2014/15 > Nederland 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
2014/15 > Nederland

 Urpremiere
 Sjeldne fremføringer
 Nyproduksjon
 Nyproduksjon for dette kompaniet

  
Danmark
Storbritannia

Nederland
 
Tyskland
Belgia Luxembourg

Amsterdam, Het Concertgebouw  / 

Il barbiere di Siviglia (concert) (Rossini) 14 augDir.: Antonino Fogliani
Mazeppa (concert) (Tchaikovsky,P) 13 sepDir.: Alexander Vedernikov
Die Entfuhrung aus dem Serail (concert) (Mozart) 20 sepDir.: René Jacobs
Zais (concert) (Rameau) 15 novDir.: Christophe Rousset
Das Floss der Medusa (concert) (Henze) 22 novDir.: Markus Stenz
Il diluvio universale (concert) (Falvetti) 24 janDir.: Leonardo García Alarcón
Rigoletto (concert) (Verdi) 14 marDir.: James Gaffigan
Giulio Cesare in Egitto (concert) (Handel) 12 aprDir.: Michael Chance
La fida ninfa (Vivaldi) 18 aprDir.: Andrea Marcon
L'Heure espagnole (concert) (Ravel) 2 maiDir.: Charles Dutoit
Le Rossignol (concert) (Stravinsky) 2 maiDir.: Charles Dutoit
Semele (concert) (Handel) 10 maiDir.: Ivor Bolton
Requiem (concert) (Verdi) 11-14 sepDir.: Marc Albrecht
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 12 sepDir.: Jaap van Zweden
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 oktDir.: Kenneth Montgomery; Prod.: Jeroen Lopes Cardozo
Siroe (concert) (Hasse) 17 oktDir.: George Petrou
Theodora (concert) (Handel) 7 novDir.: William Christie
Lohengrin (concert) (Wagner) 18-20 desDir.: Andris Nelsons
Maskarade (concert) (Nielsen,C) 19 desDir.: Markus Stenz
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 16 janDir.: Karel Mark Chichon
Catone in Utica (concert) (Vivaldi) 6 febDir.: Andrea Marcon
Orlando (concert) (Handel) 7 marDir.: Harry Bicket
Petite Messe Solennelle (concert) (Rossini) 17 aprDir.: Leonardo García Alarcón
La straniera (concert) (Bellini) 14 maiDir.: Giancarlo Andretta
Die Zauberflote (concert) (Mozart) 18 maiDir.: Iván Fischer
Wozzeck (concert) (Berg) 4 junDir.: Markus Stenz
Amsterdam, Dutch National Opera Academy  / 
Die stumme Serenade (Korngold) 2-10 augDir.: Etienne Siebens; Prod.: Marc Krone
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-18 janDir.: Richard Egarr; Prod.: Alexander Oliver
Amsterdam, De Nationale Opera (was De Nederlandse Opera)  / 
L'orfeo (Monteverdi) 3-6 sepDir.: Pablo Heras-Casado; Prod.: Sasha Waltz
Gurre-Lieder (Schoenberg,A) 7-23 sepDir.: Marc Albrecht; Prod.: Pierre Audi
L'etoile (Chabrier) 4-26 oktDir.: Patrick Fournillier; Prod.: Laurent Pelly
Lohengrin (Wagner) 10-29 novDir.: Marc Albrecht; Prod.: Pierre Audi
La boheme (Puccini) 4-30 desDir.: Renato Palumbo; Prod.: Benedict Andrews
Il viaggio a Reims (Rossini) 20 jan-8 febDir.: Stefano Montanari; Prod.: Damiano Michieletto
Reimsreisje (Rossini) 30 jan-1 febDir.: Aldert Vermeulen; Prod.: Marcel Sijm
Tamerlano (Handel) 24-28 febDir.: Christophe Rousset; Prod.: Pierre Audi
Alcina (Handel) 25 feb-1 marDir.: Christophe Rousset; Prod.: Pierre Audi
Die Zauberflote (Mozart) 4-27 marDir.: Marc Albrecht / Gergely Madaras; Prod.: Simon McBurney
Macbeth (Verdi) 3-28 aprDir.: Marc Albrecht; Prod.: Andrea Breth
Benvenuto Cellini (Berlioz) 9-31 maiDir.: Mark Elder; Prod.: Terry Gilliam, Leah Hausman
Lulu (Berg) 1-28 junDir.: Fabio Luisi; Prod.: William Kentridge, Luc de Wit
Der Rosenkavalier (Strauss) 5-30 sepDir.: Marc Albrecht; Prod.: Jan Philipp Gloger
Il trovatore (Verdi) 8 okt-1 novDir.: Maurizio Benini; Prod.: Alex Ollé
Dialogues des Carmelites (Poulenc) 7-29 novDir.: Stéphane Denève; Prod.: Robert Carsen
Les mamelles de Tiresias (Poulenc) 25-29 novProd.: Ted Huffman
Hansel und Gretel (Humperdinck) 3-29 desDir.: Marc Albrecht; Prod.: Lotte de Beer
Ariodante (Handel) 17 jan-3 febDir.: Andrea Marcon; Prod.: Richard Jones
Khovanshchina (Musorgsky) 27 feb-20 marDir.: Ingo Metzmacher; Prod.: Christof Loy
Only the sound remains (Saariaho) 15-29 marDir.: André de Ridder; Prod.: Peter Sellars
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 18-23 marDir.: Benjamin Bayl; Prod.: Monique Wagemakers
Romeo et Juliette (Berlioz) 15 apr-1 maiDir.: Kazushi Ono
Don Giovanni (Mozart) 7-29 maiDir.: Marc Albrecht; Prod.: Claus Guth
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 9 jun-3 julDir.: Mariss Jansons; Prod.: Stefan Herheim
Theatre of the world (Andriessen) 11-19 junDir.: Reinbert de Leeuw; Prod.: Pierre Audi
Amsterdam, Stadsschouwburg  / 
Homebody (Benders) 18-19 sepDir.: Colin Benders; Prod.: Malcolm Rock
Den Haag, Opera2day  / 
Medee (Cherubini) 28 oktDir.: Hernán Schvartzman; Prod.: Serge van Veggel
Enschede, Nationale Reisopera  / 
Sweeney Todd (Sondheim) 5-7 sepDir.: Jeroen Sleyfer; Prod.: Marcel Sijm
Les Pecheurs de perles (Bizet) 23-25 janDir.: Benjamin Lévy; Prod.: Tim Nelson
Orphee et Eurydice (Gluck) 1-3 maiDir.: Roger Hamilton; Prod.: Floris Visser
Madama Butterfly (Puccini) 3-9 sepDir.: Timothy Henty; Prod.: Laurence Dale
Cosi fan tutte (Mozart) 9 febDir.: Arnaud Oosterbaan; Prod.: Xander Straat
Groningen, Stadsschouwburg  / 
Homebody (Benders) 30 janDir.: Colin Benders; Prod.: Malcolm Rock
Heemstede, Opera Trionfo  / 
Owen Wingrave (Britten) 30 sepDir.: Ed Spanjaard; Prod.: Floris Visser
Maastricht, Opera Zuid  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 14-16 novDir.: Ivan Meylemans; Prod.: Daniel van Klaveren, Miranda van Kralingen
Cenerentola (Rossini) 16 maiDir.: Per-Otto Johansson; Prod.: Sybrand van de Werf
Akhnaten (Glass) 24-27 junDir.: Jurjen Hempel
Rigoletto (Verdi) 13-15 novDir.: Per-Otto Johansson; Prod.: Stefán Baldursson
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 5 mar
La boheme (Puccini) 21 maiDir.: Karel Deseure; Prod.: Waut Koeken
Tilburg, Schouwburg en Concertzaal Tilburg  / 
Homebody (Benders) 1 oktDir.: Colin Benders; Prod.: Malcolm Rock
Utrecht, Stadsschouwburg  / 
Homebody (Benders) 28 janDir.: Colin Benders; Prod.: Malcolm Rock