2011/12 > USA 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2011/12 > USA

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  

Albuquerque, Opera Southwest  / 

The Barber of Seville (Rossini) 9-16 okt
Gianni Schicchi (Puccini) 24 mar-1 apr
Suor Angelica (Puccini) 24 mar-1 apr
Anchorage, Anchorage Opera  / 
The Grapes of Wrath (concert) (Gordon) 5 nov
Macbeth (Verdi) 18-26 feb
The Sound of Music (Rodgers) 30 mar-7 apr
Atlanta, Atlanta Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 12-20 novDir.: Arthur Fagen; Prod.: Tomer Zvulun
The Golden Ticket (Ash) 3-11 marDir.: Peter Ash; Prod.: James Robinson
Don Giovanni (Mozart) 28 apr-6 maiDir.: Arthur Fagen; Prod.: Richard Kagey
Austin, Austin Lyric Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 5-13 nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 jan-5 feb
Turandot (Puccini) 14-22 apr
Baltimore, Opera Vivente  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 11-19 novDir.: Jed Gaylin; Prod.: John Bowen
Ariodante (Handel) 2-10 marDir.: Joseph Gascho; Prod.: John Bowen
The Bartered Bride (Smetana) 11-19 maiDir.: JoAnn Kulesza; Prod.: John Bowen
Binghamton, Tri-cities Opera  / 
Madame Butterfly (Puccini) 21-23 okt
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-12 febProd.: Laura Alley
The Magic Flute (Mozart) 27-29 apr
Birmingham AL, Opera Birmingham  / 
Carmen (Bizet) 16-18 mar
Boston, Boston Lyric Opera  / 
Macbeth (Verdi) 4-13 novDir.: David Angus; Prod.: David Schweizer
The Lighthouse (Maxwell Davies) 8-12 febDir.: David Angus; Prod.: Tim Albery
The Barber of Seville (Rossini) 9-18 marDir.: Jari Hämäläinen; Prod.: Christopher Mattiliano(original), Doug Varone(revival)
The Inspector (Musto) 20-29 aprDir.: David Angus; Prod.: Leon Major
Boston, Opera Boston  / 
Cardillac (Hindemith) 25 feb-1 marDir.: Gil Rose
Maria Padilla (Donizetti) 6-10 maiDir.: Gil Rose; Prod.: Julia Pevzner
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 21-25 oktDir.: Gil Rose; Prod.: David Kneuss
Bremerton, Kitsap Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 sep
Charlotte, Opera Carolina  / 
Il trovatore (Verdi) 15-23 oktDir.: James Meena; Prod.: Jay Lesenger
Madama Butterfly (Puccini) 21-29 janDir.: James Meena; Prod.: Leslie Swackhamer
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17-25 marDir.: James Meena; Prod.: Brian Deedrick
Chicago, Lyric Opera of Chicago  / 
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 1-29 oktDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10 okt-5 novDir.: Massimo Zanetti
Boris Godunov (Musorgsky) 7-29 novDir.: Andrew Davis; Prod.: Stein Winge(original), Julia Pevzner(revival)
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 nov-11 desDir.: Andrew Davis
The Magic Flute (Mozart) 6 des-22 janDir.: Andrew Davis; Prod.: August Everding(original), Matthew Lata(revival)
Aida (Verdi) 21 jan-25 marDir.: Renato Palumbo; Prod.: Nicolas Joël(original), Matthew Lata(revival)
Show Boat (Kern) 12 feb-17 marDir.: John DeMain
Rinaldo (Handel) 29 feb-24 marDir.: Harry Bicket; Prod.: Francisco Negrín
Elektra (Strauss) 6-30 oktDir.: Andrew Davis; Prod.: David McVicar
Simon Boccanegra (Verdi) 15 okt-9 novDir.: Andrew Davis; Prod.: Elijah Moshinsky
Werther (Massenet) 11-26 novDir.: Andrew Davis; Prod.: Francisco Negrin
Don Pasquale (Donizetti) 25 nov-15 desDir.: Stephen Lord; Prod.: Thomas Allen
Hansel and Gretel (Humperdinck) 7 des-19 janDir.: Ward Stare; Prod.: Richard Jones(original), Eric Einhorn(revival)
La bohème (Puccini) 21 jan-28 marDir.: Emmanuel Villaume
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 8 feb-3 marDir.: Andrew Davis; Prod.: David McVicar(original), Marie Lambert(revival)
Rigoletto (Verdi) 25 feb-30 marDir.: Evan Rogister
A Streetcar named Desire (Previn) 26 mar-6 aprDir.: Evan Rogister; Prod.: Brad Dalton
Dallas, The Dallas Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 okt-6 novDir.: Graeme Jenkins; Prod.: Garnett Bruce
Tristan und Isolde (Wagner) 16-25 febDir.: Graeme Jenkins; Prod.: Christian Räth
The Lighthouse (Maxwell Davies) 16-18 marDir.: Nicole Paiement; Prod.: Kevin Moriarty
La traviata (Verdi) 13-29 aprDir.: Marco Guidarini; Prod.: Bliss Hebert
Die Zauberflöte (Mozart) 20 apr-6 maiDir.: Graeme Jenkins; Prod.: Matthew Lata
Aida (Verdi) 26 okt-11 novDir.: Graeme Jenkins; Prod.: John Copley
Turandot (Puccini) 5-21 aprDir.: Marco Zambelli
The Aspern Papers (Argento) 12-28 aprDir.: Graeme Jenkins; Prod.: Tim Albery
Denver, Opera Colorado  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 11-19 febDir.: John Baril; Prod.: David Gately
Florencia en el Amazonas (Catán) 24 mar-1 aprDir.: Ramón Tebar; Prod.: Jose Maria Condemi
Il trovatore (Verdi) 28 apr-6 maiDir.: Alexander Polianichko; Prod.: Tara Faircloth
Detroit, Michigan Opera Theatre  / 
The Medium (Menotti) 15-23 oktDir.: Suzanne Acton; Prod.: Robert Swedberg
Carmina Burana (Orff) 15-23 oktDir.: Suzanne Acton; Prod.: Robert Swedberg
The Marriage of Figaro (Mozart) 12-20 novDir.: Kazem Abdullah; Prod.: Mario Corradi
The Pearl Fishers (Bizet) 14-22 aprDir.: Mark Flint; Prod.: Andrew Sinclair
Pagliacci (Leoncavallo) 12-20 maiDir.: Steven Mercurio; Prod.: Bernard Uzan
Eugene, Eugene Opera  / 
Carmen (Bizet) 28-31 des
Nixon in China (Adams) 16-18 mar
Fargo, Fargo-Moorhead Opera  / 
Cinderella (Rossini) 28-30 okt
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 10-11 des
Fidelio (Beethoven) 13-15 apr
Fort Lee, New Jersey Association of Verismo Opera  / 
Tosca (Puccini) 23 oktDir.: Anthony Morss; Prod.: Evelyn la Quaif
Gold Coast, Gold Coast Opera  / 
La bohème (Puccini) 23 jan
La traviata (Verdi) 20 feb
Rigoletto (Verdi) 5 mar
Grand Rapids, Opera Grand Rapids  / 
Il trovatore (Verdi) 28-29 okt
The Magic Flute (Mozart) 3-4 feb
La bohème (Puccini) 4-5 mai
Honolulu, Hawaii Opera Theatre  / 
Aida (Verdi) 27-31 janDir.: Ivan Törzs; Prod.: Henry G Akina
Don Pasquale (Donizetti) 10-14 febDir.: Ivan Törzs; Prod.: Brian Deedrick
The Pearl Fishers (Bizet) 24-28 febDir.: Julian Wachner; Prod.: Karen Tiller
Houston, Opera in the Heights  / 
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 22 sep-2 okt
Così fan tutte (Mozart) 10-20 nov
Anna Bolena (Donizetti) 26 jan-5 feb
Il trovatore (Verdi) 15-25 mar
Otello (Rossini) 27 sep-7 okt
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 8-18 nov
Macbeth (Verdi) 1-10 feb
Falstaff (Verdi) 25 apr-5 mai
Houston, Houston Grand Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 21 okt-12 novDir.: Leonardo Vordoni; Prod.: Joan Font
Fidelio (Beethoven) 28 okt-13 novDir.: Michael Hofstetter; Prod.: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 27 jan-12 febDir.: Patrick Summers; Prod.: Daniel Slater
The Rape of Lucretia (Britten) 3-11 febDir.: Rory Macdonald; Prod.: Arin Arbus
Don Carlos (Verdi) 13-28 aprDir.: Patrick Summers; Prod.: John Caird
Mary Stuart (Donizetti) 21 apr-4 maiDir.: Patrick Summers; Prod.: Kevin Newbury
La bohème (Puccini) 19 okt-10 novDir.: Evan Rogister; Prod.: John Caird
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 26 okt-11 novDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Joan Font
Show Boat (Kern) 18 jan-9 febDir.: Patrick Summers; Prod.: Francesca Zambello
Don Giovanni (Mozart) 25 jan-10 febDir.: Trevor Pinnock; Prod.: Harry Silverstein
Tristan and Isolde (Wagner) 18 apr-5 maiDir.: Patrick Summers; Prod.: Christof Loy
Il trovatore (Verdi) 26 apr-11 maiDir.: Patrick Summers; Prod.: Stephen Lawless
Indianapolis, Indianapolis Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 sep
Faust (Gounod) 4-6 mai
Kansas City, Lyric Opera of Kansas City  / 
Turandot (Puccini) 1-9 oktDir.: Ward Holmquist
Così fan tutte (Mozart) 5-13 novDir.: Ward Holmquist; Prod.: Kristine McIntyre
Nixon in China (Adams) 10-18 marDir.: Ward Holmquist; Prod.: Michael Cavanagh
The Barber of Seville (Rossini) 21-29 apr
Knoxville, Knoxville Opera  / 
La traviata (Verdi) 28-30 oktProd.: Keturah Stickann
Roméo et Juliette (Gounod) 10-12 febProd.: Candace Evans
Otello (Verdi) 27-29 apr
Long Beach, Long Beach Opera  / 
María de Buenos Aires (Piazzolla) 29 jan-4 febDir.: Andreas Mitisek; Prod.: Andreas Mitisek
The Tears of the Knife (Martinů) 11-17 marDir.: Andreas Mitisek; Prod.: Ken Roht
The Breasts of Tiresias (Poulenc) 11-17 marDir.: Andreas Mitisek; Prod.: Ken Roht
Ainadamar (Golijov) 19-26 mai
The Man who Mistook his Wife for a Hat (Nyman) 16-24 jun
Los Angeles, LA Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 sep-9 oktDir.: James Conlon; Prod.: Steven Pimlott
Così fan tutte (Mozart) 18 sep-8 oktDir.: James Conlon; Prod.: Nicholas Hytner(original), Ashley Dean(revival)
Roméo et Juliette (Gounod) 6-26 novDir.: Plácido Domingo
Simon Boccanegra (Verdi) 11 feb-4 marDir.: James Conlon; Prod.: Elijah Moshinsky(original)
Albert Herring (Britten) 25 feb-17 marDir.: James Conlon; Prod.: Paul Curran
La bohème (Puccini) 12 mai-2 junDir.: Patrick Summers; Prod.: Herbert Ross(original), Gregory A Fortner(revival)
The Two Foscari (Verdi) 15 sep-9 oktDir.: James Conlon; Prod.: Thaddeus Strassberger
Don Giovanni (Mozart) 22 sep-14 oktDir.: James Conlon / Plácido Domingo; Prod.: Gregory A Fortner
Madama Butterfly (Puccini) 17 nov-9 desDir.: Grant Gershon; Prod.: Ron Daniels
The Flying Dutchman (Wagner) 9-30 marDir.: James Conlon; Prod.: Nikolaus Lehnhoff
Cinderella (Rossini) 23 mar-13 aprDir.: James Conlon; Prod.: Joan Font
Tosca (Puccini) 18 mai-8 junDir.: Plácido Domingo; Prod.: John Caird
Los Angeles, LA Phil  / 
Orango (Shostakovich) 2-4 desDir.: Esa-Pekka Salonen; Prod.: Peter Sellars
Anaïs Nin (Andriessen) 28 febDir.: Reinbert de Leeuw
Missa Solemnis (Beethoven) 13-15 aprDir.: Herbert Blomstedt
Die schöne Müllerin (Schubert) 16 apr
Winterreise (Schubert) 18 apr
Don Giovanni (Mozart) 18-26 maiDir.: Gustavo Dudamel; Prod.: Paul Curran
The Gospel According to the Other Mary (Adams) 31 mai-3 junDir.: Gustavo Dudamel
Louisville, Kentucky Opera  / 
Carmen (Bizet) 23-30 sepDir.: Joe Mechavich
The Marriage of Figaro (Mozart) 18-20 novDir.: Joseph Mechavich
The Merry Widow (Lehár) 17-19 feb
Madison, Madison Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 4-6 novDir.: John DeMain; Prod.: Candace Evans
Galileo Galilei (Glass) 26-29 janDir.: Kelly Kuo; Prod.: A Scott Parry
Cinderella (Rossini) 27-29 aprDir.: John DeMain; Prod.: Garnett Bruce
Memphis, Opera Memphis  / 
Tosca (Puccini) 29 okt-1 novDir.: Willie Waters; Prod.: Matthew Lata
Die Fledermaus (Strauss,J) 21-24 janDir.: Steven Osgood; Prod.: Ned Canty
Don Pasquale (Donizetti) 31 mar-3 aprDir.: Ari Pelto; Prod.: Garnett Bruce
Miami, Florida Grand Opera  / 
Luisa Fernanda (Torroba) 12-26 novDir.: Pablo Mielgo; Prod.: Emilio Sagi
La rondine (Puccini) 21 jan-4 febDir.: Ramon Tebar; Prod.: Nicola Bowie
Rigoletto (Verdi) 28 jan-11 febDir.: Andrew Bisantz; Prod.: Jeff Buchman
Roméo et Juliette (Gounod) 21 apr-5 maiDir.: Joseph Mechavich; Prod.: David Lefkowich
Milwaukee, Florentine Opera  / 
Turandot (Puccini) 4-6 novDir.: Joseph Rescigno; Prod.: Eric Einhorn
Susannah (Floyd) 16-18 marDir.: Joseph Mechavich; Prod.: William Florescu
Idomeneo re di Creta (Mozart) 18-20 maiDir.: Joseph Rescigno; Prod.: John La Bouchardiere
Milwaukee, Skylight Opera Theatre  / 
The Rivals (Mechem) 16 sep-2 oktDir.: Richard Carsey; Prod.: Dorothy Danner
Minneapolis, Minnesota Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 24 sep-2 oktDir.: Christopher Franklin; Prod.: Peter Rothstein
Silent Night (Puts) 12-20 novDir.: Michael Christie; Prod.: Eric Simonson
Werther (Massenet) 28 jan-5 feb
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-11 marDir.: Leonardo Vordoni; Prod.: James Robinson
Madame Butterfly (Puccini) 14-22 aprDir.: Michael Christie; Prod.: Colin Graham
Nashville, Nashville Opera  / 
La traviata (Verdi) 13-15 oktDir.: Christopher Larkin; Prod.: John Hoomes
Pagliacci (Leoncavallo) 2-4 desDir.: William Boggs; Prod.: John Hoomes
The Girl of the Golden West (Puccini) 12-14 aprDir.: Dean Williamson; Prod.: John Hoomes
New Orleans, New Orleans Opera  / 
Turandot (Puccini) 15 oktDir.: Robert Lyall; Prod.: Robert Lyall
Un ballo in maschera (Verdi) 18-20 novDir.: Robert Lyall; Prod.: Matthew Lata
Salome (Strauss) 2-4 marDir.: Robert Lyall; Prod.: Katrin Hilbe
Carmina Burana (Orff) 27-29 aprDir.: Robert Lyall; Prod.: Robert Lyall
Pagliacci (Leoncavallo) 27-29 aprDir.: Robert Lyall; Prod.: Robert Lyall
New York, Center for Contemporary Opera  / 
The Secret Agent (Dellaira) 17 oktDir.: Sara Jobin; Prod.: Sam Helfrich
New York, Chelsea Opera  / 
The Medium (Menotti) 10-12 nov
New York, Dicapo Opera Theatre  / 
Tosca (Puccini) 6-16 oktDir.: Pacien Mazzagatti; Prod.: Michael Capasso
Iolanta (Tchaikovsky) 8-18 desDir.: Pacien Mazzagatti; Prod.: Michael Capasso
The Consul (Menotti) 26 jan-5 febDir.: Pacien Mazzagatti; Prod.: Michael Capasso
The Most Happy Fella (Loesser) 8-11 marDir.: Pacien Mazzagatti; Prod.: Michael Capasso
La traviata (Verdi) 12-22 aprDir.: Pacien Mazzagatti; Prod.: Michael Capasso
New York, Gotham Chamber Opera  / 
Dark Sisters (Muhly) 9-19 novDir.: Neal Goren; Prod.: Rebecca Taichman
Il sogno di Scipione (Mozart) 11-21 aprDir.: Neal Goren; Prod.: Christopher Alden
New York, The Juilliard School  / 
Kommilitonen! (Maxwell Davies) 16-20 novDir.: Anne Manson; Prod.: David Pountney
La cambiale di matrimonio (Rossini) 3-9 febDir.: Vlad Iftinca; Prod.: David Paul
La scala di seta (Rossini) 3-9 febDir.: Vlad Iftinca; Prod.: David Paul
Armide (Gluck) 11 febDir.: Jane Glover; Prod.: Fabrizio Melano
Don Giovanni (Mozart) 25-29 aprDir.: Gary Thor Wedow; Prod.: Stephen Wadsworth
New York, The Metropolitan Opera  / 
Anna Bolena (Donizetti) 26 sep-4 febDir.: Marco Armiliato; Prod.: David McVicar
Nabucco (Verdi) 27 sep-17 novDir.: Paolo Carignani; Prod.: Elijah Moshinsky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 okt-18 febDir.: Maurizio Benini; Prod.: Bartlett Sher
Don Giovanni (Mozart) 13 okt-17 marDir.: James Levine / Andrew Davis; Prod.: Michael Grandage
Siegfried (Wagner) 27 okt-9 maiDir.: James Levine; Prod.: Robert Lepage
Satyagraha (Glass) 4 nov-1 desDir.: Dante Anzolini; Prod.: Phelim McDermott
Rodelinda (Handel) 14 nov-10 desDir.: Harry Bicket; Prod.: Stephen Wadsworth
La bohème (Puccini) 18 nov-8 desDir.: Louis Langrée; Prod.: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 29 nov-19 janDir.: Yannick Nézet-Séguin / Alain Altinoglu; Prod.: Des McAnuff
Madama Butterfly (Puccini) 5 des-8 marDir.: Plácido Domingo / Yves Abel/ Marco Armiliato; Prod.: Anthony Minghella
La fille du régiment (Donizetti) 12 des-6 janDir.: Yves Abel; Prod.: Laurent Pelly
Hansel and Gretel (Humperdinck) 16 des-7 janDir.: Robin Ticciati; Prod.: Richard Jones
The Enchanted Island (Various) 31 des-30 janDir.: William Christie; Prod.: Phelim McDermott
Tosca (Puccini) 10-28 janDir.: Mikko Franck; Prod.: Luc Bondy(original), Tomer Zvulun(revival)
Götterdämmerung (Wagner) 27 jan-12 maiDir.: James Levine; Prod.: Robert Lepage
Ernani (Verdi) 2-25 febDir.: Marco Armiliato; Prod.: Pier Luigi Samaritani(original), Peter McClintock(revival)
Aida (Verdi) 9 feb-3 marDir.: Marco Armiliato; Prod.: Sonja Frisell
Khovanshchina (Musorgsky) 27 feb-17 marDir.: Kirill Petrenko; Prod.: August Everding
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-31 marDir.: Donato Renzetti; Prod.: John Copley
Macbeth (Verdi) 15 mar-9 aprDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Adrian Noble
Manon (Massenet) 26 mar-23 aprDir.: Fabio Luisi; Prod.: Laurent Pelly
Das Rheingold (Wagner) 4 apr-5 maiDir.: James Levine; Prod.: Robert Lepage
La traviata (Verdi) 6 apr-2 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: Willy Decker
Die Walküre (Wagner) 13 apr-7 maiDir.: James Levine; Prod.: Robert Lepage
The Makropulos Case (Janáček) 27 apr-11 maiDir.: Jiří Bělohlávek; Prod.: Elijah Moshinsky
Billy Budd (Britten) 4-12 maiDir.: David Robertson; Prod.: John Dexter
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 sep-9 febDir.: Maurizio Benini; Prod.: Bartlett Sher
Turandot (Puccini) 26 sep-10 janDir.: Dan Ettinger; Prod.: Franco Zeffirelli
Carmen (Bizet) 28 sep-1 marDir.: Michele Mariotti; Prod.: Richard Eyre
Il trovatore (Verdi) 29 sep-24 janDir.: Daniele Callegari; Prod.: David McVicar
Otello (Verdi) 9 okt-30 marDir.: Semyon Bychkov / Plácido Domingo; Prod.: Elijah Moshinsky
The Tempest (Adès) 23 okt-17 novDir.: Thomas Adès; Prod.: Robert Lepage
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 okt-17 novDir.: David Robertson; Prod.: Jonathan Miller
Un ballo in maschera (Verdi) 8 nov-14 desDir.: Fabio Luisi; Prod.: David Alder
La clemenza di Tito (Mozart) 16 nov-10 desDir.: Harry Bicket; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
Aida (Verdi) 23 nov-28 desDir.: Fabio Luisi; Prod.: Sonja Frisell
Don Giovanni (Mozart) 28 nov-20 desDir.: Edward Gardner; Prod.: Michael Grandage
Les troyens (Berlioz) 13 des-5 janDir.: Fabio Luisi; Prod.: Francesca Zambello
The Barber of Seville (Rossini) 18 des-5 janDir.: Yves Abel
Maria Stuarda (Donizetti) 31 des-26 janDir.: Maurizio Benini; Prod.: David McVicar
La rondine (Puccini) 11-26 janDir.: Ion Marin; Prod.: Nicolas Joël
Le comte Ory (Rossini) 17 jan-5 febDir.: Maurizio Benini; Prod.: Bartlett Sher
Rigoletto (Verdi) 28 jan-1 maiDir.: Michele Mariotti / Marco Armiliato; Prod.: Michael Mayer
Parsifal (Wagner) 15 feb-8 marDir.: Daniele Gatti / Asher Fisch; Prod.: François Girard
Don Carlos (Verdi) 22 feb-16 marDir.: Lorin Maazel; Prod.: Nicholas Hytner
Francesca da Rimini (Zandonai) 4-22 marDir.: Marco Armiliato; Prod.: Piero Faggioni
La traviata (Verdi) 14 mar-6 aprDir.: Yannick Nézet-Séguin; Prod.: Willy Decker
Faust (Gounod) 21 mar-5 aprDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Des McAnuff
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 4 apr-10 maiDir.: Harry Bicket; Prod.: David McVicar
Das Rheingold (Wagner) 6 apr-4 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: Robert Lepage, Neilson Vignola
Die Walküre (Wagner) 13 apr-6 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: Robert Lepage, Neilson Vignola
Siegfried (Wagner) 20 apr-8 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: Robert Lepage, Neilson Vignola
Götterdämmerung (Wagner) 23 apr-11 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: Robert Lepage, Neilson Vignola
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 4-11 maiDir.: Louis Langrée; Prod.: John Dexter
New York, Manhattan School of Music  / 
Die Verschworenen (Schubert) 29 mar-1 aprDir.: Jorge Parodi; Prod.: Dona D Vaughn
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 7-8 aprDir.: Thomas Muraco
New York, New York City Opera  / 
La traviata (Verdi) 12-18 febDir.: Steven White; Prod.: Jonathan Miller
Prima Donna (Wainwright) 19-25 febProd.: Tim Albery
Così fan tutte (Mozart) 18-24 marDir.: Christian Curnyn; Prod.: Christopher Alden
Orpheus (Telemann) 12-20 maiDir.: Gary Thor Wedow; Prod.: Rebecca Taichman
New York, Opera Orchestra of New York  / 
Adriana Lecouvreur (concert) (Cilea) 8 novDir.: Alberto Veronesi
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 29 janDir.: Eve Queler
New York, Taconic Opera  / 
Nabucco (Verdi) 21-23 okt
Don Pasquale (Donizetti) 23-25 mar
La petite messe solennelle (Rossini) 2-3 jun
Norfolk, Virginia Opera  / 
Aida (Verdi) 1-9 oktDir.: John DeMain; Prod.: Lillian Groag
Hansel and Gretel (Humperdinck) 12-20 novDir.: Gerald Steichen; Prod.: Kevin Newbury
Orphée (Glass) 28 jan-5 febDir.: Steven Jarvi
The Mikado (Sullivan) 10-18 marDir.: Steven White; Prod.: Dorothy Danner
Omaha, Opera Omaha  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-13 novDir.: J Gawf; Prod.: Henry MacCarthy
The Marriage Contract (Rossini) 17-19 febDir.: J Gawf; Prod.: Garnett Bruce
The Mikado (Sullivan) 13-15 aprDir.: Stewart Robertson; Prod.: Dorothy Danner
Pensacola, Pensacola Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 20-22 jan
Rigoletto (Verdi) 9-11 mar
Philadelphia, Academy of Vocal Arts Opera Theatre  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 desDir.: Christofer Macatsoris; Prod.: David Gately
Oberto (concert) (Verdi) 26-31 janDir.: Christofer Macatsoris
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 feb-3 mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 apr-13 maiDir.: Christofer Macatsoris; Prod.: Nic Muni
Philadelphia, Curtis Institute of Music  / 
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 3-6 maiDir.: David Hayes; Prod.: Emma Griffin
Philadelphia, Opera Company of Philadelphia  / 
Carmen (Bizet) 30 sep-14 oktDir.: Corrado Rovaris; Prod.: David Gately
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 17-26 febDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Robert B. Driver
Elegy for Young Lovers (Henze) 14-18 marDir.: George Manahan; Prod.: Chas Rader-Shieber
Manon Lescaut (Puccini) 20-29 aprDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Michael Cavanagh
Dark Sisters (Muhly) 8-13 junDir.: Neal Goren; Prod.: Rebecca Taichman
La bohème (Puccini) 28 sep-7 oktDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Davide Livermore
Silent Night (Puts) 8-17 febDir.: Michael Christie; Prod.: Eric Simonson
Owen Wingrave (Britten) 13-17 mar
The Magic Flute (Mozart) 19-28 aprDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Robert B Driver
Powder her face (Adès) 7-12 jun
Phoenix, Arizona Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 7-9 okt
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-9 okt
Faust (Gounod) 11-12 novDir.: Joel Revzen; Prod.: Bernard Uzan
Madama Butterfly (Puccini) 27-29 jan
Aida (Verdi) 9-11 mar
Orfeo ed Euridice (Gluck) 13-15 apr
Pittsburgh, Pittsburgh Opera  / 
La traviata (Verdi) 15-23 oktDir.: Antony Walker
The Pearl Fishers (Bizet) 12-20 novDir.: Antony Walker; Prod.: Andrew Sinclair
Hansel and Gretel (Humperdinck) 28 jan-5 febDir.: Glenn Lewis
Tosca (Puccini) 24 mar-1 aprDir.: Antony Walker; Prod.: Kristine McIntyre
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 28 apr-6 maiDir.: Antony Walker; Prod.: James Robinson
Portland OR, Portland Opera  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-12 novDir.: Ari Pelto; Prod.: Stephen Lawless
Madame Butterfly (Puccini) 3-11 febDir.: George Manahan; Prod.: Christian Smith
Galileo Galilei (Glass) 30 mar-7 aprDir.: Anne Manson; Prod.: Kevin Newbury
Candide (Bernstein) 11-19 maiDir.: Carl Stewart Kellogg; Prod.: Christopher Mattaliano
Don Giovanni (Mozart) 2-10 novDir.: George Manahan; Prod.: Christopher Alden
Tosca (Puccini) 1-9 febDir.: Joseph Colaneri; Prod.: David Kneuss
Rinaldo (Handel) 15-23 marDir.: Gary Wedow; Prod.: Chas Rader-Schieber
Falstaff (Verdi) 10-18 maiDir.: George Manahan; Prod.: Christopher Mattaliano
Raleigh, North Carolina Opera  / 
Carmen (Bizet) 14-16 oktDir.: Timothy Myers; Prod.: Candace Evans
Les Enfants Terribles (Glass) 19-22 janDir.: Wilson Southerland; Prod.: Robert Weiss
Il trovatore (Verdi) 27 aprDir.: Timothy Myers; Prod.: David Paul
Roanoke, Opera Roanoke  / 
Il trovatore (Verdi) 14-16 okt
Sacramento, Sacramento Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 19-20 novDir.: Michael Morgan; Prod.: David Bartholomew
Rigoletto (Verdi) 24-26 febDir.: Timm Rolek; Prod.: Chuck Hudson
Salt Lake City, Utah Opera  / 
Fidelio (Beethoven) 8-16 okt
Rigoletto (Verdi) 21-29 jan
The Elixir of Love (Donizetti) 10-18 mar
Of Mice and Men (Floyd) 5-13 mai
San Antonio, San Antonio Opera  / 
Romeo and Juliet (Gounod) 30 sep-2 oktDir.: Enrique Patron de Rueda
Don Giovanni (Mozart) 17-19 feb
The Barber of Seville (Rossini) 29 jun-1 jul
San Diego, San Diego Lyric Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 10-19 feb
The Mikado (Sullivan) 30 mar-15 apr
San Diego, San Diego Opera  / 
Salome (Strauss) 28 jan-5 febDir.: Steuart Bedford; Prod.: Sean Curran
Moby Dick (Heggie) 18-26 febDir.: Joseph Mechavich; Prod.: Leonard Foglia
Don Pasquale (Donizetti) 10-18 marDir.: Marco Guidarini; Prod.: David Gatley
The Barber of Seville (Rossini) 21-29 aprDir.: Antonello Allemandi; Prod.: John Copley
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 26 jan-3 febDir.: Yves Abel; Prod.: Emilio Sagi
Samson and Delilah (Saint-Saëns) 16-24 febDir.: Karen Keltner; Prod.: John Copley
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 16 marProd.: Leonard Foglia
Murder in the Cathedral (Pizzetti) 30 mar-7 aprDir.: Donato Renzetti; Prod.: Ian Campbell
Aida (Verdi) 20-28 aprDir.: Daniele Callegari; Prod.: Andrew Sinclair
San Francisco, Pocket Opera  / 
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 4-11 marProd.: Nicolas Aliaga
Count Ory (Rossini) 15-22 aprProd.: Philip Lowery
Teseo (concert) (Handel) 3 jun
Norma (Bellini) 24 jun-1 julProd.: Andrew Morgan
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 22-29 jul
San Francisco, San Francisco Opera  / 
Turandot (Puccini) 9 sep-25 novDir.: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi
Heart of a Soldier (Theofanidis) 10-30 sepDir.: Patrick Summers; Prod.: Francesca Zambello
Lucrezia Borgia (Donizetti) 23 sep-11 oktDir.: Riccardo Frizza
Don Giovanni (Mozart) 15 okt-10 novDir.: Nicola Luisotti
Xerxes (Handel) 30 okt-19 novDir.: Patrick Summers; Prod.: Nicholas Hytner(original), Michael Walling(revival)
Carmen (Bizet) 6 nov-4 desDir.: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi
Carmen for Families (Bizet) 27 nov-4 desDir.: Giuseppe Finzi
Nixon in China (Adams) 8 jun-3 julDir.: Lawrence Renes; Prod.: Michael Cavanagh
Attila (Verdi) 12 jun-1 julDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Gabriele Lavia
The Magic Flute (Mozart) 13 jun-8 julDir.: Rory Macdonald; Prod.: Harry Silverstein
Rigoletto (Verdi) 7-30 sepDir.: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Prod.: Harry Silverstein
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 29 sep-19 oktDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Vincent Boussard
Moby-Dick (Heggie) 10 okt-2 novDir.: Patrick Summers; Prod.: Leonard Foglia
Lohengrin (Wagner) 20 okt-9 novDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Daniel Slater
Tosca (Puccini) 15 nov-2 desDir.: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Prod.: Jose Maria Condemi
The Secret Garden (Gasser) 1-10 marProd.: Jose Maria Condemi
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5 jun-6 julDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Laurent Pelly
Così fan tutte (Mozart) 9 jun-1 julDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Jose Maria Condemi
The Gospel of Mary Magdalene (Adamo) 19 jun-7 julDir.: Michael Christie; Prod.: Kevin Newbury
San Jose, Opera San Jose  / 
Idomeneo re di Creta (Mozart) 10-25 sepDir.: George Cleve
Pagliacci (Leoncavallo) 12-27 novDir.: Bryan Nies
La voix humaine (Poulenc) 12-27 novDir.: Bryan Nies
La traviata (Verdi) 11-26 febDir.: Bryan Nies
Faust (Gounod) 21 apr-6 maiDir.: David Rohrbaugh
Seattle, Seattle Opera  / 
Carmen (Bizet) 15-29 oktDir.: Pier Giorgio Morandi; Prod.: Bernard Uzan
Attila (Verdi) 14-28 janDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Bernard Uzan
Orpheus and Eurydice (Gluck) 25 feb-10 marDir.: Gary Thor Wedow; Prod.: José Maria Condemi
Madama Butterfly (Puccini) 5-19 maiDir.: Julian Kovatchev; Prod.: Peter Kazaras
Turandot (Puccini) 4-18 augDir.: Asher Fisch
Fidelio (Beethoven) 13-27 oktDir.: Asher Fisch
La cenerentola (Rossini) 12-26 janDir.: Giacomo Sagripanti
La bohème (Puccini) 23 feb-9 marDir.: Carlo Montanaro
La voix humaine (Poulenc) 4-18 maiDir.: Patrick Fournillier
Suor Angelica (Puccini) 4-18 maiDir.: Patrick Fournillier
Syracuse, Syracuse Opera  / 
La traviata (Verdi) 21-23 okt
Carmina Burana (Orff) 10-12 feb
Madama Butterfly (Puccini) 20-22 apr
Tucson, Arizona Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 1-2 okt
Cavalleria rusticana (Mascagni) 1-2 okt
Faust (Gounod) 19-20 novDir.: Joel Revzen; Prod.: Bernard Uzan
Madama Butterfly (Puccini) 4-5 feb
Aida (Verdi) 3-4 mar
Orfeo ed Euridice (Gluck) 21-22 apr
Tulsa, Tulsa Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 8-16 oktDir.: Kostis Protopapas; Prod.: Tara Faircloth
Dead Man Walking (Heggie) 25 feb-4 marDir.: Jerome Shannon; Prod.: Johnathon Pape
Madama Butterfly (Puccini) 21-29 aprDir.: Kostis Protopapas; Prod.: David Roth
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 13-21 oktProd.: Tara Faircloth
The Most Happy Fella (Loesser) 23 feb-3 marProd.: Dorothy Danner
Aida (Verdi) 20-28 apr
Washington, Washington National Opera  / 
Tosca (Puccini) 10-24 sepDir.: Plácido Domingo / Israel Gursky; Prod.: Giulio Chazalettes(original),David Kneuss(revival)
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-19 novDir.: Philippe Auguin; Prod.: David Alden
Così fan tutte (Mozart) 25 feb-15 marDir.: Philippe Auguin; Prod.: Jonathan Miller
Nabucco (Verdi) 28 apr-21 maiDir.: Philippe Auguin; Prod.: Thaddeus Strassberger, Mark McCullough
Werther (Massenet) 12-27 maiDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Chris Alexander
Anna Bolena (Donizetti) 15 sep-6 oktDir.: Antonello Allemandi; Prod.: Stephen Lawless
Don Giovanni (Mozart) 20 sep-13 oktDir.: Philippe Auguin; Prod.: John Pascoe
Hansel and Gretel (Humperdinck) 21-23 desProd.: David Gately
Manon Lescaut (Puccini) 2-23 marDir.: Philippe Auguin; Prod.: John Pascoe
Norma (Bellini) 9-24 marDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Anne Bogart
Show Boat (Kern) 4-26 maiDir.: John DeMain; Prod.: Francesca Zambello
West Palm Beach, Palm Beach Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 16-19 desDir.: Bruno Aprea; Prod.: Ron Daniels
Romeo and Juliet (Gounod) 24-27 febDir.: Peter Feranec; Prod.: Kevin Newbury
Florencia en el Amazonas (Catán) 2-3 mar
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-26 marDir.: Bruno Aprea; Prod.: Massimo Gasparon
Wilmington, OperaDelaware  / 
The Magic Flute (Mozart) 30 okt-5 novProd.: Joe Banno
Porgy and Bess (Gershwin) 6-12 maiDir.: Stuart Malina
Winston Salem, Piedmont Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 28 okt-1 nov
The Crucible (Ward) 16-20 mar