2013/14 > Romania 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Romania

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Ungarn Ukraina Moldova

Romania
 
Serbia Bulgaria

Brasov, Opera Brasov  / 

Il tabarro (Puccini) 14 sepProd.: Alexandru Nagy
La traviata (Verdi) 21 sepDir.: Daisuke Soga; Prod.: Dumitru Tăbăcaru
Tosca (Puccini) 28 sepDir.: Dorel Munteanu; Prod.: Matteo Mazzoni
Don Pasquale (Donizetti) 5 oktDir.: Traian Ichim; Prod.: Cristian Mihăilescu
Don Giovanni (Mozart) 12 oktDir.: Traian Ichim; Prod.: Cristian Mihăilescu
Vaduva Vesela (Lehár) 18 oktDir.: Dorel Munteanu; Prod.: Cristian Mihăilescu
Il tabarro (Puccini) 26 oktDir.: Ciprian Teodoraşcu; Prod.: Alexandru Nagy
Suor Angelica (Puccini) 26 oktDir.: Ciprian Teodoraşcu; Prod.: Valentina Mărgăraş
Gianni Schicchi (Puccini) 26 oktDir.: Ciprian Teodoraşcu; Prod.: Marian Pop
Trubadurul (Verdi) 23 nov-22 marDir.: Traian Ichim; Prod.: Anda Tăbăcaru-Hogea
Sânge Vienez (Strauss,J) 7 desDir.: Dorel Munteanu; Prod.: George Zaharescu
Liliacul (Strauss,J) 13-14 desDir.: Traian Ichim; Prod.: Alice Barb
Carmen (Bizet) 18 janDir.: Victor Dumănescu; Prod.: Cristian Mihăilescu
La bohème (Puccini) 25 janDir.: Traian Ichim; Prod.: Carmen Dobrescu
Rigoletto (Verdi) 8 febDir.: Giuseppe Carannante; Prod.: Carmen Dobrescu
Grafin Maritza (Kálmán) 15 febDir.: Dorel Munteanu; Prod.: George Zaharescu
Faust (Gounod) 22 febDir.: Traian Ichim; Prod.: Cristian Mihăilescu
Nunta lui Figaro (Mozart) 1 marDir.: Dorel Munteanu; Prod.: Carmen Dobrescu
Così fan tutte (Mozart) 8 marDir.: Tiberiu Soare; Prod.: Cristian Mihăilescu
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 marDir.: Traian Ichim; Prod.: Cristian Mihăilescu
Madama Butterfly (Puccini) 29 marDir.: Traian Ichim; Prod.: Anda Tabacaru Hogea
Bucuresti, Opera Națională București / Bucharest National Opera  / 
Otello (Verdi) 6 sep-25 aprDir.: Keri-Lynn Wilson / Adrian Morar; Prod.: Vera Nemirova
Oedipe (Enescu) 26 sep-4 maiDir.: Adrian Morar; Prod.: Anda Tabacaru Hogea
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 okt-21 junDir.: Vlad Conta / David Crescenzi; Prod.: George Teodorescu
Carmen (Bizet) 24-25 oktDir.: Vlad Conta; Prod.: Marina Emandi Tiron
La bohème (Puccini) 26 okt-27 febDir.: Vlad Conta / Răsvan Cernat; Prod.: Ionel Pantea
Hansel and Gretel (Humperdinck) 27 okt-8 aprDir.: Vlad Conta; Prod.: Anda Tabacaru Hogea
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 nov-1 febDir.: Iurie Florea; Prod.: Marco Gandini
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 nov-29 marDir.: Iurie Florea; Prod.: Ion Caramitru
Faust (Gounod) 14 des-22 marDir.: Adrian Morar; Prod.: Alexandru Tocilescu
La traviata (Verdi) 17 jan-17 maiDir.: Adrian Morar / Vlad Conta; Prod.: Cristian Mihăilescu
Nabucco (Verdi) 6 febDir.: Răsvan Cernat; Prod.: Hero Lupescu
Rigoletto (Verdi) 20 feb-7 maiDir.: Cristian Sandu; Prod.: Stephen Barlow.prod
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 mar-24 maiDir.: Vlad Conta / Ciprian Teodoraşcu; Prod.: Alexander Rădulescu
Don Giovanni (Mozart) 5 apr-16 maiDir.: Vlad Conta; Prod.: Anda Tabacaru Hogea
Aida (Verdi) 11 apr-2 maiDir.: Friedrich Pheiffer; Prod.: Plamen Kartalov
Lohengrin (Wagner) 23 mai
Madama Butterfly (Puccini) 29 mai
Tosca (Puccini) 6-15 jun
Concert (Strauss) 14 jun
Cluj-Napoca, Opera Maghiară din Cluj-Napoca  / 
Le comte Ory (Rossini) 22+ sepDir.: Zsolt Jankó / József Horváth; Prod.: Emese Szabó
Giovanna d'Arco (Verdi) 6 des-6 febDir.: György Selmeczi / Szabolcs Kulcsár; Prod.: Zalán Zakariás
I masnadieri (Verdi) 7 des-13 febDir.: György Selmeczi / Szabolcs Kulcsár; Prod.: Pál Göttinger
Luisa Miller (Verdi) 8 desDir.: György Selmeczi / Szabolcs Kulcsár; Prod.: Artúr Szőcs
János Vitéz (Kacsoh) 15 des-23 febDir.: Szabolcs Kulcsár; Prod.: Gábor Dehel
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 janDir.: Zsolt Jankó; Prod.: András Kürthy
Hunyadi László (Erkel) 6 marDir.: Szabolcs Kulcsár; Prod.: Sándor Szinberger(original), Annamária Gombár(revival)
Lieutenant Maria (Huszka) 16 marDir.: Szabolcs Kulcsár; Prod.: Gábor Dehel
Il trovatore (Verdi) 27 marDir.: József Horváth / Szabolcs Kulcsár; Prod.: Jenő Szabó
Sylvia (Kálmán) 3 aprDir.: Szabolcs Kulcsár; Prod.: György Selmeczi
Contesa Maritza () 12 aprProd.: József Bor
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 27 aprDir.: Szabolcs Kulcsár; Prod.: Emese Szabó
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 maiDir.: Zsolt Jankó / József Horváth; Prod.: Péter Novák
Cluj-Napoca, Opera Naţională Română  / 
Suor Angelica (Puccini) 29 sep-19 febDir.: David Crescenzi; Prod.: György Korcsmáros
Gianni Schicchi (Puccini) 29 sep-30 aprDir.: David Crescenzi; Prod.: György Korcsmáros
Il tabarro (Puccini) 29 sep-30 aprDir.: David Crescenzi; Prod.: György Korcsmáros
Rigoletto (Verdi) 13 okt-12 marDir.: József Hórvath; Prod.: Emil Strugaru
Aida (Verdi) 16 okt-15 janDir.: David Crescenzi; Prod.: Anghel I Arbore
The Four Note Opera (Johnson) 19 okt
Bal Mascat (Verdi) 23 okt-5 feb
La traviata (Verdi) 30 okt-9 feb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 nov-7 aprProd.: Diana Todea
Der fliegende Holländer (Wagner) 10 novDir.: József Horváth; Prod.: Rareş Trifan
Turandot (Puccini) 15 novDir.: Gheorghe Victor Dumănescu; Prod.: Rareş Cristian Trifan
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 novDir.: Adrian Morar; Prod.: Emil Strugaru
Tannhäuser (Wagner) 8 des-25 aprDir.: Keri-Lynn Wilson / József Hórvath; Prod.: Mihaela Bogdan
Liliacul (Strauss,J) 31 des-22 janDir.: Adrian Morar; Prod.: Rodica Popescu Moisa
Orphée aux enfers (Offenbach) 26 jan-6 aprDir.: Adrian Morar; Prod.: Mihaela Bogdan
Carmen (Bizet) 31 janDir.: Gheorghe Victor Dumănescu; Prod.: Emil Strugaru
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 febDir.: Adrian Morar; Prod.: Rodica Popescu Moisa
Madama Butterfly (Puccini) 7 marDir.: Szabolcs Kulcsár; Prod.: Rodica Popescu-Moisa(revival)
Vaduva Vesela (Lehár) 30 mar-9 aprDir.: Gheorghe Victor Dumănescu; Prod.: Tiberius Simu
Pagliacci (Leoncavallo) 2 apr
Requiem (Verdi) 16 aprDir.: David Crescenzi
Constanta, Teatrul Naţional de Operă şi Balet Oleg Danovski  / 
My Fair Lady (Loewe) 14 sep-31 oktDir.: Gheorghe Stanciu
La traviata (Verdi) 22 sep-8 febDir.: Eugene Lee
Don Giovanni (Mozart) 29 sepDir.: Salvatore Cicero
Turandot (Puccini) 27 oktDir.: Gheorghe Stanciu; Prod.: Alice Barb
Cavalleria rusticana (Mascagni) 2 novDir.: Koichi Inoue; Prod.: Rasvana Cernat
Pagliacci (Leoncavallo) 2 novDir.: Koichi Inoue; Prod.: Rasvana Cernat
Trubadurul (Verdi) 9 novDir.: Gheorghe Stanciu; Prod.: Ognian Draganov
Vaduva Vesela (Lehár) 10 nov-9 marDir.: Dorel Munteanu; Prod.: Constanta Campeanu
Barbierul din Sevilla (Rossini) 8 desDir.: Leonard Boga; Prod.: Ştefan Munteanu
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 12 jan
Liliacul (Strauss,J) 18 janDir.: Radu Ciorei
Nabucco (Verdi) 26 janDir.: Koichi Inoue
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 febDir.: Koichi Inoue
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 9 febDir.: Tiberiu Oprea
Tosca (Puccini) 15 feb-26 aprDir.: Radu Ciorei / Koichi Inoue
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 marDir.: Romea Rimbu
Don Pasquale (Donizetti) 22 marDir.: Dorel Munteanu
Madama Butterfly (Puccini) 23 marDir.: Koichi Inoue
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 marDir.: Koichi Inoue
Craiova, Teatrul Liric Elena Teodorini  / 
Otello (Verdi) 10 okt-14 novDir.: Gheorghe Stanciu / Adrian Morar; Prod.: Rares Zaharia
Trubadurul (Verdi) 17 oktDir.: Jangwon Seo; Prod.: Emil Strugaru
Bal Mascat (Verdi) 24 oktDir.: Francesco Ommassini; Prod.: Emil Strugaru
Nabucco (Verdi) 31 oktDir.: François-Robert Girolami; Prod.: Giuseppe Visciglia
Contesa Maritza () 28 novDir.: Alexandru Iosub; Prod.: Migry Avram Nicolau
Tosca (Puccini) 5 desDir.: Tiberiu Soare; Prod.: Tamas Ferkay
Im weißen Rößl (Benatzky) 12 desDir.: Alexandru Iosub; Prod.: Migry Avram Nicolau
Iasi, Opera Națională Română Iași  / 
Aida (Verdi) 9 okt-23 janDir.: David Crescenzi / József Horváth; Prod.: András Kürthy
Les Indes galantes (Rameau) 12 okt-23 febDir.: Gabriel Bebeselea / Cristian Orosanu; Prod.: Andrei Serban
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20 okt-9 novDir.: David Crescenzi / Gabriel Bebeșelea; Prod.: Matteo Mazzoni
Tosca (Puccini) 3 nov-27 febDir.: József Horváth; Prod.: Ognian Draganoff
Troienele (Swados) 15 nov-9 febProd.: Andrei Serban
Rigoletto (Verdi) 28 nov-14 febDir.: Adelin Catinean / Traian Ichim
La traviata (Verdi) 15 desDir.: Ivo Lipanovic
Liliacul (Strauss,J) 11 janDir.: Gabriel Bebeșelea
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 jan-13 marDir.: Cristian Oroșanu; Prod.: Anda Tăbăcaru Hogea
Vaduva Vesela (Lehár) 8 febDir.: Cristian Oroșanu
Nunta lui Figaro (Mozart) 30 marDir.: Gabriel Bebeșelea
Timisoara, Opera Nationala Romana Timisoara  / 
Faust (Gounod) 22 sepDir.: David Crescenzi; Prod.: Mario De Carlo
La traviata (Verdi) 29 sep-6 aprDir.: Dean Savič / Nicola Giuliani / David Crescenzi; Prod.: Mario De Carlo
Opera anthology (Verdi) 6 oktDir.: David Crescenzi
Nabucco (Verdi) 16 okt-19 marDir.: David Crescenzi/ Victor Dumănescu; Prod.: Mario De Carlo
Trubadurul (Verdi) 27 okt-2 aprDir.: David Crescenzi / Mihaela Silvia Rosca; Prod.: Corneliu Murgu
Bal Mascat (Verdi) 6 nov-23 marDir.: David Crescenzi; Prod.: Frans Meewis
Vaduva Vesela (Lehár) 8 nov-23 aprDir.: Mihaela Silvia Roşca; Prod.: Mario De Carlo
Turandot (Puccini) 15 novDir.: David Crescenzi; Prod.: Carmen Dobrescu
Rigoletto (Verdi) 27 novDir.: David Crescenzi; Prod.: Marina Emandi-Tiron
Tosca (Puccini) 1 des-12 marDir.: Peter Oschanitzky / David Crescenzi; Prod.: Ognian Draganoff
La bohème (Puccini) 4 desDir.: Mihaela Silvia Roșca; Prod.: Mario De Carlo
Carmen (Bizet) 13 des-13 aprDir.: David Crescenzi / Peter Oschanitzky; Prod.: Marina Emandi-Tiron
Liliacul (Strauss,J) 31 des-19 febDir.: Mihaela Silvia Rosca; Prod.: Mario De Carlo
Voievodul Tiganilor (Strauss,J) 15 jan-31 marDir.: Mihaela Silvia Roşca; Prod.: Marina Emandi Tiron
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 febDir.: David Crescenzi; Prod.: Mario De Carlo
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9 febDir.: David Crescenzi; Prod.: Mario De Carlo
Gianni Schicchi (Puccini) 12 febDir.: David Crescenzi; Prod.: Mario De Carlo
Don Giovanni (Mozart) 3 marDir.: Mihaela Silvia Roşca; Prod.: Marina Emandi-Tiron
Madama Butterfly (Puccini) 9 marDir.: David Crescenzi; Prod.: Mario De Carlo