2012/13 > Tsjekkia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Tsjekkia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Polen
Tyskland

Tsjekkia
 
Østerrike Slovakia
Ungarn

Brno, Národní divadlo Brno / National Theatre Brno  / 

Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 7 sep-7 oktDir.: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; Prod.: James Conway
La Périchole (Offenbach) 9 sep-17 febDir.: Caspar Richter / Pavel Šnajdr; Prod.: Tomáš Studený
Turandot (Puccini) 11 sep-25 maiDir.: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Prod.: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 15 sep-3 maiDir.: Jaroslav Kyzlink / Jan Zbavitel / Ondrej Olos; Prod.: Ladislav Štros
La Dafne (Hanzlík) 16 sep-27 aprDir.: Ondrej Olos; Prod.: Rocc
Nabucco (Verdi) 19 sep-30 maiDir.: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; Prod.: György Selmeczi
Das Wunder der Heliane (Korngold) 27 sep-20 novDir.: Peter Feranec / Pavel Šnajdr; Prod.: Heinz Lukas-Kindermann
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 2-13 oktProd.: Tomáš Pilař
Rusalka (Dvořák,A) 5 okt-4 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Prod.: Vladimír Morávek
La traviata (Verdi) 16 okt-7 maiDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Zbyněk Srba
Prodaná nevěsta (Smetana) 28 okt-12 junDir.: Petr Vronský / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 30 okt-11 maiDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Václav Věžník
Osud (Janáček) 16 nov-20 janDir.: Jakub Klecker; Prod.: Ansgar Haag
Kát'a Kabanová (Janáček) 25 novDir.: Stefan Veselka; Prod.: Harry Kupfer
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 1 des-13 marDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Zdeněk Kaloč
I vespri siciliani (Verdi) 11 jan-5 maiDir.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Prod.: Ladislav Adamík
Die Schöpfung (Haydn) 17 jan-12 marDir.: Caspar Richter / Ondrej Olos; Prod.: Uwe Scholz
Madama Butterfly (Puccini) 25 jan-21 maiDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Jiří Nekvasil
Její pastorkyňa (Janáček) 1 feb-16 marDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Zdeněk Kaloč
Lo speziale (Haydn) 12-16 febDir.: Ondrej Olos; Prod.: Tomáš Studený
A Midsummer Night's Dream (Britten) 8 mar-1 junDir.: Jakub Klecker; Prod.: Roman Meluzín
Netopýr (Strauss,J) 22 mar-6 junDir.: Kaspar Zehnder / Ondrej Olos; Prod.: Ondřej Havelka
Don Giovanni (Mozart) 17 mai-18 junDir.: Peter Feranec; Prod.: Bruno Berger-Gorski
Carmen (Bizet) 13 sep-19 febDir.: Jan Zbavitel; Prod.: Ladislav Stros
Don Giovanni (Mozart) 21 sep-31 maiDir.: Peter Feranec; Prod.: Bruno Berger-Gorski
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 sep-2 maiDir.: Peter Feranec; Prod.: Roman Polák
A Midsummer Night's Dream (Britten) 3 okt-15 febDir.: Jakub Klecker; Prod.: Roman Meluzín
Sen nocy letniej (Britten) 3 okt-15 febDir.: Jakub Klecker; Prod.: Roman Meluzín
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 5 okt-14 maiDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Zdeněk Kaloč
Sicilské nešpory (Verdi) 7 okt-16 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Prod.: Laco Adamik
Rusalka (Dvořák,A) 11 okt-5 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Prod.: Vladimír Morávek
Nabucco (Verdi) 22 okt-21 marDir.: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; Prod.: György Selmeczi
La Dafne (Hanzlík) 25 okt-16 marDir.: Ondrej Olos; Prod.: Rocc
Prodaná nevěsta (Smetana) 6 nov-18 junDir.: Petr Vronský / Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 9 nov-20 maiDir.: Jaroslav Kyzlink / Peter Feranec; Prod.: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 12 nov-19 marDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Zbyněk Srba
Netopýr (Strauss,J) 22 des-15 marDir.: Ondrej Olos / Kaspar Zehnder; Prod.: Ondřej Havelka
Maria di Rohan (Donizetti) 31 jan-3 maiDir.: Ondrej Olos; Prod.: Barbara Klimo
Madama Butterfly (Puccini) 7 feb-30 aprDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Jiří Nekvasil
Turandot (Puccini) 8 mar-15 junDir.: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Prod.: Jiří Nekvasil
Polish Blood (Nedbal) 28 mar-20 junDir.: Jakub Klecker; Prod.: Tomáš Pilař
Die Schöpfung (Haydn) 11-26 aprDir.: Caspar Richter / Ondrej Olos; Prod.: Uwe Scholz
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22 mai-3 junDir.: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; Prod.: James Conway
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
Rigoletto (Verdi) 27 sep-29 aprDir.: Mario De Rose; Prod.: Jana Kališová
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 14 des-7 marDir.: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Prod.: Oldřich Kříž
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 15 feb-30 aprDir.: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Prod.: Dagmar Hlubková
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 25 mar-28 aprProd.: Jana Kališová
Pagliacci (Leoncavallo) 28 mar-13 aprProd.: Josef Průdek
Don Pasquale (Donizetti) 8 aprProd.: Miloslav Veselý
Rigoletto (Verdi) 25-31 julDir.: Mario De Rose; Prod.: Jana Kališová
Tosca (Puccini) 27 sep-2 oktDir.: Martin Peschík; Prod.: Jan Burian
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 9 oktDir.: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Prod.: Dagmar Hlubková
Hello Dolly! (Herman) 25 okt
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 26 oktDir.: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Prod.: Oldřich Kříž
Liberec, Divadlo F X Šaldy  / 
Robinson Crusoe (Offenbach) 21 sep-7 maiDir.: František Babický; Prod.: Martin Otava
La traviata (Verdi) 7 okt-28 aprDir.: Martin Doubravský; Prod.: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 9 okt-27 maiDir.: Martin Doubravský; Prod.: Zdeněk Kaloč
Madama Butterfly (Puccini) 13 oktDir.: František Babický; Prod.: Václav Věžník
Der Freischütz (Weber) 18 okt-18 maiDir.: František Babický; Prod.: Werner Pichler
The Merry Widow (Lehár) 20 okt-5 aprDir.: František Babický; Prod.: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 30 oktDir.: František Babický; Prod.: Václav Věžník
The Demon (Rubinstein) 31 oktDir.: Martin Doubravský; Prod.: Martin Otava
Don Quichotte (Massenet) 23 nov-30 maiDir.: Martin Doubravský; Prod.: Linda Keprtová
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 feb-10 maiDir.: František Babický; Prod.: Martin Otava
The Bartered Bride (Smetana) 17 feb-12 mai
La forza del destino (Verdi) 24 maiDir.: Martin Doubravský; Prod.: Tomáš Pilař
La forza del destino (Verdi) 18 sep-30 oktDir.: Martin Doubravský; Prod.: Tomáš Pilař
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 sep-29 oktDir.: František Babický; Prod.: Martin Otava
La traviata (Verdi) 29 sepDir.: Martin Doubravský; Prod.: Martin Otava
The Merry Widow (Lehár) 1 oktDir.: František Babický; Prod.: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 9 oktDir.: František Babický; Prod.: Václav Věžník
Rusalka (Dvořák,A) 25 oktDir.: František Babický; Prod.: Josef Průdek
Olomouc, Moravian Theatre Olomouc  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 des-21 maiDir.: Miloslav Oswald; Prod.: Martin Otava
Netopýr (Strauss,J) 22 feb-24 maiDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Zbyněk Brabec
My Fair Lady (Loewe) 6 apr
Carmen (Bizet) 21 apr-5 mai
Prodaná nevěsta (Smetana) 27 apr
Polska krev (Nedbal) 4 mai-23 jun
Turandot (Puccini) 7+ jun
Netopýr (Strauss,J) 17 sep-7 okt
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 sep
My Fair Lady (Loewe) 21 sep
Carmen (Bizet) 28 sep
Falstaff (Verdi) 4-22 okt
Concert (Wagner) 9-14 okt
Prodaná nevěsta (Smetana) 11 okt
Cert a Kaca (Dvorak,A) 20 okt
Polska krev (Nedbal) 27 okt
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
La traviata (Verdi) 7 sep-30 nov
Uličnice (Beneš) 8 sep-10 marDir.: Karel Mládek; Prod.: Gustav Skála
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 sep-25 mar
Paganini (Lehár) 6 okt-29 jan
Nabucco (Verdi) 14 okt-13 maiDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Jana Andělová-Pletichová
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 19 nov-27 apr
Netopýr (Strauss,J) 16 des-11 maiDir.: Petr Chromčák; Prod.: Rudolf Tesáček
The Devil and Kate (Dvořák,A) 24 feb-7 maiDir.: Petr Šumník; Prod.: Lubor Cukr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 apr-17 mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 sep-17 okt
Perly panny Serafínky (Piskáček) 7 sep-29 okt
Cert a Kaca (Dvorak,A) 29 sep
Madama Butterfly (Puccini) 12-15 okt
Nabucco (Verdi) 25 okt
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Let's Make an Opera! (Britten) 12 sep-17 junDir.: Jan Šrubař; Prod.: Lubor Cukr
La Wally (Catalani) 20 sep-24 febDir.: Robert Jindra / Jan Šrubař; Prod.: Václav Klemens
The Bartered Bride (Smetana) 28 sep-8 maiDir.: Jan Šrubař; Prod.: Ilja Racek
Nabucco (Verdi) 29 sep-9 maiDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Michael Tarant
Armida (Dvořák,A) 4 okt-14 janDir.: Robert Jindra / Jan Šrubař; Prod.: Jiří Nekvasil
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 12 okt-9 junDir.: Karol Kevický / Jan Šrubař; Prod.: Pavel Mikuláštík
Katya Kabanova (Janáček) 15 nov-24 maiDir.: Robert Jindra / Jakub Žídek; Prod.: Jiří Nekvasil
La bohème (Puccini) 6 des-23 aprDir.: Robert Jindra / Jan Šrubař; Prod.: Tomáš Studený
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 20 des-16 junDir.: Jan Šrubař / Marek Prášil; Prod.: Pavel Mikuláštík
The Makropulos Case (Janáček) 9-22 janDir.: Robert Jindra
Fedora (Giordano) 17 jan-10 febDir.: Zbyněk Müller; Prod.: Peter Gábor
Roméo et Juliette (Gounod) 27 jan-19 aprDir.: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; Prod.: Peter Gábor
La traviata (Verdi) 13-26 febDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Carmen Or
Lohengrin (Wagner) 7 mar-12 junDir.: Robert Jindra; Prod.: ROCC
Anna Bolena (Donizetti) 6-19 junDir.: Oliver Dohnányi / Jan Šrubař; Prod.: Ivan Krejčí
Anna Bolena (Donizetti) 17 sep-30 marDir.: Oliver Dohnányi / Jakub Žídek; Prod.: Ivan Krejčí
Katya Kabanova (Janáček) 20-25 sepDir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil
La belle Hélène (Offenbach) 26 sep-20 mai
Ernani (Verdi) 10 okt-6 maiDir.: Tomáš Brauner / Jan Šrubař; Prod.: Marián Chudovský
La Wally (Catalani) 26 okt-23 novDir.: Robert Jindra / Jan Srubař; Prod.: Václav Klemens
The Gypsy Princess (Kálmán) 31 okt-3 mai
Lohengrin (Wagner) 1 nov-18 desDir.: Robert Jindra / Jan Šrubař; Prod.: ROCC
The Bartered Bride (Smetana) 16 nov-29 desDir.: Jan Šrubař; Prod.: Ilja Racek
Mirandolina (Martinů) 5 des-1 junDir.: Marko Ivanovič; Prod.: Jiří Nekvasil
A Night in Venice (Strauss,J) 28 des-2 maiDir.: Jan Šrubař / Marek Prášil; Prod.: Pavel Mikuláštík
Nabucco (Verdi) 24 jan-4 junDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Michael Tarant
Genoveva (Schumann) 27 feb-20 maiDir.: Charles Olivieri Munroe; Prod.: Martin Glaser
La traviata (Verdi) 5 apr-24 maiDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Carmen Or
Jenůfa (Janáček) 11-14 maiDir.: Robert Jindra; Prod.: Michael Tarant
The Devil's Wall (Smetana) 12-17 junDir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
La Gioconda (Ponchielli) 5 sep-26 aprDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Oldřich Kříž
Rigoletto (Verdi) 9 sep-21 novDir.: Ivan Pařík / Tomáš Brauner / Jiří Štrunc; Prod.: Róbert Alföldi
Don Giovanni (Mozart) 21 sep-17 mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 sep-20 aprDir.: Ivan Pařík / Jiří Štrunc; Prod.: Blažena Hončarivová
Turandot (Puccini) 29 sep-23 marDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Václav Málek
In the Penal Colony (Glass) 30 sepDir.: Petr Kofroň; Prod.: Viktorie Čermáková
Netopýr (Strauss,J) 6 okt-30 aprDir.: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Prod.: Petr Novotný
Ruze z Argentiny (Beneš) 14 okt-15 maiDir.: Jan Rezek; Prod.: Martin Pacek
Tajemství (Smetana) 27 okt-23 maiDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Dominik Beneš
Kníže Igor (Borodin) 11 desDir.: Petr Kofroň; Prod.: Michael Tarant
Die Zauberflöte (Mozart) 22 des-9 aprDir.: Ivan Pařík; Prod.: Jana Kališová
Faust (Gounod) 19 jan-21 maiDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Jiří Heřman
Polska krev (Nedbal) 23 feb-31 maiDir.: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Prod.: Jan Ježek
La Voix humaine (Poulenc) 16 mar-31 mai
Tosca (Puccini) 6 apr-28 maiDir.: Petr Kofroň; Prod.: Jan Burian
Faust (Gounod) 5 sep-30 okt
La Gioconda (Ponchielli) 8 sepDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Oldřich Kříž
Tajemství (Smetana) 22-27 sepDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Dominik Beneš
Polska krev (Nedbal) 24 sep-4 oktDir.: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Prod.: Jan Ježek
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 oktDir.: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Prod.: Petr Novotný
La traviata (Verdi) 19-20 oktDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Linda Keprtová
Ruze z Argentiny (Beneš) 19 oktDir.: Jan Rezek; Prod.: Martin Pacek
Tosca (Puccini) 23-29 oktDir.: Petr Kofroň; Prod.: Jan Burian
Voják a tanečnice (Martinů) 25+ janDir.: Petr Kofroň; Prod.: Tomáš Pilař
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5+ aprDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Dominik Beneš
Prodaná nevěsta (Smetana) 7+ junDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Jana Kališová
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 24 aug-11 junDir.: Jan Chalupecký / David Švec; Prod.: David Radok
Don Giovanni (Mozart) 25 aug-23 junDir.: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 31 aug-27 aprDir.: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Joël Lauwers
Le nozze di Figaro (Mozart) 17 sep-18 junDir.: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; Prod.: Josef Průdek
Così fan tutte (Mozart) 22 sep-20 aprDir.: Robert Jindra / Jan Chalupecký; Prod.: Martin Čičvák
Orfeo ed Euridice (Gluck) 2 feb-16 maiDir.: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; Prod.: Hartmut Schörghofer
L'olimpiade (Mysliveček) 2-6 maiDir.: Václav Luks; Prod.: Ursel Herrmann
Don Giovanni (Mozart) 23 aug-7 junDir.: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / David Švec; Prod.: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 aug-29 maiDir.: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; Prod.: Josef Průdek
Orfeo ed Euridice (Gluck) 3 sep-17 maiDir.: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; Prod.: Hartmut Schörghofer
The Magic Flute (Mozart) 7 sep-3 junDir.: Jan Chalupecký / David Švec; Prod.: David Radok
Così fan tutte (Mozart) 19 sep-5 junDir.: Robert Jindra / Jan Chalupecký; Prod.: Martin Čičvák
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 29 nov-23 marDir.: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Joël Lauwers
Praha, Divadlo Kolowrat / Kolowrat Theatre  / 
Tomorrow there will be... (Březina) 25 sep-19 mar
Toufar (Březina) 18 sep-6 desDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Petr Zelenka
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3 sep-29 maiDir.: Zbyněk Müller; Prod.: Ondřej Havelka
The Jacobin (Dvořák,A) 4 sep-1 junDir.: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; Prod.: Jiří Heřman
Čarokraj (Ivanovič) 8 sep-15 junDir.: Marko Ivanovič / David Švec; Prod.: Petr Forman
La traviata (Verdi) 14 sep-6 junDir.: Jan Chalupecký / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Jana Kališová
Rusalka (Dvořák,A) 18 sep-5 junDir.: Jakub Hrůša / Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Jiří Heřman
Carmen (Bizet) 20 sep-20 maiDir.: Robert Jindra / Zbyněk Müller; Prod.: Jozef Bednárik
Pelléas et Mélisande (Debussy) 30 sep-17 junDir.: Jean-Luc Tingaud / David Švec; Prod.: Rocc
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 okt-28 aprDir.: David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Simone Sandroni
Kát'a Kabanová (Janáček) 16-20 oktDir.: Tomáš Netopil / Robert Jindra; Prod.: Robert Wilson, Jean Yves Courregelongue
Libuse (Smetana) 28 okt-8 maiDir.: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; Prod.: Petr Novotný
The Bartered Bride (Smetana) 30 okt-22 junDir.: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Magdalena Švecová
The Devil and Kate (Dvořák,A) 4 nov-22 junDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Marián Chudovský
Jenůfa (Janáček) 31 jan-22 maiDir.: Ondrej Lenárd; Prod.: Jiří Nekvasil
The Miracles of Mary (Martinů) 17-22 aprDir.: Jiří Bělohlávek / David Švec; Prod.: Jiří Heřman
The Two Widows (Smetana) 30 mai-21 junDir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil
Čarokraj (Ivanovič) 27 aug-23 junDir.: Marko Ivanovič / David Švec; Prod.: Petr Forman
Aida (Verdi) 5 sep-16 junDir.: Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Steffen Piontek
The Two Widows (Smetana) 11 sep-30 maiDir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 13 sep-5 maiDir.: Robert Jindra / Zbyněk Müller; Prod.: Jozef Bednárik
The Devil and Kate (Dvořák,A) 15 sep-3 maiDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Marián Chudovský
The Bartered Bride (Smetana) 15 sep-4 junDir.: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Magdalena Švecová
The Jacobin (Dvořák,A) 20 sep-21 maiDir.: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; Prod.: Jiří Heřman
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 sep-7 febDir.: David Švec / Jan Chalupecký; Prod.: Simone Sandroni
Libuse (Smetana) 27 sep-8 maiDir.: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; Prod.: Petr Novotný
Simon Boccanegra (Verdi) 25 okt-4 aprDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: David Pountney
Rusalka (Dvořák,A) 31 okt-28 maiDir.: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman
Jenůfa (Janáček) 31 jan-22 maiDir.: Ondrej Lenárd; Prod.: Jiří Nekvasil
Gloriana (Britten) 11-16 febDir.: Zbyněk Müller / Jan Chalupecký; Prod.: Jiří Heřman
The Cunning Little Vixen (Janáček) 20 mar-1 junDir.: Jan Latham-Koenig; Prod.: Ondřej Havelka
Praha, Státní Opera / State Opera  / 
La traviata (Verdi) 24-31 augDir.: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Prod.: Arnaud Bernard
Rigoletto (Verdi) 25 aug-5 junDir.: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Prod.: Karel Jernek
Otello (Verdi) 26 aug-16 aprDir.: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; Prod.: Dominik Neuner, Lubor Cukr
Trubadúr (Verdi) 29 aug-11 aprDir.: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; Prod.: Lubor Cukr
Nabucco (Verdi) 30 aug-30 junDir.: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Štúr; Prod.: Karel Němec
Aida (Verdi) 1 sep-28 junDir.: Enrico Dovico / Richard Hein / Jiří Mikula / Jiří Kyzlink; Prod.: Petar Selem
Madama Butterfly (Puccini) 4 sep-18 junDir.: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Prod.: Karel Jernek
La bohème (Puccini) 6 sep-23 junDir.: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; Prod.: Ondřej Havelka
Turandot (Puccini) 9 sep-21 junDir.: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Václav Věžník
Tosca (Puccini) 12 sep-19 junDir.: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Martin Otava
Rusalka (Dvořák,A) 13 sep-20 junDir.: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; Prod.: Zdeněk Troška
Carmen (Bizet) 15 sep-29 junDir.: František Drs / Jiří Mikula; Prod.: Zdeněk Troška
Pagliacci (Leoncavallo) 16 sep-7 maiDir.: Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Prod.: Inga Levant
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 sep-7 maiDir.: Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Prod.: Inga Levant
Die Zauberflöte (Mozart) 7 okt-22 junDir.: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; Prod.: Ladislav Štros
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 nov-12 junDir.: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; Prod.: Martin Otava
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 nov-16 marDir.: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; Prod.: Martin Otava
Valka s mloky (Franz) 10 jan-3 marDir.: Marko Ivanović / František Drs; Prod.: David Drábek
Don Carlos (Verdi) 28 mar-26 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; Prod.: Manfred Schweigkofler
Persephone (concert) (Stravinsky) 23-28 maiDir.: Jiří Štrunc
La traviata (Verdi) 30 aug-14 junDir.: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Prod.: Arnaud Bernard
Nabucco (Verdi) 31 aug-22 junDir.: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Štúr; Prod.: Karel Němec
Madama Butterfly (Puccini) 3 sep-7 junDir.: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Prod.: Karel Jernek
Don Carlos (Verdi) 7 sep-28 desDir.: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; Prod.: Manfred Schweigkofler
Turandot (Puccini) 12 sep-1 maiDir.: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Václav Věžník
La bohème (Puccini) 14 sep-19 junDir.: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; Prod.: Ondřej Havelka
Il trovatore (Verdi) 19 sep-6 maiDir.: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; Prod.: Lubor Cukr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 sep-19 febDir.: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; Prod.: Martin Otava
Carmen (Bizet) 30 sep-27 junDir.: František Drs / Jiří Mikula; Prod.: Zdeněk Troška
Rusalka (Dvořák,A) 3 okt-12 junDir.: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; Prod.: Zdeněk Troška
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 okt-11 maiDir.: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; Prod.: Martin Otava
Rigoletto (Verdi) 19 okt-5 junDir.: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Prod.: Karel Jernek
Tosca (Puccini) 29 nov-26 junDir.: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Martin Otava
Tannhäuser (Wagner) 11 jan-25 maiDir.: Hilary Griffiths / Richard Hein; Prod.: Andrejs Žagars
Otello (Verdi) 26 jan-30 maiDir.: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; Prod.: Dominik Neuner, Lubor Cukr
La rondine (concert) (Puccini) 14-16 maiDir.: Martin Leginus
Die Zauberflöte (Mozart) 23 mai-24 junDir.: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; Prod.: Ladislav Štros
Valka s mloky (Franz) 4-25 junDir.: Marko Ivanović, František Drs; Prod.: David Drábek
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
Komedianti (Leoncavallo) 31 aug-11 aprDir.: Norbert Baxa
Na tý louce zelený (Beneš) 5 sep-31 desDir.: Norbert Baxa
Nabucco (Verdi) 5 okt-5 maiDir.: Milan Kaňák; Prod.: Martin Dubovic
Rusalka (Dvořák,A) 20 okt-23 mar
V studni (Blodek) 4 nov
Vinobraní (Nedbal) 7 nov-8 feb
Così fan tutte (Mozart) 30 nov-6 feb
Requiem (Mozart) 4 des
Aida (Verdi) 23 maiDir.: Norbert Baxa
La traviata (Verdi) 7-11 junDir.: Miloš Formáček; Prod.: Martina Dubovice
La traviata (Verdi) 11 sep-15 oktDir.: Miloš Formáček; Prod.: Martin Dubovic
Nabucco (Verdi) 18 sep-5 oktDir.: Milan Kaňák; Prod.: Martin Dubovic
Hraběnka Marica () 13+ des