2013/14 > Hvite-Russland 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Hvite-Russland

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Litauen Latvia
Polen

Hvite-Russland
 
Russland
Ukraina

Minsk, National Academic Bolshoi Theatre Opera and Ballet  / 

Turandot (Puccini) 8 sep-8 febDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 11 sep-19 junDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Valery Shishov(original), Alexander Prokhorenko(revival)
Tosca (Puccini) 15 sep-22 aprDir.: Andrey Ivanov / Andrey Galanov; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
La traviata (Verdi) 17 sep-17 junDir.: Vyacheslav Volich / Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; Prod.: Susanna Ciryuk
Madama Butterfly (Puccini) 19 sep-29 junDir.: Victor Ploskina, / Vyacheslav Volich / Andrew Galanov / Andrey Ivanov; Prod.: Oleg Moralev (original), Galina Galkovskaya(revival)
Carmen (Bizet) 23 sep-12 junDir.: Ivan Kostyahin; Prod.: Galina Galkovskaya
Prince Igor (Borodin) 25 sep-3 junDir.: Nikolay Koliadko / Viktor Ploskina / Vyacheslav Volich; Prod.: Yury Aleksandrov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 27 sep-3 aprDir.: Andrey Ivanov; Prod.: Margarita Izvorska-Elizarieva (original), Oleg Melnikov(revival)
The Impresario (Mozart) 28 sep-19 marProd.: Natalia Kuzmenkova
Prima la musica, poi le parole (=) 28 sep-19 marProd.: Natalia Kuzmenkova
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 sep-30 novDir.: Ivan Kostyakhin / Andrey Ivanov; Prod.: Enar Stenberg(original), Victor Skorobogatov(revival)
The Grey Legend (Smolsky) 1 oktDir.: Vyacheslav Volich / Andrey Ivanov; Prod.: Alexander Kostiuchenko
The Magic Flute (Mozart) 3 okt-27 aprDir.: Ivan Kostiakhin / Andrey Ivanov; Prod.: Margarita Izvorska-Elizarieva
Nabucco (Verdi) 10 okt-8 aprProd.: Mikhail Pandzhavidze
Aida (Verdi) 15 okt-8 junDir.: Ivan Kostyakhin / Andrey Galanov
Aleko (Rakhmaninov) 19 okt-26 junDir.: Viktor Ploskina; Prod.: Valeriy Anisenko
Un ballo in maschera (Verdi) 22 okt-24 junDir.: Vyacheslav Volich; Prod.: Semen Stein
La bohème (Puccini) 24 okt-5 junDir.: Victor Ploskina / Viatcheslav Volich / Andrey Ivanov; Prod.: George Isaakian (original), Galina Galkovskaya(revival)
Khovanshchina (Musorgsky) 26 okt-18 janDir.: Viktor Ploskina / Andrey Ivanov; Prod.: Margarita Izvorska-Elizarieva(original), Oleg Melnikov(revival)
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 2 nov-29 aprDir.: Andrey Galanov; Prod.: Galina Galkovskaya
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 des-6 maiDir.: Manfred Mayrhofer; Prod.: Hans-Joachim Frey
The Telephone (Menotti) 12 des
La Voix humaine (Poulenc) 12 des
Un ballo in maschera (Verdi) 13 des
Rita (Donizetti) 14 des-25 febDir.: Ivan Kostiakhin; Prod.: Natalia Kuzmenkova
The Bear (Kortes) 14 des
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 des-11 marDir.: Andrey Ivanov; Prod.: Susanna Tsiryuk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 des-10 junDir.: Nikolay Kolyadko / Vyacheslav Volich; Prod.: Mikhail Pandzhavidze
Rigoletto (Verdi) 1 mar-1 junDir.: Oleg Lesun / Andrew Ivanov; Prod.: Neeme Kuningas
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 22 mai-15 junDir.: Ivan Kostiakhin; Prod.: Plamen Kartaloff