2014/15 > Belgia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Belgia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Storbritannia Nederland

Belgia
 
Tyskland
Frankrike Luxembourg

Antwerpen, Muziektheater Transparant  / 

Arthur (Purcell) 12 sepDir.: George Petrou; Prod.: Paul Koek
Antwerpen, Opera Vlaanderen  / 
Elektra (Strauss) 12-19 sepDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: David Bösch
Khovanchtchina (Musorgsky) 31 okt-8 novDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: David Alden
Cosi fan tutte (Mozart) 14-31 desDir.: Umberto Benedetti Michelangeli / Jan Schweiger; Prod.: Guy Joosten
Akhnaten (Glass) 13-22 febDir.: Titus Engel; Prod.: Nigel Lowery
Don Giovanni (Mozart) 17 mar-2 aprDir.: Alexander Joel / Yannis Pouspourikas; Prod.: Guy Joosten
La juive (Halevy) 14-21 aprDir.: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Prod.: Peter Konwitschny
Private View (Van Parys) 13-15 maiDir.: Etienne Siebens; Prod.: Tom Creed
Tannhauser (Wagner) 4-17 oktDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Calixto Bieito
Der Konig Kandaules (Zemlinsky) 29 nov-3 aprDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Andrij Zholdak
La Boheme (Puccini) 13-31 desDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Robert Carsen
Otello (Verdi) 12-25 febDir.: Alexander Joel; Prod.: Michael Thalheimer
Idomeneo (Mozart) 30 apr-10 maiDir.: Paul McCreesh / Benjamin Bayl; Prod.: David Bösch
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 24 jun-5 julDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Calixto Bieito
Bruxelles, Théâtre Royal de la Monnaie / De Munt  / 
Daphne (Strauss) 9-30 sepDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Guy Joosten
Die Entfuhrung aus dem Serail (concert) (Mozart) 22 sepDir.: René Jacobs
Schwanengesang (Schubert) 4-5 oktProd.: Romeo Castellucci
Shell Shock (Lens) 24 okt-2 novDir.: Koen Kessels; Prod.: Sidi Larbi Cherkaoui
Don Giovanni (Mozart) 2-30 desDir.: Ludovic Morlot; Prod.: Krzysztof Warlikowski
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 19-21 desDir.: Ludovic Morlot
Die schone Mullerin (Schubert) 12 jan
Fierrabras (concert) (Schubert) 21-24 janDir.: Ádám Fischer
Tamerlano (Handel) 27 jan-28 febDir.: Christophe Rousset; Prod.: Pierre Audi
Alcina (Handel) 28 jan-1 marDir.: Christophe Rousset; Prod.: Pierre Audi
Medulla (Bjork) 4-8 febDir.: Bassem Akiki; Prod.: Sjaron Minailo
Winterreise (Schubert) 9 feb
Schwanengesang (Schubert) 17 feb
Jakob Lenz (Rihm) 27 feb-7 marDir.: Franck Ollu; Prod.: Andrea Breth
Il barbiere di Siviglia (concert) (Paisiello) 6 marDir.: René Jacobs
Le vin herbe (concert) (Martin,F) 10 marDir.: Hans-Christoph Rademann
Penthesilea (Dusapin) 31 mar-18 aprDir.: Ludovic Morlot; Prod.: Katie Mitchell
Un ballo in maschera (Verdi) 12-27 maiDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Alex Ollé
Dichterliebe (Schumann) 18 mai
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 16-30 junDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Kirsten Dehlholm
Aleko (Rakhmaninov) 16-30 junDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Kirsten Dehlholm
The Miserly Knight (Rakhmaninov) 16-30 junDir.: Mikhail Tatarnikov; Prod.: Kirsten Dehlholm
L'elisir d'amore (Donizetti) 8-18 sepDir.: Thomas Rösner; Prod.: Damiano Michieletto
Powder her face (Ades) 22 sep-3 oktDir.: Alejo Pérez; Prod.: Mariusz Treliński
La vestale (Spontini) 13-25 oktDir.: Alessandro De Marchi; Prod.: Eric Lacascade
Requiem (Berlioz) 6-7 novDir.: Alain Altinoglu
Medulla (Bjork) 15-21 novDir.: Bassem Akiki; Prod.: Sjaron Minailo
The Messiah (Handel) 3 desDir.: Hervé Niquet
Hansel und Gretel (Humperdinck) 15-22 desDir.: Lothar Koenigs
To Be Sung (Dusapin) 6-9 janDir.: Bassem Akiki; Prod.: Sjaron Minailo
Demon (concert) (Rubinstein) 21-24 janDir.: Mikhail Tatarnikov
L'opera seria (concert) (Gassmann) 9-16 febDir.: René Jacobs
Adriana Lecouvreur (Cilea) 17-21 febDir.: Evelino Pidò
Beatrice et Benedict (Berlioz) 24 mar-6 aprDir.: Jérémie Rhorer / Samuel Jean; Prod.: Richard Brunel
Mitridate, re di ponto (Mozart) 5-19 maiDir.: Christophe Rousset; Prod.: Robert Carsen
Frankenstein (Grey) 14-30 junDir.: Leo Hussain / Bassem Akiki; Prod.: Alex Ollé
Gent, Opera Vlaanderen  / 
Elektra (Strauss) 27 sep-3 oktDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: David Bösch
Khovanchtchina (Musorgsky) 26 nov-2 desDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: David Alden
Cosi fan tutte (Mozart) 9-20 janDir.: Umberto Benedetti Michelangeli / Jan Schweiger; Prod.: Guy Joosten
Akhnaten (Glass) 4-10 marDir.: Titus Engel; Prod.: Nigel Lowery
La juive (Halevy) 29 apr-6 maiDir.: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Prod.: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-30 junDir.: Paul McCreesh; Prod.: Guy Joosten
Tannhauser (Wagner) 19-27 sepDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Calixto Bieito
Armida (Rossini) 19 nov-4 desDir.: Alberto Zedda / Ryuichiro Sonoda; Prod.: Mariame Clément
La Boheme (Puccini) 10-20 janDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Robert Carsen(original), Frans Willem de Haas(revival)
Otello (Verdi) 5-15 marDir.: Alexander Joel; Prod.: Michael Thalheimer
Der Konig Kandaules (Zemlinsky) 13-24 aprDir.: Dmitri Jurowski; Prod.: Andrij Zholdak
Idomeneo (Mozart) 20-25 maiDir.: Paul McCreesh / Benjamin Bayl; Prod.: David Bösch
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
La cenerentola (Rossini) 19-30 sepDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Manon (Massenet) 16-25 oktDir.: Patrick Davin; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Luisa Miller (Verdi) 26 nov-7 desDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Jean-Claude Fall
Tosca (Puccini) 20 des-2 janDir.: Paolo Arrivabeni / Cyril Englebert; Prod.: Claire Servais
Les Joyeuses commeres de Windsor (Nicolai) 30 jan-7 febDir.: Christian Zacharias; Prod.: David Hermann
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 20-22 febDir.: Jean-Pierre Haeck; Prod.: Dominique Serron
Rigoletto (Verdi) 15-31 marDir.: Renato Palumbo; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Les Pecheurs de perles (Bizet) 17-25 aprDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Yoshi Oïda
L'elisir d'amore (Donizetti) 19-27 junDir.: Bruno Campanella; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Ernani (Verdi) 24 sep-6 oktDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Jean-Louis Grinda
Il Barbiere di Siviglia (Rossini) 18-24 oktDir.: Guy Van Waas; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17 nov-1 desDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Die Zauberflote (Mozart) 18 des-5 janDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 24 jan-5 febDir.: Patrick Davin; Prod.: Ludovic Lagarde
La Voix Humaine (Poulenc) 24 jan-5 febDir.: Patrick Davin; Prod.: Ludovic Lagarde
La scala di seta (Rossini) 11-19 marDir.: Christopher Franklin; Prod.: Damiano Michieletto
Manon Lescaut (Auber) 10-19 aprDir.: Cyril Englebert; Prod.: Paul-Emile Fourny
La Traviata (Verdi) 13-22 maiDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera
La boheme (Puccini) 17-26 junDir.: Paolo Arrivabeni; Prod.: Stefano Mazzonis di Pralafera