2014/15 > Østerrike 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Østerrike

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland Tsjekkia Slovakia
Liechtenstein
Sveits

Østerrike
 
Ungarn
Italia Slovenia Kroatia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Ein Walzertraum (Straus) 18 okt-29 novDir.: Michael Zehetner; Prod.: Daniel Pascal
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 13 des-17 febDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Sebastian Reinthaller
Paganini (Lehár) 24 jan-15 marDir.: Oliver Ostermann; Prod.: Isabella Gregor
Die schöne Müllerin (Schubert) 25 apr
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Carmen (Bizet) 27 jan-3 marDir.: Alexander Drcar; Prod.: Alexander Kubelka
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Così fan tutte (Mozart) 26 des-2 janDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Fidelio (Beethoven) 27 des-3 janDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Alexander Polzin
Das Rheingold (Wagner) 23-30 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Die Walküre (Wagner) 24-31 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 jul-1 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Götterdämmerung (Wagner) 26 jul-2 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Graz, Oper Graz  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 27 sep-13 novDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Stephen Lawless
Evita (Lloyd Webber) 2 okt-5 junDir.: Jeff Frohner; Prod.: Marcel Keller
Tosca (Puccini) 18 okt-19 junDir.: Dirk Kaftan / Marius Burkert; Prod.: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 8 nov-19 marDir.: Marius Burkert; Prod.: Olivier Tambosi
Xerxes (Handel) 29 nov-15 marProd.: Stefan Herheim
Die tote Stadt (Korngold) 18 jan-13 maiDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Johannes Erath
Otello (Verdi) 12 feb-21 maiDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Stephen Lawless
Die Zauberflote (Mozart) 21 mar-6 maiDir.: José Miguel Esandi; Prod.: Mariame Clément
Manon (Massenet) 25 apr-20 junDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Elmar Goerden
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 sep-21 novDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Ulrich Peters
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4 okt-26 desDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Anette Leistenschneider
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 nov-22 febDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Heinz Zednik
Der Mann von La Mancha (Leigh) 6 des-7 marDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Johannes Reitmeier
Adriana Lecouvreur (Cilea) 7 feb-6 maiDir.: Francesco Angelico; Prod.: Bruno Klimek
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 28 mar-22 maiDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Mareike Zimmermann
Erwartung (Schoenberg,A) 28 mar-22 maiDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Sebastian Juen
Faust (Gounod) 9 mai-3 julDir.: NN; Prod.: Urs Häberli
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 6 jun-5 julDir.: Francesco Angelico; Prod.: Thaddeus Strassberger
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 18 sep-3 janDir.: Alexander Soddy; Prod.: Olivier Tambosi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 okt-6 desDir.: Alexander Soddy; Prod.: Marco Štorman
Pagliacci (Leoncavallo) 25 okt-6 desDir.: Alexander Soddy; Prod.: Marco Štorman
Die Zauberflote (Mozart) 18 des-7 febDir.: Thomas Rösner; Prod.: Patrick Schlösser
Im weißen Rößl (Benatzky) 15 jan-22 febDir.: NN; Prod.: Aron Stiehl
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 26 jan-6 marDir.: Alexander Soddy; Prod.: Richard Brunel
Linz, Landestheater Linz  / 
Tosca (Puccini) 12 sep-29 marDir.: Dante Anzolini / Daniel Linton-France / Borys Sitarski; Prod.: Rainer Mennicken
The Turn of the Screw (Britten) 19 sep-24 oktDir.: Ingo Ingensand; Prod.: Marianna Andreev
Siegfried (Wagner) 1 nov-14 maiDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Carmen (Bizet) 5 nov-4 janDir.: Marc Reibel / Daniel Linton-France; Prod.: Elmar Goerden
Die Zauberflote (Mozart) 14 nov-15 janProd.: Amon Miyamoto
Götterdämmerung (Wagner) 7 feb-17 maiDir.: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Das Rheingold (Wagner) 13 feb-8 maiDir.: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Die Walküre (Wagner) 21 feb-10 maiDir.: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
L'amour de loin (Saariaho) 28 mar-29 junDir.: Kaspar de Roo; Prod.: Daniela Kurz
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 30 apr-9 maiDir.: Martin Braun; Prod.: André Turnheim
Der Rosenkavalier (Strauss) 1 mai-25 junDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Prod.: Anthony Pilavachi
Salzburg, Landestheater  / 
Die Zauberflote (Mozart) 20 sep-28 janDir.: Mirga Gražinyte-Tyla; Prod.: Carl Philip von Maldeghem
La cage aux folles (Herman) 7-12 oktDir.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Prod.: Andreas Gergen
Rigoletto (Verdi) 25 okt-12 novDir.: Adrian Kelly; Prod.: Amélie Niermeyer
Im weißen Rößl (Benatzky) 7 des-9 aprDir.: Peter Ewaldt; Prod.: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 10 jan-2 maiDir.: Peter Ewaldt; Prod.: Andreas Gergen, Christian Struppeck
La sonnambula (Bellini) 22 feb-2 aprDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Agnessa Nefjodov
Fidelio (Beethoven) 18 apr-21 maiDir.: Adrian Kelly; Prod.: Andreas Gergen
Tahrir (Mahmoud) 17 mai-4 junDir.: Mirga Gražinyte-Tyla; Prod.: Yekta Kara
Dafne (Caldara) 7-14 junDir.: Peter Ewaldt; Prod.: Marco Dott
Wien, Wiener Kammeroper  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2-28 oktDir.: Peter Valentovic; Prod.: Ted Huffman
Rinaldo (Handel) 4-30 desDir.: Rubén Dubrovsky; Prod.: Christiane Lutz
The Blind (Auerbach) 17-29 janDir.: Erwin Ortner / Jordi Casals
Gli uccellatori (Gassmann) 22 mar-14 aprDir.: Stefan Gottfried; Prod.: Jean Renshaw
L'Heure espagnole (Ravel) 28 mai-23 junDir.: Gelsomino Rocco; Prod.: Philipp Krenn
Les mamelles de Tirésias (Poulenc) 28 mai-23 junDir.: Gelsomino Rocco; Prod.: Philipp Krenn
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 3-12 sepDir.: Yannick Nézet-Séguin; Prod.: Christine Mielitz
Tosca (Puccini) 4 sep-27 marDir.: Paolo Carignani / Marco Armiliato; Prod.: Margarethe Wallmann
Rusalka (Dvořák,A) 5-13 sepDir.: Tomas Netopil; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
La fanciulla del West (Puccini) 11-18 sepDir.: Paolo Carignani; Prod.: Marco Arturo Marelli
Manon (Massenet) 17-24 sepDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Andrei Serban
L'elisir d'amore (Donizetti) 19 sep-6 maiDir.: Guillermo García Calvo; Prod.: Otto Schenk
Don Carlos (Verdi) 21 sep-1 marDir.: Alain Altinoglu / Marco Armiliato; Prod.: Daniele Abbado
Salome (Strauss) 4 okt-8 junDir.: Alain Altinoglu / Simone Young / Peter Schneider.cond; Prod.: Boleslaw Barlog
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 5-16 oktDir.: Christoph Eschenbach; Prod.: Kasper Holten
Roberto Devereux (Donizetti) 9-17 oktDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Silviu Purcărete
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-23 oktDir.: Christian Thielemann; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Tannhäuser (Wagner) 22 okt-2 novDir.: Myung-Whun Chung; Prod.: Claus Guth
La bohème (Puccini) 29 okt-7 novDir.: Dan Ettinger; Prod.: Franco Zeffirelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 nov-12 maiDir.: Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Richard Bletschacher(original), Günther Rennert(revival)
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 8-17 novDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk
Chowanschtschina (Musorgsky) 15-30 novDir.: Semyon Bychkov; Prod.: Lev Dodin
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-25 novDir.: Sascha Goetzel; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 nov-12 aprDir.: Kirill Petrenko; Prod.: Otto Schenk
La traviata (Verdi) 5 des-21 marDir.: Franz Welser-Möst / Dan Ettinger; Prod.: Jean-François Sivadier
La cenerentola (Rossini) 6 des-26 maiDir.: Jesús López-Cobos / Evelino Pidò; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Arabella (Strauss) 9-21 desDir.: Ulf Schirmer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Rigoletto (Verdi) 20 des-30 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Pierre Audi
Die Zauberflote (Mozart) 25 des-11 janDir.: Adam Fischer; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-5 janDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Otto Schenk
Tristan und Isolde (Wagner) 10-18 janDir.: Peter Schneider.cond; Prod.: David McVicar
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 16-28 janDir.: Marko Letonja; Prod.: Vera Nemirova
Simon Boccanegra (Verdi) 21 jan-1 febDir.: Philippe Auguin; Prod.: Peter Stein
Madama Butterfly (Puccini) 26 jan-24 aprDir.: Philippe Auguin; Prod.: Josef Gielen
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 13 febDir.: Franz Welser-Möst
Andrea Chénier (Giordano) 18-24 febDir.: Marco Armiliato; Prod.: Otto Schenk
La juive (Halévy) 23 feb-7 marDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Günter Krämer
I puritani (Bellini) 28 feb-10 marDir.: Marco Armiliato; Prod.: John Dew
Werther (Massenet) 5-13 marDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Andrei Serban
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 8-17 marDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Matthias Hartmann
Aida (Verdi) 22-28 marDir.: Philippe Auguin; Prod.: Nicolas Joël
Elektra (Strauss) 29 mar-16 aprDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Parsifal (Wagner) 2-8 aprDir.: Peter Schneider.cond; Prod.: Christine Mielitz
Anna Bolena (Donizetti) 10-20 aprDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Eric Génovèse
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-30 aprDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
Don Pasquale (Donizetti) 26 apr-11 maiDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 10-22 maiDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 16-30 maiDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 17-31 maiDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 20 mai-4 junDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 25 mai-7 junDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 3-9 junDir.: Adam Fischer; Prod.: Otto Schenk
Don Giovanni (Mozart) 11-19 junDir.: Cornelius Meister; Prod.: Jean-Louis Martinoty
The Tempest (Adès) 14-27 junDir.: Thomas Adès; Prod.: Robert Lepage
Cardillac (Hindemith) 22-29 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Wien, Theater an der Wien  / 
Charodeyka (Tchaikovsky,P) 14-26 sepDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Christof Loy
Tamerlano (concert) (Handel) 25 sepDir.: Maxim Emelyanychev
Iphigenie en Aulide et Tauride (Gluck) 16-29 oktDir.: Leo Hussain; Prod.: Torsten Fischer
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 16-30 novDir.: Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Lotte de Beer
American Lulu (Neuwirth) 14 desDir.: Johannes Kalitzke; Prod.: Kirill Serebrennikov
La straniera (Bellini) 14-28 janDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Christof Loy
Il barbiere di Siviglia (Paisiello) 16-27 febDir.: René Jacobs; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Geschichten aus dem Wiener Wald (Gruber) 14-23 marDir.: HK Gruber; Prod.: Michael Sturminger
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-22 aprDir.: Marc Minkowski; Prod.: Felix Breisach
La mere coupable (Milhaud) 8-17 maiDir.: Leo Hussain; Prod.: Herbert Föttinger
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 sep-22 junDir.: Rudolf Bibl; Prod.: Heinz Zednik
Die Zauberflote (Mozart) 2 sep-30 junDir.: Wolfram-Maria Märtig; Prod.: Helmuth Lohner
Il trovatore (Verdi) 3 sep-12 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Guys and Dolls (Loesser) 6 sep-13 oktDir.: Joseph R Olefirowicz; Prod.: Heinz Marecek
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 11 sep-7 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Hinrich Horstkotte
Kiss me, Kate (Porter) 14 sep-13 novDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Bernd Mottl
Onkel Präsident (Cerha) 11-27 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Turandot (Puccini) 18 okt-8 novDir.: Guido Mancusi; Prod.: Renaud Doucet
Frau Luna (Lincke) 21 okt-9 desDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Peter Lund
La traviata (Verdi) 25 okt-4 junDir.: Alexander Joel; Prod.: Hans Gratzer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 des-6 janProd.: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 27 des-11 aprProd.: Robert Herzl
Die lustige Witwe (Lehár) 2-27 janProd.: Marco Arturo Marelli
Viva la Mamma (Donizetti) 17 jan-4 marDir.: Kristiina Poska; Prod.: Rolando Villazón
Carmen (Bizet) 24 jan-2 maiProd.: Guy Joosten(original)
Sweeney Todd (Sondheim) 30 jan-23 junProd.: Matthias Davids
Pariser Leben (Offenbach) 21 feb-19 aprDir.: Sébastien Rouland; Prod.: Michiel Dijkema
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 28 feb-21 marProd.: Marco Arturo Marelli
Erwin, das Naturtalent (Svoboda,M) 7-18 marProd.: Susanne Sommer
Albert Herring (Britten) 8-17 marProd.: Brigitte Fassbaender
Hello, Dolly! (Herman) 19 mar-16 maiProd.: Josef Ernst Köpplinger
Fidelio (Beethoven) 22 mar-7 aprProd.: Markus Bothe
La bohème (Puccini) 23 apr-22 maiProd.: Harry Kupfer
Così fan tutte (Mozart) 15 mai-29 junProd.: Bruno Klimek
Gräfin Mariza (Kálmán) 23 mai-28 junProd.: Thomas Enzinger