2013/14 > Slovakia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > Slovakia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tsjekkia Polen

Slovakia
 
Ukraina
Østerrike Ungarn Romania

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Macbeth (Verdi) 14 sep-28 junDir.: Marián Vach; Prod.: Peter Gábor
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 17 sep-5 maiDir.: Igor Bulla; Prod.: Anna Osipenko
Die lustige Witwe (Lehár) 21 sep-25 janDir.: Igor Bulla, Marián Vach; Prod.: Dana Dinková
Coriolanus (Cikker) 26 sepDir.: Marián Vach; Prod.: Roman Polák
Der Tsarevich (Lehar) 28 sep-10 maiDir.: Marián Vach; Prod.: Dagmar Hlúbková
Nabucco (Verdi) 1 okt-1 marDir.: Marián Vach; Prod.: Michal Babiak
Fedora (Giordano) 3 okt-15 maiDir.: Marián Vach; Prod.: Michal Tarant
Così fan tutte (Mozart) 29 okt-27 marDir.: Igor Bulla; Prod.: Jana Andělová Pletichová
Zigeunerliebe (Lehár) 9 nov-5 aprDir.: Igor Bulla; Prod.: Dana Dinková
Die Herzogin von Chicago (Kálmán) 12 nov-17 maiProd.: Jozef Krasula
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 nov
Madama Butterfly (Puccini) 19 nov-11 febDir.: Marián Vach; Prod.: Barbara Klimo
Hrnčiarsky bál (Dusík) 13 des-1 aprDir.: Ján Procházka; Prod.: Jaroslav Moravčík
Rusalka (Dvořák,A) 14 mar-13 maiDir.: Marián Vach; Prod.: Jana Pletichová Andělová
Krútňava (Suchon) 3 aprDir.: Marián Vach, Ján Procházka; Prod.: Roman Polák
Messa di Gloria (concert) (Puccini) 20 apr
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22 junDir.: Igor Bulla; Prod.: Andrea Hlinková
Maria di Rohan (concert) (Donizetti) 24 junDir.: Ondrej Olos; Prod.: Barbara Klimo
Tancredi (concert) (Rossini) 27 jun
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
Svätopluk (Suchon) 7 sep-28 novDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Juraj Jakubisko
Manon Lescaut (Puccini) 10 sep-4 aprDir.: Martin Leginus / Rastislav Stur; Prod.: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 12 sep-16 maiDir.: Rastislav Stur / Pavol Selecký / Paolo Gatto / Michailo Dutčak / Friedrich Haider; Prod.: Marián Chudovský
Lohengrin (Wagner) 13 sep-5 desDir.: Martin Leginus / Friedrich Haider; Prod.: Andrejs Žagars
Veľká doktorská rozprávka (Dubovský) 20 sep-19 maiDir.: Peter Valentovič; Prod.: Andrea Hlinková
Nabucco (Verdi) 21 sep-23 junDir.: Rastislav Stur / Pavol Selecký / Martin Leginus; Prod.: Zuzana Gilhuus
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 sep-18 junDir.: Rastislav Stur / Martin Leginus; Prod.: Roman Polák
Carmen (Bizet) 25 sep-12 maiDir.: Rastislav Stur / Dušan Štefánek; Prod.: Marián Chudovský
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 26 sep-25 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovič; Prod.: Peter Konwitschny
Rigoletto (Verdi) 4 okt-10 junDir.: Martin Leginus / Friedrich Haider; Prod.: Martin Schüler
Macbeth (Verdi) 16 okt-15 aprDir.: Martin Leginus / Sebastiano Rolli / Friedrich Haider; Prod.: Marián Chudovský
Aida (Verdi) 26 okt-17 junDir.: Rastislav Stur / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Miroslav Fischer
Otello (Verdi) 29 okt-7 febDir.: Martin Leginus / Ondrej Lenárd / Friedrich Haider; Prod.: Josef Průdek
Dorian Gray (Čekovská) 8 nov-5 junDir.: Peter Valentovič / Christopher Ward; Prod.: Nicola Raab
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 nov-27 marDir.: Dušan Štefánek / Friedrich Haider; Prod.: Miro Grisa
Die Zauberflöte (Mozart) 11 des-10 maiDir.: Dušan Štefánek / Martin Leginus / Friedrich Haider; Prod.: Svetozár Sprušanský
The Bartered Bride (Smetana) 9 jan-13 maiDir.: Rastislav Stur / Martin Leginus; Prod.: Pavel Mikuláštík
La bohème (Puccini) 31 jan-12 junDir.: Martin Leginus / Friedrich Haider; Prod.: Peter Konwitschny, Verena Graubner
Turandot (Puccini) 21 feb-3 junDir.: Paolo Gatto / Rastislav Stur / Ondrej Lenárd; Prod.: Jozef Bednárik
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 feb-14 maiDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Pavol Smolík
La clemenza di Tito (Mozart) 21 mar-16 junDir.: Friedrich Haider; Prod.: Jiří Nekvasil
Don Giovanni (Mozart) 2 apr-28 junDir.: Dušan Štefánek; Prod.: Jozef Bednárik
Pagliacci (Leoncavallo) 17 apr-26 junDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Marián Chudovský
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 apr-26 junDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: Marián Chudovský
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 23 mai-20 junDir.: Rastislav Stur / Pavol Tužinský; Prod.: Marián Chudovský
The Little Sweep (Britten) 1-25 jun
Simon Boccanegra (Verdi) 8 jun
Punch and Judy (Birtwistle) 9 jun
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 11 jun
Mirandolina (Martinů) 15 jun
Kosice, Štátne Divadlo Košice  / 
Rigoletto (Verdi) 10 sep-7 aprDir.: Igor Dohovič / Maroš Potokár / Peter Valentovič; Prod.: Peter Gábor
Nabucco (Verdi) 18 sep-29 maiDir.: Jakub Žídek; Prod.: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 24 sep-20 maiDir.: Igor Dohovič; Prod.: Božena Hanáková
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 2 okt-29 aprDir.: Igor Dohovič; Prod.: Imre Halasi
La sonnambula (Bellini) 18 okt-2 junDir.: Marek Prášil / Peter Valentovič; Prod.: Václav Málek
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 29 okt-16 aprDir.: Ondrej Olos / Maroš Potokár; Prod.: Linda Keprtová
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-6 novDir.: Jakub Žídek; Prod.: Gustáv Herényi
Carmen (Bizet) 9 nov-8 febDir.: Igor Dohovič / Jiří Štrunc; Prod.: Blažena Hončarivová
Jenůfa (Janáček) 10 desDir.: Igor Dohovič / Robert Jindra; Prod.: Michael Tarant
Orfeus v Podsvětí (Offenbach) 28 desDir.: Igor Dohovič; Prod.: Lumír Olšovský
Il tabarro (Puccini) 18 janDir.: Igor Dohovič / Ondrej Olos; Prod.: Ján Antonín Pitínský
Gianni Schicchi (Puccini) 18 janDir.: Igor Dohovič / Ondrej Olos; Prod.: Ján Antonín Pitínský
Madama Butterfly (Puccini) 28 jan-27 maiDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Andrea Hlinková
Ariadne auf Naxos (Strauss) 14 mar-5 junDir.: Konrad Leitner / Igor Dohovič; Prod.: Linda Keprtová
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 mai-21 junDir.: Igor Dohovič / Peter Valentovič; Prod.: Michael Tarant
Pagliacci (Leoncavallo) 16 mai-21 junDir.: Igor Dohovič / Peter Valentovič; Prod.: Michael Tarant