2013/14 > Østerrike 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Østerrike

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland Tsjekkia Slovakia
Liechtenstein
Sveits

Østerrike
 
Ungarn
Italia Slovenia Kroatia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 19 okt-29 novDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Robert Herzl
Aschenputtel (Singer) 16 nov-22 desDir.: Oliver Ostermann; Prod.: Manfred Waba
Das Feuerwerk (Burkhard) 14 des-31 janDir.: Michael Zehetner; Prod.: Karina Fibich
Der Mann von La Mancha (Leigh) 18 jan-8 marDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Robert Herzl
Zwei Herzen im Dreivierteltakt (Stolz) 15 feb-29 marDir.: Oliver Ostermann; Prod.: Alexandra Frankmann
Giuditta (Lehár) 20-29 junDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Dominik Wilgenbus
Giuditta (Lehár) 6 aug-4 sepDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Dominik Wilgenbus
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Rigoletto (Verdi) 5-28 febDir.: Alexander Drčar; Prod.: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Weihnachtsoratorium (Bach,JS) 26 des-6 janDir.: Gustav Kuhn
Don Giovanni (Mozart) 27 des-3 janDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Tosca (Puccini) 28 des-5 janDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Angelica Ladurner
Winterreise (Schubert) 2 jan
Das Rheingold (Wagner) 18 jul-1 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 19 jul-2 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 jul-2 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 jul-3 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Los niños perdidos (Kolonovits) 9-15 augDir.: David Giménez Carreras; Prod.: Emilio Sagi
Graz, Oper Graz  / 
Lohengrin (Wagner) 28 sep-30 maiDir.: Julien Salemkour / Marius Burkert / Dirk Kaftan; Prod.: Johannes Erath
La bohème (Puccini) 6 okt-4 desDir.: José Miguel Esandi; Prod.: Dietmar Pflegerl
Im weißen Rößl (Benatzky) 19 okt-8 maiDir.: Florian Erdl; Prod.: Josef E Köpplinger
Die Zauberflöte (Mozart) 9 nov-14 maiDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Mariame Clément
Carousel (Rodgers) 7 des-5 junDir.: Marius Burkert; Prod.: Matthias Davids
Turandot (Puccini) 18 jan-25 maiDir.: Domingo Hindoyan; Prod.: Marco Arturo Marelli
Jenůfa (Janáček) 29 mar-15 junDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Peter Konwitschny
La favorita (Donizetti) 26 apr-14 junDir.: Giacomo Sagripanti; Prod.: Sam Brown
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
La forza del destino (Verdi) 21 sep-6 febDir.: Francesco Angelico; Prod.: Kay Kuntze
Anatevka (Bock) 5 okt-28 desDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Dale Albright
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 11 okt-17 novDir.: Vito Cristofaro; Prod.: Urs Häberli
Don Pasquale (Donizetti) 9 nov-27 aprDir.: Vito Cristofaro; Prod.: Stefan Tilch
Mara (Netzer) 7 des-19 marDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Johannes Reitmeier
Parsifal (Wagner) 16 feb-3 maiDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Johannes Reitmeier
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 22 mar-2 julDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Johannes Reitmeier, Roger E Boggasch
Tiefland (d'Albert) 10 mai-3 julDir.: Francesco Angelico; Prod.: Kurt Josef Schildknecht
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 21 jun-6 julDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Ulrich Peters
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 sep-19 oktDir.: Alexander Soddy; Prod.: Marco Storman
Macbeth (Verdi) 31 okt-5 desDir.: Alexander Soddy; Prod.: Cesare Lievi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 19 des-18 febDir.: Günter Wallner; Prod.: Tobias Kratzer
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 6 feb-22 marDir.: Attilio Cremonesi; Prod.: Michael Sturminger
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 20 mar-10 maiDir.: Alexander Soddy; Prod.: Immo Karaman
Linz, Landestheater Linz  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 sep-1 junDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; Prod.: Amon Miyamoto
Dido und Aeneas (Purcell) 25 okt-20 desDir.: Takeshi Moriuchi / Daniel Spaw; Prod.: Daniela Kurz
Das Rheingold (Wagner) 26 okt-1 febDir.: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Spuren der Verirrten (Glass) 9 nov-3 febDir.: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; Prod.: David Pountney
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 des-4 julDir.: Marc Reibel / Ingo Ingensand / Daniel Spaw; Prod.: Adriana Altaras
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 jan-1 aprDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Prod.: Anthony Pilavachi
Fadinger (Leitner) 8 feb-26 junDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Prod.: André Turnheim
Die Walküre (Wagner) 22 mar-14 junDir.: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 2 mai-26 junDir.: Borys Sitarski; Prod.: John F Kutil
Carmen (Bizet) 24 mai-2 julDir.: Daniel Linton-France; Prod.: Olivier Tambosi
Salzburg, Landestheater  / 
La cage aux folles (Herman) 21 sep-8 marDir.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Prod.: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 28 sep-26 maiDir.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Prod.: Andreas Gergen / Christian Struppeck
Die Pilger von Mekka (Gluck) 27 okt-12 desDir.: Adrian Kelly; Prod.: Jacopo Spirei
Jonny spielt auf (Krenek) 7 des-14 janDir.: Adrian Kelly; Prod.: Andreas Gergen
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 6 feb-27 maiDir.: Leo Hussain; Prod.: André Heller-Lopes
Die Dreigroschenoper (Weill) 4 apr-15 junDir.: Christian Frank; Prod.: Stephanie Mohr
La clemenza di Tito (Mozart) 4 mai-12 junDir.: Leo Hussain; Prod.: Amélie Niermeyer
Emilie (Saariaho) 24 mai-10 junDir.: Leo Hussain; Prod.: Agnessa Nefjodov
Die Zauberflöte (Mozart) 20+ sepDir.: Mirga Gražinyte-Tyla; Prod.: Carl Philip von Maldeghem
La cage aux folles (Herman) 7-12 oktDir.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Prod.: Andreas Gergen
Rigoletto (Verdi) 25+ oktDir.: Adrian Kelly; Prod.: Amélie Niermeyer
Im weißen Rößl (Benatzky) 7+ desDir.: Peter Ewaldt; Prod.: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 10+ janDir.: Peter Ewaldt; Prod.: Andreas Gergen, Christian Struppeck
La sonnambula (Bellini) 22+ febDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Agnessa Nefjodov
Fidelio (Beethoven) 18+ aprDir.: Adrian Kelly; Prod.: Andreas Gergen
Tahrir (Mahmoud) 17+ maiDir.: Mirga Gražinyte-Tyla; Prod.: Yekta Kara
Dafne (Caldara) 7+ junDir.: Peter Ewaldt; Prod.: Marco Dott
Wien, Wiener Kammeroper  / 
Semiramide (Vinci) 27 sep-15 oktDir.: Alan Curtis; Prod.: Francesco Micheli
La cenerentola (Rossini) 25 nov-21 desDir.: Konstantin Chudovsky; Prod.: Jasmin Solfaghari
Mare Nostrum (Kagel) 11-24 febDir.: Gelsomino Rocco; Prod.: Christoph Zauner
La clemenza di Tito (Mozart) 13 apr-10 maiDir.: Rubén Dubrovsky; Prod.: Alberto Triola
Punch and Judy (Birtwistle) 22 mai-5 junDir.: Walter Kobéra; Prod.: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
La traviata (Verdi) 3 sep-25 maiDir.: Marco Armiliato; Prod.: Jean-François Sivadier
Carmen (Bizet) 4-16 sepDir.: Dan Ettinger; Prod.: Franco Zeffirelli
Tosca (Puccini) 5 sep-27 junDir.: Marco Armiliato / Paolo Carignani / Stefan Soltesz / Philippe Auguin; Prod.: Margarethe Wallmann
Otello (Verdi) 14-23 sepDir.: Dan Ettinger; Prod.: Christine Mielitz
Tristan und Isolde (Wagner) 21 sep-21 desDir.: Franz Welser-Möst / Myung Whun Chung; Prod.: David McVicar
Nabucco (Verdi) 22 sep-7 maiDir.: Paolo Carignani / Jesús López-Cobos; Prod.: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 27 sep-4 oktDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Peter Stein
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 sep-31 marDir.: Michael Güttler / Guillermo Garcia Calvo / Stefan Soltesz; Prod.: Richard Bletschacher, Günther Rennert
La fanciulla del West (Puccini) 5-17 oktDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 9-18 oktDir.: Dan Ettinger; Prod.: Nicolas Joël
Don Carlos (Verdi) 13-19 oktDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Daniele Abbado
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 okt-30 aprDir.: Adam Fischer / Franz Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk
Anna Bolena (Donizetti) 25 okt-3 novDir.: Evelino Pidò; Prod.: Eric Génovèse
La Fille du régiment (Donizetti) 26 okt-4 novDir.: Bruno Campanella; Prod.: Laurent Pelly(original), Christian Rath(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 7-16 novDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 nov-14 junDir.: Guillermo Garcia Calvo; Prod.: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 11 nov-14 aprDir.: Plácido Domingo / Jonathan Darlington; Prod.: Josef Gielen
Die Zauberflöte (Mozart) 17 nov-17 junDir.: Christoph Eschenbach / Constantin Trin; Prod.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Peter Grimes (Britten) 23 nov-1 desDir.: Graeme Jenkins; Prod.: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 4 des-29 marDir.: Philippe Auguin / Franz Welser-Möst; Prod.: Franco Zeffirelli
Pollicino (Henze) 18 des-8 maiDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: René Zisterer
Fidelio (Beethoven) 19-29 desDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk
La cenerentola (Rossini) 23 des-2 junDir.: Michael Güttler / Jesús López-Cobos; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-5 janDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Otto Schenk
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-15 janDir.: Jérémie Rhorer; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Don Giovanni (Mozart) 11-21 janDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Così fan tutte (Mozart) 13-20 janDir.: Patrick Lange; Prod.: Roberto De Simone
Boris Godunow (Musorgsky) 23-31 janDir.: Michael Güttler; Prod.: Yannis Kokkos
Pagliacci (Leoncavallo) 25 jan-2 febDir.: Paolo Carignani; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 jan-2 febDir.: Paolo Carignani; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
Rusalka (Dvořák,A) 26 jan-9 febDir.: Jiri Belohlavek; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Salome (Strauss) 7-13 febDir.: Andris Nelson; Prod.: Boleslaw Barlog
Manon (Massenet) 12-21 febDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Andrei Serban
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16 feb-12 marDir.: Evelino Pidò; Prod.: David McVicar, Justin Way
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 28 febDir.: Patrick Lange
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 7-14 marDir.: Patrick Lange; Prod.: Falk Richter
Wozzeck (Berg) 27-30 marDir.: Daniele Gatti; Prod.: Adolf Dresen
Rigoletto (Verdi) 1-10 aprDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Sandro Sequi
Lohengrin (Wagner) 12-28 aprDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 apr-20 junDir.: Michael Boder / Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 17-24 aprDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Christine Mielitz
Faust (Gounod) 2-10 maiDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Stéphane Roche
Andrea Chénier (Giordano) 3-9 maiDir.: Paolo Carignani; Prod.: Otto Schenk
Norma (concert) (Bellini) 8-21 maiDir.: Andriy Yurkevych
La clemenza di Tito (Mozart) 11-18 maiDir.: Adam Fischer; Prod.: Jürgen Flimm
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 mai-4 junDir.: Marko Letonja; Prod.: Andrei Serban
Die Walküre (Wagner) 31 mai-22 junDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 5-25 junDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 8-29 junDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 18-30 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 19 junDir.: Jeffrey Tate; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Der fliegende Holländer (Wagner) 3-12 sepDir.: Yannick Nézet-Séguin; Prod.: Christine Mielitz
Tosca (Puccini) 4 sep-27 marDir.: Paolo Carignani / Marco Armiliato; Prod.: Margarethe Wallmann
Rusalka (Dvořák,A) 5-13 sepDir.: Tomas Netopil; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
La fanciulla del West (Puccini) 11-18 sepDir.: Paolo Carignani; Prod.: Marco Arturo Marelli
Manon (Massenet) 17-24 sepDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Andrei Serban
L'elisir d'amore (Donizetti) 19 sep-6 maiDir.: Guillermo García Calvo; Prod.: Otto Schenk
Don Carlos (Verdi) 21 sep-1 marDir.: Alain Altinoglu / Marco Armiliato; Prod.: Daniele Abbado
Salome (Strauss) 4 okt-8 junDir.: Alain Altinoglu / Simone Young / Peter Schneider; Prod.: Boleslaw Barlog
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 5-16 oktDir.: Christoph Eschenbach; Prod.: Kasper Holten
Roberto Devereux (Donizetti) 9-17 oktDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Silviu Purcarete
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-23 oktDir.: Christian Thielemann; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Tannhäuser (Wagner) 22 okt-2 novDir.: Myung-Whun Chung; Prod.: Claus Guth
La bohème (Puccini) 29 okt-7 novDir.: Dan Ettinger; Prod.: Franco Zeffirelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 nov-12 maiDir.: Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Richard Bletschacher(original), Günther Rennert(revival)
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 8-17 novDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk
Chowanschtschina (Musorgsky) 15-30 novDir.: Semyon Bychkov; Prod.: Lev Dodin
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-25 novDir.: Sascha Goetzel; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 nov-12 aprDir.: Kirill Petrenko; Prod.: Otto Schenk
La traviata (Verdi) 5 des-21 marDir.: Franz Welser-Möst / Dan Ettinger; Prod.: Jean-François Sivadier
La cenerentola (Rossini) 6 des-26 maiDir.: Jesús López Cobos / Evelino Pidò; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Arabella (Strauss) 9-21 desDir.: Ulf Schirmer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Rigoletto (Verdi) 20 des-30 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Pierre Audi
Die Zauberflöte (Mozart) 25 des-11 janDir.: Adam Fischer; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-5 janDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Otto Schenk
Tristan und Isolde (Wagner) 10-18 janDir.: Peter Schneider; Prod.: David McVicar
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 16-28 janDir.: Marko Letonja; Prod.: Vera Nemirova
Simon Boccanegra (Verdi) 21 jan-1 febDir.: Philippe Auguin; Prod.: Peter Stein
Madama Butterfly (Puccini) 26 jan-24 aprDir.: Philippe Auguin; Prod.: Josef Gielen
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 13 febDir.: Franz Welser-Möst
Andrea Chénier (Giordano) 18-24 febDir.: Marco Armiliato; Prod.: Otto Schenk
La juive (Halévy) 23 feb-7 marDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Günter Krämer
I puritani (Bellini) 28 feb-10 marDir.: Marco Armiliato; Prod.: John Dew
Werther (Massenet) 5-13 marDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Andrei Serban
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 8-17 marDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Matthias Hartmann
Aida (Verdi) 22-28 marDir.: Philippe Auguin; Prod.: Nicolas Joël
Elektra (Strauss) 29 mar-16 aprDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Parsifal (Wagner) 2-8 aprDir.: Peter Schneider; Prod.: Christine Mielitz
Anna Bolena (Donizetti) 10-20 aprDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Eric Génovèse
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-30 aprDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
Don Pasquale (Donizetti) 26 apr-11 maiDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 10-22 maiDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 16-30 maiDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 17-31 maiDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 20 mai-4 junDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 25 mai-7 junDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 3-9 junDir.: Adam Fischer; Prod.: Otto Schenk
Don Giovanni (Mozart) 11-19 junDir.: Cornelius Meister; Prod.: Jean-Louis Martinoty
The Tempest (Adès) 14-27 junDir.: Thomas Adès; Prod.: Robert Lepage
Cardillac (Hindemith) 22-29 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 16-26 sepDir.: Michael Boder; Prod.: Martin Kušej
Alessandro (concert) (Handel) 25 sepDir.: George Petrou
A Harlot's Progress (Bell) 13-27 oktDir.: Donald Runnicles; Prod.: Jens Daniel Herzog
Idomeneo re di Creta (Mozart) 13-24 novDir.: René Jacobs; Prod.: Damiano Micheletto
Lazarus (Schubert) 11-23 desDir.: Michael Boder; Prod.: Claus Guth
Rinaldo (concert) (Handel) 14 desDir.: Riccardo Minasi
I due Foscari (Verdi) 15-27 janDir.: James Conlon; Prod.: Thaddeus Strassberger
Platée (Rameau) 17-28 febDir.: William Christie; Prod.: Robert Carsen
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 6-8 marDir.: Nikolaus Harnoncourt
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17-19 marDir.: Nikolaus Harnoncourt
Così fan tutte (concert) (Mozart) 27-29 marDir.: Nikolaus Harnoncourt
The Messiah (Handel) 14-26 aprDir.: Christophe Rousset; Prod.: Claus Guth
Missa Solemnis (concert) (Beethoven) 16 aprDir.: Martin Haselböck
La traviata (Verdi) 1-11 julDir.: Sian Edwards; Prod.: Peter Konwitschny
Charodeyka (Tchaikovsky,P) 14-26 sepDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Christof Loy
Iphigenie en Aulide et Tauride (Gluck) 16-29 oktDir.: Leo Hussain; Prod.: Torsten Fischer
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 16-30 novDir.: Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Lotte de Beer
American Lulu (Neuwirth) 14 desDir.: Johannes Kalitzke; Prod.: Kirill Serebrennikov
La straniera (Bellini) 14-28 janDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Christof Loy
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-27 febDir.: René Jacobs; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Geschichten aus dem Wiener Wald (Gruber) 14-23 marDir.: HK Gruber; Prod.: Michael Sturminger
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-22 aprDir.: Marc Minkowski; Prod.: Felix Breisach
La mere coupable (Milhaud) 8-17 maiDir.: Leo Hussain; Prod.: Herbert Föttinger
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 5 sep-2 aprDir.: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz / Philipp Pointner; Prod.: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 sep-27 junDir.: Rudolf Bibl; Prod.: Heinz Zednik
Frau Luna (Lincke) 8-22 sepDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Peter Lund
Sweeney Todd (Sondheim) 11 sep-18 oktDir.: Joseph Olefirowicz; Prod.: Matthias Davids
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 16 sep-9 novDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Marco Arturo Marelli
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 sep-23 novDir.: Rudolf Bibl; Prod.: Robert Herzl
Salome (Strauss) 24 sep-17 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Marguerite Borie
Der Wildschütz (Lortzing) 28 sep-15 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Ein Walzertraum (Straus) 3 okt-18 novDir.: Guido Mancusi; Prod.: Robert Meyer
Il trovatore (Verdi) 16 nov-30 junDir.: Enrico Dovico; Prod.: Dietrich W Hilsdorf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 nov-10 junDir.: Michael Tomaschek; Prod.: Marco Arturo Marelli
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 nov-25 desDir.: Nicholas Milton; Prod.: Karl Dönch
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 14 des-21 janDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Hinrich Horstkotte
Antonia und der Reißteufel (Kolonovits) 20 des-16 junDir.: Christian Kolonovits; Prod.: Robert Meyer
My Fair Lady (Loewe) 29 des-14 febDir.: Michael Tomaschek; Prod.: Robert Herzl
Kiss me, Kate (Porter) 11 jan-28 junDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Bernd Mottl
Carmen (Bizet) 19 jan-7 maiDir.: Enrico Dovico; Prod.: Guy Joosten
Guys and Dolls (Loesser) 25 jan-21 febDir.: Joseph R Olefirowicz; Prod.: Heinz Marecek
Albert Herring (Britten) 15 feb-20 marDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Brigitte Fassbaender
Turandot (Puccini) 28 feb-23 marDir.: Enrico Dovico; Prod.: Renaud Doucet
Gräfin Mariza (Kálmán) 22 mar-21 maiDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Thomas Enzinger
La traviata (Verdi) 29 mar-8 maiDir.: Eun Sun Kim; Prod.: Hans Gratzer
Die spinnen, die Römer! (Sondheim) 5 apr-10 maiDir.: David Levi; Prod.: Werner Sobotka
Die verkaufte Braut (Smetana) 11 apr-27 maiDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Helmut Baumann
Fidelio (Beethoven) 25 mai-11 junDir.: Julia Jones; Prod.: Markus Bothe
Feuersnot (concert) (Strauss) 14-22 jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 sep-22 junProd.: Heinz Zednik
Die Zauberflöte (Mozart) 2 sep-30 junProd.: Helmuth Lohner
Il trovatore (Verdi) 3 sep-12 oktProd.: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Guys and Dolls (Loesser) 6 sep-13 oktProd.: Heinz Marecek
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 11 sep-7 oktProd.: Hinrich Horstkotte
Kiss me, Kate (Porter) 14 sep-13 novProd.: Bernd Mottl
Onkel Präsident (Cerha) 11-27 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Turandot (Puccini) 18 okt-8 novProd.: Renaud Doucet
Frau Luna (Lincke) 21 okt-9 desProd.: Peter Lund
La traviata (Verdi) 25 okt-4 junProd.: Hans Gratzer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 des-6 janProd.: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 27 des-11 aprProd.: Robert Herzl
Die lustige Witwe (Lehár) 2-27 janProd.: Marco Arturo Marelli
Viva la Mamma (Donizetti) 17 jan-4 marDir.: Kristiina Poska; Prod.: Rolando Villazón
Carmen (Bizet) 24 jan-2 maiProd.: Guy Joosten(original)
Sweeney Todd (Sondheim) 30 jan-23 junProd.: Matthias Davids
Pariser Leben (Offenbach) 21 feb-19 aprDir.: Sébastien Rouland; Prod.: Michiel Dijkema
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 28 feb-21 marProd.: Marco Arturo Marelli
Erwin, das Naturtalent (Svoboda,M) 7-18 marProd.: Susanne Sommer
Albert Herring (Britten) 8-17 marProd.: Brigitte Fassbaender
Hello, Dolly! (Herman) 19 mar-16 maiProd.: Josef Ernst Köpplinger
Fidelio (Beethoven) 22 mar-7 aprProd.: Markus Bothe
La bohème (Puccini) 23 apr-22 maiProd.: Harry Kupfer
Così fan tutte (Mozart) 15 mai-29 junProd.: Bruno Klimek
Gräfin Mariza (Kálmán) 23 mai-28 junProd.: Thomas Enzinger