2011/12 > Canada 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2011/12 > Canada

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  

Calgary, Calgary Opera  / 

Gianni Schicchi (Puccini) 12-18 nov
Pagliacci (Leoncavallo) 12-18 nov
Moby Dick (Heggie) 28 jan-3 feb
La bohème (Puccini) 21-27 aprDir.: Gordon Gerrard; Prod.: Robert Herriot
Edmonton, Edmonton Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 22-27 oktDir.: Tyrone Paterson
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22-27 oktDir.: Tyrone Paterson
The Mikado (Sullivan) 4-9 febProd.: Robert Herriott
Fidelio (Beethoven) 21-26 aprDir.: Robert Tweten; Prod.: Brian Deedrick
Hamilton, Opera Hamilton  / 
The Barber of Seville (Rossini) 22-29 oktDir.: Gordon Gerrard; Prod.: Brent Krysa
Il trovatore (Verdi) 14-21 aprDir.: David Speers
Montreal, L'Opéra de Montréal  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 17-24 sepDir.: Paul Nadler; Prod.: Tom Diamond
Rusalka (Dvořák,A) 12-19 novDir.: John Keenan; Prod.: Eric Simonson(original), Bill Murray(revival)
Il trovatore (Verdi) 21-28 janDir.: Francesco Maria Colombo; Prod.: Oriol Tomas
Faust (Gounod) 19-26 maiDir.: Emmanuel Plasson; Prod.: Alain Gauthier
Ottawa, Opera Lyra Ottawa  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 10-17 sepDir.: Richard Buckley
Cavalleria rusticana (Mascagni) 10-17 sepDir.: Richard Buckley
Québec, Opera de Québec  / 
Eugène Onéguine (Tchaikovsky) 22-29 oktDir.: Daniel Lipton; Prod.: François Racine
Falstaff (Verdi) 12-19 maiDir.: Giuseppe Grazioli; Prod.: Jacques Leblanc
Toronto, Opera Atelier  / 
Don Giovanni (Mozart) 29 okt-5 novDir.: Stefano Montanari; Prod.: Marshall Pynkoski
Armide (Lully) 14-21 aprDir.: David Fallis; Prod.: Marshall Pynkoski
Toronto, Canadian Opera Company (COC)  / 
Iphigenia in Tauris (Gluck) 22 sep-15 oktDir.: Pablo Heras-Casado; Prod.: Robert Carsen, Jean-Michel Criqui
Rigoletto (Verdi) 29 sep-22 oktDir.: Johannes Debus / Derek Bate; Prod.: Christopher Alden
Tosca (Puccini) 21 jan-25 febDir.: Paolo Carignani; Prod.: Paul Curran
L'amour de loin (Saariaho) 2-22 febDir.: Johannes Debus; Prod.: Daniele Finzi Pasca
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 10 apr-14 maiDir.: Johannes Debus; Prod.: Lee Blakeley
Gianni Schicchi (Puccini) 26 apr-25 maiDir.: Andrew Davis; Prod.: Catherine Malfitano
A Florentine Tragedy (Zemlinsky) 26 apr-25 maiDir.: Andrew Davis; Prod.: Catherine Malfitano
Il trovatore (Verdi) 29 sep-31 oktDir.: Marco Guidarini; Prod.: Charles Roubaud
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 okt-3 novDir.: Johannes Debus; Prod.: Christopher Alden
Tristan und Isolde (Wagner) 29 jan-23 febDir.: Jiří Bělohlávek; Prod.: Peter Sellars
La clemenza di Tito (Mozart) 3-22 febDir.: Johannes Debus / Derek Bate; Prod.: Christopher Alden
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17 apr-24 maiDir.: Stephen Lord; Prod.: David Alden
Salome (Strauss) 21 apr-22 maiDir.: Johannes Debus / Derek Bate; Prod.: Atom Egoyan
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 8-25 maiDir.: Johannes Debus; Prod.: Robert Carsen
Vancouver, Vancouver Opera  / 
West Side Story (Bernstein) 22-29 oktDir.: Leslie Dala; Prod.: Ken Cazan
Roméo et Juliette (Berlioz) 26 nov-3 desDir.: Jacques Lacombe; Prod.: Allison Grant
The Barber of Seville (Rossini) 17-25 marDir.: Robert Tweten; Prod.: Dennis Garnhum
Aida (Verdi) 21 apr-3 maiDir.: Jonathan Darlington; Prod.: David Gately
La bohème (Puccini) 20-28 oktDir.: Leslie Dala; Prod.: Nancy Hermiston
The Pirates of Penzance (Sullivan) 1-9 desDir.: Jonathan Darlington; Prod.: Christopher Gaze
The Magic Flute (Mozart) 9-17 marDir.: Leslie Dala; Prod.: Robert McQueen
Tea (Dun) 4-11 maiDir.: Jonathan Darlington; Prod.: Paul Peers
Victoria, Pacific Opera Victoria  / 
The Flying Dutchman (Wagner) 6-16 oktDir.: Timothy Vernon; Prod.: Glynis Leyshon
Mary's Wedding (MacDonald) 10-20 novDir.: Timothy Vernon; Prod.: Michael Shamata
Carmen (Bizet) 16-28 febDir.: Timothy Vernon; Prod.: Dennis Garnhum
Maria Stuarda (Donizetti) 12-22 aprDir.: Timothy Vernon; Prod.: Maria Lamont
Macbeth (Verdi) 4-14 oktDir.: Timothy Vernon; Prod.: Morris Panych
Albert Herring (Britten) 7-17 febDir.: Leslie Dala; Prod.: Glynis Leyshon
Tosca (Puccini) 4-14 aprDir.: Giuseppe Pietraroia; Prod.: Amiel Gladstone
Winnipeg, Manitoba Opera  / 
Salome (Strauss) 19-25 novDir.: Tyrone Paterson
Dido and Aeneas (Purcell) 7-8 febDir.: Daniel Taylor
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 21-27 aprDir.: Tadeusz Biernacki