2012/13 > Litauen 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Litauen

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Sverige Latvia

Litauen
 
Russland
Polen Hvite-Russland

Kaunas, Kauno Valstybinis Muzikinis Teatras / Kaunas State Musical Theatre  / 

Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 3 okt-24 maiDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Gediminas Šeduikis
Aida (John,E) 4 okt-19 maiDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Vytenis Pauliukaitis
Madame Pompadour (Fall) 5 okt-10 maiDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Anželika Cholina
Wiener Blut (Strauss,J) 6 okt-7 aprDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Gediminas Maciulevičius(revival)
Karalienė Bona (Kuprevičius) 7 oktDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Gintas Žilys
Der Bettelstudent (Millöcker) 12 okt-6 aprDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Andrey Bestchastny
Gräfin Mariza (Kálmán) 13 okt-18 maiDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Alexei Stepanyuk
Faust (Gounod) 14 okt-25 janDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 17 okt-17 maiDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Kęstutis Jakštas
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 okt-9 maiDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
West Side Story (Bernstein) 23 oktDir.: Philippe Simons; Prod.: Anastasia Grinenko
Carmen (Bizet) 26 okt-22 febDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Die lustige Witwe (Lehár) 27 okt-23 febDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Die Bajadere (Kalman) 28 oktDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Gintas Žilys
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 okt-6 marDir.: Julius Geniušas
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 nov-20 janDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Gintautas Želvys
Kiss me, Kate (Porter) 9 nov-11 maiDir.: Julius Geniušas; Prod.: Aidas Giniotis
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 11 nov-7 aprDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Andrzej Gałła
Grybų karas ir taika (Bružaitė) 18 nov-14 aprDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Aidas Giniotis
Brėmeno muzikantai (Gladkov) 21 nov-15 mai
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 7 des-4 maiDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Voro vestuvės (Bružaitė) 9 des-17 marDir.: Virgilijus Visockis
Attila (Verdi) 16 des-14 aprProd.: Üllar Saaremäe
La traviata (Verdi) 30 desDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Marta (Flotow) 15 marDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
La cambiale di matrimonio (Rossini) 28 sep-29 novDir.: Julius Geniušas; Prod.: Nerijus Petrokas
Gianni Schicchi (Puccini) 28 sep-29 novDir.: Julius Geniušas; Prod.: Nerijus Petrokas
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 5 okt-7 novDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Gediminas Šeduikis
Madame Pompadour (Fall) 6 okt-15 novDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Anželika Cholina
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 oktDir.: Julius Geniušas; Prod.: Dalia Ibelhauptaitė
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 oktDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 okt-14 novDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Martha (Flotow) 18 oktDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Wiener Blut (Strauss,J) 19 okt-22 novDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Gediminas Maciulevičius(revival)
Wedding of a Spider (Bružaitė) 20 okt
Die Bajadere (Kalman) 20 oktDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Gintas Žilys
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 24 okt-23 novDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Kęstutis Jakštas
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 oktDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Gintautas Želvys
Gräfin Mariza (Kálmán) 26 oktDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Alexey Stepaniuk
Grybų karas ir taika (Bružaitė) 27 okt-24 nov
Opera anthology (Verdi) 3 nov
Faust (Gounod) 8 novDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Der Bettelstudent (Millöcker) 10 novDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Andrey Bestchastny
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 16 nov
Klaipedos, Klaipėdos Valstybinis Muzikinis Teatras / Klaipėda State Musical Theatre  / 
L'Histoire de Babar (Poulenc) 7 okt-12 mai
Suor Angelica (Puccini) 13 okt-9 mar
Gianni Schicchi (Puccini) 13 okt-9 marDir.: Dainius Pavilionis; Prod.: Yana Ross
Ball im Savoy (Abraham) 19 okt-18 maiDir.: Dmitrijus Zlotnikas; Prod.: Ramūnas Kaubrys
Fiddler on the Roof (Bock) 26 okt-19 apr
La traviata (Verdi) 30 desDir.: Dainius Pavilionis; Prod.: Eligijus Domarkas
Die Fledermaus (Strauss,J) 5-21 apr
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 aug-3 oktDir.: Dainius Pavilionis; Prod.: Daina Adamkevičiūtė
La traviata (Verdi) 16 augDir.: Modestas Barkauskas; Prod.: Eligijus Domarkas
Vilnius, Vilnius City Opera  / 
La bohème (Puccini) 2 oktDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Manon Lescaut (Puccini) 5-7 oktDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 nov-2 desDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Werther (Massenet) 26 feb-2 marDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Così fan tutte (Mozart) 8-12 maiDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Così fan tutte (Mozart) 26-30 novDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Manon Lescaut (Puccini) 23-26 janDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Vilnius, Vilnius City Opera  / 
La bohème (Puccini) 2 oktDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Manon Lescaut (Puccini) 5-7 oktDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 nov-2 desDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Werther (Massenet) 26 feb-2 marDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Così fan tutte (Mozart) 8-12 maiDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Così fan tutte (Mozart) 26-30 novDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Manon Lescaut (Puccini) 23-26 janDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Vilnius, Lithuanian National Opera and Ballet Theatre  / 
Wiener Blut (Strauss,J) 28 sep-26 janDir.: Julius Geniušas; Prod.: Monika Wiesler
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 sep-2 maiDir.: Modestas Pitrėnas; Prod.: Oskaras Koršunovas
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 4 okt-13 junDir.: Robertas Šervenikas; Prod.: Vasilij Barkhatov
Carmen (Bizet) 10 okt-9 junDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Arnaud Bernard
La traviata (Verdi) 13 okt-5 junDir.: Robertas Šervenikas; Prod.: Chen Shi-Zheng
Otello (Verdi) 20 okt-1 marDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Eimuntas Nekrošius
Boris Godounov (Musorgsky) 25-26 oktDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Mariusz Treliński
Die lustige Witwe (Lehár) 10 nov-6 aprDir.: Julius Geniušas; Prod.: Monika Wiesler
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 nov-4 aprDir.: Kai Bumann; Prod.: Emilio Sagi
La juive (Halévy) 29 nov-9 febDir.: Martynas Staškus; Prod.: Günter Krämer
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-20 jun
Madama Butterfly (Puccini) 17 jan-26 febDir.: Martynas Staškus; Prod.: Anthony Minghella
Lohengrin (Wagner) 22 mar-26 aprDir.: Robertas Šervenikas; Prod.: Andrejs Zagars
Die Walküre (Wagner) 20 aprDir.: Modestas Pitrenas; Prod.: Eimuntas Nekrosius
Der fliegende Holländer (Wagner) 24 aprDir.: Martynas Staskus; Prod.: Francesca Zambello
Ernani (Verdi) 14 sep-2 maiDir.: Gianluca Marcianò; Prod.: Jean-Claude Berutti
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 sep-25 maiDir.: Martynas Staškus / Julius Geniušas; Prod.: Gediminas Šeduikis
La juive (Halévy) 21 sepDir.: Martynas Staškus; Prod.: Günter Krämer
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 2 okt-8 marDir.: Robertas Šervenikas; Prod.: Vasilij Barkhatov
La traviata (Verdi) 4 okt-6 maiDir.: Robertas Servenikas / Martynas Staškus; Prod.: Chen Shi-Zheng
Otello (Verdi) 5 okt-17 aprDir.: Gintaras Rinkevicius / Martynas Staškus; Prod.: Eimuntas Nekrošius
Rigoletto (Verdi) 10 oktDir.: Alvydas Šulčys; Prod.: Gintaras Varnas
Carmen (Bizet) 15 okt-19 marDir.: Robertas Šervenikas; Prod.: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 24 oktDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Mariusz Treliński
Wiener Blut (Strauss,J) 26 okt-21 marDir.: Julius Geniušas; Prod.: Monika Wiesler
Le nozze di Figaro (Mozart) 8 nov-27 febDir.: Martynas Staškus; Prod.: Emilio Sagi
Die lustige Witwe (Lehár) 20 des-15 marDir.: Julius Geniušas; Prod.: Monika Wiesler
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 janDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Francesca Zambello
Lohengrin (Wagner) 30 jan-21 maiDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Andrejs Žagars
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 feb-22 aprDir.: Modestas Pitrėnas; Prod.: Oskaras Koršunovas
Cornet (Narbutaitė) 21 feb-29 marDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Gintaras Varnas
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 apr-28 maiDir.: Julius Geniušas / Alexis Soriano; Prod.: Emilio Sagi