2013/14 > Nederland 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Nederland

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Danmark
Storbritannia

Nederland
 
Tyskland
Belgia Luxembourg

Amsterdam, Het Concertgebouw  / 

Il trovatore (concert) (Verdi) 14 sepDir.: Giancarlo Andretta
Alessandro (concert) (Handel) 21 sepDir.: George Petrou
Requiem (Verdi) 27-29 sepDir.: Mariss Jansons
Carmina Burana (concert) (Orff) 28 oktDir.: Tsutomu Matsumura
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 10 novDir.: Ago Verdonschot
The Messiah (Handel) 16 novDir.: Frank Hameleers
Rinaldo (concert) (Handel) 28 novDir.: Wolfgang Katschner
Caligula (Glanert) 14 desDir.: Markus Stenz
Stabat Mater (Pergolesi) 19 janDir.: Diego Fasolis
Concert (Wagner) 22 febDir.: Edo de Waart
Fidelio (concert) (Beethoven) 29 marDir.: Gerrit Prießnitz
L'Artaserse (concert) (Vinci) 10 maiDir.: Diego Fasolis
Rusalka (Dvořák,A) 17 maiDir.: James Gaffigan
Amsterdam, Dutch National Opera Academy  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-10 augDir.: Richard Egarr; Prod.: Alexander Oliver
Amsterdam, De Nationale Opera (was De Nederlandse Opera)  / 
Siegfried (Wagner) 31 aug-21 sepDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Armide (Gluck) 6-27 oktDir.: Ivor Bolton; Prod.: Barrie Kosky
Götterdämmerung (Wagner) 14-30 novDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
De speler (Prokofiev) 7-29 desDir.: Marc Albrecht; Prod.: Andrea Breth
Das Rheingold (Wagner) 29 jan-7 febDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Die Walküre (Wagner) 31 jan-9 febDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Siegfried (Wagner) 2-11 febDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Götterdämmerung (Wagner) 5-14 febDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Pierre Audi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 mar-6 aprDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Monique Wagemakers
Arabella (Strauss) 11 apr-2 maiDir.: Marc Albrecht; Prod.: Christof Loy
Faust (Gounod) 10-27 maiDir.: Marc Minkowski; Prod.: Alex Ollé
Laika (Padding) 3-8 junDir.: Etienne Siebens; Prod.: Aernout Mik
Falstaff (Verdi) 7-30 junDir.: Daniele Gatti; Prod.: Robert Carsen
L'orfeo (Monteverdi) 3-6 sepDir.: Pablo Heras-Casado; Prod.: Sasha Waltz
Gurre-lieder (Schoenberg,A) 7-23 sepDir.: Marc Albrecht; Prod.: Pierre Audi
L'étoile (Chabrier) 4-26 oktDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Laurent Pelly
Lohengrin (Wagner) 10-29 novDir.: Marc Albrecht; Prod.: Pierre Audi
La bohème (Puccini) 4-30 desDir.: Renato Palumbo; Prod.: Benedict Andrews
Il viaggio a Reims (Rossini) 20 jan-8 febDir.: Stefano Montanari; Prod.: Damiano Michieletto
Reimsreisje (Rossini) 30 jan-1 febDir.: Aldert Vermeulen; Prod.: Marcel Sijm
Tamerlano (Handel) 24-28 febDir.: Christophe Rousset; Prod.: Pierre Audi
Alcina (Handel) 25 feb-1 marDir.: Christophe Rousset; Prod.: Pierre Audi
Die Zauberflöte (Mozart) 4-27 marDir.: Marc Albrecht / Gergely Madaras; Prod.: Simon McBurney
Macbeth (Verdi) 3-28 aprDir.: Marc Albrecht; Prod.: Andrea Breth
Benvenuto Cellini (Berlioz) 9-31 maiDir.: Mark Elder; Prod.: Terry Gilliam, Leah Hausman
Lulu (Berg) 1-28 junDir.: Fabio Luisi; Prod.: William Kentridge, Luc de Wit
Den Haag, Opera2day  / 
Médée (Cherubini) 25 nov-6 desDir.: Hernán Schvartzman; Prod.: Serge van Veggel
Enschede, Nationale Reisopera  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 22 sep-1 oktDir.: Antony Hermus; Prod.: Jakob Peters-Messer
La Tragedie de Carmen (Bizet) 1 novDir.: Bas Wiegers; Prod.: Gable Roelofsen, Romy Roelofsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22-24 novDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Laurence Dale
The Fairy Queen (Purcell) 14-16 febDir.: Arnaud Oosterbaan; Prod.: Paul Koek
Johannes Passion (Bach,JS) 21-23 marProd.: Dale Duesing
Heemstede, Opera Trionfo  / 
Owen Wingrave (Britten) 11 janDir.: Ed Spanjaard; Prod.: Floris Visser
Maastricht, Opera Zuid  / 
Carmen (Bizet) 15-17 novDir.: Ivan Meylemans; Prod.: Leopold Witte, Geert Lageveen
La traviata (Verdi) 24 maiDir.: Per-Otto Johansson; Prod.: Frank Van Laecke