2011/12 > Østerrike 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2011/12 > Østerrike

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland Tsjekkia Slovakia
Liechtenstein
Sveits

Østerrike
 
Ungarn
Italia Slovenia Kroatia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Faust (Gounod) 22 okt-25 novDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Robert Herzl
Pollicino (Henze) 19 nov-11 desDir.: Oliver Ostermann; Prod.: Christa Ertl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 des-11 febDir.: László Gyükér; Prod.: Alexandra Frankmann
Sweet Charity (Coleman) 14 jan-25 marDir.: Oliver Ostermann; Prod.: Ricarda R Ludigkeit
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 18 feb-31 marDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Robert Herzl
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 30 sep-11 novDir.: Boris Fiala / Andreas Hamza; Prod.: Alexander Kubelka
Der Liebestrank (Donizetti) 14 feb-4 marDir.: Domingo Hindoyan; Prod.: Alexander Kubelka
Dido und Aeneas (Purcell) 31 mar-16 maiDir.: Benjamin Lack; Prod.: Paul Lerchbaumer
Graz, Grazer Oper  / 
Otello (Verdi) 1 okt-15 desDir.: Johannes Fritzsch; Prod.: Stephen Lawless
Pique Dame (Tchaikovsky) 6 nov-10 febDir.: Tecwyn Evans; Prod.: Peter Konwitschny
Das kleine Gespenst (Soyka) 20 nov-11 desProd.: Jewgenij Sitochin
Ein Walzertraum (Straus) 7 des-1 aprDir.: Marius Burkert; Prod.: Michael Schilhan
Elektra (Strauss) 21 jan-13 maiDir.: Johannes Fritzsch; Prod.: Johannes Erath
Gigi (Loewe) 2 mar-22 junDir.: Marius Burkert; Prod.: Matthias Davids
Maria Stuarda (Donizetti) 30 mar-29 junDir.: Gaetano d'Espinosa; Prod.: Stefano Poda
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-19 maiDir.: Massimo Parise; Prod.: Elisabeth Kassal
Carmen (Bizet) 3-27 junDir.: Johannes Fritzsch; Prod.: Stefan Herheim
Der Mann von La Mancha (Leigh) 24 jun-15 julDir.: Michael Brandstätter; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Lohengrin (Wagner) 25 sep-28 janDir.: Alexander Rumpf; Prod.: David Prins
Les Miserables (Schoenberg,C) 18 okt-13 janDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Pierre Wyss
Idomeneo re di Creta (Mozart) 6 nov-18 marDir.: Christoph Altstaedt; Prod.: Peer Boysen
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 11 nov-29 janDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Marina Wandruschka
Die lustige Witwe (Lehár) 17 des-19 maiDir.: Florian Erdl; Prod.: Thomas Enzinger
Falstaff (Verdi) 5 feb-8 julDir.: Christoph Poppen; Prod.: Brigitte Fassbaender
Jenůfa (Janáček) 24 mar-4 julDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Bruno Klimek
Maria Stuarda (Donizetti) 15 apr-16 junDir.: Francesco Angelico
Shylock! (Kanyar) 5 mai-6 julDir.: Stephan Kanyar; Prod.: Pierre Wyss
Der dritte Polizist (Bramböck) 6+ maiDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Doris Happl
Albert Herring (Britten) 9 jun-5 julDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Brigitte Fassbaender
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 sep-5 novDir.: Peter Marschik; Prod.: Torsten Fischer
My Fair Lady (Loewe) 15 des-24 febDir.: John Owen Edwards; Prod.: Josef E Köpplinger
Der Evangelimann (Kienzl) 9 feb-9 marDir.: Michael Brandstätter; Prod.: Josef E Köpplinger
West Side Story (Bernstein) 29 mar-24 maiDir.: Peter Marschik; Prod.: Josef E Köpplinger
Tosca (Puccini) 3-31 maiDir.: Peter Marschik; Prod.: Stefano Poda
West Side Story (Bernstein) 26 jul-4 aug
My Fair Lady (Loewe) 8-18 aug
Linz, Landestheater Linz  / 
La bohème (Puccini) 17 sep-26 junDir.: Daniel Linton-France / Takeshi Moriuchi; Prod.: Rainer Mennicken
Il trovatore (Verdi) 2 okt-16 novDir.: Dante Anzolini / Ingo Ingensand / Marc Reibel; Prod.: Andreas Baesler
Gräfin Mariza (Kálmán) 29 okt-13 junDir.: Marc Reibel / Sigurd Hennemann / Borys Sitarski; Prod.: Olivier Tambosi
Maria Stuarda (Donizetti) 10 des-28 aprDir.: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Prod.: Olivier Tambosi
Die Omama im Apfelbaum (Naske) 30 des-2 marDir.: Marc Reibel / Borys Sitarski; Prod.: Markus Tschubert
Così fan tutte (Mozart) 4 feb-24 maiDir.: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; Prod.: Andreas Baesler
Gespräche der Karmeliterinnen (Poulenc) 24 mar-4 julDir.: Dante Anzolini; Prod.: Roland Schwab
Nijinskys Tagebuch (Glanert) 9-26 aprDir.: Ingo Ingensand / Sigurd Hennemann; Prod.: Rosamund Gilmore
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 mai-15 junDir.: Dennis Russell Davies; Prod.: Anthony Pilavachi
Salzburg, Landestheater  / 
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 25 sep-1 junDir.: Adrian Kelly; Prod.: Marco Dott
The Sound of Music (Rodgers) 23 okt-26 maiDir.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Prod.: Andreas Gergen
La cenerentola (Rossini) 7 des-20 aprDir.: Leo Hussain; Prod.: Carl Philip von Maldeghem
Imeneo (Handel) 5 feb-20 marDir.: Matthew Halls; Prod.: Nina Kühner
La traviata (Verdi) 11-27 marDir.: Leo Hussain; Prod.: Andreas Gergen
Wozzeck (Berg) 11 mai-1 junDir.: Leo Hussain; Prod.: Amélie Niermeyer
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 3 sep-13 marDir.: Paolo Carignani; Prod.: Peter Stein
Arabella (Strauss) 5 sep-12 maiDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-14 sepDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Filippo Sanjust
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 sep-15 maiDir.: Michael Güttler / Karel Mark Chichon; Prod.: Günther Rennert
Don Giovanni (Mozart) 13-25 sepDir.: Patrick Lange; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Falstaff (Verdi) 15-24 sepDir.: Alain Altinoglu
Alcina (Handel) 27 sep-5 oktDir.: Marc Minkowski; Prod.: Adrian Noble
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 sep-6 oktDir.: Louis Langrée; Prod.: Falk Richter
Madama Butterfly (Puccini) 7 okt-15 marDir.: Patrick Lange; Prod.: Josef Gielen
La traviata (Verdi) 9 okt-20 maiDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Jean-Francois Sivadier
Die Zauberflöte (Mozart) 11 okt-22 desDir.: Adam Fischer; Prod.: Marco Arturo Marelli
Aladdin und die Wunderlampe (Rota) 15 oktProd.: Thomas Birkmeir
Fidelio (Beethoven) 20-30 oktDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Otto Schenk
Salome (Strauss) 22 okt-18 maiDir.: Peter Schneider.cond; Prod.: Boleslaw Barlog
Das Rheingold (Wagner) 1 novDir.: Christian Thielemann; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 6 novDir.: Christian Thielemann; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 nov-10 aprDir.: Marco Armiliato; Prod.: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 9 novDir.: Christian Thielemann; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 10-21 novDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: André Engel
Götterdämmerung (Wagner) 13 novDir.: Christian Thielemann; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
L'italiana in Algeri (Rossini) 16-25 novDir.: Marco Armiliato; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
Tannhäuser (Wagner) 20 nov-25 marDir.: Franz Welser-Möst / Bertrand de Billy; Prod.: Claus Guth
Nabucco (Verdi) 4-9 desDir.: Michael Güttler; Prod.: Günter Krämer
Der Rosenkavalier (Strauss) 8 des-21 aprDir.: Peter Schneider; Prod.: Otto Schenk
Daphne (Strauss) 10-19 desDir.: Simone Young; Prod.: Nicolas Joel
Aus einem Totenhaus (Janáček) 11-30 desDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 des-13 junDir.: Adam Fischer; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-6 janDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk
Un ballo in maschera (Verdi) 2-20 janDir.: Philippe Auguin; Prod.: Gianfranco de Bosio
La forza del destino (Verdi) 8-17 janDir.: Jesús López Cobos; Prod.: David Pountney
Otello (Verdi) 13-26 janDir.: Dan Ettinger; Prod.: Christine Mielitz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 24 jan-5 febDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Jérôme Deschamps
Andrea Chénier (Giordano) 28 jan-6 febDir.: Pinchas Steinberg; Prod.: Otto Schenk
Faust (Gounod) 1-10 febDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Nicolas Joel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 17 febDir.: Patrick Lange
La sonnambula (Bellini) 22-29 febDir.: Evelino Pidò; Prod.: Marco Arturo Marelli
Carmen (Bizet) 24 feb-1 marDir.: Yves Abel; Prod.: Franco Zeffirelli
Die Feen (Wagner) 3 mar
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 17-27 marDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 19 mar-14 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Margarethe Wallmann
Cardillac (Hindemith) 29 mar-4 aprDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 5-12 aprDir.: Christian Thielemann; Prod.: Christine Mielitz
Werther (Massenet) 14-22 aprDir.: Michael Güttler; Prod.: Andrei Serban
Pagliacci (Leoncavallo) 29 apr-8 maiDir.: Asher Fisch; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 apr-8 maiDir.: Asher Fisch; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
La clemenza di Tito (Mozart) 17 mai-1 junDir.: Louis Langrée; Prod.: Jürgen Flimm
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-25 maiDir.: Graeme Jenkins; Prod.: Christine Mielitz
Don Carlos (Verdi) 16-29 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Daniele Abbado
Elektra (Strauss) 18-28 junDir.: Simone Young; Prod.: Harry Kupfer
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20-30 junDir.: Bruno Campanella; Prod.: Boleslaw Barlog
Wien, Theater an der Wien  / 
The Turn of the Screw (Britten) 14-27 sepDir.: Cornelius Meister; Prod.: Robert Carsen
Serse (Handel) 18-27 oktDir.: Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Adrian Noble
Gogol (Auerbach) 15-26 novDir.: Vladimir Fedoseyev; Prod.: Christine Mielitz
L'orfeo (Monteverdi) 14-31 des
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 19-31 janDir.: Kirill Petrenko; Prod.: Stephen Lawless
Iolanta (Tchaikovsky) 19-31 janDir.: Kirill Petrenko; Prod.: Stephen Lawless
Les Boulingrin (concert) (Aperghis) 23 janDir.: Emilio Pomárico
Telemaco (Gluck) 22 feb-2 marDir.: René Jacobs; Prod.: Torsten Fischer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 19 mar-10 julDir.: Riccardo Frizza; Prod.: William Friedkin
Hamlet (Thomas,A) 23 apr-5 maiDir.: Marc Minkowski; Prod.: Olivier Py
La donna del lago (Rossini) 10-19 augDir.: Leo Hussain; Prod.: Christof Loy
Wien, Volksoper Wien  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 4 sep-30 desDir.: Michael Tomaschek; Prod.: Marco Arturo Marelli
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 sep-31 desDir.: Rudolf Bibl; Prod.: Heinz Zednik
Wiener Blut (Strauss,J) 9 sep-6 novDir.: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; Prod.: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 11 sep-29 junDir.: Gerrit Prießnitz / Nicholas Milton; Prod.: Helmuth Lohner
Rigoletto (Verdi) 15 sep-19 oktDir.: Rossen Gergov; Prod.: Stephen Langridge
Hello, Dolly! (Herman) 17 sep-27 oktDir.: John Owen Edwards; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Salome (Strauss) 15 okt-27 novDir.: Roland Böer / Gerrit Prießnitz; Prod.: Marguerite Borie
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 22 okt-27 aprDir.: Rudolf Bibl; Prod.: Robert Herzl
Carmen (Bizet) 30 okt-10 desDir.: Julia Jones / Gerrit Prießnitz; Prod.: Guy Joosten
Madama Butterfly (Puccini) 22 nov-22 desDir.: Tetsuro Ban; Prod.: Stefan Herheim
Die spinnen, die Römer (Sondheim) 15 des-28 junProd.: Werner Sobotka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 des-18 janProd.: Karl Dönch
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 2-9 janDir.: Sascha Goetzel / Alfred Eschwé; Prod.: Alfred Kirchner
La cenerentola (Rossini) 14 jan-26 febProd.: Achim Freyer
Candide (Bernstein) 22-29 jan
Der Mantel (Puccini) 28 jan-16 marDir.: Stefan Klingele; Prod.: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 28 jan-16 marDir.: Stefan Klingele; Prod.: Robert Meyer
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 feb-2 junProd.: Beverly Blankenship
La traviata (Verdi) 13 feb-4 maiProd.: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 9 mar-6 maiDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Renaud Doucet
Der Bajazzo (Leoncavallo) 31 mar-25 aprDir.: Enrico Dovico; Prod.: Thomas Schulte-Michels
Das Wundertheater (Henze) 31 mar-25 aprDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Thomas Schulte-Michels
The Sound of Music (Rodgers) 30 apr-30 maiProd.: Renaud Doucet
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 5-28 maiProd.: Helen Malkowsky
Madame Pompadour (Fall) 6-30 jun