2014/15 > Spania 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Spania

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Frankrike
Portugal

Spania
 

Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 

Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-25 sepDir.: Giuseppe Finzi; Prod.: Joan Font
La traviata (Verdi) 14 okt-18 julDir.: Evelino Pidò; Prod.: David McVicar
La petita Flauta Màgica (Mozart) 18-26 okt
Arabella (Strauss) 17-29 novDir.: Antoni Ros-Marbà; Prod.: Christof Loy
Maria Stuarda (Donizetti) 19 des-8 janDir.: Maurizio Benini; Prod.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Una voce in off (Montsalvatge) 18-22 janDir.: Pablo González; Prod.: Paco Azorín
La Voix humaine (Poulenc) 18-22 janDir.: Pablo González; Prod.: Paco Azorín
Norma (Bellini) 8-17 febDir.: Renato Palumbo; Prod.: Kevin Newbury
Siegfried (Wagner) 11-23 marDir.: Josep Pons; Prod.: Robert Carsen
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 18 marDir.: Valery Gergiev
I due Foscari (concert) (Verdi) 30 apr-3 maiDir.: Massimo Zanetti
Carmen (Bizet) 17-29 maiDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Calixto Bieito
Così fan tutte (Mozart) 20-30 maiDir.: Josep Pons; Prod.: Damiano Michieletto
Don Pasquale (Donizetti) 16-27 junDir.: Diego Matheuz; Prod.: Laurent Pelly
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
Attila (Verdi) 22 nov-1 desDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Ruggero Raimondi
Werther (Massenet) 17-26 janDir.: Michel Plasson; Prod.: David Alagna
Madama Butterfly (Puccini) 14-23 febDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Renzo Giacchieri
Cavalleria rusticana (Mascagni) 25 apr-4 maiDir.: Alessandro Vitiello; Prod.: Joan Anton Rechi
Pagliacci (Leoncavallo) 25 apr-4 maiDir.: Alessandro Vitiello; Prod.: Joan Anton Rechi
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
L'equivoco stravagante (Rossini) 15-19 oktDir.: Speranza Scappucci; Prod.: Emilio Sagi
Vanitas (Sciarrino) 19-21 marProd.: Rita Cosentino
Jerez, Teatro Villamarta  / 
El Dúo de La Africana (Caballero) 26 sepDir.: Juan Luis Pérez; Prod.: Francisco López
Tosca (Puccini) 12-14 febDir.: Carlos Aragón; Prod.: Giancarlo Del Monaco
Aida (Verdi) 25-27 junDir.: José María Moreno; Prod.: Francisco López
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
La traviata (Verdi) 4-6 sepDir.: Ramón Tebar; Prod.: Mario Pontiggia
Attila (concert) (Verdi) 17 jan
La fida ninfa (concert) (Vivaldi) 21 apr
Ermione (concert) (Rossini) 6 jun
La flauta mágica (Mozart) 19-21 jun
Madrid, Teatros del Canal  / 
Carmina Burana (Orff) 16-18 janProd.: La Fura dels Baus
La opera de cuatro notas (Johnson) 9-19 aprProd.: Paco Mir
El caserío (Guridi) 21-25 aprDir.: Manuel Coves; Prod.: Pablo Viar
L'isola disabitata (Garcia,M) 13-17 maiDir.: Rubén Fernández Aguirre; Prod.: Emilio Sagi
Angelus Novus (Guerra) 22-31 maiProd.: Vanesa Montfort
Madrid, Teatro Real  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-27 sepDir.: Ivor Bolton; Prod.: Emilio Sagi
La Fille du régiment (Donizetti) 20 okt-10 novDir.: Bruno Campanella / Jean-Luc Tingaud; Prod.: Laurent Pelly, Christian Rath
Death in Venice (Britten) 4-23 desDir.: Alejo Pérez; Prod.: Willy Decker
Roméo et Juliette (concert) (Gounod) 16-26 desDir.: Michel Plasson
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 20 jan-7 febDir.: Paul Daniel / Diego Rodríguez; Prod.: Laurent Pelly, James Bonas
El Público (Sotelo) 24 feb-13 marDir.: Pablo Heras-Casado; Prod.: Robert Castro
La traviata (Verdi) 20 apr-9 maiDir.: Renato Palumbo; Prod.: David McVicar
Fidelio (Beethoven) 27 mai-17 junDir.: Hartmut Haenchen; Prod.: Alex Ollé, Valentina Carrasco
Goyescas (Granados) 30 jun-12 julDir.: Plácido Domingo; Prod.: José Luis Gomez
Gianni Schicchi (Puccini) 30 jun-12 julDir.: Giuliano Carella; Prod.: Woody Allen
La ciudad de las mentiras (Mendoza-López) 4-10 julDir.: Titus Engel; Prod.: Matthias Rebstock, Elena Mendoza
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
Carmen (Bizet) 10-31 oktDir.: Yi-Chen Lin; Prod.: Ana Zamora
Los Diamantes de la Corona (Barbieri) 26 nov-14 desDir.: Rafael Frühbeck de Burgos / Oliver Díaz; Prod.: José Carlos Plaza
Luna de miel en El Cairo (Alonso) 31 jan-15 febDir.: Kevin Farrell; Prod.: Emilio Sagi
Lady, be good (Gershwin) 31 jan-15 febDir.: Kevin Farrell; Prod.: Emilio Sagi
La gran duquesa de Gerolstein (Offenbach) 13-28 marDir.: Cristóbal Soler; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Clementina (Boccherini) 6-16 maiDir.: Andrea Marcon; Prod.: Mario Gas
La dogaresa (concert) (Millán) 22-24 maiDir.: Cristóbal Soler
La marchenera (concert) (Moreno Torroba) 28-31 maiDir.: Miguel A Gomez-Martinez
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Falstaff (concert) (Verdi) 24-26 oktDir.: Miquel Ortega
Un ballo in maschera (Verdi) 28 feb-1 marDir.: Martin Mázik / Dominique Rouit; Prod.: Luis Miguel Lainz
L'elisir d'amore (Donizetti) 22-24 maiDir.: Arturo Díez Boscovich; Prod.: Ignacio García
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Otello (Verdi) 11-20 sepDir.: Yves Abel; Prod.: Bruno Berger-Gorski
Madama Butterfly (Puccini) 13-22 novDir.: Pablo González / José María Moreno; Prod.: Olivia Fuchs
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-20 desDir.: Ottavio Dantone / Nicola Valentini; Prod.: Mariame Clément
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 28 jan-6 febDir.: Maximiano Valdés; Prod.: Curro Carreres
Pamplona, Asociación Gayarre Amigos de la Ópera  / 
Marina (Arrieta) 11 oktDir.: Miquel Ortega; Prod.: Ignacio García
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 novDir.: José Miguel Pérez-Sierra; Prod.: Gustavo Moral
Pamplona, Baluarte  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 novDir.: José Miguel Pérez-Sierra; Prod.: Gustavo Moral
Don Giovanni (Mozart) 22 janDir.: Pablo Mielgo; Prod.: Alfred Kirchner
Sabadell, Amics de l'Opera de Sabadell  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 okt-2 novDir.: Daniel Martínez Gil de Tejada; Prod.: Pau Monterde
Orfeo ed Euridice (Gluck) 28-30 novDir.: Rubén Gimeno
L'italiana in Algeri (Rossini) 18-22 febDir.: Santiago Serrate; Prod.: Carles Ortiz
Turandot (Puccini) 22-26 aprDir.: Daniel Martínez Gil de Tejada; Prod.: NN
Santa Cruz Tenerife, Auditorio de Tenerife Adán Martín  / 
Aida (Verdi) 3-5 marDir.: Massimiliano Stefanelli; Prod.: Franco Zeffirelli
Hansel y Gretel (Humperdinck) 11-12 aprDir.: José María de Vicente; Prod.: Stefania Panighini
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Don Giovanni (Mozart) 21-29 nov
Norma (Bellini) 6-14 febDir.: Maurizio Benini; Prod.: Alberto Fassini(original), Vittorio Borrelli(revival)
Doctor Atomic (Adams) 13-18 marDir.: Pedro Halffter; Prod.: Yuval Sharon
Tosca (Puccini) 29 mai-13 junDir.: Pedro Halffter; Prod.: Paco Azorín
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
Juditha Triumphans (concert) (Vivaldi) 21-23 novDir.: Federico Maria Sardelli
Manon Lescaut (Puccini) 9-27 desDir.: Plácido Domingo / Jordi Bernàcer; Prod.: Stephen Medcalf
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 15 des-12 janDir.: Jordi Bernàcer; Prod.: Emilio Sagi
Don Pasquale (Donizetti) 31 jan-13 febDir.: Roberto Abbado; Prod.: Jonathan Miller
Norma (Bellini) 8-31 marDir.: Gustavo Gimeno; Prod.: Davide Livermore
Stabat Mater (Rossini) 10 aprDir.: Giacomo Sagripanti
Nabucco (Verdi) 30 apr-14 maiDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Yannis Kokkos
Narciso (Scarlatti,D) 22-31 maiDir.: Juan Luis Martínez; Prod.: Davide Livermore
Valencia, Palau de la Música  / 
El Rey Arturo (concert) (Purcell) 8 novDir.: Robert King
El Mesias (Handel) 20 desDir.: José María Moreno
Adriano in Siria (concert) (Veracini) 25 janDir.: Fabio Biondi
El Caballero de la Rosa (concert) (Strauss) 13 marDir.: Lawrence Foster
La Pasion segun San Mateo (concert) (Bach,JS) 27 marDir.: Richard Egarr
Concert (concert) (Wagner) 28 marDir.: Yaron Traub
Los pescadores de perlas (concert) (Bizet) 16 maiDir.: Michel Plasson
Valladolid, Teatro Calderón  / 
La Tragedie de Carmen (Bizet) 22-25 janDir.: Carlos Aragón; Prod.: Pepa Gamboa
Norma (Bellini) 4-8 mar
La gran duquesa de Gerolstein (Offenbach) 16-19 aprDir.: Cristóbal Soler; Prod.: Pier Luigi Pizzi