2014/15 > Tsjekkia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Tsjekkia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Polen
Tyskland

Tsjekkia
 
Østerrike Slovakia
Ungarn

Brno, Národní divadlo / National Theatre Brno  / 

Polish Blood (Nedbal) 10 sep-20 junDir.: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Prod.: Tomáš Pilař
Rusalka (Dvorak,A) 12 sep-21 marDir.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Prod.: Vladimír Morávek
The Bartered Bride (Smetana) 13 sep-4 junDir.: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Prod.: Ondřej Havelka
Osud (Janáček) 21 sep-5 novDir.: Jakub Klecker; Prod.: Ansgar Haag
Maria di Rohan (Donizetti) 30 sep-19 marDir.: Ondrej Olos; Prod.: Barbara Klimo
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3 okt-11 desDir.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos / David Švec; Prod.: Sandro Santillo
Carmen (Bizet) 15 okt-30 maiDir.: Jaroslav Kyzlink / Jakub Klecker; Prod.: Ladislav Štros
Aida (Verdi) 29 okt-22 maiDir.: Jaroslav Kyzlink / Peter Feranec; Prod.: Václav Věžník
Requiem (concert) (Dvořák,A) 30 oktDir.: Jaroslav Kyzlink
Nabucco (Verdi) 8 nov-14 junDir.: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Prod.: György Selmeczi
Alice in Bed (Medek) 14-23 novDir.: Ondrej Olos; Prod.: Rocc
Vec Makropulos (Janáček) 21 nov-20 desDir.: Marko Ivanović; Prod.: David Radok
The Cunning Little Vixen (Janáček) 22-27 novDir.: Nikol Kraft; Prod.: David Kříž
Jenůfa (Janáček) 23 novDir.: Dirk Kaftan; Prod.: Peter Konwitschny
The Excursions of Mr Broucek (Janáček) 25 novDir.: Robert Jindra; Prod.: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
The Cunning Little Vixen (Janáček) 26 novDir.: Robert Jindra; Prod.: Ondřej Havelka
La Dafne (Hanzlík) 2 des-31 maiDir.: Ondrej Olos; Prod.: Rocc
Don Giovanni (Mozart) 3 des-16 junDir.: Ondrej Olos / Marko Ivanović; Prod.: Bruno Berger-Gorski
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 des-19 maiDir.: Jakub Klecker / Pavel Šnajdr; Prod.: Roman Polák
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 12 des-24 aprProd.: Tomáš Pilař
I vespri siciliani (Verdi) 16 des-3 marDir.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Prod.: Laco Adamik
Turandot (Puccini) 18 des-9 maiDir.: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Prod.: Jiří Nekvasil
Na tý louce zelený (Beneš) 8-19 jan
Enchantia (Ivanovič) 6 feb-11 apr
La traviata (Verdi) 12 feb-26 mai
Hry o Marii (Martinů) 27 mar-19 apr
Madama Butterfly (Puccini) 17 apr-27 mai
Tosca (Puccini) 15 mai-17 jun
The Cunning Little Vixen (Janáček) 19-23 junDir.: Jakub Klecker; Prod.: James Conway
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 6 des-19 janDir.: Mario De Rose; Prod.: Josef Průdek
Carmen (Bizet) 3 janDir.: Mario De Rose; Prod.: Jana Kališová
Et nunc et semper (De Rose) 23 janDir.: Mario De Rose; Prod.: Miloslav Veselý
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 janDir.: Mario De Rose; Prod.: Miloslav Veselý
Carmen (Bizet) 16-26 jul
Rusalka (Dvorak,A) 4-9 augDir.: Mario De Rose; Prod.: Jiří Heřman
Liberec, Divadlo F X Šaldy Liberec  / 
Robinson Crusoe (Offenbach) 10 sepDir.: František Babický; Prod.: Martin Otava
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 sep-4 febDir.: Martin Doubravský; Prod.: Martin Otava
Eva (Foerster,J) 26 sep-21 janDir.: Martin Doubravský; Prod.: Linda Keprtová
La forza del destino (Verdi) 25 novDir.: Martin Doubravský; Prod.: Tomáš Pilař
Polish Blood (Nedbal) 28 nov-14 febDir.: František Babický; Prod.: Gabriela Petráková
Rusalka (Dvorak,A) 29 nov-25 janDir.: František Babický; Prod.: Martin Otrava
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 desDir.: František Babický; Prod.: Martin Otava
La traviata (Verdi) 11 desDir.: Martin Doubravský; Prod.: Martin Otava
The Legend of the Catherine (Bodorová) 19 des-24 febProd.: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 17 janDir.: Martin Doubravský; Prod.: Zdeněk Kaloč
The Bartered Bride (Smetana) 20 feb
Don Quichotte (Massenet) 22 febDir.: Martin Doubravský; Prod.: Linda Keprtová
Olomouc, Moravské divadlo / Moravian Theatre Olomouc  / 
Paganini (Lehár) 3 sep-28 febDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Jana Andělová-Pletichová
Falstaff (Verdi) 7 sep-1 febDir.: Miloslav Oswald; Prod.: Andrea Hlinková
Turandot (Puccini) 8 sep-17 febDir.: Petr Šumník; Prod.: Václav Málek
Operetta anthology (Offenbach) 9 sep-10 oktDir.: Miloslav Oswald; Prod.: Miro Grisa
Netopýr (Strauss,J) 10 sep-26 febDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Zbyněk Brabec
Carmen (Bizet) 11 sep-27 febDir.: Petr Šumník; Prod.: Michael Tarant
Noc plná světla (Pololáník) 13 sep-29 novDir.: Petr Šumník; Prod.: Michael Tarant
Polska krev (Nedbal) 3 okt-20 jan
Pád Antikrista (Ullmann) 18 okt-19 febDir.: Miloslav Oswald / Petr Šumník; Prod.: Jan Antonín Pitínský
Prodaná nevěsta (Smetana) 28 oktDir.: Petr Šumník; Prod.: Michael Tarant
Rose-Marie (Friml) 5 des-4 feb
Hubička (Smetana) 13-25 feb
Hraběnka Marica (Kálmán) 17+ apr
Lazebník Sevillský (Rossini) 5+ jun
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 sep-19 janDir.: Petr Chromčák; Prod.: Lubor Cukr
Její pastorkyňa (Janáček) 12 okt-17 janDir.: Petr Šumník; Prod.: Jana Pletichová Andělová
Così fan tutte (Mozart) 6 nov-31 janDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Jana Andělová Pletichová
Nabucco (Verdi) 22 nov-25 desDir.: Tomáš Hanák; Prod.: Jana Andělová-Pletichová
Macbeth (Verdi) 1+ mar
Veselá Vdova (Lehár) 26+ apr
L'elisir d'amore (Donizetti) 21+ jun
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Čertova stěna (Smetana) 9 okt-5 maiDir.: Robert Jindra / Marek Prášil; Prod.: Jiří Nekvasil
Výlety páně Broučkovy (Janáček) 16 okt-31 maiDir.: Robert Jindra / Jan Šrubař; Prod.: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
La traviata (Verdi) 23 okt-13 marDir.: Miriam Němcová; Prod.: Carmen Or
Genoveva (Schumann) 31 okt-16 novDir.: Charles Olivieri-Munroe / Jakub Žídek; Prod.: Martin Glaser
Ernani (Verdi) 1-8 novDir.: Tomáš Brauner / Jan Šrubař; Prod.: Marián Chudovský
Kata Kabanova (Janáček) 7-23 novDir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil
Marie Stuartovna (Donizetti) 18 des-11 junDir.: Tomáš Brauner / Marek Prášil; Prod.: Linda Keprtová
Nabucco (Verdi) 30 des-13 febDir.: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; Prod.: Michael Tarant
Ohnivý anděl (Prokofiev) 26 feb-10 junDir.: Robert Jindra / Jan Kučera; Prod.: Jiří Nekvasil
Anna Bolena (Donizetti) 7 mar-11 aprDir.: Oliver von Dohnányi / Jakub Žídek; Prod.: Ivan Krejčí
Filoktétés (Klusák) 14-21 maiDir.: Marko Ivanović; Prod.: Jiří Nekvasil
Andrea Chénier (Giordano) 18-23 junDir.: Zbyněk Müller / Sander Teepen; Prod.: Ivan Krejčí
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Prodaná nevěsta (Smetana) 1 sep-28 oktDir.: Oliver von Dohnányi; Prod.: Jana Kališová
Polska krev (Nedbal) 4 sep-3 janDir.: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Prod.: Jan Ježek
Tosca (Puccini) 20 sep-19 desDir.: Petr Kofroň; Prod.: Jan Burian
Voják a tanečnice (Martinů) 21 sep-9 janDir.: Petr Kofroň; Prod.: Tomáš Pilař
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 sep-4 janDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Dominik Beneš
Aida (Verdi) 18 okt-30 janDir.: Frantisek Drs / Jiří Štrunc; Prod.: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 25 okt-9 desDir.: Tomáš Brauner / Jiří Petrdlík; Prod.: Linda Keprtová
Prodaná nevěsta (Smetana) 10 des-21 janDir.: Oliver von Dohnányi; Prod.: Jana Kališová
Cavalleria rusticana (Mascagni) 24-27 jan
Pagliacci (Leoncavallo) 24-27 jan
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 aug-30 aprDir.: Jan Chalupecký / David Švec; Prod.: Joël Lauwers
Così fan tutte (Mozart) 28 aug-25 junDir.: Robert Jindra / Jan Chalupecký; Prod.: Martin Čičvák
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 aug-6 junDir.: Jakub Klecker / Jan Chalupecký / Robert Jindra; Prod.: Josef Průdek
Don Giovanni (Mozart) 31 aug-27 junDir.: Jan Chalupecký / David Švec; Prod.: Martin Kukučka(original), Lukáš Trpišovský
L'olimpiade (Mysliveček) 3-16 oktDir.: Václav Luks; Prod.: Ursel Herrmann
Die Zauberflote (Mozart) 5 feb-16 junDir.: Zbyněk Müller; Prod.: Vladimír Morávek
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
Rusalka (Dvorak,A) 2 sep-22 aprDir.: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman
The Jacobin (Dvořák,A) 4 sep-13 junDir.: Zbyněk Müller / David Švec; Prod.: Jiří Heřman
The Bartered Bride (Smetana) 12 sep-14 junDir.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Prod.: Magdalena Švecová
Pad Arkuna (Fibich) 9 okt-18 aprDir.: John Fiore; Prod.: Jiří Heřman
Simon Boccanegra (Verdi) 17 okt-12 novDir.: Jaroslav Kyzlink; Prod.: David Pountney
Carmen (Bizet) 22 okt-29 maiDir.: Robert Jindra / Zbyněk Müller; Prod.: Jozef Bednárik
Libuse (Smetana) 28 okt-1 maiDir.: Robert Jindra; Prod.: Petr Novotný
The Devil and Kate (Dvořák,A) 8 nov-14 junDir.: Jan Chalupecký; Prod.: Marián Chudovský
The Two Widows (Smetana) 10 nov-24 junDir.: Robert Jindra / Jan Chalupecký; Prod.: Jiří Nekvasil
The Cunning Little Vixen (Janáček) 15 nov-12 marDir.: Robert Jindra / Zbynĕk Müller; Prod.: Ondřej Havelka
Jenůfa (Janáček) 21 nov-17 aprDir.: Robert Jindra; Prod.: Jiří Nekvasil
Nová země (Hába) 12 desDir.: Petr Kofroň; Prod.: Miroslav Bambušek
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 des-11 janDir.: David Švec; Prod.: Simone Sandroni
La traviata (Verdi) 17 feb-23 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; Prod.: Jana Kališová
Boris Godunov (Mussorgsky) 26 mar-31 maiDir.: Petr Kofroň; Prod.: Linda Keprtová
From the House of the Dead (Janáček) 14 mai-12 junDir.: Robert Jindra; Prod.: Daniel Špinar
Praha, Státní Opera / State Opera  / 
La bohème (Puccini) 29 aug-5 maiDir.: Jiří Štrunc / Tomáš Brauner; Prod.: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 30 augDir.: Martin Leginus; Prod.: Petar Selem
Rigoletto (Verdi) 31 aug-5 junDir.: Richard Hein; Prod.: Karel Jernek
Nabucco (Verdi) 3 sep-6 junDir.: Hilary Griffiths / Richard Hein / Rastislav Stur; Prod.: Karel Němec
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4 sep-14 marDir.: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; Prod.: Martin Otava
La traviata (Verdi) 5 sep-18 junDir.: Martin Leginus / Richard Hein; Prod.: Arnaud Bernard
Turandot (Puccini) 6 sep-16 junDir.: Enrico Dovico / Richard Hein; Prod.: Václav Věžník
Il trovatore (Verdi) 7 sep-9 junDir.: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; Prod.: Lubor Cukr
Rusalka (Dvorak,A) 10 sep-24 junDir.: Jan Chalupecký / Jiří Štrunc; Prod.: Zdeněk Troška
Tosca (Puccini) 11 sep-25 junDir.: Jaroslav Kyzlink / Tomáš Brauner; Prod.: Martin Otava
Carmen (Bizet) 13 sep-27 junDir.: Tomáš Brauner; Prod.: Zdeněk Troška
Madama Butterfly (Puccini) 17 sep-7 maiDir.: Jiří Štrunc / Hilary Griffiths; Prod.: Karel Jernek
Salome (Strauss) 23 okt-17 junDir.: Heiko Mathias Förster / Jiří Štrunc; Prod.: Mariusz Trelinski
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 des-31 janDir.: Enrico Dovico; Prod.: Martin Otava
Mefistofele (Boito) 22 jan-6 junDir.: Marco Guidarini / Richard Hein; Prod.: Ivan Krejčí
Otello (Verdi) 29 jan-27 maiDir.: Martin Leginus; Prod.: Dominik Neuner, Lubor Cukr
Tannhäuser (Wagner) 15 mar-28 aprDir.: Hilary Griffiths / Richard Hein; Prod.: Andrejs Žagars
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 apr-21 junDir.: Martin Leginus / Richard Hein; Prod.: Matěj Forman
Macbeth (Verdi) 11-26 junDir.: Jiří Štrunc; Prod.: Martin Čičvák
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
Hraběnka Marica (Kálmán) 8 sep-25 novDir.: Milan Kaňák; Prod.: Zbyněk Brabec
Tosca (Puccini) 10 sep-28 desDir.: Miloš Formáček; Prod.: Tomáš Pilař
Nabucco (Verdi) 16 sepDir.: Milan Kaňák; Prod.: Martin Dubovic
Ruze z Argentiny (Beneš) 29 sep-9 oktDir.: Norbert Baxa; Prod.: Bronislav Kotiš
Prodaná nevěsta (Smetana) 3 okt-16 janDir.: Milan Kaňák / Miloš Formáček; Prod.: Zbyněk Brabec
Aida (Verdi) 15 oktDir.: Norbert Baxa, Tvrtko Karlovič; Prod.: Jaromír Brych
La traviata (Verdi) 22 okt-28 janDir.: Miloš Formáček; Prod.: Martin Dubovic