2011/12 > Spania 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2011/12 > Spania

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Frankrike
Portugal

Spania
 

Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 

Faust (concert) (Gounod) 7-28 oktDir.: Edward Gardner / Pierre Vallet
Jo, Dalí (Benguerel) 19-23 oktDir.: Miquel Ortega; Prod.: Xavier Albertí
Le grand macabre (Ligeti) 19 nov-1 desDir.: Michael Boder; Prod.: Alex Ollé, Valentina Carrasco
Linda di Chamounix (Donizetti) 20 des-8 janDir.: Marco Armiliato; Prod.: Emilio Sagi
Il burbero di buon cuore (Martin y Soler) 27 jan-6 febDir.: Jordi Savall; Prod.: Irina Brook
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 jan-3 febDir.: Christophe Rousset; Prod.: Lluís Pasqual
La bohème (Puccini) 27 feb-19 marDir.: Víctor Pablo Pérez; Prod.: Giancarlo del Monaco
Der Zwerg (Zemlinsky) 4-22 aprDir.: Marc Albrecht; Prod.: Andreas Homoki
Una Tragedia florentina (Zemlinsky) 4-22 aprDir.: Marc Albrecht; Prod.: Andreas Homoki
La flauta mágica (Mozart) 24-28 aprDir.: Pablo González; Prod.: Joan Font
Adriana Lecouvreur (Cilea) 14 mai-3 junDir.: Maurizio Benini; Prod.: David McVicar
El gato con botas (Montsalvatge) 19-27 maiDir.: Antoni Ros-Marbà; Prod.: Emilio Sagi
El Giravolt de Maig (Toldrà) 10-11 jun
Pelléas et Mélisande (Debussy) 27 jun-7 julDir.: Michael Boder; Prod.: Robert Wilson
Aida (Verdi) 21-30 julDir.: Renato Palumbo; Prod.: José Antonio Gutiérrez
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 1-4 sepDir.: Sebastian Weigle
Lohengrin (concert) (Wagner) 2-4 sepDir.: Sebastian Weigle
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 6 sepDir.: Peter Schneider
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 24 sep-3 oktDir.: Donato Renzetti; Prod.: Hugo de Ana
Tristan und Isolde (Wagner) 22 okt-3 novDir.: Miguel Ángel Gómez Martínez; Prod.: Pierluigi Pier'Alli
Roméo et Juliette (Gounod) 19-28 novDir.: Josep Caballé-Domenech; Prod.: Arnaud Bernard
Luisa Miller (Verdi) 21-30 janDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Denis Krief
L'elisir d'amore (Donizetti) 18-27 febDir.: José Miguel Pérez Sierra; Prod.: Mario Gas
Die tote Stadt (Korngold) 21-30 aprDir.: Stephan Anton Reck; Prod.: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19-28 maiDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Daniele Abbado
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 8-10 oktProd.: Jean Liermier
Les Enfants Terribles (Glass) 2-3 desDir.: Emmanuel Olivier; Prod.: Stéphane Vérité
La ardilla astuta (Rota) 28-29 desProd.: Alfonso Romero
La canterina (Haydn) 3-4 febDir.: Pablo Mielgo; Prod.: Marco Carniti
Der Schauspieldirektor (Mozart) 3-4 febDir.: Pablo Mielgo; Prod.: Marco Carniti
La corte de faraón (Lleó) 19-28 aprDir.: Carlos Aragón; Prod.: Emilio Sagi
Guillermo Tell (Rossini) 12-13 maiProd.: Ramon Molins
Entre Sevilla y Triana (Sorozábal) 23-27 junDir.: Manuel Coves; Prod.: Curro Carreres
Jerez, Teatro Villamarta  / 
Suor Angelica (Puccini) 25 novDir.: Carlos Aragón; Prod.: Francisco López
Die Perlenfischer (concert) (Bizet) 19-22 desDir.: Guillermo García Calvo
Rigoletto (Verdi) 19-21 janDir.: Carlos Aragón; Prod.: Francisco López
Tosca (Puccini) 31 mai-2 junDir.: Ramón Tebar; Prod.: Giancarlo Del Monaco
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 5-7 sepDir.: Miguel A Gomez-Martinez; Prod.: Emilio Sagi
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 sep-2 oktDir.: Cristóbal Soler; Prod.: Francisco López
Las Palmas, Festival de Ópera Alfredo Kraus  / 
Carmen (Bizet) 27 feb-4 marDir.: Alain Guingal; Prod.: Mario Pontiggia
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 18-24 mar
Rigoletto (Verdi) 13-19 maiDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Mario Pontiggia
Les pêcheurs de perles (Bizet) 15-24 junDir.: Yves Abel; Prod.: Mario Pontiggia
Madrid, Teatro Real  / 
Elektra (Strauss) 30 sep-15 oktDir.: Semyon Bychkov; Prod.: Klaus Michael Grüber(original), Ellen Hammer(revival)
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 4-5 oktDir.: René Jacobs
Pelléas et Mélisande (Debussy) 31 okt-16 novDir.: Sylvain Cambreling / Jean-François Verdier; Prod.: Robert Wilson
Lady Macbeth de Mzensk (Shostakovich) 3-23 desDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Martin Kusej
Don Quichotte (concert) (Massenet) 19-22 desDir.: Marc Piollet
Persephone (Stravinsky) 14-29 janDir.: Teodor Currentzis; Prod.: Peter Sellars
Iolanta (Tchaikovsky) 14-29 janDir.: Teodor Currentzis; Prod.: Peter Sellars
La clemenza di Tito (Mozart) 14 feb-4 marDir.: Thomas Hengelbrock / Peter Tilling; Prod.: Ursel Herrmann, Karl-Ernst Herrmann
I due Figaro (Mercadante) 27 mar-1 aprDir.: Riccardo Muti; Prod.: Emilio Sagi
The Life and Death of Marina Abramović (Hegarty) 11-22 aprProd.: Robert Wilson
Cyrano de Bergerac (Alfano) 10-22 maiDir.: Pedro Halffter; Prod.: Petrika Ionesco
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 21-27 maiDir.: Alejo Pérez
Poppea e Nerone (Monteverdi) 12-30 junDir.: Sylvain Cambreling; Prod.: Krzysztof Warlikowski
Ainadamar (Golijov) 8-22 julDir.: Alejo Pérez; Prod.: Peter Sellars
Moses und Aron (concert) (Schoenberg,A) 7-9 sepDir.: Sylvain Cambreling
Boris Godunov (Musorgsky) 28 sep-18 oktDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Johan Simons
Suor Angelica (Puccini) 2-15 novDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Lluís Pasqual
Il prigioniero (Dallapiccola) 2-15 novDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Lluís Pasqual
Macbeth (Verdi) 2-23 desDir.: Teodor Currentzis; Prod.: Dmitri Tcherniakov
The Perfect American (Glass) 22 jan-6 febDir.: Dennis Russell Davies; Prod.: Phelim McDermott
Parsifal (concert) (Wagner) 29 jan-2 febDir.: Thomas Hengelbrock
Così fan tutte (Mozart) 23 feb-17 marDir.: Sylvain Cambreling / Till Drömann; Prod.: Michael Haneke
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 3-7 marDir.: Andriy Yurkevych
Les pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 25-31 marDir.: Daniel Oren
Don Giovanni (Mozart) 3-24 aprDir.: Alejo Pérez; Prod.: Dmitri Tcherniakov
La rappresaglia (Mercadante) 13-19 maiDir.: Riccardo Muti; Prod.: Andrea De Rosa
Wozzeck (Berg) 3-20 junDir.: Sylvain Cambreling; Prod.: Christoph Marthaler
Die Zauberflöte (Mozart) 29 jun-4 julDir.: Simon Rattle; Prod.: Robert Carsen
Il Postino (Catán) 17-28 julDir.: Pablo Heras Casado; Prod.: Ron Daniels
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
El Puñao de Rosas (Chapí) 6+ oktDir.: Cristóbal Soler / Carlos Aragón; Prod.: Luis Olmos
El Trust de los Tenorios (Serrano) 6+ oktDir.: Cristóbal Soler / Carlos Aragón; Prod.: Luis Olmos
Los Sobrinos del Capitán Grant (Caballero) 9 des-8 janDir.: José Miguel Pérez-Sierra; Prod.: Paco Mir
El gato montés (Penella) 17 feb-11 marDir.: Cristóbal Soler / Oliver Díaz; Prod.: José Carlos Plaza
La Chulapona (Torroba) 4 mai-3 junDir.: Miquel Ortega / Arturo Díez Boscovich; Prod.: Gerardo Malla
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Katiuska (Sorozábal) 12 okt
Luisa Fernanda (Torroba) 4 des
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
El castillo de Barbazul (concert) (Bartók) 29 oktDir.: Francesc Bonnín
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 18-24 sepDir.: Eric Hull; Prod.: Mario Pontiggia
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-16 oktDir.: Ottavio Dantone / Andrés Juncos; Prod.: Emilio Sagi
Die Zauberflöte (Mozart) 13-19 novDir.: Paul Goodwin; Prod.: Olivia Fuchs
Norma (Bellini) 8-17 desDir.: Roberto Tolomelli; Prod.: Susana Gómez
Peter Grimes (Britten) 29 jan-4 febDir.: Corrado Rovaris; Prod.: David Alden
El Estreno de una Artista (Gaztambide) 29 feb-3 mar
Gloria y Peluca (Barbieri) 29 feb-3 mar
El caserío (Guridi) 28-31 mar
La del Soto del Parral (Soutullo) 16-30 apr
Pamplona, Baluarte  / 
La Sonambula (Bellini) 6 oktDir.: Miguel Ángel Gómez Martínez; Prod.: Patrick Mailler
Norma (Bellini) 19 febDir.: Fabio Biondi
La flauta mágica (Mozart) 4-6 maiDir.: Robert Reimer; Prod.: Joan Font
Santander, Palacio de Festivales de Cantabria  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 3-4 desDir.: Hans-Jörn Brandenburg / Stefan Rager; Prod.: Robert Wilson
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 sep-5 oktDir.: Pedro Halffter; Prod.: José Luis Castro
La Valquiria (Wagner) 11-20 novDir.: Pedro Halffter; Prod.: Carlus Padrissa, La Fura dels Baus
Hansel y Gretel (Humperdinck) 29-30 desDir.: Pedro Váquez; Prod.: Maribel Macias
Luisa Fernanda (Torroba) 7-11 febDir.: Cristóbal Soler; Prod.: Luis Olmos
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17-30 marDir.: Will Humburg; Prod.: Michal Znaniecki
La Cenicienta (Rossini) 15-19 aprProd.: Joan Font
El triunfo del tiempo y del desengaño (concert) (Handel) 20 aprDir.: Enrico Onofri
Madama Butterfly (Puccini) 5-15 junDir.: Pedro Halffter; Prod.: Mario Gas
Cristóbal Colón (concert) (Carnicer) 28 junDir.: Santiago Serrate
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 5-23 novDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Andrei Konchalovsky
La cenerentola (Rossini) 22 nov-4 janDir.: Michele Mariotti; Prod.: Luca Ronconi
Roméo et Juliette (concert) (Berlioz) 8-9 desDir.: Valery Gergiev
Ariadne auf Naxos (concert) (Strauss) 16-18 desDir.: Riccardo Chailly
Don Giovanni (Mozart) 27 jan-9 febDir.: Zubin Mehta; Prod.: Jonathan Miller
Iolanta (concert) (Tchaikovsky) 31 janDir.: Teodor Currentzis
La vida breve (Falla) 3-14 marDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Giancarlo del Monaco
Thaïs (Massenet) 25 mar-15 aprDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Nicola Raab
Tosca (Puccini) 1-22 aprDir.: Omer Meir Wellber / Plácido Domingo; Prod.: Jean-Louis Grinda
Le Cid (concert) (Massenet) 24-30 aprDir.: Plácido Domingo
Il trovatore (Verdi) 26 maiDir.: Zubin Mehta
Valencia, Palau de la Música  / 
Roger de Flor (Chapí) 10 marDir.: Miguel A Gomez-Martinez
Valladolid, Teatro Calderón  / 
La Cenicienta (Rossini) 17-21 novDir.: Stanislav Anguelov; Prod.: Joan Font
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 9-11 febProd.: Emilio Sagi
El gato montés (Penella) 12-15 aprDir.: Cristóbal Soler; Prod.: José Carlos Plaza
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-13 maiDir.: Denis Vlasenko; Prod.: Ignacio García