Passion (Bach,JS) 18 Jan-18 AprS: Andreas Hotz; R: Andrej Woron
Vanda (Dvořák,A) 15 Mar-22 MejS: Daniel Inbal; R: Robert Lehmeier
Der Liebestrank (Donizetti) 5-19 AprS: Daniel Inbal / An-Hoon Song / Mino Marani; R: Guillermo Amaya
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 4 Mej-6 LulS: An-Hoon Song; R: Guillermo Amaya, Elmar Supp
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 5 Mej-9 LulS: Florian Appel; R: Alexander May
Die Vögel (Braunfels) 21 Ġun-11 LulS: Andreas Hotz; R: Yona Kim
Passau, Landestheater Niederbayern (Landshut, Passau, Straubing)  / 
Gräfin Mariza (Kálmán) 5 Ott-9 ĠunS: Kai Röhrig; R: Sebastian Kerssenbrock
Rigoletto (Verdi) 18 Ott-14 FrarS: Basil H E Coleman; R: Nilufar K Münzing
Il pirata (Bellini) 30 Nov-24 JanS: Basil H E Coleman; R: Alberto Jona, Jenaro Meléndrez Chas
Carousel (Rodgers) 23 Frar-18 MejS: Basil H E Coleman; R: Stefan Tilch
Die schöne und getreue Ariadne (Conradi) 12 Apr-30 MejS: Kai Röhrig; R: Jonathan Lunn
La traviata (Verdi) 14-29 ĠunS: Basil H E Coleman; R: Amir Hosseinpour
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
Ein Maskenball (Verdi) 21 Set-11 MarS: Markus Huber; R: Wolf Widder
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 27 Set-4 FrarS: Tobias Leppert; R: Kai Hüsgen
Così fan tutte (Mozart) 9 Nov-14 MarS: Martin Hannus; R: Toni Burkhardt
Gräfin Mariza (Kálmán) 31 Diċ-19 ĠunS: Martin Hannus; R: Wolf Widder
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 1 Mar-13 LulS: Markus Huber; R: Bettina Lell
Frau Luna (Lincke) 23 Mej-17 LulS: Tobias Leppert; R: Bettina Lell
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Set-23 MarS: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 11 Ott-5 JanS: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Tannhäuser (Wagner) 30 Nov-3 MejS: Lutz de Veer; R: Roland May
Così fan tutte (Mozart) 17 Diċ-19 JanS: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Carmen (Bizet) 12 Apr-23 MejS: Tobias Engeli; R: Søren Schuhmacher
Anatevka (Bock) 29 AprS: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Joseph Süß (Glanert) 10 Mej-10 ĠunS: Lutz de Veer; R: Thilo Reinhardt
Novecento (Kálmán) 22 MejS: Maxim Böckelmann; R: Wolfgang Dosch
Sugar (Styne) 28 Ġun-6 LulS: Maxim Böckelmann; R: Tim Heilmann
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Das Liebesverbot (Wagner) 15 Set-14 NovS: Jan Michael Horstmann / Christian Voß; R: Hinrich Horstkotte
Frau Luna (Lincke) 19 Set-5 JanS: Hans-Peter Preu; R: Susanne Knapp
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 NovS: Hans-Peter Preu / Florian Merz; R: Wolfgang Dosch
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 17 Nov-11 MejS: Jan Michael Horstmann; R: Anja Sündermann
L'orfeo (Monteverdi) 22 Nov-7 FrarS: Jan Michael Horstmann; R: Jan Michael Horstmann
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-22 DiċS: Matthias Mücksch; R: Helen Malkowsky
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 18 DiċS: Michele Carulli / Hans-Peter Preu; R: Annette Jahns
Im weißen Rößl (Benatzky) 1 Jan-1 MarS: Hans-Peter Preu / Thomas Gläser; R: Manuel Schöbel
Ariadne auf Naxos (Strauss) 30 Mar-4 MejS: Jan Michael Horstmann / Hans-Peter Preu; R: Annette Jahns
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 4 Apr-9 MejS: Hans-Peter Preu; R: Horst Otto Kupich
Médée (Charpentier,M) 17 Mej-13 ĠunS: Jan Michael Horstmann; R: Jan Michael Horstmann
Der Schauspieldirektor (Mozart) 22 Mej-20 Ġun
Der Freischütz (Weber) 7 Ġun-29 AwwS: Michele Carulli; R: Horst Otto Kupich
Regensburg, Theater Regensburg  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 21 Set-17 DiċS: Tetsuro Ban; R: Elias Perrig
The Fairy Queen (Purcell) 28 Set-26 DiċS: Jörn Hinnerk Andresen; R: Lydia Steier
West Side Story (Bernstein) 12 Ott-5 FrarS: Alistair Lilley; R: Andrea Schwalbach
Frau Luna (Lincke) 26 Ott-24 ĠunS: György Mészáros / Alistair Lilley; R: Thomas Enzinger
La bohème (Puccini) 7 Diċ-29 MejS: Tetsuro Ban; R: Johannes Pölzgutter
Die Feen (Wagner) 25 Jan-19 ĠunS: Tetsuro Ban; R: Florian Lutz
Anatevka (Bock) 22 Mar-8 ĠunS: Alistair Lilley; R: Andrea Schwalbach
Die Kaffeekantate (Bach,JS) 12 Apr-3 LulS: Thomas Engel; R: Christina Schmidt
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 12 Apr-3 LulS: Thomas Engel; R: Christina Schmidt
Nichtung (Moussa) 17 Mej-18 LulS: Samy Moussa; R: Christine Mielitz
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Ġun-20 LulS: Tetsuro Ban; R: Matthias Reichwald
Remscheid, Theater der Stadt Remscheid  / 
My Fair Lady (Loewe) 6 NovS: Inga Hilsberg; R: Lajos Wenzel
La bohème (Puccini) 20 NovS: Tamas Bolberitz
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 24 JanS: Heinz Helberg
Tosca (Puccini) 16 FrarS: Silvano Frontalini
La traviata (Verdi) 24-25 MejS: Peter Kuhn; R: Igor Folwill
West Side Story (Bernstein) 8 ĠunR: Kay Metzger
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 7 Aww-30 SetR: Babette Bartz
Anatevka (Bock) 1 Set-29 MarS: Manfred Hermann Lehner; R: Jürgen Pöckel
Nabucco (Verdi) 14 Set-20 AprS: Florian Krumpöck; R: Babette Bartz
Madama Butterfly (Puccini) 6 Ott-28 MarS: Manfred Hermann Lehner / Peter Leonard; R: Jay Lesenger
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Nov-15 FrarS: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14-26 DiċS: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
Così fan tutte (Mozart) 9 Frar-11 MejS: Florian Krumpöck; R: Babette Bartz
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Mar-9 AprS: Manfred Hermann Lehner / Lorenzo Coladonato; R: Babette Bartz
My Fair Lady (Loewe) 17 Mej-20 ĠunS: Manfred Hermann Lehner; R: Babette Bartz
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 15 Set-25 OttS: Thomas Peuschel; R: Dagmar Schlingmann
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 Set-10 NovS: Gregor Bühl; R: Immo Karaman
Tosca (Puccini) 24 Nov-26 MarS: Will Humburg; R: Dagmar Schlingmann
Die Zauberflöte (Mozart) 1 Diċ-5 JanS: Toshiyuki Kamioka; R: Andreas Gergen
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Diċ-5 AprS: Thomas Peuschel; R: Ralf Nürnberger
Stabat Mater (Rossini) 9-10 FrarS: Asher Fisch
Werther (Massenet) 22 Frar-31 MejS: Thomas Peuschel; R: Jetske Mijnssen
Macbeth (Verdi) 12 Apr-20 LulS: Marzio Conti; R: Sebastian Welker
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Apr-28 ĠunS: Thomas Peuschel; R: Dagmar Schlingmann
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7 Ġun-26 LulS: Toshiyuki Kamioka; R: Dominik Neuner
La finta giardiniera (Mozart) 5-24 LulS: Ulrich Cornelius Maier; R: Tom Ryser
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater  / 
Sigurd der Drachentöter (Pape) 20 Set-10 JanS: Friedemann Braun; R: Markus Wünsch
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 25 Set-11 JanS: Daniel Huppert; R: Peter Dehler
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 6 Ott-23 JanS: Manfred Mayrhofer; R: Hendrik Müller
La bohème (Puccini) 22 Nov-23 MejS: Daniel Huppert; R: Gregor Horres
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 15 Diċ-4 MejS: Daniel Huppert; R: Georg Rootering
Dead Man Walking (Heggie) 24 Jan-7 MejS: Gregor Rot; R: David Freeman
Die Opernprobe (Lortzing) 23 Mar-15 ĠunS: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Der Musikfeind (Genée) 23 Mar-15 ĠunS: Ewald Donhoffer; R: Anke Rauthmann
Die verkaufte Braut (Smetana) 16-30 MejS: Gregor Rot; R: Frank-Bernd Gottschalk
Nabucco (Verdi) 27 Ġun-3 AwwS: Daniel Huppert; R: Georg Rootering
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Rigoletto (Verdi) 22 Set-2 NovS: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 19 Ott-10 DiċS: Egbert Funk; R: Wolfgang Dosch
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Nov-9 DiċS: Egbert Funk; R: Horst Kupich
Lohengrin (Wagner) 7-28 DiċS: Golo Berg; R: Dirk Löschner
Die verkaufte Braut (Smetana) 12 AprS: Golo Berg; R: Horst Kupich
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10 MejS: Golo Berg; R: Horst Kupich
Stuttgart, Staatstheater Stuttgart  / 
La cenerentola (Rossini) 20 Set-17 DiċS: José Luis Gomez Ríos; R: Andrea Moses
Don Giovanni (Mozart) 21 Set-16 NovS: Andrés Orozco-Estrada; R: Andrea Moses
L'Écume des jours (Denisov) 22 Set-11 OttS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Falstaff (Verdi) 20 Ott-2 JanS: Sylvain Cambreling; R: Andrea Moses
Nabucco (Verdi) 24 Ott-22 JanS: Simon Hewett / Giuliano Carella; R: Rudolf Frey
La Damnation de Faust (Berlioz) 17 Nov-6 JanS: Kwamé Ryan; R: Andrea Moses
Peter Pan (Ayres) 19 Diċ-10 AprS: Roland Kluttig / Willem Wentzel; R: Frank Hilbrich
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Diċ-1 FrarS: Uwe Sandner; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 25 Jan-28 FrarS: Giuliano Carella; R: Ruth Berghaus
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 Jan-8 MarS: Michael Schønwandt; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7 Frar-21 MejS: Simon Hewett; R: Waltraud Lehner
Wunderzaichen (Andre,M) 2-25 MarS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Siegfried (Wagner) 23 Mar-27 AprS: Marc Soustrot; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
La sonnambula (Bellini) 29 Mar-11 ĠunS: Gabriele Ferro; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Actus tragicus (Bach,JS) 29 Apr-5 ĠunS: Michael Hofstetter; R: Herbert Wernicke
Orpheus und Eurydike (Gluck) 4 Mej-26 LulS: Nicholas Kok; R: Christian Spuck
Tosca (Puccini) 18 Mej-8 LulS: Simon Hewett; R: Willy Decker
La bohème (Puccini) 30 Mej-22 LulS: Simon Hewett / Till Drömann; R: Andrea Moses
Tristan und Isolde (Wagner) 20-27 LulS: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Iphigenie en Aulide (Gluck) 25-30 LulS: Willem Wentzel; R: Andrea Moses
Trier, Theater Trier  / 
Rigoletto (Verdi) 14 Set-21 FrarS: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Bruno Berger-Gorski
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Nov-9 MarS: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Klaus-Dieter Köhler
The Fly (Shore) 18 Jan-8 MarS: Joongbae Jee; R: Sebastian Welker
Der Wildschütz (Lortzing) 15 Mar-18 MejS: Joongbae Jee; R: Matthias Kaiser
Orfeo ed Euridice (Gluck) 24 Mej-19 LulS: Victor Puhl / Joongbae Jee; R: Birgit Scherzer
Ulm, Theater Ulm  / 
Otello (Verdi) 26 Set-2 FrarS: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Ghetto (Lackerschmid) 29 SetS: Hendrik Haas; R: Andreas von Studnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7 Nov-25 JanS: Daniel Montané; R: Benjamin Künzel
Cabaret (Kander) 5 Diċ-23 MarS: Hendrik Haas / Michael Weiger; R: Harald Fuhrmann
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 Jan-11 MejS: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Friederike (Lehár) 8 Frar-20 MejR: Benjamin Künzel
Iphigenie en Tauride (Gluck) 6 Mar-31 MejS: Daniel Montané; R: Igor Folwill
Serse (Handel) 8 Mej-20 LulS: Daniel Montané; R: Matthias Kaiser
Erlöst Albert E. (Stäbler) 26 Ġun-18 LulS: Michael Weiger; R: Philipp Jescheck
La traviata (Verdi) 25+ SetS: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Die lustige Witwe (Lehár) 6+ NovS: Michael Weiger; R: Benjamin Künzel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 NovS: Daniel Montané; R: Benjamin Künzel
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 18+ DiċS: Hendrik Haas; R: Matthias Kaiser
Médée (Cherubini) 5+ FrarS: Daniel Montané; R: Igor Folwill
Così fan tutte (Mozart) 26+ MarS: Timo Handschuh
Peter Grimes (Britten) 7+ MejS: Daniel Montané; R: Matthias Kaiser
West Side Story (Bernstein) 13+ ĠunS: Hendrik Haas; R: Rhys Martin
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Pettersson und Findus (Ramdohr) 5 Set-8 MarS: André Kassel; R: Gabriele Wiesmüller
Lohengrin (Wagner) 7 Set-18 AprS: Stefan Solyom; R: Tobias Kratzer
Madama Butterfly (Puccini) 20 Set-13 AprS: Martin Hoff; R: Eva-Maria Höckmayr
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Ott-29 JanS: Stefan Klingele / Martin Virin; R: Elisabeth Stöppler
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Nov-5 JanS: Martin Hoff; R: Karsten Wiegand, Valentin Schwarz
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 22 Nov-19 AprS: Martin Virin; R: Nina Gühlstorff
Werther (Massenet) 18 Jan-15 MejS: Martin Hoff; R: Michael Talke
La traviata (Verdi) 25 Jan-9 MejS: Stefan Solyom / Martin Hoff; R: Karsten Wiegand
Vom Lärm der Welt (Helbig) 28 Mar-31 MejS: Stefan Solyom / Martin Virin; R: Hasko Weber
Wüstenwind (Dogru) 2 Apr-27 MejS: Dirk Sobe; R: Sebastian Gühne
Jonny spielt auf (Krenek) 29 Mej-5 LulS: Martin Hoff; R: Frank Hilbrich
La bohème (Puccini) 6+ SetS: Massimo Zanetti / Martin Hoff; R: Bettina Bruinier
Der Rosenkavalier (Strauss) 31+ OttS: Stefan Solyom; R: Vera Nemirova
I masnadieri (Verdi) 31+ JanS: Martin Hoff; R: Volker Lösch
Die Zauberflöte (Mozart) 26+ AprS: Stefan Solyom / Martin Hoff; R: Nina Gühlstorff
Lola rennt (Vollmer) 13+ ĠunS: Martin Hoff; R: Michael Dissmeier, Christian Wiehle
Wiesbaden, Hessiches Staatstheater  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 7 Set-1 LulS: Zsolt Hamar; R: Michiel Dijkema
Die verkaufte Braut (Smetana) 14 Set-9 FrarS: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; R: Michiel Dijkema
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Set-10 DiċS: Wolfgang Wengenroth; R: Cesare Lievi
Evita (Lloyd Webber) 5 Ott-28 ĠunS: Wolfgang Wengenroth; R: Pascale-Sabine Chevroton
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Ott-20 DiċS: Benjamin Schneider / Wolfgang Wengenroth; R: Iris Ini Gerath
La bohème (Puccini) 3 Nov-19 JanS: Wolfgang Ott; R: Wolfgang Quetes
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 30 Nov-24 AprS: Zsolt Hamar; R: Ansgar Weigner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 Diċ-24 JanS: Wolfgang Ott / Wolfgang Wengenroth; R: Heinz Peters
La forza del destino (Verdi) 25 Jan-27 AprS: Wolfgang Ott; R: Immo Karaman
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 31 Jan-9 LulS: Zsolt Hamar; R: Manfred Beilharz
La Calisto (Cavalli) 8 Mar-3 LulS: Sébastien Rouland; R: Teresa Reiber
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-28 MarS: Christoph Stiller; R: Michiel Dijkema
Madama Butterfly (Puccini) 6 Apr-4 LulS: Martin Lukas Meister / Elias Grandy; R: John Dew
Elegie für junge Liebende (Henze) 1 Mej-8 LulS: Zsolt Hamar; R: Dietrich W Hilsdorf
Rusalka (Dvořák,A) 7 MejS: Henrik Nánási; R: Barrie Kosky
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 MejS: Andrea Battistoni; R: Fabio Sparvoli
Falstaff (Verdi) 9 Ġun-10 LulS: Zsolt Hamar; R: Christian Spuck
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Set-5 AprS: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Evita (Lloyd Webber) 5 Ott-2 MarS: Tobias Deutschmann; R: Aurelia Eggers
Die Irrfahrten des Odysseus (Terzakis) 13 OttS: Eva Caspari; R: Benjamin Prins
Maria egiziaca (Respighi) 2-16 NovS: Florian Frannek; R: Johannes Blum
Le Toreador (Adam,A) 19 JanS: Tobias Deutschmann; R: Björn Reinke
Alcina (Handel) 23 Mar-13 AprS: Boris Brinkmann; R: Johannes Weigand
König Roger (Szymanowski) 14-28 ĠunS: Florian Frannek; R: Jakob Peters-Messer
Tosca (Puccini) 5 Set-12 OttS: Toshiyuki Kamioka; R: Stefano Poda
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 24 Ott-1 MarS: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Don Giovanni (Mozart) 8 Nov-7 ĠunS: Andreas Kowalewitz; R: Thomas Schulte-Michels
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5 Diċ-8 FrarS: Toshiyuki Kamioka; R: Johannes Weigand
Parsifal (Wagner) 13 Mar-18 AprS: Toshiyuki Kamioka; R: Thilo Reinhardt
Salome (Strauss) 17 Apr-30 MejS: Toshiyuki Kamioka; R: Michiel Dijkema
Johannes-Passion (Bach,JS) 22-25 MejS: Jörg Halubek; R: Philipp Harnoncourt
Würzburg, Mainfranken Theater Würzburg  / 
Lohengrin (Wagner) 29 Set-31 JanS: Enrico Calesso; R: Kurt Josef Schildknecht
Don Giovanni (Mozart) 18 Ott-26 JanS: Gerd Müller-Lorenz; R: François De Carpentries
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 8 Nov-20 AprS: Frank Obermair; R: Ivan Alboresi
Die diebische Elster (Rossini) 15 Frar-25 AprS: Giovanni Battista Rigon / Alexis Agrafotis; R: Andreas Beuermann
Salome (Strauss) 5 Apr-20 ĠunS: Enrico Calesso; R: Alexander Von Pfeil
La sonnambula (Bellini) 19-21 AprS: Enrico Calesso
The Rake's Progress (Stravinsky) 28 Ġun-23 LulS: Enrico Calesso; R: Stephan Suschke
Zwickau, Theater Plauen-Zwickau  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 Set-21 AprS: Tobias Engeli; R: Tim Heilmann
Ball im Savoy (Abraham) 19 Ott-10 JanS: Tobias Engeli / André Cipowicz; R: Wolfgang Dosch
Joseph Süß (Glanert) 1 Nov-20 ĠunS: Lutz de Veer; R: Thilo Reinhardt
Così fan tutte (Mozart) 4 Diċ-14 MarS: Lutz de Veer; R: Søren Schuhmacher
Madame Pompadour (Fall) 17 Jan-6 AprS: Lutz de Veer; R: Valentina Simeonova
Tannhäuser (Wagner) 22 Jan-25 AprS: Lutz de Veer; R: Roland May
Carmen (Bizet) 1-8 ĠunS: Tobias Engeli; R: Søren Schuhmacher