2013/14 > Kroatia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Kroatia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Østerrike
Slovenia
Ungarn
Italia

Kroatia
 
Serbia
Bosnia-Herzegovina

Osijek, HNK Osijek  / 

Opera anthology (concert) (Verdi) 11-14 oktDir.: Mladen Tutavac
Norma (Bellini) 19-21 oktDir.: Filip Pavišić; Prod.: Dejan Miladinović
Nabucco (Verdi) 26 oktDir.: Filippo Zigante / Filip Pavišić / Mladen Tutavac; Prod.: Petar Selem
Nikola Šubić Zrinjski (Zajc) 8 nov-6 marDir.: Mladen Tutavac; Prod.: Nina Kleflin
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 jan-19 marDir.: Mladen Tutavac; Prod.: Krunoslav Cigoj
Ero the Joker (Gotovac) 31 janDir.: Mladen Tutavac
La traviata (Verdi) 22 feb-3 marDir.: Loris Voltolini / Peter Oschanitzky; Prod.: Ivan Leo Lemo
Rijeka, HNK Ivana pl Zajca Rijeka  / 
The Turn of the Screw (Britten) 15 okt-25 janDir.: Nada Matošević Orešković / Aleksandar Kojić; Prod.: Ozren Prohić
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 31 okt
Svijetleći grad (Lhotka-Kalinski) 9-11 novDir.: Nada Matošević Orešković; Prod.: Saša Broz
Die Dreigroschenoper (Weill) 27-28 nov
Stribor's Forest (Skender) 3-4 desDir.: Nada Matošević; Prod.: Ozren Prohić
Aida (Verdi) 16-21 janDir.: Antonello Allemandi; Prod.: Balázs Kovalik
Die Dreigroschenoper (Weill) 4-28 febProd.: Eduard Miler
Nikola Šubić Zrinjski (Zajc) 8-13 febDir.: Igor Vlajnić; Prod.: Krešimir Dolenčić
Faust (Gounod) 28 mar-5 aprDir.: Nikša Bareza / Nada Matošević Orešković; Prod.: Krešimir Dolenčić
Split, HNK Split / CNT Split  / 
Spli'ski akvarel (Tijardović) 3 oktDir.: Domeniko Briški; Prod.: Krešimir Dolenčić
La traviata (Verdi) 25 okt-13 desDir.: Loris Voltolini; Prod.: Janusza Kice(original), Petar Vujačić(revival)
Requiem (concert) (Verdi) 2 novDir.: Peter Tiboris
Ero s onoga svijeta (Gotovac) 15-18 febDir.: Robert Homen; Prod.: Krešimir Dolenčić
Povratak mornara (Suppé) 24-28 febDir.: Loris Voltolini; Prod.: Leo Katunarić
Mefistofele (Boito) 15-24 marDir.: Nikša Bareza; Prod.: Michał Znaniecki
Zagreb, HNK Zagreb / CNT Zagreb  / 
Falstaff (Verdi) 21 sep-29 oktDir.: Uroš Lajovic; Prod.: Arnaud Bernard
Ero the Joker (Gotovac) 28 sep-27 desDir.: Robert Homen; Prod.: Krešimir Dolenčić
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 okt-19 desDir.: Saša Britvić; Prod.: Ivan Leo Lemo
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 10 nov-23 marProd.: Ivan Leo Lemo
Aida (Verdi) 21 nov-13 desDir.: Robert Homen; Prod.: Balázs Kovalik
Der Schuster von Delft (Bersa) 4 des-7 janDir.: Ivan Josip Skender; Prod.: Krešimir Dolenčić
L'elisir d'amore (Donizetti) 10-22 janDir.: Ivan Josip Skender; Prod.: Cesare Lievi
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4-22 febDir.: Josip Šego; Prod.: Krešimir Dolenčić
Tosca (Puccini) 7-28 marDir.: Srboljub Dinic / Ivan Josip Skender; Prod.: Lorenzo Mariani
Introductions and Goodbyes (Foss) 29 mar-5 aprDir.: Josip Shego; Prod.: Jasna Zaric
A Hand of Bridge (Barber,S) 29 mar-5 aprDir.: Josip Shego; Prod.: Jasna Zaric
Hin und zurück (Hindemith) 29 mar-5 aprDir.: Josip Shego; Prod.: Jasna Zaric
Norma (Bellini) 9-18 aprDir.: Antonello Allemandi; Prod.: Philipp Himmelmann
Lohengrin (Wagner) 26 apr-2 maiDir.: Nikša Bareza; Prod.: Kurt Josef Schildknecht
Prodaná nevěsta (Smetana) 23 mai-7 junDir.: Nikša Bareza; Prod.: Ozren Prohić
Nikola Šubić Zrinjski (Zajc) 27 jun-3 julDir.: Josip Shego; Prod.: Krešimir Dolenčić