2014/15 > Litauen 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Litauen

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Sverige Latvia

Litauen
 
Russland
Polen Hvite-Russland

Kaunas, Kauno Valstybinis Muzikinis Teatras / Kaunas State Musical Theatre  / 

Ball im Savoy (Abraham) 3 okt-7 junDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Andrius Žiurauskas
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 10 okt-17 maiDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Gediminas Šeduikis
Madame Pompadour (Fall) 17 okt-31 maiDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Anželika Cholina
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 okt-25 janDir.: Julius Geniušas; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 23 okt-11 aprDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 okt-15 marDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Gintautas Želvys
Grafin Mariza (Kalman,E) 25 okt-10 aprDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Alexei Stepanyuk
Der Bettelstudent (Millocker) 7 nov-22 maiDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Andrey Bestchastny
Das Veilchen vom Montmartre (Kalman,E) 8 nov-16 maiDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Kęstutis Jakštas
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 9 nov-30 janDir.: Erki Pehk / Jonas Janulevičius; Prod.: Teet Kask
Die lustige Witwe (Lehar) 15 nov-3 janDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Die Bajadere (Kalman,E) 30 nov-19 aprDir.: Jonas Janulevičius; Prod.: Gintas Žilys
Wiener Blut (Strauss,J) 5 des-2 maiDir.: Virgilijus Visockis; Prod.: Gediminas Maciulevičius(revival)
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 des-6 junDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
La traviata (Verdi) 30 desDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Martha (Flotow) 9 janDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Faust (Gounod) 6 febDir.: Julius Geniušas; Prod.: Gintas Žilys
Klaipedos, Klaipėdos Valstybinis Muzikinis Teatras / Klaipėda State Musical Theatre  / 
Wiener Blut (Strauss,J) 8 aug
Die Zirkusprinzessin (Kalman,E) 22-23 augDir.: Stasys Domarkas; Prod.: Rūta Bunikytė
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25 oktDir.: Mark Kadin; Prod.: Eligijus Domarkas
Die Zirkusprinzessin (Kalman,E) 2 des-10 janDir.: Stasys Domarkas; Prod.: Rūta Bunikytė
Wiener Blut (Strauss,J) 18 des-19 febDir.: Stasys Domarkas / Dainius Pavilionis; Prod.: Ramūnas Kaubrys
La traviata (Verdi) 23-29 desDir.: Modestas Barkauskas; Prod.: Eligijus Domarkas
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 feb-18 apr
Notre Dame de Paris (Liepins) 28 feb
Die Zirkusprinzessin (Kalman,E) 12 mar
Ball im Savoy (Abraham) 20 mar-25 aprDir.: Stasys Domarkas / Dmitrijus Zlotnikas; Prod.: Ramūnas Kaubrys
Vilnius, Vilnius City Opera  / 
Hansel und Gretel (Humperdinck) 25 sep-7 febDir.: Ricardas Sumila; Prod.: Gediminas Šeduikis
Il trovatore (Verdi) 2 des-15 marDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Werther (Massenet) 8-12 aprDir.: Gintaras Rinkevicius; Prod.: Dalia Ibelhauptaite
Vilnius, Lithuanian National Opera and Ballet Theatre  / 
Otello (Verdi) 20 sep-30 oktDir.: Martynas Staskus; Prod.: Eimuntas Nekrosius
Madama Butterfly (Puccini) 24-30 sepDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Anthony Minghella, Carolyn Choa
Cornet (Narbutaite) 3 okt-18 aprDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Gintaras Varnas
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 okt-29 maiDir.: Julius Geniušas / Alexis Soriano; Prod.: Emilio Sagi
The Tiny Lingonberry (Tamulionis) 12 okt-8 marDir.: Alvydas Sulcys; Prod.: Gytis Padegimas
Carmen (Bizet) 15 okt-10 desDir.: Robertas Servenikas / Gintaras Rinkevicius; Prod.: Arnaud Bernard
La traviata (Verdi) 17 okt-13 marDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Chen Shi-Zheng
Wiener Blut (Strauss,J) 24 okt-2 janDir.: Julius Geniušas; Prod.: Monika Wiesler
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 nov-23 maiDir.: Julius Geniušas / Martynas Staskus; Prod.: Gediminas Šeduikis
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 nov-12 febDir.: Vincent de Kort / Martynas Staskus; Prod.: Emilio Sagi
Die lustige Witwe (Lehar) 12 des-10 janDir.: Julius Geniušas; Prod.: Monika Wiesler
Ernani (Verdi) 17 des-22 maiDir.: Martynas Staskus / Gianluca Marcianò / Dainius Pavilionis; Prod.: Jean-Claude Berutti
Alexander's Feast (Handel) 15 jan-25 aprDir.: Rolf Beck / Vytautas Lukocius; Prod.: Csaba Káel
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 jan-27 febDir.: Modestas Pitrenas; Prod.: Oskaras Korsunovas
La juive (Halevy) 21 feb-25 marDir.: Martynas Staskus; Prod.: Günter Krämer
Zuikis Puikis (Mickis) 14 mar-24 maiDir.: Juozas Mantas Jauniškis; Prod.: Jūratė Sodytė
Lohengrin (Wagner) 19 mar-24 aprDir.: Robertas Servenikas / Gintaras Rinkevicius; Prod.: Andrejs Žagars
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 mar-29 aprDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Vasilij Barkhatov
Fidelio (Beethoven) 15-20 maiDir.: Martynas Staskus; Prod.: Oskaras Korsunovas
Manon (Massenet) 18 sep-11 maiDir.: Cyril Diederich / Julius Geniušas; Prod.: Vincent Boussard
Alexander's Feast (Handel) 24 sep-19 maiDir.: Rolf Beck / Vytautas Lukocius; Prod.: Csaba Káel
La traviata (Verdi) 3 okt-20 janDir.: Robertas Servenikas / Gianluca Marcianò; Prod.: Chen Shi-Zheng
Cornet (Narbutaite) 8 okt-28 novDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Gintaras Varnas
Fidelio (Beethoven) 10 okt-14 maiDir.: Martynas Staskus / Justus Frantz; Prod.: Oskaras Korsunovas
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 okt-30 marDir.: Martynas Staskus; Prod.: Gediminas Šeduikis
Die lustige Witwe (Lehar) 15 okt-12 marDir.: Julius Geniušas; Prod.: Monika Wiesler
Carmen (Bizet) 21 okt-6 aprDir.: Robertas Servenikas / Martynas Staskus; Prod.: Arnaud Bernard
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 30 okt-9 aprDir.: Robertas Servenikas / Modestas Pitrenas; Prod.: Vasily Barkhatov
Zuikis Puikis (Mickis) 21 nov-24 aprDir.: Juozas Mantas Jauniskis; Prod.: Jūratė Sodytė
Der fliegende Hollander (Wagner) 26 nov-14 aprDir.: Robertas Servenikas; Prod.: Francesca Zambello
La boheme (Puccini) 3 des-21 maiDir.: Robertas Servenikas / Julius Geniušas; Prod.: Cristina Mazzavillani Muti
Ernani (Verdi) 16 des-27 janDir.: Martynas Staskus / Gianluca Marcianò; Prod.: Jean-Claude Berutti
Wiener Blut (Strauss,J) 23 des-14 janDir.: Julius Geniušas; Prod.: Monika Wiesler
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 jan-14 febDir.: Modestas Pitrenas; Prod.: Oskaras Korsunovas
Don Carlo (Verdi) 4 mar-6 maiDir.: Pierre Vallet / Martynas Staskus; Prod.: Günter Krämer
The Tiny Lingonberry (Tamulionis) 3 apr-8 maiDir.: Alvydas Sulcys; Prod.: Gytis Padegimas