2014/15 > Sveits 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Sveits

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Tyskland
Frankrike
Monaco

Sveits
 
Liechtenstein
Østerrike
Italia

Basel, Theater Basel  / 

Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 sep-31 desDir.: Enrico Delamboye / Christoph Gedschold; Prod.: Elmar Goerden
Don Pasquale (Donizetti) 24 okt-19 marDir.: Giuliano Betta; Prod.: Massimo Rocchi
Otello (Verdi) 29 nov-7 aprDir.: Gabriel Feltz / Giuliano Betta; Prod.: Calixto Bieito
Medee (Charpentier,M) 15 jan-17 maiDir.: Andrea Marcon; Prod.: Nicolas Brieger
Daphne (Strauss) 13 feb-23 junDir.: Hans Drewanz / Giuliano Betta; Prod.: Christof Loy
The Rape of Lucretia (Britten) 29 mar-25 aprDir.: David Cowan; Prod.: Ulrike Jühe
Cosi fan tutte (Mozart) 24 apr-28 junDir.: Ryusuke Numajiri / Giuliano Betta; Prod.: Calixto Bieito
Holderlin (Ruzicka) 30 mai-27 junDir.: Peter Ruzicka / Giuliano Betta; Prod.: Vera Nemirova
Bern, Stadttheater Bern  / 
Armide (Gluck) 28 sep-27 desDir.: Mario Venzago; Prod.: Anna-Sophie Mahler
Die Zauberflote (Mozart) 13 nov-12 maiDir.: Thomas Blunt; Prod.: Nigel Lowery
Salome (Strauss) 17 jan-15 marDir.: Kevin John Edusei / Fabrizio Ventura; Prod.: Ludger Engels
La cenerentola (Rossini) 5 feb-24 marDir.: Antonino Fogliani; Prod.: Cordula Däuper
L'orfeo (Monteverdi) 1-29 marDir.: Attilio Cremonesi; Prod.: Lydia Steier
Herzog Blaubarts Burg (Bartok) 17 mai-4 junDir.: Kevin John Edusei; Prod.: Joachim Schloemer
Biel, Theater Orchester Biel Solothurn  / 
Viva la mamma (Donizetti) 19 sep-15 febDir.: Franco Trinca / Esteban Domínguez Gonzalvo; Prod.: Pierre-Emmanuel Rousseau
Rusalka (Dvorak,A) 31 okt-10 aprDir.: Kaspar Zehnder; Prod.: Daniel Pfluger
Man of La Mancha (Leigh) 12 des-20 febDir.: Beat Ryser Firmin; Prod.: Pascale-Sabine Chevroton
King Arthur (Purcell) 6 feb-22 maiDir.: Marco Zambelli; Prod.: Katharina Rupp
La Tragedie de Carmen (Bizet) 20 mar-12 junDir.: Harald Siegel; Prod.: Dieter Kaegi
Le comte Ory (Rossini) 25 sep-31 desDir.: Marco Zambelli; Prod.: Pierre-Emmanuel Rousseau
Owen Wingrave (Britten) 6 nov-13 janDir.: Harald Siegel; Prod.: Reto Nickler
Maria de Buenos Aires (Piazzolla) 11 des-3 aprDir.: Esteban Domínguez Gonzalvo; Prod.: Olivier Tambosi
La traviata (Verdi) 5 feb-25 marDir.: Jérôme Pillement; Prod.: Louis Désiré
Alcina (Handel) 15 apr-10 junDir.: Franco Trinca; Prod.: Alexander von Pfeil
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 29 des-11 janDir.: Laurent Gendre; Prod.: Tom Ryser
Genève, Grand Théâtre de Genève  / 
Rigoletto (Verdi) 3-16 sepDir.: Alexander Joel; Prod.: Robert Carsen(original), Olivier Fredj(revival)
Eugene Oneguine (Tchaikovsky,P) 9-19 oktDir.: Michail Jurowski; Prod.: Robert Carsen(original), Paula Scozzi(revival)
Capuleti e Montecchi (concert) (Bellini) 30 novDir.: Karel Mark Chichon
La Grande duchesse de Gerolstein (Offenbach) 15-31 desDir.: Franck Villard; Prod.: Laurent Pelly
Le Petit Prince (Levinas) 6-10 janDir.: Arie van Beek; Prod.: Lilo Baur
Iphigenie en Tauride (Gluck) 25 jan-4 febDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Lukas Hemleb
Porgy and Bess (Gershwin) 13-24 febDir.: William Barkhymer; Prod.: Baayork Lee
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 8-13 marDir.: Edo de Waart
Medea (Cherubini) 9-24 aprDir.: Marko Letonja; Prod.: Christof Loy
Fidelio (Beethoven) 10-25 junDir.: Pinchas Steinberg; Prod.: Matthias Hartmann
Ernani (concert) (Verdi) 31 augDir.: Riccardo Muti
Guillaume Tell (Rossini) 11-21 sepDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: David Pountney
La belle Helene (Offenbach) 14-25 oktDir.: Gérard Daguerre; Prod.: Robert Sandoz
Les Troyens (concert) (Berlioz) 15-22 oktDir.: Charles Dutoit
A Midsummer Night's Dream (Britten) 20-30 novDir.: Steven Sloane; Prod.: Katharina Thalbach
Die Zauberflote (Mozart) 23 des-8 janDir.: Gergely Madaras; Prod.: Daniel Kramer
La forza del destino (concert) (Verdi) 1-7 febDir.: Paolo Arrivabeni
Alcina (Handel) 15-29 febDir.: Leonardo García Alarcón; Prod.: David Bösch
Le medecin malgre lui (Gounod) 4-16 aprProd.: Laurent Pelly
Falstaff (Verdi) 18-30 junDir.: John Fiore; Prod.: Lukas Hemleb
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Manon (Massenet) 3-12 oktDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Arnaud Bernard
Le Petit Prince (Levinas) 5-12 novDir.: Arie van Beek; Prod.: Lilo Baur
La Veuve joyeuse (Lehar) 21-31 desDir.: Cyril Diederich; Prod.: Jérôme Savary, Frédérique Lombart
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 16-18 janDir.: Laurent Gendre; Prod.: Tom Ryser
La traviata (Verdi) 6-15 febDir.: Corrado Rovaris; Prod.: Jean-Louis Grinda
Tancredi (Rossini) 20-29 marDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Emilio Sagi
Solaris (Fujikura) 24-26 aprDir.: Erik Nielsen; Prod.: Saburo Teshigawara
Die Zauberflote (Mozart) 5-14 junDir.: Diego Fasolis; Prod.: Pet Halmen
La cenerentola (Rossini) 2-11 oktDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Adriano Sinivia
L'Enfant et les sortileges (Ravel) 4-11 novDir.: Didier Puntos; Prod.: Benjamin Knobil
My Fair Lady (Loewe) 23 des-3 janDir.: Arie van Beek; Prod.: Jean Liermier
Les mamelles de Tiresias (Poulenc) 17-24 janDir.: Daniel Kawka; Prod.: Emilio Sagi
La Fille du regiment (Donizetti) 11-20 marDir.: Roberto Rizzi-Brignoli; Prod.: Vincent Vittoz
Ariodante (Handel) 15-24 aprDir.: Diego Fasolis; Prod.: Stefano Poda
Faust (Gounod) 5-12 junDir.: Jean-Yves Ossonce; Prod.: Stefano Poda
Luzern, Luzerner Theater  / 
Die Antilope (Staud) 3-27 sepDir.: Howard Arman; Prod.: Dominique Mentha
Der satanarchaolugenialkohollische Wunschpunsch (Naske) 14 sep-2 novDir.: Florian Pestell; Prod.: Dominique Mentha
Die lustige Witwe (Lehar) 8 nov-5 aprDir.: Howard Arman; Prod.: Dominique Mentha
La boheme (Puccini) 27 feb-5 junProd.: Achim Thorwald
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 apr-7 junDir.: Howard Arman; Prod.: Holger Müller-Brandes
Prima la musica, poi le parole (Salieri) 13 mai-13 junDir.: Andrew Dunscombe; Prod.: Christian Kipper
Albert Herring (Britten) 5 sep-29 novDir.: Howard Arman; Prod.: Tobias Heyder
Sweeney Todd (Sondheim) 25 okt-3 febDir.: Florian Pestell; Prod.: Johannes Pölzgutter
Beatrice et Benedict (Berlioz) 23 jan-16 aprDir.: Boris Schäfer; Prod.: Béatrice Lachaussée
Venus and Adonis (Blow) 18+ febDir.: Johannes Strobl; Prod.: Wolfgang Berthold
Norma (Bellini) 12 mar-10 junDir.: Howard Arman; Prod.: Nadja Loschky
Il viaggio a Reims (Rossini) 1 mai-17 junDir.: Howard Arman; Prod.: Dominique Mentha
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Die Entfuhrung aus dem Serail (Mozart) 13 sep-3 febDir.: Otto Tausk / Attilio Tomasello; Prod.: Johannes Schmid
Die tote Stadt (Korngold) 25 sep-21 janDir.: Otto Tausk; Prod.: Jan Schmidt-Garre
Carmen (Bizet) 18 okt-19 aprDir.: Modestas Pitrenas / Attilio Tomasello; Prod.: Nicola Berloffa
Anything Goes (Porter) 8 nov-14 desDir.: Stéphane Fromageot; Prod.: Josef Ernst Köpplinger
Grafin Mariza (Kalman,E) 20 des-10 maiDir.: Stéphane Fromageot; Prod.: Stefan Huber
Romeo et Juliette (Berlioz) 31 jan-27 maiDir.: Attilio Tomasello; Prod.: Beate Vollack
Lucrezia Borgia (Donizetti) 14 mar-6 junDir.: Pietro Rizzo / Attilio Tomasello; Prod.: Tobias Kratzer
Written on Skin (Benjamin,G) 2 mai-5 junDir.: Otto Tausk; Prod.: Nicola Raab
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 12 sep-28 febDir.: Otto Tausk / Attilio Tomasello; Prod.: Lydia Steier
Carmen (Bizet) 24 sep-15 novDir.: Modestas Pitrenas / Attilio Tomasello; Prod.: Nicola Berloffa
Macbeth (Verdi) 17 okt-31 marDir.: Pietro Rizzo / Attilio Tomasello; Prod.: Aron Stiehl
Tosca (Puccini) 30 jan-14 maiDir.: Attilio Tomasello; Prod.: Alexander Nerlich
Norma (Bellini) 12 mar-22 maiDir.: Speranza Scappucci / Attilio Tomasello; Prod.: Nicola Berloffa
Winterthur, Theater Winterthur  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25-28 sepDir.: Pawel Poplawski; Prod.: Christian von Götz
Iphigenie auf Tauris (Traetta) 3-5 desDir.: Wolfgang Katschner; Prod.: Rudolf Frey
Maske in Blau (Raymond) 31 des-4 janDir.: Heinz Hellberg; Prod.: Heinz Hellberg
West Side Story (Bernstein) 13-17 janDir.: Matthias Wegele; Prod.: Kay Metzger
Il re pastore (Mozart) 11-21 febDir.: Christopher Moulds; Prod.: Grischa Asagaroff
Carmen (Bizet) 24 mar-12 aprDir.: Fabrice Bollon; Prod.: Rosamund Gilmore
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 26-29 marDir.: Inga Hilsberg; Prod.: Birgit Eckenweber
Die Zauberflote (Mozart) 6-12 maiDir.: Mirga Gražinytė-Tyla; Prod.: Nigel Lowery
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
L'importanza di esser Franco (Castelnuovo-Tedesco) 18-26 oktDir.: Charl de Villiers; Prod.: Claudia Blersch
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Die Gaensemagd (Schiphorst) 20 sep-28 junDir.: Thomas Barthel; Prod.: Nina Russi
Lohengrin (Wagner) 21 sep-11 julDir.: Simone Young; Prod.: Andreas Homoki
La fanciulla del West (Puccini) 24 sep-10 oktDir.: Marco Armiliato; Prod.: Barrie Kosky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 sep-11 oktDir.: Enrique Mazzola; Prod.: Cesare Lievi
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 24 okt-9 novDir.: Pietro Mianiti; Prod.: Cordula Däuper
The Turn of the Screw (Britten) 2-23 novDir.: Constantin Trinks; Prod.: Jan Eßinger
Die Zauberflote (Mozart) 7 nov-11 desDir.: Cornelius Meister; Prod.: Tatjana Gürbaca
Robin Hood (Schwemmer) 15 nov-27 junDir.: Michael Zlabinger; Prod.: Tomo Sugao
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 22 nov-6 desDir.: Peter Tilling; Prod.: David Pountney
Luisa Miller (Verdi) 16 des-2 janDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Damiano Michieletto
La cenerentola (Rossini) 31 des-15 janDir.: Giancarlo Andretta; Prod.: Cesare Lievi
Le nozze di Figaro (Mozart) 10-24 janDir.: Henrik Nánási; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Tristan und Isolde (Wagner) 25 jan-7 febDir.: John Fiore; Prod.: Claus Guth
Norma (Bellini) 31 jan-21 febDir.: Fabio Luisi; Prod.: Robert Wilson
Il re pastore (Mozart) 11-21 febDir.: Christopher Moulds; Prod.: Grischa Asagaroff
Juliette (Martinu) 14 feb-4 marDir.: Fabio Luisi; Prod.: Andreas Homoki
Ariadne auf Naxos (Strauss) 15 feb-3 marDir.: Fabio Luisi; Prod.: Claus Guth
Rote Laterne (Jost) 6-27 marDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Nadja Loschky
Anna Bolena (Donizetti) 20 mar-2 aprDir.: Andriy Yurkevych; Prod.: Giancarlo Del Monaco
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6-25 aprDir.: Nello Santi; Prod.: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 18 apr-23 maiDir.: Marco Armiliato; Prod.: David Hermann
Fidelio (Beethoven) 26 apr-10 maiDir.: Markus Poschner; Prod.: Andreas Homoki
Slutchai (Strasnoy) 8-21 maiDir.: Carrie-An Matheson; Prod.: Jan Eßinger
La verita in cimento (Vivaldi) 25 mai-16 junDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Jan Philipp Gloger
Aida (Verdi) 6-20 junDir.: Renato Palumbo; Prod.: Tatjana Gürbaca
Capuleti e Montecchi (Bellini) 21 jun-12 julDir.: Fabio Luisi; Prod.: Christof Loy
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 jun-5 julDir.: Giacomo Sagripanti; Prod.: Grischa Asagaroff
Elektra (Strauss) 28 jun-10 julDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Martin Kušej
Der Schauspieldirektor (Mozart) 12 sep-15 novDir.: Thomas Barthel; Prod.: Rüdiger Burbach
Wozzeck (Berg) 13 sep-6 oktDir.: Fabio Luisi; Prod.: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 15-27 sepDir.: Fabio Luisi; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Elektra (Strauss) 20 sep-4 oktDir.: Lothar Koenigs; Prod.: Martin Kušej
Norma (Bellini) 10-18 oktDir.: Giovanni Antonini; Prod.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
The Turn of the Screw (Britten) 11-23 oktDir.: Constantin Trinks; Prod.: Jan Eßinger
Les pecheurs de perles (Bizet) 25 okt-8 novDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Jens Daniel Herzog
La boheme (Puccini) 1 nov-8 desDir.: Mikko Franck / Giampaolo Bisanti; Prod.: Ole Anders Tandberg
La traviata (Verdi) 10-27 novDir.: John Fiore; Prod.: David Hermann
Das verzauberte Schwein (Dove) 14 nov-2 aprDir.: Carrie-Ann Matheson; Prod.: Claudia Blersch
Il viaggio a Reims (Rossini) 6 des-9 janDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Christoph Marthaler
Turandot (Puccini) 12-30 desDir.: Alexander Joel; Prod.: Giancarlo Del Monaco
Die Gansemagd (Schiphorst) 19 des-7 febDir.: Thomas Barthel; Prod.: Nina Russi
Don Pasquale (Donizetti) 17-30 janDir.: Enrique Mazzola; Prod.: Grischa Asagaroff
Die Hamletmaschine (Rihm) 24 jan-14 febDir.: Gabriel Feltz; Prod.: Sebastian Baumgarten
Rigoletto (Verdi) 31 jan-18 febDir.: Nello Santi; Prod.: Tatjana Gürbaca
Der fliegende Hollander (Wagner) 13-28 febDir.: Axel Kober; Prod.: Andreas Homoki
Lohengrin (Sciarrino) 17 febDir.: Hans-Peter Achberger
King Arthur (Purcell) 27 feb-1 aprDir.: Laurence Cummings; Prod.: Herbert Fritsch
Le comte Ory (Rossini) 6-19 marDir.: Jean-Christophe Spinosi; Prod.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Carmen (Bizet) 26 mar-14 aprDir.: Cornelius Meister; Prod.: Matthias Hartmann
Macbeth (Verdi) 3 apr-7 maiDir.: Teodor Currentzis / Joana Mallwitz; Prod.: Barrie Kosky
Die Zauberflote (Mozart) 9-24 aprDir.: Fabio Luisi; Prod.: Tatjana Gürbaca
Orlando paladino (Haydn) 7-22 maiDir.: Gianluca Capuano; Prod.: Jetske Mijnssen
Pelleas et Melisande (Debussy) 8-29 maiDir.: Alain Altinoglu; Prod.: Dmitri Tcherniakov
Cosi fan tutte (Mozart) 29 mai-10 junDir.: Karl Heinz Steffens; Prod.: Sven-Eric Bechtolf
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 12-23 junDir.: Michail Jurowski; Prod.: Robert Carsen
I puritani (Bellini) 19 jun-10 julDir.: Fabio Luisi; Prod.: Andreas Homoki
Tosca (Puccini) 24 jun-9 julDir.: Fabio Luisi; Prod.: Robert Carsen
La clemenza di Tito (Mozart) 1-8 julDir.: Ottavio Dantone; Prod.: Jonathan Miller