2011/12 > Russland 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2011/12 > Russland

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Finland
Estland
Latvia
Hvite-Russland

Russland
 
USA
Ukraina
Georgia
Aserbajdsjan
Kasakstan Japan

Moscow, Bolshoi Theatre  / 

Rise and Fall of the City of Mahagonny (Weill) 6-10 sep
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 23 sep-6 maiDir.: Vassily Sinaisky; Prod.: Kirill Serebrennikov
Iolanta (Tchaikovsky) 29 okt-15 aprDir.: Pavel Sorokin / Mikhail Granovsky; Prod.: Georgy Ansimov
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 2 nov-19 febDir.: Vladimir Jurowski; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Tosca (Puccini) 12 nov-14 febDir.: Pavel Klinichev / Vladimir Andropov; Prod.: Boris Pokrovsky
Die Zauberflöte (Mozart) 17 nov-13 maiDir.: Christopher Moulds; Prod.: Graham Vick
Nabucco (Verdi) 22 nov-29 janDir.: Gintaras Rinkevicius / Vladimir Andropov; Prod.: Mikhail Kislyarov
Boris Godunov (Musorgsky) 1 des-27 maiDir.: Nikolai Golovanov; Prod.: Leonid Baratov
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 6 des-28 aprDir.: Mikhail Sinkevich / Vassily Sinaisky; Prod.: Oleg Moralev
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 15 des-22 aprDir.: Vassily Sinaisky; Prod.: Dmitri Tcherniakov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 22-24 desDir.: Valery Gilmanov; Prod.: Peter Ustinov
Carmen (Bizet) 28-30 desDir.: Vassily Sinaisky; Prod.: David Pountney
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13-17 janDir.: Nikolai Alexeyev; Prod.: Dmitry Belov
Turandot (Puccini) 20-25 janDir.: Alexander Vedernikov; Prod.: Francesca Zambello
The Fiery Angel (Prokofiev) 2-5 febProd.: Francesca Zambello
Die Fledermaus (Strauss,J) 23-26 febDir.: Christoph-Mathias Mueller / Mikhail Granovsky; Prod.: Vasily Barkhatov
Don Giovanni (Mozart) 8-13 mar
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 2 apr
Der Rosenkavalier (Strauss) 3-10 apr
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 11 apr
Madama Butterfly (Puccini) 13 apr
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 17-21 mai
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 29-31 mai
Moscow, Helikon-Opera  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 17-19 feb
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 1-4 mar
Kaffeekantate (Bach,JS) 14 mar-21 jun
Boris Godunov (Musorgsky) 15-18 mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 mar
Concert (Gershwin) 30 mar-1 apr
Bauernkantate (Bach,JS) 18 apr-28 jun
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 19-22 apr
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26-28 apr
Falstaff (Verdi) 16-19 mai
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 23-26 mai
Carmen (Bizet) 6-9 jun
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 14-15 jun
Das Liebesverbot (Wagner) 5-8 jul
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 sep
Rigoletto (Verdi) 24 sep-12 okt
Pagliacci (Leoncavallo) 2 okt
La cenerentola (Rossini) 7-8 okt
Nabucco (Verdi) 20 okt
Thaïs (concert) (Massenet) 11 janDir.: Jan Latham-Koenig
Prince Igor (Borodin) 13 jan-20 aprDir.: Evgeny Samoilov; Prod.: Yuri Alexandrov
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23 sep-5 aprDir.: Felix Korobov; Prod.: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 26 sep-10 maiDir.: Eugeny Brazhnik; Prod.: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 2 okt-31 maiDir.: Felix Korobov; Prod.: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 9 okt-17 maiDir.: Wolf Gorelik; Prod.: Lyudmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 okt-23 maiProd.: Adolf Shapiro
Madama Butterfly (Puccini) 16 okt-19 aprDir.: Ara Karapetyan; Prod.: Lyudmila Naletova
Carmen (Bizet) 19 okt-30 maiDir.: Wolf Gorelik; Prod.: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 okt-24 maiDir.: Maria Maksimchuk; Prod.: Lyudmila Naletova
La bohème (Puccini) 27 okt-27 maiDir.: Wolf Gorelik; Prod.: Alexander Titel
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 28 okt-4 jan
Die Zauberflöte (Mozart) 28 okt-19 mai
La forza del destino (Verdi) 29 okt-26 maiDir.: Felix Korobov / Alevtina Loffe; Prod.: Georgy Isaakyan
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4 nov-20 mai
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 nov-5 feb
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 13 nov-26 feb
Così fan tutte (Mozart) 18 nov-12 mai
The Demon (Rubinstein) 20 nov-18 apr
Hamlet, Prince of Denmark (Kobekin) 2 des-10 feb
Werther (Massenet) 4 des-22 aprDir.: Felix Korobov; Prod.: Mikhail Bychkov
May Night (Rimsky-Korsakov) 8 des-16 mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 des
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21-22 jan
War and Peace (Prokofiev) 28-31 marDir.: Felix Korobov; Prod.: Alexander Titel
Rostov, Rostov State Opera  / 
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 7 maiDir.: Alexei Shakuro; Prod.: Konstantin Balakin
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 maiDir.: Alexander Anissimov; Prod.: Susanna Tsiryuk
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 22 maiDir.: Svetlana Filippovich; Prod.: Konstantin Balakin
Madama Butterfly (Puccini) 28 maiDir.: Robert Lyall; Prod.: Yuri Alexandrov
Ball at the Savoy (Abraham) 29 maiDir.: Alexei Shakuro; Prod.: Yuri Alexandrov
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 20 julDir.: Alexander Anissimov; Prod.: Susanna Tsiryuk
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 19 okt-5 janDir.: Donato Renzetti; Prod.: Daniele Finzi Pasca, Julie Hamelin
Pagliacci (Leoncavallo) 10 novDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Isabelle Partiot-Pieri
Dead Souls (Shchedrin) 2 desDir.: Valery Gergiev; Prod.: Vasily Barkhatov
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 6 desDir.: Valery Gergiev; Prod.: Jonathan Kent
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 desDir.: Gavriel Heine / Justus Frantz; Prod.: Alexei Stepanyuk
Turandot (Puccini) 8 desDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Charles Roubaud
Die Zauberflöte (Mozart) 9 des-18 marDir.: Mikhail Tatarnikov / Gavriel Heine; Prod.: Alain Maratrat
Don Giovanni (Mozart) 10 desDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Johannes Schaaf
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 des-5 febDir.: Mikhail Tatarnikov / Mikhail Sinkevich; Prod.: Yuri Alexandrov
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13 desDir.: Mikhail Agrest; Prod.: Alexander Galibin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Eugène Onéguine (Tchaikovsky) 15 des-14 marDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Yuri Temirkanov
Prince Igor (Borodin) 17 desDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Aida (Verdi) 18 des-2 febDir.: Tugan Sokhiev / Andrei Petrenko; Prod.: Vyacheslav Okunev(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Elektra (Strauss) 20 desDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Jonathan Kent
A Midsummer Night's Dream (Britten) 21 des-29 febDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Isabella Bywater
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 26 des-23 febDir.: Valery Gergiev; Prod.: Vasily Barkhatov
Il viaggio a Reims (Rossini) 28 des-8 janDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Alain Maratrat
Pelléas et Mélisande (concert) (Debussy) 2 janDir.: Valery Gergiev
Pagliacci (Leoncavallo) 5 janDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Isabelle Partiot-Pieri
The Fiery Angel (Prokofiev) 10 janDir.: Mikhail Agrest; Prod.: David Freeman
La bohème (Puccini) 12 janDir.: Mikhail Agrest; Prod.: Ian Judge
Sadko (Rimsky-Korsakov) 15 jan-22 febDir.: Mikhail Agrest; Prod.: Alexei Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky) 16 jan-11 maiDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Mariusz Trelinski
Aleko (Rachmaninov) 16 jan-11 maiDir.: Pavel Smelkov; Prod.: Mariusz Trelinski
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 21 janDir.: Valery Gergiev
Ruslan and Ludmilla (Glinka) 22 janDir.: Boris Gruzin; Prod.: Lotfi Mansouri
Carmina Burana (concert) (Orff) 25 janDir.: Andrei Petrenko
Carmen (Bizet) 26 jan-14 febDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Alexei Stepanyuk
La forza del destino (Verdi) 28 janDir.: Tugan Sokhiev; Prod.: Elijah Moshinsky
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 30 janDir.: Ignat Solzhenitsyn; Prod.: Irina Molostova
La traviata (Verdi) 1 feb-17 maiDir.: Pavel Bubelnikov; Prod.: Charles Roubaud
Mazepa (Tchaikovsky) 3 febDir.: Boris Gruzin; Prod.: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Gianni Schicchi (Puccini) 7 febDir.: Michael Güttler; Prod.: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 7 febDir.: Michael Güttler; Prod.: Walter Le Moli
Il Tabarro (Puccini) 7 febDir.: Michael Güttler; Prod.: Walter Le Moli
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 febDir.: Christian Knapp, Leonid Korchmar; Prod.: Michael Sturminger
My Fair Lady (Loewe) 18-20 febDir.: Gavriel Heine; Prod.: Robert Carsen
War and Peace (concert) (Prokofiev) 19 febDir.: Valery Gergiev
Mavra (Stravinsky) 21 febDir.: Marius Stravinsky
Le Rossignol (Stravinsky) 21 febDir.: Marius Stravinsky
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 27 febProd.: Yuri Temirkanov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 8 aprProd.: Alexander Petrov
Idomeneo re di Creta (Mozart) 10 aprProd.: Michael Sturminger
Rusalka (Dvořák,A) 13 maiProd.: Alexander Maskalin
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 15 maiProd.: Vladislav Pazi
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
La traviata (Verdi) 27 jan-2 junDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Stanislav Gaudasinsky
La bohème (Puccini) 3 feb-9 junDir.: Peter Feranec; Prod.: Arnaud Bernard
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 5 feb-28 junDir.: Valentin Bogdanov; Prod.: Stanislav Gaudasinsky
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9-10 febDir.: Mikhail Tatarnikov
L'elisir d'amore (Donizetti) 18 feb-3 maiProd.: Fabio Sparvoli
Tosca (Puccini) 9 mar-27 junDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Stanislav Gaudasinsky
Un ballo in maschera (Verdi) 11 mar-30 junDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Andrejs Zagars
Rusalka (Dvořák,A) 27 mar-29 maiDir.: Peter Feranec; Prod.: Igor Konyaev
Iolanta (Tchaikovsky) 31 mar-13 maiDir.: Valentin Bogdanov; Prod.: Sergey Shepelyov
La juive (Halévy) 10 maiProd.: Arnaud Bernard