2014/15 > Belgia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Belgia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Storbritannia Nederland

Belgia
 
Tyskland
Frankrike Luxembourg

Antwerpen, Muziektheater Transparant  / 

King Arthur (Purcell) 12 sepDir.: George Petrou; Prod.: Paul Koek
Antwerpen, De Vlaamse Opera  / 
Elektra (Strauss) 12-19 sepDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: David Bösch
Khovanchtchina (Musorgsky) 31 okt-8 novDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: David Alden
Così fan tutte (Mozart) 14-31 desDir.: Umberto Benedetti Michelangeli / Jan Schweiger; Prod.: Guy Joosten
Akhnaten (Glass) 13-22 febDir.: Titus Engel; Prod.: Nigel Lowery
Don Giovanni (Mozart) 17 mar-2 aprDir.: Alexander Joel; Prod.: Guy Joosten
La juive (Halévy) 14-21 aprDir.: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Prod.: Peter Konwitschny
Private View (Van Parys) 13-15 mai
Bruxelles, Théâtre Royal de la Monnaie / De Munt  / 
Daphne (Strauss) 9-30 sepDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Guy Joosten
Die Entführung aus dem Serail (concert) (Mozart) 22 sepDir.: René Jacobs
Schwanengesang (Schubert) 4-5 oktProd.: Romeo Castellucci
Shell Shock (Lens) 24 okt-2 novDir.: Koen Kessels; Prod.: Sidi Larbi Cherkaoui
Don Giovanni (Mozart) 2-30 desDir.: Ludovic Morlot; Prod.: Krzysztof Warlikowski
Die schöne Müllerin (Schubert) 12 jan
Fierrabras (concert) (Schubert) 21-24 janDir.: Ádám Fischer
Tamerlano (Handel) 27 jan-28 febDir.: Christophe Rousset; Prod.: Pierre Audi
Alcina (Handel) 28 jan-1 marDir.: Christophe Rousset; Prod.: Pierre Audi
Winterreise (Schubert) 9 feb
Schwanengesang (Schubert) 17 feb
Jakob Lenz (Rihm) 27 feb-7 marDir.: Franck Ollu; Prod.: Andrea Breth
Il barbiere di Siviglia (concert) (Paisiello) 6 marDir.: René Jacobs
Le vin herbé (concert) (Martin,F) 10 marDir.: Hans-Christoph Rademann
Penthesilea (Dusapin) 31 mar-18 aprDir.: Ludovic Morlot; Prod.: Katie Mitchell
Un ballo in maschera (Verdi) 12-27 maiDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Alex Ollé
Dichterliebe, Frauenliebe und Leben (Schumann) 18 mai
Aleko (Rakhmaninov) 16-30 junDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Kirsten Dehlholm
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 16-30 junDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Kirsten Dehlholm
The Miserly Knight (Rakhmaninov) 16-30 junDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Kirsten Dehlholm
Gent, De Vlaamse Opera  / 
Elektra (Strauss) 27 sep-3 oktDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: David Bösch
Khovanchtchina (Musorgsky) 26 nov-2 desDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: David Alden
Così fan tutte (Mozart) 9-20 janDir.: Umberto Benedetti Michelangeli / Jan Schweiger; Prod.: Guy Joosten
Akhnaten (Glass) 4-10 marDir.: Titus Engel; Prod.: Nigel Lowery
La juive (Halévy) 29 apr-6 maiDir.: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Prod.: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-30 junDir.: Paul McCreesh; Prod.: Guy Joosten
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
La cenerentola (Rossini) 19-30 sepDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Manon (Massenet) 16-25 oktDir.: Patrick Davin; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Luisa Miller (Verdi) 26 nov-7 desDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Jean-Claude Fall
Tosca (Puccini) 20 des-2 janDir.: Paolo Arrivabeni / Cyril Englebert; Prod.: Claire Servais
Les Joyeuses commères de Windsor (Nicolai) 30 jan-7 febDir.: Christian Zacharias; Prod.: David Hermann
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 20-22 febDir.: Jean-Pierre Haeck; Prod.: Dominique Serron
Rigoletto (Verdi) 15-31 marDir.: Renato Palumbo; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 17-25 aprDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Yoshi Oïda
L'elisir d'amore (Donizetti) 19-27 junDir.: Bruno Campanella; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera