2011/12 > Belgia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2011/12 > Belgia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Storbritannia Nederland

Belgia
 
Tyskland
Frankrike Luxembourg

Antwerpen, Muziektheater Transparant  / 

Utopia 47 (Schütz) 11-12 augDir.: Eric Sleichim
Opera Buffa (Van Outryve) 17-18 feb
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14 aprProd.: Wouter Van Looy
Antwerpen, De Vlaamse Opera  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 5-15 oktDir.: Yannis Pouspourikas; Prod.: Calixto Bieito
Tsjarodejka (Tchaikovsky) 16-26 novDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Tatjana Gürbaca
Il viaggio a Reims (Rossini) 18-31 desDir.: Alberto Zedda; Prod.: Mariame Clément
La forza del destino (Verdi) 9-23 febDir.: Alexander Joel; Prod.: Michael Thalheimer
Rumor (Jost) 23-31 marDir.: Martyn Brabbins; Prod.: Guy Joosten
Le Duc d'Albe (Donizetti) 6-18 maiDir.: Paolo Carignani; Prod.: Carlos Wagner
Carmen (Bizet) 10-19 junDir.: Yannis Pouspourikas / Dmitri Jurowski; Prod.: Daniel Kramer
Bruxelles, Théâtre Royal de la Monnaie / De Munt  / 
Orlando paladino (concert) (Haydn) 2 sepDir.: René Jacobs
Médée (Cherubini) 6-22 sepDir.: Christophe Rousset; Prod.: Krzysztof Warlikowski
Król Roger (concert) (Szymanowski) 11-12 sepDir.: Hartmut Haenchen
Oedipe (Enescu) 22 okt-6 novDir.: Leo Hussain; Prod.: Alex Ollé, Valentina Carrasco (La Fura dels Baus)
Cendrillon (Massenet) 9-29 desDir.: Alain Altinoglu / Samuel Jean; Prod.: Laurent Pelly
Salome (Strauss) 24 jan-11 febDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Guy Joosten
Rusalka (Dvořák,A) 6-16 marDir.: Adám Fischer / Richard Lewis; Prod.: Stefan Herheim
Theodora (concert) (Handel) 12 marDir.: Hervé Niquet
Thanks to my eyes (Bianchi) 3-11 aprDir.: Franck Ollu; Prod.: Joël Pommerat
Orlando (Handel) 19 apr-11 maiDir.: René Jacobs; Prod.: Pierre Audi
Otello (concert) (Rossini) 25 apr-3 maiDir.: Evelino Pidò
Recital (Mahler) 4 jun
Il trovatore (Verdi) 10 jun-6 julDir.: Marc Minkowski; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Passion (Dusapin) 30 aug-5 sepDir.: Franck Ollu; Prod.: Sasha Waltz
O Mensch! (Dusapin) 10 sepProd.: Pascal Dusapin
Lulu (Berg) 4-30 oktDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Krzysztof Warlikowski
La traviata (Verdi) 4-31 desDir.: Ádám Fischer; Prod.: Andrea Breth
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 19-22 desDir.: Ádám Fischer
Manon Lescaut (Puccini) 24 jan-8 febDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Mariusz Trelinski
Lucrezia Borgia (Donizetti) 19 feb-8 marDir.: Julian Reynolds; Prod.: Guy Joosten
La dispute (Mernier) 5-19 marDir.: Patrick Davin; Prod.: Karl-Ernst Herrmann, Joël Lauwers
Roméo et Juliette (Gounod) 17-24 marDir.: Evelino Pidò
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14-25 aprDir.: Ludovic Morlot; Prod.: Pierre Audi
Così fan tutte (Mozart) 23 mai-23 junDir.: Ludovic Morlot / Thomas Rösner; Prod.: Michael Haneke
Gent, De Vlaamse Opera  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21-27 sepDir.: Yannis Pouspourikas; Prod.: Calixto Bieito
Tsjarodejka (Tchaikovsky) 30 okt-8 novDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Tatjana Gürbaca
Il viaggio a Reims (Rossini) 11-21 janDir.: Alberto Zedda; Prod.: Mariame Clément
La forza del destino (Verdi) 2-10 marDir.: Alexander Joel; Prod.: Michael Thalheimer
Rumor (Jost) 12-20 aprDir.: Martyn Brabbins; Prod.: Guy Joosten
Le Duc d'Albe (Donizetti) 25 mai-2 junDir.: Paolo Carignani; Prod.: Carlos Wagner
Carmen (Bizet) 27 jun-5 julDir.: Yannis Pouspourikas / Dmitri Jurowski; Prod.: Daniel Kramer
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
Il trovatore (Verdi) 15-27 sepDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Stefano Vizioli
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 okt-1 novDir.: Christian Zacharias; Prod.: Philippe Sireuil
Der fliegende Holländer (Wagner) 25 nov-3 desDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Petrika Ionesco
Le fille de Madame Angot (Lecocq) 22-31 desDir.: Emmanuel Joël-Hornak; Prod.: Anémone(original), Gianni Santucci(revival)
La vera costanza (Haydn) 27 jan-4 febDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Elio De Capitani
L'equivoco stravagante (Rossini) 22 feb-4 marDir.: Jan Schultsz; Prod.: Stefano Mazzonis Di Pralafera
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 16-18 marDir.: Jean-Pierre Haeck; Prod.: Dominique Serron
Sybil et les Silhouettes (Adam,L) 6-10 marDir.: Cyril Englebert; Prod.: Esther Wolf
La traviata (Verdi) 19-28 aprDir.: Luciano Acocella; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Manon (Massenet) 14-26 junDir.: Patrick Davin; Prod.: Stefano Mazzonis Di Pralafera