2011/12 > Italia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2011/12 > Italia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Frankrike
Monaco
Sveits
Østerrike
Slovenia

Italia
 
Kroatia
Malta Hellas

Ancona, Teatro delle Muse  / 

Le nozze di Figaro (Mozart) 27-29 janDir.: Guillaume Tourniaire; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Bari, Fondazione Lirico Sinfonica Petruzzelli  / 
Götterdämmerung (Wagner) 21-25 oktDir.: Stefan Anton Reck; Prod.: Walter Pagliaro
Carmen (Bizet) 20-30 janDir.: Lorin Maazel; Prod.: William Kerley
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17-25 aprDir.: Lorin Maazel
Tosca (Puccini) 24-31 maiDir.: Alberto Veronesi; Prod.: Michele Mirabella
Don Giovanni (Mozart) 10-16 sepDir.: Roberto Abbado; Prod.: NN
West Side Story (Bernstein) 10-14 oktDir.: Boris Brott
War Requiem (Britten) 17-19 novDir.: Jonathan Webb
Bergamo, Teatro Donizetti  / 
Gemma di Vergy (Donizetti) 16-18 sepDir.: Roberto Rizzi Brignoli; Prod.: Laurent Gerber
Maria di Rohan (Donizetti) 7-9 oktDir.: Gregory Kunde; Prod.: Roberto Recchia
La Cecchina (Piccinni) 18-20 novDir.: Stefano Montanari; Prod.: Francesco Bellotto
Madama Butterfly (Puccini) 25-27 novDir.: NN; Prod.: Massimo Pezzuti
Bologna, Teatro Comunale  / 
La Tragedie de Carmen (Bizet) 8-13 augDir.: Marco Boni; Prod.: Franco Ripa di Meana
Turandot (Puccini) 19-31 janDir.: Fabio Mastrangelo; Prod.: Mariusz Trelinski
La traviata (Verdi) 22 feb-11 marDir.: Michele Mariotti; Prod.: Alfonso Antoniozzi
Jakob Lenz (Rihm) 12-15 aprDir.: Marco Angius; Prod.: Henning Brockhaus
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-19 maiDir.: Paolo Olmi; Prod.: Francesco Esposito
Le nozze di Figaro (Mozart) 17-28 junDir.: Michele Mariotti; Prod.: Mario Martone
Pagliacci (Leoncavallo) 9-17 oktDir.: Alberto Veronesi; Prod.: Liliana Cavani
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9-17 oktDir.: Alberto Veronesi; Prod.: Liliana Cavani
Il trovatore (Verdi) 18-30 desDir.: Renato Palumbo; Prod.: Paul Curran
Bolzano, Nuovo Teatro Comunale  / 
Roméo et Juliette (Gounod) 28-29 oktDir.: Yves Abel; Prod.: Manfred Schweigkofler
Salome (Strauss) 25-26 janDir.: Niksa Bareza; Prod.: Manfred Schweigkofler
The Tyrant (Dresher) 8-11 febDir.: Peter Valentovic; Prod.: Michael Hunt
La traviata (Verdi) 30-31 marDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Rosetta Cucchi
Brescia, Teatro Grande  / 
Rigoletto (Verdi) 7-9 oktDir.: Marco Guidarini; Prod.: Massimo Gasparon, Matteo Mazzoni
I puritani (Bellini) 20-22 oktDir.: Antonio Pirolli; Prod.: Carmelo Rifici
Roméo et Juliette (Gounod) 11-13 novDir.: Michael Balke; Prod.: Andrea Cigni
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 2-4 desDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Elena Barbalich
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-18 desDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Federico Grazzini
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Rigoletto (Verdi) 30 sep-2 oktDir.: Marco Guidarini; Prod.: Massimo Gasparon
I puritani (Bellini) 4-6 novDir.: Antonio Pirolli; Prod.: Carmelo Rifici
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-3 desDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Federico Grazzini
Roméo et Juliette (Gounod) 13-15 janDir.: Michael Balke; Prod.: Andrea Cigni
Cremona, Teatro Ponchielli  / 
I puritani (Bellini) 14-16 oktDir.: Antonio Pirolli; Prod.: Carmelo Rifici
Rigoletto (Verdi) 21-25 oktDir.: Marco Guidarini; Prod.: Massimo Gasparon
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 4-6 novDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Elena Barbalich
Roméo et Juliette (Gounod) 18-20 novDir.: Michael Balke; Prod.: Andrea Cigni
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-11 desDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Federico Grazzini
Tosca (Puccini) 17-21 oktDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Elena Barbalich
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 26-28 oktDir.: Francesco Pasqualetti; Prod.: Sam Brown
Ernani (Verdi) 23-25 novDir.: Antonio Pirolli; Prod.: Andrea Cigni
L'italiana in Algeri (Rossini) 30 nov-2 desDir.: Josè Luis Gomez-Rios; Prod.: Pierluigi Pizzi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6-8 desDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Henning Brockhaus
Genova, Opera di Genova  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 20 okt-17 novDir.: Johannes Wildner; Prod.: Daniele Abbado(original), Boris Stetka(revival)
Gianni Schicchi (Puccini) 11 nov-4 febDir.: Valerio Galli; Prod.: Rolando Panerai
Il campanello di notte (Donizetti) 11 nov-4 febDir.: Valerio Galli; Prod.: Rolando Panerai
La bohème (Puccini) 16 des-5 febDir.: Marco Guidarini; Prod.: Augusto Fornari
Roméo et Juliette (Gounod) 22 feb-4 marDir.: Fabio Luisi / Marcello Rota; Prod.: Jean-Louis Grinda
L'opera da tre soldi (Weill) 15-18 marDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Luca De Fusco
Turandot (Puccini) 19 apr-12 junProd.: Giuliano Montaldo
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 mai-7 jun
Che fine ha fatto la piccola Irene? (Betta) 18 mai-7 jun
Mantova, Teatro Sociale  / 
Tosca (Puccini) 24 mar
Nabucco (Verdi) 22 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 mai
Messina, Teatro Vittorio Emanuele di Messina  / 
Norma (Bellini) 13-17 desDir.: Andrea Licata; Prod.: Federico Tiezzi
L'elisir d'amore (Donizetti) 27-31 marDir.: Alberto Veronesi; Prod.: Francesco Torrigiani
La rondine (Puccini) 29-31 maiDir.: Hirofumi Yoshida; Prod.: Stefano Vizioli
Rigoletto (Verdi) 27 nov-1 desDir.: Christopher Franklin; Prod.: Alessio Pizzech
Milano, Teatro alla Scala  / 
Don Giovanni (Mozart) 7 des-14 janDir.: Daniel Barenboim / Karl Heinz Steffens; Prod.: Robert Carsen
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 15 jan-5 febDir.: Marko Letonja; Prod.: Robert Carsen
Aida (Verdi) 14 feb-10 marDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Franco Zeffirelli
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 11-27 marDir.: Semyon Bychkov; Prod.: Claus Guth
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 mar-17 aprDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Giorgio Strehler(original), Marina Bianchi(revival)
Tosca (Puccini) 22 apr-15 maiDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Luc Bondy
Peter Grimes (Britten) 19 mai-7 junDir.: Robin Ticciati; Prod.: Richard Jones
Luisa Miller (Verdi) 6-23 junDir.: Gianandrea Noseda / Daniele Rustioni; Prod.: Mario Martone
Manon (Massenet) 19 jun-7 julDir.: Fabio Luisi; Prod.: Laurent Pelly
Don Pasquale (Donizetti) 30 jun-14 julDir.: Enrique Mazzola; Prod.: Jonathan Miller
La bohème (Puccini) 26 sep-26 oktDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Franco Zeffirelli
Siegfried (Wagner) 23 okt-22 novDir.: Daniel Barenboim; Prod.: Guy Cassiers
Rigoletto (Verdi) 6-17 novDir.: Gustavo Dudamel; Prod.: Luc Bondy
Modena, Teatro Comunale  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 27-30 oktDir.: Gianluigi Gelmetti; Prod.: Massimo Gasparon
Roméo et Juliette (Gounod) 18-20 novDir.: Yves Abel; Prod.: Manfred Schweigkofler
La bohème (Puccini) 27-29 janDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Boyko Bogdanov, Vera Petrova
Salome (Strauss) 11-12 febDir.: Niksa Bareza; Prod.: Manfred Schweigkofler
La traviata (Verdi) 14-18 marDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Rosetta Cucchi
Aida (Verdi) 27 mar-1 aprDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Joseph Franconi Lee
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Semiramide (Rossini) 18-27 novDir.: Gabriele Ferro; Prod.: Luca Ronconi
Il marito disperato (Cimarosa) 6-16 desDir.: Christophe Rousset; Prod.: Paolo Rossi
Porgy and Bess (Gershwin) 10-15 janDir.: William Barkhymer; Prod.: Baayork Lee, Larry Marshall
L'opera da tre soldi (Weill) 17-21 janDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Luca De Fusco
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-18 febDir.: Nello Santi; Prod.: Gianni Amelio
La cantata e disfida di Don Trastullo (Jommelli) 2-11 marDir.: Maurizio Agostini; Prod.: Riccardo Canessa
I masnadieri (Verdi) 21-31 marDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Gabriele Lavia
La furba e lo sciocco (Sarro) 4-13 maiDir.: Bruno Praticò
Il maestro di cappella (Cimarosa) 4-13 maiDir.: Bruno Praticò
La bohème (Puccini) 18-31 maiDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Lorenzo Amato
Les pêcheurs de perles (Bizet) 16-25 oktDir.: Gabriele Ferro; Prod.: Fabio Sparvoli
Padova, Teatro Verdi  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21-23 oktDir.: Francesco Rosa; Prod.: Stefano Poda
La bohème (Puccini) 23-29 desDir.: Stefano Romani; Prod.: Ivan Stefanutti
Parma, Fondazione Teatro Regio di Parma  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 1-23 oktDir.: Gianluigi Gelmetti; Prod.: Pierluigi Samaritani, Massimo Gasparon
Messa da Requiem (Verdi) 6-8 oktDir.: Yuri Temirkanov
Falstaff (Verdi) 10-25 oktDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Stephen Medcalf
Aida (Verdi) 27 jan-11 febDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Alberto Fassini(original), Joseph Franconi Lee(revival)
Stiffelio (Verdi) 15-24 aprDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Guy Montavon
Pavia, Teatro Fraschini  / 
Rigoletto (Verdi) 13-15 oktDir.: Marco Guidarini; Prod.: Massimo Gasparon
I puritani (Bellini) 28-30 oktDir.: Antonio Pirolli; Prod.: Carmelo Rifici
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24-26 novDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Federico Grazzini
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 9-10 desDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Elena Barbalich
Roméo et Juliette (Gounod) 19-21 janDir.: Michael Balke; Prod.: Andrea Cigni
Piacenza, Teatro Municipale  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 27-30 oktDir.: Gianluigi Gelmetti; Prod.: Massimo Gasparon
Roméo et Juliette (Gounod) 18-20 novDir.: Yves Abel; Prod.: Manfred Schweigkofler
La bohème (Puccini) 27-29 janDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Boyko Bogdanov(original), Vera Petrova(revival)
Salome (Strauss) 4-5 febDir.: Niksa Bareza; Prod.: Manfred Schweigkofler
La traviata (Verdi) 14-18 marDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Rosetta Cucchi
Aida (Verdi) 27 mar-1 aprDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Joseph Franconi Lee
Pisa, Teatro Comunale Verdi  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 29-30 oktDir.: Jonathan Webb; Prod.: Alessio Pizzech
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29-30 oktDir.: Jonathan Webb; Prod.: Alessio Pizzech
Madama Butterfly (Puccini) 12-13 novDir.: Roberto Zarpellon; Prod.: Vivien Hewitt
Aida (Verdi) 29-30 novDir.: Tulio Gagliardo; Prod.: Antoine Selva
Rigoletto (Verdi) 16-18 desDir.: Giuseppe Acquaviva; Prod.: Ivan Stefanutti
La bohème (Puccini) 14-15 janDir.: NN; Prod.: Marco Gandini
L'opera da tre soldi (Weill) 11-12 febDir.: Nathalie Marin; Prod.: David Haughton
Mozart e Salieri (Rimsky-Korsakov) 25-26 febDir.: Francesco Pasqualetti; Prod.: Gianluca Floris
Zanetto (Mascagni) 25-26 febDir.: Francesco Pasqualetti; Prod.: Gianluca Floris
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri  / 
La bohème (Puccini) 29 janDir.: Francisco Bonnin; Prod.: Marco Gandini
L'opera da tre soldi (Weill) 21-23 febDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Luca De Fusco
Il piccolo spazzacamino (Britten) 11 marDir.: Erasmo Gaudiomonte; Prod.: Piero Fenati
Rinaldo (Handel) 20-22 aprDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Sancta Susanna (Hindemith) 6-7 julDir.: Riccardo Muti; Prod.: Chiara Muti
Reggio Emilia, Teatro Municipale Valli  / 
L'occasione fa il ladro (Rossini) 26-27 novDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle(original), Sonja Frisell(revival)
Aida (Verdi) 24-26 febDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Joseph Alberto Fassini(original), Franconi Lee(revival)
Einstein on the Beach (Glass) 24-25 mar
Rinaldo (Handel) 27-29 aprDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Roma, Teatro dell'Opera  / 
Macbeth (Verdi) 27 nov-11 desDir.: Riccardo Muti; Prod.: Peter Stein
Candide (Bernstein) 18-24 janDir.: Wayne Marshall; Prod.: Lorenzo Mariani
Madama Butterfly (Puccini) 21-28 febDir.: Pinchas Steinberg; Prod.: Giorgio Ferrara
Die Zauberflöte (Mozart) 27 mar-1 aprDir.: Erik Nielsen; Prod.: David McVicar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18-26 aprDir.: Bruno Campanella; Prod.: Ruggero Cappuccio
Attila (Verdi) 25 mai-5 junDir.: Riccardo Muti; Prod.: Pier Luigi Pizzi
A Midsummer Night's Dream (Britten) 19-26 junDir.: James Conlon; Prod.: Paul Curran
La Gioconda (Ponchielli) 23-31 oktDir.: Roberto Abbado; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Norma (Bellini) 14-18 oktDir.: Sergio Alapont; Prod.: Andrea Cigni
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-6 novDir.: Francesco Pasqualetti; Prod.: Paolo Panizza
I due timidi (Rota) 19-20 novDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Marco Spada
La notte di un nevrastenico (Rota) 19-20 novDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Marco Spada
Ernani (Verdi) 7-11 desDir.: Maurizio Barbacini; Prod.: Jun Aguni
Savona, Opera Giocosa  / 
Il signor Bruschino (Rossini) 14-15 oktDir.: Giuseppe La Malfa; Prod.: Elisabetta Courir
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 10-13 novDir.: Giovanni Di Stefano; Prod.: Elena Barbalich
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale  / 
Lo sgambetto (Marocchini) 9-11 sep
Un grido di voce (Vacca) 9-11 sep
Ragaaazziii! (Cera) 9-11 sepDir.: Marco Angius; Prod.: Marco Carniti
Pipa e Barlafuso (Caldara) 16-18 sepDir.: Francesco Massimi; Prod.: Giorgio Bongiovanni
La zingaretta (Leo) 16-18 sepDir.: Francesco Massimi; Prod.: Giorgio Bongiovanni
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 sepDir.: Carlo Palleschi; Prod.: Andrea Stanisci
Torino, Teatro Regio  / 
Fidelio (Beethoven) 9-18 desDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Mario Martone
Tosca (Puccini) 10-22 janDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Jean-Louis Grinda
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19-26 febDir.: Alessandro Galoppini; Prod.: Vittorio Borrelli
Madama Butterfly (Puccini) 21-28 febDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Damiano Michieletto
La bohème (Puccini) 6-17 marDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Vittorio Borrelli(original), Giuseppe Patroni Griffi(revival)
Rigoletto (Verdi) 14-20 marDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Fabio Banfo
Così fan tutte (Mozart) 10-22 aprDir.: Christopher Franklin; Prod.: Ettore Scola
Norma (Bellini) 16-30 maiDir.: Michele Mariotti; Prod.: Joseph Franconi Lee(original), Alberto Fassini(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 19 jun-1 julDir.: Renato Palumbo; Prod.: Lorenzo Mariani
Treviso, Teatro Comunale  / 
Don Pasquale (Donizetti) 9-15 novDir.: Sergio Alapont; Prod.: Italo Nunziata
L'occasione fa il ladro (Rossini) 3-4 desDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle(original), Sonja Frisell(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 9-15 janDir.: Nicola Marasco; Prod.: Fabio Ceresa
The Telephone (Menotti) 15-19 febDir.: Claudio Desderi; Prod.: Sandro Pasqualetto
La voix humaine (Poulenc) 15-19 febDir.: Claudio Desderi; Prod.: Sandro Pasqualetto
Trieste, Teatro Verdi  / 
La battaglia di Legnano (Verdi) 25 feb-3 marDir.: Boris Brott; Prod.: Ruggero Cappuccio
Rigoletto (Verdi) 17-27 marDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Michele Mirabella
La bohème (Puccini) 13-26 aprDir.: Donato Renzetti; Prod.: Marco Gandini
L'amico Fritz (Mascagni) 17-26 maiDir.: Fabrizio Maria Carminati; Prod.: Daniele Salvo
C'est ainsi (Berls) 28 jun-4 julDir.: NN; Prod.: Antonio Calenda
Verona, Teatro Filarmonico  / 
Rigoletto (Verdi) 17-26 novDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Arnaud Bernard
La vedova allegra (Lehár) 13 des-2 janDir.: Julian Kovatchev; Prod.: Federico Tiezzi
Falstaff (Verdi) 15-31 desDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Luca Guadagnino
The Messiah (concert) (Handel) 16 desDir.: Daniele Rustioni
Pagliacci (Leoncavallo) 27 jan-5 febDir.: Julian Kovatchev; Prod.: Franco Zeffirelli
Iris (Mascagni) 16-25 marDir.: Gianluca Martinenghi; Prod.: Federico Tiezzi
La gazza ladra (Rossini) 22-29 aprDir.: Giovanni Battista Rigon; Prod.: Damiano Michieletto
Aida (Verdi) 9-18 novDir.: Fabio Mastrangelo; Prod.: Hugo De Ana