2012/13 > Ukraina 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2012/13 > Ukraina

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Polen Hvite-Russland Russland
Slovakia
Ungarn

Ukraina
 
Moldova
Romania

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Opera and Ballet  / 

La bohème (Puccini) 15 mar-19 mai
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 mar-1 jun
Rigoletto (Verdi) 23 mar-6 jun
Carmen (Bizet) 24 mar-8 jun
Boris Godunov (Musorgsky) 6 apr
Aida (Verdi) 14 apr-15 jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 apr
Il trovatore (Verdi) 28 apr-21 jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 jun
Iolanta (Tchaikovsky) 26-27 sep
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 sep-8 okt
Aida (Verdi) 1 okt
Turandot (Puccini) 6-31 okt
Rigoletto (Verdi) 10 okt
Der Troubadour (Verdi) 12 okt
Otello (Verdi) 19 okt
Donetsk, Donbass Opera  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 29 sep-20 jun
Turandot (Puccini) 30 sep-11 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 okt-7 jun
Mr X (Kálmán) 3 okt-16 jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 okt-9 jun
Carmen (Bizet) 18 okt-29 mai
Silvia (Kálmán) 20 okt-2 jun
La traviata (Verdi) 24 okt-17 apr
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 okt-26 jan
Aida (Verdi) 30 okt-14 mar
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 des-22 mai
La bohème (Puccini) 16 des-14 jun
Rigoletto (Verdi) 20 des-6 mar
Madama Butterfly (Puccini) 16 jan-21 jun
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 18 jan-10 mai
Iolanta (Tchaikovsky) 19 jan-12 mai
Otello (Verdi) 21 feb
Nabucco (Verdi) 1 mar
La traviata (Verdi) 13 okt
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 16 okt
Madama Butterfly (Puccini) 18 okt
Silvia (Kálmán) 20 okt
Carmen (Bizet) 24 okt
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 okt
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 okt
Natalka Poltavka (Lysenko) 31 okt
Kharkiv, Kharkiv Opera and Ballet  / 
Taras Bulba (Lysenko) 5 sep-22 jan
La bohème (Puccini) 8 sep-7 okt
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 sep-4 jun
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 20 sep-5 jun
Iolanta (Tchaikovsky) 21 sep-4 jul
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 sep-13 jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 sep-25 jun
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 2 okt-18 mai
Prodaná nevěsta (Smetana) 8 okt-12 nov
Pagliacci (Leoncavallo) 9 okt-18 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 okt-18 jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 nov-29 jun
Rigoletto (Verdi) 10 nov-10 jan
Zaporozhets za Dunayem (Gulak-Artemovsky) 20 nov-6 jul
Tosca (Puccini) 27 nov-27 mar
Turandot (Puccini) 23 des-14 mar
Cherevichki (Tchaikovsky) 12 jan
Don Juan (Mozart) 19 jan-11 jun
Madama Butterfly (Puccini) 31 jan
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 feb
Boris Godunov (Musorgsky) 9 feb
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 mar
Aida (Verdi) 16 mar
Der Schauspieldirektor (Mozart) 2 apr
The Marriage (Musorgsky) 2 apr
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 5 apr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 10 mai
Nabucco (Verdi) 16 mai
La cambiale di matrimonio (Rossini) 8 jun
Rita (Donizetti) 8 jun
Prince Igor (Borodin) 15 jun
Il trovatore (Verdi) 21 jun
La traviata (Verdi) 11-13 jul
Taras Bulba (Lysenko) 6 sep
La traviata (Verdi) 7 sep-10 okt
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 10 sep-5 okt
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 sep
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 sep-24 okt
La bohème (Puccini) 26 sep
Don Juan (Mozart) 28 sep
Tosca (Puccini) 8 okt
Rigoletto (Verdi) 26 okt
Kyiv, National Opera of Ukraine  / 
Aida (Verdi) 7 nov-5 jul
Don Carlos (Verdi) 9 nov-19 mai
Natalka Poltavka (Lysenko) 10 nov-23 jun
Turandot (Puccini) 14 nov-16 jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 nov-4 jun
La traviata (Verdi) 21 nov-8 jun
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23 nov-10 mai
Carmen (Bizet) 25 nov-14 jun
Madama Butterfly (Puccini) 29 nov-26 jun
Norma (Bellini) 2 des-17 mai
Iolanta (Tchaikovsky) 7 des-19 jun
Boris Godunov (Musorgsky) 12 des-10 apr
Moses (Skoryk) 15 des
Manon Lescaut (Puccini) 20 des-11 jan
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 des-1 mai
Macbeth (Verdi) 20 jan-15 mai
La cenerentola (Rossini) 23 jan
Un ballo in maschera (Verdi) 30 jan-3 mai
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 feb
Rigoletto (Verdi) 11 apr-21 jun
Aleko (Rachmaninov) 23 apr
Yaroslav the Wise (Mayboroda) 6 sep
Natalka Poltavka (Lysenko) 8 sep-30 okt
Un ballo in maschera (Verdi) 11 sep
Moses (Skoryk) 13 sep
Aida (Verdi) 14 sep-12 okt
Don Carlos (Verdi) 20 sep-23 okt
Der fliegende Holländer (Wagner) 27-28 sepDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Mara Kurochka
Carmen (Bizet) 2 okt
Norma (Bellini) 4 okt
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 okt
Madama Butterfly (Puccini) 8 okt
La traviata (Verdi) 15 okt
Macbeth (Verdi) 16 okt
Rigoletto (Verdi) 18 okt
Un ballo in maschera (Verdi) 20 okt
Requiem (Verdi) 26 okt
Lviv, Lviv National Academic Opera and Ballet Theatre  / 
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 22 nov-7 julDir.: Mykhaylo Dutchak / Volodymyr Harbaruk
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 nov-21 julDir.: Mykhaylo Dutchak; Prod.: Mykhaylo Dutchak
La bohème (Puccini) 1 des-15 junDir.: Mykhaylo Dutchak
The Elixir of Love (Donizetti) 2 des-30 mai
Carmen (Bizet) 8 des-23 maiDir.: Volodymyr Harbaruk
Orfeo ed Euridice (Gluck) 9 des-13 julDir.: Mykhaylo Dutchak
Die lustige Witwe (Lehár) 13 des-1 junDir.: Mykhaylo Dutchak; Prod.: Halyna Volovetska
A Masked Ball (Verdi) 15 des-6 julDir.: Mykhaylo Dutchak
Pagliacci (Leoncavallo) 16 des-19 janDir.: Myron Yusypovych
Aida (Verdi) 23 des-22 junDir.: Myron Yusypovych; Prod.: Myron Yusypovych
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 des-7 maiDir.: Volodymyr Harbaruk
The Magic Flint (Dosenko) 4 jan-14 julDir.: Volodymyr Harbaruk
Madama Butterfly (Puccini) 10 jan-12 maiDir.: Mykhaylo Dutchak
La traviata (Verdi) 12 jan-8 junDir.: Mykhaylo Dutchak; Prod.: Mykhaylo Dutchak
Stolen Happiness (Meitus) 26 jan-21 marDir.: Mykhaylo Dutchak
Nabucco (Verdi) 9 feb-11 julDir.: Myron Yusypovych; Prod.: Myron Yusypovych
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 feb-4 julDir.: Mykhaylo Dutchak
Straszny dwór (Moniuszko) 23 feb-30 apr
Cavalleria rusticana (Mascagni) 24 feb-10 marDir.: Myron Yusypovych; Prod.: Roman Valko
Il trovatore (Verdi) 2 marDir.: Volodymyr Harbaruk
Rigoletto (Verdi) 24 mar-25 maiDir.: Mykhaylo Dutchak
Tosca (Puccini) 30 mar-18 julDir.: Mykhaylo Dutchak; Prod.: Tadey Ryndzak
Die Zauberflöte (Mozart) 13 apr-20 jul
Messa da Requiem (Verdi) 26 apr-20 jun
Moses (Skoryk) 26 aprDir.: Mykhaylo Dutchak; Prod.: Mykhaylo Dutchak
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 25 aug-8 sep
Die Zauberflöte (Mozart) 29 aug
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 aug-22 sep
Orfeo ed Euridice (Gluck) 5 sep
La traviata (Verdi) 7 sep
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-13 sepDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Mara Kurochka
The Magic Flint (Dosenko) 15 sep
Madama Butterfly (Puccini) 19 sep
Die lustige Witwe (Lehár) 21 sep
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 sep
Natalka Poltavka (Lysenko) 29 sep
Odessa, Odessa Opera and Ballet  / 
Prince Igor (Borodin) 25 aug-30 mar
Messa da Requiem (Verdi) 28 aug-3 mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 aug-11 jun
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 6 sep-15 mai
Madama Butterfly (Puccini) 9 sep-15 jun
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 sep-17 mai
Iolanta (Tchaikovsky) 13 sep-19 mai
Don Giovanni (Mozart) 22 sep-19 apr
La traviata (Verdi) 23 sep-13 jun
La bohème (Puccini) 27 sep-16 apr
Aida (Verdi) 5 okt-5 jun
Rigoletto (Verdi) 9 okt-12 mai
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 13 okt-17 mar
Katerina (Arkas) 19 okt-23 apr
Il trovatore (Verdi) 21 okt-21 jun
Pagliacci (Leoncavallo) 8 nov-27 jun
Turandot (Puccini) 25 nov-7 jun
Opera anthology (Wagner) 16 des-22 maiDir.: Alekandru Samoile
Opera anthology (Tchaikovsky) 26 jan
Tosca (Puccini) 3 feb-30 jun
La serva padrona (Pergolesi) 19 apr-16 maiDir.: Valery Regrut; Prod.: Oksana Taranenko
Alcide (Bortnyansky) 4-20 jun
Prince Igor (Borodin) 28 aug-4 okt
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 aug-27 okt
Der fliegende Holländer (Wagner) 6-7 sepDir.: Mikhail Sinkevich; Prod.: Mara Kurochka
Iolanta (Tchaikovsky) 10 sep-24 okt
Il trovatore (Verdi) 12 sep
La traviata (Verdi) 14 sep-1 okt
Don Giovanni (Mozart) 19 sep
Un ballo in maschera (Verdi) 26 sep
Madama Butterfly (Puccini) 28 sep
Aida (Verdi) 10 okt
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 19-25 okt
Rigoletto (Verdi) 31 okt