2012/13 > Ungarn 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Ungarn

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tsjekkia Slovakia Ukraina
Østerrike

Ungarn
 
Romania
Slovenia
Kroatia
Serbia

Budapest, Budapest Operetta Theatre  / 

Gypsy Love (Lehár) 14 sep-4 jun
The Gypsy Princess (Kálmán) 28 sep-23 mar
Wedding Dance (Jávori) 6 okt-21 apr
Baroness Lili () 9 okt-10 mai
Mike the Magnate (Szirmai) 14 okt-25 mai
Gräfin Mariza (Kálmán) 19 okt-4 mai
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 25 jan-10 jun
The Gypsy Princess (Kálmán) 27 sep
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 28 sep-27 okt
Baroness Lili () 4-6 okt
The Kissing Lady (Zerkovitz) 11-14 okt
Budapest, Magyar Állami Operaház / Hungarian State Opera  / 
Hunyadi László (Erkel) 28 sep-9 junDir.: Domonkos Héja / Géza Köteles / Géza Török / Imre Kollár; Prod.: Gábor Szűcs
Carmen (Bizet) 5-27 oktDir.: István Dénes; Prod.: Miklós Szinetár
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19-28 oktDir.: Máté Szabó Sipos; Prod.: András Békés(original),Balázs Kovalik(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 okt-11 novDir.: Péter Halász; Prod.: Judit Galgóczy
Requiem (Verdi) 29-30 oktDir.: János Kovács
Don Pasquale (Donizetti) 11-24 novDir.: Géza Török; Prod.: Kálmán Nádasdy(original), Sándor Palcsó(revival)
Otello (Verdi) 16-25 novDir.: Domonkos Héja; Prod.: László Vámos(original), Sándor Palcsó(revival)
Rigoletto (Verdi) 23 nov-6 aprDir.: János Kovács; Prod.: Miklós Szinetár / Mária Harangi
La bohème (Puccini) 1-30 desDir.: János Kovács; Prod.: Kálmán Nádasdy(original), Sándor Palcsó(revival)
La traviata (Verdi) 6 des-5 janDir.: Ádám Medveczky; Prod.: András Békés
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 desDir.: István Dénes; Prod.: Miklós Szinetár
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 jan-2 febDir.: Axel Kober / János Kovács; Prod.: János Szikora
Il trovatore (Verdi) 26 jan-9 febDir.: Ádám Medveczky; Prod.: Sándor Palcsó
Don Giovanni (Mozart) 1 feb-10 marDir.: György Vashegyi; Prod.: Gianfranco de Bosio
Xerxes (Handel) 15 feb-2 marDir.: Péter Oberfrank; Prod.: Balázs Kovalik
Turandot (Puccini) 22 feb-17 marDir.: Domonkos Héja; Prod.: Balázs Kovalik
The King's New Clothes (Ránki) 23 feb-26 maiDir.: László Bartal; Prod.: Attila Toronykőy
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 8-20 marDir.: Ion Marin; Prod.: Balázs Kovalik
Bánk bán (Erkel) 13-23 marDir.: Imre Kollár; Prod.: Csaba Káel
Un ballo in maschera (Verdi) 27 marProd.: Tamás Ascher
Parsifal (Wagner) 29 mar-1 aprDir.: Stefan Soltész; Prod.: András Mikó
Cavalleria rusticana (Mascagni) 31 mar-2 aprProd.: Judit Galgóczy
Requiem (concert) (Leoncavallo) 31 mar-2 apr
Tosca (Puccini) 4 apr-22 maiProd.: Viktor Nagy
János Vitéz (Kacsoh) 5-28 aprDir.: István Dénes; Prod.: Sándor Palcsó
Stiffelio (Verdi) 8 apr-1 junDir.: Domonkos Héja
Don Carlos (Verdi) 12-14 aprDir.: Domonkos Héja; Prod.: András Mikó(original),Daisy Boschán(revival)
Aida (Verdi) 18-24 aprDir.: István Dénes; Prod.: Viktor Nagy
Arabella (Strauss) 19 apr-8 maiDir.: Stefan Soltész; Prod.: Géza Bereményi
Madama Butterfly (Puccini) 25 apr-16 maiDir.: NN; Prod.: Miklós Gábor Kerényi
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9-19 maiDir.: György Vashegyi; Prod.: Csaba Káel
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-23 maiDir.: Domonkos Héja; Prod.: Ferenc Anger
Macbeth (Verdi) 25-28 maiDir.: János Kovács; Prod.: Miklós Szinetár
I vespri siciliani (Verdi) 26-30 maiDir.: Gergely Kesselyák; Prod.: Matthias von Stegmann
Simon Boccanegra (Verdi) 29-31 maiDir.: György Vashegyi; Prod.: Ivan Stefanutti
Hippolyte et Aricie (concert) (Rameau) 26-30 junDir.: György Vashegyi
The Telephone (Menotti) 21 sepDir.: Géza Köteles
Falstaff (Verdi) 21 sep-8 oktDir.: Domonkos Héja; Prod.: Arnaud Bernard
La traviata (Verdi) 22 sep-5 novDir.: János Kovács; Prod.: András Békés
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 okt-10 junDir.: Stefan Soltesz; Prod.: Adrejs Zagars
Háry János (Kodály) 6-19 oktDir.: János Kovács
Tannhäuser (Wagner) 9-19 oktDir.: NN; Prod.: Miklós Szinetár
Concert (Verdi) 10 okt
Die schweigsame Frau (Strauss) 10-12 oktDir.: Zoltán Kocsis; Prod.: Ferenc Anger
Madama Butterfly (Puccini) 2-29 novDir.: Péter Halász; Prod.: Miklós Gábor Kerényi
Otello (Verdi) 13-30 novProd.: László Vámos
Rigoletto (Verdi) 13 nov-7 desDir.: János Kovács; Prod.: Miklós Szinetár / Mária Harangi
Carmen (Bizet) 20 nov-22 desDir.: NN; Prod.: Miklós Szinetár
Salome (Strauss) 28 nov-1 junDir.: NN; Prod.: János Szikora
Giovanna d'Arco (Verdi) 29 novDir.: György Selmeczi
I masnadieri (Verdi) 30 novDir.: György Selmeczi
Luisa Miller (Verdi) 1 desDir.: György Selmeczi
Norma (concert) (Bellini) 2 desDir.: Péter Halász
La bohème (Puccini) 8 des-18 janDir.: NN; Prod.: Sándor Palcsó
Nabucco (Verdi) 19 des-5 janDir.: István Dénes; Prod.: Sándor Palcsó
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 des-14 janDir.: Péter Halász; Prod.: Miklós Szinetár
Aida (Verdi) 9-19 janDir.: István Dénes; Prod.: Viktor Nagy
Don Pasquale (Donizetti) 18 jan-2 febDir.: NN; Prod.: Kálmán Nádasdy(original), Sándor Palcsó(revival)
I spiritisti (Selmeczi) 19-28 janDir.: János Kovács
Turandot (Puccini) 21-31 janDir.: Domonkos Héja; Prod.: Balázs Kovalik
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 jan-15 febProd.: Sándor Palcsó
János Vitéz (Kacsoh) 1-23 febDir.: Géza Köteles; Prod.: Sándor Palcsó
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 8 feb-9 marProd.: Csaba Káel
Mefistofele (Boito) 9-23 febDir.: NN; Prod.: Balázs Kovalik
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9-22 febDir.: Péter Halász; Prod.: András Békés, Balázs Kovalik
Tosca (Puccini) 18 feb-24 maiDir.: NN; Prod.: Viktor Nagy
Bánk bán (Erkel) 4-16 marDir.: Gergely Kesselyák; Prod.: Csaba Káel
The King's New Clothes (Ránki) 8 mar-27 aprDir.: László Bartal; Prod.: Attila Toronykőy
Jenůfa (Janáček) 22 mar-4 aprDir.: Domonkos Héja; Prod.: Attila Vidnyánszky
Der fliegende Holländer (Wagner) 26 mar-5 aprDir.: János Kovács; Prod.: János Szikora
Le nozze di Figaro (Mozart) 8 apr-4 maiDir.: János Kovács; Prod.: Judit Galgóczy
Parsifal (Wagner) 16-21 aprDir.: NN; Prod.: András Mikó
Il trovatore (Verdi) 30 apr-11 maiDir.: Máté Szabó Sipos; Prod.: László Vámos(original), Sándor Palcsó(revival)
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 25 mai-4 junDir.: Péter Halász; Prod.: János Szikora
Arabella (Strauss) 27-30 maiDir.: Günter Neumann; Prod.: Géza Bereményi
Ariadne auf Naxos (Strauss) 3-7 junDir.: Domonkos Héja; Prod.: Ferenc Anger
Elektra (Strauss) 8-11 junDir.: Stefan Soltesz; Prod.: Balázs Kovalik
Hunyadi László (Erkel) 19-28 junDir.: Ádám Medveczky; Prod.: Gábor Szűcs
Iphigenie en Tauride (Gluck) 22-27 junDir.: György Vashegyi; Prod.: Róbert Alföldi
Debrecen, Csokonai Theatre  / 
János Vitéz (Kacsoh) 21 sep-27 maiProd.: Zalán Zakariás
Madama Butterfly (Puccini) 7 des-31 janDir.: Tamás Pál; Prod.: Tamás Ferkay
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 mar-4 maiDir.: Dániel Somogyi-Tóth; Prod.: Miklós Szinetár
Don Giovanni (Mozart) 31 mai-3 junDir.: Máté Nagy; Prod.: Attila Mispál
Don Perlimplin (Vajda) 22+ novProd.: László Keszég
Don Cristobal (Vajda) 22+ novProd.: László Keszég
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 27+ janProd.: Patrícia Horváth
Nabucco (Verdi) 28+ febProd.: Gergely Kesselyák
Györ, Győr National Theatre  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 27 feb-13 mar
János Vitéz (Kacsoh) 9 mar-29 mai
Miskolc, Miskolc National Theatre  / 
Don Giovanni (Mozart) 14 nov-23 janDir.: Ádám Cser; Prod.: Attila Béres
Nabucco (Verdi) 21 feb-26 maiDir.: Philippe de Chalendar / Ádám Cser; Prod.: Gergely Kesselyák
Bánk bán (Erkel) 16-20 aprDir.: Ádám Cser; Prod.: Máté Szabó
Lili bárónő (Huszka) 6-9 junDir.: Philippe de Chalendar / Ádám Cser; Prod.: Artur Szőcs
Lili bárónő (Huszka) 20 sep-27 oktDir.: Ádám Cser / Philippe de Chalendar; Prod.: Artur Szőcs
My Fair Lady (Loewe) 18+ oktProd.: Attila Béres
Don Giovanni (Mozart) 18+ janProd.: Máté Szabó
Pécs, Pécsi Nemzeti Színház / National Theatre of Pécs  / 
János Vitéz (Kacsoh) 21 sep-29 aprDir.: Zoltán Bókai
The Impresario (Mozart) 21 okt-9 aprDir.: Zoltán Bókai
Csárdáskirálynő (Kálmán) 12 nov-25 maiDir.: Zoltán Bókai
Roméo et Juliette (concert) (Gounod) 9 feb-28 aprDir.: János Kovács / András Vass
Mickey Magnate (Szirmai) 27 sep-29 oktDir.: Zoltán Bókai; Prod.: László Méhes
Szeged, Armel Festival and Competition  / 
A Death in the Family (Mayer,W) 8 oktDir.: Sara Jobin; Prod.: Róbert Alföldi
In the Penal Colony (Glass) 10 oktDir.: Petr Kofroň; Prod.: Viktorie Čermáková
Mileva (Vrebalov) 12 oktDir.: Aleksandar Kojić; Prod.: Ozren Prohić
Maria Theresia (Baumgartner) 14 oktDir.: Marián Lejava; Prod.: Ladislav Adamík
Oedipus rex (Stravinsky) 5 oktDir.: Grzegorz Wierus; Prod.: Jacek Przybyłowicz
The Last Flower of Summer (Juranić) 7 oktDir.: Zoran Juranić; Prod.: Zoran Juranić
Simon Boccanegra (Verdi) 10 okt
The Turn of the Screw (Britten) 12 oktDir.: Leonhard Garms; Prod.: Aytaç Manizade
Laika the Spacedog (Hepplewhite) 14 oktDir.: Russell Hepplewhite; Prod.: Tim Yealland
Szeged, Szegedi Nemzeti Színház / Szeged National Theatre  / 
André Chénier (Giordano) 6 okt-2 desDir.: Tamás Pál; Prod.: Bodolay Géza
Pomáde király új ruhája (Ránki) 18 jan-17 apr
Mária főhadnagy (Huszka) 8 feb-24 mai
Rigoletto (Verdi) 22 mar-16 mai
Madama Butterfly (Puccini) 28 apr-11 mai
Simon Boccanegra (Verdi) 18-26 okt