2013/14 > Spania 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Spania

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Frankrike
Portugal

Spania
 

Albacete, Teatro Circo  / 

Il trovatore (Verdi) 20 novDir.: Francisco Antonio Moya; Prod.: Ignacio García
Madama Butterfly (Puccini) 1 aprDir.: Vasily Vasilenko; Prod.: Nadia Shvees
Barcelona, L'Auditori  / 
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 20-22 desDir.: Pablo González
Boris Godunov (concert) (Musorgsky) 13 febDir.: Tugan Sokhiev
Requiem (Mozart) 28 feb-2 marDir.: Pablo González
Ein deutsches Requiem (Brahms) 21-23 marDir.: François-Xavier Roth
Il tabarro (concert) (Puccini) 3 julDir.: Pablo González
Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 
Agrippina (Handel) 16-29 novDir.: Harry Bicket; Prod.: David McVicar
L'Atlàntida (concert) (Falla) 27-28 novDir.: Josep Pons
Cendrillon (Massenet) 20 des-7 janDir.: Andrew Davis; Prod.: Laurent Pelly
La sonnambula (Bellini) 27 jan-17 febDir.: Daniel Oren; Prod.: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 8-25 marDir.: Paolo Carignani; Prod.: Paco Azorín
Winterreise (concert) (Schubert) 28 mar
La llegenda de la cuitat invisible de Kitege (Rimsky-Korsakov) 13-30 aprDir.: Josep Pons; Prod.: Dmitri Tcherniakov
La Valquiria (Wagner) 19 mai-3 junDir.: Josep Pons; Prod.: Robert Carsen
Il prigioniero (Dallapiccola) 22 jun-4 julDir.: Josep Pons; Prod.: Lluís Pasqual
Suor Angelica (Puccini) 22 jun-4 julDir.: Josep Pons; Prod.: Lluís Pasqual
Il tabarro (concert) (Puccini) 3 julDir.: Pablo González
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-25 sepDir.: Giuseppe Finzi; Prod.: Joan Font
La traviata (Verdi) 14 okt-18 julDir.: Evelino Pidò; Prod.: David McVicar
La petita Flauta Màgica (Mozart) 18-26 okt
Arabella (Strauss) 17-29 novDir.: Antoni Ros-Marbà; Prod.: Christof Loy
Maria Stuarda (Donizetti) 19 des-8 janDir.: Maurizio Benini; Prod.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Una voce in off (Montsalvatge) 18-22 janDir.: Pablo González; Prod.: Paco Azorín
La Voix humaine (Poulenc) 18-22 janDir.: Pablo González; Prod.: Paco Azorín
Norma (Bellini) 8-17 febDir.: Renato Palumbo; Prod.: Kevin Newbury
Siegfried (Wagner) 11-23 marDir.: Josep Pons; Prod.: Robert Carsen
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 18 marDir.: Valery Gergiev
I due Foscari (concert) (Verdi) 30 apr-3 maiDir.: Massimo Zanetti
Carmen (Bizet) 17-29 maiDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Calixto Bieito
Così fan tutte (Mozart) 20-30 maiDir.: Josep Pons; Prod.: Damiano Michieletto
Don Pasquale (Donizetti) 16-27 junDir.: Diego Matheuz; Prod.: Laurent Pelly
Barcelona, Palau de la Música Catalana  / 
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 3 desDir.: René Jacobs
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
Giovanna d'Arco (Verdi) 21-30 sepDir.: Yves Abel; Prod.: Gabriele Lavia
Rigoletto (Verdi) 19-28 oktDir.: Daniel Oren; Prod.: Emilio Sagi
La forza del destino (Verdi) 16-25 novDir.: Pietro Rizzo; Prod.: Ignacio García
Adriana Lecouvreur (Cilea) 18-27 janDir.: Fabrizio Maria Carminati; Prod.: Lorenzo Mariani
Carmen (Bizet) 15-24 febDir.: Jean-Yves Ossonce; Prod.: Calixto Bieito
I puritani (Bellini) 5-14 aprDir.: José Miguel Perez Sierra; Prod.: Alfonso Romero Mora
Turandot (Puccini) 17-26 maiDir.: John Mauceri; Prod.: Nuria Espert
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
El Dúo de La Africana (Caballero) 13-23 febDir.: Rubén Fernández Aguirre; Prod.: Emilio Sagi
Los niños perdidos (Kolonovits) 26 apr-2 maiDir.: David Giménez Carreras; Prod.: Emilio Sagi
Córdoba, Teatro Córdoba  / 
La traviata (Verdi) 13-15 sepDir.: Lorenzo Ramos; Prod.: Susana Gómez
Macbeth (Verdi) 7-9 novDir.: Miquel Ortega; Prod.: José Luis Castro
The Messiah (Handel) 19-20 desDir.: Lorenzo Ramos
La tabernera del puerto (Sorozábal) 30-31 maiDir.: Lorenzo Ramos; Prod.: Rafel Duran
Jerez, Teatro Villamarta  / 
Dido y Eneas (concert) (Purcell) 10 janDir.: Michael Thomas
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29-31 maiDir.: Carlos Aragón; Prod.: Francisco López
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-13 sepDir.: Ramon Tebar; Prod.: Alfonso Romero Mora
Tristan und Isolde (Wagner) 28 sepDir.: Eliahu Inbal
Las Palmas, Ópera de Las Palmas de Gran Canaria  / 
La traviata (Verdi) 23 feb-1 marDir.: Alessandro Vitiello; Prod.: Mario Pontiggia
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 23-29 marDir.: Miquel Ortega; Prod.: Mario Pontiggia
Pagliacci (Leoncavallo) 23-29 marDir.: Miquel Ortega; Prod.: Mario Pontiggia
I puritani (Bellini) 26 apr-4 maiDir.: Eric Hull; Prod.: Mario Pontiggia
Tosca (Puccini) 11-20 junDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Mario Pontiggia
Las Palmas, Teatro Pérez Galdós  / 
El Teléfono (Menotti) 14 des
León, Auditorio Ciudad de León  / 
Concert (Verdi) 12 okt
La traviata (Verdi) 20 nov
Madrid, Teatros del Canal  / 
La Voix humaine (Poulenc) 11-15 aprDir.: Ernest Martínez Izquierdo; Prod.: Paco Azorín
La corte de faraón (Lleó) 4-9 maiDir.: Carlos Cuesta; Prod.: Emilio Sagi
Kát'a Kabanová (Janáček) 31 mai-1 junDir.: Irène Kudela; Prod.: André Engel
Madrid, Teatro Real  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-26 sepDir.: Tomas Hanus; Prod.: Emilio Sagi
Die Eroberung von Mexico (Rihm) 9-19 oktDir.: Alejo Pérez; Prod.: Pierre Audi
The Indian Queen (Purcell) 5-19 novDir.: Teodor Currentzis; Prod.: Peter Sellars
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 18 novDir.: Teodor Currentzis
L'elisir d'amore (Donizetti) 2-20 desDir.: Marc Piollet; Prod.: Damiano Michieletto
Tristan und Isolde (Wagner) 12 jan-8 febDir.: Teodor Currentzis; Prod.: Peter Sellars
Brokeback Mountain (Wuorinen) 28 jan-11 febDir.: Titus Engel; Prod.: Ivo van Hove
Alceste (Gluck) 27 feb-15 marDir.: Ivor Bolton; Prod.: Krzysztof Warlikowski
Lohengrin (Wagner) 3-27 aprDir.: Hartmut Haenchen / Walter Althammer; Prod.: Lukas Hemleb
Requiem (Verdi) 14 aprDir.: Riccardo Muti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 mai-21 junDir.: Sylvain Cambreling; Prod.: Christoph Marthaler
I vespri siciliani (concert) (Verdi) 11-17 junDir.: James Conlon
Orphée et Eurydice (Gluck) 12-14 julDir.: Thomas Hengelbrock; Prod.: Pina Bausch
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-27 sepDir.: Ivor Bolton; Prod.: Emilio Sagi
La Fille du régiment (Donizetti) 20 okt-10 novDir.: Bruno Campanella / Jean-Luc Tingaud; Prod.: Laurent Pelly, Christian Rath
Death in Venice (Britten) 4-23 desDir.: Alejo Pérez; Prod.: Willy Decker
Roméo et Juliette (concert) (Gounod) 16-26 desDir.: Michel Plasson
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 jan-7 febDir.: Paul Daniel / Diego García Rodríguez; Prod.: Joan Font
El Público (Sotelo) 24 feb-13 marDir.: Pablo Heras-Casado; Prod.: Robert Castro
La traviata (Verdi) 20 apr-9 maiDir.: Renato Palumbo; Prod.: David McVicar
Fidelio (Beethoven) 27 mai-17 junDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Alex Ollé, Valentina Carrasco
Goyescas (Granados) 30 jun-12 julDir.: Plácido Domingo; Prod.: José Luis Gomez
Gianni Schicchi (Puccini) 30 jun-12 julDir.: Giuliano Carella; Prod.: Woody Allen
La ciudad de las mentiras (Mendoza-López) 4-10 julDir.: Titus Engel; Prod.: Matthias Rebstock, Elena Mendoza
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
La tempranica (concert) (Giménez) 21-22 sepDir.: Rafael Frühbeck de Burgos
Los amores de la Inés (Falla) 19 okt-10 novDir.: Cristóbal Soler; Prod.: José Carlos Plaza
La verbena de la paloma (Bretón) 19 okt-10 novDir.: Cristóbal Soler; Prod.: José Carlos Plaza
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 18 des-12 janDir.: Miguel A Gomez-Martinez; Prod.: Emilio Sagi
La princesa árabe (Arriaga) 22-25 janDir.: Carlos Aragón; Prod.: Pablo Ramos
Winterreise (Schubert) 27 jan
Curro Vargas (Chapí) 14 feb-2 marDir.: Guillermo García Calvo / Martín Baeza; Prod.: Graham Vick
Pagliacci (Leoncavallo) 4-27 aprDir.: Donato Renzetti; Prod.: Ignacio García
Black el Payaso (Sorozábal) 4-27 aprDir.: Donato Renzetti; Prod.: Ignacio García
Concert (Verdi) 6 mai
Concert (Rossini) 10 maiDir.: Alberto Zedda
Catalina (concert) (Gaztambide) 4-19 junDir.: José María Moreno
El dominó azul (concert) (Arrieta) 7-20 junDir.: José María Moreno
El Diablo en el poder (concert) (Barbieri) 11-21 junDir.: José María Moreno
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Betulia liberata (Mozart) 1-2 oktDir.: Michi Gaigg; Prod.: Manuela Kloibmüller
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 12 janDir.: Michael Thomas
Il trovatore (Verdi) 28 mar-2 aprDir.: Arturo Díez Boscovich; Prod.: Ignacio García
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
Stabat Mater (Rossini) 16 novDir.: Stefan Malzew
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 5-8 desDir.: Luis Remartínez; Prod.: Pablo López
Rigoletto (Verdi) 23 feb-2 marDir.: José María Moreno; Prod.: Francisco López
Tosca (Puccini) 30 mar-6 aprDir.: José María Moreno; Prod.: Carles Ortiz
Otello (Verdi) 18-25 maiDir.: Manuel Coves; Prod.: Alfonso Romero Mora
The Little Sweep (Britten) 1 junDir.: Fernando Marina; Prod.: Carles Pujols
Turandot (Puccini) 25-29 junDir.: Santiago Serrate; Prod.: Pablo López
Murcia, Teatro Romea  / 
Madama Butterfly (Puccini) 20 mar
La bohème (Puccini) 3 apr
La tabernera del puerto (Sorozábal) 21 apr
La Parranda (Alonso) 22 apr
El huésped del sevillano (Guerrero) 23 apr
La verbena de la paloma (Bretón) 24 apr
La alegría de la huerta (Chueca) 24 apr
Doña Francisquita (Vives) 25 apr
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Das Rheingold (Wagner) 15-21 sepDir.: Guillermo García Calvo; Prod.: Michal Znaniecki
La traviata (Verdi) 13-19 oktDir.: Carlo Montanaro / Pablo Mielgo; Prod.: Susana Gómez
Don Pasquale (Donizetti) 17-23 novDir.: Marzio Conti; Prod.: Curro Carreres
Ainadamar (Golijov) 8-14 desDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Luis de Tavira
Don Giovanni (Mozart) 26 jan-1 febDir.: Álvaro Albiach; Prod.: Alfred Kirchner
El Juramento (Gaztambide) 27 feb-2 marDir.: Miguel A Gomez-Martinez; Prod.: Emilio Sagi
Entre Sevilla y Triana (Sorozábal) 9-12 aprDir.: Virginia Martínez; Prod.: Curro Carreres
Marina (Arrieta) 28 apr-2 maiDir.: Oliver Díaz; Prod.: Ignacio García
Curro Vargas (Chapí) 18-22 junDir.: Martín Baeza; Prod.: Graham Vick
Pamplona, Asociación Gayarre Amigos de la Ópera  / 
Il trovatore (Verdi) 25-27 oktDir.: José Miguel Pérez-Sierra; Prod.: Ignacio García
Pamplona, Baluarte  / 
Requiem (Verdi) 31 okt
El holandés errante (Wagner) 23 nov
La traviata (Verdi) 23-25 janDir.: Pablo Mielgo; Prod.: Susana Gómez
Sabadell, Amics de l'Opera de Sabadell  / 
La flauta mágica (Mozart) 30 okt-3 novDir.: Daniel Martínez Gil de Tejada; Prod.: Pau Monterde
Concert (Wagner) 29 nov-1 desDir.: Daniel Martínez Gil de Tejada
Norma (Bellini) 19-23 febDir.: Daniel Martínez Gil de Tejada; Prod.: Carles Ortiz
La bohème (Puccini) 30 apr-4 maiDir.: Rubén Gimeno; Prod.: Carles Ortiz
Santander, Palacio de Festivales de Cantabria  / 
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Aida (Verdi) 25 okt-9 novDir.: Pedro Halffter; Prod.: José Antonio Gutiérrez
Manon Lescaut (Puccini) 5-14 desDir.: Pedro Halffter; Prod.: Jean Reno
La cenerentola (Rossini) 14-22 febDir.: Giacomo Sagripanti; Prod.: Paul Curran
El Superbarbero de Sevilla (Rossini) 2 mar
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 20-22 marDir.: Miguel A Gomez-Martinez; Prod.: Emilio Sagi
Götterdämmerung (Wagner) 14-20 junDir.: Pedro Halffter; Prod.: Carlus Padrissa
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
La traviata (Verdi) 19 okt-13 novDir.: Zubin Mehta; Prod.: Willy Decker(original), Meisje Hummel(revival)
Die Walküre (Wagner) 3-16 novDir.: Zubin Mehta; Prod.: Carlus Padrissa
Ein deutsches Requiem (Brahms) 20 novDir.: Omer Meir Wellber
El Retablo de maese Pedro (concert) (Falla) 29 novDir.: Omer Meir Wellber
Messa da Requiem (Verdi) 12-13 desDir.: Riccardo Chailly
L'Incoronazione di Dario (Vivaldi) 14-19 desDir.: Federico Maria Sardelli; Prod.: Davide Livermore
L'italiana in Algeri (Rossini) 23 feb-15 marDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Joan Font
Simon Boccanegra (Verdi) 27 mar-9 aprProd.: Lluís Pasqual
Maror (Palau) 24-30 aprDir.: Manuel Galduf; Prod.: Antonio Díaz Zamora
La forza del destino (Verdi) 31 mai-14 junDir.: Zubin Mehta; Prod.: Davide Livermore
Turandot (Puccini) 11-15 junDir.: Zubin Mehta; Prod.: Chen Kaige
Valladolid, Teatro Calderón  / 
La clemenza di Tito (Mozart) 29 jan-2 febDir.: Carlos Aragón; Prod.: Marco Carniti
Curro Vargas (Chapí) 20-23 marDir.: Martín Baeza; Prod.: Graham Vick