2012/13 > Canada 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Canada

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  

Calgary, Calgary Opera  / 

Otello (Verdi) 17-23 nov
Falstaff (Verdi) 2-8 feb
La traviata (Verdi) 20-26 apr
Susanna's Secret (Wolf-Ferrari) 3-9 mai
The Spanish Hour (Ravel) 3-9 mai
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 16-22 novDir.: Robert Tweten; Prod.: Michael Cavanagh
The Flying Dutchman (Wagner) 1-7 febDir.: Robert Dean; Prod.: Kelly Robinson
Madame Butterfly (Puccini) 5-11 aprDir.: Joseph Mechavich; Prod.: Glynis Leyshon
The Rape of Lucretia (Britten) 2-8 mai
Edmonton, Edmonton Opera  / 
Aida (Verdi) 19-25 oktDir.: Richard Buckley; Prod.: Dejan Miladinovic
Shelter (Palmer) 15-18 novProd.: Keith Turnbull
Svadba (Sokolović) 12-19 janDir.: Dairine Ni Mheadhra; Prod.: Michael Cavanagh
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 1-7 febDir.: Christoph Campestrini; Prod.: Joel Ivany
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 19-25 aprDir.: James Meena
Salome (Strauss) 27-31 oktDir.: David Stern; Prod.: Waut Koeken
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-6 febDir.: Peter Dala; Prod.: Allison Grant
Madama Butterfly (Puccini) 5-10 aprDir.: Robert Tweten; Prod.: Tim Albery
Hamilton, Opera Hamilton  / 
Rigoletto (Verdi) 20-27 oktDir.: David Speers; Prod.: Michael Cavanagh
The Pearl Fishers (Bizet) 9-16 marDir.: Peter Oleskevich; Prod.: Brian Deedrick
Falstaff (Verdi) 19-26 okt
Carmen (Bizet) 19-26 apr
Montreal, L'Opéra de Montréal  / 
La traviata (Verdi) 15-22 sepDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Michael Cavanagh
Le Vaisseau fantôme (Wagner) 10-17 novDir.: Keri-Lynn Wilson; Prod.: Christopher Alden(original), Marilyn Gronsdal(revival)
La Chauve-souris (Strauss,J) 26 jan-2 febDir.: Timothy Vernon; Prod.: Oriol Tomas
Dead Man Walking (Heggie) 9-16 marDir.: Wayne Marshall; Prod.: Alain Gauthier
The Old Maid and the Thief (Menotti) 13-20 aprDir.: Robin Wheeler; Prod.: Martine Beaulne
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 13-20 aprDir.: Robin Wheeler; Prod.: Martine Beaulne
Manon (Massenet) 18-25 maiDir.: Fabien Gabel; Prod.: Brian Deedrick
Lakmé (Delibes) 21-28 sepDir.: Emmanuel Plasson; Prod.: Alain Gauthier
Falstaff (Verdi) 9-16 novDir.: Daniele Callegari; Prod.: David Gately
Concert (Verdi) 1 des
Porgy and Bess (Gershwin) 25 jan-1 febDir.: Wayne Marshall; Prod.: Hope Clark, Lemuel Wade
Hansel et Gretel (Humperdinck) 22-29 marDir.: Alain Trudel; Prod.: Hugo Bélanger
Turandot (Puccini) 17-24 maiDir.: Paul Nadler; Prod.: Graeme Murphy
Ottawa, Opera Lyra Ottawa  / 
La bohème (Puccini) 8-15 sepDir.: Alexander Shelley; Prod.: Joe Bascetta
Cinderella (Rossini) 3-9 nov
La traviata (Verdi) 21-23 marDir.: Tyrone Paterson
Carmen (Bizet) 7-14 sepDir.: Tyrone Paterson; Prod.: Bernard Uzan
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 19-20 oktDir.: Judith Ginsburg; Prod.: Alix Sideris
Madama Butterfly (Puccini) 19-26 aprDir.: Tyrone Paterson
Québec, Opéra de Québec  / 
La traviata (Verdi) 20-27 oktDir.: Daniel Lipton; Prod.: François Racine
La vie parisienne (Offenbach) 11-18 maiDir.: Jean-François Rivest; Prod.: Alain Gauthier
La Damnation de Faust (Berlioz) 25-31 julDir.: Giuseppe Grazioli; Prod.: Robert Lepage
Powder her face (Adès) 1-5 augDir.: Jonathan Stockhammer; Prod.: Jay Scheib
Madama Butterfly (Puccini) 19-26 oktDir.: Giuseppe Petraroia; Prod.: Jacques Leblanc
Macbeth (Verdi) 17-24 maiDir.: Timothy Vernon; Prod.: Morris Panych
Toronto, Opera Atelier  / 
Der Freischütz (Weber) 27 okt-3 novDir.: David Fallis; Prod.: Marshall Pynkoski
The Magic Flute (Mozart) 6-13 aprDir.: David Fallis; Prod.: Marshall Pynkoski
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 26 okt-2 novDir.: David Fallis; Prod.: Marshall Pynkoski
Persée (Lully) 26 apr-3 maiDir.: David Fallis; Prod.: Marshall Pynkoski
Toronto, Canadian Opera Company (COC)  / 
Il trovatore (Verdi) 29 sep-31 oktDir.: Marco Guidarini; Prod.: Charles Roubaud
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 okt-3 novDir.: Johannes Debus; Prod.: Christopher Alden
Tristan und Isolde (Wagner) 29 jan-23 febDir.: Jiří Bělohlávek; Prod.: Peter Sellars
La clemenza di Tito (Mozart) 3-22 febDir.: Derek Bate; Prod.: Christopher Alden
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17 apr-24 maiDir.: Stephen Lord; Prod.: David Alden
Salome (Strauss) 21 apr-22 maiDir.: Johannes Debus / Derek Bate; Prod.: Atom Egoyan
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 8-25 maiDir.: Johannes Debus; Prod.: Robert Carsen
La bohème (Puccini) 3-30 oktDir.: Carlo Rizzi; Prod.: John Caird
Peter Grimes (Britten) 5-26 oktDir.: Johannes Debus; Prod.: Neil Armfield(original), Denni Sayers(revival)
Così fan tutte (Mozart) 18 jan-21 febDir.: Johannes Debus; Prod.: Atom Egoyan
Un ballo in maschera (Verdi) 2-22 febDir.: Stephen Lord; Prod.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Hercules (Handel) 5-30 aprDir.: Harry Bicket; Prod.: Peter Sellars
Roberto Devereux (Donizetti) 25 apr-21 maiDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Stephen Lawless
Don Quichotte (Massenet) 9-24 maiDir.: Johannes Debus; Prod.: Linda Brovsky
Toronto, Opera In Concert  / 
Armida (concert) (Rossini) 25 novDir.: Michael Rose
Orlando (concert) (Handel) 3 febDir.: Kevin Mallon
Thaïs (concert) (Massenet) 24 marDir.: Raisa Nakhmanovich
The Impresario (concert) (Mozart) 6 oktDir.: Raisa Nakhmanovich
Gloriana (concert) (Britten) 24 novDir.: Peter Tiefenbach
Hippolyte et Aricie (concert) (Rameau) 2 febDir.: Kevin Mallon
Stiffelio (concert) (Verdi) 23 marDir.: Michael Rose
Toronto, Toronto Operetta Theatre  / 
The Merry Widow (Lehár) 28 des-6 janDir.: Derek Bate; Prod.: Guillermo Silva-Marin
La vie parisienne (Offenbach) 30 apr-5 maiDir.: Larry Beckwith; Prod.: Guillermo Silva-Marin
The Land of Smiles (Lehár) 27 des-5 janDir.: Derek Bate
The Cousin from Nowhere (Künneke) 1-4 maiDir.: Jurgen Petrenko
Vancouver, Vancouver Opera  / 
La bohème (Puccini) 20-28 oktDir.: Leslie Dala; Prod.: Nancy Hermiston
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 1-9 desDir.: Jonathan Darlington; Prod.: Christopher Gaze
The Magic Flute (Mozart) 9-17 marDir.: Leslie Dala; Prod.: Robert McQueen
Tea (Dun) 4-11 maiDir.: Jonathan Darlington; Prod.: Paul Peers
Tosca (Puccini) 26 okt-3 novDir.: Jonathan Darlington; Prod.: Joseph McClain
Albert Herring (Britten) 30 nov-8 desDir.: Leslie Dala; Prod.: Glynis Leyshon
Don Giovanni (Mozart) 1-9 marDir.: Stuart Belford; Prod.: Kelly Robinson
Don Carlos (Verdi) 3-11 maiDir.: Jonathan Darlington; Prod.: Michael Cavanagh
Victoria, Pacific Opera Victoria  / 
Macbeth (Verdi) 4-14 oktDir.: Timothy Vernon; Prod.: Morris Panych
Albert Herring (Britten) 7-17 febDir.: Leslie Dala; Prod.: Glynis Leyshon
Noye's Fludde (Britten) 14-16 febDir.: Timothy Vernon; Prod.: Alison Greene
Let's Make an Opera (Britten) 2-10 marDir.: Giuseppe Pietraroia; Prod.: Rachel Peake
Tosca (Puccini) 4-14 aprDir.: Giuseppe Pietraroia; Prod.: Amiel Gladstone
Falstaff (Verdi) 17-27 oktDir.: Timothy Vernon; Prod.: Glynis Leyshon
South Pacific (concert) (Rodgers) 23-24 novDir.: Timothy Vernon
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13-23 febDir.: Timothy Vernon; Prod.: Robert McQueen
La descente d'Orphée aux Enfers (Charpentier,M) 14-15 marProd.: Gilbert Blin
The Marriage of Figaro (Mozart) 24 apr-4 maiDir.: Timothy Vernon; Prod.: Brent Krysa
Winnipeg, Manitoba Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 24-30 novDir.: Tyrone Paterson; Prod.: Rob Herriot
Aida (Verdi) 13-19 aprDir.: Tyrone Paterson; Prod.: Brian Deedrick
Don Pasquale (Donizetti) 23-29 novDir.: Tyrone Paterson; Prod.: Rob Herriot
La bohème (Puccini) 5-11 aprDir.: Daniel Lipton; Prod.: Brian Deedrick