2013/14 > USA 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2013/14 > USA

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  

Abilene, Abilene Opera Association  / 

The Magic Flute (Mozart) 28 feb-4 mar
Albuquerque, Opera Southwest  / 
Don Giovanni (Mozart) 20-27 oktDir.: Anthony Barrese; Prod.: David Bartholomew
The Pearl Fishers (Bizet) 23-30 marDir.: Roger Melone; Prod.: David Bartholomew
Amarillo, Amarillo Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 5-6 oktDir.: Michael Ching; Prod.: Marc Astafan
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 8-10 nov
The Threepenny Opera (Weill) 5-6 aprDir.: Braden Toan; Prod.: Walker Lewis
Anchorage, Anchorage Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8-10 novDir.: Tyson Deaton; Prod.: Kristine McIntyre
La cambiale di matrimonio (Rossini) 24 jan-2 febDir.: Grant Cochran; Prod.: Mari Hahn
Winterreise (Schubert) 12-16 mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 4-6 apr
Annapolis, Annapolis Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 1 feb
La bohème (Puccini) 14-16 mar
Arlington, UrbanArias  / 
Nora, In the Great Outdoors (Felsenfeld) 9-17 novProd.: Beth Greenberg
Alice in the Time of the Jabberwock (Felsenfeld) 9-17 novProd.: Beth Greenberg
Atlanta, Atlanta Opera  / 
Tosca (Puccini) 5-13 oktDir.: Arthur Fagen; Prod.: Tomer Zvulun
Faust (Gounod) 8-16 marDir.: Arthur Fagen; Prod.: Francesca Zambello(original), Louisa Muller(revival)
The Barber of Seville (Rossini) 26 apr-4 maiDir.: Craig Kier; Prod.: Jose Maria Condemi
Madama Butterfly (Puccini) 8-16 novDir.: Arthur Fagen; Prod.: Tomer Zvulun
Rigoletto (Verdi) 28 feb-8 marDir.: Joseph Rescigno; Prod.: Tomer Zvulun
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-12 aprDir.: Arthur Fagen; Prod.: Tara Faircloth
Three Decembers (Heggie) 28-31 mai
Austin, Austin Lyric Opera  / 
Don Carlos (Verdi) 16-24 nov
Tosca (Puccini) 30 jan-2 feb
The Elixir of Love (Donizetti) 1-4 mai
Un ballo in maschera (Verdi) 8-16 nov
Roméo et Juliette (Gounod) 24 jan-1 feb
Don Giovanni (Mozart) 25 apr-3 mai
Baltimore, Lyric Opera Baltimore  / 
Tosca (Puccini) 1-3 novDir.: Steven White; Prod.: James Harp
Dialogues of the Carmelites (Poulenc) 15-17 nov
Nabucco (Verdi) 9-11 maiDir.: James Meena; Prod.: Bernard Uzan
Binghamton, Tri-cities Opera  / 
Carmen (Bizet) 25-27 oktProd.: David Lefkowich
Don Giovanni (Mozart) 7-9 febDir.: Elaine Rinaldi; Prod.: Laura Alley
Die Fledermaus (Strauss,J) 2-4 mai
Birmingham AL, Opera Birmingham  / 
Rigoletto (Verdi) 24-26 janDir.: Steven White; Prod.: Marc Astafan
Pagliacci (Leoncavallo) 14-16 marDir.: Giovanni Reggioli; Prod.: Kathleen Clawson
Suor Angelica (Puccini) 14-16 marDir.: Giovanni Reggioli; Prod.: Kathleen Clawson
Bloomington, Indiana University Opera  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-28 sepDir.: Arthur Fagen; Prod.: Christopher Alexander
Werther (Massenet) 25 okt-2 novDir.: Ronald Zollman; Prod.: Candace Evans
Hansel and Gretel (Humperdinck) 15-23 novDir.: Arthur Fagen; Prod.: Vincent Liotta
HMS Pinafore (Sullivan,A) 28 feb-8 marDir.: Constantine Kitsopoulos; Prod.: Michael Shell
La traviata (Verdi) 11-19 aprDir.: Joseph Rescigno; Prod.: Jeffrey Buchman
Boise, Opera Idaho  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 8-10 novDir.: Steven Crawford; Prod.: David Cox
Carmen (Bizet) 28 feb-2 marDir.: Steven Crawford; Prod.: Ben Spierman
Gianni Schicchi (Puccini) 11-13 aprDir.: Michael Porter
Trouble in Tahiti (Bernstein) 11-13 aprDir.: Michael Porter
The King and I (concert) (Rodgers) 15-17 aug
Orpheus and Eurydice (Gluck) 24-26 okt
Rigoletto (Verdi) 14-16 nov
Evgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13-15 feb
Brundibár (Krása) 16 apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-10 mai
Boston, Boston Lyric Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 4-13 oktDir.: David Angus; Prod.: Leon Major
Lizzie Borden (Beeson) 20-24 novDir.: David Angus; Prod.: Christopher Alden
Rigoletto (Verdi) 14-23 marDir.: Christopher Franklin; Prod.: Tomer Zvulun
I puritani (Bellini) 2-11 maiDir.: David Angus; Prod.: Crystal Manich
Boston, Handel and Haydn Society  / 
The Messiah (concert) (Handel) 29 nov-1 desDir.: Harry Christophers
Samson (concert) (Handel) 2-4 maiDir.: Harry Christophers
Acis and Galatea (concert) (Handel) 15-18 maiDir.: Nicholas McGegan
Cedar Rapids, Cedar Rapids Opera Theatre  / 
Carmen (Bizet) 17-19 janDir.: Daniel Kleinknecht; Prod.: Bill Farrar
The Mikado (Sullivan,A) 19-21 jun
Charleston WV, West Virginia Symphony Orchestra  / 
Carmina Burana (concert) (Orff) 2-3 mai
Charlotte, Opera Carolina  / 
Aida (Verdi) 19-27 oktDir.: James Meena; Prod.: Brian Deedrick
Il Trittico (Puccini) 18-26 janDir.: James Meena; Prod.: Jay Lesenger
The Flying Dutchman (Wagner) 22-30 marDir.: James Meena; Prod.: Bernard Uzan
Chicago, Lyric Opera of Chicago  / 
Otello (Verdi) 5 okt-2 novDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Peter Hall, Ashley Dean
Madama Butterfly (Puccini) 15 okt-26 janDir.: Marco Armiliato; Prod.: Michael Grandage, Louisa Muller
Parsifal (Wagner) 13-29 novDir.: Andrew Davis; Prod.: John Caird
La traviata (Verdi) 20 nov-20 desDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Arin Arbus
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 des-18 janDir.: Ward Stare; Prod.: E Loren Meeker
The Barber of Seville (Rossini) 1-28 febDir.: Michele Mariotti; Prod.: Rob Ashford
Rusalka (Dvořák,A) 22 feb-16 marDir.: Andrew Davis; Prod.: David McVicar
La clemenza di Tito (Mozart) 5-23 marDir.: Andrew Davis; Prod.: David McVicar(original), Marie Lambert(revival)
Don Giovanni (Mozart) 27 sep-29 oktDir.: Andrew Davis; Prod.: Robert Falls
Capriccio (Strauss) 6-28 oktDir.: Andrew Davis; Prod.: John Cox(original), Peter McClintock(revival)
Il trovatore (Verdi) 27 okt-29 novDir.: Asher Fisch; Prod.: David McVicar(original), Leah Hausman(revival)
Porgy and Bess (Gershwin) 17 nov-20 desDir.: Ward Stare; Prod.: Francesca Zambello
Anna Bolena (Donizetti) 6 des-16 janDir.: Patrick Summers; Prod.: Kevin Newbury
Tosca (Puccini) 24 jan-14 marDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: John Caird
Tannhäuser (Wagner) 9 feb-6 marDir.: Andrew Davis; Prod.: Tim Albery
The Passenger (Weinberg) 24 feb-15 marDir.: Andrew Davis; Prod.: David Pountney
El pasado nunca se termina (Martinez) 28-29 marProd.: Leonard Foglia
Carousel (Rodgers) 10-26 aprDir.: Rob Fisher; Prod.: Rob Ashford
Columbus, Opera Columbus  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22-24 novDir.: Kostis Protopapas; Prod.: Crystal Manich
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 8-9 mar
Carmen (concert) (Bizet) 9-10 maiDir.: Jean-Marie Zeitouni
Dallas, The Dallas Opera  / 
Carmen (Bizet) 25 okt-10 novDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Chris Alexander
Death and the Powers (Machover) 12-16 febDir.: Nicole Paiement; Prod.: Diane Paulus
Die tote Stadt (Korngold) 21 mar-6 aprDir.: Sebastian Lang-Lessing; Prod.: Mikael Melbye
The Barber of Seville (Rossini) 28 mar-13 aprDir.: Giuliano Carella; Prod.: John Copley
The Marriage of Figaro (Mozart) 24 okt-9 novDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Kevin Moriarty
Salome (Strauss) 30 okt-8 novDir.: Evan Rogister; Prod.: Francesca Zambello
La Wally (Catalani) 30 jan-7 febDir.: Anthony Barrese; Prod.: Candace Evans
Everest (Talbot) 30 jan-7 febDir.: Nicole Paiement; Prod.: Leonard Foglia
La bohème (Puccini) 13-29 marDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Harry Silverstein
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10-18 aprDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Christian Rath
Dayton, Dayton Opera  / 
Tosca (Puccini) 22-24 novDir.: Joseph Mechavich; Prod.: David Roth
Hansel and Gretel (Humperdinck) 21-23 febDir.: Jeffrey Powell; Prod.: Gary Briggle
Aida (Verdi) 2-4 maiDir.: Neal Gittleman; Prod.: Kathleen Clawson
Denver, Opera Colorado  / 
Rigoletto (Verdi) 15-23 marDir.: Leonardo Vordoni; Prod.: Bernard Uzan
Carmen (Bizet) 3-11 maiDir.: Robert Wood; Prod.: Kathleen Belcher
Madama Butterfly (Puccini) 15-23 novDir.: Ari Pelto; Prod.: Keturah Stickann
The Magic Flute (Mozart) 2-10 maiDir.: Joseph Mechavich; Prod.: Daniel Witzke
Aida (Verdi) 7-15 sepDir.: Ari Pelto; Prod.: David Gately
The Scarlet Letter (Laitman) 7-15 maiDir.: Ari Pelto; Prod.: Beth Greenberg
Detroit, Michigan Opera Theatre  / 
The Flying Dutchman (Wagner) 19-27 oktDir.: Steven Mercurio; Prod.: Bernard Uzan
La traviata (Verdi) 16-24 novDir.: Leonardo Vordoni; Prod.: Mario Corradi
A View from the Bridge (Bolcom) 5-13 aprDir.: Suzanne Mallare Acton; Prod.: Tazewell Thompson
Turandot (Puccini) 10-18 maiDir.: Valerio Galli; Prod.: Garnett Bruce
El Paso, El Paso Opera  / 
La bohème (Puccini) 10-12 apr
Eugene, Eugene Opera  / 
La traviata (Verdi) 31 des-5 janDir.: Andrew Bisantz; Prod.: Bill Fabris
The Girl of the Golden West (Puccini) 14-16 marDir.: Andrew Bisantz; Prod.: David Lefkowich
Fargo, Fargo-Moorhead Opera  / 
Moby Dick (Heggie) 1-3 oktDir.: Joseph Mechavich
The Merry Widow (Lehár) 25-27 oktDir.: Stephen Sulich
Buried Alive (Myers) 28-30 mai
Embedded (Soluri) 28-30 mai
Fort Lee, New Jersey Association of Verismo Opera  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 oktDir.: Anthony Morss; Prod.: Giovanni Simone
Suor Angelica (Puccini) 20 oktDir.: Anthony Morss; Prod.: Evelyn La Quaif
La traviata (Verdi) 6 aprDir.: Joseph Rescigno; Prod.: Jeffrey Buchman
Grand Rapids, Opera Grand Rapids  / 
A Streetcar named Desire (Previn) 1-2 novDir.: Robert Lyall; Prod.: Brad Dalton
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 7-8 marDir.: Robert Lyall; Prod.: James Marvel
Madama Butterfly (Puccini) 9-10 maiDir.: Robert Lyall; Prod.: Carroll Freeman
Honolulu, Hawaii Opera Theatre  / 
Turandot (Puccini) 11-15 oktDir.: Christopher Larkin; Prod.: Karen Tiller
Pagliacci (Leoncavallo) 28 mar-1 aprDir.: Hal France; Prod.: Roy Rallo
Carmina Burana (Orff) 28 mar-1 aprDir.: Hal France; Prod.: Roy Rallo
The Mikado (Sullivan,A) 13-22 junDir.: Tim Shaindlin; Prod.: Henry Akina
Houston, Opera in the Heights  / 
La traviata (Verdi) 4-13 okt
Don Pasquale (Donizetti) 15-24 nov
Don Giovanni (Mozart) 31 jan-9 feb
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 mar-6 apr
Houston, Houston Grand Opera  / 
Aida (Verdi) 18 okt-9 novDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Jose Maria Condemi
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 okt-10 novDir.: Thomas Rösner / Craig Kier; Prod.: Lindy Hume, Daniel Pelzig
The Passenger (Weinberg) 18 jan-2 febDir.: Patrick Summers; Prod.: David Pountney
Rigoletto (Verdi) 24 jan-9 febDir.: Patrick Summers; Prod.: Harry Silverstein
A Little Night Music (Sondheim) 7-23 marDir.: Eric Melear; Prod.: Isaac Mizrahi(original), Matthew Ozawa(revival)
A Coffin in Egypt (Gordon) 14-21 marDir.: Timothy Myers; Prod.: Leonard Foglia
Das Rheingold (Wagner) 11-26 aprDir.: Patrick Summers; Prod.: Carlus Padrissa
Carmen (Bizet) 25 apr-10 maiDir.: Rory Macdonald; Prod.: Rob Ashford
Die Fledermaus (Strauss,J) 16-17 maiDir.: Craig Kier; Prod.: Lindy Hume, Daniel Pelzig
Otello (Verdi) 24 okt-7 novDir.: Patrick Summers; Prod.: John Cox
Così fan tutte (Mozart) 31 okt-15 novDir.: Patrick Summers; Prod.: Harry Silverstein
A Christmas Carol (Bell) 5-21 desDir.: Warren Jones; Prod.: Simon Callow
The Magic Flute (Mozart) 20 jan-14 febDir.: Robert Spano; Prod.: Ian Rutherford
Madame Butterfly (Puccini) 23 jan-8 febDir.: Giancarlo Guerrero; Prod.: Louisa Muller
Die Walküre (Wagner) 18 apr-3 maiDir.: Patrick Summers; Prod.: Carlus Padrissa, Esteban Muñoz
Sweeney Todd (Sondheim) 24 apr-9 maiDir.: James Lowe; Prod.: Lee Blakeley
Indianapolis, Indianapolis Opera  / 
The Threepenny Opera (Weill) 11-20 oktDir.: James Caraher; Prod.: Bill Fabris
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 6-15 desDir.: James Caraher; Prod.: Joachim Schamberger
The Girl of the Golden West (Puccini) 21-23 marDir.: James Caraher; Prod.: John Hoomes
Jackson, Mississippi Opera  / 
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 15 des
Pagliacci (Leoncavallo) 29 mar
Gianni Schicchi (Puccini) 29 mar
Juneau, Juneau Lyric Opera  / 
La traviata (Verdi) 28-29 sepDir.: William Todd Hunt
Kansas City, Lyric Opera of Kansas City  / 
The Capulets and the Montagues (Bellini) 21-29 sepDir.: Ward Holmquist; Prod.: Kevin Newbury
The Magic Flute (Mozart) 9-17 novDir.: Gary Thor Wedow; Prod.: Harry Silverstein
La bohème (Puccini) 15-23 marDir.: Craig Kier; Prod.: Ursula Brovsky
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 apr-4 maiDir.: Ward Holmquist; Prod.: Tomer Zvulun
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 11-16 aug
La traviata (Verdi) 27 sep-5 oktProd.: David Gately
Silent Night (Puts) 21 feb-1 mar
Tosca (Puccini) 18-26 apr
Knoxville, Knoxville Opera  / 
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 25-27 oktDir.: Brian Salesky; Prod.: Keturah Stickann
The Elixir of Love (Donizetti) 14-16 febDir.: Brian Salesky; Prod.: Brian Deedrick
Norma (Bellini) 11-13 aprDir.: Brian Salesky; Prod.: Candace Evans
Lancaster, OperaLancaster  / 
Hansel and Gretel (Humperdinck) 6-8 mar
Long Beach, Long Beach Opera  / 
Queenie Pie (Ellington) 26 jan-2 febDir.: Jeff Lindberg; Prod.: Ken Roht
The Death of Klinghoffer (Adams) 16-22 marDir.: Andreas Mitisek; Prod.: James Robinson
A Fiddler's Tale (Marsalis) 4-10 mai
The Soldier's Tale (Stravinsky) 4-10 mai
The Difficulty of Crossing a Field (Lang,D) 22-29 jun
Los Angeles, LA Opera  / 
Carmen (Bizet) 21 sep-6 oktDir.: Plácido Domingo / Grant Gershon; Prod.: Emilio Sagi(original), Trevore Ross(revival)
Einstein on the Beach (Glass) 11-13 oktDir.: Michael Reisman; Prod.: Robert Wilson
Falstaff (Verdi) 9 nov-1 desDir.: James Conlon; Prod.: Lee Blakeley
The Magic Flute (Mozart) 23 nov-15 desDir.: James Conlon; Prod.: Paul Barritt(original), Suzanne Andrade(original), Barrie Kosky(revival)
Billy Budd (Britten) 22 feb-16 marDir.: James Conlon; Prod.: Francesca Zambello
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 mar-6 aprDir.: James Conlon; Prod.: Elkhanah Pulitzer
Thaïs (Massenet) 17 mai-7 junDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Nicola Raab
A Streetcar named Desire (Previn) 18-24 maiDir.: Patrick Summers; Prod.: Brad Dalton
La traviata (Verdi) 13-28 sepDir.: James Conlon; Prod.: Marta Domingo
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 25 okt-15 novDir.: Steven Sloane; Prod.: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 25 okt-15 novDir.: Steven Sloane; Prod.: Barrie Kosky
Florencia en el Amazonas (Catán) 22 nov-20 desDir.: Grant Gershon; Prod.: Francesca Zambello
The Ghosts of Versailles (Corigliano) 7 feb-1 marDir.: James Conlon; Prod.: Darko Tresnjak
The Barber of Seville (Rossini) 28 feb-22 marDir.: James Conlon; Prod.: Emilio Sagi
The Marriage of Figaro (Mozart) 21 mar-12 aprDir.: James Conlon; Prod.: Ian Judge
Dogs Days (Little) 11-14 junDir.: Alan Pierson; Prod.: Robert Woodruff
Los Angeles, LA Phil  / 
Aida (concert) (Verdi) 11 augDir.: Gustavo Dudamel
Requiem (Verdi) 13-15 augDir.: Gustavo Dudamel
Così fan tutte (Mozart) 23-31 maiDir.: Gustavo Dudamel; Prod.: Christopher Alden
Roméo et Juliette (concert) (Berlioz) 6-9 novDir.: Esa-Pekka Salonen
Missa Solemnis (concert) (Beethoven) 9-11 janDir.: Michael Tilson Thomas
Louisville, Kentucky Opera  / 
La bohème (Puccini) 20-22 sepDir.: Joseph Mechavich; Prod.: David Roth
Danse Russe (Moravec) 11-12 oktDir.: Kimcherie Lloyd; Prod.: Michael Ramach
The King's Man (Moravec) 11-12 oktDir.: Kimcherie Lloyd; Prod.: Michael Ramach
Simon Boccanegra (Verdi) 15-17 novDir.: J David Jackson; Prod.: David Lefkowich
Roméo et Juliette (Gounod) 14-16 febDir.: Emmanuel Plasson; Prod.: Danny Pelzig
Fidelio (Beethoven) 19-21 sep
La fanciulla del West (Puccini) 14-16 nov
A Streetcar named Desire (Previn) 15-18 feb
Madison, Madison Opera  / 
Tosca (Puccini) 1-3 novDir.: John DeMain; Prod.: A Scott Parry
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 7-9 febDir.: John DeMain; Prod.: David Lefkowich
Dead Man Walking (Heggie) 25-27 aprDir.: John DeMain; Prod.: Kristine McIntyre
Memphis, Opera Memphis  / 
Rigoletto (Verdi) 3-5 oktDir.: Ari Pelto; Prod.: Keturah Stickann
The Mikado (Sullivan,A) 14-18 jan
The Impresario (Mozart) 5-12 apr
Le 66 (Offenbach) 5-12 apr
The Medium (Menotti) 9-13 apr
Miami, Florida Grand Opera  / 
Mourning Becomes Electra (Levy) 16-23 novDir.: Ramon Tebar; Prod.: Kevin Newbury
Nabucco (Verdi) 25 jan-1 febDir.: Ramon Tebar; Prod.: Thaddeus Strassberger
Tosca (Puccini) 29 mar-5 aprDir.: Ramon Tebar; Prod.: Jose Maria Condemi
Thaïs (Massenet) 3-10 maiDir.: Ramon Tebar; Prod.: Renaud Doucet
Miami, Miami Lyric Opera  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 21-22 sep
Suor Angelica (Puccini) 21-22 sep
L'amico Fritz (Mascagni) 15-16 marDir.: Jeff Eckstein; Prod.: Raffaele Cardone
Don Pasquale (Donizetti) 28-29 junDir.: Beverly Coulter / Leo Walz; Prod.: Raffaele Cardone
La bohème (Puccini) 16-17 augProd.: Raffaele Cardone
Un ballo in maschera (Verdi) 27-28 sepDir.: Doris Lang Kosloff; Prod.: Raffaele Cardone
Milwaukee, Florentine Opera  / 
La traviata (Verdi) 8-10 novDir.: Joseph Mechavich; Prod.: William Florescu
Julius Caesar (Handel) 28-30 marDir.: William Boggs; Prod.: Eric Einhorn
La bohème (Puccini) 9-11 maiDir.: Joseph Rescigno; Prod.: William Florescu
Milwaukee, Skylight Music Theatre  / 
Fidelio (Beethoven) 20 sep-6 oktDir.: Viswa Subbaraman; Prod.: Viswa Subbaraman
El Cimarron (Henze) 3-12 janDir.: Viswa Subbaraman; Prod.: Eugenia Arsenis
Minneapolis, Minnesota Opera  / 
Manon Lescaut (Puccini) 21-29 sepDir.: Michael Christie; Prod.: Michael Cavanagh
Arabella (Strauss) 9-17 novDir.: Michael Christie; Prod.: Tim Albery
Macbeth (Verdi) 25 jan-2 febDir.: Michael Christie; Prod.: Joel Ivany
The Dream of Valentino (Argento) 1-9 marDir.: Christoph Campestrini; Prod.: Eric Simonson
The Magic Flute (Mozart) 12-27 aprDir.: Aaron Breid; Prod.: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
La fanciulla del West (Puccini) 20-28 sep
Hansel and Gretel (Humperdinck) 1-8 nov
The Elixir of Love (Donizetti) 24-31 jan
The Manchurian Candidate (Puts) 7-14 mar
Carmen (Bizet) 25 apr-3 mai
Mobile, Mobile Opera  / 
The Mikado (Sullivan,A) 25-27 okt
Madama Butterfly (Puccini) 28-30 mar
Modesto, Townsend Opera Players  / 
La bohème (Puccini) 30 jan-1 febDir.: Ryan Murray; Prod.: Mark Streshinsky
Nashville, Nashville Opera  / 
The Pearl Fishers (Bizet) 10-12 oktDir.: William Boggs; Prod.: John Hoomes
The Man who Mistook his Wife for a Hat (Nyman) 8-10 novDir.: Dean Williamson; Prod.: John Hoomes
The Barber of Seville (Rossini) 30 jan-1 febDir.: Dean Williamson; Prod.: John Hoomes
Otello (Verdi) 11-15 aprDir.: Chris Larkin; Prod.: John Hoomes
La bohème (Puccini) 9-11 okt
Romulus Hunt (Simon) 5-7 des
Florencia en el Amazonas (Catán) 23-27 jan
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 9-11 apr
New Orleans, New Orleans Opera  / 
Der Vampyr (Marschner) 11-13 oktDir.: Robert Lyall; Prod.: Matthew Lata
Noye's Fludde (concert) (Britten) 15-17 novDir.: Robert Lyall; Prod.: Robert Lyall
Cendrillon (Massenet) 14-16 febDir.: Robert Lyall; Prod.: Jose Maria Condemi
La bohème (Puccini) 4-6 aprDir.: Robert Lyall; Prod.: Kristine McIntyre
Carmen (Bizet) 10-12 okt
Rusalka (Dvořák,A) 14-16 nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-15 mar
The Marriage of Figaro (Mozart) 10-12 apr
New York, American Opera Projects  / 
Harriet Tubman (Okoye) 21 feb-1 marDir.: Leslie B Dunner; Prod.: Lemuel Wade
New York, Brooklyn Academy of Music  / 
Anna Nicole (Turnage) 17-28 sepDir.: Steven Sloane; Prod.: Richard Jones
Billy Budd (Britten) 7-13 febDir.: Mark Elder; Prod.: Michael Grandage
New York, Opera Company of Brooklyn  / 
Werther (Massenet) 11 oktDir.: Jay Meetze
New York, Center for Contemporary Opera  / 
El Cimarron (Henze) 16-17 janDir.: Sara Jobin; Prod.: Eugenia Arsenis
New York, Chelsea Opera  / 
Winners (Wargo) 11-12 oktDir.: Steven M Crawford; Prod.: Lynne Hayden-Findlay
La pizza con funghi (Barab) 11-12 oktDir.: Steven M Crawford; Prod.: Lynne Hayden-Findlay
The Tender Land (Copland) 13-14 jun
New York, Dicapo Opera Theatre  / 
Rigoletto (Verdi) 23 nov
Madama Butterfly (Puccini) 11 apr
New York, Gotham Chamber Opera  / 
Mahagonny Songspiel (Weill) 23-29 oktDir.: Neal Goren; Prod.: Paul Curran
L'Enlèvement d'Europe (Milhaud) 23-29 oktDir.: Neal Goren; Prod.: Paul Curran
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 23-29 oktDir.: Neal Goren; Prod.: Paul Curran
Hin und zurück (Hindemith) 23-29 oktDir.: Neal Goren; Prod.: Paul Curran
La descente d'Orphée aux Enfers (Charpentier,M) 1-5 janDir.: Neal Goren; Prod.: Andrew Eggert
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 26-27 febDir.: Neal Goren; Prod.: Robin Guarino
I Have No Stories to Tell You (Beecher) 26-27 febDir.: Neal Goren; Prod.: Robin Guarino
The Raven (Hosokawa) 28-31 maiDir.: Neal Goren; Prod.: Luca Veggetti
New York, Teatro Grattacielo  / 
Sakùntala (concert) (Alfano) 19 novDir.: Israel Gursky
New York, The Juilliard School  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19-23 febDir.: Matthew Aucoin; Prod.: Mary Birnbaum
Cendrillon (Massenet) 23-27 aprDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Peter Kazaras
New York, Little Opera Theatre of New York  / 
Opportunity Makes the Thief (Rossini) 22 feb-2 marDir.: James Bagwell; Prod.: Philip Shneidman
New York, The Metropolitan Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 sep-12 desDir.: Valery Gergiev / Alexander Vedernikov; Prod.: Fiona Shaw
Così fan tutte (Mozart) 24 sep-8 maiDir.: James Levine; Prod.: Lesley Koenig
The Nose (Shostakovich) 28 sep-26 oktDir.: Valery Gergiev; Prod.: William Kentridge(original), William Kentridge(revival)
Norma (Bellini) 30 sep-1 novDir.: Riccardo Frizza; Prod.: John Copley
A Midsummer Night's Dream (Britten) 11-31 oktDir.: James Conlon; Prod.: Tim Albery
Two Boys (Muhly) 21 okt-14 novDir.: David Robertson; Prod.: Bartlett Sher
Tosca (Puccini) 29 okt-28 desDir.: Riccardo Frizza / Marco Armiliato; Prod.: Luc Bondy
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7-26 novDir.: Vladimir Jurowski; Prod.: Herbert Wernicke
Rigoletto (Verdi) 11 nov-7 desDir.: Pablo Heras-Casado; Prod.: Michael Mayer
Der Rosenkavalier (Strauss) 22 nov-13 desDir.: Edward Gardner; Prod.: Nathaniel Merrill
Falstaff (Verdi) 6 des-11 janDir.: James Levine; Prod.: Robert Carsen
The Magic Flute (Mozart) 16 des-4 janDir.: Jane Glover; Prod.: Julie Taymor
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-22 febDir.: Adam Fischer / Paul Nadler; Prod.: Jeremy Sams
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 jan-1 febDir.: Maurizio Benini; Prod.: Bartlett Sher
La bohème (Puccini) 14 jan-18 aprDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 16 jan-9 maiDir.: Philippe Auguin / Marco Armiliato / Fabio Luisi / Pierre Vallet; Prod.: Anthony Minghella(original), Carolyn Choa(revival)
Rusalka (Dvořák,A) 23 jan-15 febDir.: Yannick Nézet-Séguin / Paul Nadler; Prod.: Otto Schenk
Prince Igor (Borodin) 6 feb-8 marDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Werther (Massenet) 18 feb-15 marDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Richard Eyre
Wozzeck (Berg) 6-22 marDir.: James Levine; Prod.: Mark Lamos
La Sonambula (Bellini) 14 mar-1 aprDir.: Marco Armiliato; Prod.: Mary Zimmerman
Andrea Chénier (Giordano) 24 mar-12 aprDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Nicolas Joël
Arabella (Strauss) 3-24 aprDir.: Philippe Auguin; Prod.: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 17 apr-10 maiDir.: Michele Mariotti; Prod.: Sandro Sequi
La cenerentola (Rossini) 21 apr-10 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: Cesare Lievi
Le nozze di Figaro (Mozart) 22 sep-20 desDir.: James Levine / Edo de Waart; Prod.: Richard Eyre
La bohème (Puccini) 23 sep-24 janDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Franco Zeffirelli
Macbeth (Verdi) 24 sep-18 oktDir.: Fabio Luisi; Prod.: Adrian Noble
Carmen (Bizet) 30 sep-7 marDir.: Pablo Heras-Casado / Louis Langrée; Prod.: Richard Eyre
Die Zauberflöte (Mozart) 6 okt-8 novDir.: Adam Fischer; Prod.: Julie Taymor
The Death of Klinghoffer (Adams) 20 okt-15 novDir.: David Robertson; Prod.: Tom Morris
Aida (Verdi) 30 okt-20 aprDir.: Marco Armiliato / Plácido Domingo; Prod.: Sonja Frisell
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 10-29 novDir.: James Conlon; Prod.: Graham Vick
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 nov-6 desDir.: Michele Mariotti; Prod.: Bartlett Sher
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 2-23 desDir.: James Levine; Prod.: Otto Schenk
La traviata (Verdi) 11 des-24 janDir.: Marco Armiliato; Prod.: Willy Decker
Hansel and Gretel (Humperdinck) 18 des-8 janDir.: Andrew Davis; Prod.: Richard Jones
The Merry Widow (Lehár) 31 des-7 maiDir.: Andrew Davis / NN / Fabio Luisi; Prod.: Susan Stroman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 12 jan-21 marDir.: Yves Abel / James Levine; Prod.: Bartlett Sher
Iolanta (Tchaikovsky,P) 26 jan-21 febDir.: Valery Gergiev / Pavel Smelkov; Prod.: Mariusz Treliński
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 26 jan-21 febDir.: Valery Gergiev / Pavel Smelkov; Prod.: Mariusz Treliński
Don Giovanni (Mozart) 4 feb-6 marDir.: Alan Gilbert; Prod.: Michael Grandage
La donna del lago (Rossini) 16 feb-14 marDir.: Michele Mariotti; Prod.: Paul Curran
Manon (Massenet) 9-28 marDir.: Emmanuel Villaume; Prod.: Laurent Pelly
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 mar-10 aprDir.: Maurizio Benini; Prod.: Mary Zimmerman
Ernani (Verdi) 20 mar-11 aprDir.: James Levine / NN; Prod.: Pier Luigi Samaritani
Don Carlos (Verdi) 30 mar-25 aprDir.: Yannick Nézet-Séguin; Prod.: Nicholas Hytner
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14 apr-8 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: David McVicar
Pagliacci (Leoncavallo) 14 apr-8 maiDir.: Fabio Luisi; Prod.: David McVicar
Un ballo in maschera (Verdi) 23 apr-9 maiDir.: James Levine; Prod.: David Alden
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-9 maiDir.: James Levine; Prod.: Jonathan Miller
New York, Manhattan School of Music  / 
The Mother of Us All (Thomson) 11-15 desDir.: Steven Osgood; Prod.: Dona D Vaughn
Hansel and Gretel (Humperdinck) 18-20 des
La Doriclea (Cavalli) 26-29 marDir.: Jorge Parodi; Prod.: Dona D Vaughn
Orlando paladino (Haydn) 30 apr-4 maiDir.: Christian Capocaccia; Prod.: Robin Guarino
New York, New York City Opera  / 
Anna Nicole (Turnage) 17-28 sepDir.: Steven Sloane; Prod.: Richard Jones
New York, Opera Orchestra of New York  / 
Roberto Devereux (Donizetti) 5 junDir.: Eve Queler
New York, Taconic Opera  / 
Norma (Bellini) 20 okt
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 24 nov
L'italiana in Algeri (Rossini) 8-9 mar
Norfolk, Virginia Opera  / 
Falstaff (Verdi) 27 sep-1 oktDir.: Joseph Rescigno; Prod.: Stephen Lawless
The Magic Flute (Mozart) 8-12 novDir.: Mark Russell Smith; Prod.: Michael Shell
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-11 febDir.: Garrett Keast; Prod.: Sam Helfrich
Carmen (Bizet) 21-25 marDir.: John DeMain; Prod.: Tazewell Thompson
Omaha, Opera Omaha  / 
Carmen (Bizet) 1-3 novDir.: Hal France; Prod.: Lillian Groag
Agrippina (Handel) 14-16 febDir.: Stephen Stubbs; Prod.: James Darrah
Cinderella (Rossini) 25-27 aprDir.: Leonardo Verdoni; Prod.: Joan Font
Palo Alto, West Bay Opera  / 
Tosca (Puccini) 11-20 oktDir.: José Luis Moscovich; Prod.: Richard Harrell
L'elisir d'amore (Donizetti) 14-23 febDir.: José Luis Moscovich; Prod.: David Cox
The Magic Flute (Mozart) 23 mai-1 junDir.: José Luis Moscovich; Prod.: Daniel Witzke
Pensacola, Pensacola Opera  / 
Carmen (Bizet) 17-19 janDir.: Jerome Shannon; Prod.: Dean Anthony
La cenerentola (Rossini) 21-23 marDir.: Jerome Shannon; Prod.: Dugg McDonough
Philadelphia, Academy of Vocal Arts Opera Theatre  / 
Così fan tutte (Mozart) 2-9 nov
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 18-25 jan
La traviata (Verdi) 15-22 feb
Manon (Massenet) 26 apr-3 mai
Philadelphia, ConcertOPERA  / 
Andrea Chénier (Giordano) 28 febDir.: Yoonhak Baek; Prod.: Brian B Carter
Philadelphia, Opera Philadelphia  / 
Nabucco (Verdi) 27 sep-6 oktDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Thaddeus Strassberger
Svadba (Sokolović) 2-7 novDir.: Dairine Ní Mheadhra; Prod.: Michael Cavanagh, Marie-Josée Chartier
Ainadamar (Golijov) 7-16 febDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Luis de Tavira
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 5-9 aprDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Jordan Fein
Don Giovanni (Mozart) 25 apr-4 maiDir.: George Manahan; Prod.: Nicholas Muni
Salome (Strauss) 8-10 maiDir.: Yannick Nézet-Séguin; Prod.: Kevin Newbury
A Coffin in Egypt (Gordon) 6-15 junDir.: Timothy Myers; Prod.: Leonard Foglia
The Barber of Seville (Rossini) 26 sep-5 oktDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Michael Shell
Oscar (Morrison) 6-15 febDir.: Evan Rogister; Prod.: Kevin Newbury
Ariadne auf Naxos (Strauss) 4-8 marDir.: George Manahan; Prod.: Chas Rader-Shieber
Don Carlos (Verdi) 24 apr-3 maiDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Tim Albery
Charlie Parker's Yardbird (Schnyder) 5-14 junDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Ron Daniels
Phoenix, Arizona Opera  / 
HMS Pinafore (Sullivan,A) 11-13 oktDir.: Rob Fisher; Prod.: Tara Faircloth
The Flying Dutchman (Wagner) 15-17 novDir.: Joseph Rescigno; Prod.: Bernard Uzan
La bohème (Puccini) 24-26 janDir.: Joel Revzen; Prod.: Candace Evans
La traviata (Verdi) 28 feb-2 marDir.: Steven White; Prod.: John Hoomes
Don Pasquale (Donizetti) 2-19 aprDir.: Gary Wedow; Prod.: Chuck Hudson
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 10-12 oktDir.: José Martínez; Prod.: Leonard Foglia
Rigoletto (Verdi) 14-16 novDir.: Dean Williamson; Prod.: Fenlon Lamb
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 6-8 febDir.: Steven White; Prod.: Tara Faircloth
The Magic Flute (Mozart) 27 feb-1 mar
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 10-12 aprDir.: Keitaro Harada; Prod.: John de los Santos
Pittsburgh, Pittsburgh Opera  / 
Aida (Verdi) 12-20 oktDir.: Antony Walker; Prod.: Crystal Manich
The Magic Flute (Mozart) 9-17 novDir.: Antony Walker; Prod.: Diane Paulus(original), Jennifer Nicoll(revival)
Dark Sisters (Muhly) 25 jan-2 febDir.: Glenn Lewis; Prod.: Daniel Rigazzi
Paul's Case (Spears) 22 feb-2 marDir.: Glenn Lewis; Prod.: George Cederquist
La bohème (Puccini) 29 mar-6 aprDir.: Antony Walker; Prod.: Tomer Zvulun
Orphée (Glass) 26 apr-4 maiDir.: Antony Walker; Prod.: Sam Helfrich
Portland OR, Portland Opera  / 
Salome (Strauss) 1-9 novDir.: George Manahan; Prod.: Stephen Lawless
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 jan-8 febDir.: George Manahan; Prod.: James Robinson(original), Doug Scholz-Carlson(revival)
Postcard from Morocco (Argento) 21-29 marDir.: William Vendice; Prod.: Kevin Newbury
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 9-17 maiDir.: Daniel Gary Busby; Prod.: Bill Rauch
Die Fledermaus (Strauss,J) 7-15 nov
Carmen (Bizet) 6-14 feb
Show Boat (Kern) 1-9 mai
The Rake's Progress (Stravinsky) 11-14 jun
The Elixir of Love (Donizetti) 17 jul-1 aug
Raleigh, North Carolina Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 3-6 oktDir.: Timothy Myers; Prod.: Michael Shell
La bohème (Puccini) 24-26 janDir.: Robert Moody; Prod.: Crystal Manich
Rusalka (Dvořák,A) 30 marDir.: Timothy Myers; Prod.: Crystal Manich
Reno, Nevada Opera  / 
Carmen (Bizet) 20-23 sepProd.: Joachim Schamberger
Pagliacci (Leoncavallo) 13-16 mar
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13-16 mar
Roanoke, Opera Roanoke  / 
The Magic Flute (Mozart) 18-20 oktDir.: Steven White; Prod.: Rod Gomez
Julius Caesar (Handel) 21-23 marDir.: Steven White; Prod.: Rod Gomez
Sacramento, Sacramento Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 28 feb-2 marDir.: Michael Morgan; Prod.: Robert Tannenbaum
Salt Lake City, Utah Opera  / 
Salome (Strauss) 18-20 oktDir.: Stewart Robertson; Prod.: Kevin Newbury
La traviata (Verdi) 18-26 janDir.: Robert Tweten; Prod.: Jose Maria Condemi
Turandot (Puccini) 15-23 marDir.: David Agler; Prod.: Renaud Doucet
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 10-18 maiDir.: Gary Thor Wedow; Prod.: Chas Rader-Shieber
Madama Butterfly (Puccini) 11-19 oktDir.: Robert Tweten; Prod.: Garnett Bruce
The Pearl Fishers (Bizet) 17-25 janDir.: Carlos Izcaray; Prod.: Kristine McIntyre
Così fan tutte (Mozart) 14-22 marProd.: Crystal Manich
The Rake's Progress (Stravinsky) 9-17 maiDir.: Thierry Fischer
San Antonio, Opera Piccola San Antonio  / 
The Medium (Menotti) 19-20 oktDir.: Kristin Roach; Prod.: Cynthia Stokes
La Curandera (Rodríguez) 15-16 febDir.: Kristin Roach; Prod.: Cynthia Stokes
Bastien and Bastienne (Mozart) 15-16 febDir.: Kristin Roach; Prod.: Cynthia Stokes
Orpheus and Euridice (Gordon) 10-11 maiDir.: Kristin Roach; Prod.: Cynthia Stokes
Green Sneakers (Gordon) 10-11 maiDir.: Kristin Roach; Prod.: John de los Santos
The Turn of the Screw (Britten) 1-2 nov
Dido and Aeneas (Purcell) 21-22 feb
San Diego, San Diego Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 25 jan-2 febDir.: Yves Abel; Prod.: Andrew Sinclair
The Elixir of Love (Donizetti) 15-23 febDir.: Karen Kamensek; Prod.: Stephen Lawless
A Masked Ball (Verdi) 8-16 marDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Lesley Koenig
Requiem (Verdi) 20 marDir.: Massimo Zanetti
Don Quixote (Massenet) 5-13 aprDir.: Karen Keltner; Prod.: Keturah Stickann
San Francisco, Opera Parallèle  / 
At the Statue of Venus (Heggie) 24 okt
Mahagonny Songspiel (Weill) 25-27 aprDir.: Nicole Paiement; Prod.: Brian Staufenbiel
Les mamelles de Tirésias (Poulenc) 25-27 aprDir.: Nicole Paiement; Prod.: Brian Staufenbiel
Anya 17 (Gorb) 20-22 junDir.: Nicole Paiement; Prod.: Brian Staufenbiel
San Francisco, Pocket Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 9-23 marProd.: Nicolas Aliaga
Agrippina (Handel) 2 apr
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 6 aprProd.: Andrew Morgan
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 1 junProd.: Nicolas Aliaga
The Merry Widow (Lehár) 13-20 julProd.: Nicolas Aliaga
San Francisco, San Francisco Opera  / 
Mephistopheles (Boito) 6 sep-2 oktDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Robert Carsen(original), Laurie Feldman Santoliquido(revival)
Dolores Claiborne (Picker) 18 sep-4 oktDir.: George Manahan; Prod.: James Robinson
Falstaff (Verdi) 8 okt-2 novDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Olivier Tambosi
The Flying Dutchman (Wagner) 22 okt-15 novDir.: Patrick Summers; Prod.: Petrika Ionesco
Requiem (concert) (Verdi) 25 oktDir.: Nicola Luisotti
The Barber of Seville (Rossini) 13 nov-1 desDir.: Giuseppe Finzi; Prod.: Emilio Sagi
Show Boat (Kern) 1 jun-2 julDir.: John DeMain; Prod.: Francesca Zambello
La traviata (Verdi) 11 jun-13 julDir.: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Prod.: John Copley(original), Laurie Feldman Santoliquido
Madame Butterfly (Puccini) 15 jun-9 julDir.: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Prod.: Leslie Swackhamer(original)
Norma (Bellini) 5-30 sepDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Kevin Newbury
Susannah (Floyd) 6-21 sepDir.: Karen Kamensek; Prod.: Michael Cavanagh
A Masked Ball (Verdi) 4-22 oktDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Jose Maria Condemi
Partenope (Handel) 15 okt-2 novDir.: Christian Curnyn; Prod.: Christopher Alden
Tosca (Puccini) 23 okt-8 novDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Jose Maria Condemi
Cinderella (Rossini) 9-26 novDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
La bohème (Puccini) 14 nov-7 desDir.: Giuseppe Finzi; Prod.: John Caird
Les troyens (Berlioz) 7 jun-7 julDir.: Donald Runnicles; Prod.: David McVicar
La Ciociara (Tutino) 13-30 junDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Francesca Zambello
The Marriage of Figaro (Mozart) 14 jun-5 julDir.: Patrick Summers; Prod.: Robin Guarino
San Jose CA, Opera San José  / 
Falstaff (Verdi) 7-22 sepDir.: Andrew Whitfield; Prod.: Jose Maria Condemi
Hansel and Gretel (Humperdinck) 16 nov-1 desDir.: Joseph Marcheso; Prod.: Layna Chianakas
Madama Butterfly (Puccini) 15 feb-2 marDir.: David Rohrbaugh; Prod.: Brad Dalton
Don Giovanni (Mozart) 19 apr-4 maiDir.: George Cleve; Prod.: Daniel Witzke
Rigoletto (Verdi) 6-21 sep
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 15-30 nov
Where Angels Fear to Tread (Weiser) 7-22 feb
The Magic Flute (Mozart) 18 apr-3 mai
San Juan, Teatro de la Opera  / 
La viuda alegre (Lehár) 11-12 maiDir.: Kamal Khan; Prod.: Gilberto Valenzuela
Santa Barbara, Opera Santa Barbara  / 
Tosca (Puccini) 8-10 novDir.: Christopher Larkin; Prod.: Jose Maria Condemi
Falstaff (Verdi) 7-9 marDir.: Ramon Tebar; Prod.: Jose Maria Condemi
The Consul (Menotti) 25-27 aprDir.: Brent Wilson; Prod.: Jonathan Fox
Sarasota, Sarasota Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-15 novDir.: Victor DeRenzi; Prod.: Stephanie Sundine
The Little Sweep (Britten) 9-10 novDir.: Jesse Martins; Prod.: Martha Collins
Il trovatore (Verdi) 8 feb-22 marDir.: Victor DeRenzi; Prod.: Stephanie Sundine
The Barber of Seville (Rossini) 15 feb-21 marDir.: Marcello Cormio; Prod.: William Gustafson
The Flying Dutchman (Wagner) 1-23 marDir.: David Neely
Jerusalem (Verdi) 8-22 marDir.: Victor DeRenzi; Prod.: Martha Collins
Pagliacci (Leoncavallo) 31 okt-15 novDir.: Victor DeRenzi
Tosca (Puccini) 7 feb-28 marDir.: Victor DeRenzi
The Marriage of Figaro (Mozart) 14 feb-27 mar
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 21 feb-19 mar
Don Carlos (Verdi) 7-24 marDir.: Victor DeRenzi
Seattle, Seattle Opera  / 
Das Rheingold (Wagner) 4-20 augDir.: Asher Fisch; Prod.: Stephen Wadsworth
Die Walküre (Wagner) 5-21 augDir.: Asher Fisch; Prod.: Stephen Wadsworth
Siegfried (Wagner) 7-23 augDir.: Asher Fisch; Prod.: Stephen Wadsworth
Götterdämmerung (Wagner) 9-25 augDir.: Asher Fisch; Prod.: Stephen Wadsworth
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 19 okt-2 novDir.: Yves Abel; Prod.: Emilio Sagi
Rigoletto (Verdi) 11-25 janDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Linda Brovsky
The Consul (Menotti) 22 feb-7 marDir.: Carlo Montanaro; Prod.: Peter Kazaras
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 3-17 maiDir.: Yves Abel; Prod.: Chris Alexander
Don Giovanni (Mozart) 18 okt-1 novDir.: Gary Thor Wedow; Prod.: Chris Alexander
Tosca (Puccini) 10-24 janDir.: Julian Kovatchev; Prod.: Jose Maria Condemi
Semele (Handel) 21 feb-7 marDir.: Gary Thor Wedow; Prod.: Tomer Zvulun
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-16 maiDir.: Lawrence Renes; Prod.: Chris Alexander
Shreveport, Shreveport Opera  / 
The Elixir of Love (Donizetti) 9 nov
The Mikado (Sullivan,A) 15 feb
Turandot (Puccini) 26 aprDir.: Jerry Shannon; Prod.: Marc Astafan
Syracuse, Syracuse Opera  / 
The Tragedy of Carmen (Bizet) 11-20 okt
María de Buenos Aires (Piazzolla) 31 jan-9 feb
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 6 apr
Tacoma, Tacoma Opera  / 
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 25-27 oktDir.: Bernard Kwiram; Prod.: Maggie McClellan
The Barber of Seville (Rossini) 7-9 febDir.: Martin Majkut; Prod.: Noel Koran
Madama Butterfly (Puccini) 11-13 aprDir.: Denes Van Parys; Prod.: Igor Vieira
Tampa, Opera Tampa  / 
Porgy and Bess (Gershwin) 17-19 jan
The Magic Flute (Mozart) 7-9 febDir.: Daniel Lipton
Carmen (Bizet) 14-16 marDir.: Daniel Lipton
Rigoletto (Verdi) 13-15 febDir.: Daniel Lipton
Madama Butterfly (Puccini) 13-15 marDir.: Daniel Lipton
Toledo, Toledo Opera  / 
Aida (Verdi) 4-6 oktDir.: James Meena; Prod.: Brian Deedrick
Faust (Gounod) 25-27 aprDir.: James Meena; Prod.: Bernard Uzan
Trenton, Bohème Opera  / 
La traviata (Verdi) 28-30 mar
Tucson, Arizona Opera  / 
HMS Pinafore (Sullivan,A) 19-20 oktDir.: Rob Fisher; Prod.: Tara Faircloth
The Flying Dutchman (Wagner) 23-24 novDir.: Joseph Rescigno; Prod.: Bernard Uzan
La bohème (Puccini) 1-2 febDir.: Joel Revzen; Prod.: Candace Evans
La traviata (Verdi) 8-9 marDir.: Steven White; Prod.: John Hoomes
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 18-19 oktDir.: José Martínez; Prod.: Leonard Foglia
Rigoletto (Verdi) 22-23 novDir.: Dean Williamson; Prod.: Fenlon Lamb
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 31 jan-1 febDir.: Steven White; Prod.: Tara Faircloth
The Magic Flute (Mozart) 7-8 mar
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 18-19 aprDir.: Keitaro Harada; Prod.: John de los Santos
Tulsa, Tulsa Opera  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 18-20 oktDir.: Kostis Protopapas; Prod.: Elise Sandell
Elmer Gantry (Aldridge) 28 feb-2 marDir.: Kostis Protopapas; Prod.: Kristine McIntyre
Carmen (Bizet) 2-4 maiDir.: Robert Tweten; Prod.: Dean Anthony
Washington, Opera Camerata of Washington  / 
La traviata (Verdi) 28 sep
La bohème (Puccini) 16 nov
Washington, Washington Concert Opera  / 
I masnadieri (concert) (Verdi) 22 sepDir.: Antony Walker
Il corsaro (concert) (Verdi) 9 marDir.: Antony Walker
Washington, Opera Lafayette  / 
Così fan tutte (Mozart) 18-19 oktDir.: Ryan Brown; Prod.: Nick Olcott
Les Femmes vengées (Philidor) 17 janDir.: Ryan Brown; Prod.: Nick Olcott
Washington, Washington National Opera  / 
Tristan and Isolde (Wagner) 15-27 sepDir.: Philippe Auguin; Prod.: Neil Armfield
The Force of Destiny (Verdi) 12-26 oktDir.: Xian Zhang; Prod.: Francesca Zambello
The Lion, the Unicorn, and Me (Tesori) 14-22 desDir.: Kimberly Grigsby; Prod.: Francesca Zambello
Moby-Dick (Heggie) 22 feb-8 marDir.: Evan Rogister; Prod.: Leonard Foglia
Der Rosenkavalier (concert) (Strauss) 8 marDir.: Christoph Eschenbach
The Elixir of Love (Donizetti) 20-29 marDir.: Ward Stare; Prod.: Stephen Lawless
The Magic Flute (Mozart) 3-18 maiDir.: Philippe Auguin; Prod.: Harry Silverstein
Florencia in the Amazons (Catán) 20-28 sepDir.: Carolyn Kuan; Prod.: Francesca Zambello
La bohème (Puccini) 1-15 novDir.: Philippe Auguin / Timothy Myers; Prod.: Jo Davies
The Little Prince (Portman) 19-21 desProd.: Francesca Zambello
Penny (Pew) 23-24 janDir.: Anne Manson; Prod.: Alan Paul
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 21 feb-10 marDir.: Patrick Summers; Prod.: Francesca Zambello
The Flying Dutchman (Wagner) 7-21 aprDir.: Philippe Auguin / Eric Weimer; Prod.: Stephen Lawless
Cinderella (Rossini) 9-21 maiDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Joan Font
West Palm Beach, Palm Beach Opera  / 
Macbeth (Verdi) 24-26 janDir.: David Stern; Prod.: Bernard Uzan
The Barber of Seville (Rossini) 21-23 febDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Chris Mattaliano
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 21-23 marDir.: Christian Knapp; Prod.: Jay Lesenger
La bohème (Puccini) 16-18 jan
Enemies, A Love Story (Moore,B) 20-22 feb
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 20-22 mar
Wichita, Wichita Grand Opera  / 
William Tell (Rossini) 22 febDir.: Nayden Todorov; Prod.: Chuck Hudson
Tosca (Puccini) 26 aprDir.: Edward Lada; Prod.: Stanley M Garner
The Barber of Seville (Rossini) 31 maiDir.: Ken Hakoda; Prod.: Margaret Ann Pent(original), James Marvel(revival)
Wilmington, OperaDelaware  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-13 oktDir.: Jerome Shannon; Prod.: Dean Anthony
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 7-9 marDir.: Michael Borowitz
Winston Salem, Piedmont Opera  / 
The Flying Dutchman (Wagner) 25-29 okt
South Pacific (Rodgers) 14-18 mar