2014/15 > Østerrike 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Østerrike

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland Tsjekkia Slovakia
Liechtenstein
Sveits

Østerrike
 
Ungarn
Italia Slovenia Kroatia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Ein Walzertraum (Straus) 18 okt-29 novDir.: Michael Zehetner; Prod.: Daniel Pascal
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 13 des-17 febDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Sebastian Reinthaller
Paganini (Lehar) 24 jan-15 marDir.: Oliver Ostermann; Prod.: Isabella Gregor
Die schone Mullerin (Schubert) 25 apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 jun-3 sepDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Alexandra Liedtke
Der fidele Bauer (Fall) 10 jul-4 sepDir.: Oliver Ostermann; Prod.: Christa Ertl
Das Land des Lachelns (Lehar) 7 okt-28 novDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Alexander Kuchinka
Die Zauberflote (Mozart) 12 des-7 febDir.: Franz Josef Breznik; Prod.: Sebastian Reinthaller
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Carmen (Bizet) 27 jan-3 marDir.: Alexander Drcar; Prod.: Alexander Kubelka
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 3+ febDir.: Ingo Ingesand; Prod.: Sigrid Herzog
Erl, Tiroler Festspiele Erl  / 
Cosi fan tutte (Mozart) 26 des-2 janDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Fidelio (Beethoven) 27 des-3 janDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Alexander Polzin
Tristan und Isolde (Wagner) 1-18 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Die Meistersinger von Nurnberg (Wagner) 11-19 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Das Rheingold (Wagner) 23-30 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Die Walkure (Wagner) 24-31 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 25 jul-1 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Gotterdammerung (Wagner) 26 jul-2 augDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 des-3 janDir.: Andreas Leisner; Prod.: Gustav Kuhn
Nabucco (Verdi) 27 des-2 janDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Andreas Leisner
Das Rheingold (Wagner) 14 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Die Walkure (Wagner) 15 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Siegfried (Wagner) 16 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Gotterdammerung (Wagner) 17 julDir.: Gustav Kuhn; Prod.: Gustav Kuhn
Graz, Oper Graz  / 
Wilhelm Tell (Rossini) 27 sep-13 novDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Stephen Lawless
Evita (Lloyd Webber) 2 okt-5 junDir.: Jeff Frohner / Oliver Ostermann; Prod.: Marcel Keller
Tosca (Puccini) 18 okt-19 junDir.: Dirk Kaftan / Marius Burkert / Johannes Pell / Robin Engelen / Florian Ziemen; Prod.: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehar) 8 nov-19 marDir.: Marius Burkert; Prod.: Olivier Tambosi
Xerxes (Handel) 29 nov-15 marDir.: Konrad Junghänel; Prod.: Stefan Herheim
Die tote Stadt (Korngold) 18 jan-13 maiDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Johannes Erath
Otello (Verdi) 12 feb-21 maiDir.: Dirk Kaftan / Benjamin Reiners / Leonhard Garms; Prod.: Stephen Lawless
Die Zauberflote (Mozart) 21 mar-6 maiDir.: José Miguel Esandi; Prod.: Mariame Clément
Manon (Massenet) 25 apr-20 junDir.: Dirk Kaftan / Marius Burkert; Prod.: Elmar Goerden(original), Barbara Schröder(revival)
Der ferne Klang (Schreker) 26 sep-1 novDir.: Marius Burkert / Dirk Kaftan; Prod.: Florentine Klepper
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 22 okt-3 junDir.: Robin Engelen / Marcus Merkel; Prod.: Axel Köhler
Luisa Miller (Verdi) 12 des-7 febDir.: Robin Engelen; Prod.: Paul Esterházy
Griechische Passion (Martinu) 5 mar-22 aprDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Lorenzo Fioroni
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 21 apr-19 junDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Eva-Maria Höckmayr
My Fair Lady (Loewe) 12 mai-22 junProd.: Michael Schilhan
Carmen (Bizet) 8-24 junDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Stefan Herheim
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 sep-21 novDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Ulrich Peters
Hansel und Gretel (Humperdinck) 4 okt-26 desDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Anette Leistenschneider
War Requiem (concert) (Britten) 26 oktDir.: Claudio Büchler
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 nov-22 febDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Heinz Zednik
Der Mann von La Mancha (Leigh) 6 des-7 marDir.: Hansjörg Sofka; Prod.: Johannes Reitmeier
Adriana Lecouvreur (Cilea) 7 feb-6 maiDir.: Francesco Angelico; Prod.: Bruno Klimek
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 28 mar-22 maiDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Mareike Zimmermann
Erwartung (Schoenberg,A) 28 mar-22 maiDir.: Alexander Rumpf; Prod.: Sebastian Juen
Faust (Gounod) 9 mai-3 julDir.: Clemens Schuldt; Prod.: Urs Häberli
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 6 jun-5 julDir.: Francesco Angelico; Prod.: Thaddeus Strassberger
Fidelio (Beethoven) 26 sep-12 desDir.: Francesco Angelico; Prod.: Ansgar Haag
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9-17 oktDir.: Seokwon Hong; Prod.: Thaddeus Strassberger
Turandot (Puccini) 21 nov-24 febDir.: Alexander Rumpf; Prod.: René Zisterer
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 des-14 aprDir.: Seokwon Hong; Prod.: Michael Lerchenberg
Die Sache Makropulos (Janacek) 13 feb-6 maiDir.: Francesco Angelico; Prod.: Kurt Josef Schildknecht
Der Weibsteufel (Brambock) 4 mar-7 aprProd.: Dale Albright
Tannhauser (Wagner) 14 mai-2 julDir.: Francesco Angelico; Prod.: Johannes Reitmeier
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 18 sep-3 janDir.: Alexander Soddy; Prod.: Olivier Tambosi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 okt-6 desDir.: Alexander Soddy; Prod.: Marco Štorman
Pagliacci (Leoncavallo) 25 okt-6 desDir.: Alexander Soddy; Prod.: Marco Štorman
Die Zauberflote (Mozart) 18 des-7 febDir.: Thomas Rösner / Karsten Januschke / Moritz Gnann / Kristiina Poska; Prod.: Patrick Schlösser
Im weissen Rossl (Benatzky) 15 jan-22 febDir.: Mitsugu Hoshino; Prod.: Aron Stiehl
Dialogues des Carmelites (Poulenc) 26 jan-6 marDir.: Alexander Soddy; Prod.: Richard Brunel
Cosi fan tutte (Mozart) 17 sep-5 novDir.: Alexander Soddy; Prod.: Marco Štorman
A Midsummer Night's Dream (Britten) 29 okt-27 novDir.: Alexander Soddy; Prod.: Immo Karaman
Carmen (Bizet) 12 des-30 janDir.: Lorenzo Viotti; Prod.: Cesare Lievi
Madama Butterfly (Puccini) 4 feb-23 marDir.: Alexander Soddy; Prod.: Carlos Wagner
I Capuleti e i Montecchi (concert) (Bellini) 7 apr-7 maiDir.: Giacomo Sagripanti
Linz, Landestheater Linz  / 
Tosca (Puccini) 12 sep-29 marDir.: Dante Anzolini / Daniel Linton-France / Borys Sitarski; Prod.: Rainer Mennicken
The Turn of the Screw (Britten) 19 sep-24 oktDir.: Ingo Ingensand; Prod.: Marianna Andreev
Siegfried (Wagner) 1 nov-14 maiDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Carmen (Bizet) 5 nov-4 janDir.: Marc Reibel / Daniel Linton-France; Prod.: Elmar Goerden
Die Zauberflote (Mozart) 14 nov-15 janDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Prod.: Amon Miyamoto
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 13 des-30 junDir.: Daniel Linton-France / Borys Sitarski / Daniel Spaw; Prod.: Karoline Gruber, Roy Spahn
Gotterdammerung (Wagner) 7 feb-17 maiDir.: Dennis Russell Davies / Ingo Ingensand; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Das Rheingold (Wagner) 13 feb-8 maiDir.: Dennis Russell Davies / Marc Reibel; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Die Walkure (Wagner) 21 feb-10 maiDir.: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
L'amour de loin (Saariaho) 28 mar-29 junDir.: Kaspar de Roo / Takeshi Moriuchi; Prod.: Daniela Kurz
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 30 apr-9 maiDir.: Martin Braun / Sigurd Hennemann; Prod.: André Turnheim
Der Rosenkavalier (Strauss) 1 mai-25 junDir.: Dennis Russell Davies / Takeshi Moriuchi; Prod.: Anthony Pilavachi
La traviata (Verdi) 19 sep-10 febDir.: Daniel Spaw / Takeshi Moriuchi; Prod.: Robert Wilson
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 25 sep-31 oktDir.: Borys Sitarski / Martin Zeller; Prod.: Thomas Barthol
Die lustige Witwe (Lehar) 7 nov-11 maiDir.: Johannes Wildner / Daniel Spaw; Prod.: Michiel Dijkema
Hansel und Gretel (Humperdinck) 19 des-17 aprDir.: Takeshi Moriuchi / Marc Reibel; Prod.: Rainer Mennicken
McTeague (Bolcom) 6 feb-9 junDir.: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Prod.: Matthias Davids
Pelleas et Melisande (Debussy) 19 mar-27 junDir.: Dennis Russell Davies; Prod.: Achim Freyer
Der Operndirektor (Cimarosa) 4 mai-5 jun
Terra Nova (Eggert) 26 mai-5 julDir.: Dennis Russell Davies; Prod.: Carlus Padrissa
Salzburg, Landestheater  / 
Die Zauberflote (Mozart) 20 sep-28 janDir.: Mirga Gražinytė-Tyla; Prod.: Carl Philip von Maldeghem
La cage aux folles (Herman) 7-12 oktDir.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Prod.: Andreas Gergen
Rigoletto (Verdi) 25 okt-12 novDir.: Adrian Kelly; Prod.: Amélie Niermeyer
Im weissen Rossl (Benatzky) 7 des-9 aprDir.: Peter Ewaldt; Prod.: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 10 jan-2 maiDir.: Peter Ewaldt; Prod.: Andreas Gergen, Christian Struppeck
La sonnambula (Bellini) 22 feb-2 aprDir.: Lorenzo Coladonato; Prod.: Agnessa Nefjodov
Fidelio (Beethoven) 18 apr-21 maiDir.: Adrian Kelly; Prod.: Andreas Gergen
Tahrir (Mahmoud) 17 mai-4 junDir.: Mirga Gražinytė-Tyla; Prod.: Yekta Kara
Dafne (Caldara) 7-14 junDir.: Peter Ewaldt; Prod.: Marco Dott
Il mondo della luna (Haydn) 20 sep-27 desDir.: Mirga Gražinytė-Tyla; Prod.: Andreas Gergen
The Sound of Music (Rodgers) 26 sep-6 desDir.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Prod.: Andreas Gergen, Christian Struppeck
Carmen (Bizet) 18 okt-14 novDir.: Mirga Gražinytė-Tyla; Prod.: Andreas Gergen
Don Giovanni (Mozart) 10 jan-11 maiDir.: Adrian Kelly; Prod.: Jacopo Spirei
Brokeback Mountain (Wuorinen) 27 feb-21 aprDir.: Adrian Kelly; Prod.: Jacopo Spirei
Il turco in Italia (Rossini) 3 apr-2 junDir.: Adrian Kelly; Prod.: Marco Dott
Stormy Interlude (Brand) 21 mai-5 junDir.: Mirga Gražinytė-Tyla; Prod.: Amélie Niermeyer
Wien, Wiener Kammeroper  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2-28 oktDir.: Peter Valentovic; Prod.: Ted Huffman
Rinaldo (Handel) 4-30 desDir.: Rubén Dubrovsky; Prod.: Christiane Lutz
The Blind (Auerbach) 17-29 janDir.: Erwin Ortner / Jordi Casals
Gli uccellatori (Gassmann) 22 mar-14 aprDir.: Stefan Gottfried; Prod.: Jean Renshaw
L'Heure espagnole (Ravel) 28 mai-23 junDir.: Gelsomino Rocco; Prod.: Philipp Krenn
Les mamelles de Tiresias (Poulenc) 28 mai-23 junDir.: Gelsomino Rocco; Prod.: Philipp Krenn
Die Nase (Shostakovich) 22-30 sepDir.: Walter Kobéra; Prod.: Matthias Oldag
Orlando paladino (Haydn) 6-10 oktDir.: Michael Fendre; Prod.: Vincent van den Elshout
Antigona (Traetta) 30 nov-21 desDir.: Attilio Cremonesi; Prod.: Vasily Barkhatov
Carmen (adaptation) (Bizet) 2 mar-9 apr
Hansel und Gretel (Humperdinck) 12 mai-16 junDir.: Vinzenz Praxmarer; Prod.: Christiane Lutz
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Der fliegende Hollander (Wagner) 3-12 sepDir.: Yannick Nézet-Séguin; Prod.: Christine Mielitz
Tosca (Puccini) 4 sep-27 marDir.: Paolo Carignani / Marco Armiliato; Prod.: Margarethe Wallmann
Rusalka (Dvorak,A) 5-13 sepDir.: Tomáš Netopil; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
La fanciulla del West (Puccini) 11-18 sepDir.: Paolo Carignani; Prod.: Marco Arturo Marelli
Manon (Massenet) 17-24 sepDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Andrei Serban
L'elisir d'amore (Donizetti) 19 sep-6 maiDir.: Guillermo García Calvo; Prod.: Otto Schenk
Don Carlo (Verdi) 21 sep-1 marDir.: Alain Altinoglu / Marco Armiliato; Prod.: Daniele Abbado
Salome (Strauss) 4 okt-8 junDir.: Alain Altinoglu / Simone Young / Peter Schneider; Prod.: Boleslaw Barlog
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 5-16 oktDir.: Christoph Eschenbach; Prod.: Kasper Holten
Roberto Devereux (Donizetti) 9-17 oktDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Silviu Purcărete
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-23 oktDir.: Christian Thielemann; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Tannhauser (Wagner) 22 okt-2 novDir.: Myung-Whun Chung; Prod.: Claus Guth
La boheme (Puccini) 29 okt-7 novDir.: Dan Ettinger; Prod.: Franco Zeffirelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 nov-12 maiDir.: Michael Güttler / Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Richard Bletschacher(original), Günther Rennert(revival)
Prihody Lisky Bystrousky (Janacek) 8-17 novDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Otto Schenk
Chowanschtschina (Musorgsky) 15-30 novDir.: Semyon Bychkov; Prod.: Lev Dodin
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-25 novDir.: Sascha Goetzel; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Der Rosenkavalier (Strauss) 20 nov-12 aprDir.: Kirill Petrenko; Prod.: Otto Schenk
La traviata (Verdi) 5 des-21 marDir.: Franz Welser-Möst / Dan Ettinger; Prod.: Jean-François Sivadier
La cenerentola (Rossini) 6 des-26 maiDir.: Jesús López-Cobos / Evelino Pidò; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Arabella (Strauss) 9-21 desDir.: Ulf Schirmer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Rigoletto (Verdi) 20 des-30 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Pierre Audi
Die Zauberflote (Mozart) 25 des-11 janDir.: Adam Fischer; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-5 janDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Otto Schenk
Tristan und Isolde (Wagner) 10-18 janDir.: Peter Schneider; Prod.: David McVicar
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 16-28 janDir.: Marko Letonja; Prod.: Vera Nemirova
Simon Boccanegra (Verdi) 21 jan-1 febDir.: Philippe Auguin; Prod.: Peter Stein
Madama Butterfly (Puccini) 26 jan-24 aprDir.: Philippe Auguin; Prod.: Josef Gielen
Die Zauberflote fur Kinder (Mozart) 13 febDir.: Patrick Lange
Andrea Chenier (Giordano) 18-24 febDir.: Marco Armiliato; Prod.: Otto Schenk
La juive (Halevy) 23 feb-7 marDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Günter Krämer
I puritani (Bellini) 28 feb-10 marDir.: Marco Armiliato; Prod.: John Dew
Werther (Massenet) 5-13 marDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Andrei Serban
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 8-17 marDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Matthias Hartmann
Aida (Verdi) 22-28 marDir.: Philippe Auguin; Prod.: Nicolas Joël
Elektra (Strauss) 29 mar-16 aprDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Parsifal (Wagner) 2-8 aprDir.: Peter Schneider; Prod.: Christine Mielitz
Anna Bolena (Donizetti) 10-20 aprDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Eric Génovèse
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-30 aprDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 apr-1 maiDir.: Louis Langrée; Prod.: Falk Richter
Don Pasquale (Donizetti) 26 apr-11 maiDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 10-22 maiDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Günter Krämer
Das Rheingold (Wagner) 16-30 maiDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Walkure (Wagner) 17-31 maiDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Siegfried (Wagner) 20 mai-4 junDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Gotterdammerung (Wagner) 25 mai-7 junDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 3-9 junDir.: Adam Fischer; Prod.: Otto Schenk
Don Giovanni (Mozart) 11-19 junDir.: Cornelius Meister; Prod.: Jean-Louis Martinoty
The Tempest (Ades) 14-27 junDir.: Thomas Adès; Prod.: Robert Lepage
Cardillac (Hindemith) 22-29 junDir.: Franz Welser-Möst; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Rigoletto (Verdi) 4 sep-31 janDir.: Evelino Pidò; Prod.: Pierre Audi
Der fliegende Hollander (Wagner) 5-11 sepDir.: Peter Schneider; Prod.: Christine Mielitz
La traviata (Verdi) 9 sep-23 maiDir.: Michael Schønwandt; Prod.: Jean-François Sivadier
La cenerentola (Rossini) 16 sep-29 desDir.: Michael Güttler; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Chowanschtschina (Musorgsky) 20-30 sepDir.: James Conlon; Prod.: Lev Dodin
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 sep-13 junDir.: Guillermo García Calvo; Prod.: Otto Schenk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 sep-3 marDir.: Guillermo García Calvo; Prod.: Richard Bletschacher
Macbeth (Verdi) 4 okt-18 junDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Christian Rath
Madama Butterfly (Puccini) 5-11 oktDir.: Philippe Auguin; Prod.: Josef Gielen
Anna Bolena (Donizetti) 9-23 oktDir.: Evelino Pidò; Prod.: Eric Génovèse
The Tempest (Ades) 12-18 oktDir.: Thomas Adès; Prod.: Robert Lepage
Don Giovanni (Mozart) 22 okt-30 aprDir.: Cornelius Meister; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 okt-5 novDir.: Patrick Lange; Prod.: Falk Richter
La boheme (Puccini) 7 nov-26 marDir.: Marco Armiliato; Prod.: Franco Zeffirelli
Werther (Massenet) 11-20 novDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Andrei Serban
Elektra (Strauss) 13-25 novDir.: Peter Schneider; Prod.: Uwe Eric Laufenberg
Hansel und Gretel (Humperdinck) 19 nov-4 desDir.: Christian Thielemann; Prod.: Adrian Noble
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 nov-28 junDir.: James Gaffigan; Prod.: Jean-Louis Martinoty
Tosca (Puccini) 2 des-16 aprDir.: Dan Ettinger; Prod.: Margarethe Wallmann
Der Rosenkavalier (Strauss) 6 des-9 junDir.: Adam Fischer; Prod.: Otto Schenk
Salome (Strauss) 7 des-21 janDir.: Dennis Russell Davies / Mikko Franck; Prod.: Boleslaw Barlog
Vec Makropulos (Janacek) 13-23 desDir.: Jakub Hrůša; Prod.: Peter Stein
Fatima (Doderer) 23 des-6 janDir.: Benjamin Bayl; Prod.: Henry Mason
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 des-3 janDir.: Stefan Soltesz; Prod.: Otto Schenk
Fidelio (Beethoven) 7 jan-11 maiDir.: Peter Schneider; Prod.: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 7 janDir.: Adam Fischer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Das Rheingold (Wagner) 10 janDir.: Adam Fischer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Un ballo in maschera (Verdi) 12 jan-29 aprDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Gianfranco de Bosio
Die Walkure (Wagner) 13 janDir.: Simon Rattle; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflote (Mozart) 23-30 janDir.: Cornelius Meister; Prod.: Patrice Caurier
Gotterdammerung (Wagner) 24 janDir.: Adam Fischer; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Arabella (Strauss) 26 jan-1 febDir.: Cornelius Meister; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflote fur Kinder (Mozart) 5 febDir.: Sascha Goetzel
Rusalka (Dvorak,A) 9-21 febDir.: Tomáš Netopil; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Cosi fan tutte (Mozart) 12-24 febDir.: Tomáš Netopil; Prod.: Roberto De Simone
Manon (Massenet) 14-28 febDir.: Frédéric Chaslin; Prod.: Andrei Serban
Romeo et Juliette (Gounod) 23 feb-1 marDir.: Marco Armiliato; Prod.: Jürgen Flimm
Ariadne auf Naxos (Strauss) 4-15 marDir.: Cornelius Meister; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Tri Sestri (Eotvos) 6-18 marDir.: Peter Eötvös / Jonathan Stockhammer; Prod.: Yuval Sharon
Aida (Verdi) 8-17 marDir.: Simone Young; Prod.: Nicolas Joël
Parsifal (Wagner) 24-30 marDir.: Adam Fischer; Prod.: Christine Mielitz
La clemenza di Tito (Mozart) 29 mar-7 aprDir.: Adam Fischer; Prod.: Jürgen Flimm
Das schlaue Fuchslein (Janacek) 3-11 aprDir.: Tomáš Netopil; Prod.: Otto Schenk
Jenufa (Janacek) 6-20 aprDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: David Pountney
Don Pasquale (Donizetti) 15 apr-29 junDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Irina Brook
Turandot (Puccini) 28 apr-12 maiDir.: Gustavo Dudamel; Prod.: Marco Arturo Marelli
Boris Godunow (Musorgsky) 6-16 maiDir.: Marko Letonja; Prod.: Yannis Kokkos, Stephan Grögler
Lohengrin (Wagner) 10-21 maiDir.: Jaap van Zweden; Prod.: Andreas Homoki
Don Carlo (Verdi) 22 mai-2 junDir.: Myung-Whun Chung; Prod.: Daniele Abbado
Simon Boccanegra (Verdi) 24 mai-4 junDir.: Marco Armiliato; Prod.: Peter Stein
Alceste (Gluck) 14-21 junDir.: Christophe Rousset; Prod.: Christof Loy
Manon Lescaut (Puccini) 20-30 junDir.: Marco Armiliato; Prod.: Robert Carsen
Wien, Theater an der Wien  / 
Charodeyka (Tchaikovsky,P) 14-26 sepDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Christof Loy
Tamerlano (concert) (Handel) 25 sepDir.: Maxim Emelyanychev
Iphigenie en Aulide et Tauride (Gluck) 16-29 oktDir.: Leo Hussain; Prod.: Torsten Fischer
Alcina (concert) (Handel) 17 oktDir.: Harry Bicket
La stellidaura vendicante (concert) (Provenzale) 23 oktDir.: Alessandro De Marchi
Les Pecheurs de perles (Bizet) 16-30 novDir.: Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Lotte de Beer
Demofonte (concert) (Gluck) 23 novDir.: Alan Curtis
King Arthur (concert) (Purcell) 29 novDir.: Robert King
American Lulu (Neuwirth) 14 desDir.: Johannes Kalitzke; Prod.: Kirill Serebrennikov
La straniera (Bellini) 14-28 janDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Christof Loy
Cinq-Mars (concert) (Gounod) 27 janDir.: Ulf Schirmer
Il barbiere di Siviglia (Paisiello) 16-27 febDir.: René Jacobs; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hercules (concert) (Handel) 26 febDir.: Harry Bicket
Geschichten aus dem Wiener Wald (Gruber) 14-23 marDir.: HK Gruber; Prod.: Michael Sturminger
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-22 aprDir.: Marc Minkowski; Prod.: Felix Breisach
Zais (concert) (Rameau) 17 aprDir.: Christophe Rousset
Siroe (concert) (Hasse) 21 aprDir.: George Petrou
La mere coupable (Milhaud) 8-17 maiDir.: Leo Hussain; Prod.: Herbert Föttinger
La clemenza di Tito (concert) (Gluck) 11 maiDir.: Werner Ehrhardt
Das Tagebuch der Anne Frank (concert) (Frid) 10 sepDir.: Leo Hussain; Prod.: Reto Nickler
Hans Heiling (Marschner) 13-25 sepDir.: Constantin Trinks; Prod.: Roland Geyer
Catone in Utica (concert) (Vinci) 24 sepDir.: Riccardo Minasi
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 12-23 oktDir.: Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Claus Guth
Xerse (concert) (Cavalli) 18 oktDir.: Emmanuelle Haïm
Der fliegende Hollander (Wagner) 12-24 novDir.: Marc Minkowski; Prod.: Olivier Py
Don Chisciotte in Sierra Morena (concert) (Conti) 15 novDir.: René Jacobs
Peter Grimes (Britten) 12-22 desDir.: Cornelius Meister; Prod.: Christof Loy
Armide (concert) (Lully) 18 desDir.: Christophe Rousset
Die Dreigroschenoper (Weill) 13-30 janDir.: Johannes Kalitzke; Prod.: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 18 janDir.: Nikolaus Harnoncourt
Idomeneo, re di Creta (concert) (Mozart) 22 janDir.: René Jacobs
Otello (Rossini) 19 feb-1 marDir.: Antonello Manacorda; Prod.: Damiano Michieletto
Orlando (concert) (Handel) 24 febDir.: Harry Bicket
Agrippina (Handel) 18 mar-2 aprDir.: Thomas Hengelbrock; Prod.: Robert Carsen
Il primo omicidio (concert) (Scarlatti,A) 23 marDir.: Rinaldo Alessandrini
Capriccio (Strauss) 18 apr-2 maiDir.: Bertrand de Billy; Prod.: Tajana Gürbaca
Arminio (concert) (Handel) 20 aprDir.: George Petrou
Lucio Silla (concert) (Mozart) 27 aprDir.: Laurence Equilbey
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 sep-22 junDir.: Rudolf Bibl / Gerrit Prießnitz; Prod.: Heinz Zednik
Die Zauberflote (Mozart) 2 sep-30 junDir.: Wolfram-Maria Märtig; Prod.: Helmuth Lohner
Il trovatore (Verdi) 3 sep-12 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Dietrich Hilsdorf, Ralf Budde
Guys and Dolls (Loesser) 6 sep-13 oktDir.: Joseph Olefirowicz; Prod.: Heinz Marecek
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 11 sep-7 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Hinrich Horstkotte
Kiss me, Kate (Porter) 14 sep-13 novDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Bernd Mottl
Onkel Prasident (Cerha) 11-27 oktDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Turandot (Puccini) 18 okt-8 novDir.: Guido Mancusi; Prod.: Renaud Doucet
Frau Luna (Lincke) 21 okt-9 desDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Peter Lund
La traviata (Verdi) 25 okt-4 junDir.: Alexander Joel; Prod.: Hans Gratzer
Hansel und Gretel (Humperdinck) 8 des-6 janDir.: Eun Sun Kim; Prod.: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 27 des-11 aprDir.: Michael Tomaschek; Prod.: Robert Herzl
Die lustige Witwe (Lehar) 2-27 janDir.: Michael Tomaschek; Prod.: Marco Arturo Marelli
Viva la Mamma (Donizetti) 17 jan-4 marDir.: Kristiina Poska; Prod.: Rolando Villazón
Carmen (Bizet) 24 jan-2 maiDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Guy Joosten(original)
Sweeney Todd (Sondheim) 30 jan-23 junDir.: Joseph Olefirowicz; Prod.: Matthias Davids
Pariser Leben (Offenbach) 21 feb-19 aprDir.: Sébastien Rouland; Prod.: Michiel Dijkema
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 28 feb-21 marDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Marco Arturo Marelli
Erwin, das Naturtalent (Svoboda,M) 7-18 marDir.: Gerald Wirth; Prod.: Susanne Sommer
Albert Herring (Britten) 8-17 marDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Brigitte Fassbaender
Hello, Dolly! (Herman) 19 mar-16 maiDir.: David Levi; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Fidelio (Beethoven) 22 mar-7 aprDir.: Julia Jones; Prod.: Markus Bothe
La boheme (Puccini) 23 apr-22 maiDir.: Marc Piollet; Prod.: Harry Kupfer
Cosi fan tutte (Mozart) 15 mai-29 junDir.: Julia Jones; Prod.: Bruno Klimek
Grafin Mariza (Kalman,E) 23 mai-28 junDir.: Gerrit Prießnitz; Prod.: Thomas Enzinger
Die Zauberflote (Mozart) 2 sep-7 maiDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 sep-2 maiDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Heinz Zednik
Carmen (Bizet) 5 sep-8 novDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Guy Joosten
Im weissen Rossl (Benatzky) 6 sep-14 desDir.: Michael Brandstätter; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Pariser Leben (Offenbach) 13 sep-11 oktDir.: Sébastien Rouland; Prod.: Michiel Dijkema
Turandot (Puccini) 21 sep-8 oktDir.: Guido Mancusi; Prod.: Renaud Doucet
Die lustige Witwe (Lehar) 25 sep-6 novDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Marco Arturo Marelli
Der Mann von La Mancha (Leigh) 15 okt-22 aprDir.: Lorenz C Aichner; Prod.: Olivier Tambosi
Don Giovanni (Mozart) 14 nov-15 desDir.: Jac van Steen; Prod.: Achim Freyer
Die Csardasfurstin (Kalman,E) 16 des-11 janProd.: Robert Herzl
La Boheme (Puccini) 19 des-22 jan
Hansel und Gretel (Humperdinck) 23 des-6 janProd.: Karl Dönch
Viva la Mamma (Donizetti) 4 jan-18 febProd.: Rolando Villazón
Grafin Mariza (Kalman,E) 13 jan-15 febProd.: Thomas Enzinger
My Fair Lady (Loewe) 16 jan-3 marProd.: Robert Herzl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 29 jan-28 mar
La traviata (Verdi) 3 feb-30 junProd.: Hinrich Horstkotte
Furst Igor (Borodin) 19 mar-24 aprDir.: Alfred Eschwé; Prod.: Thomas Schulte-Michels
The Sound of Music (Rodgers) 3 apr-31 maiProd.: Renaud Doucet
Der Bettelstudent (Millocker) 30 apr-24 jun
Anatevka (Bock) 12 mai-10 jun
Cosi fan tutte (Mozart) 12-29 junProd.: Bruno Klimek