2014/15 > Italia 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Italia

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Frankrike
Monaco
Sveits
Østerrike
Slovenia

Italia
 
Kroatia
Malta Hellas

Bergamo, Teatro Donizetti Bergamo  / 

Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26-28 sepDir.: Roberto Tolomelli; Prod.: Francesco Bellotto
Betly (Donizetti) 27 sep-8 novDir.: Giovanni Battista Rigon; Prod.: Luigi Barilone
Tosca (Puccini) 10-12 oktDir.: Fabio Mastrangelo; Prod.: Hugo De Ana
Torquato Tasso (Donizetti) 7-9 novDir.: Sebastiano Rolli; Prod.: Federico Bertolani
Brescia, Teatro Grande  / 
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 oktDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Giulio Ciabatti
Don Giovanni (Mozart) 7-9 oktDir.: José Luis Gómez Ríos; Prod.: Graham Vick
Nabucco (Verdi) 27-29 novDir.: Marcello Mottadelli
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 12-14 desDir.: Christian Capocaccia; Prod.: Frédéric Roels
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Don Giovanni (Mozart) 26-27 sepDir.: José Luis Gómez Ríos; Prod.: Graham Vick
Adriana Lecouvreur (Cilea) 16-18 oktDir.: Carlo Goldstein; Prod.: Ivan Stefanutti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 19-21 novDir.: Christian Capocaccia; Prod.: Frédéric Roels
Nabucco (Verdi) 3-5 desDir.: Marcello Mottadelli; Prod.: Andrea Cigni
Cosenza, Teatro Rendano  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-23 novDir.: Luca Ferrara; Prod.: Rosetta Cucchi
Madama Butterfly (Puccini) 19-21 desDir.: Alberto Hold-Garrido; Prod.: Vincenzo Grisostomi Travaglini
Cremona, Teatro Ponchielli  / 
Madama Butterfly (Puccini) 8-12 oktDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Giulio Ciabatti
Don Giovanni (Mozart) 17-19 oktDir.: José Luis Gómez Ríos; Prod.: Graham Vick
Nabucco (Verdi) 14-16 novDir.: Marcello Mottadelli; Prod.: Andrea Cigni
Adriana Lecouvreur (Cilea) 20-22 novDir.: Carlo Goldstein; Prod.: Ivan Stefanutti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6-8 desDir.: Christian Capocaccia; Prod.: Frédéric Roels
Il flauto magico (adaptation) (Mozart) 12 febDir.: Mario Tronco; Prod.: Mario Tronco
Firenze, Opera di Firenze  / 
Il campiello (Wolf-Ferrari) 25 sep-4 oktDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Leo Muscato
Requiem (Mozart) 5-7 okt
Brundibár (Krása) 14-19 oktDir.: Farhad G Mahani/Elena Pierini; Prod.: Marina Bianchi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 okt-2 novDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Mario Pontiggia
Falstaff (Verdi) 29 nov-12 desDir.: Zubin Mehta; Prod.: Luca Ronconi
I puritani (Bellini) 28 jan-10 febDir.: Giacomo Sagripanti; Prod.: Fabio Ceresa
Pollicino (Henze) 25-28 febDir.: Alessandro Cadario; Prod.: Dieter Kaegi
Dido and Aeneas (Purcell) 1-10 marDir.: Stefano Montanari; Prod.: Marina Bianchi
La tempesta (Purcell) 24-25 mar
La traviata (Verdi) 1-8 aprDir.: Zubin Mehta; Prod.: Henning Brockhaus
Genova, Opera di Genova  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 9-12 oktDir.: Alvise Casellati; Prod.: Filippo Crivelli
Luisa Miller (Verdi) 18-28 novDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Leo Nucci(original), Salvo Piro(revival)
Tosca (Puccini) 20 des-2 janDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Davide Livermore
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 feb-1 marDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Dario Argento
Fedora (Giordano) 21-29 marDir.: Valerio Galli; Prod.: Pier Francesco Maestrini
Billy Budd (Britten) 17-23 aprDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Davide Livermore
Carmen (Bizet) 8-17 maiProd.: Davide Livermore
La vedova allegra (Lehár) 18-28 julDir.: Felix Krieger; Prod.: Hugo De Ana
Jesi, Teatro G B Pergolesi  / 
Don Giovanni (Mozart) 18-19 oktDir.: José Luis Gómez Ríos; Prod.: Graham Vick
Tosca (Puccini) 7-9 novDir.: Antonio Pirolli; Prod.: Massimo Gasparòn
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29-30 novDir.: Christian Capocaccia; Prod.: Frédéric Roels
Lucca, Teatro del Giglio  / 
Recital (Puccini) 11 sep
Massa Maritima, Lirica in Piazza  / 
La bohème (Puccini) 3-5 augDir.: Claudio Maria Micheli; Prod.: Massimiliano Damato
Cavalleria rusticana (Mascagni) 4-6 augDir.: Maurizio Morgantini; Prod.: Maurizio Marchini
Gianni Schicchi (Puccini) 4-6 augDir.: Maurizio Morgantini; Prod.: Maurizio Marchini
Milano, Teatro alla Scala  / 
Fidelio (Beethoven) 10-23 desDir.: Daniel Barenboim; Prod.: Deborah Warner
Die Soldaten (Zimmermann,B) 17 jan-3 febDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Alvis Hermanis
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 1-27 febDir.: Rinaldo Alessandrini; Prod.: Robert Wilson
Aida (Verdi) 15 feb-14 marDir.: Zubin Mehta; Prod.: Peter Stein
Lucio Silla (Mozart) 26 feb-17 marDir.: Marc Minkowski; Prod.: Marshall Pynkoski
Carmen (Bizet) 22 mar-16 junDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Emma Dante
Turandot (Puccini) 1-23 maiDir.: Riccardo Chailly; Prod.: Nikolaus Lehnhoff
CO2 (Battistelli) 16-29 maiDir.: Cornelius Meister; Prod.: Robert Carsen
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 mai-11 junDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Mary Zimmerman
Cavalleria rusticana (Mascagni) 12-23 junDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Mario Martone
Pagliacci (Leoncavallo) 12-23 junDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Mario Martone
Tosca (Puccini) 22 jun-6 julDir.: Carlo Rizzi; Prod.: Luc Bondy
Otello (Rossini) 4-24 julDir.: John Eliot Gardiner; Prod.: Jürgen Flimm
Il Barbiere di Siviglia (Rossini) 27 jul-10 augDir.: Massimo Zanetti; Prod.: Jean-Pierre Ponnelle
La bohème (Puccini) 19 aug-2 sepDir.: Gustavo Dudamel; Prod.: Franco Zeffirelli
L'elisir d'amore (Donizetti) 18 sep-17 oktDir.: Nello Santi; Prod.: Grischa Asagaroff
Falstaff (Verdi) 14 okt-4 novDir.: Daniele Gatti; Prod.: Robert Carsen
Fin de partie (Kurtág) 29 okt-13 novDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Luc Bondy
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Salome (Strauss) 15-26 novDir.: Gabriele Ferro; Prod.: Manfred Schweigkofler
Il trovatore (Verdi) 12-20 desDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Michał Znaniecki
Andrea Chénier (Giordano) 20-29 janDir.: Nello Santi; Prod.: Salvo Piro(original), Lamberto Puggelli(revival)
Tristano e Isotta (Wagner) 22 feb-5 marDir.: Zubin Mehta; Prod.: Lluís Pasqual
Turandot (Puccini) 21 mar-1 aprDir.: Juraj Valčuha / Maurizio Agostini; Prod.: Roberto De Simone
Luisa Miller (Verdi) 5-10 maiDir.: Nicola Luisotti; Prod.: Andrea De Rosa
L'isola disabitata (Jommelli) 14-20 maiDir.: Rinaldo Alessandrini; Prod.: Mariano Bauduin
Orfeo e Euridice (Gluck) 27 mai-4 junDir.: Stefano Montanari; Prod.: Karole Armitage
La cenerentola (Rossini) 18-30 junDir.: Gabriele Ferro; Prod.: Paul Curran
La traviata (Verdi) 3-13 novDir.: Renato Palumbo / Maurizio Agostini; Prod.: Ferzan Ozpetek
Novara, Teatro Coccia  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29-30 novDir.: Guy Condette; Prod.: Nicola Zorzi
Padova, Teatro Verdi  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26-28 sepDir.: Gianluca Marcianò; Prod.: Francesco Esposito
Madama Butterfly (Puccini) 24-26 oktDir.: Tiziano Severini; Prod.: Stefano Trespidi
La vedova allegra (Lehár) 29-31 desDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Hugo De Ana
Parma, Fondazione Teatro Regio di Parma  / 
La forza del destino (Verdi) 10-28 oktDir.: Jader Bignamini; Prod.: Stefano Poda
Concert (Verdi) 18 oktDir.: Francesco Cilluffo
La traviata (Verdi) 24 okt-2 novDir.: Stefano Rabaglia; Prod.: Henning Brockhaus
Pavia, Teatro Fraschini  / 
Don Giovanni (Mozart) 10-12 oktDir.: José Luis Gómez Ríos; Prod.: Graham Vick
Adriana Lecouvreur (Cilea) 24-26 oktDir.: Carlo Goldstein; Prod.: Ivan Stefanutti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 21-23 novDir.: Christian Capocaccia; Prod.: Frédéric Roels
Nabucco (Verdi) 9-11 desDir.: Marcello Mottadelli; Prod.: Andrea Cigni
Madama Butterfly (Puccini) 16-18 janDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Giulio Ciabatti
Il paese del sorriso (Lehár) 11 marDir.: Paolo Fiamingo; Prod.: Corrado Abbati
Piacenza, Teatro Municipale  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-12 oktDir.: Stefano Ranzani; Prod.: Leo Nucci, Salvo Piro
Falstaff (Verdi) 31 okt-2 novDir.: Nicola Paszkoswki; Prod.: Cristina Mazzavillani Muti
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 9-11 janDir.: Christopher Franklin; Prod.: Nicola Berloffa
Don Giovanni (Mozart) 20-22 febDir.: Aldo Sisillo; Prod.: Rosetta Cucchi
La Voix humaine (Poulenc) 18-19 aprDir.: Jonathan Webb; Prod.: Sandro Pasqualetto
The Telephone (Menotti) 18-19 aprDir.: Jonathan Webb; Prod.: Sandro Pasqualetto
I due Foscari (concert) (Verdi) 22-24 maiDir.: Donato Renzetti
Pisa, Teatro Comunale Verdi  / 
Don Giovanni (Mozart) 11-12 oktDir.: Francesco Pasqualetti; Prod.: Enrico Castiglione
Il Ghetto (Colombini) 22-23 novDir.: Hirofumi Yoshida; Prod.: Ferenc Anger
La rondine (Puccini) 17-18 janDir.: Massimiliano Stefanelli; Prod.: Gino Zampieri
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-22 febDir.: Nicola Paszkowski; Prod.: Alessio Pizzech
Macbeth (Verdi) 6-8 marDir.: Simon Kresic; Prod.: Dario Argento
Reggio Emilia, Teatro Municipale Valli  / 
Madama Butterfly (Puccini) 28-30 novDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Giulio Ciabatti
Don Giovanni (Mozart) 11-13 desDir.: José Luis Gómez Ríos; Prod.: Graham Vick
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 jan-1 febDir.: Christopher Franklin; Prod.: Nicola Berloffa
Falstaff (Verdi) 6-8 marDir.: Nicola Paszkowski; Prod.: Cristina Mazzavillani Muti
Roma, Teatro dell'Opera di Roma  / 
Rusalka (Dvořák,A) 27 nov-14 desDir.: Eivind Gullberg Jensen; Prod.: Denis Krief
Werther (Massenet) 18-29 janDir.: Jesús López-Cobos; Prod.: Willy Decker
Rigoletto (Verdi) 4-8 febDir.: Gaetano d'Espinosa; Prod.: Leo Muscato
Tosca (Puccini) 1 mar-28 junDir.: Donato Renzetti; Prod.: Alessandro Talevi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 mar-12 aprDir.: Roberto Abbado; Prod.: Luca Ronconi
Aida (Verdi) 23 apr-3 maiDir.: Donato Renzetti
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 mai-3 junDir.: Riccardo Muti; Prod.: Andrea De Rosa
La dama di picche (Tchaikovsky,P) 19-30 junDir.: James Conlon; Prod.: Peter Stein
I Was Looking at the Ceiling and then I Saw the Sky (Adams) 11-17 sepDir.: Alexander Briger; Prod.: Giorgio Barberio Corsetti
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 6-17 oktDir.: John Axelrod; Prod.: Graham Vick
Rovigo, Teatro Sociale  / 
La vedova allegra (Lehár) 17-19 oktDir.: Srboljub Dinić; Prod.: Hugo De Ana(original), Stefano Trespidi(revival)
Il trovatore (Verdi) 28-30 novDir.: Toufic Maatouk; Prod.: Paolo Panizza
Don Pasquale (Donizetti) 15 febDir.: Marco Boemi; Prod.: Francesco Bellotto
La cenerentola (Rossini) 19 aprDir.: Giovanni Di Stefano
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Carmen (Bizet) 10-12 oktDir.: Benjamin Bayl; Prod.: Andrea Cigni
Madama Butterfly (Puccini) 31 okt-2 novDir.: Matteo Beltrami; Prod.: Arnaud Bernard
La scala di seta (Rossini) 21-23 novDir.: Francesco Pasqualetti; Prod.: Bepi Morassi
Adriana Lecouvreur (Cilea) 5-7 desDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Ivan Stefanutti
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale  / 
Il Giocatore (Carrara) 12-14 sepDir.: Flavio Emilio Scogna; Prod.: Marco Martinelli
Serpilla e Bacocco (Orlandini) 19-21 sepDir.: Francesco Massimi; Prod.: Sandra De Falco
Alfred, Alfred (Donatoni) 23-28 sepDir.: Marco Angius; Prod.: Paolo Rossi
Gianni Schicchi (Puccini) 23-28 sepDir.: Marco Angius; Prod.: Paolo Rossi
Torino, Teatro Regio  / 
Otello (Verdi) 14-26 oktDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Walter Sutcliffe
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 20-29 novDir.: Alessandro De Marchi; Prod.: Laurent Pelly(original), Laurie Feldman Santoliquido(revival)
Suor Angelica (Puccini) 15-25 janDir.: Donato Renzetti; Prod.: Andrea De Rosa
Goyescas (Granados) 15-25 janDir.: Donato Renzetti; Prod.: Andrea De Rosa
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-24 febDir.: Yutaka Sado; Prod.: Elena Barbalich
Il turco in Italia (Rossini) 12-22 marDir.: Daniele Rustioni; Prod.: Christopher Alden
I puritani (Bellini) 14-26 aprDir.: Michele Mariotti; Prod.: Fabio Ceresa
Hansel e Gretel (Humperdinck) 6-10 maiDir.: Pinchas Steinberg; Prod.: Vittorio Borrelli
Faust (Gounod) 3-12 junDir.: Gianandrea Noseda; Prod.: Stefano Poda
La bohème (Puccini) 9-23 julDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Vittorio Borrelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10-24 julDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Vittorio Borrelli
La traviata (Verdi) 11-25 julDir.: Francesco Ivan Ciampa; Prod.: Laurent Pelly
Norma (Bellini) 12-26 julDir.: Roberto Abbado; Prod.: Alberto Fassini, Vittorio Borrelli
Treviso, Teatro Comunale  / 
La sonnambula (Bellini) 1-5 oktDir.: Francesco Ommassini; Prod.: Alessandro Londei
Il trovatore (Verdi) 19-23 novDir.: Marco Boemi; Prod.: Francesco Esposito
Il turco in Italia (Rossini) 28 jan-1 febDir.: Francesco Ommassini; Prod.: Federico Bertolani
Trieste, Teatro Verdi  / 
Il re pastore (Mozart) 24 okt-2 novDir.: Felix Krieger
Das Liebesverbot (Wagner) 18 des-4 janDir.: Oliver von Dohnányi; Prod.: Aron Stiehl
Nabucco (Verdi) 29 jan-8 febDir.: Giampaolo Bisanti; Prod.: Stefano Poda
Orfeo ed Euridice (Gluck) 5-15 marDir.: Filippo Maria Bressan; Prod.: Denis Krief
Il campiello (Wolf-Ferrari) 9-19 aprDir.: Francesco Cilluffo; Prod.: Leo Muscato
Don Pasquale (Donizetti) 28 mai-7 junDir.: Hirofumi Yoshida; Prod.: Stefano Vizioli
Falstaff (Verdi) 25 jun-5 julDir.: José Miguel Pérez-Sierra; Prod.: Roberto De Simone
Venezia, La Fenice  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 22 nov-6 desDir.: Myung-Whun Chung; Prod.: Andrea De Rosa
La traviata (Verdi) 23 nov-7 desDir.: Diego Matheuz; Prod.: Robert Carsen
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 14-20 janDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Arnaud Bernard
Il signor Bruschino (Rossini) 23-31 janProd.: Bepi Morassi
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 jan-19 febDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Bepi Morassi
Don Pasquale (Donizetti) 8-22 febDir.: Omer Meir Wellber; Prod.: Italo Nunziata
La traviata (Verdi) 13 feb-4 oktDir.: Omer Meir Wellber / Gaetano d'Espinosa / Riccardo Frizza; Prod.: Robert Carsen
Alceste (Gluck) 20-28 marDir.: Guillaume Tourniaire; Prod.: Pier Luigi Pizzi
Madama Butterfly (Puccini) 8-31 maiDir.: Jader Bignamini; Prod.: Alex Rigola
Norma (Bellini) 20 mai-6 junDir.: Gaetano d'Espinosa; Prod.: Kara Walker
Juditha Triumphans (Vivaldi) 19-27 junDir.: Stefano Montanari; Prod.: Elena Barbalich
La scala di seta (Rossini) 20-28 junProd.: Bepi Morassi
Otello (Verdi) 7-12 julProd.: Francesco Micheli
Tosca (Puccini) 28 aug-2 oktDir.: Riccardo Frizza; Prod.: Serena Sinigaglia
La cambiale di matrimonio (Rossini) 12-26 sepProd.: Ezio Dara
Il diario di uno scomparso (Janáček) 6-13 oktDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Gianmaria Aliverta
La Voix humaine (Poulenc) 6-13 oktDir.: Francesco Lanzillotta; Prod.: Gianmaria Aliverta
Die Zauberflote (Mozart) 20-31 oktDir.: Antonello Manacorda; Prod.: Damiano Michieletto
Verona, Teatro Filarmonico  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-21 desDir.: Fabrizio Maria Carminati; Prod.: Guglielmo Ferro
La traviata (Verdi) 25 jan-1 febDir.: Marco Boemi; Prod.: Henning Brockhaus
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8-15 marDir.: Jader Bignamini; Prod.: Renato Zanella
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-19 aprDir.: Stefano Montanari; Prod.: Pier Francesco Maestrini
Il flauto magico (Mozart) 8-15 novDir.: Andrea Battistoni; Prod.: Mariano Furlani